Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Nov. 13. Szerda 0:25
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Társalgás
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 346 / 348 oldal [8677 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 344, 345, 346, 347, 348 Következő
Szerző Üzenet
bristol
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
SMN írta:
bristol írta:
SMN írta:
Szomorú

Itt vagyok még,most látom Te is "zöld" vagy,tehát be vagy kapcsizva. Nagyon Boldog

Nagyon Boldog Razz Mosoly Cool nagytaps

Lássuk a képeket! Szemforgató nagyszerû
Nincs is annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul. Mr. Green
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
SMN
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
SMN írta:
Na ha sehol senki akkor kutatok pár képet aztán elvonulok én is.
Sajna új képem kevés van és azok sem a legjobbak, de valamit nézek azért. Mosoly

Milyen sehol senki??? dühbegurul Nem látod alul a kis kijelzőn,hogy zöld,tehát itt vagyok! puszi Csak lassan megy az írás! káromkodik

Mostmár látom. Örülök is neki, véletlenül 2x küldtem el az újjongós hozzászólásomat is. Nagyon Boldog
SMN jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
Sajna új képem kevés van és azok sem a legjobbak, de valamit nézek azért. Mosoly

Milyen sehol senki??? dühbegurul Nem látod alul a kis kijelzőn,hogy zöld,tehát itt vagyok! puszi Csak lassan megy az írás! káromkodik
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
bristol írta:
SMN írta:
Szomorú

Itt vagyok még,most látom Te is "zöld" vagy,tehát be vagy kapcsizva. Nagyon Boldog

SMN jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
SMN írta:
Szomorú

bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
Szomorú

Vissza az elejére
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

integet Szia!Na hát eddig eljutottam én is.Aztán inkább feltöltöttem a galériára a képeket,mert nem volt időm meg kedvem azzal szórakozni,hogy,hogy is megy ez. nemértem Nagyon jó az a kép Aslanról,már nagyon hiányoltam a képeket róla! taps Az lenne jó,hogyha kijelezne a gép.hogy mikor melyik fórumon írkálunk és akkor tök könnyen meglehetne találni a másikat és nem mindíg fáziskéséssel érkezni. fütyül Na mindegy most körülnézek a többin is,aztán visszatérek! puszitküld eltûnik
Vissza az elejére
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szomorú
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nah, hát ilyenformán megy.
Most mennem kell, de később jövök és mutizok még képeket.
Bristol előkerülhetnél addig. Razz
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ő Aslan. Nagyon Boldog

SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát nem éppen akar sikerülni. Majd elmondhatnátok, hogy hogyan is csináljátok.
Nem értem amúgy. Kiválasztom a képet a gépemről, be is teszi, de amikor rányomok az elküldre és amikor megjelenik a hozzászólás a kép nincs benne. Szomorú
Azért megpróbálkozom másképp, de ez akkor is bosszant. káromkodik
dühbegurul
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jól eltársalgok itt magamban. lol
Megyek megnézem ezt a képfeltöltés dolgot, aztán ha sikeredik valami akkor mutizok a röfijeimről én is fotót. Mosoly
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy írta:
Ez most jutott eszembe, de már régen meg akartam tudni, hogy a shar-pei mennyire ugatós, remélem nem nagyon lol !

Nálunk alapvetően csendesek a kutyik. Felesleges ugatás nem igazán szokott előfordulni. De ha akció van az utcán akkor végigállják a kaput és rázendítenek ők is, de hát melyik kutya nem tenné ezt? lol
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy írta:
csiko írta:
Nem szeretnék senkit megsérteni de itt 1-2 kutyus ami tetszik is:))Hát hogyismondjam a többi:(((

Hello!
Nem tudom, hogy az általam linkelt kennel képeire/kutyáira írtad a reakciót, de én fölvettem velük a kapcsolatot és az az ár, amit a külföldi kutyáért említettél nem is olyan elrugaszkodott Szomorú .
Itt egy kék kölyök 250e, a felnőttek 300-600e-ig vannak kikiáltva Döbbent
Ez így megy mindenhol dühbegurul ?

Azt tudni kell, hogy az említett kennel tulajdonképpen szinte a legdrágább kennel Magyarországon. Persze jó kutyáik vannak, de inkább azt a változatot képviselik amelyikeket sokan nem kedvelnek, de hát ahány ember annyi izlés.
Már Magyarországon is több helyen lehet kapni kék sharpot, de még mindig ritkának számít. Lehet kapni az említett árnál jóval olcsóbban is, de nagyon meg kell nézni, hogy kitől és milyen kutyát vesz az ember. Főleg most teljesen telített a piac. Boldog boldogtalan születi a kutyáját és szinte minden sarkon shar-peit árulnak. Persze papírok, oltások nélkül... Szomorú
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na helloka! Razz
Jár erre valaki? kuty
csiko
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="bristol"]
csiko írta:
bristol írta:
Be sem kell írni,csak rálépni és rögtön beadja! pattog nagy vigyor

Szia!Egy kani van köztük a sable színű és úgy hívják Zafír. Mosoly A többi csajszi. Nagyon Boldog Kérdezz csak nyugodtan ha tudok szívesen válaszolok. Wink

Szép kutyu Zafir csak örültem volna ha a fekete lett volna a fiu:))Régóta keresek egy ilyen kis jokiállásu fekete kanit a lányomhoz:)))
Vissza az elejére
csiko jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csiko
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
csiko írta:
Koy írta:
csiko írta:
Hát nekem van:P most múlt 1 éves dec 15ikén.5hetes kora ota van nálam.Ez a kutya egy külön családtag.Haláli:))Szivessen osztok tapasztalatot ha valakit érdekel:)

Hello csiko!
Lenne egy teljesen laikus kérdésem: minden shar-peinek fölvarrják a szemét? Vagy elképzelhető az, amit a hirdetésekben írnak, hogy plasztikai beavatkozásoktól mentes? Döbbent

Legjobb tudomásom szerint ez az átlag min.80% teszi ki(mármint a felvarrás)ami igazábol nem is felvarrás.A kicsiknél figyelni kell nagyon mert ugye akkor még iszonytató méretü a bundácskája és nyomodik a szemére,amitől a szemhéja befordul.Na ezért szokták 1-2 öltéssel kiforditva "feltűzni",amit persze kb 1-2 hét múlva kiszednek.Szóval nem olyan kimondott plasztikai műtétről van szó.Gondolom előfordulhatnak sulyasabb esetek ahol komolyabb mütétet végeznek,de én ilyennel még nem futottam össze:)A fellvarás pedig nem is látszik,észre sem veszed csak ha tudod hogy volt:)

Nah, itt az első.
Nem ragozom a dolgot , mert a lényeg már le lett írva, csak hozzáfűznék.
Igaz a %-ban nem vagyok biztos, de valóban elég sok shar-peinél kell a szemet felvarrni.
Viszont ezzel kapcsolatban van egy nagyon nagy félreértés.
Sokan nem tudják, hogy a szemfelvarrás és a plasztika az nem ugyanaz.
A szemfelvarrás amiről már fent olvashattunk... kölyökkutyákon végzik a fent leírt módon, rövid beavatkozás és nem minősül műtétnek. Mert ugye itt van a nagy ...., hogy műtött/plasztikázott kutya elvileg nem kiállítható és nem tenyészthető. Szóval a szemfelvarrás nem műtét és valóban elég sok kiskutyán kell elvégezni az információim szerint. Amúgy miután egy kis beavatkozásról van szó, az ára is elenyésző összeg, legalábbis a plasztikázáshoz képest.
A plasztika az már kicsit bonyolultabb dolog. Eredetileg csak kb. 1 éves kor felett szabad a kutyán ilyet elvégezni, amikor már szinte teljesen kifejlett és biztos, hogy nem változik a kutya, persze mindenhol vannak kivételek. Vannak olyan kölyökkutyák amelyeknél esetleg indokolt fiatalabb korban is elvégezni műtétet. De ennek nagyon indokoltnak kell lennie. Plasztikázás alkalmával már nem csak öltésekről, így kisebb korrigálásokról van szó, hanem vágásokról, bőrkimetszésekről, ami már nagyban megváltoztatja a kutya kinézetét is.
Igazából nem is ragoznám ezzel kapcsolatban tovább a szót, a lényeg hogy szemfelvarrott kutyát ugyanúgy lehet vinni kiállításra, alkalmas tenyésztésre, míg ezekből az a kutya van kizárva amelyik akármilyennemű plasztikázáson átesett.
Még annyi, hogy a szemfelvarrásnál csak az öltések látszanak amíg bent vannak, miután kiszedik rögtön semmi. Plasztikázás után egyértelműen egy hosszabb gyógyulási folyamat van és, hogy gyógyulás után látszódik-e az csak az orvos ügyességétől/hozzáértésétől függ. Van olyan plasztikázott kutya, nem is egy amelyik plasztikázva volt és egyáltalán nem látszik rajta, persze van olyan is, amelyiken rögtön egyértelműen látszik.

Ezt próbáltam megfogalmazni:P
Vissza az elejére
csiko jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

integet Sziasztok! integet
Szia SMN!Örülök,hogy előkerültél végre! Nagyon Boldog Remélem a vizsgáid jól sikerültek? nagy vigyor Akkor majd írj,én is be-be ugrok ide is meg oda is. puszi
Vissza az elejére
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mennem kell, ma progi van ismét. Bristol már itthon vagyok, mostmár vagyok... Nagyon Boldog Este előkerülök már. lol

Addig is szép napot! eltûnik
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csiko írta:
Koy írta:
csiko írta:
Hát nekem van:P most múlt 1 éves dec 15ikén.5hetes kora ota van nálam.Ez a kutya egy külön családtag.Haláli:))Szivessen osztok tapasztalatot ha valakit érdekel:)

Hello csiko!
Lenne egy teljesen laikus kérdésem: minden shar-peinek fölvarrják a szemét? Vagy elképzelhető az, amit a hirdetésekben írnak, hogy plasztikai beavatkozásoktól mentes? Döbbent

Legjobb tudomásom szerint ez az átlag min.80% teszi ki(mármint a felvarrás)ami igazábol nem is felvarrás.A kicsiknél figyelni kell nagyon mert ugye akkor még iszonytató méretü a bundácskája és nyomodik a szemére,amitől a szemhéja befordul.Na ezért szokták 1-2 öltéssel kiforditva "feltűzni",amit persze kb 1-2 hét múlva kiszednek.Szóval nem olyan kimondott plasztikai műtétről van szó.Gondolom előfordulhatnak sulyasabb esetek ahol komolyabb mütétet végeznek,de én ilyennel még nem futottam össze:)A fellvarás pedig nem is látszik,észre sem veszed csak ha tudod hogy volt:)

Nah, itt az első.
Nem ragozom a dolgot , mert a lényeg már le lett írva, csak hozzáfűznék.
Igaz a %-ban nem vagyok biztos, de valóban elég sok shar-peinél kell a szemet felvarrni.
Viszont ezzel kapcsolatban van egy nagyon nagy félreértés.
Sokan nem tudják, hogy a szemfelvarrás és a plasztika az nem ugyanaz.
A szemfelvarrás amiről már fent olvashattunk... kölyökkutyákon végzik a fent leírt módon, rövid beavatkozás és nem minősül műtétnek. Mert ugye itt van a nagy ...., hogy műtött/plasztikázott kutya elvileg nem kiállítható és nem tenyészthető. Szóval a szemfelvarrás nem műtét és valóban elég sok kiskutyán kell elvégezni az információim szerint. Amúgy miután egy kis beavatkozásról van szó, az ára is elenyésző összeg, legalábbis a plasztikázáshoz képest.
A plasztika az már kicsit bonyolultabb dolog. Eredetileg csak kb. 1 éves kor felett szabad a kutyán ilyet elvégezni, amikor már szinte teljesen kifejlett és biztos, hogy nem változik a kutya, persze mindenhol vannak kivételek. Vannak olyan kölyökkutyák amelyeknél esetleg indokolt fiatalabb korban is elvégezni műtétet. De ennek nagyon indokoltnak kell lennie. Plasztikázás alkalmával már nem csak öltésekről, így kisebb korrigálásokról van szó, hanem vágásokról, bőrkimetszésekről, ami már nagyban megváltoztatja a kutya kinézetét is.
Igazából nem is ragoznám ezzel kapcsolatban tovább a szót, a lényeg hogy szemfelvarrott kutyát ugyanúgy lehet vinni kiállításra, alkalmas tenyésztésre, míg ezekből az a kutya van kizárva amelyik akármilyennemű plasztikázáson átesett.
Még annyi, hogy a szemfelvarrásnál csak az öltések látszanak amíg bent vannak, miután kiszedik rögtön semmi. Plasztikázás után egyértelműen egy hosszabb gyógyulási folyamat van és, hogy gyógyulás után látszódik-e az csak az orvos ügyességétől/hozzáértésétől függ. Van olyan plasztikázott kutya, nem is egy amelyik plasztikázva volt és egyáltalán nem látszik rajta, persze van olyan is, amelyiken rögtön egyértelműen látszik.
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 9:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Arra még én sem jöttem rá, hogy hogy is kell képet feltenni.. Embarassed
de majd este megnézem jobban, hogy hogy is merre..... Mosoly

Viszont érdekes témák vannak feldobva.. Wink
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 6. Szombat 9:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
Összezavart Sziasztok!Úgy tűnik egyelőre nem túl nagy itt a forgalom! Szemforgató Azért remélem lesz ez jobb is! rock kuty vigyor
Na jó éjt Mindenkinek! integet

Sziasztok!

Most leltem rá erre a fórumra...

És lám itt is megtaláltalak. Razz
Gondoltam akkor csatlakozom én is. Nagyon Boldog lol
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 5. Péntek 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Összezavart Sziasztok!Úgy tűnik egyelőre nem túl nagy itt a forgalom! Szemforgató Azért remélem lesz ez jobb is! rock kuty vigyor
Na jó éjt Mindenkinek! integet
Vissza az elejére
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 5. Péntek 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="csiko"]
bristol írta:
Be sem kell írni,csak rálépni és rögtön beadja! pattog nagy vigyor

Szia!Egy kani van köztük a sable színű és úgy hívják Zafír. Mosoly A többi csajszi. Nagyon Boldog Kérdezz csak nyugodtan ha tudok szívesen válaszolok. Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 346 / 348 oldal [8677 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 344, 345, 346, 347, 348 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu