Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Aug. 15. Szerda 12:06
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kutyapszichológia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 23 oldal [572 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Következő
Szerző Üzenet
csiki
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24. Csütörtök 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
T.J. a ma reggeli séta során bemutatta: neki is van lelki világa lol

Amikor lementünk sétálni már lent volt a yorki haverja, akivel minden reggel szabadfogású birkózóbajnokságot rendez (most kb. egy méretben vannak, bár T.J. eggyel magasabb súlycsoportban Wink ) A játék közben megjelent egy szálfatermetű uszkár fiú és beszált a játékba. T.J. felváltva "bírkozott", majd a játék hevében a nála jóval magasabb uszkár lekevert neki egy pofont. Attól a pillanattól kezdve T.J. otthagyta, türelmesen kivárta a "váltást" és csak a yorkival bírkozott lol (szerintem most gyúr pár hetet, aztán majd a földbedöngöli az uszkárt Wink )

Ez a fajta duzzogás Csikinél is megvan. Mosoly
Szívesen kergetőzik, birkózik más kutyusokkal, de ha teszem azt egy foxi túl gyorsnak és lelkesnek találtatik, akkor bevágja a durcit és odébb vonul. rosszkedvû Ha a blöki mégis utánamegy, akkor már morog. És ha akkor sem tágít akkor tüntetően odabattyog hozzám és a lábamra ül.
Szóval ő sem semmi. lol
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24. Csütörtök 8:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. a ma reggeli séta során bemutatta: neki is van lelki világa lol

Amikor lementünk sétálni már lent volt a yorki haverja, akivel minden reggel szabadfogású birkózóbajnokságot rendez (most kb. egy méretben vannak, bár T.J. eggyel magasabb súlycsoportban Wink ) A játék közben megjelent egy szálfatermetű uszkár fiú és beszált a játékba. T.J. felváltva "bírkozott", majd a játék hevében a nála jóval magasabb uszkár lekevert neki egy pofont. Attól a pillanattól kezdve T.J. otthagyta, türelmesen kivárta a "váltást" és csak a yorkival bírkozott lol (szerintem most gyúr pár hetet, aztán majd a földbedöngöli az uszkárt Wink )
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Nálunk ezt én csinálom Dzsinivel, és mégis szerintem a férjemre néz úgy,mint az istenre. Pedig aztán a simogatáson kívül mást nem csinál vele.Se kaja,se séta,se semmi. Kérdés

Lehet, hogy ez a nagy "semmi" az ami miatt ilyen nagy becsben tartja.
Ez embereknél is előfordul. Nálunk esténként és reggelenként apa viszi sétizni, és többet megenged neki mint én. Szerintem érzi, hogy vele aztán azt tehet, amit akar. Nekem meg produkálni kell, mert igaz hogy én etetem, én itatom, én fésülöm stb., de szigorú és következetes vagyok, ha kell (és ha tudok).

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálunk ezt én csinálom Dzsinivel, és mégis szerintem a férjemre néz úgy,mint az istenre. Pedig aztán a simogatáson kívül mást nem csinál vele.Se kaja,se séta,se semmi. Kérdés
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Nem tudom ismeritek-e a kutya 10pontját, nekem nagyon tetszik és milyen igaz Mosoly
http://kutyakozmetika.szendiallatosbolt.hu/cikk/tizpont.php

Ez csodálatos, és milyen igaz. Látszik, hogy nagyon jószívű gazdi szedte pontokba!

Én néha úgy gügyögök Lilivel, mintha egy bébi born lenne. De látszik hogy szereti, egyből jön simulni és nyalogatni a kezemet. A párom mindig azt szokta mondogatni: anya, ez a kutyus úgy néz rád, mint az istenre. Hát, kevés dolog van, amit meg nem tennénk érte.

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
Most látom, hogy az egészet összekutyultam. ..
Azért ki lehet bogozni?

Persze, sikerült kigobóznom Mosoly

És csak vicceltem, tudom, hogy Léda nagyon szeret (és persze én is imádom őt). És Yoda is visszajött az Andihoz (úgy 5 perc szólongatás után, úgyhogy gyanus, hogy ő is kötődik a családjához Mosoly

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Notte
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Most látom, hogy az egészet összekutyultam. ..
Azért ki lehet bogozni?
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na, sikerült az egészet fehér keretbe raknom... Mad
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Notte írta:
Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Nem tudom ismeritek-e a kutya 10pontját, nekem nagyon tetszik és milyen igaz Mosoly

Ez nagyon szép volt.
Tényleg látszik a kiskutyám szemében amikor rám néz, hogy csak én vagyok neki ölelés2

Erről a Yoda jutott eszembe...a hétvégén együtt sétáltunk a Népszigeten....hát én az ő szemében azt láttam, hogy "bárkivel elmegyek akivel kutya van" és ha az Andi nem megy utána akkor talán sosem gondol arra a Yoda, hogy hopi én nem a "foxis" család kutyája vagyok lol

Tudom ám, hogy csak viccelsz. lol
Léda imád téged. Grace is hajlandónak mutatkozik elmenni minden helyes kutyussal, meg szinte minden emberhez oda akar menni.
De mégis valamelyik nap amikor kis barátunk akit Grace is nagyon szeret picit sétáltatni akarta (a parkolóban trécseltünk az anyukájával és arrébb akart menni vele a fűre)
kb. 3 métert jutott vele előre amikor Grace teljes erőből húzott vissza hozzám. Akkor mondta a kisfiú, hogy Grészi nagyon szereti a gazdáját. erre az anyukája azt válaszolta, hogy "Persze hogy szereti"
És erre a kicsi:
"Nem, NAGYON SZERETI ! Van különbség!"
Ugye a gyerekszáj baba
Néha féltékeny vagyok, hogy Grace másokkal is olyan lelkesen játszik mint velem, de igazából én vagyok az akit nagyon szeret.

Azért Lédánál már 3 év után más a helyzet....mert ugye tőlem kapja a vacsorát, és este 7 felé már mindig eszébe jut hol lakik és kivel...és magától elindul haza Nagyon Boldog De megkockáztatom, hogy csak a finom falatok miatt jön utánam lol

Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Ez nagyon szép volt.
Tényleg látszik a kiskutyám szemében amikor rám néz, hogy csak én vagyok neki ölelés2

Erről a Yoda jutott eszembe...a hétvégén együtt sétáltunk a Népszigeten....hát én az ő szemében azt láttam, hogy "bárkivel elmegyek akivel kutya van" és ha az Andi nem megy utána akkor talán sosem gondol arra a Yoda, hogy hopi én nem a "foxis" család kutyája vagyok lol

Azért Lédánál már 3 év után más a helyzet....mert ugye tőlem kapja a vacsorát, és este 7 felé már mindig eszébe jut hol lakik és kivel...és magától elindul haza Nagyon Boldog De megkockáztatom, hogy csak a finom falatok miatt jön utánam lol

Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Ez nagyon szép volt.
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Nagyon jó !

"3. Kérlek, adj elegendő időt arra, hogy megértsem mit vársz tőlem."

Ezt a Mama-szolgának is megmutatom Wink
ribizli
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Tényleg nagyon, nagyon aranyos!
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
Sziasztok Exclamation

Idézet:
5. Kérlek, néha beszélj hozzám. Ha szavaidat nem is mindig értem, a hangodat és a hangsúlyodat jól ismerem.

Remélem, mert én szoktam verseket olvasni a Lédának. Nem szeretném, ha totál hülyének nézne. Összezavart

Vissza az elejére
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 21. Hétfő 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok Exclamation

Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szióka!

Látod, nagyon megrémültünk lol ,hogy te ilyen sokat dolgozol!!! puszi
Ha már elég idős a kutyus, akkor ahogy többen írták is, nem gond, hogy egyedül van otthon. Bár a kutyusok még nem reagáltak erre, csak mi gazdik! wink
Viszont még kicsi tényleg szüksége van arra, hogy felügyeljék!Meg az igazság az, hogy rengeted tündéri dologról maradnál le,ha kevest tudsz vele lenni.
Szívesen látunk itt bármikor!
Én is így kezdtem, hogy előszőr csak olvastam, aztán pár hónap múlva már volt kutyusom. Razz
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
monika
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Azt hiszem meggyőztetek róla, hogy nem döntöttem rosszul. Tényleg jobb ha megvárom amíg elkészül a házunk. Akkor a nagyszüleim közelében fogunk lakni, és akkor ők napközben tudnak vigyázni a kutyusra!
De azért ha nem bánjátok, addig is néha "ellátogatok" hozzátok. Aztán ha én is "westi-mama" leszek, akkor a tanácsokért "jövök".

Üdv.: Mónika

U.I.: A kutyusaitok nagyon helyesek!
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 17:11    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

monika írta:
Jafi írta:
monika írta:
Sziasztok!

... ezért a kutyus egész nap egyedül lenne (kb 8-18ó)

Ezt ugy gondoltad, hogy 8kor hagyod el a lakast (kutyat) es 18-ra ersz vissza munkabol?

Szia!

Igen. 8-ko rmegyek dolgozni és kb este 6-kor érek haza.

Embarassed Akkor én nagyon félreértettelek Embarassed

Ez már tényleg jobban hangzik és ennyit ki kell bírnia. Több ismerősöm is tart így westiet Semmi gondjuk nincsen a kutyával.

Bocsi és írd meg, ha megvan blöki Mosoly

Vissza az elejére
monika
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 17:07    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jafi írta:
monika írta:
Sziasztok!

Ezt ugy gondoltad, hogy 8kor hagyod el a lakast (kutyat) es 18-ra ersz vissza munkabol?

Szia!

Igen. 8-ko rmegyek dolgozni és kb este 6-kor érek haza.

Iza104
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 13:59    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
quote="Iza104"] Valahol azt olvastam, hogy a Westi az egyetlen fajta, amelyik jól tűri, ha egyedül hagyják és nem esik kétségbe tőle. Én is ezt tapasztalom.

Szia Exclamation

Ne haragudj nem akarok Veled vitatkozni, de nem tudom, hogy hol olvashattad a fentieket a Westiről Meglepõdött . Általában én is minden Westis cikket, könyvet elolvasok, de én még ilyet sehol sem olvastam. Az lehetséges, hogy a Te kutyusod már megszokta , hogy egyedül van és 8 órát kibir . Sajnos nálunk is van olyan nap amikor a gyerkőc csak később ér haza a suliból igy az én kutyim is 8órát, nagyon-ngyon ritkán előfordul, hogy 9 esetleg 10 órát vagy egyedül. Na de 18 órát Kérdés
A Westi nagyon szereti, ha foglalkoznak vele nem szabad az emberek társaaságától megfosztani.

Sajnos nem tudom megmondani hogy hol olvastam, de nem én találtam ki elhiheted.
Épp arról van szó, hogy senki sem beszél itt 18 óráról. A kutya reggel 8-tól este 6-ig lenne egyedül. Az 10 óra. A 18 órát azt természetesen én is durvának tartanám, ha valaki 18 órát van távol otthonról, akkor valszeg csak aludni jár haza, annak tényleg felesleges akármilyen kutya is, nemhogy westi!
Vissza az elejére
Iza104 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
Gyerekek, tényleg félreértettétek szegényt!

lol Ezert kerdeztem en is ra. cool
Dzsafi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
...de tényleg legalább fél éves koráig az kicsit sok neki!

Nálunk most pont fordítva működnek a dolgok.
Mivel T.J. mellett folyamatosan volt valaki, 2-3 hete kezdtük el tudatosan "magára hagyni" a lakásban. Szvsz ahhoz is ugyanúgy szoktatni kell a kuttyot.

Eleinte az én reggeli munkábajárásom után is "tiltakozott", de azt kb. 1 hét alatt tudomásul vette. Most a nejem hagyja naponta magára a lakásban. Az első napokban ugyanaz volt a helyzet (nyüszögés, ugatás, kaparás), de a jelek szerint kezd benne tudatosulni, hogy a "gazdi hazamegy" és ma már ha lemegy a nejem a boltba nem cirkuszol, tudomásul veszi. Folyamatosan igyekszünk nyújtani a távollét idejét, mert eljön az idő, amikor talán a nejem is munkába áll és akkor bizony neki is több órát kell egyedül otthon maradnia.

Ráadásul ezzel párhuzamosan már a "papírtisztaságról" is kezd leszokni (vagyis szinte semmilyen dolgát nem végzi el fenn a lakásban, lassan már a papírra se - már vagy 2 hónapja kakkantani nem kakkant fenn és pisilni is csak reggel pisil elvétve a papírra, napközben abszolút nem - igaz nap közben már nincs is kint a papír)
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gyerekek, tényleg félreértettétek szegényt!
A kutya nem 8-18 órát lenne egyedül,
hanem
8-tól 18 óráig! Ami felnôtt kutyának nem gond, de tényleg legalább fél éves koráig az kicsit sok neki!
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 10:00    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

quote="Iza104"] Valahol azt olvastam, hogy a Westi az egyetlen fajta, amelyik jól tűri, ha egyedül hagyják és nem esik kétségbe tőle. Én is ezt tapasztalom.

Szia Exclamation

Ne haragudj nem akarok Veled vitatkozni, de nem tudom, hogy hol olvashattad a fentieket a Westiről Meglepõdött . Általában én is minden Westis cikket, könyvet elolvasok, de én még ilyet sehol sem olvastam. Az lehetséges, hogy a Te kutyusod már megszokta , hogy egyedül van és 8 órát kibir . Sajnos nálunk is van olyan nap amikor a gyerkőc csak később ér haza a suliból igy az én kutyim is 8órát, nagyon-ngyon ritkán előfordul, hogy 9 esetleg 10 órát vagy egyedül. Na de 18 órát Kérdés
A Westi nagyon szereti, ha foglalkoznak vele nem szabad az emberek társaaságától megfosztani.
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Iza104
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 10. Csütörtök 9:57    Hozzászólás témája: Re: Tanács Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jafi írta:
monika írta:
Sziasztok!

Szerintem biztos úgy gondolta...
Vissza az elejére
Iza104 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 23 oldal [572 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu