Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Szept. 26. Szerda 2:08
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Német dog
Ugrás:  
wobbler szindróma
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [4 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
Tirácska
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 15. Hétfő 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!
Köszi a hozzászólást.
Sajnos az idősebbik kutya tüneteit nézve és a múlkori dolgot tapasztalva sajnos Wobblerről kell, hogy beszéljünk. A kicsinek a háttartásával is gond van/volt. a múlkor kapott Injekciót és Steroidhomon kezelést éd már jobban van! amikor viszont hirtelen fel kapja a fejét - mert éppen megijedt valamitől, vagy pl. ő jön ki a szobából én meg megyek befelé és majdnem összeütözünk - nos akkor van ám ordítás!! Sokat megyünk úszni...de azt sem szabad túlzásban vinni. Nem szabad, hogy nagyokat ugorjon, de hát próbáljon meg az ember egy 1 és 1/2 éves kutyust visszafogni.Mosoly))
Gerinc szinezéssel+röntgennel lehet 100% diagnózist kapni, de a gerinc szinezésnek is vannak rizikói amit nem feltétlenül vállanék be.
tanultan az előző Dobim miatt egy masszázst ami, úgy veszem észre segít.
Talán a kontrolált mozgással, úszással és masszázsal tudok rajta segíteni.

Archer írta:
Szia,

remélem már sokat javult a kutyusod állapota, ha esetleg még sem,én azt javasolnám, h. mindenképpen vidd el röntgenre,h. kizárják a Wobblert,de úgy tudom műtéti úton ez a betegség gyógyítható.Az én dogom is volt Wobbler gyanús a tünetei a következők voltak:instabil mozgás,hátsó lábaival nagy terpeszben állt és piciket tipegett vele,az elsőket pedig paciszerűen előredobálta.A tüneti kezelések szerintem nem a helyes megoldások.

Archer
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 6. Szerda 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia,

remélem már sokat javult a kutyusod állapota, ha esetleg még sem,én azt javasolnám, h. mindenképpen vidd el röntgenre,h. kizárják a Wobblert,de úgy tudom műtéti úton ez a betegség gyógyítható.Az én dogom is volt Wobbler gyanús a tünetei a következők voltak:instabil mozgás,hátsó lábaival nagy terpeszben állt és piciket tipegett vele,az elsőket pedig paciszerűen előredobálta.A tüneti kezelések szerintem nem a helyes megoldások.
Vissza az elejére
Archer jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tirácska
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 24. Péntek 14:14    Hozzászólás témája: Re: wobbler szindróma
Téma leírása: kezelés,diagnosztizálás stb
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!
Nagyon átérzem azt amin keretül mész a kutyusoddal. Sajnos a nagybátyádnak valószímű igaza lesz! Nekem dobermann-om van. Egy 12 éves aki már több mint 5 éve küzd a Wobbler-rel és pont ma voltunk a 1 és 1/2 éves Dobival az orvonál, mert tegnap még nem volt semmi baja és ma reggel már nem tudott lábra állni és csak sírt már kora hajnaltól kezdve.
Jót tesz nekik ilyenkor a pihenés (Min.5-6 napig, csak amit muszáj) és utána feltétlenül jó az úszás. Az úszás által a vízben erősödnek az izmok és nincs annyira megterhelve a nyaki csigolya rész. Valójában az egész gericre jó hatással van.
Vigyázz, hogy ne ugráljon sokat és ne kelljen hirtelen mozdulatokat csinálnia. Ausztriában tanultam még egy fajta gerinc masszázst amit kutyáknál lehet alkalmazni. Ez is sokat segít!!
Ha bármi kérdésed van, szívesen elmondom még a tapasztalatainkat a Wobblerrel kapcsolatban. Gyógyszerek is vannak amik segíthetnek de fiatal korban még annyira nem ajánlott.
Üdv

timóó írta:
sziasztok,
van egy 1 éves(és 1 honapos) német dogom,és van, hogy pár napig nem tud lehajolni,legalábbis fáj neki,és egész nap csak fekszik.amikor nálunk volt a nagybátyám(állatorvos), és megnézte felmerült a wobbler szindróma, de másnap már újra a "régi" volt és simán lehajolt.
elhiszem a nagybátyámnak,hogy nem az, de azért mégis szeretnék több dolgot megtudni róla.
ha valakivel történt már meg hasonló eset, vagy tud róla vmit,lécci szóljon!!

timóó
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Ápr. 10. Csütörtök 18:00    Hozzászólás témája: wobbler szindróma
Téma leírása: kezelés,diagnosztizálás stb
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

sziasztok,
van egy 1 éves(és 1 honapos) német dogom,és van, hogy pár napig nem tud lehajolni,legalábbis fáj neki,és egész nap csak fekszik.amikor nálunk volt a nagybátyám(állatorvos), és megnézte felmerült a wobbler szindróma, de másnap már újra a "régi" volt és simán lehajolt.
elhiszem a nagybátyámnak,hogy nem az, de azért mégis szeretnék több dolgot megtudni róla.
ha valakivel történt már meg hasonló eset, vagy tud róla vmit,lécci szóljon!!
Vissza az elejére
timóó jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [4 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Német dog
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu