Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Okt. 22. Kedd 7:11
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Babézia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 25 oldal [601 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23, 24, 25 Következő
Szerző Üzenet
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

T.J. A Lupisant ne vedd meg!! Nekünk nem vált be!! Akkora kullancsot kaptunk,pedig azt is szedte,meg cseppek is voltak rajtunk.
Ha esetleg ki akarjátok próbálni,szívesen elküldöm neketek a maradékot.Persze előtte megnézem, hogy bontás után mennyi ideig jó!
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
A meleg és a kullancsok közeledtével ismét végigolvastam a topikot.

T.J. még nem kapott semmiféle szurit, viszont a Frontline-t már megvettük és a vasárnapi tali után tervezzük az első "kezelést". Ugyanakkor olvastam a Luposan féle Zeckwegről, ami ha jól értelmezem valamiféle "kullancsriasztó táp" (?!) Mit lehet/kell tudni erről a szerről ?! tudnátok segíteni ebben ?!

Frédikében is volt már kullancs, mi levendula olajat használunk, (egy tenyésztő ajánlotta), nyakánál, lábainál kell bekenni, nekünk ezidáig be vált. Ismerek olyan kutyust, akit Frontline-val lekezeltek a tavaszi séta előtt és sajnos tele lett kullanccsal, Sír vagy nagyon szomorú persze nem akarlak lebeszélni róla csak túlzott reményeket ne fűz hozzá, tapasztalatból tudom. A kullancsriasztó tápról még nem hallottam, Szemforgató de lehetséges, hogy létezik ilyen.
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 58

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A meleg és a kullancsok közeledtével ismét végigolvastam a topikot.

T.J. még nem kapott semmiféle szurit, viszont a Frontline-t már megvettük és a vasárnapi tali után tervezzük az első "kezelést". Ugyanakkor olvastam a Luposan féle Zeckwegről, ami ha jól értelmezem valamiféle "kullancsriasztó táp" (?!) Mit lehet/kell tudni erről a szerről ?! tudnátok segíteni ebben ?!
vikcey
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 4. Péntek 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia! Én úgy tudom, hogy egy évesen már ivarérett de nem szokták ajánlani, hogy másfél éves kora előt fedezzenek vele. Azt nem tudom miért.
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Monch
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 29. Szombat 12:48    Hozzászólás témája: Ivarérettség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:)Egy westi kan mennyi idős korban válik ivaréretté..magyarán mikor kezdhet el babákat gyártani?Mosoly
Monch
Vissza az elejére
Monch jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 17. Hétfő 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Megnéztem a honlapot - www.practivet.hu - új állatgyógyászati készítmények címszó alatt.

Ha segíteni akarsz a kutyadokinak - NOBIVAC PIRO vakcina
Intervet Internacional B.V.
ATCvet kód: Q107A0

Remélem hamar túlesnek a klinikai kísérleteken !

Üdv: Ági
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 17. Hétfő 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hellóka !

Friss infó az oltásról !!!! Szomorú Szomorú Szomorú Még nem használják, most folynak a klinikai kísérletek, nincs törzskönyvezve, csak benn van az oltóanyag az országban. Dr. Pápa Kinga klinikai belgyógyász után - szabadon idézve. Ő Pedróka állatorvosa. Amint tudok valamit azonnal felrakom, mert Pedit is be akarom oltatni.
De szerintem ha forgalomban lesz, az állatorvosok bizti fogják tudni.

Anya
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 17. Hétfő 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[Szia Ági!

Ez tök jó!

Remélem meglesz a neve is.
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 16. Vasárnap 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Helló Mindenkinek !

Van új védőoltás a bebéziózis ellen. Most jött be - törzskönyvezték - úgy október magasában, ha jól láttam. Hat hónapra nyújt védettséget, tehát nem kell havonta szúrni a kuytikat, mint az Imizollal. A neve nem jut eszembe, de kinyomtattam a tájékoztatót is, hogy az állatorvosunknak meg tudjam mutatni. Ha megtaláltam, felrakom.
Arra emlékszem, hogy gyengített kórokozót tartalmaz.

Erika
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 7. Péntek 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!!!
Nekünk a friss Killtix nyakörvvel már háromszor előfordult, hogy belement a kullancs. De hál' Istennek egyik sem volt fertőzött. Ami a legrosszabb, hogy nem mentünk vele semmilyen város széli részre, mindez itt történt a lakótelepen, ahol mi is sétálunk, és a gyerekek is játszanak... Sír vagy nagyon szomorú
Az utolsó most, egy hete ment bele.
Viszont erről az Advantixról még nem hallottam, kifogom próbálni!
Köszi az ötletet!!! wink
Üdv. mindenkinek!!! lol
Vissza az elejére
Erika jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tüNdi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 7. Péntek 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Pedró babéziás ! Ha tudtok valami biztatót, segítsetek !

Kb két hete estünk túl egyik mentett kutyánkkal egy babézián. December közepén és élő kullancsot találtunk benne.
A kutya szemei duzzadtak voltak és 2 nap alatt annyit romlott az állapota, hogy második nap nem evett semmit és ki kellett ráncigálnom az ólból. A laboreredmények jó vesefunkciót mutattak, viszont katasztrofális hasnyálmirigy és máj értékei voltak, ezért nem gondoltunk babéziára. Visszamenet megálltunk pisilni és akkor láttam, hogy bordót ereszt. Futás vissza, a váróban simizés közben beleakadtam a kullancsba. Imizolt kapott, ez a csodaszer babézia esetén!, általános erősítőket, roborálószert. 10 óra múlva már evett, 24 óra múlva teljesen talpraállt.
Eszti
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 10. Szerda 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Helló Mindenkinek !

Viszont : kettős védelmet kell alkalmazni, nyakörv, plussz testre kent, fújt szer. Állítólag most nagyon jó : Kiltix kullancsnyakörv + az Advantix, amit a hát gerincvonalára kell egyenletesen felkenni. A kettőt két nap különbséggel kell alkalmazni, előbb a nyakörv, majd két nap múlva a kence.

Hm....
Sziasztok!
Lufin Advantix volt, és mindösszesen csak 6 kullancsot szedtünk ki belőle!
Abból az egyik fertőzött volt.
Én nem kockáztatok, inkább szuri...

Az a baj, hogy minden doki mást mond....
Vissza az elejére
Eszti jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 9. Kedd 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Helló Mindenkinek !

Ma voltunk kontrolon, de nem is ez a lényeg. Az Állatorvosi Egyetem Belgyógyásza szerint abszollút védelem sajnos nincs a kullancsok ellen. Az oltást nem ajánlja Exclamation Exclamation Mégpedig azért, mert havonta kell szúrni a kutyit, a helyén vörös duzzanat keletkezhet, valamint mellékhatása hányás és hasmenés. Ez havonta sokat árt.
Viszont : kettős védelmet kell alkalmazni, nyakörv, plussz testre kent, fújt szer. Állítólag most nagyon jó : Kiltix kullancsnyakörv + az Advantix, amit a hát gerincvonalára kell egyenletesen felkenni. A kettőt két nap különbséggel kell alkalmazni, előbb a nyakörv, majd két nap múlva a kence. Télen is használni kell, mert ahogy enyhül az idő, a dögök támadnak. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Hajrá a kullancsok ellen Exclamation

Csóki-móki az ebeknek Razz Razz
egszilvi
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 9. Kedd 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Peddington!

Most olvastam csak, hogy milyen beteg volt Pedroka. Örülök, hogy jobban van. Csatlakozom a Többiekhez és sok-sok gyógypuszit és simit küldök neki én is!!

Remélem mindenki jól van és minden kutyus egészséges!
Vissza az elejére
egszilvi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 7. Vasárnap 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Helló Mindenkinek !

Köszönjük a vakirgákat és a puszikat, átadtuk Pedrókának ! Majd beleszakadt !

Pati ! Klassz vagy hogy aggódtál, voltak nehéz pillanataink- az egész hét szörnyű volt . Addig nem akartam jelentkezni, míg nem hoztuk haza, mert jót nem nagyon tudtam írni, rosszat meg nem akartam.

Csóki-móki az összes ebnek lol lol
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 6. Szombat 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Helló Mindenkinek !
Itthon vagyunk !!!!!

Nagyon örülök Nektek! Sok simi és puszi hegyek Pedrónak! puszi

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 52

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 6. Szombat 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Helló Mindenkinek !
Itthon vagyunk

Szia! Hál istennek, már kezdtem rosszra gondolni. Nagyon örülök a gyógyulásotoknak. Sok-sok vakargatás a kutyusnak.
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 6. Szombat 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Helló Mindenkinek !
Itthon vagyunk !!!!! lol Pedróka még harmatosan gyenge, de Jankát ( macsek ) már megkergette. Naponta háromszor eszünk - egy kilót fogytunk - ötször megyünk pisilni, és a lépcsőn ölben közlekedünk. Már felugrunk a fotelba, és az ágyban is szundítottunk egy keveset.
A babézia undorító, vigyázzatok a kutyikra nagyon Exclamation Ellenben az Állatorvosi Egyetem Klinikájának intenzív osztálya szuper, csupa helyes és kedves orvos, és ami nekem meglepő volt, sok a nő. Abszolút tele vannak szeretettel az állatok iránt, nem volt olyan, hogy legalább egy orvos ne lett volna velük, pedig volt olyan, hogy a lányom hajnal 4 órakor sírta be magát Exclamation Tökéletesen fel vannak készülve a babézia kezelésére, de mellete mindenféle vitamint és táplálékkiegészítőt is nyomatnak a kis hunciknak. Ne legyenek betegek, de az Egyetem Klinikáját mindenkinek ajánlom Döbbent
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 3. Szerda 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csatlakoznék én is az elôttem szólókhoz, és nagyon szurkolunk Pedrónak!
chr
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 3. Szerda 8:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi is nagyon szorítunk.

chr & petroczi
Vissza az elejére
chr jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mexi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 2. Kedd 9:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Pedró babéziás ! Ha tudtok valami biztatót, segítsetek !

Nagyon szorítok Pedrónak, hogy minél előbb meggyógyuljon. Szegényke. Sok puszi küldök neki.
Vissza az elejére
Mexi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 31. Vasárnap 14:10    Hozzászólás témája: Pedróka Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Eszti !

Kössz hogy jelentkeztél, sokat segített. Pedró az egyetem klinikájának intenzív osztályán van, tegnap reggeltől folyamatosan infúziót kap, és vízhajtót is, láttam a gyógyszerelési lapját. Furosemidet adnak neki, többek között. Az infúzió Ringer oldat és abba kapja a gyógyszereket. Tegnap du. már a szívműködése stabil volt, rengeteget ivott, és kapott fecskendőből felturbózó masszát, merthogy nem is evett. Este már tudott járni. A lányom hajnalban még bement hozzá, és akkor megevett 1/4-ed doboz Hill's konzervet, kanálról, és már kinnt lebzselt a szobában, mert nem akar a boxban megmaradni. Az Állatorvosi Egyetem intenzív osztálya is remek, orvostanhallgatók állandóan vannak, egy kutyira legalább ketten jutnak. A babéziában igen otthon vannak, mert ilyenkor ősszel 5 beteg kutyiból 4-et babéziával ápolnak, tehát jólismerik a betegsésget. A Lehel uti rendelőben egyébként, ahová edig jártunk, éd utoljára, nekem is azt mondták péntek éjjel, hogy Pedró a hétvégét nem fogja túlélni. Ettől rémültünk meg, és vittük az egyetemre.
Köszönök mindent, majd jelentkezek.
Eszti
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 31. Vasárnap 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Peddington!
Mi nemrég vagyunk túl a babézián. Már annyira súlyos volt, hogy ha 1-2 órával később kerül be a dokihoz a kutyus, akkor már nem lenne közöttünk. És mindehez, persze el kell mondanom, hogy semmi előjele nem volt a dolgonak, reggel észrevettem, hogy bágyadt, és azonnal doki! LUFIkám 1, másfél hét alatt túl volt az egészen, és nem egy erős szervezetű felnőtt, hanem egy 5 hónapos kiskutya, és simán megbírkózott a fertőzéssel!
Úgyhogy Ti is időben észrevettétek, ez a lényeg, jó kezekben van, orvosok figyelnek rá, gondolom megkapja a fontos oltásokat! Lufi naponta 3 oltást kapott, 4 napon keresztül, plusz vízhajtót, ami a LEGFONTOSABB! De ha orvosoknál van, akkor biztosan adnak neki, ez a legfontosabb amiatt, hogy a vesét ne károsítsa a fertőzés, hanem ürüljön ki minél hamarabb!
KÉrdezz rá, vízhajtózzák-e! De biztosan!
Mi is nagyon aggódtunk, izgultunk, de egy NAGYON NAGYON jó dokihoz került, Bucsy László, gödöllői állatklinikájába, amúgy Őt mindenkinek csak ajánlani tudom!!!!

Szóval kitartás, meg fog gyógyulni!
Érdeklődd meg a dokitól, miket adnak adtak neki, milyen szurikat, és milyen vízhajtót, és írd meg, jó?
És persze értesíts minket, hogy van a blöki!
Lufi ő rosszabb lett, mint újkorában, egy igazi rosszcsont!
SZORÍTUNK Pedróért....
Vissza az elejére
Eszti jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 31. Vasárnap 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon szorítok Pedróért! puszi Remélem minél hamarabb jobban lesz és hancurozhat a többiekkel! Naná, hogy megyünk partizni!

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 52

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 30. Szombat 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kérlek, kérlek írj valami biztatót Pedróról, mert nagyon izgulunk.
Remélem van valami jó híred.
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 25 oldal [601 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23, 24, 25 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu