Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Aug. 21. Szerda 20:05
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Szobatisztaság
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 24 oldal [585 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 22, 23, 24 Következő
Szerző Üzenet
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 3. Hétfő 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

educi20 írta:
Helló! Azért írok, mert most vettem 1 pár napja westiet és még nem szobatiszta pedig 5 hónapos. Az előző tulaja nem tudom pontosan, hogy nevelte de amint írtam vannak hiányosságok! Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudnék minél hamarabb elérni jalantős javulást, mert most sajnos össze vissza kakil, pisil. Hallottam már alomraszoktató szerekről, ha valaki próbálta már kérem írjon mindegy, hogy milyen volt az eredmény. Előre is köszönöm!!!

Ha visszább olvasol egy kicsit bővebb info-t találsz. A fórumosok nagy része kutyapelenkát haszál/t. Ez annyit takar, hogy a kutyus megtalulja, hogy a lakásban csak egy helyre végezze a dolgát -a pelenkára-. Úgy tudod rászoktatni, hogy pl. a pisijét felitatod vele egy kicsit. De én nem vagyok nagyon otthon ebben a témában, majd elmondja az, aki használja/ta... Embarassed

Én személy szerint azt tudom javasolni, hogy a kutyussal minél többször kell lennt lenni -a mi esetünkban pont nyári szünet volt és egész nap az udvaron rohangált a kutya. Ha elvégzi a dolgát séta közben nagyon megdicséred, hogy "okoooos" és adhatsz neki jutalomfalatot is -általában ez beválik. Ha pedig a lakásban végzi és pont rajta kapod, akkor szidd meg, hogy "fúúúúj, nem szabad" és ami lényeges, azonnal vidd le! Ha akkor lenn is elvégzi, megint dícséret...
Így tovább, egyszer majdcsak rájön nagy vigyor Cool
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 3. Hétfő 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Helló! Azért írok, mert most vettem 1 pár napja westiet és még nem szobatiszta pedig 5 hónapos. Az előző tulaja nem tudom pontosan, hogy nevelte de amint írtam vannak hiányosságok! Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudnék minél hamarabb elérni jalantős javulást, mert most sajnos össze vissza kakil, pisil. Hallottam már alomraszoktató szerekről, ha valaki próbálta már kérem írjon mindegy, hogy milyen volt az eredmény. Előre is köszönöm!!!
MyWestie
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 22. Péntek 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:
Hohóóó! Ma érkezett el az első nap, amikor szegény drágám sokáig maradt egyedül itthon (ez 7 órát jelentett)... Embarassed Ééééésss: sem pisi, sem kaki a szobában!!!! juhe
Kinyitottam a szobaajtót, azonnal felkaptam, és usgyi lefelé! Kis Ördögömből csak úgy kizuhant lenn a folyadék... nagy vigyor
Elképesztően okos ez a szőrgombolyag!!! puszitküld

Gratula nektek, ügyik vagytok! Mosoly Wink
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kittY.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 22. Péntek 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:
Hohóóó! Ma érkezett el az első nap, amikor szegény drágám sokáig maradt egyedül itthon (ez 7 órát jelentett)... Embarassed Ééééésss: sem pisi, sem kaki a szobában!!!! juhe
Kinyitottam a szobaajtót, azonnal felkaptam, és usgyi lefelé! Kis Ördögömből csak úgy kizuhant lenn a folyadék... nagy vigyor

Gratu-gratu! taps2 Mosoly

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
kittY. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 22. Péntek 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:

Gratulálunk! taps puszi
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vercsy írta:
ÓÓÓ Gratulálok Nektek!
És kicsit irigy is vagyok,ha szabad,ha nem! nemangyal
De csak ici-picit ám!Több az öröm!

Hát ez azért nagyban a géneknek köszönhető! lol
Meghát Judit-Maminak is, hogy megtanította a kis Ördöggel, hogy mi is az a pelus, és az első perctől kezdve arra végezte a dolgát a Fiatal Úr! (Csak Anyukáméknál csúszott be egyszer-kétszer szőnyegpisi... Embarassed )
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Vercsy
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ÓÓÓ Gratulálok Nektek!
És kicsit irigy is vagyok,ha szabad,ha nem! nemangyal
De csak ici-picit ám!Több az öröm!
Vissza az elejére
Vercsy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 64

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:

Gratula gratula !!! taps nagytaps meghajol
joe
veterán
veterán

Neme: Neme:Férfi Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:
taps
joe jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:

Nagyon-nagyon okos ügyes kis pasi színváltós pattogós
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hsusi
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sajnos már többször felitattam!! baba
Na nem baj, majd csak lesz valahogy!!!
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hsusi írta:
Igen, tartottam tőle, hogy nem nagyon van más hatásos megoldás.

A pelus otthon működik, még éjjel valóban oda pisil kakil, ha rájön.
De pld. itt az irodában nem megy oda, pedig tudja, hogy hol van, mint ha direkt nem menne arra pisilni.

Voltunk lent most megint felkelés után 15 percet sétálni, örömpisi volt egy járókelőnek, viszont más nem. Ezt követően feljöttünk és azonnal pisilt a kolléganőm asztala alá. Későn vettem észre, már nem volt ott, tehát meg sem szídtam. Szomorú dühbegurul javascript:emoticon('dühbegurul')

Próbáld meg azt, hogy a pelenkát oda teszed az irodában, ahová pisilt! Először itasd fel a pisit vele, aztán tedd le!
Hsusi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen, tartottam tőle, hogy nem nagyon van más hatásos megoldás.

A pelus otthon működik, még éjjel valóban oda pisil kakil, ha rájön.
De pld. itt az irodában nem megy oda, pedig tudja, hogy hol van, mint ha direkt nem menne arra pisilni.

Voltunk lent most megint felkelés után 15 percet sétálni, örömpisi volt egy járókelőnek, viszont más nem. Ezt követően feljöttünk és azonnal pisilt a kolléganőm asztala alá. Későn vettem észre, már nem volt ott, tehát meg sem szídtam. Szomorú dühbegurul javascript:emoticon('dühbegurul')
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hsusi írta:
Hát igen, én is gondolom, hogy még türelem kell hozzá bőven, bár hozzáteszem, hogy csak a főnökömnek nincs, akinek a nagy kutyára ezért mindenhova odapisil, pedig ő már elvileg tudja, hogy mi a rend! Nos ezért kellene drasztikus (persze nem tettleges) változtatásokat illetve okításokat eszközölni. Szomorú

Én is csak azt tudom írni, amit Tigrissy!
Viszont az olyan tipikus alkalmakkor, mint felkelés után, játék után, evés után, stb. ki kell vinni, hátha kint végzi el a dolgát!
Nálunk a pelenka jól bevált, és nincs az a játék, ami közben ne tudná az Ördögöm, hogy most pisi=pelenka! nagy vigyor És nálunk pl. őrületes piruettek előzik meg a pisi és a nagydolog (ehhez morgás-effekt is járul) megfelelő helyének megkeresését a pelenkán. Tehát ha ilyen jellegzetes rituálékat figyelsz meg Te is Rulettnél, akkor kutyi felkap, rohanás vele ki, lerak, és a dolga végeztével dicséret és jutalom! nagy vigyor
Hsusi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát igen, én is gondolom, hogy még türelem kell hozzá bőven, bár hozzáteszem, hogy csak a főnökömnek nincs, akinek a nagy kutyára ezért mindenhova odapisil, pedig ő már elvileg tudja, hogy mi a rend! Nos ezért kellene drasztikus (persze nem tettleges) változtatásokat illetve okításokat eszközölni. Szomorú
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hsusi írta:
Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, sőt kutyatulajdonosként is újnak mondhatom magam.
Van egy 4 hónapos westie-m, Rulett.
Sajnos nem tudunk düllőre jutni a szobatisztasággal. Pedig van egy kis udvarom is, ahova kiengedem, ott jobb esetben elvégzi a dolgát, de ha olyanja van, akkor berohan és ott csinál mindent, még késő este is kiengedem, viszont az éjjelt nem bírja ki pisilés nélkül.

Aztán reggel újra kimegy. Jobb esetben nagywc-zik, rosszabb esetben már csak a kocsiban vagy ha jön velem az irodába, akkor az irodában.
Pedig voltam pld. ma reggel is vele egy jó negyed órát kutyafuttatóban és ott se pisi se kaki. Viszont az irodában mindez már összejött.
Ugyan ez volt tegnap este is. Elmentünk sétálni. Legalább 2 órát kint voltunk füves részen, aszfalton, járdán stb. És semmi. Hazaértünk és puff....Igaz, még a bejárati ajtó előtt a kavicságyra, de hát akkor is.
Kicsit tanácstalan vagyok, (persze lehet, hogy csak türelmetlen)hogy hogyan kell erre rászoktatni, mert hiába van kint, hiába megyek ki vele, hiába látja a nagyobbaktól, hogy mit és hogyan kéne, valahogy nem rögződik benne. Gondolom majd fog Mosoly

4 hónaposan a kutyus még csak éppen túl van elvileg az oltásokon, gondolom, még nem túl rég jártok ki. Az én lánykám 7 hónapos már elmúlt, mire szobatiszta lett. Szóval még nagyon nagyon sok idő és türelem, no meg következetesség kell hozzá.
Ha a házban vagy a kocsiban végzi a dolgát, szídd meg nagyon, ha viszont kint ahol kell, akkor jutalmazd, jutifalat, dícséret minden mennyiségben. Szép lassan minden kialakul.
Hsusi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, sőt kutyatulajdonosként is újnak mondhatom magam.
Van egy 4 hónapos westie-m, Rulett.
Sajnos nem tudunk düllőre jutni a szobatisztasággal. Pedig van egy kis udvarom is, ahova kiengedem, ott jobb esetben elvégzi a dolgát, de ha olyanja van, akkor berohan és ott csinál mindent, még késő este is kiengedem, viszont az éjjelt nem bírja ki pisilés nélkül.

Aztán reggel újra kimegy. Jobb esetben nagywc-zik, rosszabb esetben már csak a kocsiban vagy ha jön velem az irodába, akkor az irodában.
Pedig voltam pld. ma reggel is vele egy jó negyed órát kutyafuttatóban és ott se pisi se kaki. Viszont az irodában mindez már összejött.
Ugyan ez volt tegnap este is. Elmentünk sétálni. Legalább 2 órát kint voltunk füves részen, aszfalton, járdán stb. És semmi. Hazaértünk és puff....Igaz, még a bejárati ajtó előtt a kavicságyra, de hát akkor is.
Kicsit tanácstalan vagyok, (persze lehet, hogy csak türelmetlen)hogy hogyan kell erre rászoktatni, mert hiába van kint, hiába megyek ki vele, hiába látja a nagyobbaktól, hogy mit és hogyan kéne, valahogy nem rögződik benne. Gondolom majd fog Mosoly
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lgabriella írta:
Tigrissy írta:
Adri & Spiky írta:
Horthy írta:
Mi 11 honaposak vagyunk,de meg mindig naponta 5x le kell vinnem Dolcsit,mert kerezik...4-5 orankent eszeveszettul kaparja az ajtot h O menni akar...Probaljam ezt nem eszrevenni es szoktassam lassan napi 3x-i setara??

Igen, szerintem úgy, hogy egy séta alkalmával többet maradsz lenn 5-10 perccel...lassan, de biztosan menni fog Mosoly

Az az igazság, hogy rafkósak a drágák, simán lehet, hogy nem elsősorban wcznie kell, hanem esetleg unatkozik, és lent sok a jó szag, meg izgalmas. lol

De még milyen rafkósak. Wink Mosoly

Asszem westiekről beszélgetünk. nagy vigyor
Fibi kölykök meg egyébként is örökölték azt az Anyjuktól,hogy mindig kinn lehessenek,ne legyenek "korlátozva a szabadság érzetükben".
Amig nem volt meg a kerités nálunk és Fibi kicsi volt én is pórázzal vittem ki az udvarra,hát mondanom sem kell állandóan az ajtó elött ült,hogy neki most azonnal ki kell mennie.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lgabriella
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tigrissy írta:
Adri & Spiky írta:
Horthy írta:
Mi 11 honaposak vagyunk,de meg mindig naponta 5x le kell vinnem Dolcsit,mert kerezik...4-5 orankent eszeveszettul kaparja az ajtot h O menni akar...Probaljam ezt nem eszrevenni es szoktassam lassan napi 3x-i setara??

Igen, szerintem úgy, hogy egy séta alkalmával többet maradsz lenn 5-10 perccel...lassan, de biztosan menni fog Mosoly

Az az igazság, hogy rafkósak a drágák, simán lehet, hogy nem elsősorban wcznie kell, hanem esetleg unatkozik, és lent sok a jó szag, meg izgalmas. lol

De még milyen rafkósak. Wink Mosoly

http://gallery.site.hu/u/lgabriella/
Vissza az elejére
lgabriella jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri & Spiky írta:
Horthy írta:

Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Horthy írta:

növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 4. Kedd 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ma nálunk is volt egy nagyobb baleset, mert itt volt barátnőm, tanultunk és nem vittem le a szokásos időben Összezavart

Amúgy Spiky is nagyon hamar lett szobatiszta, ami a legérdekesebb, hogy szinte nem is tanítottam rá. Nyáron került hozzánk, egész nap az udvaron voltunk (társaház) és mindig lenn végezte a dolgát nagy vigyor , ilyenkor persze nagy-nagy dícséret nagy vigyor
kölyök
kölyök

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 4. Kedd 8:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hamar el is kiabáltam a dolgot. Éjjel nem kellemes illatokra keltem, pedig lefekvés előtt még kint voltunk de semmi Szomorú
Majd lesz valahogy én mindent meg teszek érte, csak a nap legnagyobb részében én nem vagyok otthon, és akik otthon vannak nem tudom hogy állnak a dolgokhoz.
Vissza az elejére
mszilvia21 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 24 oldal [585 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 22, 23, 24 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu