Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Dec. 10. Hétfő 12:11
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kutyapszichológia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 23 oldal [572 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 21, 22, 23 Következő
Szerző Üzenet
lotifut
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Talán valamelyikőtökkel előfordult már hasonló....

Talán tudjátok, hogy sportszerető vagyok. "Csinálom" is, de nézni is szeretem. Gyakran előfordult már - legutóbb ma, a délutáni meccsnél -, hogy amikor szurkolok, hanggal, tapsolva, kurjongatva vagy éppen csendben, Panka jön, kicsi füleit hátracsapja, a tekintetében pedig a totális aggódás. Símogatom, nyugtatgatom, felveszem magam mellé, hogy semmi baj, minden rendben, de eltelik egy kis idő, mire megnyugszik. Közeledik az Olimpia....
Szerintetek mit lehet még tenni, hogy ne okozzak neki kellemetlen perceket?

Köszönöm!
lotifut jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ixi írta:
T.J. írta:
Kyra_07 írta:
Én megerősítelek benne, nekem is mindkettö müxik, és a 101 kérdést már töltöm is! Mosoly

Helyrebillent Razz

Kibillentem mert mozzilával nem megy...majd megpróbálom explorerrel=)

Én is mozzillát használok. De az automatikusan felugró ablakkal nem tölti le a dokumentumot. ellenben, ha az oldal közepén lévő "letöltés" részre kattintok, akkor lejön szépen mindkét doksi Wink

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kyra_07
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ixi írta:
T.J. írta:
Kyra_07 írta:
Én megerősítelek benne, nekem is mindkettö müxik, és a 101 kérdést már töltöm is! Mosoly

Helyrebillent Razz

én mozzilát hazsnálok Razz

„Ha a kutyád úgy véli, te vagy a legnagyszerűbb ember a világon, ne kételkedj benne!”
Vissza az elejére
Kyra_07 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ixi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Kyra_07 írta:

Helyrebillent Razz

T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kyra_07 írta:

Helyrebillent Razz
Kyra_07
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

„Ha a kutyád úgy véli, te vagy a legnagyszerűbb ember a világon, ne kételkedj benne!”
Vissza az elejére
Kyra_07 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ixi írta:
Sajna a 101 nem jelenik meg nekem... a kutyapszihológia meg üres...vagy ez valami utalás? lol nem hiszem=)
valami javaslat?

Döbbent
Megnéztem, mind a 2 anyag fenn van a neten, letölthető és müxik is Embarassed

Ha valaki más is megnézné és megerősítene/cáfolna az helyre billentené a lelki egyensúlyom Szemforgató
inid
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 8:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rit írta:
Ixi írta:
T.J. írta:
Remélem jó lesz Wink

101 kérdés... (60 MB, .pdf formátum)

Fennell - Kutyapszichológia (2,7 MB, .doc formátum)

Kellemes szórakozást !

Sajna a 101 nem jelenik meg nekem... a kutyapszihológia meg üres...vagy ez valami utalás? lol nem hiszem=)
valami javaslat?

Szólsz,amikor legközelebb beszélünk MSN-en, és elküldöm a Kutyapszichológiát. A 101 kérdés sajnos nincs meg nekem.

Rit!
A 101-et, ha kell, át tudom küldeni, ha valamikor összefutunk msn-en! Wink
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 12. Csütörtök 7:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ixi írta:
T.J. írta:
Remélem jó lesz Wink

Kellemes szórakozást !

valami javaslat?

Szólsz,amikor legközelebb beszélünk MSN-en, és elküldöm a Kutyapszichológiát. A 101 kérdés sajnos nincs meg nekem.
Ixi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 11. Szerda 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Remélem jó lesz Wink

Kellemes szórakozást !

valami javaslat?
rcZ
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Férfi Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 22. Csütörtök 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
rcZ írta:
A kérdésem az, hogy fog rám majd emlékezni, hogy én hoztam el a kennelből, azaz engem tekint majd a gazdájának?

Nem vagyok a téma szakavatott értője, de abban biztos vagyok, hogy a weszti nem olyan, mint a kiskacsa, aki a tojásból kibújva azt tekinti az anyjának, akit először meglát.
Tekinthet majd a gazdájának, de nem azért, mert Te vitted el a kennelből.

rcZ írta:
Ugye nem fog idegenként kezelni? Csak 1 embert képes elfogadni gazdájaként?

A weszti - mint tudtommal a terrierek általában - jellemzően 1emberes kutyák. Ami nem jelenti azt, hogy mást nem ismerne meg, vagy mással nem "haverkodna". (VérFarkas több hónapos kihagyás után is megismer mindenkit, akit korábban ismert) Bizonyára elfogad gazdának, de nem biztos, hogy Téged fog a Vezérnek tekinteni.

Hja ! Kicsivel lejjeb ebben a topikban találsz két "ajánlott irodalmat" - töltsd le (már ha eddig még nem tetted meg, mert látom van egészen friss letöltés mind a kettőnél) és olvasgasd, találhatsz bennük hasznos dolgokat Wink

Köszi !
Köszi
Vissza az elejére
rcZ jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 22. Csütörtök 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

rcZ írta:
A kérdésem az, hogy fog rám majd emlékezni, hogy én hoztam el a kennelből, azaz engem tekint majd a gazdájának?

Nem vagyok a téma szakavatott értője, de abban biztos vagyok, hogy a weszti nem olyan, mint a kiskacsa, aki a tojásból kibújva azt tekinti az anyjának, akit először meglát.
Tekinthet majd a gazdájának, de nem azért, mert Te vitted el a kennelből.

rcZ írta:
Ugye nem fog idegenként kezelni? Csak 1 embert képes elfogadni gazdájaként?

A weszti - mint tudtommal a terrierek általában - jellemzően 1emberes kutyák. Ami nem jelenti azt, hogy mást nem ismerne meg, vagy mással nem "haverkodna". (VérFarkas több hónapos kihagyás után is megismer mindenkit, akit korábban ismert) Bizonyára elfogad gazdának, de nem biztos, hogy Téged fog a Vezérnek tekinteni.

Hja ! Kicsivel lejjeb ebben a topikban találsz két "ajánlott irodalmat" - töltsd le (már ha eddig még nem tetted meg, mert látom van egészen friss letöltés mind a kettőnél) és olvasgasd, találhatsz bennük hasznos dolgokat Wink
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 22. Csütörtök 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

rcZ írta:
Sziasztok!

Kb. 1 hét múlva én is eme remek blöki tulajdonosa leszek!
Azaz nem én, hanem a barátnőm, de közös lesz (mint egy gyerek).
Azért kérdezem, mert kb hetente fogom majd csak látni, de akkor több napra. Ugye nem fog idegenként kezelni? Csak 1 embert képes elfogadni gazdájaként?

Javaslom,hogy vegyétek meg a westie-ről szóló zöldes-narancssárga könyvet, ebből nagyon sok mindent megtudtok a westie jelleméről; fajtaspecifikus nevelési és ápolási tanácsok is vannak benne, más olvasmányokkal kiegészítve hasznos lehet. Mosoly

Legutóbb Rit szerkesztette (2008 Máj. 22. Csütörtök 21:45), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Rit jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rcZ
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Férfi Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 22. Csütörtök 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Kb. 1 hét múlva én is eme remek blöki tulajdonosa leszek!
Azaz nem én, hanem a barátnőm, de közös lesz (mint egy gyerek).
Azért kérdezem, mert kb hetente fogom majd csak látni, de akkor több napra. Ugye nem fog idegenként kezelni? Csak 1 embert képes elfogadni gazdájaként?
Vissza az elejére
rcZ jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 21. Szerda 9:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rigolyák/szokások.

Nem tudom ki mit tapasztalt, de VérFarkasnak bizony-bizony ugyanolyan rigolyái/szokásai vannak, mint az embereknek lol

És most nem T.J. hebebézésére gondolok, ami inkább ösztön - na meg dili -, mint rigolya.

Mire is gondolok ?

1./ Mivel lassan 4 éve következetes a "napirendje", nagyon jól tudja, hogy reggel és este a sétáltatás az apájé, napközben az anyájé. Amikor a saját kis órája szerint eljön a sétáltatási idő beáll nyomkövető üzemmodba, de kizárólag a soros sétáltató mögé. Eszébe sem jutna a másikat "zaklatni".

2./ Az esti program már-már rituálé.
Amikor lefekvéshez készülődünk, akkor bejön a hálóba és befexik az ágyába, onnan figyeli a történéseket. Miután mindenki ágyba került és elhangzik a "jó éjszakát", akkor 2-3 percig még ott fexik, majd kivonul a hálószoba elé (szoktuk volt mondani: bizonyára büdösek vagyunk) és következetesen az ajtónak háttal fexik le a kövön. (az éjszaka folyamán pedig behúzódik a házába és reggel általában onnan bújik ki)

3./ Mind a két gyereket másképpen jelzi, előre lehet tudni, melyik jön. Amikor Detti bejön akkor jön a majdszétesekfarokcsova, ha a Gergő jön, akkor megáll előtte és valamilyen gurgulázó hanggal követeli, hogy simogassa meg.

4./ Ha pocisimogatás van, akkor, ha abbahagyjuk először elkezdi csóválni a farkát, ha nem történik semmi, akkor el kezd morogni Razz

5./ Ha hétvégén reggel nem szabadiő ruhát veszünk fel, akkor már fel van spanolva, mert tudja, hogy megyünk valahová. (VérFarkas ugyabár szinte mindenhová jön velünk, évente csak 1-2 alkalommal marad otthon - mint pl. legutóbb az állatkertlátogatás során)

6./ Éjjel ha felébredek és kimegyek a konyhába, VérFarkas rögtön követ és ki kell engedni az erkélyre (ha -1000fok van akkor is), de abban a pillanatban, amikor lekapcsolom a villanyt bejön és visszafexik a helyére.

Szóval ilyenekre gondoltam.....
Gondolom mások is tapasztalnak hasonlókat.
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 6. Kedd 8:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Nórika78 írta:
Már le is töltöttem, ez a 101 kérdés nagyon jó szerintem, bár még csak átfutottam.

Nekem is tetszik, bár még én sem olvastam végig.
Igaz 1-2 dolog meglepett, néhány megállapítással tán még vitáznék is, de alapvetően sok okosság van benne - főleg kezdőknek, akiknél már az is pánikot okoz, ha a kutya nem tudja rögtön mennyi 2X2 Razz

Köszönjük.
Le töltöttem én is,eddig csak átfutottam,majd este elolvasom.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 6. Kedd 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nórika78 írta:
Már le is töltöttem, ez a 101 kérdés nagyon jó szerintem, bár még csak átfutottam.

Nekem is tetszik, bár még én sem olvastam végig.
Igaz 1-2 dolog meglepett, néhány megállapítással tán még vitáznék is, de alapvetően sok okosság van benne - főleg kezdőknek, akiknél már az is pánikot okoz, ha a kutya nem tudja rögtön mennyi 2X2 Razz
Nórika78
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 5. Hétfő 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Remélem jó lesz Wink

Kellemes szórakozást !

Már le is töltöttem, ez a 101 kérdés nagyon jó szerintem, bár még csak átfutottam. Nagy a kísértés, hogy hajnalig olvasgassak Nagyon Boldog Köszi, hogy ilyen gyorsan hozzáférhetővé tetted!!!
Vissza az elejére
Nórika78 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 5. Hétfő 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Remélem jó lesz Wink

Kellemes szórakozást !
Nórika78
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 5. Hétfő 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Ma találtam egy nagyon jó kis könyvet, nem tudom ki hallott már róla:

"Dr. Bruce Fogle: 101 kérdés, amit kutyája megkérdezne a dokitól, ha beszélni tudna"

1994-es kiadás (Unikum könyvek) és sok érdekességet ír le röviden, nem túl tudományosan és érthetően. Már találtam 1-2 olyan dolgot is, amiről eddig teljesen mást tudtam/olvastam/hallottam - ez is egy fajta megközelítés.

Sajnos több mint 50 MBos .pdf formátum, e-mailben elég nehéz (lenne) elküldeni, majd találok valami módot, hogy feltoljam valahova - már ha érdekel valakit.

Én szeretném ezt a könyvet, ha van valami megoldás, letölteném! Köszönöm!!!!
Vissza az elejére
Nórika78 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 5. Hétfő 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ma találtam egy nagyon jó kis könyvet, nem tudom ki hallott már róla:

"Dr. Bruce Fogle: 101 kérdés, amit kutyája megkérdezne a dokitól, ha beszélni tudna"

1994-es kiadás (Unikum könyvek) és sok érdekességet ír le röviden, nem túl tudományosan és érthetően. Már találtam 1-2 olyan dolgot is, amiről eddig teljesen mást tudtam/olvastam/hallottam - ez is egy fajta megközelítés.

Sajnos több mint 50 MBos .pdf formátum, e-mailben elég nehéz (lenne) elküldeni, majd találok valami módot, hogy feltoljam valahova - már ha érdekel valakit.
Evcsi
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Ápr. 6. Vasárnap 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mojo írta:
Elnézést kérek! Megvan a hiba forrása. Egy warez oldalról töltöttem le és ott jelszóval védték le a rar fájlt. Én újra becsomagoltam, de nem tudtam hogy még mindig kérni fogja a kódot, így nem is tettem közzé! A jelszó: minerva
Amikor csomagolod ki kérni fog egy kódot, beírod hogy "minerva" a csomagolás folytatódik és meg is van. Még egyszer bocsi!

Köszönöm szépen nekem is sikerült letölteni. Nagyon Boldog
Katus89
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2008 Ápr. 6. Vasárnap 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mojo írta:
Elnézést kérek! Megvan a hiba forrása. Egy warez oldalról töltöttem le és ott jelszóval védték le a rar fájlt. Én újra becsomagoltam, de nem tudtam hogy még mindig kérni fogja a kódot, így nem is tettem közzé! A jelszó: minerva
Amikor csomagolod ki kérni fog egy kódot, beírod hogy "minerva" a csomagolás folytatódik és meg is van. Még egyszer bocsi!

Köszi szépen!Sikerült is megnyitnom! Nagyon Boldog Jó és hasznos olvasást mindenkinek! Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Katus89 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mojo
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2008 Ápr. 6. Vasárnap 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Mojo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2008 Ápr. 6. Vasárnap 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Katus89 írta:
Mojo írta:
Látom sokan keresik ezt a könyvet úgyhogy feltöltöm valahova ahonnan mindenki leszedheti és nem kell egyesével elküldeni mailben.
Innen lehet letölteni: http://data.hu/get/186229/Jan_Fennell_-_Kutyapszichologia.rar.html

Nekem nem sikerül letölteni!Pedig letöltöttem hozzá a programot is!Vki küldje el nekem,ha nincs más megoldás!Köszike! kata.soos@invitel.hu

Nekem sajna csak a laptopon van meg, azt pedig most nem szedhetem elő, szóval én nem tudom elküldeni Szomorú .
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 23 oldal [572 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 21, 22, 23 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu