Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Júl. 20. Péntek 13:21
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kutyapszichológia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 23 / 23 oldal [572 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 21, 22, 23
Szerző Üzenet
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 9:33    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

... ezért a kutyus egész nap egyedül lenne (kb 8-18ó)

Ezt ugy gondoltad, hogy 8kor hagyod el a lakast (kutyat) es 18-ra ersz vissza munkabol?
Dzsafi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 9. Szerda 21:15    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
De a 10-18 óra már egészségileg sem jó a kutyának. Tönkre megy a veséje, ha addig nem tudja elvégezni a dolgát.

Ohh, csak most olvastam vissza, és látom, hogy erről már volt szó..de ennek ellenére talán az én történetem megerősít Titeket ebben... Szomorú

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 9. Szerda 21:12    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Iza104 írta:
Lehet, hogy sokan meg fognak kövezni érte, de nekem más a tapsztalatom és ezért a véleményem is, mint az előttem szólóknak. Az én kutyusom 9-17-ig van egyedül és teljesen jól viseli.

Ha jól számolom ez 8óra..ez még belefér..ahogy a többiek is írták..de 18???? azért az már teljesen más kategória..

Elrentettésképpen leírok Nektek valamit:

Múlthéten meghalt Forti egyik nagy ellensége, egy 6éves yorki, leállt a veséje..ahogy másoktól hallottam, először epeköve lett, és ezek után következett be a szerencsétlenség Szomorú Sajnálom szegény kutyust, még fiatal volt.. Szomorú
és tudjátok mit mondott a doki?! Azt hogy ilyen akkor alakul ki, ha TÚL KEVESet sétáltatják a kutyát. Mert az egy dolog, hogy vissza tudják tartani a vizeletüket..a kérdés csak az, hogy ez meddig egészséges... Szemforgató (ezért is meggondolandó, ha egy kutyust hosszabb időre egyedül akartok hagyni..10-18órára..az már egyáltalán nem tesz jót nekik..)

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Iza104
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 9. Szerda 17:13    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

Én egy leendő Westi tulajdonos lennék. Egyetlen problémám van a dologgal kapcsolatban: elég sokat dolgozom, nem mindig jutok haza időben és ezért a kutyus egész nap egyedül lenne (kb 8-18ó)
Eddig emiatt nem mertem vállalkozni rá hogy gazdi legyek, mert nem akarok rosszat tenni a kiskutyának!

Előre is köszi a tanácsot!

Lehet, hogy sokan meg fognak kövezni érte, de nekem más a tapsztalatom és ezért a véleményem is, mint az előttem szólóknak. Az én kutyusom 9-17-ig van egyedül és teljesen jól viseli. Megszokta már szegénykém. Az is igaz, hogy ezt egy kölyökkutyával nem lehet megcsinálni. 9 hónapos korág hordtam magammal a munkahelyemre. De mióta felnőtt kutya, azóta bizony egyedül van otthon, amíg én dolgozom. Valahol azt olvastam, hogy a Westi az egyetlen fajta, amelyik jól tűri, ha egyedül hagyják és nem esik kétségbe tőle. Én is ezt tapasztalom.
Mindenesetre, amíg kölyök, addig feltétlenül kellene találnod valami megoldást, hiszen egy kölyök gyakrabban eszik és gyakrabban wc-zik, mint egy felnőtt.
Vissza az elejére
Iza104 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 7. Hétfő 8:52    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

Én egy leendő Westi tulajdonos lennék. Egyetlen problémám van a dologgal kapcsolatban: elég sokat dolgozom, nem mindig jutok haza időben és ezért a kutyus egész nap egyedül lenne (kb 8-18ó)
Eddig emiatt nem mertem vállalkozni rá hogy gazdi legyek, mert nem akarok rosszat tenni a kiskutyának!

Szia!

Én is azt mondom, hogy a 18 óra az rengeteg egy kutyának.
Mi is azért mertünk belevágni a kutya tartásba, mert a párom villamos vezető, és délben mindig otthon van. Ha hajnalban kezd, azért, ha délután, azért. Én pedig 8-tól 5-ig dolgozom, így a reggeli, és az esti sétja általam garantált, a déli, pedig a párom által. A hétvégét pedig igyekeszük úgy megoldani, hogy kutya bartát, kirándulós program legyen.

De a 10-18 óra már egészségileg sem jó a kutyának. Tönkre megy a veséje, ha addig nem tudja elvégezni a dolgát. Ha meg nem neveled szobatisztaságra, az neked sem jó.
Rádásul szegény igényelné a törődést. Egész nap egyedül nem hiszem, hogy nem sínylené meg. Végülis a westie egy nagyon társas lény. Igényli a tőrődést. Meg persze gondolom, hogy 18 óra munka után te sem arra vágysz, hogy a kutyával túrázni menj, vagy a labdáját dobáld neki egész este.

De ez az én veleményem.

Nem lenne valaki aki napoközben egy kicsit tudna vele foglalkozni? Kivinni pisilni, hozzászólni? Mert úgy azért már sokkal jobb lenne a helyzet.

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csenge
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 6. Vasárnap 9:39    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

Szia Mónika!
Mi most vágtunk bele a westizésbe, egy hete van nálunk a kutyus. Előtte átbeszéltünk mindent a párommal, aki támogatta az ötletem.Megoldottuk, hogy Maurice ne maradjon sokáig egyedül.Reggel elmegyek dolgozni, ha tudok, hazajövök délben, vagy a párommal van, amikor otthon dolgozik, amennyiben nem, akkor édesanyám jön át babázni.
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 23:46    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

Szia Mónika, üdv nálunk. Nálunk a nagyobbik lányok 10 éve követeli, hogy kutyusa legyen, majd az ikreknél is felmerült ez az igény. Amikor végül is vállaltuk, az én munkaidőmet és a páromét is úgy osztottuk be, hogy napközben különböző időszakokban hazamegyünk hozzá, amíg a nagylány haza nem ér. Ez különböző, mert ugye szakkörök, kötelező megjelenések stb. Ezért tisztellek azért, hogy nem vettél sebbel-lobbal egy kis kutyát, hanem elgondolkoztál a dolgon. Nagyon sokat tudsz adni neki délután 6-tól is, de vannak szükségletei is, amit viszont meg kell oldani. Ezért én azt javaslom, gondold át, tudnál-e délkörül legalább 1 órág rászánni, pisilés, szeretgetés szempontjából.

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 22:38    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="Notte"][quote="monika"]Sziasztok!

Én egy leendő Westi tulajdonos lennék. Egyetlen problémám van a dologgal kapcsolatban: elég sokat dolgozom,

Szia Mónika!
Nem akarlak lebeszélni a kutyusról , de azt hiszem, se neki se Neked nem lenne jó. Ahhoz, hogy szobatiszta legyen a kezdetekben 4-5 alkalommal le kellene vinned, és később is legalább napi háromszori séta kijár nekik, ez min. 1.5 óra naponta. 8-10 órát kibirnak egyedül, de azt is nehezen.
Jól gondold meg persze ezzel nem akarlak befolyásolni, de vannak még másik szeretni való kis élőlények, pld . törpe nyuszi, tengeri malacka, vagy egy szép kis cicus.
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 19:31    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

Hát én is óvónéninek adok igazat. Ha Grace 4-5 órát egyedül van csatatérré változtatja a lakást mire hazaérek. Szétrág valamit, kiszedi a virágokat, szóval bosszút áll amiért egyedül hagytam.
Egyszer amikor húzós hetem volt és a hét 4 napján későn értem haza minden nap egy tönkretett virág várt otthon. még a földet is sugárban szétkaparta a kis drága.
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Néha én is többet vagyok távol a kelleténél, de amióta van macsek is, naccerűen elszórakoznak együtt, és megfigyelhetően kevesebb lett a délutáni szeretetkövetelőzés is, bár nekem szerencsém van, soxor beviszem munkába is a kisasszonyt, a kollégák bírjákMosoly
Vissza az elejére
lippije jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Mexi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Valószínű, hogy olyanokat fog produkálni, amit te majd úgy érzel, hogy bosszant, pedig csak azt akarja kivívni, hogy legyél vele, foglalkozzál vele.

Szia Óvónéni!

Nálunk is így van. Mikor haza érek a munkából, egész este "kiköveteli", hogy vele foglalkozzak.
Sajnálom Őt. Szomorú
Vissza az elejére
Mexi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mexi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 15:06    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Sziasztok!

Szia!

Sajnos Mexi is sokat van egyedül. Én 7:30-kor megyek el otthonról, és sokszor előfordul, hogy csak 18-19 óra körül érek haza.
Biztos nem jó, hogy egyedül van, sajnálom is miatta, de nem tudok mit tenni. Nem vettem még észre rajta, hogy ennek a sok egyedül létnek lenne valami káros következménye.
Mexi még csak 8 hónapos, de 8 hetes korától "egész" nap egyedül van. Szerintem már hozzászokott, persze jobb lenne, ha egész nap velem lehetne, de sajnos a munkahelyemen nem tolerálják a kutyákat. Szomorú
Vissza az elejére
Mexi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Mónika! (egyben földim)

Én igazán nem vagyok mérvadó, mert szinte állandóan itthon vagyok, vagy valaki van itthon. Abban azonban biztos vagyok, hogy a nyolc óra még csak-csak, de a több az már nagyon sok a kutyusnak egyedül. Amíg kicsi,fontos, hogy minél többet legyél vele. Az etetés, a szobatisztaságra szoktatás,szocializálódás, stb. Ha nem tudsz vele elég időt tölteni, inkább ne, mert csak egy csomó gondod lesz, és probléámád. Nem beszélve a kutyus lelki világáról.Valószínű, hogy olyanokat fog produkálni, amit te majd úgy érzel, hogy bosszant, pedig csak azt akarja kivívni, hogy legyél vele, foglalkozzál vele. De ezt gondolom a többiek,akik nincsenek állandóan otthon jobban leírják, hogy mennyi az-az idő, ami még belefér, hogy egyedül legyen.
Szóval, én úgy gondolom, hogy talán kéne addig várnod még meg tudod oldani,hogy ne legyen ennyit egyedül. Persze ez csak jó tanács,neked kell dönteni,de úgy gondolom, hogy eddig helyesen cselekedtél,hogy még nem vállaltál kutyust, mert gondolom te is érezted, hogy kevés az időd.
Átmenetileg nem gondolkodtál cicában?
Nekünk az is van, és őt nem zavarta,ha nem voltunk otthon, és mégis amikor megérkeztünk akkor bújt hozzánk,nem volt sértődés,szétdúlt lakás,stb.Ők nem igénylik annyira az ember jelenlétét!
Üdv: Erzsi
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
monika
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 5. Szombat 14:44    Hozzászólás témája: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Pati
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 27. Csütörtök 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[quote="Grafolka"][quote="Pati"]
Idézet:

Ez a módszer épp egy westie-fel a kutyapszichológia könyvben van benne.

Köszönöm, remélem igazatok van, a szívem szakad ahogy nyüszi-müszizik.
Már lassan az egész játák kommandót elvettem tőle, mivel az egész család sírógörcsöt kap, ha rákezdi.
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Grafolka
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 23. Vasárnap 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pati írta:
Idézet:
Szia Pati!
Sípolós a játék? Mert akkor lehet, hogy ez az oka, Maxi is produkált hasonlókat olyan játékokkal, amik hangot adnak ki.

Szia Erika!
A törpike nem, de azóta van, amióta a sipolós malac megvan. Teljesen kivagyok ahogy nyüszög tőlük. A többi játéktól semmi. Pedig van egypár. Gondolod, hogy visszaadja a sipolós hangot?? Köszi.

Kiskutyám is oda van a műanyag cuccokért, mert ő imádja meggyilkolni ezeket a kis sípolós izéket. Ha sír, azért sírhat, mert úgy érzi, nem tudja meggilkolni ezt az új prédát. Gershwin is addig igazán őrült ezekkel a sípolós cuccokkal, míg ki nem nyúvasztja, vagyis el nem tűnik a sípoló hang Utána is szere játszani még vele, de már nem ANNYIRA. A sípolós röfi amúgy nálunk is játszik. A múltkor kikönyörögte tőlem a kutyakaja boltban kisírta magának két lábra állva a tároló rekesz előtt a boltban. Mókás egy kutám van ..

Szóval ha zavar a sírása -amit valószínűleg abba fog hagyni, ha a síp elhal - egyszerűen szépen lassan, úgy hogy a kutya is lássa, lyukaszd ki a sípoló babát. És add neki oda újra. A baba többé nem fog sírni, és a kutya is megnyugszik: Gazdi megölte a prédát.

Ez a módszer épp egy westie-fel a kutyapszichológia könyvben van benne.
Vissza az elejére
Grafolka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pati
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 10. Hétfő 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Idézet:
Szia Pati!
Sípolós a játék? Mert akkor lehet, hogy ez az oka, Maxi is produkált hasonlókat olyan játékokkal, amik hangot adnak ki.

Szia Erika!
A törpike nem, de azóta van, amióta a sipolós malac megvan. Teljesen kivagyok ahogy nyüszög tőlük. A többi játéktól semmi. Pedig van egypár. Gondolod, hogy visszaadja a sipolós hangot?? Köszi.
Vissza az elejére
Erika
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 10. Hétfő 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Pati!
Szia, Erika wink
Vissza az elejére
Erika jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pati
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 10. Hétfő 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Kérem, kérem segítsetek. Lili karácsonyra kapott egy kis müa. malackát.
Pont méretes, úgy viszi, mint egy csontot. Viszont állandóan nyüszít ha a szájában van. Van egy törpije, az is pont a szájába fér, és azzal is nyüszít, de olyan fájdalmasan, hogy el kell tőle venni, mert nem bírjuk hallgatni. Nem tud valaki valami biztatót mondani? Ha elvesszük, akkor abbahagyja és játszik velünk. A többi játékkal nem csinálja csak ezzel a kettővel. Köszi előre is.
Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2004 Dec. 10. Péntek 9:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Azt hiszem kicsit rosszul fogalmaztam. A kutya velem van, csak máshol vagyunk, nem otthon. Mindegy, most úgy tünik megoldódott. NEm engedtem ki a nappaliba, hanem az ágy mellett aludt egy pléden bent a szobában. NEm találtam reggelre semmit... Úgy těnik ez most beválik! Meglátjuk! Mosoly)))
Azért köszönöm a segitséget!
Erika
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2004 Dec. 9. Csütörtök 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Kami! Szerintem lehet, hogy jót tenne neki, ha valamilyen ruhadarabodat, amiről így te fogsz eszébe jutni, odaadnád neki. Azért gondolom, hogy ez beválna, mert amikor nappal nem vagyok otthon, és hazaérek, néha rajtakapom Maxit, hogy az ágyon fekszik (amit amúgy nem szokott) és a pulcsimon alszik. Nem a párnán, nem a takarón, hanem a pulcsimon. Lehet, hogy ez megnyugtatná a te kutyusodat is!!!SZIA!!!!Erika. wink wink wink
Vissza az elejére
Erika jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2004 Dec. 9. Csütörtök 11:11    Hozzászólás témája: Kutyapszichológia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gyerekek, SOS!
Chani teljesen megbolondult. Az utóbbi idôben, ha nem alszunk otthon, rendszeresen bepisil! Mi a fenét csináljak vele? Eddig egyszer kaptam rajta a 3-ból, nagyon megszidtam. De éjszaka csinálja, és nem veszem mindig észre.
VAlószinü, hogy féltékeny, de éjjel akkor sem foglalkozom vele, ha otthon vagyunk! Mit csináljak vele???
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 23 / 23 oldal [572 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 21, 22, 23
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu