Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Ápr. 9. Csütörtök 6:00
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Általános ebcsevely
Ugrás:  
Kutyaszerelem
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [12 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 13. Szerda 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen ezt az egyszer szülést az én fejembe is próbálták beleverni,ráadásul állatorvos!
De mi nem akartuk! A kicsin már gondolkoztam,hogy meg kéne műtetni,mert itt az új helyen nem annyira biztos a kerítés,mint a réginél volt.Ráadásul ott nem voltak a szomszédoknál kutyák.Csak annyira féltem a műtéttől is,de lehet,hogy a vége az lesz.Inkább,mint kiskutyák szülessenek!
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
camaron
növendék
növendék

Neme: Neme:Férfi Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 13. Szerda 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Én szívem szerint bevezettetném,hogy azok a kutyusok és itt most minden kutyusra értem,akiket nem akarnak tenyészteni,de itt főleg a családi házaknál,falvakban élő kutyákra gondolok,inkább legyenek ivartalanítva,minthogy annyi kidobott kutyus legyen.

Teljes mértékben 1et értek Veled. Mert bármennyire is fogadkoznak a gazdik, hogy nekik eszük ágába sem jut.... de mindig lesz egy "okos" ember, aki meggyőzi őket. Nem egy helyről hallottam, hogy egy szukának az életében 1szer ellenie kell, mert így megelőzhetőek a "nőgyógyászati" problémák. Dehogy kell, ezt állatdoki mondja. És sokan vannak olyanok, akik kan/szuka kutyájuk mellé veszenek egy ellentétes neműt azzal a felkiáltással, hogy ne unatkozzon 1edül. És tudatlanságuk és nem odafigyelésük gyümölcse, hogy első tüzelés után rögtön kiskutya lesz. És egyébként ha úgy tetszik, a törzskönyv a kutya "minőségi bizonyítványa".
Vissza az elejére
camaron jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 10. Vasárnap 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ja,és még csak annyit!! Nekünk mindkettőnek van törzskönyve. A nagynak azért,mert 11 évvel ezelőtt skótjuhászt még csak úgy lehetett kapni, a kicsinek meg azért,mert igaz,hogy "csak" családi kedvencnek akartuk,de éppen a túltenyésztés,szaporítás miatt gondoltuk úgy,hogy biztosabb helyről vesszük,megelőzve a betegségeket,bajokat. Persze így se kizárt a veszély.

De annyira nem foglalkoztat minket a törzskönyv,hogy a nagy még 11 év után sincs átíratva a nevünkre,és még a kicsi se.
A nagyét nem régen kerestem elő,amikor valaki a fórumról kérdezte,hogy kik a szülők,tehát 10 évig a fiókban volt.Szóval elhiheted,hogy nem sznobságból van törzskönyves kutyusom.
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 10. Vasárnap 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ildikó!!

Nem bántani akarlak,eszembe sincs.Nem tudom a körülményeket,igazán nem is értek hozzá!
De az tény,hogy sokszor folynak a könnyeim,amikor benézek bizonyos fórumokra,és gyönyörű kutyák százai vannak rácsok mögött,halnak meg,koborólnak kidobva és nem lehet rajtuk segíteni,hiába a sok segítő kéz szerencsére.
Sajnos rengeteg törzskönyves kutyus is a menhelyeken,gyepmesteri telepeken végzi.
Gondolom sokan,főleg a régi tenyésztők,akik tényleg a kutyusokért élnek,mindent megtesznek értük,és itt tényleg a megfontolt tenyésztőkre gondolok,nem az olyanokra,akiknél futószallagon készülnek a kiskutyák érzik úgy,hogy a fajtát veszélyeszteti a felhigulás.
Biztosan vannak olyanok,akik a pénzért csinálják,hiszen ez is sajna higult az évek folyamán.
Nekem két kutyusom van az egyik skótjuhász,és mint az egyik fórumostól megtudtam nem is akármilyen ősökkel. Már 11.évében van,de nem tudtak rábeszélni soha,hogy legyenek kölykei.
Nem tudnám elviselni,hogy a hozzá nem értésemmel szaporítsam a szerencsétlen sorsú kutyák számát.
Én szívem szerint bevezettetném,hogy azok a kutyusok és itt most minden kutyusra értem,akiket nem akarnak tenyészteni,de itt főleg a családi házaknál,falvakban élő kutyákra gondolok,inkább legyenek ivartalanítva,minthogy annyi kidobott kutyus legyen.Lehet,hogy ezért sokan megorrolnak rám,meg azt is tudom,hogy ilyen törvényt nem lehet hozni,de nekem mindig azok a szomoru szemű kutyák jutnak eszembe,akik a rácsok mögött sinylődnek,és nem értik,hogy miért.
Tudom szerencsére itt nálatok nem ez a helyzet,ahogy írod vannak felelős gazdik,akik reméljük azok is maradnak.
Itt inkább arról van szó,hogy pl. a felkapott fajtát gyorsan el kezdik szaporítani lásd.pl Illatos út,tele gyönyörű németjuhászokkal is. Onnan veszünk ahol olcsóbb. Igaz nem tudjuk,hogy milyen az idegrendszere,aztán ha nem kell kirakják,vagy mehet a menhelyekre,gyepmesteri telepekre,mert már nincs rá szükség.
Érdemes ellátogatnod a kutya.hu-ra Illatos uti topic,Szentendrei Árvácska menhely,stb... Félelmetes,amit látni fogsz hidd el.
De ha itt a fórumon belül megnézed a Mini menhelyeseket már az is képet ad a borzalmakról.
Gondolom ezek a dolgok motiválták,aki írt neked,csak azért nem mindegy,hogy milyen stílusban teszik ezt meg.
Reméljük,hogy nálatok minden rendben lesz! Nagyon Boldog
Vissza az elejére
camaron
növendék
növendék

Neme: Neme:Férfi Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 10. Vasárnap 11:09    Hozzászólás témája: Re: Kutyaszerelem
Téma leírása: miért vannak oda a tenyésztők? oda a tenyésztők attól ha egy tk-es és oda
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Orgován Ildikó írta:
Miért vannak oda a tenyésztők attól, ha egy tk-es és tk. nélküli azonos fajtáju kuyták párosodnak. U.is az én havanesem tk.nélüli, befedezett egy 4 é. tk.-es szukát, ha a szuka gazdijának megfelelt a kan, akkor nekik mi a gondjuk, talán konkurencia? Nem pénzért csináltuk, el fogjuk a kiskuttyokat ajándékozni. Döbbent Egy kutya szépségét, báját a tk. határozza meg? Ezt egy nagy sznobságnak tartom. Engem viszont ugy letolt a tenyésztő, mint a sz.gatyát

Uram Isten!!!!! Ezt a kérdést Te komolyan gondoltad? Már nem is tudom, hogy mit írjak ekkora hülyeségre. A törzskönyv a kutya származását igazolja. Honnan tudod h a Te kutyád és a befedezett szuka között nincs-e rokoni kapcsolat? A tk ezt is igazolja. Van 2 féle ember, aki gyárt mindenféle kutyát (ez a szaporító) és van a tenyésztő, aki odafigyeléssel kiválasztja a megfelelő párt a kutyájának. Törzskönyv nélküli, akármilyen kutyák gyártása, a fajta felhigulását jelenti. Hisz törzskönyvet csak az a kutya kaphat, akinek a szülei is rendelkeznek azzal és akinek a szülei részt vettek tenyészszemlén, ahol kiszűrik a fajta hibás egyedeit. Tehát akinek nincs törzskönyve ott előfordulhat bármilyen genetikai, örökletes hiba, amit aztán tovább örökít az utódaiba. Mivel nincs tk-d, nem is jársz kiállításra, ahol egy bíró véleményezi az ebet. Honnan tudod, h megfelelő-e a kutyád, nem hordoz-e valamilyen hibát? Úgyhogy én annyira nem lennék büszke magamra. És ha ennyire szeretném az adott fajt nem csinálnék ekkora ballépést.... És ez nem a pénzről, hanem az adott fajta szeretetéről szól!! Amit Te csinálsz, az a faj felhigítását, adott esetben génhibás ebek előállítását jelenti. Nem csodálom, hogy lecseszett egy tenyésztő. Hál égnek, hogy nem ebben a fajtában vagyok érdekelt. Nem vagy más mint egy felelőtlen ember!
Vissza az elejére
camaron jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Westdob
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 3. Vasárnap 7:34    Hozzászólás témája: Re: Kutyaszerelem
Téma leírása: miért vannak oda a tenyésztők? oda a tenyésztők attól ha egy tk-es és oda
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Orgován Ildikó írta:
Miért vannak oda a tenyésztők attól, ha egy tk-es és tk. nélküli azonos fajtáju kuyták párosodnak. U.is az én havanesem tk.nélüli, befedezett egy 4 é. tk.-es szukát, ha a szuka gazdijának megfelelt a kan, akkor nekik mi a gondjuk, talán konkurencia? Nem pénzért csináltuk, el fogjuk a kiskuttyokat ajándékozni. Döbbent Egy kutya szépségét, báját a tk. határozza meg? Ezt egy nagy sznobságnak tartom. Engem viszont ugy letolt a tenyésztő, mint a sz.gatyát

a tenyésztő célja az hogy a fajtából a legjobbat hozza ki. és vannak a szaporítók, akiket nem érdekel hogy milyen lesz a kutya, csak legyen, az nem számít hogy azok esetleg valami hibát visznek be a vérvonlba ha újra pároztatnak vele. Na meg az ilyen kutyák kerülnek a menhelyekre is kidobva, mert megunják őket, vagy már nem tetszik, esetleg nem tud vele mit kezdeni, mert nincs tk-e.
Reméljük a te kutyid nem állnak be a rosz sorsú kutyák közé.
Persze én nem azt mondom, hogy nem lehetnek majd jó kutyák, csak azt hogy mi a tenyésdztők nézete
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 15. Vasárnap 13:37    Hozzászólás témája: Re: Válasz
Téma leírása: kutyaszerelem

Idézet:
Oké! Vszinü te is egy tenyésztő vagy kutyuff A neved rossz leirást
észrevettm de már nem tudtam javitani azért nem vagyok Szomorú szomoru

Nem, nem vagyok tenyésztő.

Csak segíteni szerettem volna a weboldal használatában, ne légy szomorú.
Orgován Ildikó
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 23:10    Hozzászólás témája: Re: Válasz

[quote="FlauwerGarden"]
Orgován Ildikó írta:
Flauwgardennek irnám. Eza szerelem nem véletlenül jött létre, a szuka gazdija kérte, de mikor meglátták egymást a kutyák rögtönszerelem lett 5 perc alatt meg volt a beteljesülés.3 pici kutya lesz, havanesekről van szó, de már mindnek van gazdija

Ha nekem vagy másnak akarsz válaszolni, akkor a jobb sarokban fent a "válasz" gombra kattintva megteheted...úgy legalább a nevem is helyes lesz taps

Egyébként nekem így sincs problémám az aktussal, mindössze egy tenyésztő lehetséges szempontját vázoltam integet[/quote
Oké! Vszinü te is egy tenyésztő vagy kutyuff A neved rossz leirást
észrevettm de már nem tudtam javitani azért nem vagyok Szomorú szomoru
Vissza az elejére
Orgován Ildikó jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 14. Szombat 14:55    Hozzászólás témája: Re: Válasz

Orgován Ildikó írta:
Flauwgardennek irnám. Eza szerelem nem véletlenül jött létre, a szuka gazdija kérte, de mikor meglátták egymást a kutyák rögtönszerelem lett 5 perc alatt meg volt a beteljesülés.3 pici kutya lesz, havanesekről van szó, de már mindnek van gazdija

Ha nekem vagy másnak akarsz válaszolni, akkor a jobb sarokban fent a "válasz" gombra kattintva megteheted...úgy legalább a nevem is helyes lesz taps

Egyébként nekem így sincs problémám az aktussal, mindössze egy tenyésztő lehetséges szempontját vázoltam integet
Orgován Ildikó
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 22:28    Hozzászólás témája: Válasz

Vissza az elejére
Orgován Ildikó jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 13. Péntek 21:01    Hozzászólás témája: Re: Kutyaszerelem

Orgován Ildikó írta:

Szia.

Nagyon Boldog cupido Bizony balesetek a legjobb családokban is előfordulnak. A mostani előtt nekem is olyan kutyám volt,aki egy Hovawart és egy N.J. ( a hovi volt a tkv-s ) egymásra találásából született.Csodálatos kutya volt, nagyon szerettem és sohasem felejtem el.

Ugyanakkor a tenyésztőt is meglehet érteni.Az ő érdekük, hogy a kennelükből származó és garantált minőségü ebek azok is maradjanak kölykeikben is.Viszont az is igaz, hogy ez is mint sok minden más emberi találmány, a saját elképzelése szerint alakítani egy fajt.Az állatvilág más egyedeitől nem kérjük számon a tkv-t, mondjuk Afrika szavannáin.

Akkor viszont jogosnak érzem a felháborodásod, ha a tenyésztő veled szembeni magatartása nem ütött meg egy elvárható minimumot.A stílus maga az ember, szokták mondani.
Orgován Ildikó
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 11. Szerda 15:55    Hozzászólás témája: Kutyaszerelem

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [12 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Általános ebcsevely
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu