Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Ápr. 20. Péntek 17:21
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
fedeztetés, kölykök
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 229 / 231 oldal [5762 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 227, 228, 229, 230, 231 Következő
Szerző Üzenet
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:
kami írta:
Egy tenyésszemlét mindenképpen kéne, az nincs megrendezve, ne aggódj, de anélkül a picik nem kaphatnak törzskönyvet, ami ha nem is biztosíték, de valamivel több esély lenne arra, hogy nem rakják ki késôbb a kuttyokat. Visztont egy kutyának sem kötelezô csak "azért hogy legyen" utódokat nemzeni! (nem bántani akarlak, félre ne érts, de annyi beteg, ôssze-vissza leszült kutya van, akiknek közük sincs a westiehez....)

Az tudom, hogy a tenyésszemle nincs megrendezve, csak a kiállításra mondtam azt...
Tenyésszemlén viszont kötelező az, hogy a kutya trimelve legyen?Meg nem az összes körme fekete, az is baj?
Különben egyáltalán nincs baja, csak egy két kisebb gond volt vele, de az sem örökletes betegség volt, mint például szétmarcangolt egy rózsabokrot, amitől a mancsába tüskék mentek...ezzel szenvedett az állatorvosnál 2 hónapon, mert begyulladt a lába..
Meg sajnos arról nem tudjuk leszoktatni, hogy ne zabáljon össze mindent, és ebből már volt gond....
Tenyésszemle különben kiállításokon szokott lenni?ott miket néznek?

Tenyésztőtől kapott jótanácsot tovább adnám: fiúkutyával ha egyszer fedezel, utána állandóan kell. Hogy miért, ne kérdezd, szakmai kérdésekbe ilyen szinten nem mentem bele, de úgy döntöttem, hogy Pedróka nem fog fedezni. Arra sem időm, sem energiám, hogy állandóan menyasszony után kajtassak !
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:

Hát, a baba után hizlalni kellett nem fogyóztatni.... kopogott a gerincén a fésü amikor fésülgettem... sokáig a szülés után nem volt hajlandó enni....
Azóta már teljesen rendben van... Mosoly

Csodálkozol? Nem elég, hogy vered, még szülnie is kellett? Nagyon Boldog
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
kami írta:
Semmi gond... Chani (volt) a mama... Mosoly

Nem is látszik rajta a baba lol
Jó a fitnesz trénere lol
Kiadhatnátok egy kazettát - közösen Győzikével meg Norbival lol - "Hogyan nyerjük vissza az alakunkat ?!" címmel lol

Hát, a baba után hizlalni kellett nem fogyóztatni.... kopogott a gerincén a fésü amikor fésülgettem... sokáig a szülés után nem volt hajlandó enni....
Azóta már teljesen rendben van... Mosoly
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:

Nem is látszik rajta a baba lol
Jó a fitnesz trénere lol
Kiadhatnátok egy kazettát - közösen Győzikével meg Norbival lol - "Hogyan nyerjük vissza az alakunkat ?!" címmel lol
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pati írta:
Kami nagyon édesek a fotók! Bocs hogy tudatlan vagyok de Chani a mama, vagy a baba?

Ha érdekelnek még képek:
Chani és a baba
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kami nagyon édesek a fotók! Bocs hogy tudatlan vagyok de Chani a mama, vagy a baba?

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
ribizli
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gina írta:
kölykeink születtek... szombat hajnalban. 3 db két fiú egy lány.-... betennék képet, de enm tudom hogyan kell

Én is gratulálok! nagytaps
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gina írta:
kölykeink születtek... szombat hajnalban. 3 db két fiú egy lány.-... betennék képet, de enm tudom hogyan kell

Nagyon sok egészséget a csöppöknek és a mamának. A bolgodság gondolom már úgyis megvan! nagytaps baba

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

JAjjj, hát erre én is végig nézegettem a régi képeinket...

És az egyik kedvencem...ezen mindig annyira nevetnem kell...

lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 9:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vasárnap akkora nosztalgiám volt, amikor meglátttam a kicsit ... annyira aranyos volt, irigyellek a csöppségekkel Nagyon Boldog
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 9:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lol Szolj nekem is ha tettél fel képet, köszike.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 24. Kedd 7:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szóltok, ha lesz fent kép a kis manókról? Nagyon kíváncsi vagyok rájuk! Mosoly

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 23. Hétfő 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gina írta:
kölykeink születtek... szombat hajnalban. + db két fiú egy lány.-... betennék képet, de enm tudom hogyan kell

gratula !!!!!
Képeket a Galériába tudsz betenni, de ha nem akarsz vele kínlódni, küldj néhány képet e-mailban és majd felteszem őket.
(bastomo@axelero.hu)
Gina2
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 23. Hétfő 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tenyészszemle: Semmi ördöngősség nincs benne. Nem kell "parázni" Wink
Én nem vittem el előtte kozmiba, már 5hetes bundánk volt, mikor mentünk, előtte nap kifehérítettem hintőporral, és annyi..meg megfésültem Wink
Csak a nagyon feltünő hibákat nézik, és azokat melyekkel tényleg gond lehetne.
Köröm: Elárulom Neked, hogy mi már nyertünk kiállításokat, igaz nem túl sokat, demég soha senki nem kifogásolta azt, hogy miért nem fekete a kutyám körme. Merthogy Forti összes körme FEHÉR! (aminek én külön örülök a körömvágás miatt.. Wink ) Szal, ez se riasszon el!

A tenyészszemlén megnézik a kutyus mozgását, ami egy sima porázon oda-vissza felvezetés. Majd az asztalra felemelik(vagyis Te felteszed), és áttapogatják a csontozatát, megnézik a fogát. És itt vége is a dolognak. Az jó, ha a szájbanézést előtte gyakoroljátok, mondjuk megkérsz valaki "idegent", hogy nézze meg a kutyus fogait Wink mert ezt jó, ha tűri, meg ha ügyesen megy, míg felvezeteted. Ebből látják mennyire "jólnevelt", merthogy a külsőségeken kívűl az jellem és az idegrendszer is számít! (én hallottam olyat, hogy szemlén csettingettek meg fütyültek a kuttynak, lemérve hogy reagál, de nálunk ilyen nem volt..)

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:
Különben a tenyészemlére csak a törzskönyv kell, más nem?
És jó ha elötte elviszem kozmiba ugye?Mert most volt 2 hete..

Hát nem tudom mi most a szabály, de szerintem már nem lehet a helyszínen nevezni!
Ha MEOE tag vagy, akkor a nevezés 5, ha nem, akkor 10 e ft. Ha jól emlékszem... a tagdíj 3500 ft... tehát érdemes elôbb befizetni, és utána nevezni!
Hát a kozmit nem tudom... talán érdemes, de ha úgysem trimmelik, akkor szerintem mindegy.
Monch
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Különben a tenyészemlére csak a törzskönyv kell, más nem?
És jó ha elötte elviszem kozmiba ugye?Mert most volt 2 hete..
Vissza az elejére
Monch jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:

A szőre állítolag nagyon jó, nyírás ellenére is még az új szörök, amik kinőnek, nagyon szálkásak, és nem puhák, úgyhogy azt mondta a kozmetikusa, hogy nagyon jó szőre van....

Akkor jó! Bár ez még bôven nem elég...
Szóvsl én a helyedben elvinném a tenyésszemlére, aztn utána gondolkodnék a babákon. Én ha nem kapta volna meg, azonnal vittem volna ivartalaníttatni! És ki tudja... lehet hogy még igy is az lesz majd...meglátjuk!
Monch
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
Hát nem hiszem hogy a nyírás akadály lenne.. egy bíró látja, hogy a szôre nem örökletesen puha.. viszont azon sem kell kiakadni, ha valamiért - ne adj isten - nem kapná meg. Nekünk megvan a tenyésszemle, volt is babánk tavaly, de nem tudom legyen-e még...

A szőre állítolag nagyon jó, nyírás ellenére is még az új szörök, amik kinőnek, nagyon szálkásak, és nem puhák, úgyhogy azt mondta a kozmetikusa, hogy nagyon jó szőre van....
Vissza az elejére
Monch jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:
Ha rejtett heréjű , akkor azt meg kell műtetni tudtomal, nem? mert el is rákosodhat...

Igen. De még csak 7 hónapos, kicsit várunk és majd valamikor 1 éves kora utánra tervezzük a helyzet megoldását.
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:

Az tudom, hogy a tenyésszemle nincs megrendezve, csak a kiállításra mondtam azt...
Tenyésszemlén viszont kötelező az, hogy a kutya trimelve legyen?Meg nem az összes körme fekete, az is baj?
Különben egyáltalán nincs baja, csak egy két kisebb gond volt vele, de az sem örökletes betegség volt, mint például szétmarcangolt egy rózsabokrot, amitől a mancsába tüskék mentek...ezzel szenvedett az állatorvosnál 2 hónapon, mert begyulladt a lába..
Meg sajnos arról nem tudjuk leszoktatni, hogy ne zabáljon össze mindent, és ebből már volt gond....

Hát nem hiszem hogy a nyírás akadály lenne.. egy bíró látja, hogy a szôre nem örökletesen puha.. viszont azon sem kell kiakadni, ha valamiért - ne adj isten - nem kapná meg. Nekünk megvan a tenyésszemle, volt is babánk tavaly, de nem tudom legyen-e még...
Monch
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Monch írta:
Tenyésszemlén viszont kötelező az, hogy....

Sajna tenyészszemlével kapcsolatos konkrét infóim nincsenek - T.J. valszeg rejtett heréjű, így szóba sem jöhet, ergo nem foglalkoztat a kérdés -, de majd bizonyára benéznek olyanok akik ismerik jobban a "szabályokat".

A mostani tenyészszemle viszont - amennyire én tudom - abszolút fügetlen bármiféle kiállítástól.

Ha rejtett heréjű , akkor azt meg kell műtetni tudtomal, nem? mert el is rákosodhat...
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:
Tenyésszemlén viszont kötelező az, hogy....

Sajna tenyészszemlével kapcsolatos konkrét infóim nincsenek - T.J. valszeg rejtett heréjű, így szóba sem jöhet, ergo nem foglalkoztat a kérdés -, de majd bizonyára benéznek olyanok akik ismerik jobban a "szabályokat".

A mostani tenyészszemle viszont - amennyire én tudom - abszolút fügetlen bármiféle kiállítástól.
Monch
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 9:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
Egy tenyésszemlét mindenképpen kéne, az nincs megrendezve, ne aggódj, de anélkül a picik nem kaphatnak törzskönyvet, ami ha nem is biztosíték, de valamivel több esély lenne arra, hogy nem rakják ki késôbb a kuttyokat. Visztont egy kutyának sem kötelezô csak "azért hogy legyen" utódokat nemzeni! (nem bántani akarlak, félre ne érts, de annyi beteg, ôssze-vissza leszült kutya van, akiknek közük sincs a westiehez....)

Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 9:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Monch írta:
....tenyészszemle sincs, ...

Jövő hét szombaton (30-án) lesz Pesten tenyészszemle. Az NEM verseny, ha hosszabb távon gondolkodsz annyit megér, hogy elvidd a kuttyot. Egy jó kiállású, pedigrés kuttyot kár lenne "parlagon heverni" hagyni, ha meg neadj isten valami bibije van, akkor viszont vétek szaporítani.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 229 / 231 oldal [5762 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 227, 228, 229, 230, 231 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu