Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Szept. 15. Vasárnap 9:23
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  
Benjilla
Moderátorok:  Tkata
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 4 oldal [86 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, 4 Következő
Szerző Üzenet
Samara Morgan
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 51

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 29. Szerda 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vannak újabb hírek Benjiről?
J.Zsuzsa
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 18. Szombat 21:24    Hozzászólás témája: Re: Benji
Téma leírása: jéééééé
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Talán kezdhetünk reménykedni, hogy minden rendben lesz Benjillával. Ma kaptuk:
Szervusztok Minisek, nagyon jól vagyunk. Maszat gyönyörű, okos, kedves, hízik és remekül érzi itt magát. Úgy látom. nagytaps
Vissza az elejére
J.Zsuzsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
előadó
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 17. Péntek 12:54    Hozzászólás témája: Benji Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csak most olvastam a kutyussal kapcsolatos hozzászólásokat. Nekem három kutyám van, mindegyik a gazdája által leadott kutya!!! Régebben én is szidtam az ilyen gazdákat, akik egy idő után megszabadulnak a kutyájuktól, de ma már úgy gondolom, hogy minden embernek lehet olyan gondja-baja, amiért erre a döntésre jut. A bunkók szélnek eresztik a kutyájukat és hazudoznak, hogy világgá ment az eb, stb! Ezerszer jobb döntés, ha elajándékozzák vagy menhely segítségét választják az ilyen helyzetbe került emberek! Nem kell ezért támadni őket, sok rossz döntést hozhatnak az emberek, miért pont kutya-kérdésben lenne ez másképp. Jó, hogy inkább visszakerült a kutyus a menhelyhez, én mindenképpen értékelem, hogy a gazdi visszaadta nektek és nem "tüntette el" a kutyát, pedig az nyilván egyszerűbb lenne! Én a három kutyámból egyet sem adnék vissza a régi gazdájának, mert imádjuk őket és ők is minket. Pedig túl sokat mi sem tudunk játszani velük, mert napközben a gyerek iskolában, én a munkahelyemen vagyok, de így is boldog mindenki! A kevés szabaidőben pedig intenzíven imádjuk egymást!
Vissza az elejére
Kodi
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 14. Kedd 22:26    Hozzászólás témája: Re: Benji
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Maszat???? Döbbent Hehe, illik rá Mosoly Szerintem ő nagyon gazdicentrikus kutyus lehet. nemhiába szökhetett el...Talán a kocsikázást is megszokja szép lassan, ha újra bízni fog az emberben...

VIGYÁZZATOK RÁ OTT LEÁNYFALUN!!! Sok sok simit neki Nagyon Boldog

Rona. írta:
Ezt kaptuk a gazditól:

Szervusztok! Gyorsjelentés Maszatról(hajdan Benjilla)!
Megszeppenve végighallgatta a hazafelé vezető utat.Itthon evett-ivott, körberohanta a kertet és a házat, folyton a sarkamban van, egy pillanatig sem lehet magára hagyni. Ma vásárolni akartam magammal vinni, mert hogy nem hajlandó egyedül maradni, de nem akart beülni a kocsiba, visszaszaladt a kertbe. Nyilván félt, hogy már megint elviszik vhová, s nem jöhet vissza. Az is lehet, h. verték, mert ha fölülről nyúlok feléje behúzza a nyakát s azonnal hanyattfekszik.
Nagyon jókat gyalogolunk, a két nap alatt (tegnap, ma) kb. 15 km-t. Már azt hittem néma, mert meg sem nyikkant ma délelőttig - de játék közben végre ugatott. Jól vagyunk, mindenki örül a leányzónak, s talán a Maszat névre is hallgatni fog egyszer. Ha éppen nem aludna, biztosan azt üzenné, h. üdvözöl mindenkit, s igen jó itt Leányfalun.
Vissza az elejére
Kodi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rona.
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 14. Kedd 22:03    Hozzászólás témája: Re: Benji

Ezt kaptuk a gazditól:

Szervusztok! Gyorsjelentés Maszatról(hajdan Benjilla)!
Megszeppenve végighallgatta a hazafelé vezető utat.Itthon evett-ivott, körberohanta a kertet és a házat, folyton a sarkamban van, egy pillanatig sem lehet magára hagyni. Ma vásárolni akartam magammal vinni, mert hogy nem hajlandó egyedül maradni, de nem akart beülni a kocsiba, visszaszaladt a kertbe. Nyilván félt, hogy már megint elviszik vhová, s nem jöhet vissza. Az is lehet, h. verték, mert ha fölülről nyúlok feléje behúzza a nyakát s azonnal hanyattfekszik.
Nagyon jókat gyalogolunk, a két nap alatt (tegnap, ma) kb. 15 km-t. Már azt hittem néma, mert meg sem nyikkant ma délelőttig - de játék közben végre ugatott. Jól vagyunk, mindenki örül a leányzónak, s talán a Maszat névre is hallgatni fog egyszer. Ha éppen nem aludna, biztosan azt üzenné, h. üdvözöl mindenkit, s igen jó itt Leányfalun.
Vissza az elejére
Rona. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kodi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 12. Vasárnap 19:52    Hozzászólás témája: Re: Benji

Ez Benji és az új gazdijelölt????? Nagyon Boldog Dejóóóóóóóódejóóóóó Nagyon Boldog Remélem hogy tényleg megtalálta az álomgazdit Mosoly
Vissza az elejére
Kodi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
J.Zsuzsa
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 11. Szombat 20:30    Hozzászólás témája: Re: Benji Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jól szorítottatok Benjillának! Tarammmmmm! Remélem mostmár rendbejön a kicsi élete!
Vissza az elejére
J.Zsuzsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kodi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 5. Vasárnap 2:26    Hozzászólás témája: Re: Benji Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves szofi!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nincs itt mocskolódás, csak mindenki leírja a véleményét, és erre van ez a fórum. Elismerésem, hogy ennyi mindent megtettél Benjilláért, a sok elfoglaltságod mellett, de azt neked is be kell látnod, hamarabb is rájöhettél volna, hogy ez nem megy... Egy kutya is nagy felelősség, nemhogy kettő, és még két gyerek is... Be kellett volna látni, hogy nem megy, és nem próbálkozni erődőn felül...mert ezzel Benjillának ártottál...

U.I: egy kutyát nem kell ütni-verni hogy megtört, boldogtalan kutya legyen...elég neki a sok gazdicsere .... Összezavart

Sajnos nálunk lakásban már két kutya van...így Benjillának csak szorítani tudok...
Vissza az elejére
Samara Morgan
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 4. Szombat 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon sajnálom, hogy a Téged ért kritikákat mocskolódásnak veszed, én itt ilyet nem látok. Természetesen nem mindenki nevében nyilvánítok véleményt, ismétlem: véleményt, vannak, akik nem értenek velem egyet, de ez a fórum célja: a vélemény-nyilvánítás.
Minden tiszteletem a Tiéd (és ezt komolyan gondolom), hogy ennyit dolgozol és mellette még suliba is jársz (én mihaszna nyugdíjas vagyok), de egy kutyának a lelkével, elméjével is foglalkozni kell. Neked meggyőződésed, hogy mindent jól csináltál, én másképp látom. Emberből vagyunk, így nem hibátlan egyikünk sem, én meg pláne nem. Hogy mennyire nem, azt le is írom: husky-nj mixünk babaként került a falkánkhoz, nyolc hónapos korára kiderült, hogy domináns a szentem, minden kutyához oda akar rohanni megmagyarázni, hogy ő az erősebb. Ezt csipkedés formájában teszi, amit nem minden kutya tolerál, és kész is az összeugrás. Tehát nem engedhetem el csak úgy, nem szaladgálhat (és kötekedhet) kedvére, kert nuku. Csak a hajnali futtatáskor engedjük el, mert néha muszáj kitombolnia magát. Szerintem a környékbeli kutyások utálnak minket, csak azok a gazdik várják Marcipánt, akikkel a Rákos-patak mellett összejárunk, mert ebeink jókat rohangálnak együtt. Viszont tudom, hogy Marcinak (aki szuka Nagyon Boldog ) több szabadságra lenne szüksége, ergo: a kutyát felelőtlenül vettem magamhoz, és ezt belátom.
De: ez a topic nem más kutyáról és gazdiról vagy annak hibáiról szól, hanem Benjiről és minden vele kapcsolatos dologról, amibe beletartoznak a Te vélt vagy valós hibáid is. Az egész vita abból fakad, hogy más fogalmaink vannak a kutyatartásról, szerintem fejezzük is be, úgysem tudjuk egymást meggyőzni.
Az inkognitóról pedig annyit: szerintem a nick jó dolog, nem mindenki szeretné látni a saját vagy teljes nevét a neten, az enyém egyébként olvasható Zorkó topicjában és bemutatkozó topicom is van a Tagbemutatóban. De mintha Te is a kutyusod nevén jelentkeztél volna be... A címemet pedig soha nem írnám le a világhálón, nagyon veszélyesnek tartom. Sosem lehet tudni, miféle elmebeteg olvassa a hozzászólásokat.
szofi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 3. Péntek 16:48    Hozzászólás témája: Benji Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tudjátok az az érdekes hogy a hozzászolók inkognitoban maradnak, én meg most is és mindig is vállaltam magamat

Valóban nem egyforma sem helyzetünk, sem leterheltségünk. Elhozatala után abban biztos vagyok, hogy két hónapig csak az orvoshoz jártunk szerencsétlennel, nem csak a babesia hanem a véres széklet miatt is, utánna meg ivartalanitás, varratszedés stb. Úgye abban nincs nektek sem logika, hogy ha kikezeltetéséről, örökbefogadási szerződésben vállalt kötelezettségemnek megfelelően ivartalanitásáról gondoskodtam, sajnáltam volna a pénzt a kombinált oltásra, de ezt egyébként úgy tudom a férjem kifizette nektek. Amit nem értek én sem, hogy sem az irvatalanitásról sem a babesiáról egy szó nincs vezetve a könyvben. Ezzel én két kicsi gyerek (mindenféle segitség nélkül) egy nehéz hivatás mellett (belgyógyászaton dolgozom állandó éjszakásként) mellette 2 éves továbbképzésre iskolába járok nem igen tudtam foglalkozni. Ezek ellenére is állitom, hogy bár a másik kutyámat már az elején bántotta (lényeges méretkülönbség van kettőjük között) sem ezért soha nem bántottuk - rászólni azért ha megengeditek rászóltunk - , szökései ellenére sem egyből dobtam be a törülközőt, hanem náddal emelve és plusz drótmagasitással próbáltam megoldani a helyzetet. Nyár végén, mint emlitettem az irvatalanitás után jobb volt a helyzet, szerették egymást a kutyik és mi is többet voltunk velük a kertben, Ő sem ugrált ki egy ideig (januárban újrakezdte sajnos) Azonkivül nyáron még nem jártam még iskolába sem, de álmomban sem gondoltam volna, hogy újra fogja kezdeni a szökdösést. Mi nem akartuk szobatisztának nevelni, mert kertben tartottuk a kutyikat. Viszont mikor beengedtük előfordult, hogy bepisilt. Ezt azért helyesbítettem, mert a telefonban senki nem figyelt erre, és rossz lenne ha valaki úgy vinné magához, hogy szobatiszta és aztán mégsem.
Tulajdonképpen, ha valakinek könnyebb, hogy engem mocskol tegye én tudom, hogy sokat megtettünk érte lehetőségeinken túl is, szerettük, soha nem bántottuk (senkinek soha nem is hagytam volna) és sajnos kudarc lett a vége. Tündével kapcsolatban annyit, hogy igérte, hogy személyesen eljöttök a Miniből majd ellenőrizni a kutyi tartását és megbeszélni ami nem megy - mert erről igenis többször szóltam neki!!- , nos sem Ő, sem Tőletek senki felém nem nézett soha. Ő, ahogy megtudtam már nem dolgozik a Mininél segitőként. Telefonszámát nem találtam mert mikor rendbejöttek a dolgok már nem telefonálgattam neki, a Mini nincs benne a telefonkönyben, a különleges tudakozóban nagynehezen a NOÉ-t felhivása után értem el hozzátok.
Aki esetleg veszi a fáradtságot megnézheti szétrágott kerítésünket, megkérdezheti a XVI.ker. Szent Korona u. 100. szám alatti Óvoda óvónőit,a szomszédaimat, járókelőket, hogy hányszor szaladgált a kutya az úttesten. Ti inkább hagytátok volna elüttetni az autókkal?? Érdekes, hogy erre egyik bölcs sem adott ötletet, mit tudtam volna a szökés megakadályozására még tenni. Örülök, hogy ennyi jóstehetségü, hibátlan, előre mindent előrelátó ember van, mint akik megítélnek. Munkátokhoz, amit becsülök sok erőt, kitartást és sok jóstehetségü befogadót kívánok, Benjinek meg egy kertesházas befogadót, sok szabadidővel, állandó felügyelettel.
Rőczeiné Horváth Éva (Westi)
Vissza az elejére
Samara Morgan
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 3. Péntek 13:56    Hozzászólás témája: Re: Benjilla
Téma leírása: benjilla

laiskkass írta:
Legyetek szívesek, ne vagdalkozzatok...
Most új gazdit kell keresni ennek a szupi kuttynak, nem egymást szapulni.
Ami volt, volt, a nézőpontok különdözősége miatt nincs sok értelme a vitának.

A hozzászólók addig fognak vagdalkozni, míg a dühüket ki nem adják, mert van, amit muszáj leírni!

Kedves Szofi!

Az én meglátásom szerint nem az váltotta ki az utálatot és meg nem értést, hogy nem sikerült az örökbefogadás, hanem az eltelt idő. Kilenc hónap nagyon sok! A kutya szeretete nem csak abban nyilvánul meg, hogy enni adok neki és elmondom, hogy jaj, de nagyon szeretem. Ez ott kezdődik, hogy kielégítem a kutya lelkiigényeit IS! Egy Benjilla-kaliberű kutya olyan gazdi mellé való, aki foglalkoztatni tudja az elméjét, Neked ez 9 hónap után jutott eszedbe.
Aztán itt vannak az alábbi apróságok:
- Benji ennyi idő után még mindig a "másik" kutya volt.
- "Szerinted" mindig együtt vitted őket oltatni. Ezt pontosan kellene tudnod. Szerintem.
- Sokáig nem tudtad elérni a Minit. Tündit sem tudtad elérni? Ő biztos segített volna a kapcsolatteremtésben. Vagy elég lett volna csak a Mini honlapjára fellépned, telefonszámot, e-mailt találtál volna. Ezt a fórumot is megtaláltad.
Az itt fórumozó ebrajongók nem fognak megérteni, Kodi meg különösen nem, aki nem csak a saját kutyájának akart játszótársat.
És végül egy megjegyzés: ha egy kutya lelkileg összetört, retteg, annak bizony oka van...
Éva
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 3. Péntek 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szigorúak vagytok . Van, hogy jóval később derül ki, hogy a gazdi és kutty nem illeszkednek egymáshoz. Öröm, hogy gazdi rájött, így új esély a kutyusnak.
Vissza az elejére
Kodi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 3. Péntek 10:14    Hozzászólás témája: Re: Benjilla Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Szofi!

Elolvastam az érem másik oldalát is,én nem bántalak, de nem tudom megérteni, miért kell egy év, hogy rágyere nem tudod vállalni Benjillát. Tudod, hogy én nagyon el akartam hozni, lakásban lakom. Ha ennyire szökős, akkor több törődést igényelt volna, és valószinüleg lakásból nem tud elszökni... Ha nem szobatiszta, hát rá lehet szoktatni, egyik kutya sem úgy születik hogy szobatiszta legyen...Oltásokat nem tudni...csak a doki számítógépéből...fura dolog. Oltási könyv??? Azóta már nekem is van kutyám, és pontosan tudom milyen oltásokat kapott, és mikor kell visszavinnem a következőre... És úgy gondolom tél ide vagy oda...a bundája mindeféleképpen gondozásra kerül...

És egy utolsó mondat: egy évvel ezelőtt is tudtad hogy sokat dolgozol...ezzel a tudattal két kutyát vállalni felelőtlenség szerintem...
Vissza az elejére
cecil..
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nincs vita nem ez a cél. A mi célunk a szerecsétlenül járt kutyusok boldog életének biztosítása. Benjillának segítünk a múltat elfelejteni és egy olyan gazdit találni aki felelôsséggel és szeretetben biztosítja a további életét. Várjuk olyan gazdi jelentkezését aki ezt vállalni tudja.
Vissza az elejére
laiskkass
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 16:07    Hozzászólás témája: Benjilla
Téma leírása: benjilla

Legyetek szívesek, ne vagdalkozzatok...
Most új gazdit kell keresni ennek a szupi kuttynak, nem egymást szapulni.
Ami volt, volt, a nézőpontok különdözősége miatt nincs sok értelme a vitának.
Vissza az elejére
laiskkass jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
borsocska
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 16:00    Hozzászólás témája: Re: Benji Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ehhez csak gratulálni tudok...ezek szerint akkor Önöknél kézzel írják be,mindenfajta más pecsét nélkül az oltást..ja és a doktor csak annyit ír be hogy "kombinált"?
6 kutyám van de mindegyikről tudom,hogy mikor voltak oltva...ezek szerint Ön 2-nél nem tudja észben tartani.
Vissza az elejére
borsocska jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szofi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 15:36    Hozzászólás témája: Benji Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tisztelt Minisek!

A kutyust ismételten soha nem bántottuk (nem is volt soha ilyenre szükség, mert egyébként nagyon értelmes). Egyformán a kertben tartottuk a másik kutyával, egyformát ettek, egyszerrre lettek oltatva. Telefonbeszélgetésünk utáln felhivtam az állatorvosi rendelőt, az állatorvos nem volt ott, segitője bizonyos Vas úr közölte, hogy nyáron adatvesztés történt a számitógépükben, és ha be is volt oltva (szerintem mindig együtt vittem Őket) akkor sincs benne az adatállományban. Ezt Önöknek úgy látszik nem mondta. Veszettség ellen tévedések elkerülése érdekében is be volt oltva. Tehát a kutyák egyformán kint voltak tartva, 150 négyszögölön kedvükre szaladgálhattak, fütött pincébe tudtak bemenni a hideg elől. Teljesen egyformán szerettem és szeretem Őket, de 150 négyszögöl köré nincs anyagi lehetőségem téglafalat húzni, nem tudtam megoldani a helyzetet. Önöket sokáig nem tudtam megtalálni, mert még a telefonkönyvben sincsenek benne. A babesia persze hogy nem fertőző, csak hát tele kullanccsal hoztam el, és ha megmondja Tünde, lett volna lehetőségem dönteni, hogy a kezelést tudom e finanszirozni és vállalni. A gyerekeknek először nem mondtam meg, de a telefonbeszélgetést hallották, és miután az óvodában ez már téma volt, hogy állandóan kiszökik Benjike, megértették, hogy nem lehet az autók között cikázva hagyni Őt. Benji sem a másik kutya télen nincs nyirva, sem fürdetve, szőre valóban le van nőve, ha jó idő lesz és megfürdetik úgyanolyan szép lesz, mint az előző képen. Ő valóban több foglalkozást igényel ill. emberközelséget, lehet hogy ezért szökdösött a szomszédba ill. ki. Ezt én nem tudhattam előre, neki kevés volt amit nyújtottunk. Több szabadidővel rendelkezőnek ajánlom. Sajnos és állandóan dolgozom, férjem is, a gyerekek sem voltak télen annyit kint a kertben, hogy játszanak velük, ez tény. Önök biztosan átlagon felül szeretik az állatokat, amit nagyra becsülök. Mégis kérem, próbálják a másik embert is megérteni. Megkötve tartani kutyát szerintem nem szabad, ha megkötöttük, hogy ne menjen el sirt és olyan szomorú volt, hogy nem gondolom megoldásnak. Kutyát soha nem bántanék, nem az első kutyám!Nagyon sok álmatlan éjszaka után döntöttem ugy, hogy visszaadom, de a rossz megoldások közül bizom benne, hogy a jobbat választottam. (Nem eresztettem szélnek ahogy sok lelketlen ember teszi.) Sajnálom, hogy ha valakinek nem sikerül az örökbefogadás, Önökben ilyen utálatot, és meg nem értést vált ki. Egyébként én nem vagdalkozom, a tényeket irtam le.
Westi
Vissza az elejére
cecil..
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A szavak hitelessége jelentsen annyit, hogy a kutyát a tulajdonos egy év alatt nem volt képes beoltatni. Ha már babéziára kezeltette érdemes lett volna esetleg be is oltatni. Tehát ha olyannyira szerette volna a kutyáját nem a gyerekei háta mögött szabadult volna meg az én kutyám és a másik címszóval, hanem beoltatta volna és esetleg átengedte volna olyan gazdinak aki megfelelôen gondoskodott volna róla. Két éves múltra tekinthet vissza a Minimenhely, mint rehabilitációs részleg. A munkánk során nagyon kemény helyzetekben kell helytállnunk és nagyon elôvigyázatosan adunk örökbe kutyát. Benjilla esetben bármennyire is körültekintô és lelkiismeretes volt önkéntesünk sajnos megtévesztették. Sajnálatos, leginkább, hogy egy mind külsejében, mind lelkiállapotát tekintve meggyötört, csalódott kutyát kaptunk vissza. Ezzel azt gondolom a saját lelkiismeretével számoljon el az exgazdi, ha van neki olyan és ne itt vagdalkozzon.

2005. májusában

most...
Vissza az elejére
Tkata
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 12:55    Hozzászólás témája: Re: Benjilla Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

1. A babesia nem fertőző betegség, kullancs terjeszti, bármelyik kutya áldozatul eshet bármikor, így azzal vádaskodni, hogy babesiásan került oda a kutya, felesleges és értelmetlen.
2. A problémákat tényleg jelezte, ezek megoldására tett javaslatokat Tündi, viszont senki sem írta elő Önöknek Benjilla örökbefogadását, több jelentkező is volt rá, lett volna más megoldás, Önök viszont nem akarták odaadni.
3. Benjilla sosem járt az illatosúton, tegyük hozzá: szerencsére.
4. Láncra nem is adunk kutyát, és elüttetni sem szeretnénk, ezért volt az azonnal válaszunk, hogy hozzák vissza, noha telt ház van a menhelyen jelenleg.
5. A történethez az is hozzátartozik, hogy Ön, a saját állítása szerint úgy tüntette el a kutyát otthonról, hogy a gyerekek, akik szerették Benjillát, nem is tudták.
6. És az is, hogy a telefonban folyamatosan úgy emlegette a kutyákat, hogy a 'sajátom' és a 'másik'. Furcsa, hogy majd' egy évnyi együttélés után még mindig a 'másik' státuszban van egy kutya.
Ezek is a történethez tartoznak.
Vissza az elejére
Tkata jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zizike2
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 68

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 10:52    Hozzászólás témája: Benjill0
Téma leírása: Gazdi levelére

Köszönöm levelét. Valóban az éremnek mindig két oldala van.
szofi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 2. Csütörtök 10:01    Hozzászólás témája: Benjilla Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tisztelt Minisek Kodi és Hozzászolók!

"Az érem és a ló másik oldala"

Munkátokat és kitartásotokat tisztelve a Benjilla rovatban megjelentekhez a következőt észrevételezném

Benjillát 2005. május végén hoztam el Gödöllőről Tünde nevü segitőtöktől. Ő mondta, hogy állandóan átugrál kerítésükön, de Ő bezárja a garázsukba. Amit elfelejtett mondani: A kutya babesiás volt, széklete pedig véres. Azonnal elvittem állatorvoshoz, mindennap injekcióra hordtam, pedig az állatorvos jelezte, hogy nem biztos, hogy túléli. 15 db kullancsot szedett ki belőle az állatorvos. Másik kutyánkra már akkor féltékeny volt, gyakran bántotta, de Tünde és más is azt mondta, hogy ivartalanitás után megszünik a rivalizálás. A mütét után valóban javult viszonyuk, de normál dróthálós keritésünkön már akkor is átugrált. Én jeleztem Tündének, hogy szerintem nem fog menni a dolog, Ő kérte, hogy legyek ideiglenes befogadó, hogy ne mozgassuk a kutyát. Miután a gyerekek és mi is szerettük vettünk 15 méter nádat és a keritést dróttal megmasítottuk, úgy gondoltuk maradjon, adjunk neki mégegy lehetőséget. Egy időre abba is maradt a kiugrálás, de idén január elején újra kezdődőtt. Én állandó éjszakás vagyok, nappal aludnom kell. Hol a szomszédok, hol a szomszédos óvodából, hol a járókelők csöngettek 10 percenként, hogy kint van a kutya, ill. a szomszédban (ahol nem örültek neki). Előttünk forgalmas úttest van (XVI.ker.Szent Korona u.). Kedves minisek, nem vagyok hajlandó láncon tartani, a garázsba bezárni a kutyát. Soha nem bántottuk Őt, most is és eddig is szerettük, sokat megtettünk érte. Mit kellett volna megvárni, hogy elüssék, valaki elvitesse a sintérrel és visszakerüljön az Illatosra? Egyébként Benjilla nem szobatiszta, kertben lehet tartani, de 2 méteres falkerítés kell vagy nem drótháló, mert azon egyszerüen átmászik.Átlagon felül értelmes, a gyereket szereti, de kissé önfejü. Ha valaki kertes házba viszi, majd rájön. Azt nem láthattam előre, hogy 4 hónap után újra szökdösni kezd. Javaslom, hogy azután itélkezzen mindenki, ha mindkét oldalt ismeri.
Westi
Vissza az elejére
Kodi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 1. Szerda 11:27    Hozzászólás témája: Re: Benjilla-Zorkó
Téma leírása: története

Nem csodálkozom....Zorkó történetén én is sírtam...Benjilla....az ő története nagyon dühít, mert én nagyon akartam őt!!!

Sajnos elképzelni sem tudom, hogy lehetnek ilyenek az emberek. Én nemrég hallottam, 14 év után egy kis yorkit akart elaltatni a gazdája, költözés miatt. És láttam is a kutyát, meghazudtolja a korát, picurka kis eleven kutya...Gondolom sok helyet foglalt volna az új helyen... Hogy lehet megunni őket??? És felelőtlenül továbbadni...hisz tőlünk függnek, és annyi szeretetet adnak amennyit ember nem bír adni egy életen át...

Nem értem...biztos kicsi vagyok... Szemforgató
Vissza az elejére
zizike2
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 68

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 1. Szerda 11:04    Hozzászólás témája: Benjilla-Zorkó
Téma leírása: története

Elmeséltem kislányomnak, Benjilla ( és Zorkó)történetét, úgy elkezdett sírni,...Megígértem neki, bár én ígéret nélkül is azon leszek,
amig nálunk lesz a Minin,- nagyon fogom szeretgetni. Zorkó még távolságtartó volt velem, de remélem vele is meg fogok barátkozni. Valóban igaz a mondás, kutya nélkül élni, nem lehet.!
Milyen ember lehet az, aki egy év után továbbad a kutyáján..?!
Nem messze tálőnk lakik egy nő, az meg öt év után adta le kutyáját egy menhelyen, most akar befogadni egy tacsit. Beszéltem a kutyásokkal, szó sem lehet róla, hogy a tacsika hozzákerüljön, az is úgy járna mint az előző.A tacsi gazdája utcán találta decemberben, pici méretű tacsi, nem tudja megtartani gazdit keres ezerrel, messziről láttam őket, helyes kiskutya, sajnálom, olyan gazdi kéne neki, aki nemcsak befogadja, hanem amig él gazdija is lesz.Üzentem neki, hogy a Reiteren lévő Totozóba menjen be Marikához,(tulaj) nagy kutyabarát, rengeteg emberrel találkozik, biztosan segitene.,- de nem hallgat rám. sajnos.Hű de hosszú lett mondókám, elnézést érte. Sziasztok.
Kodi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 28. Kedd 7:32    Hozzászólás témája: Re: Benjilla
Téma leírása: újra nálunk

Csatlakozom az előttem szólohoz...nagyon finoman fogalmaztál...

Ez a kutya meg van törve....Mit csináltak vele??? Remélem jól megmondtátok a magatokét mikor átvettétek... Sír vagy nagyon szomorú Mad
Vissza az elejére
Samara Morgan
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 27. Hétfő 15:40    Hozzászólás témája: Re: Benjilla
Téma leírása: újra nálunk

Irinci.. írta:
menjen a francba az ilyen.... dühbegurul káromkodik

Nagyon finoman fogalmaztál...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 4 oldal [86 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, 4 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  

Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Szavazhatsz ebben a fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu