Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2021 Ápr. 22. Csütörtök 15:41
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Bolognese
Ugrás:  
Tanácsok bolognese vásárlás előtt!
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 4 oldal [82 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4 Következő
Szerző Üzenet
finc
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 17. Hétfő 7:45    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szacskimoni írta:
Szia Edina!
Én még nem is gondolkodtam hogy kozmetikushoz vigyem Lucifert, neki is hosszú szőre lesz és mindennap kell fésülni. A szeménél nálunk is csomós a szőr, mi kamillázzuk minden reggel, doki mondta. Döbbent
Teljesen a Gogira bíztam a kutyit, ő fésüli eteti kamillázza én csak leellenőrzöm hogy rendben megcsinálja-e. Nagyon ragaszkodik a gazdijához és ugat ha nem vele foglalkozik, tisztára mint egy kisgyerek, egyre játékosabb és huncutabb. Hámot már kipróbáltátok, szereti?
Jövő héten többszőr megyek Csepelre, ráértek valamikor?
A nagylány hamarosan megy táborba és 1 hétig rám lesz bízva Lucifer. Razz
Kiváncsi vagyok hogy hiányozni fog-e neki.
Csak száraztápot kap Spagi vagy adtok neki konzervet?
Nálunk bevált a jutalomfalat, tudja ha hadja magát kap valami finomat.
Elég késő van mér és fárasztó napom volt, megyek fütdeni és aludni. szia: Móni

Szia Móni!
Én sem gondolkodnék, ha nem nézne úgy ki Spagi, mint egy törpe bobtail. Tegnap levágtam a szeme felett a szőrt, hadd csodálkozzon rá a világra, nem hiszem, hogy - ahogy mondani szokták - jobban lát a szőrtől, mint a pulik. Sokkal édesebb így a pofija, persze még nincs kész,mert nem nagyon akarta, én meg nem akartam nyúzni, meg ugrált és féltem, hogy megszúrom.
A mai napon kívül ráérünk. Egyedül jössz Csepelre, vagy a lányoddal? Szívesen látunk itthon is, de ha a lányoddal jössz, mehetnénk játszóra is. Igaz, hogy annyira meleg van, nem tudom, jó ötlet-e?
Áltlában szárazat kap, néha változatosság kedvéért kap tálcásat. Royal Canin tápot vettünk neki, a legkisebb, 1100 Ft-ost eszi 3. hete. Így megéri a drága ennivaló is, és nagyon szívesen megeszi.
Szóval várunk Téged (Titeket), amikor Nektek jó.
Edina
pattog
Vissza az elejére
finc jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szacskimoni
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 16. Vasárnap 21:35    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!
Én még nem is gondolkodtam hogy kozmetikushoz vigyem Lucifert, neki is hosszú szőre lesz és mindennap kell fésülni. A szeménél nálunk is csomós a szőr, mi kamillázzuk minden reggel, doki mondta. Döbbent
Teljesen a Gogira bíztam a kutyit, ő fésüli eteti kamillázza én csak leellenőrzöm hogy rendben megcsinálja-e. Nagyon ragaszkodik a gazdijához és ugat ha nem vele foglalkozik, tisztára mint egy kisgyerek, egyre játékosabb és huncutabb. Hámot már kipróbáltátok, szereti?
Jövő héten többszőr megyek Csepelre, ráértek valamikor?
A nagylány hamarosan megy táborba és 1 hétig rám lesz bízva Lucifer. Razz
Kiváncsi vagyok hogy hiányozni fog-e neki.
Csak száraztápot kap Spagi vagy adtok neki konzervet?
Nálunk bevált a jutalomfalat, tudja ha hadja magát kap valami finomat.
Elég késő van mér és fárasztó napom volt, megyek fütdeni és aludni. szia: Móni
szacskimoni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 15. Szombat 22:09    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szacskimoni írta:
Szia Edina!
Mi is jól vagyunk, de nekünk még 2 szuri hátravan, kedden kapjuk az egyiket, két hét és a másikat. Hová készültök a Balcsin? Mi is tervezzük de nem találtam olcsó szállást. Ha tudsz valamit akkor szóljál.
Aug. 10 körül 1 hét. Remélem jó időtök lesz és a Spagi jól bírja az idegen helyet. Milyen szép nagy lett a szőre. ki fésülgeti? A gyerekek is sokat nöttek és barnultak.
Én is töltögetek fotókat.
Megyek mert holnap korán kelek.
Puszi nektek: Móni

Szia!
Mi kölcsön -nyaralóba megyünk, de találtam Balcsin kutyás helyet elég jó áron, ha megtalálom a pasi e-mail-jét, átküldöm Neked!
Mi is akkortájt mennénk, de a nyaraló tulajától is függ, ő mikor akar.
Én fésülöm Spagit, nagyon szereti, szerintem simogatásnak veszi. Bejelentettem ide Csepelre kozmetikushoz, két hét múlva megyünk, de csak ismerkednui, szemtisztítás, fültisztítás, stb., hogy szokja, köv. alkalommal nyírja. Lehet, hogy a szeménél levágom egy kicsit a szőrt, mert állandóan könnyezik a szőrtől. Lucifer hogy bírja a fésülést? Te gondozod? Vagy a lányok (gyönyörűek!)?Neked is kell majd vinni ,kozmetikushoz, ugye? Vagy a shi-tzu-nak nem vágják le, csak szépen kifésülik és hagyják a hosszát?
Jó éjt: Edina

Vissza az elejére
finc jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 15. Szombat 21:59    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!
Mi is jól vagyunk, de nekünk még 2 szuri hátravan, kedden kapjuk az egyiket, két hét és a másikat. Hová készültök a Balcsin? Mi is tervezzük de nem találtam olcsó szállást. Ha tudsz valamit akkor szóljál.
Aug. 10 körül 1 hét. Remélem jó időtök lesz és a Spagi jól bírja az idegen helyet. Milyen szép nagy lett a szőre. ki fésülgeti? A gyerekek is sokat nöttek és barnultak.
Én is töltögetek fotókat.
Megyek mert holnap korán kelek.
Puszi nektek: Móni
szacskimoni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 15. Szombat 20:45    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Móni!

Vannak új képek Spagiról, gyerekekkel együtt, ha gondolod, nézd meg : http://gallery.site.hu/u/finc/

Képzeld, keddtől már levihetjük és ami igazán nagy hír, hogy a véletlenektől eltekintve csak pelusra végzi a dolgát. A véletlent értsd úgy, hogy a pelusra akarja, csak odébbmegy közben és mellé sikerül! Olyan boldog vagyok, eszerint mehetünk nyaralni a Balcsira (a szobatisztaság volt a feltétele a kölcsönnyaralónak).
Ti hogy vagytok? Rég nem hallottam rólatok!
Edina

Vissza az elejére
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 3. Hétfő 17:58    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!
Megnéztem a galériádat és nagyon aranyos a kutyid. Nagyon nehéz a Lucifert lefotózni mert olyan eleven Razz
Mi is pedigreet adunk neki de ez nem száraz hanem a dobozos, kap még szárazat is de azt nem szereti annyira, de olyan büdös a kakija meg sokszor teszi le a csomagját. Szemforgató
Holnap szuri, utánna még írok
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 2. Vasárnap 18:34    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szacskimoni írta:
Szia Edina!
Kedden viszem a Lucifert a dokihoz szurira, a heréi még mindig nem szálltak le, lehet hogy bajba leszünk emiatt. Sír vagy nagyon szomorú
A kislányom neve Lúcia beceneve Lulu Wink
Nálam működik a galéria, csak az első képet töröltem de ha rákattintasz akkor megnyitja a képeket. Razz
Hogy van a kutyid, beilleszkedett már, nem sirdogál, milyen kajával eteted?
Üdv:

Szia Móni!
Úgy látom, egyre inkább jól érzi magát nálunk Spagi, nem lehetett könnyű dolga, mert 4 hónaposan került el az előző gazditól.
Először Pedigree-t evett, mert a tenyésztő azzal etette, de az állatorvos nem ajánlotta, azt mondta, prémium minőségű tápokat egyen. Miután annyira minimális az adagja, Royal Canint vettem, nagyon szereti, meg 2X kapott tálkás ennivalót (egy westi van az elején és junioroknak készült). Nem merek sokszor adni neki, annyira szereti, félek, hogy a többit nem fogja elfogadni. Maradt a fiamtól néhány bébiétel, azok is várják, hogy megegye a kutyi. Most az előbb pisilt először pelusra, sajnos csak utólag láttam meg, megdicsértem, de tudom, hogy már hiába, jó lett volna rögtön utána megdicsérni, jutalmazni! Megyek, mert fürdés-fekvés jön!
Jó éjt: Edina

Vissza az elejére
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 1. Szombat 21:21    Hozzászólás témája: Re: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!
Kedden viszem a Lucifert a dokihoz szurira, a heréi még mindig nem szálltak le, lehet hogy bajba leszünk emiatt. Sír vagy nagyon szomorú
A kislányom neve Lúcia beceneve Lulu Wink
Nálam működik a galéria, csak az első képet töröltem de ha rákattintasz akkor megnyitja a képeket. Razz
Hogy van a kutyid, beilleszkedett már, nem sirdogál, milyen kajával eteted?
Üdv:
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 1. Szombat 11:39    Hozzászólás témája: Galéria Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Móni!
Ha a nevedre rákeresek, nem talállak, lehet, hogy az első kép betöltésében van a hiba, mert egy számomra ismeretlen jel van a kép helyén. Ha így írom be felülre: http://gallery.site.hu/u/szacskimoni/ , vagy ha erre rákattintasz, így látszanak a képek, csak az első helyén van az a valami.
Edina

Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 1. Szombat 9:08    Hozzászólás témája: Re: kiskutyus érkezett Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szacskimoni írta:
Szia Edina!
Nem beteg a Lulu, lucifer szedi a szürcsögésére az antibiotikumot, majd jővő kedden kapja meg a 2. szurit. Ti már mindet megkaptátok?
A kutya wc olasz gyártmányú, az első pisit feltöröltem vele, legközelebb megszagolta és oda végezte a dolgát, van amikor máshová pisil de áll. inkább kinn a kertbe végzi a kaki pisi dolgát lol
Mi sem hadjuk itt 2-3 óránál többet, de nálunk a Gogi foglalkozik vele, nekem itt a lulubaba.
Megnyitod a galériát és beírod a szacskimoni nevet, egy képet ad ki , rákattintasz duplán és megnyílik a galériám, elvileg Összezavart
Ti jól vagytok? neked van galériád?

Szia!
bocs, hogy csak most, de karbantartás volt az oldalon, még kaptam együzenetet, hogy hozzászólás érkezett, de megnyitni már nem tudtam. Van galériám: http://gallery.site.hu/u/finc/

Bocsánat, tévedésben voltam, azt hittem, a Lulu a Lucifer beceneve. Akkor gondolom, Lulu a kislányod? Én a kutyádra gondoltam, mikor a betegségről kérdeztem. Azóta hogy vagytok?
Megoldódott a galéria probléma? Majd én is rápróbálkozom!
Edina

Vissza az elejére
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 28. Szerda 21:42    Hozzászólás témája: Re: kiskutyus érkezett Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!
Nem beteg a Lulu, lucifer szedi a szürcsögésére az antibiotikumot, majd jővő kedden kapja meg a 2. szurit. Ti már mindet megkaptátok?
A kutya wc olasz gyártmányú, az első pisit feltöröltem vele, legközelebb megszagolta és oda végezte a dolgát, van amikor máshová pisil de áll. inkább kinn a kertbe végzi a kaki pisi dolgát lol
Mi sem hadjuk itt 2-3 óránál többet, de nálunk a Gogi foglalkozik vele, nekem itt a lulubaba.
Megnyitod a galériát és beírod a szacskimoni nevet, egy képet ad ki , rákattintasz duplán és megnyílik a galériám, elvileg Összezavart
Ti jól vagytok? neked van galériád?
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 28. Szerda 8:07    Hozzászólás témája: Re: kiskutyus érkezett Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szacskimoni írta:
Szia Edina!
Aranyos vagy hogy válaszoltál a levelemre. Mennyi idős a kutyid?
hogy sikerült beilleszkednie hozzátok? Lucifer hol jobban, hol rosszabbul. Van amikor összepisil és kakil mindent, van amikor a kutyawc használja. Szomorú Tegnap voltunk orvosnál, már jól van de még mindig szürcsög, a doki azt mondta hogy kicsi orrú kutyáknál ez előfordul, szurit nem kapott mert még szedjük az antib. a herék még mindig nem szálltak le, meg kell műteni 3 éves korába ha nem jön helyre. Ti is kiengeditek a kertbe?
Nézd meg légyszi a galériámat mert én feltettem egy csomó képet, én látom őket de ha beütöm a felh. nevemet akkor csak a Lulu képe jön be, miért van ez? Döbbent Strandon voltatok már? Hogy megy a bababiznisz?

Szia Móni!
Sajnos nem tudom megnézni az albumodat, nem találom! Megadnád a címét? Úgy biztos meglesz!
Nekem franciabulldogom volt Spagi előtt, szintén rövidorrú fajta, állandóan szörcsögött és olyan hangosan horkolt, mint egy részeg öregember. Állítólag a rövidorrú fajtáknál ez természetes.
Sajnos nincs kertünk, úgyhogy Spagi egyelőre (még két hétig) be van zárva a lakásba, tegnap kiskosárban vittem az orvoshoz, legalább lásson utcát, ha már nem mehet le!
Tegnap volt a nagymamával a lányom strandon, meg az unokatestvérével, Balázs fiam itthon maradt velem, 3 gyereket nem vállal a mama, meg is értem. Én pedig Spagit nem akartam annyi időre itthon hagyni!
Mennyi gond lehet egy picikével, ami nem előrelátható! Hogy vezettétek rá Lucifert, hogy a pelusra végezze a dolgát? Milyen típusú pelust vettetek? Nekem 3-at mutatott, én ráböktem az egyikre.
Jobbulást Lulunak!
Edina

Vissza az elejére
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 28. Szerda 6:41    Hozzászólás témája: Re: kiskutyus érkezett Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!
Aranyos vagy hogy válaszoltál a levelemre. Mennyi idős a kutyid?
hogy sikerült beilleszkednie hozzátok? Lucifer hol jobban, hol rosszabbul. Van amikor összepisil és kakil mindent, van amikor a kutyawc használja. Szomorú Tegnap voltunk orvosnál, már jól van de még mindig szürcsög, a doki azt mondta hogy kicsi orrú kutyáknál ez előfordul, szurit nem kapott mert még szedjük az antib. a herék még mindig nem szálltak le, meg kell műteni 3 éves korába ha nem jön helyre. Ti is kiengeditek a kertbe?
Nézd meg légyszi a galériámat mert én feltettem egy csomó képet, én látom őket de ha beütöm a felh. nevemet akkor csak a Lulu képe jön be, miért van ez? Döbbent Strandon voltatok már? Hogy megy a bababiznisz?
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 27. Kedd 17:51    Hozzászólás témája: Re: kiskutyus érkezett Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[/quote]
KI milyen kaját adott 8 hetes korában a kutyájának, milyen kiegészitést, játékot, rágcsálnivalót? Mikor vitte elöször társaságba, sétáltatni?
Nyakörvet mikor lehet a kityira adni?
Írjatok lányok[/quote]

Szia!
Ma voltam az állatorvosnál és azt mondta, Spagi eddig kapott tápjai (Pedigree, Friskies) nem érnek sokat, prémium tápokat ajánl (Royal Canin, Eucanuba, Bosch), ilyen kis kutyáknál nem olyan gond, hogy drága, annyira keveset kell nekik adni. Játéknak mi kaptunk a tenyésztőtől egy kedvenc műanyag bögrét, állítólag azzal szeretett játszani, egy plüss nyuszit rág (morog is), akkora, mint ő, és elővettem a gyerekek régi sípolós nyusziját. én úgy vittem orvoshoz, hogy ráraktam a hámot, és kosárba tettem (utcára lábon még 2 hétig nem mehet),nem zavarta, pedig nem hordott még sose. Állítólag a lakásban érdemes gyakorolni a pórázon vezetést, mert nem fog menni az utcán. Jól van már Lucifer? Remélem, igen!
Edina

Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 25. Vasárnap 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szacskimoni írta:
Nagyon Boldog

Szia móni!
Nagyon sajnálom a kutyust, remélem, azóta jobban van!!!
Mi nem voltunk itthon, most jöttünk haza és holnap hozzuk el Spagit (Edward). Ő 4 hónapos, remélem, megúszhatjuk a vírusfertőzést, sok mindenkitől hallom, hogy átestek hasonlón, mikor hazavitték a kutyust. Azért nem vihetők le a 4 oltás megkapása+ azt hiszem még két hétig, mert az utcán járnak nem beoltott (kóbor) kutyák, akik hordozhatják a kutyabetegségek vírusait, ami egy kiskutyusnak végzetes lehet, amíg nincs védettsége.
Nem tudom a jövő hetem, nem tudom, hogy viseli majd a kutyus az egyedüllétet, n is jelentkezem még!
Edina

Vissza az elejére
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 25. Vasárnap 6:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon Boldog
szacskimoni
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 25. Vasárnap 6:04    Hozzászólás témája: kiskutyus érkezett Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Bocsi hogy eddig nem jelentkeztem de elég sűrű volt a hetünk, a kutyus nincs valami jól Sír vagy nagyon szomorú
Hasmenése volt a múlthéten most meg megfázott ás folyik az orra.
Antibiotikumot kap ez a csöppség. Szomorú
Jól gondold meg Edit hogy kiskutyát vegyél isi melett mert egy apróság sokkal több figyelmet és odafigyelést igényel. Összezavart
szinte 24 órás felügyelet amíg kicsi, nekünk ez az első saját kiskutyánk, nagyon szívesen leírom az eddigi tapasztalataimat.
Kis gombóc volt amikor 7 hetesen elhoztuk, vettünk neki hordozót, kis kosarat, tálkát, a tenyésztőtől kaptunk egy zacskó szárazkaját.
Az első napon semmi baj nem volt, másnap viszontmár elég higat kakilt, persze a lakásba mindenhová. A pisi az már a kutyawc-re ment. Felszedtük az összes szőnyeget, hogy könnyebb legyen kitakarítani. Másnap már szinte vizet kakált, írány a doki, kutyapatika, új kutyakaja, gyógyszer. Javult a kaka de nem nagyon ette meg a szárazkaját(beáztatva). Ekkor már eléggé szürcsögött, irány a doki(vizsgálatonkénz1500-)ujjabb kutyapatika antib. és még csak 10 napja van nálunk. Nem akarlak ilyezgetni de minden ujszülöttnél vannak kissebb nagyobb problémák, meg az embereknél is Döbbent
De hogy valami jót is irjak ezalatt nem volt kedtelen, mindig játékos, megismeri a gazdit, ragaszkodik hozzá, nyalohatja, harabdálja, a lányom odavan érte lol
Edina!
Mikor hozod haza a kutyit?
Bocs hogy nem írtam de ebbe a melegbe inkább strandoltunk a csajokkal. Tegyél fel fotót a galériára, nézd meg az enyémeket is, a tieid nagyon aranyosak. Még nem vihetjük sehová a kutyit amig meg nem kapja az összes oltását, talizni csak nélküle tudunk, legyen inkább baba tali. Hová jártok mostanába?

KI milyen kaját adott 8 hetes korában a kutyájának, milyen kiegészitést, játékot, rágcsálnivalót? Mikor vitte elöször társaságba, sétáltatni?
Nyakörvet mikor lehet a kityira adni?
Írjatok lányok
mirzababa
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ditty85 írta:
Köszönöm ezt a kimerítő leírást! Egyáltalán nem bánom, hogy hosszú lett!
Igen, ezt én is olvastam, hogy egyes kutyák nagyon szeretnek autókázni!
Azt nem úgy gondoltam, hogy hazahozom, és bezárom egy szobába, csak leírtam, hogy van egy hely, ahol nem zavar senkit, mégis házban van. Persze lennék én ott vele (tanulni, olvasni..)
Naponta hányszor viszed sétálni?
Mindenhonnan azt hallom, hogy többször is le kell vinni a lakásban élő kutyákat!

Puszi!

Razz Beelőztetek az írással, a 8 órát nem a külön szobára írtam válaszképpen - hanem csak általánosságképpen, mert nem is olvastam még addig ezeket a hozzászólásokat Razz .
Mi kiskorában 5-6szor is levittük egy nap, pont a szobatisztaság miatt, mostanság 4-szer. Reggel, délben, délután és este. Ebből kettő jó hosszú séta a reggeli és az esti csak rövid. Mirza nagyon izgága kutya, nagyon igényli a sok futkározást, de vannak olyan bolok, akiket nem visznek le ennyit vagy ilyen hosszú időre - gondolom ez is szoktatás is meg jellem kérdése is.
Az én szüleim is ellenezték, de már régen nem otthon éltem, így nem túlságosan számított - most meg már imádják és teljesen kiakadnak, ha nélüle megyünk látogatóba hozzájuk Razz .
A külön szobában alvás: mi is így kezdtük: a háló legyen a mienk, aztán egyszercsak bevittük kosarastul, majd megengedtük reggel beugorjon az ágyba üdvözölni, majd azt, hogy már hajnalban felugorjon és az utsó pár órát velünk aludja, ... , a folytatást ki lehet találni... Nagyon Boldog
Vissza az elejére
mirzababa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ditty85
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Edina itt az e-mail címem: ditty85@freemail.hu
Köszönöm előre is, hogy küldöd!

Puszi!
Vissza az elejére
ditty85 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
ditty85
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm ezt a kimerítő leírást! Egyáltalán nem bánom, hogy hosszú lett!
Igen, ezt én is olvastam, hogy egyes kutyák nagyon szeretnek autókázni!
Azt nem úgy gondoltam, hogy hazahozom, és bezárom egy szobába, csak leírtam, hogy van egy hely, ahol nem zavar senkit, mégis házban van. Persze lennék én ott vele (tanulni, olvasni..)
Naponta hányszor viszed sétálni?
Mindenhonnan azt hallom, hogy többször is le kell vinni a lakásban élő kutyákat!

Puszi!
Vissza az elejére
ditty85 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mirzababa
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 19:59    Hozzászólás témája: Re: bolognese-t szeretnék Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ditty85 írta:
Sziasztok!!

Leírná nekem vki a véleményét?
Szeretnék egy bolognese-t, de még nem szántam el magam véglegesen! Mivel Debrecenbe járok egyetemre, és Nyíregyen lakom, minden hétvégén hazajárok (autóval). Nos, ez mennyire fárasztó egy kutyusnak? vagy ha úgy van szoktatva, akkor egyáltalán nem terheli meg?
Még sosem volt kutyám lakásban.. Milyen? Sokminden megváltozik?
Nehéz szobatisztának nevelni?
Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

Puszi: Edit

Szia! Nekem bolom van és Db-ben lakunk, de a balcsira szoktunk járni jó időben szinte minden hétvégén, ha nem annyira jó akkor gyakran Pestre. De egy csomó helyre mentünk már kocsival, messzebbre is.
Úgyhogy utazásban lassan mi profik vagyunk Nagyon Boldog .
Sajnos tényleg kutya-függő mennyire viseli jól egy kutya az autót, nálunk M még sosem hányt, kiskorában sem, sosem volt rosszul kocsiban, de tényleg van olyan kutyi aki nem ilyen jól tűri. Nem tudom olyan esetben mennyire lehet hozzászoktatni, sajnos ehhez nem tudok hozzászólni.
Mi mindig odafigyelünk, hogy többször megállunk, mindig van nálunk víz és pár percet olyankor rohangászhat a fűvön is, meg pisil egyet aztán megyünk tovább. Régen mindig adtunk rágcsát (műcsontot) és azzal küzdött vagy nézelődött az ablakban, illetve aludt. De egy Nyíregyháza-Db nem nagy távolság szóval azzal semmi gondja nem lesz a kutyidnak, ha amúgy jól viseli a kocsizást! Mi gyakran megyünk városon belül is kocsival - te is így szoktasd majd hozzá kiskorától kezdve sok, rövid, 10-15 perces utakkal, akkor nem lesz baj.
És ne telegyomorral! Razz
Kiskorában Mirza a rövid utakat imádta, alig várta, hogy kocsiba szálljon,a hoszzúakat viszont kevésbé, volt néha nyüszmüsz - olyankor mindig megálltunk pihenni. Most már simán lemennénk a Balcsiig egy huzamban, de megszokásból inkább megállunk legalább egyszer Mosoly
Mirza ha azt mondjuk neki "kocsival megyünk" akkor rohan a kocsinkhoz és ezerrel csóválja a farkincáját: saját maga ugrik be és ki a kocsiból Nagyon Boldog . Sőt, ha lát egy nyitott idegen kocsiajtót, gyakran zsupsz már benn is van...
Lehet kapni olyan direkt kutyákhoz való huzatvédőt a kocsiba, amit az első és hátsó ülés fejtámláin kell rögzíteni, a kocsi egész szélességében (több méretben van), így nem tud beesni a két ülés közé hirtelen fékezéskor. Illetve van kutyabiztonsági öv is (olyan nekünk nincs).
Van, aki kutyaszállítóboxban viszi ilyenkor, ami tényleg biztonságosabb, de Mirza imád nézelődni az ablakon, így mi bevallom hanyagoljuk ezt. Mindig be van rakva a kis ágyikója, a kedvenc szarvasa és ott trónol szépen hátul Mosoly

Kutya lakásban: a bologneseket csak ajánlani lehet: ha rendesen fésülöd (naponta), mivel ez a fajta nem hullajtja a szőrét, nem vedlik - egy szőrszálat sem találsz majd. Viszont nem szeretnek hosszú ideig egyedül lenni, napi 8 órát én biztos nem hagynám magára - nem véletlenül társasági kutya Razz . Nekünk Mirza se nem szedett tapétát, sem bútort nem rágcsált, viszont papírt cincált rendesen (vigyázz a tételeidre, meg a könyveidre! Razz ).
Szobatisztaság: ezeknél a fajtáknál állítólag lassabb, mint az átlag (nekem is ez volt a tapasztalatom Összezavart ) - de nem reménytelen, előbb-utóbb összejön Razz . Nálunk a napközbeni szobatisztaság az első sétától kezdve ment, az éjjeli pisiről való leszokás tartott kissé sokáig Döbbent .
Húúú, bocs, hogy ilyen hosszú voltam! Szemforgató Razz
Vissza az elejére
mirzababa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="ditty85"]Köszönöm, hogy válaszoltál!
Nagyon aranyos kutyusod van!
Hogy sikerült szobatisztává szoktatnod? Gondolom, közben azért besikerült egy-két tócsa! Mosoly
A másik gondom még az, hogy anyának olyan felfogása van, hogy állatot nem tartunk a házban,
ezért is vacilálok, hogy mi legyen!
Mondjuk van egy szoba, ahol nem alszik senki, nyáron meg ellenne a fedett teraszunkon is.
Még van egy németjuhászunk is, ő meg elég féltékeny típus.[/quote

Még valami: ha megadod az e-mail címed, elküldöm csatolva, amit kimásoltam innen-onnan (tenyészetek ismertetőjéből, fórumokból stb.) a szobatisztaságra nevelésről.
Csomó ötlet, hátha bejön valamelyik!
Edina
Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ditty85 írta:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Hogy sikerült szobatisztává szoktatnod? Gondolom, közben azért besikerült egy-két tócsa! Mosoly
A másik gondom még az, hogy anyának olyan felfogása van, hogy állatot nem tartunk a házban,
Mondjuk van egy szoba, ahol nem alszik senki, nyáron meg ellenne a fedett teraszunkon is.
Még van egy németjuhászunk is, ő meg elég féltékeny típus.

Én az előző kutyusaimmal tapasztaltakat írtam, a bolit hétfőn hozom el. Az én anyukám, bár nem lakik velünk, elég felnőttnek is érzem magam, hogy beleszóljon, de ő beleszól és nagyon ellenezte. Nyilván jobb helyzetben vagyok, mint Te, mert beleszól, meghallgatom és vagy megfogadom, vagy nem. Hát most nem. Meglátta a nevem alatti képet a kutyuról, egy-kettőt aludt rá és azt mondta: ugye, majd hozzánk is mindig elhozzátok? Ennyit az anyukákról!
Szerintem sokkal jobb a kutyának lakásban, emberek között, sétáltatva, mint kizárva a kertbe, ahol se inger nem éri , se kutyát nem lát, ha nem sétáltatják... A mi bulldogunk nagyon elvolt bent, nem látszott, hogy szenvedett volna. Ráadásul nem hullik a szőre (mikor kiválasztottuk, egy csomót szeretgettem és egy szőrszál sem volt utána rajtam).
Edina
Vissza az elejére
ditty85
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Még van egy németjuhászunk is, ő meg elég féltékeny típus.
Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 20. Kedd 14:46    Hozzászólás témája: Re: bolognese-t szeretnék Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ditty85 írta:
Szóval, az előbb lemaradt, hogy minden hétvégén
hazajárok. és hogy ez megterhelő-e a kutyának?

Szia!
Az igaz, hogy bolognese- gazdivá most válok, de más kutyám egész életemben volt szinte.
Szerintem szoktatás kérdése, hogy viseli az utat. Persze van egyéni érzékenység, de sajnos, ezt előre nem tudod kiszűrni.
Mi nem rendszeresen, de többször vittük a francia bulldogunkat kb. 70 km-es útra, és vagy nyugodtan , nézelődve, vagy alva töltötte az utat, pedig egyébként nagyon izgulós volt, könnyen nyugtalanná vált. Szerintem kis korban, rövid távon kéne szoktatni, nem bele a mély vízbe azonnal, biztos megszokja.
Nem tudom, így van -e, de azt olvastam valahol, hogy a legtöbb kutyák szeretnek autózni, csak akkor nem, ha valamilyen rossz élmáény érte őket (mondjuk kellő rugalmasság nélkül bepasszírozták egy autóba kicsiként).
Sok sikert: Edina
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 4 oldal [82 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Bolognese
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu