Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Okt. 18. Csütörtök 22:54
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kezdő westie kutyatulajdonosok
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 49 / 49 oldal [1213 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 47, 48, 49
Szerző Üzenet
inid
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató szavakat, és a tapasztalaitok leírását. Mosoly Megnyugodtam. lufi

Pár dologban kérném még a véleményeteket:
Érdemes-e a táp mellett külön kálciumot adni a kutyusnak, ha igen milyet és milyen rendszeresen?
Milyen kullancs elleni védelmet javasoltok (nyakörv, csepp...)?
Illetve a késöbbiekben milyen féreghajtót érdemes adni a kutyusnak? Úgy tudom többféle van.

Szia!
Az az igazság, hogy ahány állatorvos, annyiféle tanács a kalciummal kapcsolatban. Én ahhoz tartom magam, ami számomra logikailag elfogadható (és lehet, hogy a döntésemmel többen nem értenek majd egyet Embarassed ).
A száraztáp, ha jó minőségű, kellő kalciumot tartalmaz (egészen 3 hónapos korig). Én három hónapos kortól kezdem el a kalciumot, mert a kezdődő fogváltás nagyobb kálcium-igényt von maga után. Másrészt ezeknek a pici babáknak még olyan érzékenyek az izületeik, hogy a korábbi elkezdésnél félő, hogy idő előtt bekeményednek, és pici tűkként fogják őket irritálni a járás közben (ami nem okoz fájdalmat, de többé-kevésbé látványos rendellenességnek tűnhet - ez a dolog egyébként lovaknál figyelhető meg a legszembetűnőbben). Ráadásul az idő előtti plusz kalciummal a veséjét sem akarom megterhelni...
Szóval én úgy gondolom, hogy a kalcium a fogváltás kezdetekor esedékes, amikoris tényleg szükséges a kalciumpótlás, addig elegendő a prémium tápok kalciumtartalma.
De a fogváltás kezdetétől viszont a növekedés befejeződéséig (kb. 1 éves kor) adni kell a kalciumot!
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tigrissy írta:
Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató szavakat, és a tapasztalaitok leírását. Mosoly Megnyugodtam. lufi

Érdemes-e a táp mellett külön kálciumot adni a kutyusnak, ha igen milyet és milyen rendszeresen?
Illetve a késöbbiekben milyen féreghajtót érdemes adni a kutyusnak? Úgy tudom többféle van.

Úgy tudom, Judit szokott javasolni valamilyen kálciomot a növésben lévő kiskutyáknak.
Kullancs ellen nekünk a frontline és az advantix cseppek jöttek be eddig, de ugyanúgy, ahogy a féreghajtót is, nekünk a doki szokta javasolni, hogy milyen kellene neki. Féreghajtóban különösen, azt mindig ad, ha mondjuk, hogy ideje van, dehogy mit, bevallom még sosem kérdeztem meg.

Sziasztok!
Mostanság kevés idöm van,de azért néha bekukk!
Igen kell adni nekik Kálciumot Cal-D-Phos a neve napi 1szem 1éves koráig,de a fogváltás ideje alatt 2szem.
Féreghajtás 3havonta kötelező tabletta többféle is van Drontal,Cestal.
Kullancs és bolha elleni szerek:Frontlayn,Exspot,Adventix.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Úgy tudom, Judit szokott javasolni valamilyen kálciomot a növésben lévő kiskutyáknak.
Kullancs ellen nekünk a frontline és az advantix cseppek jöttek be eddig, de ugyanúgy, ahogy a féreghajtót is, nekünk a doki szokta javasolni, hogy milyen kellene neki. Féreghajtóban különösen, azt mindig ad, ha mondjuk, hogy ideje van, dehogy mit, bevallom még sosem kérdeztem meg.
Csillagvirág
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 9:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Vissza az elejére
Csillagvirág jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:
Bevallom én soha nem méregettem, hogy mennyit kéne ennie. Mivel száraztápon voltak mindig tartva, ez kint van a tálban, és ha éhesek, esznek. Ez igy volt akkor is amikor kicsik voltak. Én hiába szeretném ugysem eszik többet, mint amennyire szüksége van. De mindig csak minőségi tápot ettek, most már egy jó ideje RC-t.

Nálunk szó szerint ugyanez a helyzet, és nagyon bevállt.
mióta nálunk van, az első naptól kezdve kint van előtte/előttük a száraztáp, és sosem ették túl magukat, tökéletes a súlyuk.
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bevallom én soha nem méregettem, hogy mennyit kéne ennie. Mivel száraztápon voltak mindig tartva, ez kint van a tálban, és ha éhesek, esznek. Ez igy volt akkor is amikor kicsik voltak. Én hiába szeretném ugysem eszik többet, mint amennyire szüksége van. De mindig csak minőségi tápot ettek, most már egy jó ideje RC-t.
joe
veterán
veterán

Neme: Neme:Férfi Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Szia!
Nagyon Boldog

Kiskutyám vidékről származik, törzskönyvezett, hívóneve Dugó. Egy igazi rosszcsont... Anyukája és apukája nagyon szépek, biztosan Ő is az lesz felnőttként (illetve már most is az). Három testvérkéje van, neki volt a legegyenesebb és legerősebb szőre az alomból, kis vasgyúró típus. izom Már két hete van nálunk...
Eukanuba Junior tápot kap a tenyésztő javaslatára. Nem igazán tudom, hogy normális dolog-e, de két napja már csak háromszor eszik. Olvastam, hogy 4 hónapos korig 4X kell etetni, de egyszerűen nem kért már annyiszor. Szerinted korai ez?
A szőre tényleg kemény, szálkás és jó sűrű, csak nem nagyon nő. Remélem "kinövi magát" idővel. Mosoly
Szia integet Nem mindenki ugyanúgy eteti a kutyikat, én a westie könyv alapján, 3 hónapos koráig napi háromszor, egy éves koráig napi kétszer, utána napi egyszer adok neki tápot. Rudi most 7 hónapos, 150 gr. eukanuba (bárányos, rizses) a napi adagunk. Gratula Dugóhoz taps
joe jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Szia!
Nagyon Boldog

Kiskutyám vidékről származik, törzskönyvezett, hívóneve Dugó. Egy igazi rosszcsont... Anyukája és apukája nagyon szépek, biztosan Ő is az lesz felnőttként (illetve már most is az). Három testvérkéje van, neki volt a legegyenesebb és legerősebb szőre az alomból, kis vasgyúró típus. izom Már két hete van nálunk...
Eukanuba Junior tápot kap a tenyésztő javaslatára. Nem igazán tudom, hogy normális dolog-e, de két napja már csak háromszor eszik. Olvastam, hogy 4 hónapos korig 4X kell etetni, de egyszerűen nem kért már annyiszor. Szerinted korai ez?
A szőre tényleg kemény, szálkás és jó sűrű, csak nem nagyon nő. Remélem "kinövi magát" idővel. Mosoly

Nagyon kis helyeske a Dugó! Mosoly Wink
Nem, szerintem nem korai, tudja Ő, hogy mennyit kell ennie, hogy ne halljon éhen! lol nagy vigyor
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Szia!
Nagyon Boldog

Szia! integet
Szerintem egyáltalán nem gond, ha nem akar 4x enni...így legalább nem neked kell majd leszoktatni róla. Ha a többi alkalommal rendesen eszik, nincs mitől tartani Mosoly
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 8:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Szia!
Nagyon Boldog

Szerintem Dugó nagyon szép kölyök. A szőre tökéletes. Egy éves korára igazi westie lesz. Nincs miért aggódnod.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csillagvirág
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 16. Szerda 8:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!
Nagyon Boldog

Vissza az elejére
Csillagvirág jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 15. Kedd 18:47    Hozzászólás témája: Re: Kezdő westie kutyatulajdonosok
Téma leírása: Minden, ami kezdő kutyatulajdonosnak kérdéses
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Kedves Minenki!

Boldog újdonsült kutyatulajdonos vagyok.
11 hetes kan kutyusom van.
Érdekelne, hogy normális-e, hogy még mindig rövid a kutyám szőre? Már sok képet láttam más kutyusokról ennyi idősen, és mindegyiknek hosszabb szőre volt már.

Szia! integet
Üdvözlünk a fórumon és gratulálunk a kutyushoz! Mesélj egy kicsit: honnan van a kutyusod, hogy hívják, milyen tápot eszik...! Mosoly
Elképzelhető, hogy a kutyuskádnak kemény a szőre, és ez lassabban nő! Wink Esetleg képet tudnál felrakni a fiúcskáról? Mosoly
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Csillagvirág
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 15. Kedd 13:44    Hozzászólás témája: Kezdő westie kutyatulajdonosok
Téma leírása: Minden, ami kezdő kutyatulajdonosnak kérdéses
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Minenki!

Boldog újdonsült kutyatulajdonos vagyok.
11 hetes kan kutyusom van.
Érdekelne, hogy normális-e, hogy még mindig rövid a kutyám szőre? Már sok képet láttam más kutyusokról ennyi idősen, és mindegyiknek hosszabb szőre volt már.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 49 / 49 oldal [1213 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 47, 48, 49
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu