Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Dec. 11. Szerda 13:17
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Társalgás
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 348 oldal [8677 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 346, 347, 348 Következő
Szerző Üzenet
Felker Károlyné
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 5. Szerda 13:58    Hozzászólás témája: ..
Téma leírása: ..
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát tudjátok,most hogy így vissza olvasom a dolgokat,azért el kell hogy mondjam,sok bántót írtatok,de senkit nem hibáztatok hiszen,amiket ez a Krisztina leírt,nem is igaz,kivéve hogy egy 9 hetes kutya tud agresszióból harapni.A többi elképesztő hazugság,és az a nő tutira nem normális!
Senki nem bántotta a kutyát,és senki nem akart ráfeküdni,a kislányom csak fel akarta venni az ölébe..
tudjátok hogy akkor már Niké rég velünk volt,így tudták rég mit szabad és mit nem,és sose bánották őt sem.

Mellesleg az elmúlt év eseményeiről annyit szeretnék írni,hogy a kutyának azóta sincs törzskönyve,mert a drágalátos Krisztina,annak ellenére hogy ki lett fizetve a törzskönyv,azt mondta a chippeltető állatorvosnak hogy nem lett kifizetve a kutya,és megmondta az állatorvosnak hogy ne adja át a törzskönyvet a gazdának.
Sajnos ez egy el nem feledett ügy lessz,mert azóta is engem hivogatnak,mert tőlem várják a törkönyvet,hiába mondom el százszor hogy ez nem az én dolgom,és nem tudok segíteni,velem a Krisztina ugyanezt csinálta.
Lementem az orvoshoz érte,mire közölte az orvos,szólt neki a nő,hogy ne adja nekem oda törzskönyvet.

És még ami nagyon szívszagattó,és eddig nem mondtam,de azóta még három gyereket megharapott,közülük egy kórházba került,ebből kifolyólag ma is kaptam egy telefont,hogy adjam át a törzskönyvet,mert kell ehhez az ügyhöz.

Szal ezek után ,mondja nekem valaki hogy a kutya nem agresszív!és nem öröklötten az,hiszen már picinek is úgy támadott mint egy vadállat!
és ezt lehet szó szerint érteni,mert a kislányom sérüléséről orvosi jegyzőkönyv készült,az ügyeleten,mivel hogy ömlött a nyakáből a vér!!!

Ha akarja hinni valaki,ha nem ez volt az igazság!
És aki kórházba került?tán az is kamu?kedves Krisztina?az a szegény kislány,és NEM bántotta a kutyát,nehogy valaki azt hidje!
egyszerűen csak meg akarta simogatni,és az ekkor történt,mikor a kutya majdnem egy éves volt már!
Nekem mindig csak nevetve mesélték hogy mennyire jó házörző,és mindenki messzire elkerüli a kertet,hát ez lett a vége..
Három harapás,melyből egy kórház,úgy tudom elég súlyos sérülései lettek,szegény kislánynak.

Szóval kedves Hazug Krisztina,sztem a kórházi eset kapcsán elő leszel véve!
Mert igenis terhel velelősség,hiába írták neked hogy nem.
A feljelentés meg van téve!!
Igaz nem én tettem,bár már akkor is akartam,mire te meg akartál veretni minket,
De tudod,ami késik nem múlik!

Mert az ember legjobb barátja a sharpei
képek: http://gallery.site.hu/u/Felker_Karolyne/
Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
summernightsharp
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 5. Szerda 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na szépen összekutyultam a szöveget is .-) Bocsi

A képfelrakás még most sem megy Szomorú Szomorú
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 5. Szerda 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

timy-nanda írta:
summernightsharp írta:
Szia Timi!

Triniti is és Nanda is nagyon szépek.! Triniti szépen áll. gyakoroltok vele?

Szia!

Köszi szépen! Hát igen Nandáról ez nem oylan tökéletes kép, csak ez frissebb! pirul

Nállam ez alap, lehet hogy más felesleges tartja, mivel hobby kutyák( törzskönyv sincs), és így én is gyakorolok hogy hogyan kell be állítani 1 kutyát, mivel ha egyszer lesz rá lóvém, akkor szeretnék 1 kiállítási kutyát...! pirul Wink

Ez asszem jobb be állítás! pirul

Cash is nagyon gyönyörű kutya!

Szia!
A gyakorlás soha sem fölösleges! A lényeg hogy addíg is a kutyáddal vagy. Erősíti a kapcsolatotokat és nem utolsó sorban egy kis önuralmat is tanít neki:-) Nem lehet könnyű percekig mozdulatlanul állni, Főleg ha még a gép kattanását is meg kell várni Mosoly

Köszi a dicséretet!

Hogyan kell képet feltölteni? Segítség!
szerkesztette: koy 2008.11.07.
timy-nanda
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 4. Kedd 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
Szia Timi!

Szia!

Köszi szépen! Hát igen Nandáról ez nem oylan tökéletes kép, csak ez frissebb! pirul

Nállam ez alap, lehet hogy más felesleges tartja, mivel hobby kutyák( törzskönyv sincs), és így én is gyakorolok hogy hogyan kell be állítani 1 kutyát, mivel ha egyszer lesz rá lóvém, akkor szeretnék 1 kiállítási kutyát...! pirul Wink

Ez asszem jobb be állítás! pirul

Cash is nagyon gyönyörű kutya! puszitküld

http://gallery.site.hu/u/timy-nanda/
www.timisharpei.mindenkilapja.hu
Az igaz barátság érték, becsüld meg a kutyádat!
Vissza az elejére
timy-nanda jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 4. Kedd 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Timi!

timy-nanda
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 4. Kedd 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy vagy Bristol!!!!

Hogy lehet azt meg csinálni, hogy a több kép jelenjen meg egymás után, a beírásaimnál a nevem alatt Kérdés Kérdés Kérdés fejvakar

Vissza az elejére
timy-nanda jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
timy-nanda
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 4. Kedd 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Nagyon Boldog

Rég járttam erre, ezért hozztam nektek 2 képet a kutyókról!

Nanda Mosoly :

És Trinity(ilyen lett) Wink baba pirul :

Mentem robogó (majd jövök mostmár gyakrabban, csak msotanság olyan ki halt volt a fórum)
puszitküld

Vissza az elejére
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 1. Szombat 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gyújts egy gyertyát elhunyt kedvenceidért is...virtuálisan.

Megteheted itt nyíl KATT IDE!!!
Nincs is annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul. Mr. Green
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 1. Szombat 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
Kedves Bristol! Nagyon sok boldog névnapot kívánunk mi is:-)

Sharpos szép napot!

tanc Nagyon szépen köszönöm nektek is! puszi integet
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 1. Szombat 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Bristol! Nagyon sok boldog névnapot kívánunk mi is:-)

Sharpos szép napot!
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 1. Szombat 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
BOLDOG NÉVNAPOT Mariann!!! (Bristol) baba pusziesvirag puszitküld

Nagyon szépen köszönöm! puszi integet
Vissza az elejére
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 1. Szombat 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

BOLDOG NÉVNAPOT Mariann!!! (Bristol) baba pusziesvirag puszitküld
Vissza az elejére
Szabó Leontina jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 23. Csütörtök 9:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szupi!

Majd ugye ide is raksz pár képet? Mosoly
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 23. Csütörtök 9:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
Sziasztok!

Örülök hogy végül nem kellett császározni és hogy egészségesek mindannyian.
Szuper élmény világra segíteni a kis csöppöket!
Rendesen szopiznak, mami kipihente már magát?

Sharpos szép napot mindenkinek!

Szia!

Igen,minden okés! Nagyon Boldog Nőnek mint a gomba.

Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 23. Csütörtök 9:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Örülök hogy végül nem kellett császározni és hogy egészségesek mindannyian.
Szuper élmény világra segíteni a kis csöppöket!
Rendesen szopiznak, mami kipihente már magát?

Sharpos szép napot mindenkinek!
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 22. Szerda 18:18    Hozzászólás témája: Re: ..
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
Felker Károlyné írta:
Nem tudja valaki h elletőládát hol lehet szerezni? Mosoly

köszi a segítséget.... Szomorú Összezavart fejvakar

integet

Úgy látszik a fórum kissé elhalálozott! bandzsal

Én sajnos nem tudom hol lehet elletőládát szerezni,de én egy régebbi kisebb szekrényről levettem az ajtókat,és letettem a földre a hátával aztán nagyon jó kis elletőláda lett belőle. punk nagy vigyor De láttam már ágyneműtartót is erre a célra kialakítva,vagy pedig egy jó kézügyességű valaki csinálja meg osb lapból,vagy valami ilyesmiből. rock
Gondolom nem túl nagy segítség,de ki tudja! nagy vigyor integet

Szia

a készítésen túl vagyok,az nem jött össze,gondoltam veszek,de sehol nem találtam.
Így maradt a harmadik megoldás,otthoni házi praktikák.Szal megoldódott a probléma.
És egyébként 37,5 fok 38 közötti az jelent egy várható babázást?mondjuk 24 órán belül??
annyit olvastam már,de mindegyik mást ír,a lényeg a tapasztalat nekem még hiányzik,válaszokat meg tapasztaltabbaktól,valamiért nem kapok.
Szal az ezzel kapcsolatos dolgokban,írhatnál röviden.
Tejci még nincs..
Jah,és ez az 59-dik napunk.
Köszi a segítséget.

integet

A tejci az nem feltétlenül jön már ellés előtt! nem
A hőmérséklet szerint sem fog még most elleni. makacs
Az én tapasztalatom,hogy amikor már nem találja a helyét,rengeteget próbál pisilni,kakilni.Olyankor már nagyon figyelem,nehogy kakilás helyett egy kölköt nyomizzon ki... bandzsal nagy vigyor Leül,liheg,nézegeti a hasát,elbambul,lefekszik.Kaja nem kell,inni hááát arra nincs pontos adatom,mert volt amelyik ivott volt aki nem.Aztán már amikor túlzásba viszi a pisilést,már nem engedem ki,az előbb leírtak miatt.Be a helyére,és általában nálunk olyan egy-két órán belül megindul/t. punk

De beteszem neked ide azt,amit már jó régen bemásolt SMN. nagy vigyor

"""Az ellés várható időpontját a szuka testhőmérsékletének változásából állapíthatjuk meg a legbiztonságosabban. A normális testhőmérséklet 38-38,5oC (végbélben mérve). A vemhesség 57. napjától kezdve ez az érték fokozatosan csökken, és 18-24 órával az ellés előtt 36,8-37,2oC körül alakul. Amennyiben rendszeresen hőmérőzzük a szukát idejében felkészülhetünk az ellésre. A testhőmérséklet mérése egyébként más okokból is ajánlatos, tudniillik, ha az állat hőmérséklete 36,6oC alá csökken vagy 39oC fölé emelkedik komplikált ellés várható.
A gazda mindenekelőtt egy, esetleg 8 óra hosszat is eltartó fokozódó, nyugtalanságot észlel a szukáján. A fialást közvetlenül megelőzően az állat ellustul, leheveredik a helyén, fészkelődik, fel-alá járkál, majd megint visszatér, a táplálékot visszautasítja, és a séta iránt is teljesen közömbös marad. Az ellési görcsök alatt arckifejezése furcsa, pontosabban igen jellegzetes lesz: tekintetét állhatatosan látszólag valami közeli tárgyra szegezi.
Az ellés lefolyása meglehetősen egyéni: azonos számú kölyköt az egyik szuka néhány óra, a másik esetleg egy teljes nap alatt hoz világra.
A tolófájások megkezdésével a szuka testhőmérséklete ismét normálissá válik. A fájások megnyitják a szülőutakat, és megindul az ellés. Rendes körülmények között a kiskutyák fejjel vagy farral jönnek a világra. Komplikálja a szülést, ha a magzat keresztben fekszik, természetesen más hibás fekvés is előfordulhat.
1-1 újszülött világrajövetele között rendszerint elegendő idő van arra, hogy a szuka az éppen megszületett kölyköt a következő apróság megérkezése előtt megtisztogassa. Olykor azonban a kiskutyák olyan viharos gyorsasággal követik egymást, hogy a szukának nem marad ideje a tisztogatásukra. Ilyenkor a gazda maga szabadítsa ki minél gyorsabban a magzatot a burokból. A köldökzsinórt a hasfaltól 4-5cm távolságra kell elvágni. Abban a pillanatban, amikor a kölyök a magzatburokba zártan napvilágot lát, a szuka magához húzza ezt a csomagot, felharapja a burkot, felfalja azt, és az újszülöttet gyorsan, erőteljesen tisztára nyalja, hogy a bőr megkezdhesse működését, és a lélegzés meginduljon. Ugyanakkor elharapja a köldökzsinórt is. A kölyöknek csupán annyi a teendője, hogy megtalálja az utat az anyja emlőjéhez. A megteendő út meglehetősen rövid, hiszen a szuka a kölykök rendszerint saját hasához közel tisztítja meg, hogy a kiskutya a veleszületett reflexei segítségével könnyen, gyorsan odaférkőzhessen az emlőkhöz. Az ellési folyamat vége felé az anyaállat elfárad és rendszerint elalszik.
Arra mindenképpen ügyelni kell, hogy az újszülöttek mielőbb anyatejhez jussanak, miután ez vezeti le a bélszurkot, és ez adja meg a kölyök „vitaminlökését”. Egyben biztosítja számukra a szükséges védőanyagokat is. Ezért ellés közben egymás után napvilágra kerülő újszülötteket ne rakjuk félre, hagyjuk őket az anyjuknál. A kiskutyák általában 30-45 perces időközönként születnek. Ha ez az időpont túlságosan elhúzódik, forduljunk állatorvoshoz!
Ellés után rakjuk tisztába az almot, az anyakutyát pedig kínáljuk meg húslevessel, vízzel vagy teával. Kis idő múlva vegyük pórázra és sétáltassuk meg, hogy a dolgát elvégezhesse.
Az ellés úgynevezett harmadik szakasza a placenta távozása, a méh pihenése. Ebben a periódusban általában a szuka nyugodtan fekszik és gondozza a kölykeit. Normális körülmények között a magzatburok az újszülöttekkel vagy azok napvilágra kerülése után hamarosan eltávoznak. Az elővigyázatosság kedvéért azonban jó, ha megszámoljuk a magzatburkokat és meggyőződünk róla, hogy mind eltávozott-e. Ha egyetlenegy is bent marad könnyen méhgyulladást okozhat.""""

Ha van még valami amiben esetleg segíthetek,akkor írj! puszitküld

köszönöm nagy vigyor
továbbra is hőmérőzés,aztán írok ha történik valami,és esetleg valami kérdés felmerülne,vagy probléma,persze ami nem sürgős beavatkozást igényelne Exclamation
várom a babákat... nagy vigyor

Okés! nagy vigyor
Jó várakozást,probléma mentes babázást,és írj nyugodtan,amiben tudok segítek! puszitküld

lihegés,pisilés..
jönnek a babák!
nemsokára.. Nagyon Boldog

integet

Olvastam az indexen,hogy még nincsenek babákok,meg,hogy mentek dokihoz. Összezavart Az jó ha írsz az indexre,mert ott általában mindig van valaki,és Shai pedig rögtön tud tanácsot adni. Nagyon Boldog

Igen,shai sokat segített!főleg a biztatás kellett nagyon!mert ha nekem nem megy akkor a mamának is nehezebb lessz!
Kettő babuci burok nélkül jött és fulladtak,de sikerült megoldanom!
nagyon rossz volt,vagyis inkább félelmetes h egyedül vagyok,az első babu mikor jött annyira remegett a kezem h alig bírtam fogni!nagyon izgultam!azután,elmúlt,és minden csináltam úgy ahogy azt olvastam,vagy tanácsoltak!
Úgyhogy mindenkinek nagyon köszönöm a bíztatást!tényleg!!

Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 22. Szerda 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
Felker Károlyné:
Gratulálok a kicsikhez! Az indexen olvastam és láttam a képeket! Örülök hogy a mami is jól van:-)

Bristol: Örülök hogy végre elment a levél Mosoly
No m,eg annak is hogy egyezik a vélemyénünk Mosoly

További sharpos szép napot!

www.summernight.mlap.hu

Köszi!
igen jól van,sajnos a két napos vajúdásban eléggé kimerült.De megcsinálta,csak egy órán múlt,h ne vigyem császárra! Nagyon Boldog

Vissza az elejére
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 22. Szerda 8:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Felker Károlyné:
Gratulálok a kicsikhez! Az indexen olvastam és láttam a képeket! Örülök hogy a mami is jól van:-)

Bristol: Örülök hogy végre elment a levél Mosoly
No m,eg annak is hogy egyezik a vélemyénünk Mosoly

További sharpos szép napot!

www.summernight.mlap.hu
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 21. Kedd 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nagy vigyor nagy vigyor Koy! integet

A héten valamikor nyíl posta ... tanc punk
Vissza az elejére
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 21. Kedd 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
Tavaly decemberben kisfiam született és azóta 24 órás ügyeletben vagyok:-)

Na jó tényleg régebben... Szemforgató ezer meg kettő éve Wink

okt 13-án kaptam egy mailt amire válaszoltam is... De ezek szerit az sem ment el mérges mérges
Na elküldöm ismét Mosoly hátha.

Nagyon drukkolok hogy rendben legyenek a babák és a mami is!

Sharpos szép napot!

integet

GRATULA A KISFIADHOZ! taps punk Nagyon Boldog
Gyerekből nekem már jutott 3 is... tanc szerelmes

Jelentem az a ... emil megérkezett végre! rock Szemforgató
Igen megegyezőnek tűnik a véleményünk... röhög puszitküld
Vissza az elejére
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 21. Kedd 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tavaly decemberben kisfiam született és azóta 24 órás ügyeletben vagyok:-)

Na jó tényleg régebben... Szemforgató ezer meg kettő éve Wink

okt 13-án kaptam egy mailt amire válaszoltam is... De ezek szerit az sem ment el mérges mérges
Na elküldöm ismét Mosoly hátha.

Nagyon drukkolok hogy rendben legyenek a babák és a mami is!

Sharpos szép napot!
Vissza az elejére
summernightsharp jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 21. Kedd 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
sziasztok!

ezer meg egy éve nem írtam ide... Kissé eltűntem de jó indokom volt rá. Babáztam 24 órában:-)
Néha azért olvasgatni volt időm.

Gyönyörűek a kutyusok!

Felker Károlyné:
Drukkolok hogy a kicsik születésénél minden rendben menjen!

Üdv mindenkinek és sharpos szép napot a továbbiakban is Mosoly

integet

Az ezer meg egy évnél azért kicsit régebben nem írtál... nem ... röhög

Kivel babáztál? tanc

A válasz emilemet megkaptad?? bandzsal
Vissza az elejére
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 21. Kedd 10:31    Hozzászólás témája: Re: ..

Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
Felker Károlyné írta:

integet

Én sajnos nem tudom hol lehet elletőládát szerezni,de én egy régebbi kisebb szekrényről levettem az ajtókat,és letettem a földre a hátával aztán nagyon jó kis elletőláda lett belőle. punk nagy vigyor De láttam már ágyneműtartót is erre a célra kialakítva,vagy pedig egy jó kézügyességű valaki csinálja meg osb lapból,vagy valami ilyesmiből. rock

Szia

a készítésen túl vagyok,az nem jött össze,gondoltam veszek,de sehol nem találtam.
Így maradt a harmadik megoldás,otthoni házi praktikák.Szal megoldódott a probléma.
És egyébként 37,5 fok 38 közötti az jelent egy várható babázást?mondjuk 24 órán belül??
annyit olvastam már,de mindegyik mást ír,a lényeg a tapasztalat nekem még hiányzik,válaszokat meg tapasztaltabbaktól,valamiért nem kapok.
Tejci még nincs..
Köszi a segítséget.

integet

Az én tapasztalatom,hogy amikor már nem találja a helyét,rengeteget próbál pisilni,kakilni.Olyankor már nagyon figyelem,nehogy kakilás helyett egy kölköt nyomizzon ki... bandzsal nagy vigyor Leül,liheg,nézegeti a hasát,elbambul,lefekszik.Kaja nem kell,inni hááát arra nincs pontos adatom,mert volt amelyik ivott volt aki nem.Aztán már amikor túlzásba viszi a pisilést,már nem engedem ki,az előbb leírtak miatt.Be a helyére,és általában nálunk olyan egy-két órán belül megindul/t. punk

"""Az ellés várható időpontját a szuka testhőmérsékletének változásából állapíthatjuk meg a legbiztonságosabban. A normális testhőmérséklet 38-38,5oC (végbélben mérve). A vemhesség 57. napjától kezdve ez az érték fokozatosan csökken, és 18-24 órával az ellés előtt 36,8-37,2oC körül alakul. Amennyiben rendszeresen hőmérőzzük a szukát idejében felkészülhetünk az ellésre. A testhőmérséklet mérése egyébként más okokból is ajánlatos, tudniillik, ha az állat hőmérséklete 36,6oC alá csökken vagy 39oC fölé emelkedik komplikált ellés várható.
A gazda mindenekelőtt egy, esetleg 8 óra hosszat is eltartó fokozódó, nyugtalanságot észlel a szukáján. A fialást közvetlenül megelőzően az állat ellustul, leheveredik a helyén, fészkelődik, fel-alá járkál, majd megint visszatér, a táplálékot visszautasítja, és a séta iránt is teljesen közömbös marad. Az ellési görcsök alatt arckifejezése furcsa, pontosabban igen jellegzetes lesz: tekintetét állhatatosan látszólag valami közeli tárgyra szegezi.
Az ellés lefolyása meglehetősen egyéni: azonos számú kölyköt az egyik szuka néhány óra, a másik esetleg egy teljes nap alatt hoz világra.
A tolófájások megkezdésével a szuka testhőmérséklete ismét normálissá válik. A fájások megnyitják a szülőutakat, és megindul az ellés. Rendes körülmények között a kiskutyák fejjel vagy farral jönnek a világra. Komplikálja a szülést, ha a magzat keresztben fekszik, természetesen más hibás fekvés is előfordulhat.
1-1 újszülött világrajövetele között rendszerint elegendő idő van arra, hogy a szuka az éppen megszületett kölyköt a következő apróság megérkezése előtt megtisztogassa. Olykor azonban a kiskutyák olyan viharos gyorsasággal követik egymást, hogy a szukának nem marad ideje a tisztogatásukra. Ilyenkor a gazda maga szabadítsa ki minél gyorsabban a magzatot a burokból. A köldökzsinórt a hasfaltól 4-5cm távolságra kell elvágni. Abban a pillanatban, amikor a kölyök a magzatburokba zártan napvilágot lát, a szuka magához húzza ezt a csomagot, felharapja a burkot, felfalja azt, és az újszülöttet gyorsan, erőteljesen tisztára nyalja, hogy a bőr megkezdhesse működését, és a lélegzés meginduljon. Ugyanakkor elharapja a köldökzsinórt is. A kölyöknek csupán annyi a teendője, hogy megtalálja az utat az anyja emlőjéhez. A megteendő út meglehetősen rövid, hiszen a szuka a kölykök rendszerint saját hasához közel tisztítja meg, hogy a kiskutya a veleszületett reflexei segítségével könnyen, gyorsan odaférkőzhessen az emlőkhöz. Az ellési folyamat vége felé az anyaállat elfárad és rendszerint elalszik.
Arra mindenképpen ügyelni kell, hogy az újszülöttek mielőbb anyatejhez jussanak, miután ez vezeti le a bélszurkot, és ez adja meg a kölyök „vitaminlökését”. Egyben biztosítja számukra a szükséges védőanyagokat is. Ezért ellés közben egymás után napvilágra kerülő újszülötteket ne rakjuk félre, hagyjuk őket az anyjuknál. A kiskutyák általában 30-45 perces időközönként születnek. Ha ez az időpont túlságosan elhúzódik, forduljunk állatorvoshoz!
Ellés után rakjuk tisztába az almot, az anyakutyát pedig kínáljuk meg húslevessel, vízzel vagy teával. Kis idő múlva vegyük pórázra és sétáltassuk meg, hogy a dolgát elvégezhesse.
Az ellés úgynevezett harmadik szakasza a placenta távozása, a méh pihenése. Ebben a periódusban általában a szuka nyugodtan fekszik és gondozza a kölykeit. Normális körülmények között a magzatburok az újszülöttekkel vagy azok napvilágra kerülése után hamarosan eltávoznak. Az elővigyázatosság kedvéért azonban jó, ha megszámoljuk a magzatburkokat és meggyőződünk róla, hogy mind eltávozott-e. Ha egyetlenegy is bent marad könnyen méhgyulladást okozhat.""""

köszönöm nagy vigyor
továbbra is hőmérőzés,aztán írok ha történik valami,és esetleg valami kérdés felmerülne,vagy probléma,persze ami nem sürgős beavatkozást igényelne Exclamation

Okés! nagy vigyor
Jó várakozást,probléma mentes babázást,és írj nyugodtan,amiben tudok segítek! puszitküld

lihegés,pisilés..
jönnek a babák!

integet

Olvastam az indexen,hogy még nincsenek babákok,meg,hogy mentek dokihoz. Összezavart Az jó ha írsz az indexre,mert ott általában mindig van valaki,és Shai pedig rögtön tud tanácsot adni. Nagyon Boldog
Vissza az elejére
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 20. Hétfő 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

sziasztok!

ezer meg egy éve nem írtam ide... Kissé eltűntem de jó indokom volt rá. Babáztam 24 órában:-)
Néha azért olvasgatni volt időm.

Gyönyörűek a kutyusok!

Felker Károlyné:
Drukkolok hogy a kicsik születésénél minden rendben menjen!

Üdv mindenkinek és sharpos szép napot a továbbiakban is Mosoly
Vissza az elejére
summernightsharp jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 20. Hétfő 9:38    Hozzászólás témája: Re: ..

bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
Felker Károlyné írta:

integet

Szia

Tejci még nincs..
Köszi a segítséget.

integet

köszönöm nagy vigyor

Okés! nagy vigyor

lihegés,pisilés..
jönnek a babák!

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 348 oldal [8677 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 346, 347, 348 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu