Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Okt. 19. Péntek 0:16
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kutya támadások és balesetek
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 4 oldal [100 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4 Következő
Szerző Üzenet
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 25. Vasárnap 17:15    Hozzászólás témája: Re: Westie Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

marmalaid írta:
N igen.Habár westie-m van jelenleg, a családom évekkel ezelőtt rendelkezett két rotweilerrel.Nagyon szerettük mind a kettőt(sajnos már nincsenek velünk). És akkoriban bizony sokszor tapasztaltam hogy a kiskutyák egyenesen a szájába rohantak és a gazdák mit tettek? Pórázon keresztül rángatták a kiskutyát a mi kutyánk szájából, hát nem kell ecsetelni hogy egyre jobban rágerjedt a kiskutyára. És most Mindykém kapcsán is látom hogy bizony ezeknek a kis szobakutyáknak megvan az a hátrányuk hogy veszélyeztetik saját magukat.ő is nagyon játékos ahogy minden Westie, de állandóan csak játszana , még a nála 10szer nagyobb kutyákkal is.És amikor a nagyobb kutya morog, ő még akkor sem hagyja abba.Mert hát ugye nem olyan a természete.ő egy kis szeleburdi, akit én ezért szeretek hogy ilyen barátságos. de sok szempontból ez nem jó. Végig olvasva a hozzászólásokat igazat kell hogy adjak, nekünk kiskutyásoknak jobban kell vigyázni a mi kutyánkra, mert sok esetben ők provokálják ki a helyzetet.Kiemelem hogy nem minden esetben.De a legtöbbször igen.

Azért ez nem teljesen így van. Mosoly
Nekünk volt egy német juhászunk (sajnos már nincs velünk),akiről pontosan tudtam,hogy nem tolerálja,ha másik kutya,ember,gyerek odaszalad hozzá. Éppen ezért mindig pórázon tartottam nyilvános helyeken, (kivéve kutyaiskola,ott a közömbösítő gyakorlatok után még játszani is játszott) és szájkosár volt rajta. Így ha észrevett minket egy másik kutya gazdája eszébe sem jutott nem megfogni a saját blökijét.
Ha Arthurral megyek sétálni, és el van engedve, és meglátom,hogy pórázon jön velünk szembe egy nagyobb kutya,azonnal behívom és megfogom. Ha pedig olyan időszak van,amikor nem tudom behívni- május-június a rengeteg tüzelő szuka miatt-,akkor el sem engedem.
Szerintem az éremnek 2 oldala van, és mindkét félének oda kell(ene) figyelnie. Az ideális az lenne,ha mindenki ugyanúgy figyelne a másik kutyájára,mint a sajátjára..legalábbis.. szerintem.
puszitküld
marmalaid
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 24. Szombat 15:33    Hozzászólás témája: Re: Westie Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

N igen.Habár westie-m van jelenleg, a családom évekkel ezelőtt rendelkezett két rotweilerrel.Nagyon szerettük mind a kettőt(sajnos már nincsenek velünk). És akkoriban bizony sokszor tapasztaltam hogy a kiskutyák egyenesen a szájába rohantak és a gazdák mit tettek? Pórázon keresztül rángatták a kiskutyát a mi kutyánk szájából, hát nem kell ecsetelni hogy egyre jobban rágerjedt a kiskutyára. És most Mindykém kapcsán is látom hogy bizony ezeknek a kis szobakutyáknak megvan az a hátrányuk hogy veszélyeztetik saját magukat.ő is nagyon játékos ahogy minden Westie, de állandóan csak játszana , még a nála 10szer nagyobb kutyákkal is.És amikor a nagyobb kutya morog, ő még akkor sem hagyja abba.Mert hát ugye nem olyan a természete.ő egy kis szeleburdi, akit én ezért szeretek hogy ilyen barátságos. de sok szempontból ez nem jó. Végig olvasva a hozzászólásokat igazat kell hogy adjak, nekünk kiskutyásoknak jobban kell vigyázni a mi kutyánkra, mert sok esetben ők provokálják ki a helyzetet.Kiemelem hogy nem minden esetben.De a legtöbbször igen.
Vissza az elejére
marmalaid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ivf
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

adik írta:
kutyakavics írta:
Pepszi egyik barátja egy argentin dog. Sokat játszanak. Soha nem kellett a szájából kiszednem
akkor nem is játszanak!
bezzeg amikor én játszom Csipesszel!! napokig szedegetem ki a szőrt a pofámból, a barátaim meg csak szőrős nyelvűnek hívnak lol

de legalább nem kell kozmetikusra költenem: megtrimmelem én
vicces hahaha
Vissza az elejére
ivf jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kutyakavics
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

adik írta:
kutyakavics írta:
Pepszi egyik barátja egy argentin dog. Sokat játszanak. Soha nem kellett a szájából kiszednem
akkor nem is játszanak!
bezzeg amikor én játszom Csipesszel!! napokig szedegetem ki a szőrt a pofámból, a barátaim meg csak szőrős nyelvűnek hívnak lol

lol
adik
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kutyakavics írta:
akkor nem is játszanak!

kutyakavics
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pepszi egyik barátja egy argentin dog. Sokat játszanak. Soha nem kellett a szájából kiszednem, pedig tízszer akkora mint a kutyám. Ismerünk rodéziaiakat is, játszanak, soha nem kellet közbelépnem. Ha egy nagytestű kutya játszik egy kistestű kutyával, nem folyik vér.
ivf
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

"Apropó ha itt valaki egy Kaukázusi szájából sikeresen kimentett egy kistestű kutyát az remélem tisztában van vele,hogy az a Kaukázusi csak játszott. Mert ha nem játszott volna............."

Bevallom nagyon nem szeretném megélni, hogyan kell kimenteni egy játszadozó kaukázusi szájából az én 1,5 kg-os Bolognese kutyámat!!Azt viszont értékelném, ha a gazdája még a lehetőségét sem adná meg a játéknak.Én, /szerencsére még nem volt nagyon rá példa/ de egy nagy kutya közeledtével gondolkodás nélkül felveszem Bömbit, még,ha ezt nem is volna szabad.....
Vissza az elejére
ivf jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 9:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
megvakulnak a saját gondolataiktól...velünk nem érdemes szóba állni sem.

Teljesen igazad van. lol
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 9:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Építő kritikát én is kaptam tegnap reggel...kutyám a bokorra felmászva végzi a dolgát, én meg épp bajlódok a zacskóval mert nem akart kinyílni a szája...mikor egy mellettünk elhaladó kedves hölgy beszól, hogy "nem kéne a kutyával körbesz.ratni a házat"...csak az volt a szerencséje hogy továbbment és csak két mondatot tudtam neki mondani...mert lehet ha marad durvább lettem volna. Most miért kell beszólni, mikor egyértelműen látszik, hogy egyből el fogom távolítani a cuccot, amint a kutyám befejezi a műveletet?
...és hogy ezt miért írtam le?...sajnos vannak emberek, akik nem képesek a nézeteiken változtatni, olyannyira nem, hogy már megvakulnak a saját gondolataiktól...velük nem érdemes szóba állni sem.

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 7:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Naughty írta:

Önmagatok dugájába dőltetek,legalább van indokom miért nemkedvelni a szobakutyatartókat.

Mielőtt szóltok az 'internetminiszternek' is mert a saját igazatokért gyávák vagytok egyedül kiállni,gondoljatok bele mit szűr le rólatok az értelmesebb kutyatartó,olvasván soraitokat... Nagyon Boldog

Örülök neki, hogy találtál végre egy fórumot, ahol kiélhetted flusztráltságodat, aminek nem ismerem a gyökerét, de bizonyára megalapozott.

Építő kritikáidat továbbra is nagy érdeklődéssel várja minden kutyabarát, ha már nagyon feszült vagy várunk szeretettel.

Naughty írta:
Azt mondják a gazdi olyan mint a kutyája...hmm. pont olyan!

Az általam ismert bordeaux-i dogok kivétel nélkül intelligens, türelmes, békés ebek voltak. Amennyiben a fenti állításodat elfogadom, azt kell gondolnom, Ti vagytok azon páros amelyre igaz: a kivétel erősíti a szabályt. Titkon azért még reménykedem, hogy a kutyád jó hatással lesz rád, közös életetekhez további sok sikert !
Naughty
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 1. Szerda 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Látom szóltatok 'apunak' a kőkemény 'westiegerillabizottság' oszlopos elrettentő tagjának észérvitek fogytával. Nagyon Boldog

Örülök,hogy megismerhettem a "kutyabarát" szó új aspektusait.
Önmagatok dugájába dőltetek,legalább van indokom miért nemkedvelni a szobakutyatartókat.

Mielőtt szóltok az 'internetminiszternek' is mert a saját igazatokért gyávák vagytok egyedül kiállni,gondoljatok bele mit szűr le rólatok az értelmesebb kutyatartó,olvasván soraitokat... Nagyon Boldog Ezek fényében biztosan minden nagykutyás toleránsabb lesz veletek szemben ugye?

Azt mondják a gazdi olyan mint a kutyája...hmm. pont olyan!

Viszlát

röhög röhög röhög röhög röhög röhög röhög röhög röhög röhög
Vissza az elejére
Naughty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 1. Szerda 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Naughty írta:
...a tanyák közt kerékpározva több kutyatámadás ért mint szerettem volna,de nyilván ti mindezekhez jobban értetek...

Örültem, hogy ilyen sok időt szántál ránk.
Személy szerint többre nem tartok igényt.
Naughty
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 1. Szerda 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az előző írásomban sokmindenre ott a válasz,csak olvassátok el,s ha nem értetek egyet kérdezzétek szakértő véleményét ha az enyém nem felel meg. A tapasztalat véleményem szerint nem korfüggő és nekem bizonyára nem sok van a háziállatokkal kapcsolatban. 'Csupán'a kutya és lótenyésztésben és versenyzésben vagyok jártas,(előbbi a hobbim,utóbbi a munkám) állategészségügyet tanultam és szinte lovak és kutyák tenyésztői közt nőttem fel,s a tanyák közt kerékpározva több kutyatámadás ért mint szerettem volna,de nyilván ti mindezekhez jobban értetek...

Most vita helyett csak hadd idézzek tőletek,szó szerint:

"Senki nem mondott olyat, hogy nem mer a kutyával séteálni!!!!!!
Azt hiszem felesleges időt fecsérelni erre a párbeszédre..."

Nos,lássuk néhány bejegyzéssel ezelőtt:

"Ne is mondd, mióta hallottam Szandrától, hogy Milky életét is csak a nyakörve mentette meg, azóta esténként remegve sétáljuk körbe a körünket. Nappal is parázok, de olyankor legalább látom, hogy sok ember van....bár ahogy Szandra mesélte, hogy őket is csak nézték, és senki nem ment oda segíteni..."

"Egy picit megnyugyszom, hogy nem egyedül félek, de az a baj , hogy ettől még bármikor történhet bármi."

"...igazságtalanság, hogy mi nem tudunk önfeledten sétálni, és boldogan szívni a friss levegőt , hanem rettegnünk kell..."

"Ez borzasztó!!!!!!!Lehet, hogy lassan nekem már üldözési mániám van, de az elmúlt két évben nem megyek le úgy sétálni a Lolával, hogy ne lessem a bokrokat, mikor lép ki valamilyen szörnyeteg és megtámad minket.Akkor vagyok nyugodt, ha nem egyedül megyünk.
Annak idején, amikor még nem féltünk, minket is megtámadott egy kóborkutya."

No comment. Nagyon Boldog

Végül pedig:

"de lássuk be az is hülyeség, hogy a kutya egy olyan ösztönlény, akinek az egyetlen módszere a másik kutya leteperése... "

Láttál te már egyáltalán kutyákat játszani? Mit is csinálnak olyankor? Nalátod! Az állatvilágban a játék nem más mint felkészülés az életre,és az éles helyzetekre. Főképp a kankutyáknál: a játékos harcban is legyőzni igyekeznek egymást,és nem csak úgy vaktában szaladgálnak a virágosréten mint egy csapat félagyú jóllakott napközis. Apropó ha itt valaki egy Kaukázusi szájából sikeresen kimentett egy kistestű kutyát az remélem tisztában van vele,hogy az a Kaukázusi csak játszott. Mert ha nem játszott volna.............
Vissza az elejére
Naughty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyakavics
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 27. Hétfő 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Naughty,

annyit fűznék hozzá a monológodhoz, hogy bár nem vidéken lakom, és a kutyám nem nyert kiállítást, de kutyaiskolába mi is járunk, ezért nem értem, hogyha te is vitted a tiédet, hogyhogy nem mondták el neked, hogy mi az alapja a kutyatartásnak, függetlenül attól, hogy vidéken vagy városban élsz.
Nem térnék ki arra, hogy nem vagy tisztában azzal, mit is jelent az, hogy falka, mi is az az ösztön, hogy milyen óriási probléma az, hogyha a kutyád a jelenlétedben akár csak morog egy másik kutyára (függetlenül a testméretétől). Csak azt jegyezném meg, hogyha egy "ösztön-lény" kutya megtámad egy másikat (mindegy, hogy vidéken vagy városban, pórázon, vagy anélkül) azért a kutya gazdája a felelős. És lehet erősíteni a rusztikus fajtajelleget, nincs is ezzel semmi baj, egészen addig a pontig, amíg a kutyus a kapun belül marad, viszont ha véletlenül kiszökik, és valami bajt csinál, onnantól már hiába hivatkozik a gazdi a fajtajellegre, vagy arra, hogy a kutyája nagytestű, felelősségre fogják vonni, legrosszabb esetben a kutyust akár el is altathatják.
Egy szó mint száz, a lakóhelytől függetlenül, figyelni kell a kutyádra, és a te kötelességed gondoskodni arról, hogy ne történjen semmi baj.
ribizli
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 27. Hétfő 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Tudod, Naughty nem kívánom, hogy átéld azt ami velünk történt néhány hónappal ezelőtt! Amikor nem tudod, hogy , hogyan vedd ki a kaukázusi szájából a kutyádat, aki éppen a nyakánál cibálja!
A kutya egy autó mögül bukkant elő és azonnal elkapta, tehát nem lehetett felkészülni rá!
Sajnos nagyon sok ilyen esettel találkoztam, mert a "kedves" gazda, úgy gondolja, hogy kinyitja a kertkaput és a kutya menjen csak, sétáltassa meg magát, vagy képtelenek pórázt használni! Bele sem gondolnak abba, hogy esetleg baj is lehet ebből.
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

...azért én ez nemigazán értem...az ösztönlény az feljogosít, hogy bármikor ugorjon és öljön? szerintem ez még az őskorban sem így müködött. Mióta az ember és a kutya együtt él, együtt dolgoznak, és jobb esetben a kutya engedelmeskedett az embernek. és igenis vissza tudta tartani az ösztöneit. vagy ha az őskörban egy kislány meglóbálta a babáját a kutya elött, akkor az rávetette magát, mert prédának nézte a kisebb mozgó kislányt+rongydarabot?? najó, ez hülye példa volt, de lássuk be az is hülyeség, hogy a kutya egy olyan ösztönlény, akinek az egyetlen módszere a másik kutya leteperése...

és hogy a kutya ösztönei kordában tartható, mi sem bizonyítja számomra jobban, mint a környékünkön élő rotweiler, kinek semmi más nem számít, csak a gazdája. Póráz és szájkosár nélkül (utóbbi mostanában rajta van, a pesti előírások miatt) követi 2méter távolságról a gazdáját, és nem néz se jobbra, se balra. Nem törődik a felé acsarkodó kistestű kutyákkal. Bár megjegyzem, hogy alig van kutya mely acsarkodik felé, mert még számomra is úgy tűnik, hogy a kutyából árad a felsőbbrendűség, a "falkavezérség" és minden kutya szó nélkül behódol neki. Nincs szükség harcra, arra hogy elkapja a nyakukat, elég a testartása, a magabiztossága, és máris megvan a tisztelet a többi kutya részéről. Számomra elsőre ez hihetelten volt, de mivel már 2éve ezt látom, mostmár tudom, hogy egy kutya "ösztönei" és tulajdonságai igenis nagyban függnek attól, hogy milyen a gazda hozzáállása.

múltkor láttam egy farkasfalkáról szóló dokumentumfilmet, ahol a falka addig nem támadott az idegenekre, míg a vezér nem jelzett...szerintem a kutyának is tudnia kell, hogy ha a gazdát tartja falkavezérnek, akkor az ő parancsait kell követnie, és csak abban az esetben dönthet az ösztönei szerint, ha a falkavezér távol van a csapattól és nincs más aki helyette döntsön (pl területvédés esetén)...
A Fennel könyvben erről is ír, miszerint a kutyának sokkal nyugodtabb élete van, ha a gazdát tekinti falkavezérnek, mert nem kell azon stresszelnie, hogy meghozza a döntéseket, hisz azt majd a gazdi megteszi helyette, neki csak a már megkapott feladatokat kell elvégeznie...

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:

Szia Erzsike!
Én is nagyon jól mulatok, vicces röhög Naughty már rég nem a témáról beszél szerintem kötözködő kedvében van és nincs kibe belekötnie.

dumcsi nagyszerû
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mánya
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Asztafűzfánfütyörgőjit!
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

taps röhög

Zeuszkámnak www.westy.fw.hu
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Ahogy látom sajna egy olyan kedves látogatót kaptunk,aki nem nem érti,hogy mi mit írunk.Én inkább úgy látom,hogy csak úgy csinál,mint aki nem érti,és jókat nevet,hogy esetleg bosszant minket.Pl. engem nem bosszant! Wink Jókat derülök itt a gép mellett,hogy micsoda sznobságokat írsz bizonyos példákban.Úgy írsz,mint,aki mekkora tapasztalatokkal rendelkezik,ugyan annyi idős vagy,mint a lányom,persze ettől még mérhetetlen sok tapasztalatot gyűjthettél az évek folyamán,de egyet biztosan nem,hogy szeretettel,tisztelettel fordulunk bármely állat iránt ,legyen az nagy,kicsi,kóbor,nem kóbor,macsek nem macsek,szóval sorolhatnám.Ösztön,nem ösztön,a gazdi azért van,hogy ezt kordában tartsa,vagy ha nem tudja,akkor csak pórázon,és szájkosárral vigye a kedvencét.
Elhiszem,hogy kiállítás,meg stb,de az ilyen gondolkodású gazdiktól mentsen meg engem a jó Isten! Nagyon Boldog No meg a kutyáimat,és a macskáimat is!!!! Embarassed

Szia Erzsike!
Én is nagyon jól mulatok, vicces röhög Naughty már rég nem a témáról beszél szerintem kötözködő kedvében van és nincs kibe belekötnie.
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ahogy látom sajna egy olyan kedves látogatót kaptunk,aki nem nem érti,hogy mi mit írunk.Én inkább úgy látom,hogy csak úgy csinál,mint aki nem érti,és jókat nevet,hogy esetleg bosszant minket.Pl. engem nem bosszant! Wink Jókat derülök itt a gép mellett,hogy micsoda sznobságokat írsz bizonyos példákban.Úgy írsz,mint,aki mekkora tapasztalatokkal rendelkezik,ugyan annyi idős vagy,mint a lányom,persze ettől még mérhetetlen sok tapasztalatot gyűjthettél az évek folyamán,de egyet biztosan nem,hogy szeretettel,tisztelettel fordulunk bármely állat iránt ,legyen az nagy,kicsi,kóbor,nem kóbor,macsek nem macsek,szóval sorolhatnám.Ösztön,nem ösztön,a gazdi azért van,hogy ezt kordában tartsa,vagy ha nem tudja,akkor csak pórázon,és szájkosárral vigye a kedvencét.(ja és ez áll kicsi kuttyóra,nagy kuttyóra egyaránt)
Elhiszem,hogy kiállítás,meg stb,de az ilyen gondolkodású gazdiktól mentsen meg engem a jó Isten!(És itt is a gazdit hangsúlyoznám!! Akár kicsi,akár nagy kutyus gazdájáról van szó!!!) Nagyon Boldog No meg a kutyáimat,és a macskáimat is!!!! Embarassed

Legutóbb óvónéni szerkesztette (2006 Feb. 26. Vasárnap 16:38), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Betty írta:
Naughty írta:
Ha pedig továbbra is féltek kivinni kis barátotokat a szabadba sétálni,akkor idézem egy ismerősöm véleményét: "sétáljon szerencsétlen a teraszon a virágládában. Csak a nagyobb rovarokat szedjétek ki előbb." röhög

Senki sem fél a szabadba kivinni! Megmerem kockáztatni,hogy az itteni kutyák több helyen voltak, mint te azt eltudod képzelni!

Betty... teljesen jól látod a helyzetet... Senki nem mondott olyat, hogy nem mer a kutyával séteálni!!!!!!
Azt hiszem felesleges időt fecsérelni erre a párbeszédre... Még pár dolog, és én ezzel befejeztem!

Én sem Budapesten születtem, és a kutyám sem itt élt kezdettől fogva...
És hogy őszinte legyek:
Amíg vannak olyan falusi gazdák, akik a AmStaff-al is sétálni járnak a mezőre, a szánóföldre, és imádják az én kutyámat, függetlenül attól ha ő elretten tőle, addíg azt hiszem van remény...
Valamint, ha a kutya dolga a porta őrzése - ami rendben is van -, addig a tulajdonos (nem gazda) igenis gondoskodjon arról, hogy a területen kívülre a kutya ne kerüljön! Az a dolga hogy ott bent legyen, és NE KÓBOROLJON! Ez minden területre igaz! Legyen szó vidékről vagy városról! Ha kijut, és bármi történik, ott mindig a tulaj a hibás, és az ő felelőssége! Mindegy hol lakik, jár-e a kutyával sétálni vagy nem, találkozik-e emberrel/állattal.
Mi nem a saját területen tanusított viselkedésől beszéltünk, hanem arról, hogy ha már kivisznek egy nagytesű kutyát sétálni, az a szabdban NE őrző-védőként viselkedjen, hanem ott engedje át a "főnökséget" a gazdának. Vagy, ha ez nem működik, akkor viszont ne kerüljön le róla a póráz, sőőőőőt! szájkosarat rá!
Az ösztönön nem is uralkodni kell, hanem tudni kezelni! Ennyi!!!

ÉS én ezzel befejeztem! Ismerem mindkét oldalt, szerencsére nekem semmilyen komoly problémám nem volt még nagytestűekkel, remélem nem is lesz!

És nagyon remélem hogy nem mindenki úgy gondolkodik mint Te Naughty!
Betty
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Naughty írta:
Ha pedig továbbra is féltek kivinni kis barátotokat a szabadba sétálni,akkor idézem egy ismerősöm véleményét: "sétáljon szerencsétlen a teraszon a virágládában. Csak a nagyobb rovarokat szedjétek ki előbb." röhög

Senki sem fél a szabadba kivinni! Megmerem kockáztatni,hogy az itteni kutyák több helyen voltak, mint te azt eltudod képzelni!

Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Betty
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Te még mindig félre beszélsz, és fogalamd sincs arról,amiről mi beszélünk!!!

Pontosan arról van szó,hogy mind2 gazda figyeljen oda!

A vidéket ne hasonlítsuk már össze Budapesttel,a kettő más!

Mindenkinek szíve joga,hogy miért tart kutyát,és hogy a kutyának mi a feladata!

Senki nem a te kutyád tudását,vagy éppen szófogadását firtatta,hanem a tapasztalatait írta le!

És sajnos a városban sok olyan ember tart kutyát,aki előszőr jó5letnek tartja,de időt és energiát nem fordít rá!

Vissza az elejére
Naughty
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 26. Vasárnap 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Van itt egy apró bökkenő. Ösztönökön NEM lehet uralkodni. Nem lehet a többszáz(ezer)éves,génekben rögzült kódokat egyetlen kapcsolóval lekapcsolni kutyánkban,csupán azért mert 'városiak' vagyunk és ezt az urbánus toleranciát elvárnánk a kutyánktól is.
Az ember az egyetlen lény aki uralkodni tud az ösztönein több-kevesebb sikerrel.
Kutyám,-ha már szóba került- kutyaiskolába járt,majd sok kiállításon szerepelt,(jó eredményekkel) tehát a nevelésével még a versenybírók szerint sem volt semmi gond,és megjegyzem SOHA nem az én kutyám rohant oda a másikhoz veszekedni, ergo ezen kár vitáznunk. Azonban a nagytestű kutyák (főleg a kanok)bizony akár tetszik nektek akár nem dominánsan viselkednek a kisebbekkel. Ezt pedig,ha kételkedne valamelyikőtök akkor jobb ha szakembert is megkérdez mielőtt véleményt alkotna mivel ezesetben fogalma sincs a kutyák viselkedését illetően.
Megjegyezném azt is ,hogy kutyámat évekig együtt tartottam egy idősebb tacskó keverékkel aki afféle tipikus 'vidéki házőrző',és együttműködve őrizték szüleim házát(a kicsi ugatott,a nagy pedig megvédte őt)de. És itt a nagy DE: ha összeverekedtek,bizony a kicsi gyorsan rádöbbent az erőviszonyokra és visszavonulót fújt,jelezve ezzel a domináns egyed felé a hierarchikus sorrend alakulását. Ezt pedig MINDEN kutya így teszi(tenné)amelyik pedig nem,az 'kommunikációs zavarban szenved' ami által felingerli az erősebb egyedet.
Ha valaki tudatában van (és mint látom van olyan),hogy ő a kutyája felett falkavezér,az főképpen fogadja el az ősi ösztönöket,hisz épp arra apellál. Effektív: kutyám amikor engem véd a 'falkáját' védi nemdebár? És idegen falkabéliekkel egy igazi falkatag vajon barátkozik? Ugye nem?
Azt azonban észrevettem,és gondolom ti is,hogy amíg ti a városi vagy legalábbis 'szocializált' kutyatartás hívei vagytok,addig én a rusztikus fajtajelleg megőrzését,ház(és test)őrzési képességet tartom szemelőtt,és nem szeretném ha a kertünk macska- és idegen kutya-,neadj isten hívatlan látogató által járt terület lenne. A véleményeink tehát alapvetően mások a kutyatartásról,de a kérdést jelen esetben sem tárgyaltuk meg: kié a felelősség a támadáskor? Amíg városban laktam én is másképp láttam ezt a dolgot de itt vidéken minden utcában jópár kóbor vagy önmagát sétáltató(kerítésen kimászó) kutya van,és ők bizony nem osztják a ti véleményeteket,bejának(ha tudnak)idegen kertekbe s néha megmérkőznek egymással. Westie tartása itt nem ajánlott. Sőt a lovardákat és tanyákat sem szociálisan cizellált lekű Kaukázusi juhászok védik és valószínüleg nem fogadnak el idegen kézből kolbászkát. Az egyetlen amit épeszű ember ill.kistestű eb (vagy macska) tesz az az,hogy elkerüli a kínos szituációt. Ha pedig továbbra is féltek kivinni kis barátotokat a szabadba sétálni,akkor idézem egy ismerősöm véleményét: "sétáljon szerencsétlen a teraszon a virágládában. Csak a nagyobb rovarokat szedjétek ki előbb." röhög
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 4 oldal [100 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu