Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Okt. 18. Csütörtök 4:37
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kutya támadások és balesetek
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 4 oldal [100 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4 Következő
Szerző Üzenet
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kami!

Nagyon szépen fogalmaztál! Wink Abszolút egyet értek!

Kutyabarát!

Nem hiszem,hogy csak az én felelősségem lenne figyelni,bár amennyire tudok figyelek. Írtam is,hogy ha éppen nincs pórázon én bizony pórázra teszem, pont a westie-sége miatt, bátorságért neki sem kell a szomszédba menni! Pontosan erre írtam,ha én figyelek erre,akkor a nagy kutyás is magához hívhatja!
A méret pedig ez estben mindegy, egy németjuhász egy pillanat allatt végezhet egy westivel,vagy halálos sérülést okozhat neki! Nem a méreten alapul a kutya szófogadása,hanem a nevelésen!

Hány olyan kutya van a gazda egy szisszenésére megál,l és visszafordul! Ő pl: egy Német DOG, gyönyörűen kifejlett kan,azt hiszem ő már a te elvárásaidnak is elég nagy! Egy alacsony kb. 50kilós középkorú hölgy gazdával! Ő fordított rá időt és energiát,hogy ne repüljön a kutya után,hanem szófogadó legyen! Amikor találkozunk ő rögtön magához hívja, én pórázra rakom és elmegyünk egymás mellett mindeféle affér nélkül! Én lelkesen megköszönöm a figyelmességét!!!

Erről beszélhetnénk rengeteget,ezer és ezer példával. Soha nem jutnánk közös nevezőre! A kiskutyásoknak ezért nehéz, a nagy kutyásoknak azért... Bár én fontos tényezőnek tartom,hogy az én kiskutyám nem okoz kárt akár a te, akár más nagy kutyájában!

Zeuszkámnak www.westy.fw.hu
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 12:55    Hozzászólás témája: Re: Westie Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Naughty írta:
S mivel a ti szemetek legalább másfél méterrel magasabban van mint kedvenceiteké,így nektek illene hamarabb észrevenni a veszélyt és megvédeni őt ha már önmagát nem képes...

Szia Naughty!

Szerintem teljesen félreértesz mindent... arról nem is beszélve, hogy kissé kiforgatod itt mindenki szavait...

Ha egy kóbor"döggel" fut össze az ember, hiába veszi észre időben a veszélyt! Ha megpróbál elrohanni a kutyával, még jobban kihívja maguk ellen a kutyát... ha felkapja??? Akkor őt támadja meg...
Arról nem is beszélve, hogy a kutyát felkapni veszélyhezetben a legrosszabb dolog amit egy kisméretű kutyás tehet! Soha, SOHA nem kaptam még fel a kutyámat a bajban!!!!!!! És nem is fogom! Ezzel végképp lerombolnám minden tekintélyemet a kutyám szemében...

Én laktam együtt egy Orosz Feketével, ami köztudottan nem a németjuhász kategória... volt is gond, de azt hiszem elég hamar és jól oldottuk meg a helyzet. Vigyáztam többször a két kutyára tök egyedül, és egy idő után megtanultam mindkettőt visszafogni. És nem egyszerű egy 50 és egy 6 kilós kutyát egyszerre sétáltatni, de sikerült...
És szerintem egyáltalán nem normális ha egy nagy kutya prédának tekinti a kisebbet... én legalábbis hála az égnek, ilyennel még nem találkoztam. Az összes nagy méretű eb akivel volt szerencsém találkozni, pont hogy hihetetlen türelmes és kedves volt a nála kissebb kuttyal... és szerintem ez a normális!!! Vagy ez kéne legyen .... függetlenül az örző-védő ösztönöktől... És hozzáteszem... az Orosz Fekete asszem erre egy nagyon jó példa...
A túlságos szodializáció??? Igenis a nagykutyás KÖTELESSÉGE jól szocializálni a nagy kutyát és kezelni az öszöneit! Egy jó örző védő nem attól lesz az hogy válogatás nélkül mindennek nekimenjen ami mozog! Attól lesz az, hogy különbséget tud tenni a valós és nem létező veszélyhelyzetek között. A gazi segítségével, vagy anélkül. MErt ha a gazda a falkavezér, akkor a legtöbb esetben övé a döntés joga. Ha valaki ezt nem képes a kutyájával elvégezni, és megtanítani neki, vagy nem szán rá elég időt, akkor azt mondom ne tartson ilyen kutyát!

És hogy őszinte legyek, szomoró vagyok, hogy pont egy nagykutyás ír le ilyeneket, akinek igenis sokkal több felelőssége van egy ilyen helyzetben, egy ilyen kutya mellett, mint bárkinek!!!!

(ezek után őszintén kíváncsi lennék milyen kutyád van!!!) (Ok... megvan... Bordeaux-i... )

Köszönöm a figyelmet!
Naughty
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 12:34    Hozzászólás témája: Westie Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T. Westie-sek!

Nem terveztem még egy hozzászólást írni,és gondoltam hogy elfogultak vagytok. Én csupán a józan eszetekra próbáltam hatni. Hadd ne ismételjem magamat,olvassátok el újra.
Elsősorban nagy kutya alatt nem Német juhászra gondoltam,hanem 50 kilónál kezdődő molosszerekre például.Aki mindaddig nyugodt és nem támad senkire és semmire amíg az közel nem jön,és a gazdit veszélyben nem érzi. És e tekintetben nem tesz különbséget Németjuhász és Westie között. Neki mindkettö elháritandó veszélyforrás,illetőleg préda.
A Németjuhász és hasonló kaliberű kutyák gazdijai nevében nem az én posztom nyilatkozni,ezen fajtákat nyilván könnyebb visszafogni,bár ha már megindult.....
A ti felelősségetek az,hogy nagy kutyát látva felkapjátok a földről a kutyusaitokat. Mert ha akár csak játékból is odafut annak kellemetlen következményei lehetnek (és nem abból adódóan,hogy a gazdi nem tud hatni a kutyájára)
Írok nektek egy példát:
Kiállításon voltunk.Én pórázon vezettem a kutyámat.Megérkezett egy idős házaspár,kinyitották a kocsi ajtaját és kirohant egy kiskutya.Egyenesen a kutyám alá rohant.A gazdi pedig kiabált,hogy legyek szíves fogjam meg az ő kis picúrjukat.Kérdezem én,hogy fogjam a saját kutyámat és még a kiskutyát is húzzam ki a hasa alól??? Hangsúlyozom 50 kg felett van és nem az én hibám ha ilyen esetekben nem tudom visszatartani.
Olvassatok el egy fajtaleírást a Westie-ről,hogy bizony néha nekimegy akár a nagyobb kutyának is.(ne tessék azt hinni,hogy attól félek szétszedi az enyémet lol )
Még egy dolog: a túlságosan szocializált (barátságos)örzővédők,molosszerek és harcikutyák,a tenyésztőik és tartóik szempontjából nem kívánatos,tenyésztésre alkalmatlan egyedek melyek nem örökítik megfelelően a fajtajelleget. Gondoljatok bele,hogy a családotokra,értékeitekre egy mindenkivel barátkozó kutya vigyázna.
(Próbáljatok csak meg idegenként odamenni játszani egy gyermekhez, akire mondjuk egy távolról kedvesnek tűnő boxer vigyáz. Pedig ugye önmagában a boxerek kifejezetten barátságosak.)
Emlékeztetőül: 'dög' szót a kóbor kutya esetében használtátok,s ez ugye nem jogos,hisz 'ő' az ösztöneit követi,s mivel a kóbor kutyának -lássuk be- már gazdija sincs -akit a szátokra vehetnétek- így nincs akinek engedelmességgel tartozzon. Innentől kezdve szidhatjátok a volt gazdit amiért hagyta elkóborolni illetőleg szidhatjátok a sintért,hogy miért nem gyűjti már be ezt a 'dög'-öt. Westie-tek szempontjából ez a támadás pillanatában tökéletesen értelmét veszti. S mivel a ti szemetek legalább másfél méterrel magasabban van mint kedvenceiteké,így nektek illene hamarabb észrevenni a veszélyt és megvédeni őt ha már önmagát nem képes...
Vissza az elejére
Naughty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Naughty!
Mint ahogy azt előttem szóló fórumtársak is írták nem a nagy testű kutyusokkal van bajunk nekünk kiskutyásoknak, hanem sajnos nagyon sok nagytestű kutya gazdijával. Nekünk is vannak olyan nagytestü kutyás barátaink Belga juhász, Goldenretrivel stb. akivel jó barátságban vagyunk és az én kicsi kutyám jókat játszik velük, mert MEGVANNAK NEVELVE ÉS A GAZDI TUDJA A KUTYÁJÁT FEGYELMEZNI. De sajnos vannak olyan nagy kutyák akiket messze nagy ívben el kell kerülnünk, mert a gazdi nem vette annak idején a fáradtságot, hogy időt szánjon a kutyájára és megnevelje, sőt kifejezetten élvezi, ha látja, hogy a kistermetű kutya gazdája be van parázva, ha a kutyája közelit a kicsi felé.
Bizom benne, Benned így ismeretlenül is, hogy meg fog változni a véleményed e témában egy idő után. Tudod az az igazi kutyabarát aki minden féle termetű kutyust kedvel, nem csak a saját termetű, fajtájú kutyáját.
Üdv:Éva
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
adik
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 6:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Szia kedves Kutyabarát!! Nagyon Boldog

Örülök,hogy pár sor erejéig csatlakoztál hozzánk!
...........
Szeretettel várunk vissza,persze előítélet nélkül!!! Wink Nagyon Boldog

ezzel 100%ig egyet értek. köszönöm.
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 1:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Kutyabarát!

Én sem bírom megjegyzés nélkül!!!

Minden vélemény vélemény,és pontosan hogy nem a nagy kutyákkal van a probléma,hanem a sok felelőtlen gazdával! Bocsáss meg,de nem sajnállak sem téged, sem mást,hogy a nagy kutyát nem olyan egyszerű visszatartani!!!-véleményem szerint pont ebből van a probléma- Ekkor jön az elengedem,menjen csak póráz nélkül! Persze sokkal egyszerűbb a dolog könnyű oldalát megragadni,és elengedni, sok baja úgysem lehet!!! Igenis mindenki gondolja át, mit bír és annak megfelelő kutyát válasszon!

Hány olyan kutya gazdival találkoztam,akik hétvégén,vagy havonta egyszer boldog kutyatartók... Elviszik őket ligetbe, szigerte, elengedik (gondolom a nagy kutyát nem egyszerű tartani elven-amivel még probléma sem lenne) Csak szegény kutya egész héten a panelba van,max. 10perc séta jut neki Hétvégén elszabadul és akárhogy kiabál a gazda nem hajlandó visszamenni....Boldogan rohangál... nincs megfelelő szocializáció, a 10perc alatt, és találkozik egy másik kutyával és máris megy a morgás és veszekedés! Ilyenkor jön:

Megtörtént esemény:
-Mi történt? (miútán már sikerült a kutyámat kirángatnom az ő kutyája szájából)
-Az Ő kutyája pedig nem ilyen....

(Ez a kedvenc szövegem!!! Honnan tudja hogy az ő kutyája milyen? Én sem vagyok olyan,hogy mindenkit megverek, ha úgy adódik mégis megmondom a véleményemet,attól még nem vagyok olyan.... Nekem is van aki szimpatikus, van aki nem)

-Biztos az én kis pincsim kezdte!

Én azt hiszem elég toleráns ember vagyok, mindent megértek. Ezektől maximálisan felmegy a pumpám!!!!!! Twisted Evil Én felfogom,hogy bármikor bármelyik kutya összeugrik, a gyerekek is összevesznek, mi felnőtt emberek is.....

Viszont azt nem értem meg:
1 miért nem lehet odasietni a lassú ballagás helyett
2 Tisztán látta hogy mi történt, minek a kérdés,bár messziről nehezen kivető ez tény (Ez ráadásul evvel a kutyával a harmadik eset volt. Egyszer úgy jött elő a kutya a semmiből és rögtön morgással indított,a gazdája sehol,csak valahonnan egy sípot lehetett hallani, a második esetben játszottak a kutyák az ő kutyája megint morogva vicsorítva rohant felénk,a gazda 200méterről kiabálta,hogy ne féljek nem bánt....Az első kettőt abszolút sikerült megúszni a harmadikat már nem Szomorú )
3 És még ő esett nekem,hogy az ilyen hülye pincsiket nem kéne utcára hozni,mert ő kutyája biztos nem csinál ok nélkül semmit!
Nem? Csak rohanva vicsorogva jött felénk (ismét) az enyémet elkapta leterített és morogva probált rajta fogást venni,az enyém már a földön ficánkolva,sírva próbálta védeni magát. Nekem sikerült egy pillanatra megragadni a nagy kutyát,addig az enyém okosan fellált és elkezdett szaladni,még mielőtt a nagy kutya észbe kapott volna,hogy hol van a kezembe vettem! (hozzá teszem nagyon tisztában vagyok,hogy nem lehet felvenni,de valahogy menteni próbáltam) Ekkor kezdett a gazda 50méteről kiabálni nekem,amit már leírtam!

Na ekkor aztán az összes felmenőét a számra vettem és abszolút nem Úrinőként beszéltem vele! És miért? Nem azért,mert tanulatlan bunkó vagyok, hanem azért,mert egyszerűen eldurrant az agyam,hogy ahelyett,hogy sietett volna,vagy legalább szólt volna a kutyájának még engem és a kis hülye "pincsit" vont felelősségre a történtek miatt!

Azt hogy toleráns ember vagyok arra értettem,hogy ezt meglehetett volna úgyis oldani,hogy elnézést kérek!!

Pont ez az a téma,amivel tejesen fel lehet dűhíteni!! Nekünk a 3év alatt kb: 5 hasonló esetünk volt! Ezek miatt már automatikusan előítéletei vannak a nagy kutyával szemben,félelemből támad(ha nagyon fél) vagy pedig elszalad! És nekem is félelmeim vannak,pedig én soha nem féltem még egy Farkasölőtől sem!

Szerintem egy nagy kutya tulajdonosnak is toleránsnak kéne lenni, és igenis vigyázni a kiskutyákra,mert ők is élőlények, őket is lehet IMÁDNI, lehet hogy morgósak,de talán pont azért, mert már sok negatív élménye volt!-bár elég egy is!

Ez nem nagy feladat, az értelmes emberek megtudják oldani!!!! Egy kutyát lehet szabadon vinni! És ha látja hogy én pórázra teszem a kiskutyát-valószínű oka van- maga mellé hívja az ő kutyáját,amikor egymás melé érünk látjuk a reakciókat (aki tényleg foglalkozik a kutyával már a mozdulataiból látja,hogy fog reagálni), elmegyünk egymás mellett a kutyákat kézben tartva,vagy egy kellemes beszélgetés közben hagyjuk őket egy nagyot rohangálni! Ez nem sok, csak egy kis figyelmesség!!!!

SOK NAGY KUTYÁS MEG TUDJA CSINÁLNI!!!! AKKOR BIZTOS VAGYOK BENNE,HOGY NEM ÓRIÁSI FELADAT,CSAK ODAFIGYELÉS KÉRDÉSE!!! Sőt én is/barátnőm is megtudtam csinálni a Dobermannal!

PERSZE: nem minden kiküszöbölhető, ha már megvan a baj,akkor sem bunkó flegma szöveggel kell elrendezni,meg avval ,hogy a pincsi nem utcára való, szerintem mindenki tartozik a másiknak ennyi odafigyeléssel!

Evidens én pl: a Csivavával,vagy egy kis yorkival "csinálom" így! Sokkal kisebb én rájuk vigyázok,mert bár sokat vagyok a kutyámmal és imádja a kicsiket SOHA NEM LEHET TUDNI!

Zeuszkámnak www.westy.fw.hu
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 25. Szombat 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia kedves Kutyabarát!! Nagyon Boldog

Örülök,hogy pár sor erejéig csatlakoztál hozzánk!
Ugyan csak egy oldalt olvastam vissza,de abban nem találtam dögöt!És persze az is igaz,hogy én is szoktam szeretetből is mondani a kutyusaimnak,hogy te kis dög! Nézőpont kérdése.
A másik,hogy azt hiszem te se olvastál igazán jól!
Itt nem arról van szó,hogy utáljuk azokat,akiknek nagy kutyájuk van! Nekem is van.Másnak is van a kicsi mellett.És,ha jól olvasod,akkor azt is láttad volna,hogy egy goldent is megtámadtak.
Itt arról van legfeljebb szó,hogy sok a felelőtlen gazdi,kiskutyások,nagykutyások között is.Sokan úgy vállalnak nagy termetű kutyát,hogy nincsenek tisztában a fajtával,nem tudják kezelni,és ez utóbbi a nagyobb baj! Egy kicsi kutya nem tud akkora tragédiát okozni,mint egy nagy kutya. És,ha te se ítélkeztél volna azonnal,mert ez a társaság általában kiskutyás,akkor láttad volna,hogy soha nem a támadó kutyát ítéljük el,hanem a nemtörődöm gazdát!!!!!! Exclamation
Soha nem a kutya a hibás!!!!Szerencsétlen arról nem tehet,hogy milyen gazdához került!!!
Ja és ezek az idefirkantó egyének évek óta ismerik egymást,még a másik fórumról,és sokan már személyesen is.Szívsen hallgatjuk meg egymás bánatát,baját,örömét és kérünk,kapunk egymástól szinte bármiben segítséget. Tehát itt nem arról van szó,hogy messziről jött ember azt mond,amit akar!! Bár vannak nagyon messzi embereink is!! Nagyon Boldog Ugye Mánya???? Wink lol
Szeretettel várunk vissza,persze előítélet nélkül!!! Wink Nagyon Boldog

Ja,és még annyit,hogy nálunk azért nem lett az első kutyánk németjuhász,pedig a férjem és a fiam is nagyon szerettek volna,mert tisztában voltam azzal,hogy mi nem igazán vagyunk alkalmasak egy ennyire energikus kutyához.
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Naughty
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 25. Szombat 23:16    Hozzászólás témája: westie Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tisztelt "kutyabarátok" Összezavart !

Végigolvastam ezt a topicot és sajnálattal tölt el,hogy az ide firkantó egyének mennyire "szeretik" a kutyákat Szemforgató
Előszöris: aki kutyabarát,az hogy mondhatja egy kutyára,hogy egy DÖG???
Másodszor: gondoljátok kicsit végig a dolgokat (amik ugye nem mindig fehérek vagy feketék)Ha,tegyük fel egy madzagon rángattok a kiskutya előtt egy vattapamacsot,vajon mit fog tenni??? Nem fogja talán ösztönösen megkergetni? Az olyan jópofa,igaz?! Most akkor képzeljük bele magunkat a nagytestü kutya helyébe...megvan? (ő a ti kutyátokat tekinti vattapamacsnak,ne adj isten prédának ami lássuk be a ragadozók sajátossága és ha tetszik ha nem: a kutya RAGADOZÓ állat!)Na mit tesz? Ösztönösen! Ugyanazt amit a kis Westie vagy bármelyik.
És ne gondoljátok,hogy aki nagytestű kutyát tart annak minden tökéletes és annyira könnyű.Pont a kisebb testű kutyák miatt akik olyan "édi-bédin" rohangálnak,odafutnak mindenkihez. És mit csináljon az akinek a kutyája ösztönösen cselekedne? Egy 40-50 kg-os kutyát nem olyan könnyű visszatartani.
Azt azért ne felejtsük el,hogy az őskorban az ember azért fogadta maga mellé a kutyát,hogy megvédje a családot,jószágot és a területet,nem pedig azért,hogy a játékszere legyen. És ez a kutya ösztöneiben mindig benne marad.
Úgyhogy kérlek benneteket,hogy gondolkodjatok mielőtt itélkeznétek és meggondolatlanságot írnátok.
Vissza az elejére
Naughty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Velünk egyszer esett meg, hogy a háztömb sarkán befordulva a túlvégen megláttam a sötétben egy totál fehér óriási kutyát. Először komolyan azt hittem, hogy szellem, ott állt mozdulatlanul. Én meg azzal a lendülettel visszafordultam, mondván hátha nem vett észre minket. Spuriztunk haza a ház mellett, de nem mertem visszanézni, mi van ha mögöttünk van, csak akkor mertem levegőt venni, mikor bezártam a ház ajtaját. Totál pánikba estem, pedig ez csak egy sötétben álldogáló fehér óriás volt tőlünk 150méterre...mi lett volna, ha ott áll elöttünk? tuti elájultam volna..ezért is parázok annyira, mint ahogy Adik is írta, félek, hogy nem lennék képes megvédeni az én pici kutyámat Szomorú

másnap láttam a fehér kutyát (csak ekkorra lettem biztos benne, hogy nem szellem volt Wink ), egy férfi kihozta a kertjükből pórázon sétálni...nemtudom, hogy tudja-e, hogy esténként a kutyája külön utakon jár Neutral

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
adik
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
pronizsuzsa írta:
És hogy vannak a megtámadott kutyák? A wesztit Titinek hivják ha jól emlékszem. Jobban van egy kicsit? És a másik kutty milyen fajta és hogy élte tul a támadást?

Bono egy golden retriver.Csak azt tudom hogy 3-an szedték le róla a kutyát,mert nem taliztam velük,csak egy másik gazditól hallottam mi történt.
Titi szegény fél mindentől,és nagyon ideges,remélem idővel ez javul vagy teljesen elmúlik.Fizikailag sincs jól,gyakorlatilag nem lehet hozzáérni mert mindene véraláfutásos. Sír vagy nagyon szomorú

ezek azok a sztorik, amik miatt nem nagyon fogom olvasni ezt a topikot Szomorú
nagyon belém ülteti a parát, hogy mi lesz, ha Csipesszel, vagy Negróval ilyen történik, mint ahogy már "majdnem" volt is. a másik ok pedig, hogy csak sajnálom a kutyikat, akikkel ilyenek történnek, és ténylegesen rosszul érzem magam a tehetetlenség miatt. tehetetlen vagyok, mert egy olyan blöki, mint az enyém (vagy mint itt akármelyikünké) ki van téve ilyen támadásoknak, és egyáltalán nem biztos, hogy én (mi?), gazdik meg tudunk egy ilyet előzni, ki tudunk védeni, esetleg meg tudnánk úszni. meg persze ott motoszkál az is, hogy egy gazdi (vagy tulaj), aki lehet, hogy olyan (sok tekintetben), mint én (vagy sokan mások itt), nem biztos, hogy közbe tud lépni, meg tudná fogni a megvadult kutyáját.
no bocsi, hogy itt picsogok, de a kedvenc filmeim eszenciális jeleneteit is csukott szemmel nézem Wink
Notte
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:
És hogy vannak a megtámadott kutyák? A wesztit Titinek hivják ha jól emlékszem. Jobban van egy kicsit? És a másik kutty milyen fajta és hogy élte tul a támadást?

Bono egy golden retriver.Csak azt tudom hogy 3-an szedték le róla a kutyát,mert nem taliztam velük,csak egy másik gazditól hallottam mi történt.
Titi szegény fél mindentől,és nagyon ideges,remélem idővel ez javul vagy teljesen elmúlik.Fizikailag sincs jól,gyakorlatilag nem lehet hozzáérni mert mindene véraláfutásos. Sír vagy nagyon szomorú
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
pronizsuzsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Képzeljétek Grace legjobb barátját Bonót is megtámadta ugyanaz a kutya. Sír vagy nagyon szomorú Bono gazdája felismerte a kuvaszt.Végül is igazam volt,tényleg egy telepet őriz.
csiki
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 8:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Sír vagy nagyon szomorú Ez rettenetes. Én is félek Lédával sötétben sétálni
Sőt még nappal is elkerülöm a gyanusabb kutyákat.
Rádásul Léda félelmében támad, így vele még nehezebb, mert agresszíven lép fel a nagyobbak ellen. Sír vagy nagyon szomorú

Nálunk is pontosan ez a helyzet!! Illetve Csiki nem fél, hanem azonnal támad, én inkább vakmerőnek nevezném. Mosoly
Meglepő módon egyébként jónéhány kutyán megfélemlített már így. Szemforgató
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 7:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sír vagy nagyon szomorú Ez rettenetes. Én is félek Lédával sötétben sétálni
Sőt még nappal is elkerülöm a gyanusabb kutyákat.
Rádásul Léda félelmében támad, így vele még nehezebb, mert agresszíven lép fel a nagyobbak ellen. Sír vagy nagyon szomorú

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Én biztosan ordítottam volna,de amilyen vagyok rohantam volna segíteni,és csak utána gondolkodtam volna! Embarassed

Egyszer mentem hazafelé,kb. 15 éves lehettem,és az utcán egy kuvasz nem engedett elmenni egy kisfiút,borzasztóan ugatott rá,elállta az utat.Sszegényke mozdulni se mert,én megláttam és arrafelé kanyarodtam,próbáltam segíteni,mondtam hogy szépen induljon hátrafelé..erre a kutya is megindult,akkor megállt,a kutya is megállt...ezt csináltuk vagy negyedóráig de az a dög nem tágított,és már én is nagyon féltem mire végre egy férfi rákiabált valahonnan messziről,így végre eltakarodott.

Nekem ennél rosszabb élményem még nem volt,remélem nem is lesz. Szemforgató
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
arolF írta:
Egy picit megnyugyszom, hogy nem egyedül félek, de az a baj , hogy ettől még bármikor történhet bármi.Nem igazságtalanság, hogy mi nem tudunk önfeledten sétálni, és boldogan szívni a friss levegőt , hanem rettegnünk kell, szemben egy rottis gazdival(ne hargudjon meg senki, de nem gondolom, hogy nekik vannak ezügyben szorondásaik).Kevés olyan állat van, ami el tudná roppantani egy roti gerincét, esteleg egy jegesmedve, annak nem sok a valószínüsége, hogy találkozunk egyel is a környéken! mindkétszemöldökfel

Egyszer már minket is megtámadtam a skótjuhászommal öt éve,de a frász még most is kitőr ha rágondolok. Nálunk akkor a nagy szőre mentette meg a németjuhásztól. Addig jártam vele sétálni esténként,de onnantól maradtunk az udvaron,és azóta is.Még szerencse,hogy van udvarunk,ahol mozoghatnak! Nagyon Boldog

Hát az udvar tényleg nagy szerencse.

Vőlegényem azt mondta veszünk egy nagyobb kutyát,hogy megvédje a kicsit...
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
óvónéni írta:
Még szerencs,hogy nem törte el a gerincét,mert állítólag ilyenkor legtöbbszőr sajnos az történik!

Ne is mondd, mióta hallottam Szandrától, hogy Milky életét is csak a nyakörve mentette meg, azóta esténként remegve sétáljuk körbe a körünket. Nappal is parázok, de olyankor legalább látom, hogy sok ember van....bár ahogy Szandra mesélte, hogy őket is csak nézték, és senki nem ment oda segíteni... Szomorú

Titinek az volt a szerencséje,hogy egy biciklis férfi megállt és a biciklijével ellökdöste a kuvaszt,alig bírta elkergetni,a biciklit használta pajzsnak.

Most mi is nagyon féltünk,alig mentünk el a lépcsőház mellől.
Arra gondoltam holnap megérdelkődöm a sintértelepen befogták -e..szerintetek adnak felvilágosítást ilyen ügyben?? Szemforgató
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Notte írta:
Mooney írta:
Notte! Nagyon remélem, hogy a kiskutya túl lesz rajta, ebben biztos sokat segítenek majd a barátai, köztük Grace is! puszi

Köszi,úgy néz ki hogy eddig a barátai voltak rá a legjobb hatással gyógyulás szempontjából.
olyan megható volt hogy rögtön jobban lett ahogy kivette a gazdija a kocsiból. Mosoly

Hát ez borzasztó!! Vigyázzatok ti is magatokra!!!

Majd írjál,hogy hogy van a kis drága! Még szerencs,hogy nem törte el a gerincét,mert állítólag ilyenkor legtöbbszőr sajnos az történik!

Igen,a gazdi először azt hitte hogy eltörte a kis gerincét a dög,mert szegényke először nem bírt lábra állni.
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

arolF írta:
Egy picit megnyugyszom, hogy nem egyedül félek, de az a baj , hogy ettől még bármikor történhet bármi.Nem igazságtalanság, hogy mi nem tudunk önfeledten sétálni, és boldogan szívni a friss levegőt , hanem rettegnünk kell, szemben egy rottis gazdival(ne hargudjon meg senki, de nem gondolom, hogy nekik vannak ezügyben szorondásaik).Kevés olyan állat van, ami el tudná roppantani egy roti gerincét, esteleg egy jegesmedve, annak nem sok a valószínüsége, hogy találkozunk egyel is a környéken! mindkétszemöldökfel

Egyszer már minket is megtámadtam a skótjuhászommal öt éve,de a frász még most is kitőr ha rágondolok. Nálunk akkor a nagy szőre mentette meg a németjuhásztól. Addig jártam vele sétálni esténként,de onnantól maradtunk az udvaron,és azóta is.Még szerencse,hogy van udvarunk,ahol mozoghatnak! Nagyon Boldog
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
arolF
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
arolF jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én biztosan ordítottam volna,de amilyen vagyok rohantam volna segíteni,és csak utána gondolkodtam volna! Embarassed
Vissza az elejére
ribizli
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
óvónéni írta:
Még szerencs,hogy nem törte el a gerincét,mert állítólag ilyenkor legtöbbszőr sajnos az történik!

Ne is mondd, mióta hallottam Szandrától, hogy Milky életét is csak a nyakörve mentette meg, azóta esténként remegve sétáljuk körbe a körünket. Nappal is parázok, de olyankor legalább látom, hogy sok ember van....bár ahogy Szandra mesélte, hogy őket is csak nézték, és senki nem ment oda segíteni... Szomorú

Nappal én is arra gondolok, hogy nem lehet baj, mert sok ember van az utcán, de sajnos mindig eszembe jut, hogy senki sem segített.
Az érthető, hogy esetleg nem mertek odajönni, de sokszor egy erőteljes férfihang is segíthet.
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 6. Csütörtök 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
Mooney írta:
Notte! Nagyon remélem, hogy a kiskutya túl lesz rajta, ebben biztos sokat segítenek majd a barátai, köztük Grace is! puszi

Köszi,úgy néz ki hogy eddig a barátai voltak rá a legjobb hatással gyógyulás szempontjából.
olyan megható volt hogy rögtön jobban lett ahogy kivette a gazdija a kocsiból. Mosoly

Hát ez borzasztó!! Vigyázzatok ti is magatokra!!!

Majd írjál,hogy hogy van a kis drága! Még szerencs,hogy nem törte el a gerincét,mert állítólag ilyenkor legtöbbszőr sajnos az történik!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 4 oldal [100 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu