Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Okt. 20. Szombat 9:16
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Babézia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 25 oldal [601 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, ..., 23, 24, 25 Következő
Szerző Üzenet
Valter
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr. 9. Szombat 6:54    Hozzászólás témája: babézia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Valter kutyánk sajna babéziás lett. Kapott mindent, imizol (2) már nem véres a vizelete. Szervei nem sérültek. Ami viszont nagyon elkeserítő, hogy még mindig nem eszeik. 5 napja. Naponta doki, ott szuri és infúzió. Nem tud valaki valamilyen megoldást h egyen, mert igen szomrkás vagyok. Előre is kösz ha valaki segít: István
Vissza az elejére
Valter jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 28. Péntek 19:21    Hozzászólás témája: Re: Babézia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Orsilány írta:
Sziasztok,

Én mindig Andvantix-ot szoktam hazsnálni a kutyánál, és szinte törvényszerűen ahogy elfelejtettem becsöpögtetni múlt héten és egy kis enyhűlés volt az időben egyből kullancs ment a kutyába ami úgy néz ki fertőzött is volt. Ma reggel voltunk az állatorvosnál, kapott 3 injekciót, amivel elvileg holnapra jobban kéne lennie. Most még lázas, nem tudom mikor kellene elkezdenie javulni, de persze ha ez nem történik meg akkor vissza az állatorvoshoz...
Csak szeretném ha valaki írna nekem egy két bíztató szót, h igenis ki tud gyógyulni ebből a kórból!!! Nagyon izgulok érte..

Vigyázzatok nagyon a kutyáitokra és ne legyetek ilyen figyelmetlenek mint én, mert a legrosszabkor jön a baj!

Mi a helyzet a kutyussal???
Vissza az elejére
Nikol-Zizu jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hunter2008
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 26. Szerda 21:44    Hozzászólás témája: Re: Babézia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Orsilány írta:
Sziasztok,

Én mindig Andvantix-ot szoktam hazsnálni a kutyánál, és szinte törvényszerűen ahogy elfelejtettem becsöpögtetni múlt héten és egy kis enyhűlés volt az időben egyből kullancs ment a kutyába ami úgy néz ki fertőzött is volt. Ma reggel voltunk az állatorvosnál, kapott 3 injekciót, amivel elvileg holnapra jobban kéne lennie. Most még lázas, nem tudom mikor kellene elkezdenie javulni, de persze ha ez nem történik meg akkor vissza az állatorvoshoz...
Csak szeretném ha valaki írna nekem egy két bíztató szót, h igenis ki tud gyógyulni ebből a kórból!!! Nagyon izgulok érte..

Vigyázzatok nagyon a kutyáitokra és ne legyetek ilyen figyelmetlenek mint én, mert a legrosszabkor jön a baj!

Meg fog gyógyulni,de ha holnap estére nem javul az állapota (lázas,nagyon elesett, vért pisil) akkor péntek reggel irány doki! A láz az általában 1 nap alatt lemegy, arra kap is lázcsillapítot az egyik szuri az volt, a másik a babézia elleni az imizol, a 3.most nem jut eszembe. Ami fontos h itasd a kutyit (ha vizet nem kívánja próbáld a vizet tejjel hígitva) megy egyen, ne gyengüljön le, akkor szokott baj lenni.
Péntekre nem javul dokitól kérdd az infúziót. (3ezer ft körül van ) Célszerű megérdeklődni azt is, h hétvégén hogy van rendelés, ha netán szükséges.
Vissza az elejére
hunter2008 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Orsilány
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 26. Szerda 17:07    Hozzászólás témája: Babézia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok,

Vissza az elejére
Orsilány jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hunter2008
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Nov. 5. Péntek 11:43    Hozzászólás témája: Re: Kitty shih-tzu "babéziája" Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bureschanett írta:
Szasztok!
Csatlakoznék Hunter hozzászólásához, nekünk is hasonló "élményben" volt részünk... Az én kutyám egy 6 éves shih-tzu leányzó, Kittynek hívják. Nála is jelentkeztek a levertség, bágyadtság, étvágytalanság tünetei+ a sötét vizelet is. Egyből kapott Imizolt, antibiotikumot, infúziót, mert kórosan vérszegény lett a vörösvérsejtek szétrobbanása miatt, valamint iszonyat le is volt gyengülve. Mindannyian babéziára gyanakodtunk, a doktornő is, aki ellátta, de bizonyos dolgok nem stimmeltek, pl a billirubin szint a vérben, vagy az, hogy kullancsnak nyoma sem volt. Másnap visszamentünk infúzióra és vettek tőle vért, amit továbbküldtek a laborba. Ismét kapott antibiotikumot, de a babézia mellett a leptospirozis gyanúja is felmerült. Ez a baktérium pl pocsolyákban szeret éldegélni, és ha a kutya benyalja, hasonló tünetek jelentkeznek, mint a babéziánál. Közben a kutya lépe az 50-szeresére nagyobbodott a felrobbant vérsejtek raktározásától, de ahogy ürültek a szervezetéből, szerencsére hamar kezdett a normális méretre visszahúzódni. Vasárnap este, hétfő reggel, kedd reggel még kapott infúziót és antibiotikum injekciót, de kedd délutántól már csak itthon kezeljük. kapja az antbiotikumot tabletta, illetve kapszula formájában, folyamatosan etetjük kis adagokkal, ha máshogy nem, akkor fecskendővel, de szerencsére ma már volt kedve magától is enni.
Úgy tűnik, a nehezén túl vagyunk, de könnyen máshogy is alakulhatott volna. Közel álltunk a vérátömlesztéshez is, olyan alacsony volt a szervezetében a thrombocyta-szám. Jelenleg 22, ami még mindig kb a fele a normálisnak, de 10 alatt már muszáj a vérátömlesztés... Nos, az övé tegnap reggel még 15 volt.... :S Szerencsére ez is rohamosan javult, mint a kutya állapota is, de ez annak köszönhető, hogy még éppen időben voltunk és nagyon lelkiismeretes, szakszerű, profi ellátást kapott.
Köszönet a Chinoin utcai Mancsok Állatorvosi Rendelőnek!!!!!!!
A történetet csak dióhéjban írtam le, de bízom benne, hogy így is segítettem azoknak, akik hasonló cipőben járnak! Ahogy bágyadtabb a kutyus a szokásosnál, azonnal állatorvos, és így nagyot nőnek a túlélési esélyek!!!!!!!!

Védekezés Babézia ellen!!!
Nekem bevált az év 365 napján killtix nyakörv legyen a kutyán (ez évi 2db nyakörv megvásárolását jelenti kb 10 ezer ft) plusz 5 hetente advantiv spot on készítmény, így 90%-os a biztonság!!!!!!
Vissza az elejére
hunter2008 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bureschanett
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Szept. 30. Szerda 20:53    Hozzászólás témája: Kitty shih-tzu "babéziája" Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szasztok!
Csatlakoznék Hunter hozzászólásához, nekünk is hasonló "élményben" volt részünk... Az én kutyám egy 6 éves shih-tzu leányzó, Kittynek hívják. Nála is jelentkeztek a levertség, bágyadtság, étvágytalanság tünetei+ a sötét vizelet is. Egyből kapott Imizolt, antibiotikumot, infúziót, mert kórosan vérszegény lett a vörösvérsejtek szétrobbanása miatt, valamint iszonyat le is volt gyengülve. Mindannyian babéziára gyanakodtunk, a doktornő is, aki ellátta, de bizonyos dolgok nem stimmeltek, pl a billirubin szint a vérben, vagy az, hogy kullancsnak nyoma sem volt. Másnap visszamentünk infúzióra és vettek tőle vért, amit továbbküldtek a laborba. Ismét kapott antibiotikumot, de a babézia mellett a leptospirozis gyanúja is felmerült. Ez a baktérium pl pocsolyákban szeret éldegélni, és ha a kutya benyalja, hasonló tünetek jelentkeznek, mint a babéziánál. Közben a kutya lépe az 50-szeresére nagyobbodott a felrobbant vérsejtek raktározásától, de ahogy ürültek a szervezetéből, szerencsére hamar kezdett a normális méretre visszahúzódni. Vasárnap este, hétfő reggel, kedd reggel még kapott infúziót és antibiotikum injekciót, de kedd délutántól már csak itthon kezeljük. kapja az antbiotikumot tabletta, illetve kapszula formájában, folyamatosan etetjük kis adagokkal, ha máshogy nem, akkor fecskendővel, de szerencsére ma már volt kedve magától is enni.
Úgy tűnik, a nehezén túl vagyunk, de könnyen máshogy is alakulhatott volna. Közel álltunk a vérátömlesztéshez is, olyan alacsony volt a szervezetében a thrombocyta-szám. Jelenleg 22, ami még mindig kb a fele a normálisnak, de 10 alatt már muszáj a vérátömlesztés... Nos, az övé tegnap reggel még 15 volt.... :S Szerencsére ez is rohamosan javult, mint a kutya állapota is, de ez annak köszönhető, hogy még éppen időben voltunk és nagyon lelkiismeretes, szakszerű, profi ellátást kapott.
Köszönet a Chinoin utcai Mancsok Állatorvosi Rendelőnek!!!!!!!
A történetet csak dióhéjban írtam le, de bízom benne, hogy így is segítettem azoknak, akik hasonló cipőben járnak! Ahogy bágyadtabb a kutyus a szokásosnál, azonnal állatorvos, és így nagyot nőnek a túlélési esélyek!!!!!!!!
Vissza az elejére
bureschanett jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hunter2008
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 11. Kedd 20:39    Hozzászólás témája: Babézia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én is megosztom a Babézia korral átélt tapasztalataimat!
Hunter nevű német vizslámon egy őszi szombat délután azt vettem észre , hogy nincs kedve játszani, és este a vacsoráját se ette meg. Másnap reggel játszott, megette a reggeli kaját, de délutánra bágyadt lett, nem evett, nem volt kedve lasztizni. Vasárnap kora délután már csak feküdt, nem volt kedve semmihez, gyorsan be a kocsiba sürgősségi ügyelet vasárnap este! Vettek tőle vért, vizeletet lab. vizsgálathoz, a gyors teszt kimutatta a babéziát, vasárnap este kapott infúziót, meg 4 féle szurit, plusz lázas is volt arra meg lázcsillapítot (a gyógyszerek neve ill. a szurik neve megvan ,most nem sorolom fel). Hétfőn újra kapott infúziót meg 2 féle injekciót. Az állapota nem változott,csak a láz múlt el aznap. Kedden már jobban volt, evett, ivott, futkorászott, de még sokat aludt, meg bágyadt is volt. Szerdán este mentünk újrakontrollra, akkor már jól volt, nem kellett infúziót adni, se szurikat. A doki felírt 2 gyógyszert amit még 1 hétig kellett szednünk!
Mi ennyivel megúsztuk a Babéziát!!!!
Ha levert a kutyád, bágyadt és nem eszik azonnal vidd dokihoz!!!!!
Nálunk a lázon és a bágyadtságon igazán más nagyobb gond nem volt. Mi megúsztuk a hányást, hasmenést, vérvizelést!!!!
Védekezni ellene...hát nem tudom, én kb. a kullancs csípés előtt 2 héttel kezeltem a kutyám Frontline-al!
Vissza az elejére
kittY.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 27. Csütörtök 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen nagyon sok a kullancs, 100-ból 60 fertőzött.
Mi vasárnap megyünk kirándulni, ami 1 napos lesz!
Előtte be akarom fújni a Wendyt és kirándulás után (nem az nap) mennünk kell kozmetikába és állatorvoshoz is.
És fürdenie is kéne, úgye nem fogja (nagyon) elveszíteni a hatását a spray?

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
kittY. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
vikcey
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 27. Csütörtök 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ezt most találtam a Britesben. Itt lehet bővebben informálódni :
http://www.retrieversport.eu
elvileg regisztrálni kell és utána lehet rendelni.

Idézet:
Bemásolnám a SPOT ON leírását ide is. Bevezetésként heti 3x kell a kutyát csepegtetni, kb 10-12 csepp, de ez kutya mérete alapján változhat. Utána már a mellékelt szöveg alapján. itthoni kullancshelyzetet ismerve, érdemes szerintem hetente ismételni.

Melaflon Spot-ON - Élősködők elleni biológiai védelem

Megbízhatóan ápol és véd . Csak természetes összetevőkből. Méreg-és rovarölő méreg mentes szer. Természetes, tartós védelem

Kutyák, macskák (kölykök), rágcsálók és háziállatok számára

Használati utasítás: a flakon használat előtt felrázandó

Akut esetben: 5 naponta 1x reggel és 1x este
Megelőzésképpen: 7-14 naponta 1x felvinni

Az állat bőrére néhány cseppet szükséges felvinni (az állat méretétől függően).
Kezdje a kezelést az állat tarkóján, majd haladjon a gerincoszlop mentén egészen a faroktőig, majd végül 2-3 cseppet jutasson az alhasra is.

Fontos: közvetlenül az állat bőrére vigye fel a szert. Az állat kezelését fürdetés után meg kell ismételni.

A Melaflon spot on teljesen méregmentes, és nem tartalmaz vegyszert sem pedig tartósítószert. Teafaolaj nélkül.
A flakonon esetlegesen keletkező lerakódás eltávolítható .

Fontos megvizsgálni a bőr ézékenységét azesetben, ha állata érzékenyen reagálna az illóolajokra.
Kérjük vigyázzon, hogy a szer az állat orrába, szemébe ne kerüljön.

Összevetők: cetil- etilhexanoát, izopropanol,Macadamia ternifolia, Melia Azadirachte, Citrus Limon, Lavendula augustifolia, Juniperus virginiana

Gyerekektől elzárt, száraz, hűvös helyen tartandó

Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
vikcey
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 27. Csütörtök 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát nekem tavaj/ly év eleje óta hálistennek az uccsó Mayás babéziánk óta nem volt kullancs problémánk.(gyorsan le is kopogom) Én vettem a csajokra Kiltixet plusz ha tudom,hogy olyan helyre megyünk ahol fokozottan kullancsveszély van előtte pár nappal elkezdem adni nekik a Polyvitaplex-et. Ez elvileg embereknek adják, de az állatorvos azt mondta,nyugodtan adhatom a kutyáknak mert tulajdonképpen semmi nincsen benne. A lényege hasonló mint a foghagymának. Miután elkezded adni nekik ha simogatod is akkor is érezni fogod h ilyen furcsa erős szaga lesz a jószágnak (sztem még mindig ez mint a hagymaszag)Én is ezt szoktam szedni szóval ilyenkor hárman bűzölgünk Nagyon Boldog Nagyon Boldog De azóta nem volt kullancsunk.
Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 27. Csütörtök 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Dr. Horváth László felhívja az állattartók figyelmét arra, hogy sajnos az utóbbi években nagyon gyakori a babéziózisnak az a formája, amikor a lázon kívül szinte semmi más jellemzõ tünet nem alakul ki, még a vizelet is csak alig lesz sötétebb a szokottnál. Ilyenkor a vérben nagyon kevés kórokozó van csak, ami megnehezíti a vérkenetben való felismerésüket is. Az ilyen esetek felismerése és eredményes kezelése sokkal nehezebb, mint amikor minden jellemzõ tünet egyszerre meg van.

Ez a hír nem igazán biztató sőt!!!!!!!!!!!

Ne is mondd...mi holnap megyünk 3 napra kirándulni a Börzsönybe..előre parázok a kullancsoktól. nem

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
vikcey
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 27. Csütörtök 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Dr. Horváth László felhívja az állattartók figyelmét arra, hogy sajnos az utóbbi években nagyon gyakori a babéziózisnak az a formája, amikor a lázon kívül szinte semmi más jellemzõ tünet nem alakul ki, még a vizelet is csak alig lesz sötétebb a szokottnál. Ilyenkor a vérben nagyon kevés kórokozó van csak, ami megnehezíti a vérkenetben való felismerésüket is. Az ilyen esetek felismerése és eredményes kezelése sokkal nehezebb, mint amikor minden jellemzõ tünet egyszerre meg van.

Tavaj/ly év elején a Mayám is így volt babéziás. Semmi jele nem volt ő még csak lázas sem volt. aztán egyik percről a másikra hírtelen elkezdett véreset pisilni, pontosabban vért pisilni. Elég borzasztó volt. pláne mivel valami idióta bedobált mérgezett kaját is az udvarba így nem tudták böködni mert nem alvadt a vére.Még visszagondolni is szőrnyű.
Future Hope kennel
Vissza az elejére
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 27. Csütörtök 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
manvo
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 22. Csütörtök 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
manvo írta:
Emma lent volt hétvégén a telken, és áll. másztak a szőrén a kullancsok 5ösével.. Döbbent

Mi most a legjobb, nyakörv és csepp együtt???

Kata!

Én csak cseppet használok nálunk az Exspot a nyerő.
De mostanság volt a doki nálunk (kőtelező oltások) és akkor azt mondta ha valaki a Frontláynhoz ragaszkodik akkor abból ne a 10kg-os kutyára való cseppet tegye a kutyára hanem az eggyel nagyobbat.A kutyának nem lesz semmi baja tőle de a kullancs tuti nem okoz bajt.
Az idén sajnos erre nagyon fel kell készülnünk. Twisted Evil

Hát köszönöm, úgyis megyünk állatorvoshoz, akkor veszek olyat, és egy kiltix nyakörvet is kap, biztos ami biztos, remélem nem rá érzékeny Emma...
Vissza az elejére
manvo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 22. Csütörtök 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Érdekes módon Kőszegen egyik erdei séta alkalmával sem szedtünk össze kullancsot, pedig nyakig mentünk az avarban (legalábbis Forti) Parázok is rendesen, jobban szeretem, ha találok legalább egyet és kiszedem, mint így. Most attól félek, mi van, ha nem vettem észre, és baj lesz... Szemforgató
Bubum még sosem volt babéziás, de benne is többször találtam már aszalt kullancsot, ami nem volt megszívva. én a frontlinenak tudtam ezt be...

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 22. Csütörtök 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálunk is rengeteg a kullancs. Napi négyet ötöt szedek ki a gyerekeimből. Ha az idő engedi a hétvégén felgyújtjuk a kert hátsó részét, aztán kullancsirtóval lepermetezzük.
Viszont addig örülök, amíg én találom meg bennük, mert az a népi bölcsességem, megfigyelésem, hogy azok nem fertőzöttek, akiket én szedek ki. Bezzeg abban a kutyában aki babéziás lett soha nem találtam kullancsot.
a másik megfigyelésem, hogy ha babéziából kikezelt kutyába megy a kullancs, akkor az nem tudja megszívni magát, hanem szószerint mumifikálódik, és egy aszalt kullancsot szedek ki a kutyából. Szemforgató
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 22. Csütörtök 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
manvo írta:
Emma lent volt hétvégén a telken, és áll. másztak a szőrén a kullancsok 5ösével.. Döbbent

Kata!

De mostanság volt a doki nálunk (kőtelező oltások) és akkor azt mondta ha valaki a Frontláynhoz ragaszkodik akkor abból ne a 10kg-os kutyára való cseppet tegye a kutyára hanem az eggyel nagyobbat.A kutyának nem lesz semmi baja tőle de a kullancs tuti nem okoz bajt.

Nálunk is jól bevált az Exspot! Nagyon Boldog
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 22. Csütörtök 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

manvo írta:

Kata!

Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
manvo
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 22. Csütörtök 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
manvo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Jeti
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 15. Hétfő 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Most szedtem ki egy kullancsot a kutyámból. Sikerült egyben kiszedni, mert még utána mászott. Szerintetek menjünk reggel rögtön orvoshoz, vagy ők csak akkor adnak gyógyszereket, ha már van jele a betegségnek?
Vissza az elejére
Jeti jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyakavics
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 30. Csütörtök 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
kutyakavics írta:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,
most meg Milkában találtunk kullancsot. Döbbent komolyan, eddig összesen nem találkoztunk annyi döggel mint most 2 hét alatt. Invázió van?

De ugye Milkának nincs semmi baja?
Pepszike rendbe jött már?

Hál istennek semmi baja, bár még erős megfigyelés alatt tartjuk.
Pepszi pedig már el is felejtette a dolgot (remélem) szerencsére még nagyon a kezdeti stádiumban kaptuk el, meg is úszta minden komolyabb baj nélkül.
Köszönjük a kérdést... lol
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 29. Szerda 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kutyakavics írta:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,
most meg Milkában találtunk kullancsot. Döbbent komolyan, eddig összesen nem találkoztunk annyi döggel mint most 2 hét alatt. Invázió van?

De ugye Milkának nincs semmi baja?
Pepszike rendbe jött már?
Vissza az elejére
kutyakavics
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 29. Szerda 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,
Rit
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 28. Kedd 7:07    Hozzászólás témája: Re: Javulás Kalózka állapotában Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tinke írta:
Nem volt eddig időm ideírni (állandóan doki, munka, doki, munka....). Most leírom mi történt (hátha valaki kerül ilyen helyzetbe és ideges lesz, hogy baj van a kutyussal).

Szóval az történt, hogy vasárnap, amikor elmentünk a dokihoz, akkor a szájába lett nyomva az "űrkaja". Tök mérges volt. Aztán mikor kijöttünk az infúzióról az előtérben ivott vizet, majd elkezdtünk labdázni 5 nap után! Utána volt nálunk egy Beefstick és azt elfeleztünk a két kutya között. Kalózka egyből befalta, úgyhogy vettünk is gyorsan a helyszínen még kettő darabot. Azt is elfeleztünk a két kutya között.
Hazafelé a HÉV-en még megevett egy fél Biscrok-ot. Utána séta haza - de végig birta. Hazafelé a szerdán vásárolt kis sípoló csacsival játszott. Cipelte magávál (eddig nem is foglalkozott vele mióta beteg). Itthon már nem volt hajlandó enni semmit egy kis darabka marhahusin kívül a gulyáslevesből.

Hétfő dokihoz indulás előtt megevett 2-3 kis falatka marhahusit a vadasból. Hétfő már nem kapott infúziót, csak egy injekciót, hogy egyen. Volt nagy visítás! Mikor letettünk az asztalról már vidám volt. Hazafelé volt focimeccs a kicsi teniszlabdival. Itthon nem akart semmit enni, de azért csak sikerült 3-4 falatot legyűrnie a májkrémből (bármit kínáltam, csak ez volt jó), ja és még kb. 2 kis falatka konzervet.

A vizelete mára már (28-a kedd) teljesen jól van. Feljöttünk a sétából és most a cipőtartóban pihen. Enni nem akar, de hát épp állapotában sem szokott eszegetni sokat, csak este.

Ma megyünk vissza du. a dokihoz és valószínűleg kiveszik neki a kanült ha tényleg nem kell neki infúzió.

Mos már nagyon örülünk a gyógyulásának. Mosoly

KITARTÁST MINDENKINEK, AKI HASONLÓ HELYZETBEN VAN, VALAMINT MINDENKI ILYEN ESETBEN GYORSAN ROHANJON A DOKIHOZ, AKI TALÁN MEG TUDJA MENTENI!

Találtam két védőoltást is:
Babézia ellen: Nobivac Piro (fél évig hatásos)
Lyme-kor ellen: Mirelyme (egy évig hatásos)
Persze a dokit meg kell kérdezni, hogy pontosan mivel is jár.

Nagyon örülök,hogy rendbe jött a kutyusod!! További jobbulást neki!!
Vissza az elejére
Rit jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tinke
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 28. Kedd 5:17    Hozzászólás témája: Javulás Kalózka állapotában Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem volt eddig időm ideírni (állandóan doki, munka, doki, munka....). Most leírom mi történt (hátha valaki kerül ilyen helyzetbe és ideges lesz, hogy baj van a kutyussal).

Szóval az történt, hogy vasárnap, amikor elmentünk a dokihoz, akkor a szájába lett nyomva az "űrkaja". Tök mérges volt. Aztán mikor kijöttünk az infúzióról az előtérben ivott vizet, majd elkezdtünk labdázni 5 nap után! Utána volt nálunk egy Beefstick és azt elfeleztünk a két kutya között. Kalózka egyből befalta, úgyhogy vettünk is gyorsan a helyszínen még kettő darabot. Azt is elfeleztünk a két kutya között.
Hazafelé a HÉV-en még megevett egy fél Biscrok-ot. Utána séta haza - de végig birta. Hazafelé a szerdán vásárolt kis sípoló csacsival játszott. Cipelte magávál (eddig nem is foglalkozott vele mióta beteg). Itthon már nem volt hajlandó enni semmit egy kis darabka marhahusin kívül a gulyáslevesből.

Hétfő dokihoz indulás előtt megevett 2-3 kis falatka marhahusit a vadasból. Hétfő már nem kapott infúziót, csak egy injekciót, hogy egyen. Volt nagy visítás! Mikor letettünk az asztalról már vidám volt. Hazafelé volt focimeccs a kicsi teniszlabdival. Itthon nem akart semmit enni, de azért csak sikerült 3-4 falatot legyűrnie a májkrémből (bármit kínáltam, csak ez volt jó), ja és még kb. 2 kis falatka konzervet.

A vizelete mára már (28-a kedd) teljesen jól van. Feljöttünk a sétából és most a cipőtartóban pihen. Enni nem akar, de hát épp állapotában sem szokott eszegetni sokat, csak este.

Ma megyünk vissza du. a dokihoz és valószínűleg kiveszik neki a kanült ha tényleg nem kell neki infúzió.

Mos már nagyon örülünk a gyógyulásának. Mosoly

KITARTÁST MINDENKINEK, AKI HASONLÓ HELYZETBEN VAN, VALAMINT MINDENKI ILYEN ESETBEN GYORSAN ROHANJON A DOKIHOZ, AKI TALÁN MEG TUDJA MENTENI!

Találtam két védőoltást is:
Babézia ellen: Nobivac Piro (fél évig hatásos)
Lyme-kor ellen: Mirelyme (egy évig hatásos)
Persze a dokit meg kell kérdezni, hogy pontosan mivel is jár.
Vissza az elejére
Tinke jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 25 oldal [601 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, ..., 23, 24, 25 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu