Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Aug. 15. Szerda 12:04
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Babézia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 25 oldal [601 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 23, 24, 25 Következő
Szerző Üzenet
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 24. Hétfő 7:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Ágnes írta:
Muha-klán írta:
Fibiben megint találtunk egy nagy megszivott kullancsot,most várom a dokit ,lehet,hogy a lábában meg toklász van és kábitás meg műtét lesz a vége. Sír vagy nagyon szomorú

Hogy van Fibi?

Köszönjük szépen a körülményekhez képest jól Mosoly
Tegnap délután levettük róla a kötést ,ma reggelre már kezd összehúzodni a lyuk a lábán,remélem igy is marad és nem kell vágni.
A kullancs miatt meg megfigyelésen van általam azt mondta a doki ha bágyadt,nem eszik,esetleg hányna azonnal vigyem.De eddig minden rendben vele,remélem igy is marad. lol

Én is! Szorítok neki!

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 24. Hétfő 7:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Muha-klán írta:
Fibiben megint találtunk egy nagy megszivott kullancsot,most várom a dokit ,lehet,hogy a lábában meg toklász van és kábitás meg műtét lesz a vége. Sír vagy nagyon szomorú

Hogy van Fibi?

Köszönjük szépen a körülményekhez képest jól Mosoly
Tegnap délután levettük róla a kötést ,ma reggelre már kezd összehúzodni a lyuk a lábán,remélem igy is marad és nem kell vágni.
A kullancs miatt meg megfigyelésen van általam azt mondta a doki ha bágyadt,nem eszik,esetleg hányna azonnal vigyem.De eddig minden rendben vele,remélem igy is marad. lol
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 24. Hétfő 7:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:

Hogy van Fibi?

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 22. Szombat 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szegény Fibi! Ott a kertben szedte össze??????
Szorítunk neki,és sok puszi,meg simi!!!!!!!!!
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 22. Szombat 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 17. Hétfő 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Láttam tegnap a hiradóban a felhivást.
Szombaton befújtam az öszes kicsit meg a nagyokat is.
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 17. Hétfő 9:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Figyelem ! Figyelem !
Szolgálati közlemény !

A hírek szerint megkezdődött a kullancsok utolsó szaporodási időszaka, napokon belül a jelenlegi mintegy 5szörösére nő a kullancs populáció Sír vagy nagyon szomorú

A védekezést nehezíti, hogy a friss állomány szinte teljesen átlátszó, nagyon nehéz észrevenni. Döbbent
cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 19. Hétfő 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
cookies írta:
pronizsuzsa írta:
Ma 1 db fehér kullancsot szedtünk ki Bonni egyik combjából. Kiltixel van felszerelve, most néztem meg, márc. 25-én tettem fel! Még három hónap sem telt el. Ki vagyok akadva, de egyenlőre Boncsi csak megfigyelés alatt (általam).

A Kiltix nem úgy műkxik, mint a többi ilyen???

1 hó kullancs, 3 hó bolha???

A Kiltix az egy nyakörv, ami elvileg 7 hónapig ad folyamatos védelmet.

Tudom már!

Mi nem is használtunk ilyen nyakörvet sohasem,mert még mielőtt sor került volna rá, azt mondták, hogy a szerek tutibbak.
Nálunk szerencsére Lili úgy tűnik riasztja már a személyioségével Mosoly vagy a nagy szájával Mosoly ezeket az élősködőket!
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 19. Hétfő 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
cookies írta:
pronizsuzsa írta:
Ma 1 db fehér kullancsot szedtünk ki Bonni egyik combjából. Kiltixel van felszerelve, most néztem meg, márc. 25-én tettem fel! Még három hónap sem telt el. Ki vagyok akadva, de egyenlőre Boncsi csak megfigyelés alatt (általam).

Olyan is van, hogy fehér kullancs?? Én még nem is hallottam róla, csak a fekete verzióról.
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 19. Hétfő 8:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies írta:
pronizsuzsa írta:

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 18. Vasárnap 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:

cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 18. Vasárnap 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rexona
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 17. Szombat 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerintem hamarabb elkellett volna kezdeni (már néhány évvel ezelőtt), az ilyen élősködők kiírtását. Vagy legalább, hogy kevesebb legyen belőlük. A szúnyog is egyre több!
Énis minden este attól félek, hogy találok-e kullancsot a kutyusban.
Vissza az elejére
Rexona jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 17. Szombat 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tele van a hócipőm a kullancsokkal ma Fibiből is meg Hugiból is 2-2 db-ot szedtünk ki,a kicsikben nem volt hála az égnek.
Most új szerrel probálkozom Bob Martin nevűvel a nagyoknál.
A kicsiket Frontláyn sprével fújtam be.
Vissza az elejére
Jasper
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 31. Szerda 10:52    Hozzászólás témája: Kiltix Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi is Kiltixet használunk. Idáig EXspot-ot használtunk évekig gond nélkül.Az idén 1 hónapja volt fertőző kullancs csípés de, időben észrevettük,s túléltük.
Azóta Kiltix-el próbálkozunk + megkérdeztem az állatorvost és azt javasolta ,hogy mivel 7 hónap van rá írva de, szerinte jó ha a felét tudja(!!!) kiegészíthetjük Frotline-spré vel.A kellő adag kb. felét kell ráfújni(+Kiltix) és akkor a kettő eggyütt véd.De akármit nem lehet ráfújni mert allergiát okozhat!
Mivel majd 20.000 HUF-ba került az orvosi kezelés(a kullancscsípés) és még örülhetek ,hogy megúsztam és Jasper is ezért most megijedtem és "mindent " rákenek ,hogy megelőzük a bajt! Ja és magam is beoltattam:)
Vissza az elejére
Jasper jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 31. Szerda 8:15    Hozzászólás témája: Re: Kullancs Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
jegesmaci írta:
A kezelési útmutatóban az szerepel, hogy a tarkóra kell csepegtetni és bedörzsölni.

A spray-nek és a spotnak kicsit más a hatásmechanizmusa. A rácsepegtetett spot is "eloszlik" a bőrön.

A spraynél pedig az egész testet be kell fújni, míg át nem járja a kutyus szőrét. (az útmutatón az is rajta van, hogy kilónként max hány fújást lehet..)
A múltkor azon gondolkoztam, hogy lehet nekünk azért válik be ez a spray, mert eléggé a belvárosban lakunk és itt nincs kullancs. Bár a hegyekben sem volt gond...koppkopp. (évi 2 kullancs az átlag, de azok is általában aszalt szőlő módjára lógnak a kutyus bőrén, magyarán megdögölve lol )

Egyébként én félek kicsit, mármint magamtól Mosoly, mert én az a tipusú gazdi vagyok, aki ha kullancsot talál, kiszedi, majd bízva abban hogy nem lesz gond, nem rohan az orvoshoz, csak megfigyeli a kutyusát pár hétig....lehet hogy ezt egyszer még nagyon "megszívom".. Neutral

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 19:26    Hozzászólás témája: Re: Kullancs Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

jegesmaci írta:
A kezelési útmutatóban az szerepel, hogy a tarkóra kell csepegtetni és bedörzsölni.

A spray-nek és a spotnak kicsit más a hatásmechanizmusa. A rácsepegtetett spot is "eloszlik" a bőrön.
jegesmaci
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 19:18    Hozzászólás témája: Re: Kullancs Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ez mit jelent:
Idézet:
a kutya minden porcikáján van Frontline

T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 9:50    Hozzászólás témája: Re: Kullancs Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

jegesmaci írta:
Nekem a bolti kullancsirtó szerekkel az a bajom, hogy erős vegyi anyagot tartalmaznak....

Viszont, ha nem hagyták volna elfajulni a kullancs-helyzetet, vagyis még időben, lokálisan és hatékonyan foglalkoztak volna az írtásával, akkor nem is lenne szükség cseppekre, permetekre, oltásokra - mivel nem lenne (vagy legalábbis ilyen mértékben nem lenne) kullancs Döbbent

Nekem a jányom több mint 10 éve (amikor még tizedannyit sem tudtak a betegségről, mint ma) átesett a Lyme-kóron - ne akarjátok megtudni, hogy mit jelent Embarassed

VérFarkas még nem kapott be semmi kullancs által terjesztett kórt, de nem is szeretném megismerni azt a horrort Sír vagy nagyon szomorú

jegesmaci írta:
Egyébként a Frontline-t úgy hirdetik, hogy az egyetlen szer, amely a babéziától megvédi a kutyát. Laikusként csak annyit nem értek, hogy ha a fertőzött kullancs már "rácsatlakozott" a kutya vérkeringésére, akkor a vérbe került kórokozókat hogyan szűri ki a Frontline?

Én IS laikus vagyok, de amennyire én tudom a helyzet a következő:
- a Frontline nem kullancsriasztó, nem az az elsődleges szerepe, hanem a kutyára került kullancs gyors (!) legyilkolása, ami azt feltételezi, hogy a kutya minden porcikáján van Frontline;
- ugyanis - ha jól tudom - az elv az, hogy ha rámászik a kullancs a kutyára, akkor megindul a bőr felé, hogy keressen egy eret, közben bekajálja az irtószert, elér a bőrhöz, majd minimum 1 óra kell neki ahhoz, hogy a fúró/szipókájával elérje a vérkeringést - na ebben a stádiumban kellene a szernek kinyírnia a kullancsot.

Ugyanakkor - szerencsére - nem minden kullancs fertőző, csak ezt ránézésre nem lehet megállapítani - ergó: ha az ember beszipózott kullancsot talál a kutyában (önmagában) több dolgot tehet:
a./ kiveszi, megrántja a vállát és bízik a szerencséjében;
b./ kiveszi, 72 órán belül rohan az orvoshoz - benyomat egy lószérumot és éli világát;
c./ kiveszi, elmegy orvoshoz, vérvizsgálat, vár az eredményre;
d./ kiveszi, fiolába teszi, befizet 4.000.- magyar pénzt, elküldi a kullancsot vizsgálatra, majd 3-4 hét múlva a neten megnézi, hogy az által küldött kullancs agyhártyás volt, vagy "csak" Lyme-os Döbbent
jegesmaci
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 7:33    Hozzászólás témája: Kullancs Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekem a bolti kullancsirtó szerekkel az a bajom, hogy erős vegyi anyagot tartalmaznak, ami nem biztos, hogy jót tesz a kutya szervezetének.

Mi homeopátiás cseppeket szedünk, - a mostani erősen fertőzött időben heti 2x 10 csepp - ami elég jól távol tartja a kullancsokat. Igaz, hogy ennek ellenére már vettünk le kullancsot a kutyáról, de ez a korábbi Frontline használata mellett sokkal sűrűbben fordult elő.
A dokinéni javasolt egy homeopátiás keveréket is, amit rá kell permetezni a kutyára.

Egyébként a Frontline-t úgy hirdetik, hogy az egyetlen szer, amely a babéziától megvédi a kutyát. Laikusként csak annyit nem értek, hogy ha a fertőzött kullancs már "rácsatlakozott" a kutya vérkeringésére, akkor a vérbe került kórokozókat hogyan szűri ki a Frontline?

Jegesmaci
adik
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 7:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
A napokban rettenetesen felbosszantott egy "Illetékes elvtárs" kullancsirtás ügyben adott rádiós nyilatkozata.

A lényege az volt, hogy akik egyénileg próbálkoznak a kullancs irtásával, azok csak áltatják önmagukat, mert nem képesek hatékonyan írtani a kullancsot. Természetesen ŐK, üzleti alapon, vállalkozásként szívesen és hatékonyan képesek az írtásra, mert nekik van olyan szerük, ami frankó, de annak a kezeléséhez szakember kell Döbbent

Vagyis: csak olyan anyagot hozunk be az országba (gyártunk az országban), amire azt lehet mondani, hogy "gyerek kezébe nem való", jó pénzért kiszórjuk, egyébként meg fulladjanak bele a kullancsba.

Szép Embarassed Döbbent

nekem a szerekkel egyetlen egy apró bajom van: a Frontline tökéletesen szemlélteti is ezt Szomorú
emlékszem, olyan általános 4-5 körül anti-kemikália rajzpályázatra kellett rajzolni mindenkinek rajzon. szinte mindenki méteres rovarokat, meg tini-nindzsa teknőcöket rajzolt.
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 6:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A napokban rettenetesen felbosszantott egy "Illetékes elvtárs" kullancsirtás ügyben adott rádiós nyilatkozata.

A lényege az volt, hogy akik egyénileg próbálkoznak a kullancs irtásával, azok csak áltatják önmagukat, mert nem képesek hatékonyan írtani a kullancsot. Természetesen ŐK, üzleti alapon, vállalkozásként szívesen és hatékonyan képesek az írtásra, mert nekik van olyan szerük, ami frankó, de annak a kezeléséhez szakember kell Döbbent

Vagyis: csak olyan anyagot hozunk be az országba (gyártunk az országban), amire azt lehet mondani, hogy "gyerek kezébe nem való", jó pénzért kiszórjuk, egyébként meg fulladjanak bele a kullancsba.

Szép Embarassed Döbbent
adik
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 6:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kami nénivel szorgalmasan égetjük elfelé a kullancsokat lol
de tény és való, hogy full-metál-parában lesem a naptárat, hog ymikor kell a következő adag antikullancs eztazt felkenni a kutyámra. Magammal kapcsolatban meg csak reménykedek.
télleg: magatokra mit raktok? (Tudom: éjszakánként paplant)
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 30. Kedd 6:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gondolom már másoknak is feltűnt, hogy az idén a korábbiaknál lényegesen nagyobb sajtóvisszhangot kapott a kullancs veszély.

És hellyel-közzel már a védekezésről is szó esik.

Egyszer még megérjük, hogy rájönnek az okosok, hogy a kullancs nem (csak) a kutyákra veszélyes, de még inkább az emberekre és talán hatékonyan próbálnak ellene lépni.

Tudtommal pl. az allergiába még senki nem halt bele (félreértés ne essék, aki szenved vele, azt nagyon sajnálom), a Lime-kórba + az agyhártyagyulladásba viszont már jónéhányan. Ugyanakkor parlagfű írtási kampányokra milliárdokat költenek (saccperkábé zéróhoz közelítő hatékonysággal), miközben lassan az egész országra ki lehet tenni a táblát (amíg el nem lopják): "Kullanccsal súlyosan fertőzött terület!" Döbbent
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 1. Hétfő 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi is Kiltixet használunk. Bár tényleg sokan irták, hogy büdös, én nem érzek rajta semmilyen szagot. Amikor kiveszem a tasakból, kb. 1/2 óráig erős vegyszerszag van, de ezt már a második napon nem lehet érezni. Amióta ezt használjuk, sem bolha, sem kullancs nem talált meg minket. Előtte próbáltunk Fronline cseppeket meg sprayt is, de folyamatosan volt kullancsunk.
És nem utolsó szempont, hogy a Kiltix 7 hónapig hatásos, tehát nem kell havonta észben tartani hogy cseppezni kell.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 25 oldal [601 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 23, 24, 25 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu