Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Szept. 20. Péntek 13:14
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  
Zulejka
Moderátorok:  Tkata
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 8 / 10 oldal [234 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10 Következő
Szerző Üzenet
pityke
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 17:33    Hozzászólás témája: zulejka Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tenki László írta:
h

Küldtem emailt. Nem tudom, hogy megkaptad-e.
Vissza az elejére
pityke jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zs_szilvi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Engem is lehet hívni, ma és holnap is Ürömön leszek, így kb. 10 perc átérnem Szentendrére...
06-30-595-0904
MM
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

h
Vissza az elejére
MM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MM
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="pityke"]lehet segíteni? Délután ráérek, kocsival ki is tudnék menni, sőt valakit fel is tudnék venni[/quote]

Ennek mostmár semmi értelmét nem látom. Inkább abban bízom, hogy kapok róla valami hírt és akkor egy behatároltabb helyen kezdhetem keresni, mert ez így tű a szénakazalban. Az a baj, hogy ha a város felé indult, az is nagyon bonyolítja a helyzetett, de ha a másik irányba, akkor az méginkább. Pár száz méterre tőlünk a Duna-Ipoly Nemzeti Park kezdődik, még gyalog is nehezen járható helyekkel, nemhogy autóval.

Esetleg akkor jönne jól a segítség, ha kapunk róla hírt, hogy a városban van valahol. Akkor több irányból kellene közelíteni, hogy ne kerüljük el egymást. Kéne egy telefonszám, hogy tudjuk tartani a kapcsolatot. Az enyém: (30) 311 6937.
Vissza az elejére
MM
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="Irinci"]bugyuta ebje kibontotta a kerítést, oszt angolosan távozott
Irinci[/quote]

Nem kerítés ez, hanem valami ólféle volt valamikor. Egy kb. 70-80 éves házat sikerült itt megvennünk nemrég és az előző tulajoktól maradt itt egy tyúk- vagy disznótartásra használt, de félig már összeomlott melléképület. Annak a hátsó fala mögött nincsen kerítés a szomszéd telek felé, csak maga a fal. Volt, egy helyen már csak kőhalom. Tegnap még tudtam követni a nyomát a hóban, a szomszéd telek megbontott kerítéséig ment szinte azonnal, egyetlen kitérővel.

A hazafelé út egyébként tökéletes volt, Hérának még szólni sem kellett, hogy jöjjön. Ahogy felnyitottam a csomagtartót, már ugrott is a helyére. Itthon két másodperc alatt befalt egy 1.2 kilós csirkehúsos Chappi kutyakonzervet. Szépen körbefutotta a kertet, és még az első húsz percben kiszökött. Persze rohantam utána és simán elértem, megnéztem, hogy hol ... egy olyan lyukat használt, amiről tudtam, de biztonságosnak találtam, mert egy húsz centis kutya éppen kifért volna rajta. Amíg gondolkodtam, hogy mi legyen, arra jött az utcán egy lány, Hérának megtetszett és még egyszer kiment, megismerkedni az idegennel. Megint visszahoztam és mostmár kikötöttem hosszú pórázon egy fához. Befoltoztam a lyukat, amin közlekedett, plusz befoltoztam az átjárót is a szomszéd telekre, biztos, ami biztos alapon, így kb délután öttől megint szabadon lehetett. Rendben is volt minden egészen éjfél körülig, amikor lefeküdtem. Evett még egy kisebb tál Purina száraztápot és később a páromtól, Ágotától egy nagy marék mézes zserbót.

Aztán reggelre meg már hűlt helye volt.

Szomorúak vagyunk nagyon, a kislányunk egész este emlegette és nézegette a kutyust, amikor meg kint volt, ment hozzá birkózni ... A tegnapi napunk nagy része arra ment, hogy kocsival jártuk körbe a környéket amerre lehetett, de sehol nem láttuk a nyomát. Amit eddig tettünk:

[list]
A környék körbejárása autóval, a dombokról kémlelés
Szentendre belváros körbejárása gyalog
Felvettük a kapcsolatot a helyi gyepmesterrel (nagyon rendes tag)
Felvettük a kapcsolatot az Árvácska állatmenhellyel (helyiek), plusz az Árvácska egyik hozzánk közel lakó aktivistájával
Nyomtattunk plakátokat Héra fotójával üzletek mellé és buszmegállókba
Bemondja a leírását a Pilis rádió rendszeresen
Kaptunk olyan tippet, hogy a taxisokat érdemes kérdezgetni, mert szoktak segíteni
[/list]

Ötleteket szívesen vennénk még, hogy mit érdemes kipróbálni!

Legutóbb MM szerkesztette (2005 Márc. 14. Hétfő 16:21), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
pityke
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lehet segíteni? Délután ráérek, kocsival ki is tudnék menni, sőt valakit fel is tudnék venni
Vissza az elejére
pityke jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ingca
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát, kész vagyok, mint a mateklecke Szomorú
Vissza az elejére
Ingca jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Irinci2
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bugyuta ebje kibontotta a kerítést, oszt angolosan távozott :sad5:

Irinci
Vissza az elejére
Irinci2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Ingca
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Raggi írta:
Zulejka megszökött az új helyéről. Reméljük, hogy hamarosan vissza is megy. Plakátolás megy ezerrel és délután megyünk keresni.

JAJJJ NEEEEE!!! kis buta, dehát miért?????? Fel nem foghatom Szomorú(( Meséljetek, addig is szorítok nagyon!!!!!!

Ingca&Jázmin
Vissza az elejére
Ingca jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Zulejka megszökött az új helyéről. Reméljük, hogy hamarosan vissza is megy. Plakátolás megy ezerrel és délután megyünk keresni.
Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ásil
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 14. Hétfő 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bakker eltünt a kutya? Kérdés
Vissza az elejére
Irinci2
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

tessék mesélni, milyen volt az út, meg minden lol

Vissza az elejére
Irinci2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
zs_szilvi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Újdonsült Zuligazdi!!
Jelentkezz kérlek a hírekkel!
bonzo
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 9. Szerda 10:31    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kedves Laci,

engedd meg, hogy ismeretlenül is hozzászóljak.
Nekem is van egy kutyusom a Minimenhely közvetitésével, és nagyon örülünk egymásnak. Méretre megjelenésre is nagyon hasonlít a Zulira, Bonzó a neve és Pirreneusi hegyi kutya. A múlt héten meglátogattam a Zulejkát, kicsit sétálni is vittem, és nagyon kedvesen viselkedet, jól alkalmazkodott. Viszont az a javaslatom, ha eldöntötted, hogy magadhoz veszed, amit csak helyeselni tudok, akkor tedd meg minnél hamarabb. Az a tapasztalatom, hogy az ilyen kutyusok, mint ő is , nem sokat törödnek azzal, hogy van e házuk, vagy nincs. Bonzó kedvenc helye még a legnagyobb hidegben is az erkély ajtónk küszöbe, s bár van háza, nagyon ritkán megy be. Kérlek, gondolj arra, hogy minden egyes nap, amit igazi család, társ nélkül tölt el, az csak vegetálás. még akkor is , ha ott viszonylag jó dolga van.
Ambrus alias Bonzó
Vissza az elejére
bonzo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 8. Kedd 16:54    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem csodálom, hogy nem sikerült sokat haladni, barkácsolásra nem az igazi az idő Nagyon Boldog

Zuli biztosan díjazni fogja a nagy sétákat. Kutyaparadicsomnak hallatszik, ahol laktok. Bár azt hiszem embernek se lehet rossz ott lakni.
Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MM
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 4. Péntek 12:26    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ez mind jó hír, végül is örül az ember, ha a kutya védelmet is biztosít neki és a kis házának. Persze azért én sokat szeretném sétáltatni, vinni ide-oda, végül is a Duna tőlünk 30-40 perc séta, amúgy meg a Duna-Iploy nemzeti Parknak szinte a határán lakunk. Egy kutyának is jót tesz, ha világot lát és ismeri a tágabb környezetét, nem beszélve arról, hogy a láncon tartásnál csak egy apró hajszálnyival jobb az, ha egész életében a kertben bezárva tartanak egy állatot.

Ami viszont kevésbé jó hír, és erről most beszéltem Tündivel, hogy sajnos kevés dologban sikerült előrehaladnom a héten, így kicsit halogatnom kell a dolgot. Na nem sokkal, max egy héttel. Zulinak (is) az lenne a jó, ha minél hamarabb gazdához kerülne, ezt tudom, úgyhogy a hétvégén rákapcsolok, tényleg. Hadd fogjam a sok melóra.

Apróságok, kellékek már vannak, szép, erős póráz és nyakörv helyett egy hám, de például faanyagot a kutyaházhoz már nem sikerült vágatnom, mert az egyetlen barkácsáruházban, ahová beszabadultam, éppen OSB lap nem volt.
Vissza az elejére
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 3. Csütörtök 19:15    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Zuli emberekkel való viszonya tökéletes, ebből többszörösen is vizsgázott. Még másik kutyával való verekedés közben is vigyázott arra, hogy a közéjük kerülő emberi kézbe ne harapjon bele.

A gyerekeket persze fokozatosan kell bemutatni neki, figyelni a reakcióit, mindenképpen kell az óvatsság az elején, de nem hiszem, hogy baj lenne.

Másik kutyával viszont egyszerűen nem tehető össze, annyira domináns.
Valószínűleg kemény házőrző lesz belőle, tehát a háznál gyakran megfordulókat érdemes lesz még az elején bemutatni neki.
Vissza az elejére
HLI
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 1. Kedd 19:30    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ingca írta:
Tenki László írta:
Ja, még annyit, hogy a héten ellenőriznem kell a kerítésünket, egy helyen biztosan javításra szorul; plusz kell egy kutyaház is, ezt valószínűleg magam csinálom meg. Szombatra valószínűleg nem, de remélem, hogy vasárnapra készen leszünk vele.

Gratulálunk!!!!!!!!!!!!!!!!! HurrrrrrrrrááááááááááMosoly))))))) :multi: :blob:

A szeretet, türelem hatására igazi családtaggá válik majd Zulika, és a csemetéknek is lesz, egy igazi gyönyörűséges macikájuk, sok együtt töltött szép éveket kívánunk... Nagyon Boldog
g.era
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 1. Kedd 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jaj, nagyon örülök! Legyetek nagyon nagyon boldogok vele!!! taps
Ingca
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 1. Kedd 13:07    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tenki László írta:
Ja, még annyit, hogy a héten ellenőriznem kell a kerítésünket, egy helyen biztosan javításra szorul; plusz kell egy kutyaház is, ezt valószínűleg magam csinálom meg. Szombatra valószínűleg nem, de remélem, hogy vasárnapra készen leszünk vele.

Gratulálunk!!!!!!!!!!!!!!!!! HurrrrrrrrrááááááááááMosoly))))))) :multi: :blob:
Vissza az elejére
MM
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 1. Kedd 12:46    Hozzászólás témája: Re: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
MM
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 1. Kedd 12:38    Hozzászólás témája: +hír Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Most beszéltem Tündivel (?), jeleztem neki, hogy szeretnénk magunkhoz venni Zulit.
Nem volt egyszerű döntés, főleg, hogy a párom alaposabb kutyaismeret nélkül inkább csak rám bízta a dolgot. Ő még mindig tart kicsit attól, hogy két pici gyerek mellett nem lesz ideje megbarátkozni igazán vele. Meg attól is, hogy egy ilyen nagy kutya hogy fog viselkedni a gyerekekkel.

Remélem, jól sikerült döntenem, én érzem, hogy tökéletesen megbízható, nyugodt kutya lesz, ha törődünk vele sokat.

Előző kutyánk, Zizi, szintén menhelyi eb volt. Volt néhány igen rossz szokása, de mindössze annyi bosszúságot tudott okozni, hogy ha a város szélén sétáltattam szabadon és mellettünk eliramodott egy nyúl, akkor kilométereken át futhattam utána ... hát, rám fér! :-)
Vissza az elejére
Kunsági Andrea
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 28. Hétfő 21:32    Hozzászólás témája: Re: Minimenhely Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm. Attila lebeszélt a miniről, Szmörével ismerkedtünk.
Andrea

zs_szilvi írta:
Kunsági Andrea írta:
Kedves Kutyabarátok!

Szeretnénk kimenni a Minimenhelyre, de nem jutottam el a címig, és nem érek el senkit. Tudna valaki segíteni? Köszönöm. 30-31-15-128
Kunsági Andrea

Engem mindig el lehet érni:
30-595-0904

Útbaigazítást szívesen adok!!
Vissza az elejére
tüNdi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 28. Hétfő 18:35    Hozzászólás témája: Re: Zuli megint Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ez a szegényke azt hiszi, cserbenhagytam. És szégyellem magam miatta, mert ő nem értheti, hogty azért nem viszek neki naponta finomságot, simit, sétát, mert kripli lettem. Annyira drukkolok neki...nagyon....

És Zulikám főtt ételen élt, az utóbbi 2 évben legalábbis. Nem csoda, hogy sovány. De egy szerető családban erőre és örömre kap, ebben biztos vagyok. Mint ahogy abban is, hogy valakinek ő az élete kutyája.
Ingca
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 28. Hétfő 14:27    Hozzászólás témája: Re: Zuli megint Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote
Nem akarok belerondítani nagyon a csevejbe, de Héra/Zuli sajna koránsem olyan tömörgyönyör, mint ránézésre látszik. Az csak a bundi, alatta viszont olyan sovány, hogy egyenesen kétségbeejtő! Mióta a Minin van, már kezdi összeszedni magát, de még mindig annyira kint vannak a bordái, hogy az ember simán azt hiszi, hogy épp egy zongorán húzta végig a kezét, ha nem tudja, hogy az egy "hús-vér" blökinek az oldala. Sír vagy nagyon szomorú
Bocsi a csúnya dolgokért, de ez az igazság!

Zulikám! Remélem, hamar rátalálsz arra az emberre akire mindig is vágytál, és akinél életed végéig jól érzed majd magad! Sok-sok simi neked! És fel ne merd adni a reményt, mert akkor közülünk kerülsz valakinek a karmai közé, hogy összerakjunk és az nem egy sétagalopp, kérdezd csak meg Knédlit![/quote]

Bocsi Vicus, én igazándiból a méretekre céloztam:) És reméljük, hogy ez a szépséges kislány visszaszedi majd szépen a hiányzó husikátMosoly
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 8 / 10 oldal [234 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  

Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Szavazhatsz ebben a fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu