Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Szept. 26. Szerda 2:28
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Német dog
Ugrás:  
Német dog
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 5 oldal [105 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5 Következő
Szerző Üzenet
Koy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 28. Hétfő 5:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Primaprimissima írta:
Koy írta:
Készítettem egy képet ma délelőtt...természetesen akkor telik meg a fényképező memóriája, amikor kutyát akarok fényképezni Összezavart
Mindegy, nem túl előnyös, de azért fölteszem Szonját Cool

Sziasztok Mosoly

Szia!
Kedves tőled, hogy beköszöntél!
Gyere máskor is Cool
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 28. Hétfő 5:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Szia!

Üdv itt!
@Koy:
Nagyon szép a kislány! Mosoly

Sokat gondolkodtam rajta, hogy - ha egy picivel jobb idő lesz - nem hozunk össze valami találkát, mondjuk a Hajógyári szigeten? Részemről jó, ha nem Pest, hanem 20-30 km-es körzetben jövünk össze kutyástul. Ma is voltunk kint, de csak egy szem labradorral találkoztunk, a lányaim meg tele vannak fölös energiával, amit valószínüleg hasonlóan nagy kutyákkal tudnának levezetni! Mit szóltok?

Az ötlet nem tűnik rossznak, csak nekem 140 km Pest és jelen pillanatban nincs olyan autóm, amiben bátran el merném vinni a kutyát hosszabb útra Összezavart
De változások előtt állnak az itthoni dolgok, így az is lehet, hogy működhet a dolog nyíl biztos jó lenne Wink
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hemu
növendék
növendék

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Üdv itt!
@Koy:
Nagyon szép a kislány! Mosoly

Sokat gondolkodtam rajta, hogy - ha egy picivel jobb idő lesz - nem hozunk össze valami találkát, mondjuk a Hajógyári szigeten? Részemről jó, ha nem Pest, hanem 20-30 km-es körzetben jövünk össze kutyástul. Ma is voltunk kint, de csak egy szem labradorral találkoztunk, a lányaim meg tele vannak fölös energiával, amit valószínüleg hasonlóan nagy kutyákkal tudnának levezetni! Mit szóltok?
Primaprimissima
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy írta:
Készítettem egy képet ma délelőtt...természetesen akkor telik meg a fényképező memóriája, amikor kutyát akarok fényképezni Összezavart

Sziasztok Mosoly
Vissza az elejére
Primaprimissima jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 6:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem túl nagy itt a mozgás!
Csak mi ketten beszélgetünk már napok óta...a többi fórum is ilyen kihalt manapság?
Egyébként a képeket betehetnéd-legalább egy párat-ide a hsz-edbe is, mert nagyon kíváncsi vagyok a két gézengúzra!
Gondolom friss képeid most nincsenek, ezért régebbik is jók lesznek Wink
Tegnap nálunk szép napos idő volt, csak sajna nem voltunk itthon, pedig jó képeket lehetett volna készíteni a kutyákról Cool
Mindegy, ha az idő engedi lövök pár képet és teszek be ide is nagy vigyor
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 26. Szombat 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ahogy mondod! Ez maximálisan igaz nálunk is! Mosoly
Az ír nem is kajál olyan sokat, valószínüleg az agérvér miatt.
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 26. Szombat 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Nálam is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy mindkettő nagytestű, így csak a "szívemre" tudok hallgatni, pénzügyileg nincs lényeges eltérés. Mosoly

Azt elhiszem...
Egyébként melyik a falánkabb fajta? Nálam a dog gyakorlatilag nem tud jóllakni, bármennyi kaját képes megenni úgy, hogy a fejét sem veszi ki a tálból, viszont nem látszik rajta semmi plusz Összezavart
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 26. Szombat 7:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálam is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy mindkettő nagytestű, így csak a "szívemre" tudok hallgatni, pénzügyileg nincs lényeges eltérés. Mosoly
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 26. Szombat 5:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Igen, ez a mondat egy kicsit kuszára sikerült! Mosoly Megpróbálom értelmesen leírni! Mosoly
Szóval, ha valaki belevág a tenyésztésbe, akkor - általában - beleszeret egy fajtába és azt tenyészti. Nálam, szívem szerint, két kennel is lenne a két fajtának, de mivel ez - sajnos - nem kívánságműsor, ezért ha el kellene döntenem, hogy melyik fajtával foglalkoznék, nehéz helyzetben lennék, hiszen 2 olyan kutyából tudok ítélni, akik nem fajtájabeliekkel nőttek fel, így idomultak egymáshoz és nem feltétlenül azt a viselkedést hozzák, mint mondjuk egy tenyészetben tennék. Szóval az én dogom homlokegyenest más viselkedésileg, mint a felmenői kennelében "lakók".
Azért tartom érdekesnek ezt a viselkedés dolgot, mert ha majd belevágok a tenyésztésbe, akkor olyan kutyákat szeretnék "kinevelni", akiknek a viselkedése "falkában" is közel áll a szívemhez. Arra gondolok például, ha a saját farkasomból indulok ki, hogy 5-10 ilyen megveszekedett gazember ( Mosoly ) a ház körül, pillanatok alatt anyagi és idegi romlásba döntene. Nagyon Boldog

Értem a dilemmát!
Hasonló az én helyzetem is, hiszen nálam is ketten vannak. Dogom volt először és ő felnőtt volt már, mikor a sharp hozzám került. Ég és föld a két fajta mentalitása és persze képessége is. Ennek ellenére nehéz lenne döntenem egyik, vagy másik mellett fejvakar
Van, hogy a sharp kerül hozzám közelebb, de az a mérhetetlen ragaszkodás, önfeladás, amit a dogtól tapasztalok, az mindig meggyőz arról, hogy kell nekem ilyen kutya is nyíl egy simogatásért megveszik, ha kint vagyunk az udvaron egy percre nem hagy egyedül, néha még fárasztó is ez a fajta ragaszkodás nagy vigyor
Szóval nehéz ügy. fejvakar
Tenyésztésben persze én is gondolkodom, de hogy melyiket fogom "kiépíteni" azt még nem döntöttem el.
Az anyagi vetület a kisebb testű felé mozdít és ha az megerősödne, akkor a nagy testű is mehetne...valahogy így látom most bandzsal
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 25. Péntek 5:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen, ez a mondat egy kicsit kuszára sikerült! Mosoly Megpróbálom értelmesen leírni! Mosoly
Szóval, ha valaki belevág a tenyésztésbe, akkor - általában - beleszeret egy fajtába és azt tenyészti. Nálam, szívem szerint, két kennel is lenne a két fajtának, de mivel ez - sajnos - nem kívánságműsor, ezért ha el kellene döntenem, hogy melyik fajtával foglalkoznék, nehéz helyzetben lennék, hiszen 2 olyan kutyából tudok ítélni, akik nem fajtájabeliekkel nőttek fel, így idomultak egymáshoz és nem feltétlenül azt a viselkedést hozzák, mint mondjuk egy tenyészetben tennék. Szóval az én dogom homlokegyenest más viselkedésileg, mint a felmenői kennelében "lakók".
Azért tartom érdekesnek ezt a viselkedés dolgot, mert ha majd belevágok a tenyésztésbe, akkor olyan kutyákat szeretnék "kinevelni", akiknek a viselkedése "falkában" is közel áll a szívemhez. Arra gondolok például, ha a saját farkasomból indulok ki, hogy 5-10 ilyen megveszekedett gazember ( Mosoly ) a ház körül, pillanatok alatt anyagi és idegi romlásba döntene. Nagyon Boldog
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 25. Péntek 5:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Huhh! Kedvenc fajta? Nehezet kérdezel, mert hasonlítunk a nincs kedvenc, vagyis inkább mindegyik az dologban!Mosoly
Egyébként még nem eldöntött, hogy melyik fajta mellett tenném le a voksom. Mind a kettőnek számtalan előnye van a másikkal szemben. Ha megengedhetem majd magamnak, mindkét fajtával foglalkoznék, ha nem, akkor is lesz a háznál 1 a nem tenyésztett fajtából, az tuti. Mondjuk az utóbbi napokban egy kicsit az ír farkas felé hajlottam, de még át kell gondolnom, hiszen a mindennapokban olyan kutyákat "mérek fel", akik nem a saját fajtájuk egyedei között szocializálódtak, ezért nem feltétlen "azt hozzák", amit "tömegesen" hoznának egy tenyészetben. Szerencsére még van egy pár évem eldönteni, de ez nagyon fogós kérdés! Mosoly

Értem...azaz, hogy nem értem...mármint az utolsó előtti mondatod:"a mindennapokban olyan kutyákat "mérek fel", akik nem a saját fajtájuk egyedei között szocializálódtak, ezért nem feltétlen "azt hozzák", amit "tömegesen" hoznának egy tenyészetben".
Lehet, hogy nekem kerülte el a fogyelmem valami, de te akkor most mivel is foglalkozol a mindennapokban Kérdés fejvakar
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 24. Csütörtök 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Huhh! Kedvenc fajta? Nehezet kérdezel, mert hasonlítunk a nincs kedvenc, vagyis inkább mindegyik az dologban!Mosoly
Egyébként még nem eldöntött, hogy melyik fajta mellett tenném le a voksom. Mind a kettőnek számtalan előnye van a másikkal szemben. Ha megengedhetem majd magamnak, mindkét fajtával foglalkoznék, ha nem, akkor is lesz a háznál 1 a nem tenyésztett fajtából, az tuti. Mondjuk az utóbbi napokban egy kicsit az ír farkas felé hajlottam, de még át kell gondolnom, hiszen a mindennapokban olyan kutyákat "mérek fel", akik nem a saját fajtájuk egyedei között szocializálódtak, ezért nem feltétlen "azt hozzák", amit "tömegesen" hoznának egy tenyészetben. Szerencsére még van egy pár évem eldönteni, de ez nagyon fogós kérdés! Mosoly
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 24. Csütörtök 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Szerencsére azért egész sokan vagyunk, akik normálisan gondolkodnak ezzel kapcsolatban! Mosoly
Az említett kennel a Glor Na Gael.
Nem azzal van a bajom, ha valaki ebből él, hanem abból, ha nem kezeli úgy a dolgot, hogy bizony ezek nem autók, hanem élőlények és 50%-ig az ő feleőssége az, hogy jó életük legyen.
Nemsokára összerakok egy galériát, majd belinkelem.
Sajnos most valóban nincsenek velem, az élet úgy hozta, hogy el kellett szakadni az alig 1 éve vásárolt kertesháztól és be kellett költözzek a városba, így nem vihettem őket magammal. Szomorú
De idén nyárra már úgy néz ki meglesz az az albérlet, ahol megint együtt lehetünk! Mosoly

Egyébként ez lett volna a tippem Cool
Nemrég keveredtem el a honlapjukra, elolvastam a történetüket és azt mondtam, hogy ők szent megszállottak az tuti, a szó legpozitívabb értelmében nagy vigyor
Néztem a képeket is és eszméletlen ez a rengeteg farkas egy rakáson nagy vigyor
Tuti, hogy az ő tanyájukra nem tör be senki lol
Szóval ez igen Exclamation
A másik dolog tényleg sajnálatos, de remélem mihamarabb rendeződik és belekezdhetsz a tenyésztésbe sör
Egyébként hozzád melyik fajta áll közelebb Kérdés
Mondjuk én mindenevő vagyok ebben a témában, van vagy 15 fajta, amit el tudnék képzelni a kertemben lol
Amikor azt mondom, hogy ez a kedvencem, a feleségem mindig kijavít, hogy nekem olyan nincs, mert mind a kedvenced...azt hiszem gyakran az agyára megyek a kutyákkal Mr. Green
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 24. Csütörtök 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerencsére azért egész sokan vagyunk, akik normálisan gondolkodnak ezzel kapcsolatban! Mosoly
Az említett kennel a Glor Na Gael.
Nem azzal van a bajom, ha valaki ebből él, hanem abból, ha nem kezeli úgy a dolgot, hogy bizony ezek nem autók, hanem élőlények és 50%-ig az ő feleőssége az, hogy jó életük legyen.
Nemsokára összerakok egy galériát, majd belinkelem.
Sajnos most valóban nincsenek velem, az élet úgy hozta, hogy el kellett szakadni az alig 1 éve vásárolt kertesháztól és be kellett költözzek a városba, így nem vihettem őket magammal. Szomorú
De idén nyárra már úgy néz ki meglesz az az albérlet, ahol megint együtt lehetünk! Mosoly
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 24. Csütörtök 5:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Igenigen, érdekes dolog. Az én szememben a szaporító az, aki "bármilyen minőségű" kiskutyából "állít elő" annyit, amennyit még megvesznek akár pártízezer forintért is. A tenyésztő nekem ott indul, hogy ellenőrzött körülmények közé engedi csak a kiskutyákat, követi az életútjukat, szükség esetén akár vissza is veszi azokat a nem érdemes tulajdonosoktól. Szerencsére ismerek ilyet. Az ír farkasom tenyésztője annó aláiratott velünk egy szerződést, miszerint ha a kutya elkerül tőlünk, csak hozzájuk mehet vissza. Az élet úgy hozta, hogy most még kb. egy fél évig anyámhoz kerültek a kutyák, amíg nem tudok nekik - magam mellett - biztosítani megfelelő életteret. Emiatt felhívtam a tenyésztőt, hogy ez adódott. Felajánlotta, hogy ha nincs más megoldás, visszavihetem a kutyát, nem adja senkinek, felneveli, eltartja és később, ha szeretném, ad egy másik kicsit. Ha anyagi oldalról nézem, akkor ez olyan 6-800 ezer forintos "ajándék" lett volna tőle, csak azért, hogy egy kutyájának követhetően jó élete legyen. Nem fogadtam el és várható is volt, de akkor is megtette az ajánlatot, csak azért, hogy a kutya úgy élje az életét, ahogy neki jó. Ha őszinte akarok lenni, könnyekig meghatott, hogy valaki így csinálja és én ezt tartom követendőnek.
Az biztos, hogy ha - szerintem - jól csinálod, akkor emellett kell keresni valami idevágó munkát, lévén szerintem kb. nullszaldósra fog ez kijönni, de ha pozitív is lesz a mérleg, abból nem élek meg.
Egy szó mint száz, az én szememben nem attól lesz valaki szaporító, mert 10 kutyája van egyszerre (ismerek ilyen dogost és fel sem merült bennem, hogy szaporító lenne), hanem attól, hogy a kiskutya addig érték neki, amíg meg nem kapja pénzben az ellenértékét, utána már nem törődik vele.

Igen hasonlóan vélekedünk ezzel kapcsolatban. Az általad említett tenyésztő példaértékű az biztos, megemlíthetnéd a kennelt, hiszen a jó példa hátha ragadós.
Egyébként ma sokan megélnek a kutyázásból és én nem is ítélem el őket, hiszen tegye mindenki azt, amit szeretne, DE azért tegyen meg minden tőle telhetőt a kiskutyákért és nem utolsó sorban a tenyészegyedekért és aztán azt csinál a kölykökkel, amit akar nyíl nem vagyok álszent ebben a kérdésben, tudom hogy a többség így csinálja és csak üdítő kivétel az általad említett tenyésztő Exclamation
Tehetnél föl képeket a kutyáidról, a farkasra kíváncsi vagyok!
Ha jól vettem ki az előzőekből, akkor nem veled élnek most?
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 23. Szerda 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igenigen, érdekes dolog. Az én szememben a szaporító az, aki "bármilyen minőségű" kiskutyából "állít elő" annyit, amennyit még megvesznek akár pártízezer forintért is. A tenyésztő nekem ott indul, hogy ellenőrzött körülmények közé engedi csak a kiskutyákat, követi az életútjukat, szükség esetén akár vissza is veszi azokat a nem érdemes tulajdonosoktól. Szerencsére ismerek ilyet. Az ír farkasom tenyésztője annó aláiratott velünk egy szerződést, miszerint ha a kutya elkerül tőlünk, csak hozzájuk mehet vissza. Az élet úgy hozta, hogy most még kb. egy fél évig anyámhoz kerültek a kutyák, amíg nem tudok nekik - magam mellett - biztosítani megfelelő életteret. Emiatt felhívtam a tenyésztőt, hogy ez adódott. Felajánlotta, hogy ha nincs más megoldás, visszavihetem a kutyát, nem adja senkinek, felneveli, eltartja és később, ha szeretném, ad egy másik kicsit. Ha anyagi oldalról nézem, akkor ez olyan 6-800 ezer forintos "ajándék" lett volna tőle, csak azért, hogy egy kutyájának követhetően jó élete legyen. Nem fogadtam el és várható is volt, de akkor is megtette az ajánlatot, csak azért, hogy a kutya úgy élje az életét, ahogy neki jó. Ha őszinte akarok lenni, könnyekig meghatott, hogy valaki így csinálja és én ezt tartom követendőnek.
Az biztos, hogy ha - szerintem - jól csinálod, akkor emellett kell keresni valami idevágó munkát, lévén szerintem kb. nullszaldósra fog ez kijönni, de ha pozitív is lesz a mérleg, abból nem élek meg.
Egy szó mint száz, az én szememben nem attól lesz valaki szaporító, mert 10 kutyája van egyszerre (ismerek ilyen dogost és fel sem merült bennem, hogy szaporító lenne), hanem attól, hogy a kiskutya addig érték neki, amíg meg nem kapja pénzben az ellenértékét, utána már nem törődik vele.
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 23. Szerda 5:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Köszönöm!

10 évet adtam magamnak, amíg olyan tenyésztővé válhatok, mint egy-két ismerősöm, akikre most felnézek és látom, hogy a kutyáknak, a fajtának és a gazdiknak is áldásos, hogy ők, akik tenyésztenek.
Sajna megvan az éremnek a másik oldala is a szaporítók személyében, de erre is vannak ötleteim.

Érdekes dolog ez... fejvakar
A szaporító manapság szitokszónak minősül és pfúj, meg minden-teszem hozzá, hogy nagyon sok esetben jogosan. A kérdés csak az, hogy kit nevezünk szaporítónak, meg ki nevezi annak...
Ha valaki kutyát tenyészt, nyílván nem csak magának akarja megtartani a szaporulatot, hanem el is akarja adni, tehát előállít valamit, ami után hasznot remél.
Ha ezt néhány kutyával teszi, akkor tenyésztő, ha többel szaporító Kérdés
Nyílván van különbség, tudom én is, csak hát álszentek vagyunk ebben a kérdésben (is).
Van ugyanis jónéhány tenyésztő, aki 10, vagy afölötti állattal rendelkezik, mindig van nála szaporulat és természetesen nem dolgozik semmit, ugyanis ebből él.
No akkor ők kik Kérdés fejvakar
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm!

10 évet adtam magamnak, amíg olyan tenyésztővé válhatok, mint egy-két ismerősöm, akikre most felnézek és látom, hogy a kutyáknak, a fajtának és a gazdiknak is áldásos, hogy ők, akik tenyésztenek.
Sajna megvan az éremnek a másik oldala is a szaporítók személyében, de erre is vannak ötleteim.
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Koy írta:
Ezen a szín-kérdésen egyébként már meditáltunk a shar-peinél, hiszen ott minden szín párosítása megengedett és ez tud produkálni extrém eseteket Összezavart
A dog esetében persze rendezettebb a helyzet, hiszen itt azért meg van határozva, hogy mit, mivel lehet űzetni.
Azonban hogyha ennek ellenére a természet-és a gének- azt mondják, hogy legyen merle színű, akkor mi miért zárjuk ki csak emiatt a tenyésztésből, vagy versenyzésből a kutyát fejvakar Kérdés
Mindegy persze a dolog, hiszen ezen úgysem fognak változtatni Neutral
Egyébként milyen suli Kérdés Kérdés Kérdés Cool

Reményeim szerint a Kaposvári Egyetem Állattenyésztő mérnök szaka lesz, de csak jövőre, mert már 10 éve nem tanultam rendszeresen, vissza kell szokni rá! Szemforgató

Ez jól hangzik!
Sok sikert kívánok hozzá Cool
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy írta:
Ezen a szín-kérdésen egyébként már meditáltunk a shar-peinél, hiszen ott minden szín párosítása megengedett és ez tud produkálni extrém eseteket Összezavart
A dog esetében persze rendezettebb a helyzet, hiszen itt azért meg van határozva, hogy mit, mivel lehet űzetni.
Azonban hogyha ennek ellenére a természet-és a gének- azt mondják, hogy legyen merle színű, akkor mi miért zárjuk ki csak emiatt a tenyésztésből, vagy versenyzésből a kutyát fejvakar Kérdés

Reményeim szerint a Kaposvári Egyetem Állattenyésztő mérnök szaka lesz, de csak jövőre, mert már 10 éve nem tanultam rendszeresen, vissza kell szokni rá! Szemforgató
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 22. Kedd 5:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Koy írta:

Egyetértek!
És ilyen szempontból követni kéne az amerikaiakat, hiszen náluk minden szín megengedett a dognál(is), vagyis nincs színhibás kutya sör

Fene tudja, hogy hol lehet meghúzni egy standard határát, részemről a saját kutyámat akkor is szeretni fogom, ha hupilila! Mosoly
Később érdemben is fogok tudni nyilatkozni, hogy a színhiba milyen problémákat vethet fel az állományban, de előbb még el kell végezzem a sulit! Mosoly

Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 21. Hétfő 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy írta:

Egyetértek!
És ilyen szempontból követni kéne az amerikaiakat, hiszen náluk minden szín megengedett a dognál(is), vagyis nincs színhibás kutya sör

Fene tudja, hogy hol lehet meghúzni egy standard határát, részemről a saját kutyámat akkor is szeretni fogom, ha hupilila! Mosoly
Később érdemben is fogok tudni nyilatkozni, hogy a színhiba milyen problémákat vethet fel az állományban, de előbb még el kell végezzem a sulit! Mosoly
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 21. Hétfő 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hemu írta:
Szia!

Persze, hogy szép! Az, hogy egy standard-ba nem passzol bele, mert valamilyen gének nem úgy működtek, ahogy kellene és ettől a szőre színe nem olyan, mint az "átlag", nem jelenti azt, hogy nem okoz örömet a mindennapokban és kevésbé ragaszkodna a gazdihoz, mint a "hibátlan" fajtársa. Egy kutya akkor szép, ha a gazdija szépnek látja és ha a jól működő kutya-ember kapcsolatokat nézzük, nem létezik csúnya kutya! Mosoly
Ibcsi írta:
Szerintetek szép a színhibás kutya??? Nekünk volt egy szinhibás kutyánk Brúnó. Nekem maga a gyönyör volt. Meg amúgy is szeretem az ien tarka-barka kutyikat. Mr. Green Mosoly

Egyetértek!
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Persze, hogy szép! Az, hogy egy standard-ba nem passzol bele, mert valamilyen gének nem úgy működtek, ahogy kellene és ettől a szőre színe nem olyan, mint az "átlag", nem jelenti azt, hogy nem okoz örömet a mindennapokban és kevésbé ragaszkodna a gazdihoz, mint a "hibátlan" fajtársa. Egy kutya akkor szép, ha a gazdija szépnek látja és ha a jól működő kutya-ember kapcsolatokat nézzük, nem létezik csúnya kutya! Mosoly
Ibcsi írta:
Szerintetek szép a színhibás kutya??? Nekünk volt egy szinhibás kutyánk Brúnó. Nekem maga a gyönyör volt. Meg amúgy is szeretem az ien tarka-barka kutyikat. Mr. Green Mosoly

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 5 oldal [105 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Német dog
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu