Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2017 Dec. 11. Hétfő 20:08
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  
Off: Minden más
Moderátorok:  Tkata
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 26 / 26 oldal [630 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 24, 25, 26
Szerző Üzenet
Anus Nimus
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 17. Hétfő 9:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Elgondolkodtató hír, egy hírlevélben olvastam...

Versenyképes környezet nem kell?
2005-01-14

Nagy bajban lehet az ország. A költségvetésből sorra hajítják ki az olyan támogatási forrásokat, amelyek eddig a holnapot meg a holnaputánt szolgálták, a környezet védelmét vagy legalábbis romlásának fékezését.

Ilyen volt a zöldtárca kezelésében működő környezetvédelmi alap is, amelyet a 2005. évi költségvetésben hiába keresnénk, pedig jó egy évtizedig működött a zöld civil szervezetek, a kutatóműhelyek, az oktatási intézmények szemléletformáló, kutató, oktató-nevelő, a veszélyeztetett állat- és növényfajokat védő tevékenységének támogatására. Szóval azokat erősítette, akik nem a környezetvédelmi nagyberuházásokban, hanem sokkal inkább a megelőzést célzó programokban érdekeltek. A környezetvédelmi infrastruktúra ugyanis csupán egy-egy környezetvédelmi probléma kezelését szolgálja, nem pedig végleges megoldását. A támogatásokból jutott még - olykor nem éppen a megelőzés logikája szerint - az önkormányzatoknak, a környezet terhelését csökkenteni szándékozó vállalkozásoknak is.

Az Országgyűlés környezetvédelmi bizottsága tett még egy utolsó kísérletet arra, hogy legalább másfél milliárdot megmentsen a korábbi célra, de a próbálkozás csúfos vereséggel végződött. Összesen 15 képviselő akadt a Magyar Köztársaság parlamentjében, aki hajlandó volt az igen gombot megnyomni. Ezzel szemben parlagfű irtásra sikerült előkeríteni több mint egymilliárd forintot. Pedig botanikus szakemberek váltig állítják, hogy, miként a neve is mutatja, az Ambrosia csak a megbolygatott, majd parlagon hagyott földterületeken burjánzik. Ha néhány évig végre békén hagynák a fertőzött területeket, bebizonyosodna, hogy eltűnik a növény, és átadja a helyét más őshonos társainak. Arról ne is beszéljünk, mi lenne, ha végre allergiakutatásra fordítanánk ugyanezt az összeget. Ne adj isten, még arra is fény derülne: mi a valódi oka az egyre szaporodó allergiás megbetegedéseknek. Persze a megelőzés itt sem hoz annyit a konyhára, nem lehet olyan jól kommunikálni a választók széles tömegeinek.

A zöldszervezetek nemrég beadvánnyal fordultak a miniszterelnökhöz, mert jövőre teljesen megszűnik a megújuló energiaforrások hasznosításának támogatása is. Létezik ugyan olyan pályázati lehetőség, amely hozzáférést biztosít EU-s forrásokhoz, de ebből éppen a kis- és közepes léptékű, helyi programok rekednek ki. A kormányzat azzal a felkiáltással vonul ki a környezetvédelmet szolgáló támogatási rendszerekből, hogy ott az unió, majd az támogat benneteket. Igen ám, de az unió csak a nagy, regionális projekteket támogatja, a megelőzést szolgáló, a környezetet valóban kímélő helyi programok nemigen érdeklik. Komoly veszélyeket rejt magában ez a kormányzati magatartás. Könnyen lehet, hogy Brüsszel néhány év múlva megoldhatatlan feladatok elé állít bennünket azáltal, hogy saját fenntarthatatlan környezetvédelmi infrastruktúráját szeretné a csatlakozó országokra ráerőltetni. A megvalósítást ugyan támogatja, de a fenntartás költségeiből, köszöni, nem kér. Ez majd a befogadó ország intézményeire - és azokon keresztül lakosságára - fog hárulni.

Az Európai Unióban is komoly csaták zajlanak a megrögzött növekedéspárti és a környezet véges teherbíró képességét is figyelembe vevő erők között. A növekedést előtérbe helyező lisszaboni stratégia kudarca erős figyelmeztetést jelenthet a hazai politika számára. Érdemes lenne tehát idehaza is elgondolkodni azon, hogy nem lenne-e jó előrelátóbbnak lenni, és felkészülni arra, hogy hamarosan nem a versenyképes gazdaság lesz a legfontosabb tényező. Sokkal inkább a minden emberi tevékenység alapját jelentő természeti környezet versenyképessége.

Gellért Miklós a SZIKE Környezet- és Egészségvédelmi Egyesület elnöke
Vissza az elejére
Anus Nimus jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 52

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 14. Péntek 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Más! Szmöre topic üres. Kíváncsian várjuk a híreket.
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vicus (Évi)
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 13. Csütörtök 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Volna egy javaslatom, hogy ne kelljen ilyen helyzetbe kerülni, ha elszökik, elkóborol egy Hudini-jelölt:

Én tartok minden kutyám nyakában egy kis bilétát a nyakörvön. Mivel tudom, hogy minden kutyátok/kutyánk nyakán van nyakörv, én amondó vagyok, hogy minden kutyi nyakába tegyetek egy ilyen bilétát, amin egy telefonszám van jó nagy számokkal, olvashatóan! Nem vagyok híve a kifejezett kutyabilétákbak, mert azok is ugyanúgy beáznak(ha rosszul csukjuk be vagy úszik a kutyi), mint a mezei kulcsra való ovális műanyag, papírral, neylonfóliával és karikával ellátott színes jelző biléta. Pl. a baumaxban lehet venni 10-15-ös csomagolásban ~149 forintért és sok különböző színű van benne (citrom, narancs, fekete, neonzöld, piros....). Szmöre világos szőréhez feketét, Rézi németjuhi színéhez zöldet raktam, a lényeg az, hogy jól elüssön a kutya színétől, és méretéből adódóan a hosszúszőrű ebecskék bozontjában is könnyű észrevenni. Nevet, semmit nem kell ráírni véleményem szerint, csak a "felelős" telefonszámát jó nagyba, hogy esetleg a rosszabbul látó idősek is el tudják olvasni, mivel főleg ők szánják meg a kóborkutyákat. (Én is pont tegnap találtam egy kóborkutyát, ami valszínűleg aznap keveredett el, és szívesen hazavittem volna amíg értejön a gazdi, de nem volt semmi a nyakörvén ezért jobbnak láttam otthagyni ahol találkoztunk vele, mert ott biztosan, otthonosan mozgott. Remélem azóta már otthon van a gazdival!) Szóval, ha valaki meg tudja fogni és jószándékú, az fel fogja hívni a számot, ha meg rosszindulatú akkor úgyis mindegy, de így legalább van esély arra, hogy visszakerüljön oda ahova való!

Bocsi a hosszú szentbeszédért, de én ezt nagyon fontosnak tartom, mert már elvesztettem egy kutyát azért mert nem volt a nyakörvén semmi, és csak reménykedhetem benne hogy a 9. szülinapját jó helyen töltötte és az új gazdája nem verte agyon vagy nem olttatta le az állandó morgása miatt.
Sír vagy nagyon szomorú
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 12. Szerda 19:14    Hozzászólás témája: Kedves mindenki Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A minimenhellyel kapcsolatos általános információkért, keresd fel a honlapunkat: www.minimenhely.hu.

Itt a fórumon konkrét ügyekben érdemes témát indítani.
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 12. Szerda 19:11    Hozzászólás témája: Off: Minden más Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Off topic, minden ami független a konkrét kutyusoktól
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 26 / 26 oldal [630 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 24, 25, 26
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  

Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Szavazhatsz ebben a fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu