Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Ápr. 20. Péntek 17:18
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Főzőcske, de okosan !
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 37 / 38 oldal [950 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 35, 36, 37, 38 Következő
Szerző Üzenet
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 17. Kedd 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Egy irtó fincsi köret : mentás borsópüré

2 közepes méretű burgonyát kezdj el főzni sós vizben. Amikor már majdnem teljesen megpuhult, adj hozzá fél kiló fagyasztott borsót, majd dobálj rá friss mentaleveleket. Forrald össze 1-2 percig, aztán le lehet szűrni, és fedő alatt 2-3 percig gőzben tartani. Robotgéppel keverd simára, amikor már szép krémes, mehet bele egy pici só, egy pici bors, vaj, hogy szép fényes legyen, ha édesszájú vagy, egy pici cukor, elkeverni, és kééész. Tradicionális angol kaja, aki szereti a borsót, imádni fogja Nagyon Boldog
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 15. Vasárnap 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Holnap naccerű sztapacska és tócsni lesz az ebéd Nagyon Boldog Csupa finomság, este megint dupla adag edzés lesz Nagyon Boldog
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 15. Vasárnap 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Sólet, füstölt libamellel Twisted Evil

Hol ? Hol ? Hol ?
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 15. Vasárnap 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
cookies írta:
Az ember gyermeke már attól is hízik, hogy olvassa ezt a topikot.

Naccerű fogyókúrás kajáim is vannak Nagyon Boldog

Nekem is !
Sólet, füstölt libamellel Twisted Evil
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies írta:

Repíthetnél egy párat!
De olyat lécci, amelyiknél nem éhezik az ember.

Ok, összeszedem majd Nagyon Boldog
cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 14

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
cookies írta:

Repíthetnél egy párat!
De olyat lécci, amelyiknél nem éhezik az ember.
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies írta:

cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 14

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én elég soxor csinálok ilyen tésztasalit, nagy kedvencem, és lehet a husi mellé mindenféle egyébb zöldséget pakolni, paprika, paradicsom, uborka, bármi. Egy kis paradicsomszósszal meg lehet bolondítani, igaz, akkor már kevéssé saláta jellegű Nagyon Boldog
ivf
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
ivf : ha tartalmas "pasi" kaját akarsz ebből csinálni, főzz ki egy adag penne tésztát, és azzal keverd össze, isteni tészasaláta lesz, ami még hidegen is jó Nagyon Boldog

Hmm, az ötlet nem rossz!!! Lám-lám mindig tanul az ember /öreg/lánya lol
Vissza az elejére
ivf jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ivf : ha tartalmas "pasi" kaját akarsz ebből csinálni, főzz ki egy adag penne tésztát, és azzal keverd össze, isteni tészasaláta lesz, ami még hidegen is jó Nagyon Boldog
ivf
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én ma délben a következőt csináltam:

Csirkemellet felcsíkoztam, sóztam, borsoztam. Olajon picit megpároltam póréhagymát, rátettem a húst, megszórtam görög fűszrkeverékkel, így pirítottam egy ideig, aztán nyomtam rá 3 gerezd fokhagymát, és tettem hozzá cukkini kockákat, az egészet tovább pirítottam /ha kell egy pici vizet önthettek alá/, megszórtam még pici oreganóval. Amikor a cukkini is kellőkléppen megpuhul és az általa engedett lé is elpárolgott, kész. Szeintem lehet mellé rizst főzni és a végén össze lehet keverni, de mi a lánnyal csak így simán egytál ételnek ettük./szerintem Norbi örülne, ha olvasná lol /

Soha nem csináltam még ilyet, de szerintem jól sikerült, és könnyű lányoknak való ebéd volt. /jelenleg egy férfi sincs itthon, a férjem dolgozóban, a fiam udvarlóban lol /
Jó étvágyat!!!
Vissza az elejére
ivf jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jól hangzik ez a husi Nagyon Boldog Hétvégén asszem összedobok egy kis görögsalit, azt Pötty is szereti Nagyon Boldog
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ja és még annyit..múltkor megcsináltam a páromnak is, meg végül a kisöcsém is velünk ebédelt, mindketten 2x vettek belőle! nagy sikere volt! és nagyon gyorsan kész van. igaz nekik csináltam mellé sültkrumplit, gondolván ennyivel nem laknak jól... Wink

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Itt a fórumon a Csajokkal, izé, a barátnőimmel, már jóideje tartunk fenn egy "receptek" topicot, de mivel az egész rész rejtett, Ti nem tudjátok olvasni...így majd alkalomadtán másolgatok be ide fincsi dolgokat. Elsőként, ami nekem nagyon bejött, a legutóbbi hétvégi csajbulinkon készült, ebédre. Tudni kell rólunk, hogy négyünk közül ketten főzőzsenik, ketten meg max úgy főznek, ha még a sómennyiség is pontosan meg van adva a receptben, mert különben minden félresikerál, és így inkább neki sem állnak semminek Nagyon Boldog (lehet találgatni, melyik "csoporban" vagyok én lol) Bemásolom a receptet, szó szerint ahogy a másik helyen van. és azért írtam le az előbbi dolgot, hogy értsétek miért ilyen szájbarágós a recept, még a saláta elkészítése is Wink

Vera írta:
Sajtkrémes husi
Hozzávalók (két személyre) :
40dkg pulyka vagy csirkemell
1 db sonkás/zöldfűszeres/natur krémsajt
(lehet tömlős, vagy tg dobozos)
olaj, vegeta, bors
1cs ujhagyma szára

A husokat szeletre vágod, ha kicsit vastagra sikerült, akkor klopfolóval lehet rajta fegíteni, de ne legyen túl vékony. Borssal és vegetával befűszerezed, majd hagyod kicsit állni(kb 10 perc). Ezidő alatt izlés szerint fűszerezheted még a sajtot, vagy kikeverheted a salátaöntetet.
Az olajat felhevíted egy teflonban, és a husik mindkét oldalát pirosra sütöd. Mire az megpirul, addigra a husi, ha nem vágtad tul vastagra, át is sül. Ha mindet átsütötted, akkor a maradék olajba belerakod a sajtot és kb 1 dl vizet, hamar forr, és akkor mehet bele a hagyma szár is apróra vágva. Ekkor vissza rakod bele a husikat, elzárod a gázt és raksz rá fedőt. Kész is!!!!
Saláta
A hétvégi szerint!
Az öntet:
1 kis pohár tejföl
1 teáskanál mustár
fél dl citromlé (, vagy lehet almaecet is)
cukor kb 2tk, de izlés szerint változik
mehet bele a hagymaszárból, és petrezselyem is, attól pikánsabb lesz.
A zöldségek:
Előre csomagolt, mosott saláta keverék
retek, uborka, ujhagyma

Mehet bele még: paradicsom, paprika, olivabogyó
mozzarela, ha nem sajtos husihoz csinálod

Jó étvágyat hozzá!eszik

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mivel a "kedves" vendég lemondta, csak egy eccerű lippi féle májas ragut csináltam, íme :
enyhén sós vizbe bőven kurkumát (ettől lesz széééép sárga) és kis szójaszószt, ebben megfőztem a rizst. Közben kis olajon póréhagymát pirítok, majd rá a csirkemájat, rá bors, majoranna és kevés szójaszósz, fokhagyma és persze véletlenül sem szabad rá sót rakni! Amikor már szépen sül, mehet rá apróra vágott gomba és borsó. Összerotty, figyelni rá, hogy legyen kis szaftja a végére. Amikor megpuhult minden, egy pici sóval utánízesít, de csak ha muszály, aztán összekavarni a rizzsel, és már kész is Nagyon Boldog
ivf
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
ivf írta:
Ezek szerint még nekem is tudsz!!!! Na, mikor készül az a tejes pite??? lol

Az csak frissen jó, szóval esélyed nincs rá, hogy egyél a Tejes pite a'la Papa-szolgából lol

Szólj csak nyugodtan, 40 perc alatt ott vagyunk!!!! lol
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ivf írta:

Az csak frissen jó, szóval esélyed nincs rá, hogy egyél a Tejes pite a'la Papa-szolgából lol
ivf
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Notte írta:
Papa-szolga!Most nagyot nőttél a szememben: IMÁDOM A TEJES PITÉT!!!!!!!

Látod, még én is tudok meglepetést okozni. Wink

Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Notte írta:
Papa-szolga!Most nagyot nőttél a szememben: IMÁDOM A TEJES PITÉT!!!!!!!

Látod, még én is tudok meglepetést okozni. Wink
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Minestrone:
1 húsos zöldpaprika
sárgarépa
zeller
krumpli
1 közepes fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
1 kis cukkini
kevés fejtett bab
1 nagy paradicsom
zeller és petrezyelyemzöl(én ezekből elég sokat teszek bele mert nagyon szeretem)
2 szál bazsalikom (lehet szárított is)
2 ek. olaj, só ,bors, 5-10 dkg sajt
A paprikát ha van grillsütő kicsit meg lehet sütni és aztán nejlonzacsiba tenni 15 percre majd meghámozni, ha nincs nyersen is jó..apró kockákra vágjuk.
A megtisztított krumplit, sárgarépát ,zellert, paradicsomot , a hámozatlan cukkinit apró kockákra vágjuk, zöldfűszereket felaprítjuk. A finomra vágott hagymát megpároljuk, rádobjuk a zöldségeket, 2 percig erős tűzön pirítjuk majd vízzel felöntjük, beleszórjuk a zöldfűszert, sózzuk , borsozzuk és fedő alatt mérsékelt tűzön 45-50 percig főzzük.
Levesszük a tűzről és beledobjuk a sajtot.
Én capellini tésztát is szoktam hozzá főzni ...

Spárga csőben sütve:
4 személyre:
80 dkg spárga, só ,fehér bors,5 dkg.vaj, 10 dkg. trappista sajt, 4 tojás ,citrom

A spárgát megtisztítjuk majd cukros citromos sós vízben 2-3 percig főzzük . Kiszedjük és szalvétán lecsepegtetjük .Kivajazott jénai tálban szépen egymás mellé és fölé rakjuk. Leöntjük tejfölből tojássárgájából reszelt sajtból sóból fehér borsból álló öntettel. Forró sütőben aranysárgára sütjük.

Köretnek is klassz. grace is nagyon szereti lol
Notte
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Én két dolgot tudok csinálni (a rántotta mellett): tejes pite és a lángos. Mind a kettőben Világbajnok vagyok, csak az a baj, egyre nehezebben tudom rávenni magamat Wink

Papa-szolga!Most nagyot nőttél a szememben: IMÁDOM A TEJES PITÉT!!!!!!!De sajnos már vagy 5 éve nem ettem Sír vagy nagyon szomorú
Sürgősen tennem kell ez ellen valamit...telefonálok anyunak hogy csináljon:oops:
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
T.J. írta:
Én két dolgot tudok csinálni (a rántotta mellett): tejes pite és a lángos. Mind a kettőben Világbajnok vagyok, csak az a baj, egyre nehezebben tudom rávenni magamat Wink

Pedigy egy jó lángospartyban benne lennék egy vasárnap Nagyon Boldog

Csatlakozom! Én is imádom a lángost! Nagyon Boldog

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
fokhagymás tejfölös ... hmm... összefolyt a nyálam Nagyon Boldog

A CACIBon olyat túrtunk be Kamival meg Szandival lol
(ha kimegyek a Vásárvárosba sosem hagyom ki Wink )
lippije
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
lippije írta:
Pedigy egy jó lángospartyban benne lennék egy vasárnap Nagyon Boldog

Hát hetek óta rágják a fülemet, lassan rá kell szánnom magam lol

fokhagymás tejfölös ... hmm... összefolyt a nyálam Nagyon Boldog
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 37 / 38 oldal [950 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 35, 36, 37, 38 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu