Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Dec. 11. Kedd 3:34
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kezdő westie kutyatulajdonosok
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 48 / 49 oldal [1213 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 46, 47, 48, 49 Következő
Szerző Üzenet
kittY.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 8:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rit írta:
Kittyna írta:
nooiiiii írta:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket. Nagyon Boldog Az az igazság, hogy még panelben lakunk, úgyhogy most az előszobából van neki leválasztva egy rész. Akkor tesszük ide, mikor nem vagyunk itthon ill.éjjel. Vettem neki egy kosárkát, de még picit nagy neki, úgyhogy egy puha párnán alszik.
Valamikor beviszem éjjel a szobába, mikor már nagyon nem bír magával, és beteszem a kosárkába, és lelógatom a kezem hozzá. Viszon t ebből a kosárból meg tud szökni, ha elalszom, és néha nem ér el az előszobáig és akkor bekövetkeznek a kisebb-nagyobb balesetek. pirul

A kutyus egy szobába alszik veletek? Lemaradtam az elejéről. pirul

A hsz elején írja nooiiii,hogy alaphelyzetben a kutyus az előszobában alszik. Mosoly Csak hiszti esetén viszik be a szobájukba. Mosoly

Jah okés...kösziii. nagy vigyor
Hát sztem az is lehet, hogy nem lát Titeket és úgymond nem is érez.
Mert a kutyus érzi a szuszogásod és tudja nincs egyedül.
Én ezt olvastam. De lényege mindenki azt mondja, hogy egy szobába kéne aludni...az elején biztos míg kicsi. Mosoly

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
kittY. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 8:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kittyna írta:
nooiiiii írta:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket. Nagyon Boldog Az az igazság, hogy még panelben lakunk, úgyhogy most az előszobából van neki leválasztva egy rész. Akkor tesszük ide, mikor nem vagyunk itthon ill.éjjel. Vettem neki egy kosárkát, de még picit nagy neki, úgyhogy egy puha párnán alszik.
Valamikor beviszem éjjel a szobába, mikor már nagyon nem bír magával, és beteszem a kosárkába, és lelógatom a kezem hozzá. Viszon t ebből a kosárból meg tud szökni, ha elalszom, és néha nem ér el az előszobáig és akkor bekövetkeznek a kisebb-nagyobb balesetek. pirul

A hsz elején írja nooiiii,hogy alaphelyzetben a kutyus az előszobában alszik. Mosoly Csak hiszti esetén viszik be a szobájukba. Mosoly
kittY.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 8:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nooiiiii írta:

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
kittY. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 8:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nooiiiii írta:

Szia!

Nálunk az első éjszakától kezdve minden rendben volt; én többet voltam fent első éjjel,mint Arthur. Mi a boxot az ágyam mellé tettük,amiben alszik,így csak le kellett nyúlnom hozzá,ha felébredt, és még látott is. (A mai napig így van a boxa.)
Mi a kutyapelust is a szobában helyeztük el az ajtó mögötti sarokban, így mindig odaért. Mosoly
Gondolom nálatok azért sír a kutyus,mert nem lát benneteket.
nooiiiii
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
nooiiiii jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nooiiiii írta:
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnétek tőletek kérni. Az én kutyusom 7 hetes, és sajnos nagyon keveset alszik éjjel. Nyüszít, mikor pisilnie kell, akkor kiveszem a helyéről, de utána a visszaalvás nagyon nehezen megy. Biztos hiányzik neki az anyukája, mert nagyon bújik;az ölemben, kezemben elalszik egy idő után, de mikor visszateszem a helyére, nyüszít újra, és nem alszik tovább. Nálatok is volt ilyen?

Szia!
Szerintem az eddigi tanácsok jók, csak még azt fűzném hozzá, hogy a helyére sose küldd azért, mert rosszat csinált. Nem fogja szeretni és azt hiszi azért rakod oda, mert bűntetésben van... nem tudom, hogy ez nálatok ment-e, mivel még elég kicsi a kutyus, azt hiszem ez még nagyon nem fordulhatott elő...
A másik tanácsom, hogy próbáld arrébb tenni azt amiben alszik (nem tudom mi az), de lehet, hogy kényelmetlen neki vagy csak nem lát téged.
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Azt megkérdezhetem, hogy hol és miben alszik a picúr?
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nooiiiii írta:
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnétek tőletek kérni. Az én kutyusom 7 hetes, és sajnos nagyon keveset alszik éjjel. Nyüszít, mikor pisilnie kell, akkor kiveszem a helyéről, de utána a visszaalvás nagyon nehezen megy. Biztos hiányzik neki az anyukája, mert nagyon bújik;az ölemben, kezemben elalszik egy idő után, de mikor visszateszem a helyére, nyüszít újra, és nem alszik tovább. Nálatok is volt ilyen?

Szia!

Nálunk Angie az első naptól fogva az ágyam mellett fekszik a földön egy karnyújtásnyira. Kicsinek elég volt a kezemet lenyújtani neki és már minden rendben volt aludt tovább. Persze a karom lezsibbadt rendesen. Mosoly Ez nagyjából a mai napig megmaradt, ha felkelt reggel és én még lusta vagyok, akkor megsimizem és mondom neki, hogy még alszik. Olyan aranyos, képes nyitott szemmel csöndben feküdni, csak hogy a gazdi még pihenhessen egy kicsit. Mosoly

http://gallery.site.hu/u/lgabriella/
Vissza az elejére
lgabriella jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nooiiiii írta:

Szia!
Nem emlékszem, mióta van nálad a picúr, de nálunk az bevált, hogy az éjszakai fekhelye mellé pelenkát raktunk. Az legelső éjszakáját a boxában alva töltötte azon a pléden, amit az alomból hoztunk, és egyszer volt fenn.
De pl. amikor első éjszakánkat töltöttük Pesten az albérletben (már nem itthon), akkor lenn aludtam vele a földön, hogy az idegen környezet ne legyen neki olyan rémisztő.
Egyébként éjszakánként ha felébred, többször nem foglalkoztunk vele, és ott tartunk, hogyha elvégezte a dolgát, elfoglalja magát a játékaival, amíg újra el nem alszik. Sőt reggel is ugyanez van! Igaz, hogy egyszer egy éjszaka (fél 4-kor) mindenféleképp fel kell vele kelni és kimenni a folyosóra, mert a nagydolgát nem hajlandó a benti pelenkára elvégezni. És akkor addig ágaskodik az ágy szélénél, amíg fel nem kelünk... lufi
Viszont Pesten az éjszakát abszolút kibírta, és reggel volt rohanás kifelé a folyosón lévő pelenkához. vidám

Egyébként érdemes az elalvás előtt jól lefárasztani, hogy kellően álmos legyen. Ha pedig felkel és nyüszít, próbálj meg úgy aludni, hogy lelógatod a kezed hozzá, hogy érezze, hogy ott vagy...
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
nooiiiii
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
nooiiiii jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:
Adri & Spiky írta:
Kyra_07 írta:
Adri & Spiky írta:
Nálunk sincs kinn a táp, viszont egyetlen kis szívem most kezd hasonlítani egy hordóhoz, pedig ugyanannyit mozog és kap (szerintem az ivartalanítás miatt Összezavart ), nem tudom mit tegyek ellene. segítség

Mi is ezzel a gonddal küzködtünk, föleg igy a rossz idő miatt, hogy nem tudtunk edzeni, ezért is álltunk át a 2*-i etetésre, meg a light kajára. Nem nagyon bíztam benne, de sikerült, visszaállt a verseny súlyára. Mosoly
Sztem egy próbát megér. Wink

Köszönöm mindenkinek lol , de szerintem ez marad, amit Kriszti írt. nemangyal

Mi ez a lustaság??? lol

nyelvnyújtás Még hideg van...de már tavaszra megvannak a tervek...Igaz Lili? nagy vigyor izom
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lgabriella írta:
JEEM írta:
Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Tegnap voltunk dokinál Dugóval. Megkapta a kötelező oltását. Két hét múlva jön a veszettségelleni oltás, aztán már kivihetem sétálni az utcára. futokutyus Szerintetek elötte érdemes bolhaírtóval kezelni (mármint az első séta elött)?
Képzeljétek, a dokinéni anélkül, hogy rákérdeztem vona, megdícsérte Dugó szőrét, hogy milyen gyönyörű és jó minőségű. Nagyon boldog voltam. Nagyon Boldog
Ráadásul kiderült, hogy a kutyusom túl "jósulybanban" van. nagy vigyor Eddig aggódtam, hogy csak 3X eszik naponta, most meg kiderült, hogy ez is sok. bandzsal Szóval kevesebbet kap ezentúl enni...

Szia! Szerintem mindenképpen érdemes valamilyen élősködők elleni szert a kutyusra tenni, mi Frontline-t használunk eddig semmi panaszunk nincs rá, egyik kutyában sem volt még kullancs sem bolha.
Igazán nem akarok vitatkozni a dokival, de szerintem egy kölyök kutyánál nem értelmezhető az hogy túl jó súlyban van, én nem venném vissza a kaja adagját, tudja ő, hogy mennyit kell enni. Fejlődésben van és ilyenkor több táplálékra van szüksége és éppen az a jó, ha kicsit duci. Mi nagyon sokat szenvedtünk attól, hogy Molly keveset evett, Manfrédnál ez nem volt gond, néha már azt hittük hogy kipukkad, de úgy tűnik bármennyi belefér nagy vigyor

Szia Csillagvirág!

Egyetértek JEEM-mel, én sem venném vissza a napi adagját. Kis ducinak a legaranyosabbak. Mosoly

Jaja, Nálunk is apa is rákérdezett, hogy Wendy nem-e túlsúlyos..aztán mondta a doki, hogy nem...még kölyök és így szép meg fejlődik nagy vigyor
Kis hordó volt. pirul szerelmes

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
lgabriella
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

JEEM írta:
Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Tegnap voltunk dokinál Dugóval. Megkapta a kötelező oltását. Két hét múlva jön a veszettségelleni oltás, aztán már kivihetem sétálni az utcára. futokutyus Szerintetek elötte érdemes bolhaírtóval kezelni (mármint az első séta elött)?
Képzeljétek, a dokinéni anélkül, hogy rákérdeztem vona, megdícsérte Dugó szőrét, hogy milyen gyönyörű és jó minőségű. Nagyon boldog voltam. Nagyon Boldog
Ráadásul kiderült, hogy a kutyusom túl "jósulybanban" van. nagy vigyor Eddig aggódtam, hogy csak 3X eszik naponta, most meg kiderült, hogy ez is sok. bandzsal Szóval kevesebbet kap ezentúl enni...

Szia! Szerintem mindenképpen érdemes valamilyen élősködők elleni szert a kutyusra tenni, mi Frontline-t használunk eddig semmi panaszunk nincs rá, egyik kutyában sem volt még kullancs sem bolha.
Igazán nem akarok vitatkozni a dokival, de szerintem egy kölyök kutyánál nem értelmezhető az hogy túl jó súlyban van, én nem venném vissza a kaja adagját, tudja ő, hogy mennyit kell enni. Fejlődésben van és ilyenkor több táplálékra van szüksége és éppen az a jó, ha kicsit duci. Mi nagyon sokat szenvedtünk attól, hogy Molly keveset evett, Manfrédnál ez nem volt gond, néha már azt hittük hogy kipukkad, de úgy tűnik bármennyi belefér nagy vigyor

Szia Csillagvirág!

Egyetértek JEEM-mel, én sem venném vissza a napi adagját. Kis ducinak a legaranyosabbak. Mosoly

Vissza az elejére
lgabriella jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
JEEM
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 9:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Csillagvirág
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 8:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Vissza az elejére
Csillagvirág jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 18. Péntek 8:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri & Spiky írta:
Kyra_07 írta:
Adri & Spiky írta:
Nálunk sincs kinn a táp, viszont egyetlen kis szívem most kezd hasonlítani egy hordóhoz, pedig ugyanannyit mozog és kap (szerintem az ivartalanítás miatt Összezavart ), nem tudom mit tegyek ellene. segítség

Mi is ezzel a gonddal küzködtünk, föleg igy a rossz idő miatt, hogy nem tudtunk edzeni, ezért is álltunk át a 2*-i etetésre, meg a light kajára. Nem nagyon bíztam benne, de sikerült, visszaállt a verseny súlyára. Mosoly

Mi ez a lustaság??? lol
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi is küzdünk némi tulsullyal, bár most Ashley diétára van fogva a gyomorrontása miatt. Keveset járnak ki sétálni, nagyjából egész nap alszanak. Csak délután-este élénkülnek fel, amikor mindenki hazajön. Persze ilyenkor játszunk, de ez kevés. Azt hiszem nekünk is át kell majd állni valami lightosabb tápra. Nem örülök neki mert ezt a Sensibilet nagyon szivesen eszik.
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kyra_07 írta:
Adri & Spiky írta:

falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:
Adri & Spiky írta:

Futás Adri! Futás... vicces

Igen, én is ezt tudom neked javasolni! lol nagy vigyor izom
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kyra_07
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri & Spiky írta:

„Ha a kutyád úgy véli, te vagy a legnagyszerűbb ember a világon, ne kételkedj benne!”
Vissza az elejére
Kyra_07 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

inid írta:
Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató szavakat, és a tapasztalaitok leírását. Mosoly Megnyugodtam. lufi

Pár dologban kérném még a véleményeteket:
Érdemes-e a táp mellett külön kálciumot adni a kutyusnak, ha igen milyet és milyen rendszeresen?
Milyen kullancs elleni védelmet javasoltok (nyakörv, csepp...)?
Illetve a késöbbiekben milyen féreghajtót érdemes adni a kutyusnak? Úgy tudom többféle van.

És még mindig van mit írnom... lol
Szóval a kullancsok ellen is olvastam már, hogy a nyakörv jobb, mert nem szívódik fel a kutya bőrén keresztül, mint a cseppek (ez ellen vannak kétségeim bandzsal )!
Nekem már nyakörv és csepp mellett is került kullancs anno a kutyába! De én a csepp mellett teszem le a voksomat, mert kényelmesebb a kutyának is, hogy nincs mindig rajta nyakörv, és nem jár szaggal, mint a nyakörvek! (Amiket már írtak: Frontline, Exspot, Advantix)
A féreghajtót illetően pl. az én kutyám 11 hetes lesz, és még a mostani hétvégén is fog kapni a doktorbácsijától. És egyébként negyedévente kell adni - ahogy "Judit-pótanyánk" is írta... nagy vigyor (Cestal, Drontal) Azt nem tudom, hogy kell-e váltogatni, mert hallottam, hogy érdemes, nehogy megszokja a kutya szervezete, és ne hasson!

De mi ezeket a dolgokat (féreghajtó és csepp) mindig a nagykerből kaptuk/kapjuk, tehát az ott vásárló doktornéni és a vele tartó vásárlással megbízottunk eldönti helyettünk, hogy váltsunk-e! lol

Én úgy tudom, hogy a Drontal a legjobb féreghajtó, ezért mi nem is váltogatunk! Mosoly Wink
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri & Spiky írta:

Futás Adri! Futás... vicces
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálunk Angie előtt mindig ott volt a táp, mikor kicsi volt. Nem is volt vele gond evett szépen, de most kb. 1 hónapja válogatós lett a szentem, ezért most nincs mindig előtte a táp, ha nem kellett neki elvettük előle. Ezzel elértük, hogy egyen rendesen ismét és még jutalom falatnak is adhatom.
A Cal-D-Phos tablettát kicsi korától adtuk neki 1 éves koráig, semmi baja nem lett tőle.
Kullancs ellen mi is spot-on készítményt használunk: adventix, expot, frontline

Vissza az elejére
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató szavakat, és a tapasztalaitok leírását. Mosoly Megnyugodtam. lufi

Pár dologban kérném még a véleményeteket:
Érdemes-e a táp mellett külön kálciumot adni a kutyusnak, ha igen milyet és milyen rendszeresen?
Milyen kullancs elleni védelmet javasoltok (nyakörv, csepp...)?
Illetve a késöbbiekben milyen féreghajtót érdemes adni a kutyusnak? Úgy tudom többféle van.

És még mindig van mit írnom... lol
Szóval a kullancsok ellen is olvastam már, hogy a nyakörv jobb, mert nem szívódik fel a kutya bőrén keresztül, mint a cseppek (ez ellen vannak kétségeim bandzsal )!
Nekem már nyakörv és csepp mellett is került kullancs anno a kutyába! De én a csepp mellett teszem le a voksomat, mert kényelmesebb a kutyának is, hogy nincs mindig rajta nyakörv, és nem jár szaggal, mint a nyakörvek! (Amiket már írtak: Frontline, Exspot, Advantix)
A féreghajtót illetően pl. az én kutyám 11 hetes lesz, és még a mostani hétvégén is fog kapni a doktorbácsijától. És egyébként negyedévente kell adni - ahogy "Judit-pótanyánk" is írta... nagy vigyor (Cestal, Drontal) Azt nem tudom, hogy kell-e váltogatni, mert hallottam, hogy érdemes, nehogy megszokja a kutya szervezete, és ne hasson!

De mi ezeket a dolgokat (féreghajtó és csepp) mindig a nagykerből kaptuk/kapjuk, tehát az ott vásárló doktornéni és a vele tartó vásárlással megbízottunk eldönti helyettünk, hogy váltsunk-e! lol
inid
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csillagvirág írta:
Szia!
Nagyon Boldog

Kiskutyám vidékről származik, törzskönyvezett, hívóneve Dugó. Egy igazi rosszcsont... Anyukája és apukája nagyon szépek, biztosan Ő is az lesz felnőttként (illetve már most is az). Három testvérkéje van, neki volt a legegyenesebb és legerősebb szőre az alomból, kis vasgyúró típus. izom Már két hete van nálunk...
Eukanuba Junior tápot kap a tenyésztő javaslatára. Nem igazán tudom, hogy normális dolog-e, de két napja már csak háromszor eszik. Olvastam, hogy 4 hónapos korig 4X kell etetni, de egyszerűen nem kért már annyiszor. Szerinted korai ez?
A szőre tényleg kemény, szálkás és jó sűrű, csak nem nagyon nő. Remélem "kinövi magát" idővel. Mosoly

Nagyon édes Dugó!
Az, hogy mennyit eszik, teljesen kutyafüggő. Az én Ördögöm 10 és fél hetes, és naponta simán megeszi az ajánlott mennyiség minimum 1,5-szeresét (és így sem tud elhízni, mert akkora energia van benne, hogy amit megeszik, le is rohangálja)!
Tehát valószínű, hogy Dugó annyit kíván, amennyit tényleg megeszik... Úgyhogy ne aggódj!
Én nem hagyom kinn előtte a kaját egész napra (már az előző kutyámnál is ez volt a bevett szokás), mert így legalább ő is és én is magamra erőltetek egy kis rendszerességet! Ráadásul az etetések nagyszerű alkalmat adnak a tanításra (behívás, "falkán" belüli rangsor kialakítása), amit ugye sosem lehet elégszer gyakorolni... Mi még kb. 1 héten keresztül naponta négyszer eszünk (fél 8-8, 12, 16 és este fél 8 ), mert egyébként nem bírnék Őfalánkságával! Igaz, hogy a két "köztes étkezés" kisebb mennyiségű, mint a reggeli és a vacsi...
Aztán jöhet a keserves átállás: a napi háromszori evés - pizza+sör! lol sör eszik részeg cool

Legutóbb inid szerkesztette (2008 Jan. 17. Csütörtök 13:24), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 48 / 49 oldal [1213 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 46, 47, 48, 49 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu