Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Aug. 15. Szerda 12:06
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Babézia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 25 oldal [601 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 23, 24, 25 Következő
Szerző Üzenet
Tinke
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 26. Vasárnap 13:47    Hozzászólás témája: Kalózkáról Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

No most egy órája kb. amikor feljöttünk a sétából a szájához nyomtam egy kis mogyorónyi nagyságú májkrémet.
Elfordította a fejét, aztán vissza, megszagolta és evett belőle.

A második falatot viszont már nem kérte.

Sajnos a dokihoz mindjárt indulnunk kell infúzióra (kb. 15 perc).

Más javulás nem volt ma.
Vissza az elejére
Tinke jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tinke
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 26. Vasárnap 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az a baj, hogy ha jól is van, akkor is elég finnyás! Levest egyáltalán nem eszik. Egy kis marhahusit kínáltunk neki (gulyásleves készült és még nem volt erős, de jó puha a husi), de nem kellett neki. A levét meg se enné!
Szereti még a májkrémet a jutalomfalatot (Beefstick), de az se kell neki.
A Biscrok-kot is szereti, de most még attól is elfordul.

Már tényleg nem tudom, hogy mit próbáljunk neki adni.

A patikába vettünk neki CALO-PET-et (amit a doki "űrkajának" hív, mert folyékony), de az se kell neki.

Kedvenc szórakozása a focizás (teniszlabdával) szokott lenni, de hát most nem akar.

Fenn a lakásba mindig szomorúan fekszik (bár ma délelőtt mintha egy kicsit "tisztábbnak" tűnne a tekinte).

Amikor sétálunk, csak akkor vidám!

Szóval ezért aggódok, hogy elkezd-e enni, mert nekünk semmit sem enged. Az űrkaját odatettük a szájához, erre majdnem beleharapott a tubusba, úgy vicsorgott. (Csak akkor vicsorog, ha enni akarunk adni neki.) Igy hát ma du. is infúzió....................... de meddig?
Vissza az elejére
Tinke jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 26. Vasárnap 9:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Tinke!

Szerintem nem kell aggodnod,hogy Kalóz kutya nem eszik, az infúzióban van elég tápanyag amitől nem hal "éhen".
Vagy probálkozzál húslevessel meg csirkehúsival apróra vágva hátha megeszi.
Jobbulást kivánok neki.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tinke
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 26. Vasárnap 8:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem jött össze a kép. No most:
Vissza az elejére
Tinke
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 26. Vasárnap 8:53    Hozzászólás témája: Mufi kutyám se maradjon ki Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Azért megmutatom Mufi kutyusom is.
NEHOGY MEGSÉRTŐDJÖN RÁM A KICSIKE! Döbbent

Történetük: Mindketten megjárták a sintértelepek. Kalózka 3 éve van velünk. Volt két hétig az Illatos úton, majd egy alapítványnál, ideiglenes gazdinál.... szóval össze vissza vagy úgy fél évig, mire az Interneten megláttam és örökbefogadtuk.

Mufika egy éve van velünk. Őt az Illatos úti weboldalán láttuk meg és mivel nem ment a gazdija érte, így 2 hét után örökbefogadhattuk.

Kép Mufikáról:
Vissza az elejére
Tinke
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 26. Vasárnap 8:48    Hozzászólás témája: Kalózka kutyusomnak babesiosa van NEM ESZIK! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Nekem is van két kutyusom. Mufi és Kalózka. Mind a ketten megjárták a sintértelepet. Mufi 1 éve, Kalózka 3 éve él velünk.

December 21-én mentünk oltásra (kombinált).

Szerda (22-e) reggelre Kalózkutyus (mellesleg azért Kalóz, mert csak bal oldalon van szeme) már tök bágyadt volt. Összezavart

Csütörtök (23-a) reggelre rozsdavörös vizeletet produkált. Lerohant vele a párom a velünk szembe lévő orvosi rendelőbe, ahol az orvos azt gondolta, hogy a májával van baj. Délbe mégis úgy döntöttünk, hogy az Állatkórházba visszük. A kutya már nem tudott a lábán járni. Úgy kellett cipelni. A rendelőbe altatni kellett, mert nem engedte a vizsgálatot. Kapott infúziót, 3 féle injekciót: Imisol, Catasal, Tolfedine és vért is vettek tőle. A láza 39,8 volt.

Péntek (24-e) vittem magammal dolgozni az irodába. Már egész szépen tudott menni (de vittem kutyakosarat is!!!). A vizelet színe is narancssárgássá vált. Péntek du. kellett újra infúzióra vinni, ahol kiderült, hogy Babesiosis kullancsfertőzése van. Szemforgató

25-én már nagyon tetszett neki a séta. Szinte fel se akart jönni. Ahogy feljövünk szomorú. Más nem változott. A vizelet narancssárgás-sárga és egyszerűen egy falatot sem eszik szerda óta, csak vizet iszik. Délután újra voltunk infúzión és kapott mellé Imizolt, Dexadresont és Catosalt is. Most épp nagyon fáradt és alszik. Az esti séta is nehezen ment, de a kis lompos farkacskáját fenn himbálta azért!

Iszonyúan izgulunk, mert nem eszik semmit. Csont és bőr, csak a kedve jobb valamennyivel, mint tegnap előtt.

Bárcsak tudnám, hogy enni fog-e!

Ma (26-án) újra infúzió és talán injekció is.

Szerintetek elkezd újra enni? Mert hát neki nem lehet eröltetni még a tubusos híg kaját sem, mert támad és morog. Arra bezzeg van ereje!

Kérdés
Vissza az elejére
lotifut
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi is sok-sok puszit küldünk!
Gyógyulj meg hamar Kicsi Beteg! ölelés

Lehet, hogy a tappancsból kifolyólag nem ússzuk meg a dokit, akkor viszont kérek ezek ellen a kis szörnyetegek ellen is szert.
lotifut jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zizi
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerencsétek,hogy ilyen hamar kiderült, sok puszi Pepszikének!
JEEM
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
manvo írta:
én se gondoltam volna, hogy ilyenkor is kell használni Szemforgató

De muszály használni,mert oktober-novemberben van a kullancsfertőzésnek a legnagyobb szezonja és ekkor a legfertőzőbbek.
A mostani időjárás is rá tesz egy lapáttal.

Jó, hogy szóba került a téma, mert én pont most gondoltam arra, hogy ha lejár az egy hónap már csepegtetek Mollyra Frontline-t, mert télen nincsenek kullancsok, de akkor hónap végén újra teszek rá. Jobbulást a kis betegnek!
Vissza az elejére
JEEM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

manvo írta:
én se gondoltam volna, hogy ilyenkor is kell használni Szemforgató

De muszály használni,mert oktober-novemberben van a kullancsfertőzésnek a legnagyobb szezonja és ekkor a legfertőzőbbek.
A mostani időjárás is rá tesz egy lapáttal.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
manvo
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kutyakavics írta:
Muha-klán írta:
Nekem azt mondta az állatorvos,hogy egész évben, szóval mindig tegyek rájuk cseppeket,sajnos ezek a mocsok dögök nem pusztulnak el csak a mínusz 20fok alatt.
Pepszikének nagyon sok-sok simit küldünk, és mielöbbi gyógyulást.

Én nem gondoltam volna, és sajnos nem néztem kellőképpen utána a kullancskérdésnek... De ezentúl mindig lesz csepp a hátukon.
a simit átadom, és köszönjük!

Pepszinek jobbulást, én se gondoltam volna, hogy ilyenkor is kell használni Szemforgató
Vissza az elejére
manvo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Frédike
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Jobbulás Pepszikének, bizony nem szabad abbahagyni télen sem a kullacs elleni védekezést. Én már hallottam olyan kutyusról, aki januárban szedett össze kullancsot. Meglepõdött
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyakavics
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Nekem azt mondta az állatorvos,hogy egész évben, szóval mindig tegyek rájuk cseppeket,sajnos ezek a mocsok dögök nem pusztulnak el csak a mínusz 20fok alatt.

Én nem gondoltam volna, és sajnos nem néztem kellőképpen utána a kullancskérdésnek... De ezentúl mindig lesz csepp a hátukon.
a simit átadom, és köszönjük!
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 9:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
kutyakavics
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 21. Kedd 8:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jó reggelt,

azért írok ide, hogy esetleg más ne kerüljön olyan helyzetbe mint mi...
Szombaton sétálni voltunk egy tavas környéken, élveztük a jó időt, a kutyáim rohangáltak ide-oda, jól érezték magukat.
Vasárnap tévézés közben Pepszi odabújt hozzám, elkezdtem simogatni, vakargatni, és látom, hogy egy kullancs van benne. (NOVEMBER KÖZEPÉN!) Megpróbáltuk kiszedni, de kicsit elbénáztuk a helyzetet, egy pici része bennemaradt a kutyában, úgyhogy úgy gondoltuk, jobb lesz ha látja az állatorvos.
Úgy is lett. Még viccelődünk is, hogy milyen kis lúzer Pepszi, hogy felszedi az utolsó kullancsot ebben az idényben. Aztán kiszedték belőle a maradék kullancscafatot, és a biztonság kedvéért megmérték a lázát. 39,7 volt. Jött a katéter, és a barna folyadék. Innentől már biztos volt, hogy Pepi babéziás. Vagy 5 szurit kapott, nem sorolom fel, már biztos sokan megtették előttem, hogy milyen fajtákat. Ma megyünk vissza infúzióért, de megnyugtattak, hogy időben észrevettük és elkezdtük kezelni, valamint, hogy még fiatal a kutyusunk, nem lesz ebből semmilyen probléma.
Az volt a legnagyobb szerencsénk, hogy nem tudtuk rendesen kiszedni a kullancsot, és így az állatorvosnál kötöttünk ki, úgyhogy még megúsztuk viszonylag könnyen, bár nem akarom elkiabálni.
Azért írok, hogy mindenképpen csepegtessétek a kutyusaitokat kullancs ellen (hiába azt mondják, valamint magára a folyadékra is az van írva - nekünk stronghold van, nem tudom a frontline-on mi a felirat - hogy áprilistól októberig) egészen addig amíg el nem kezdődnek a kőkemény fagyok, ha kell, februárig akár...
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Segitsetek!

Szerintetek ha a füvet meg a földet beszóróm Frontlaynnal megdöglenek ezek a "mocsok" dögök?
Ma Bóifácból szedtünk ki kettöt. Döbbent

Judit én egyszer valahol már leirtam, hogy mi az a szer amivel permetezni kell a kullancsok ellen. Nem találom most sehol (mármint a hozzászólásomat), de van egy ilyen permet és azzal kell permetezni. A Frontlinet ne pazarold a fűre. lol
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na ja!!!!!
Én ezzel nem tudom felvenni a versenyt!!! Döbbent Evil or Very Mad Nagyon Boldog

Én csak az itteni Növényvédelmi Állomással tudtam beszélni! Embarassed
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ezeket találtam:

1./
Kullancsirtás kertekben, zöld területeken !
A kullancsok által okozott megbetegedések elkerülésére a megelőzés a legfontosabb !
A megelőzés egyik hatékony formája a kertekben, és zöld területeken végzendő kullancsirtás.
Cégünk vállalja a területek szakszerű kezelését, kullancsok irtását.
COMBI Kft. Tel.: 20 945-9090

2./
Kullancsirtás megrendelhető: 06-20-936-3636

3./
Kullancsirtás
kullancsirtás szakszerűen kullancsirtás hatékonyan
T: 06-20-2524548
Kullancsirtást engedélyezett hatóanyagú szerrel csak engedéllyel rendelkező szakképzett, bejegyzett vállalkozó végezhet.

4./
Kullancsirtás speciális permet kijuttatásával hatékonyan védjük a kezelt területet

A kullancsirtást permetszórással végezzük. Nagyobb alapterületű helyszíneken a kezelést/irtást nagyteljesítményű permetező géppel végezzük. A speciális hatóanyagot tartalmazó permetet a kezelt terület teljes felületére kijuttatjuk.
Egyszeri kullancsirtás hónapokon keresztül jelentősen lecsökkenti jelenlétüket a kezelt területen, de nem nyújthatunk egész évre teljes védelmet, mivel
A permetszer legfeljebb 3-4 héten keresztül hat, a kullancsok azonban kora tavasztól a késő őszi hónapokig aktív életet élnek és ez idő alatt újra megjelenhetnek a kezelt területen
Ezért április és október között két vagy három alkalommal elvégzett irtásukat javasoljuk

ROVAR-, RÁGCSÁLÓIRTÓ ÉS KÖRNYEZET HIGIÉNÉS SZOLGÁLTATÓ, EGYÉNI CÉG
Székhely: 1039 Budapest, Pünkösdfürdő út 16.

Információ, rendelés felvétel és árajánlat kérés:
Hoffer Miklós értékesítési vezető
Tel.: (06-1) 225-3292;
Mobil: 06-30/966-55-33
E-mail: hoffer.m@gcsm.hu
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Judit!!

Mint telefonban már mondtam is,megérdeklődtem itt.Sajnos az itteniek azt mondták,hogy ők nem tudnak olyan szerről,ami szabadforgalomban lenne.
Tanácsuk: használjunk egyénenként védőt! Döbbent
Mondtam,hogy azt tesszük!
Esetleg gázmesterrel lehetne beszélni,merrt ő hozzájuthat ezekhez a permetszerekhez.
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Judit!

Fel kéne hívni a Növényvédelmi Állomást vagy valami ilyesmit,mert valahol hallottam,hogy lehet házilag is használatos permetszert kapni,és hátha ők meg tudják mondani,hogy mi a neve a szernek!!!!

Köszi Erzsike utána fogok nézni mert már kezd nagyon aggasztani a dolog. Szomorú
Vissza az elejére
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Judit!

Fel kéne hívni a Növényvédelmi Állomást vagy valami ilyesmit,mert valahol hallottam,hogy lehet házilag is használatos permetszert kapni,és hátha ők meg tudják mondani,hogy mi a neve a szernek!!!!
Vissza az elejére
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lotifut írta:
Muha-klán írta:
Segitsetek!

Szerintetek ha a füvet meg a földet beszóróm Frontlaynnal megdöglenek ezek a "mocsok" dögök?

Ha logikusan gondolkozunk fejvakar , akkor szerintem igen.

Ki is fogom probálni aztán majd meglátjuk bejön-e.
Vissza az elejére
lotifut
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Segitsetek!

Ha logikusan gondolkozunk fejvakar , akkor szerintem igen.
lotifut jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 15. Kedd 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Segitsetek!

Vissza az elejére
lotifut
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 24. Hétfő 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Figyelem ! Figyelem !
Szolgálati közlemény !

A hírek szerint megkezdődött a kullancsok utolsó szaporodási időszaka, napokon belül a jelenlegi mintegy 5szörösére nő a kullancs populáció Sír vagy nagyon szomorú

A védekezést nehezíti, hogy a friss állomány szinte teljesen átlátszó, nagyon nehéz észrevenni. Döbbent

Annyira félek ezektől a dögöktől! Pannin mindent megvizslantok, vakargatok, ha új valamit látok rajta, mégis félek, hogy egyszer nem fogom észrevenni.
A toklászfrász is folyamatos, de - kop-kop-kop - még nem okozott galibát.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 25 oldal [601 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 23, 24, 25 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu