Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2021 Ápr. 22. Csütörtök 14:45
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Bolognese
Ugrás:  
Tanácsok bolognese vásárlás előtt!
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 4 oldal [82 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
finc
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 28. Vasárnap 18:54    Hozzászólás témája: Bolognese Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bórvizet gyógyszertárban lehet kapni?
Csak úgy, vagy receptre?
Megköszönném, ha megadnád a tenyésztő elérhetőségét (gondolom, inkább e-mail-ben), és ha nem titok, a kutyus árát, vagy, hogy a tenyésztőnél általában milyen áron vannak bolognese-k.
Ha a neved mellett a kép a Te kutyidé , akkor Téged (ill. őt) illet a dicséret, hogy nagyon édes!
Az elején bizonytalan voltam a kutyaválasztást illetően, de annyi szépet és jót hallottam a fajtáról és pont olyan adottságokkal rendelkezik ,ami a mi életkörülményeinknek, elvárásainknak és kívánságainknak megfelel. Téged is megkérdezlek: tényleg nem nagyon hullik a szőre? Azt olvastam több helyen, tenyésztő és kutyatartó állítja, hogy a bichonok szőre nem hullik, ill. hogy a rendszeres fésüléskor kihulló szőrön kívül nem.
kuty nyelvlógat
Vissza az elejére
finc jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Vik&Alb
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 28. Vasárnap 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia,
szerintem a szem barnulása elhanyagolás és betegség oka is lehet. Vannak olyan kutyik, akiknek könnycsatorna elzáródás miatt van baj a szemükkel (ilyen volt is a fórumon, de meggyógyították/megműtötték) de akad olyan is, akinek nincs kitisztítva a szeme, és csak azért csúnya. Mi bórvizet használunk. De sajnos nem olyan rendszerességgel ahogyan kellene. Naponta 1szer ajánlatos szerintem. mi heti 3-4szer szoktuk, de ez is elég ahoz, hogy ne legyen nagyon csúnya.
Én csak ajánlani tudom ezeket a kis tündérkéket. Roppant ragaszkodóak és kis egyéniség mindegyik.
Én Budaörsön vettem Albit, ha gondolod megadom a tenyésztő számát.
Vissza az elejére
Vik&Alb jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 9. Kedd 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm, természetesen keresgélek kávé még tovább, de azért ide is várok még tanácsokat segítség a bolognese-tartóktól! Pl. hallottam, hogy gyakran kell tisztítani a szemét, hogy ne barnuljon alatta a szőr. Hogyan? Én is láttam már hófehér pofijú bolognese kutyust, de láttam nagyon barnult arcút is. Ez alkat, vagy tisztítás kérdése?
Sziasztok integet !!!
Vissza az elejére
finc jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
katica
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 9. Kedd 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Edina!

Örülök,hogy Bibi kutyám meggyőző érvként szolgált a blökivásárlás mellett! nagytaps
A telefonszámot hamarosan küldöm,de szerintem addig is nézz szét máshol is hátha jobb ajánlatot kapsz.(Bár nem hinném! makacs )
Szorítok neked,hogy minél előbb újra boldog kutyugazdi lehess! izom
katica jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 8. Hétfő 22:10    Hozzászólás témája: Még mindig tanácskérés! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Katica!
A kutyád magában elég a meggyőzéshez!
Szívesen vennék bolognese-tartóktól tartási tanácsokat (szőr-, szemápolás, etetés, szobatisztaságra nevelés - az előző kutyám 3 évesen került hozzám, tehát a "babadolgokból" kimaradtunk!)
Sziasztok: Edina
Vissza az elejére
katica
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 8. Hétfő 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

finc írta:
Sziasztok!
Tavaly elhúnyt a francia bulldogunk, egy évig gondolni sem tudtam más kutyára, de kezdek bizseregni, mint minden kutyás, ha nincs mellette egy négylábú!
Francia bulira gondolni sem tudok, de hosszas keresgélés után rátaláltam a BOLOGNESE-ra!
Azt írják a szakértők, hogy "nem büdös a szőre, nem hullik". Igaz ez Kérdés Nekem a kutyatartás egyik legnagyobb ellenérve a mindenhol szálló, mindenre tapadó szőr.
Egy ismerősöm kis bolognese kutyusa alomra (is) jár a sétáltatás mellett. Igaz lehet? Mi másodikon lakunk, előnyös lenne, ha ezt megtanulná.
Kérlek Benneteket, sorakoztassatok fel érveket - ellenérveket (ha vannak) a BOLOGNESE fajtával kapcsolatban. Szereti a gyerekeket Kérdés Ismertek megbízható kenneleket (esetleg elérhetőséggel) Bp.-en, vagy környékén (csepeli vagyok) Kérdés
Köszönök minden választ előre: Edina

Kedves Edina!

Bár én csak 3 hónapja vagyok gazdi, mondhatom, az eddigiek alapján csak ajánlani tudom ezt a fajtát. Valóban nics szaga, nem hullik a szőre. Bár a bundiját minden nap átfésülöm, az elhalt szőrszálak így kikerülnek. Mivel nem hullik, viszon nyírni kell. A szemét is rendszeresen tisztítjuk, de ezen kívül nem tudok olyat mondani ami plusz problémát okozna. Összességében jókedvű a mi kutyunk és eszeveszett tempója van, ha játékos kedvében van, tehát gyerek mellé szerintem tök jó. Az én 11 éves fiamban lenne ennyi pörgés. De amikor meg elfárad, még a fejét is elhagyná álmában, olyan mint egy kisbaba. Én csak rábeszélni tudlak. Persze ahány ember, annyi féle - és ez a kutyáknál is így van. Ki kell fogni egy jó természetet. Én a szülők természetét, vérmérsékletét kérdezgettem mindenhol. Ha érdekel még, én pestimrei tenyésztő címét tudnám, ahonnan az én Bibim van.(bár én törzskönyv nélkül kaptam) Szerintem ezen a fórumon sok tanácsot, segítséget kapsz majd, úgyhogy csak bátran! nagyszerû
katica jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 8. Hétfő 10:26    Hozzászólás témája: Tanácsok bolognese vásárlás előtt!
Téma leírása: Beleszerettem a bolognese fajtába! Adjatok tanácsot!
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Tavaly elhúnyt a francia bulldogunk, egy évig gondolni sem tudtam más kutyára, de kezdek bizseregni, mint minden kutyás, ha nincs mellette egy négylábú!
Francia bulira gondolni sem tudok, de hosszas keresgélés után rátaláltam a BOLOGNESE-ra!
Azt írják a szakértők, hogy "nem büdös a szőre, nem hullik". Igaz ez Kérdés Nekem a kutyatartás egyik legnagyobb ellenérve a mindenhol szálló, mindenre tapadó szőr.
Egy ismerősöm kis bolognese kutyusa alomra (is) jár a sétáltatás mellett. Igaz lehet? Mi másodikon lakunk, előnyös lenne, ha ezt megtanulná.
Kérlek Benneteket, sorakoztassatok fel érveket - ellenérveket (ha vannak) a BOLOGNESE fajtával kapcsolatban. Szereti a gyerekeket Kérdés Ismertek megbízható kenneleket (esetleg elérhetőséggel) Bp.-en, vagy környékén (csepeli vagyok) Kérdés
Köszönök minden választ előre: Edina
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 4 oldal [82 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Bolognese
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu