Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Júl. 20. Péntek 13:40
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Főzőcske, de okosan !
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 38 / 38 oldal [950 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 36, 37, 38
Szerző Üzenet
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
Pedigy egy jó lángospartyban benne lennék egy vasárnap Nagyon Boldog

Hát hetek óta rágják a fülemet, lassan rá kell szánnom magam lol
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Én két dolgot tudok csinálni (a rántotta mellett): tejes pite és a lángos. Mind a kettőben Világbajnok vagyok, csak az a baj, egyre nehezebben tudom rávenni magamat Wink

Pedigy egy jó lángospartyban benne lennék egy vasárnap Nagyon Boldog
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én két dolgot tudok csinálni (a rántotta mellett): tejes pite és a lángos. Mind a kettőben Világbajnok vagyok, csak az a baj, egyre nehezebben tudom rávenni magamat Wink
Notte
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

oké, még ma leírom, most kicsit el kell mennem a kutya boltba lol
grace kap labdákat, utána leírom
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
Ágnes írta:
Notte írta:
Jó a topic lol !
Ágnes nekem vannak jó kis receptjeim amik egészségesek és ehetőek is, érdekel??? lol

Köszönöm! Érdekel! Mosoly

amiket én rendszeresen készítek és mind finom,szerintem: csőben sült spárga, töltött padlizsán,bazsalikomos tőkehal,köményes stangli,minestrone, az egyik legtutibb kalóriaszegény kaja a zakucka, de annak egyenlőre nincs meg a receptje, egy ez padlizsánkrém féleség, román recept, ha meglesz mindenképpen fölrakom,az egyik ismerős azzal fogyózott, én nagyon szeretem,
vannak salátareceptjeim is, majd ha még eszembe jut valami leírom.
a stangli receptjét ideírom mert azt biztos nem ismered, egy spéci könyvből vettem. Írd le melyik recept érdekel téged (vagy mást) és akkor azt is leírom

Köszi. Erkelekne még a csőben sült spárga és a minestrone is Mosoly

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Notte írta:
Jó a topic lol !
Ágnes nekem vannak jó kis receptjeim amik egészségesek és ehetőek is, érdekel??? lol

amiket én rendszeresen készítek és mind finom,szerintem: csőben sült spárga, töltött padlizsán,bazsalikomos tőkehal,köményes stangli,minestrone, az egyik legtutibb kalóriaszegény kaja a zakucka, de annak egyenlőre nincs meg a receptje, egy ez padlizsánkrém féleség, román recept, ha meglesz mindenképpen fölrakom,az egyik ismerős azzal fogyózott, én nagyon szeretem,
vannak salátareceptjeim is, majd ha még eszembe jut valami leírom.
a stangli receptjét ideírom mert azt biztos nem ismered, egy spéci könyvből vettem. Írd le melyik recept érdekel téged (vagy mást) és akkor azt is leírom
Köményes stangli:
12 dkg liszt (teljes őrlésű)
1 teáskanál sütőpor
1 teásk. fűszersó
2 evők. olaj
1 dl joghurt
2 ek. köménymag

1. Összekeverjük a lisztet a , sütőport , sót.
2.az olaj és a joghurt hozzáadásával sima tésztát gyúrunk.
3:15 egyforma részre vágjuk és egy lisztezett vágódeszkán 10 cm hosszú stanglikat formálunk .Megforgatjuk kömánymagban, letakarjuk és 1 órára a hűtőszekrényben pihentetjük.
4.
előmelegített sütőben, olajjal megkent tepsiben sütjük.

1db/46 kcal Wink
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az én specialitásom a mindent bele sütések.... szétnézek a hűtőben, és amit találok, összerakom Nagyon Boldog Ma este pl. csirkemájjal és füstölt sajttal töltött csirkemell lesz a vacsi, egy "prominens" személyiség jön hozzám látogatóba, le is lépek 3kor melóból, és megcsinálom
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ivf írta:
Nekem is eszembe jutott egy recept, amit egyszerű és szerintem finom.

Csirkemellet sózni, esetleg kicsit borsozni, lisztbe, tojásba majd reszelt sajtba mártani. Vajjal kikent jénai tálba tenni. Tejfölt elkeverni sóval, csipet borssal, préselt fokhagymával, pici liszttel, bele egy kis reszelt sajt, majd ezt ráönteni a húsra. Sütőbe be.....! /a húsra lehet esetleg tenni előfőzött karfiolt, esetleg spárgát,/ Kb. egy órát kell sütni alacsonyabb fokozaton, és a végén kell egy kissé megpirítani.

ez jó, imádom az ilyen kajákat szájat nyal
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 8:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
Jó a topic lol !

Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ivf
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 7:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ja és még egy, ha a húst előtte esetleg beáztatjátok fokhgymás tejbe, még izletesebb! Jó étvágyat szakács
Vissza az elejére
ivf jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
ivf
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 7:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekem is eszembe jutott egy recept, amit egyszerű és szerintem finom.

Csirkemellet sózni, esetleg kicsit borsozni, lisztbe, tojásba majd reszelt sajtba mártani. Vajjal kikent jénai tálba tenni. Tejfölt elkeverni sóval, csipet borssal, préselt fokhagymával, pici liszttel, bele egy kis reszelt sajt, majd ezt ráönteni a húsra. Sütőbe be.....! /a húsra lehet esetleg tenni előfőzött karfiolt, esetleg spárgát,/ Kb. egy órát kell sütni alacsonyabb fokozaton, és a végén kell egy kissé megpirítani.
Vissza az elejére
ivf jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Jajj Lippije! Csorog a nyálam,pedig van egy-két dolog közte,aminek nem szeretm az ízét, de így összeségében nagyon jónak tünik!!! eszik

Sikert aratott már több embernél is Nagyon Boldog
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jajj Lippije! Csorog a nyálam,pedig van egy-két dolog közte,aminek nem szeretm az ízét, de így összeségében nagyon jónak tünik!!! eszik
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hagymaimádóknak : Töltött hagyma

Enyhén sós vízben, amibe egy kis oragánót teszünk, 15 perc alatt puhára főzzük a nagy fej hagymákat. Leöntjük róla a vizet, majd ügyesen kiszedjük a közepét, 2 külső réteg maradjon. A kiszedett hagymabelsőt felaprítjuk, pici olajon pirítani kezdjük. Kicsi só rá, frissen őrölt bors, bőven majoranna és oreganó, egy kicsi menta, fokhagyma apróra vágva, majd amikor picit aranylik, felöntjük tejszinnel. Óvatósan összerotty, le tűzről. Közben csirkemellet megmost, só, bors, lerakni tepsi aljába. Rá a kibelezett hagymák, amikbe visszatöltjük a tejszínes oregánós hagymát. Megszórjuk a tetejét parmezánnal. Idáig update 2es Nagyon Boldog Ha ínyencek vagyunk, akkor a hagymákat be lehet tekerni bacon szalonnába. A maradék tejszínes cuccot ráöntjük a husira, be sűtő, 15-20 perc alatt közepes hőfokon összesütni, és már kész is. Köret és főtel is egyben, váljék egészségetekre Nagyon Boldog
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jó a topic lol !
Teddy
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

én nagy valószínűséggel csak süti recepteket fogok felírni mert ahogy elnézem a többiről majd Ti gondoskodtok Wink
egyik család kedvence amit már nagyon régen csináltam(nem csak banánból lehet) :
Banános kenyér:
HOZZÁVALÓK:
A 80 dkg-os gyümölcskenyérhez
3 nagy banán
10-10 dkg dió és vaj
15 dkg porcukor
2 tojás
22,5-22,5 dkg rétesliszt és teljes kiőrlésű liszt
1-1 kávéskanál szárított élesztő és vaníliaaroma

a forma kikenéséhez, vaj

ELKÉSZÍTÉS

A banánok héját lehúzzuk, a diót durvára vágjuk. A vajat és a cukrot robotgéppel simára dolgozzuk, majd hozzáadjuk a tojásokat. A réteslisztet átszitáljuk az élesztővel és csipetnyi sóval, majd hozzáadjuk a teljes kiőrlésű lisztet, és az egészet a vajas masszához szórjuk. Végül hozzákeverjük a banánokat meg a diót, beleöntjük az aromát, és simára dolgozzuk. Kivajazott formába simítjuk, és közepesen meleg sütőben tűpróbáig sütjük. A formában hagyjuk kihűlni, majd rácsra borítjuk.

Bonápötit ! Nagyon Boldog
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az eljövendő nyárra tekintettel az egyik kedvelt családi nyári étek -
Káposztába göngyölt húsgombóc

Végy egy kisebb fej (lehetőleg új kápit, vágd ki a torzsáját és az egész fejet tedd bele egy jó nagy lábasba, hogy befedje a víz. A vízbe vegetát, aki nem szereti sót kell csak tenni. Közepesen keményre kell főzni, közben meg is lehet fordítani, ha kisebb a lábos. Húsgombós szokásos töltött kápiéval: darálthús, rizs, fűszer, toji, finomra vágott petrezselyem. Ha a levelek már félpuhára főttek, akkor az egész levelekbe belegöngyöljük a husigombócokat. A kis csomagokat vissza a lábasba egymásra pakolva, felengedni ismét vízzel, kis vegeta, és beleteszünk 1 doboz sürített paradicsomot.
Tovább főzni még kb. fél órát. Ha kész tejföllel tálaljuk.

Nagyon finom, könnyű, és nem hízlal, kivéve a tejfölt!

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Teddy
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 14:32    Hozzászólás témája: Re: Főzőcske, de okosan !
Téma leírása: Itt elmesélheted miket szeretnél sütni, főzni - ha tudnál :-)
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Teddy írta:
Hát akkor kedves mindenki...lehet ide írni a jobbnál jobb recepteket!!!!
Ki kezdi??

Javaslom kezd a "repülős muffinnal" Exclamation Wink
aaah nem volt annak semmi baja...csak túl egészséges íze volt a sok teljes kiőrlésű liszttől...nem kínoznék senkit azzal h ilyet csináljon Nagyon Boldog
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 14:29    Hozzászólás témája: Re: Főzőcske, de okosan !
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Teddy írta:
Ki kezdi??

Ez olyan, mint a csengős p..na ? pirul
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gyümileves, köszi az öltetet Nagyon Boldog elrohanok bank meg ilyenek, aztán du. kapjátok a lippirecepteket Nagyon Boldog
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Görög gyümölcsleves (főzés nélkül)

Hozzávalók:

1 doboz felezett őszibarack,1 doboz főzőtejszin, kb.fél doboz mirelitt ribizli, 1 vanillincukor,ízlés szerint porcukor, egy kis rum,egy kis Tripliszek likőr(magyarosan írva),kb. 8 dl hideg tej, kb 1-2 dl narancsszörp.

Előveszünk egy mély,nagy tálat.
Az őszibarackot apró kockákra vágjuk,beletesszük a tálba,ráöntjük a levét is.Rászórjuk a vanillincukrot, 2-3 kanál porcukrot, de ez ízlés szerint.Ráöntjük a mirelitt ribizlit,kevés rum,kevés likőr,narancsszörp.Ezt jól összekeverjük,ezután jön a tejszin,összekeverjük,majd a végén a hideg tej,amivel kicsit felhigítjuk.Óvatosan összekeverjük, és akár azonnal fogyasztható, esetleg egy óra a hűtőben jót tesz neki.
Mi nagyon szeretjük,eddig a vendégeknél is sikere volt.Utólag is lehet ízesíteni cukorral és a likőrrel,ízlés szerint.Időnként málnával, és egy kis eperrel is meg szoktam bolondítani.De gondolom más gyümölccsel is finom, aminek erőteljesebb az íze!

Nyáron nagyon jó hűssítő,még desszertnek is elmegy! Nagyon jó étvágyat!

Legutóbb óvónéni szerkesztette (2005 Máj. 12. Csütörtök 14:17), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 14:05    Hozzászólás témája: Re: Főzőcske, de okosan !

Teddy írta:
T.J. írta:
Itt süthettek, főzhettek - aztán egyétek is meg ! lol
Ki kezdi??

Kezd te! Nekem momentán csak saláta és grillezett pulykamell jut eszembe...megártott, hogy csak azt eszem napok óta.

Tudom-tudom Papa-szolga, meg gofrit! Szörnyű vétek volt tudom, súlyos kilókkal fizetek érte! lol

Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 13:55    Hozzászólás témája: Re: Főzőcske, de okosan !

Teddy írta:
Ki kezdi??

Teddy
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 13:52    Hozzászólás témája: Re: Főzőcske, de okosan !

T.J. írta:
Ki kezdi??
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12. Csütörtök 13:34    Hozzászólás témája: Főzőcske, de okosan !

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 38 / 38 oldal [950 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 36, 37, 38
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu