Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Máj. 26. Kedd 17:39
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Shar pei: ha segítség kell
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 13 oldal [301 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Következő
Szerző Üzenet
Type-R
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19. Vasárnap 23:10    Hozzászólás témája: farok végén nincs szőr
Téma leírása: farok végén nincs szőr, az orvos szerint kikopott
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Lassan egy éves lesz a kan shar-pei-em. Irtó rossz, és izgága meg minden. Mosoly De most nem ez a lényeg.
2 napja vettem észre, hogy a farka hegyén nincs szőr, hanem csak a bőr látható. Olyan mintha egy csomóban kitépték volna. Elvittem orvoshoz -igaz nem csak ezért-, aki azt mondta, hogy a jellegzetes shar-pei-es kunkori faroktartás miatt kikopott onnan a szőr, és nem is fog visszanőni. Én ezt első hallásra gyanúsnak tartottam, ezért gondoltam megkérdezem az itteni fajta szakértőket is. Ez tényleg így van? 1 éves korukra kikophat ezért a szőrük? Kérlek segítsetek, mert nem tudok mit gondoljak ezzel kapcsolatban!
Köszönettel:
Type-R
Vissza az elejére
Type-R jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabrycica
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 11. Szerda 7:10    Hozzászólás témája: köszönöm Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és az ötletet, hogy mitől lehetett a kutyámon ez a kipersegés. napja kezeljük tetrannal és nagyon szépen tisztul a kutya, de ha esetleg visszatérő dolog lesz ez nála rögtön állatorvoshoz viszem.Mondjuk én azt is gondoltam, hogy pokrócon alszik és lehet beizzadt és kipersegett ettől.Étrendje az csirkefarhát és chappy. Kamillás hintőporral is kezelgetem remélem, hogy most már tényleg rendbe jön mert úgy néz ki. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
gabrycica jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
summernightsharp
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 10. Kedd 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

A tetrant jó hogy elkezdtétek, ártani sztem nem ártatatok vele, bár huzamosabb ideig nem jó alkalmazni.
Ha atka azt csak doki tudja megmondani kaparékból.. Szomorú
Viszont lehet allergia is... milyen tápot eszik? mindíg ezt kapta vagy esetleg mostanában váltottatok?
gabrycica
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 9. Hétfő 11:11    Hozzászólás témája: Segítség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Van egy tündéri shar-pei kanom, Cézár. Nem tkv-es. Tegnap vettem észre, hogy a hasán piros foltok vannak amiket nyalogat viszont nem viszket neki. Gőzöm sincs hogy mi lehet ez. Először arra gondoltam, hogy megcsikarta, de reggelre több piros folt lett neki és ezek a piros foltok ki is dudorodnak. Egyre föntebb halad és olyan mintha a szőr is kezdene kijönni a hasa alján! Mi tetránnal kentük e hogy valamelyest megállítsuk ezt a dolgot, le is lapadtak ezek a piros foltok. Kérlek segítsetek hogy mi lehet ez!? Lehet ez valami féle atka? Kérdés

Vissza az elejére
gabrycica jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
timy-nanda
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 20. Péntek 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia JUCCI!

Nagyon ügyes gyereked van... igen a sharpok hamar szobatiszták lesznek!
ha minőségi táppal etetsz akkor semmi vitaminra nincs szüksége a csöppségednek, mert ezekben a tápokban minden benne van amire szüksége van...!! amúgy mivel etetsz??
mennyi idős??? elvileg már kapnia kellett volna oltást annál akitől vetted! vidd el dokihoz mert szerintem már el kellett volna kezdeni az oltásokat!!

Nekem is most van kiskutyám, és nagyon ügyes Ő sem rág meg semmit a lakásban de Ő a lakáshoz hozzá van szokva mert hisz a tenyésztőjénél is lakásban volt, így tudja hogy kell idebent viselkednie!!!

ha van valami kérdésed akkor szívesen segítek!!

http://gallery.site.hu/u/timy-nanda/
www.timisharpei.mindenkilapja.hu
Az igaz barátság érték, becsüld meg a kutyádat!
Vissza az elejére
timy-nanda jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
JUCCY
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 20. Péntek 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ezzel telik a napja
Vissza az elejére
JUCCY jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
JUCCY
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 20. Péntek 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!Köszönöm a jo tanácsokat.Fantasztikus ez a kutyus,imádjuk!Szinte teljesen szobatiszta(néha egy-egy csepp),nem rág szét semmit(eddig).Még azt szeretném tudni,hogy kell e adni neki vitamint,vagy valamit ami fontos neki?Oltást még nem kapott.Köszi
Vissza az elejére
JUCCY jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jassal
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19. Csütörtök 9:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Timi!

Aramis ára pontosan ott mozgott, amit te is írtál. Az, hogy egy tenyésztő mit vállal, szerintem egyénileg dönti el. Ebben a kérdésben vannak itt nálam jóval okosabbak, akik tenyésztik a kutyákat. A szemfelvarrás (amennyire én tudom) szinte természetes náluk. Aramis-nak is fel volt varrva, de egyáltalán nem észrevehető. Diszpláziaszűrésre 1 éves kora körül szeretném vinni.
Timcsi*
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 18. Szerda 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Jassal!

Köszi a segítséget! Én sem szeretnék extra ráncosat. Amelyik tenyésztő szimpatikus, azoknál nem extra ráncosak a szülők,diszpázia negatív és az előző alomnak (igaz más apától) nem kellett felvarratni a szemét, az ár pedig 90e körül van,ami reálisabbak tűnik. Ha nem titok, Te mennyiért vetted? A köldöksérvet h lehet kiszúrni?? én most olyat is hallottam h a szerződésbe beleírják h a fele árat visszaadja a tenyésztő, ha később kiderül diszplázia vagy szükség lesz szemfelvarrásra?? Észre lehet venni, ha a kutyusnak korábban volt szemfelvarrása? Milyen kortól szűrhető a diszplázia??

Timi
Vissza az elejére
Timcsi* jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 17. Kedd 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Timi!
Saját tapasztalat után tudom mondani, hogy én mire figyeltem. Fontos volt, hogy a szülők egészségesek legyenek (diszplázia!), a kiskutya is teljesen egészséges legyen (köldöksérv pl.). Mivel én azt olvastam, hogy nem jó ha túl ráncos, ezért nem is kerestem azokat, akik úgy hirdették, hogy extra ráncos kiskutyájuk van.
Szemfelvarrásra kérdeztem még rá. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Ja! A 15.000 biztos nem reális ár. Ha belegondolsz, hogy mennyibe kerülhet az egészséges táplálásuk, az oltások, akkor így nem hiszem, hogy ez fedezné ezeket.
8 hetes kora előtt semmiképpen ne hozd el, a kiskutyának nagy szüksége van az anyjára legalább eddig a korig, de a tenyésztő biztos tud nálam okosabbat mondani.
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 17. Kedd 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Juccy!
Aramis már 4,5 hónapos múlt és október vége óta van velem. Napi 8 órában dolgozok, erre az időre van egyedül hagyva. Simán végig szokta aludni a napot. Az is előfordul (nem is ritkán), hogy még fekszik, mikor bemegyek az ajtón.
Hogy neki is könnyebb legyen, reggel sétálunk egy fél órát és játszunk egy kicsit. Míg eszi a reggelit, akkor szoktam elmenni. Egyáltalán nem szokott sírni utánam. Ahogy hazaérek, azonnal indulunk le sétálni, legalább 40 percet szoktunk kint lenni. Utána min. fél óra játék következik.
Nagyon sokat alszik, ha kifárad (már pedig ettől ki szokott), nincs az az erő, ami ébren tarthatná.
Mondjuk az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy mikor elhoztam kivettem 1 hét szabit, hogy meg tudja szokni a környezetet és engem is.
JUCCY
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 12. Csütörtök 9:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ha tudtok adni jo tanácsolat,azt is szivesen fogadom,mert még nem volt ilyen kutyusunk.
Vissza az elejére
JUCCY
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 12. Csütörtök 9:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!Segitségeteket kérném.Kaptunk egy 9 hetes shar pei kutyust és szeretném megtudni,hogy vajon hogy reagál arra,ha egyedül van hagyva.Mindketten dolgozunk,legelöbb 14-kor érek haza.Elöre is köszi
Vissza az elejére
Timcsi*
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 11. Szerda 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!!

A közeljövőben szeretnék venni egy kölyök sharpit hobbi célra, de nem tudom mire figyeljek oda, hogy szép és egészséges kiskutyát válasszak (lábak, fogak, szem, szőr, szülők megtekintése stb.)!! Hány hetes korban ideális elhozni? Sok helyen 8-at olvastam,de már azt is hallottam hogy nem jó 12 hetes kora előtt elhozni. Láttam pár hirdetést, ahol 15.000-től már lehet kapni kutyust, de ezek nekem kicsit "gyanúsak"??

Előre is köszi:
Timi
Vissza az elejére
Timcsi* jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 2. Hétfő 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsa20 írta:
Sziasztok!
Én most vagyok itt először, Lenne egy kérdésem, nekem is van egy sarpim, tavaly vettem törzskönyv nélkül. Tudtommal a szülei törzskönyvesek, lehet-e valahogy utólagosan törzskönyvezni valahogy?

integet

6 hónapos koráig a tenyésztő törzskönyveztetheti. (a MEOE-ban eddig lehet tkv-et kikérni egy kiskutyára.Most már.Bár ha tavaly született akkor lehet,hogy még beleesik a "régi rendszerbe" miszerint egy évig lehet a tenyésztőnek tkv.-et igényelni a kiskutyákra)
Te magadtól nem tkveztetheted."B" tkv pedig már nincs. nem
Szóval a tenyésztővel kell megbeszélned. rock
Nincs is annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul. Mr. Green
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsa20
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 2. Hétfő 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Én most vagyok itt először, Lenne egy kérdésem, nekem is van egy sarpim, tavaly vettem törzskönyv nélkül. Tudtommal a szülei törzskönyvesek, lehet-e valahogy utólagosan törzskönyvezni valahogy?
Vissza az elejére
zsuzsa20 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zsuzsa20
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 2. Hétfő 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Vissza az elejére
zsuzsa20 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 2. Hétfő 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Köszönöm szépen. Majd megkérdezem a dokinkat.
bonika36
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 1. Vasárnap 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jassal írta:
Szia!

Köszi a választ. Nagyon megköszönném, ha leírnád annak a nevét, ami nektek segített. Hátha nálunk is beválik.
Szia nekünk a Lavett ször és börtaplálo vitamint javasolták kapunk 2 havonta atka elleni inyekciot és olajat de sajnos a nevét nem sikerült kideriteni mert csak orvosok használják a mi álatorvosunk azt javasolta beszéld meg a tieddel elég idös-e már a kutyus hogy használjátok ha igen tölle kell kérni .Ha bármiben tudok még segiteni irj Szia
Vissza az elejére
bonika36 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 30. Péntek 8:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Köszi a választ. Nagyon megköszönném, ha leírnád annak a nevét, ami nektek segített. Hátha nálunk is beválik.
bonika36
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 29. Csütörtök 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jassal írta:
Sziasztok!

Megkaptuk a dokitól a laboreredményt: sajnos atka.('bõgõmasina') Akinek van ötlete, hogy shar-pei esetében ezt hogyan lehet megfékezni, szeretném ha leírná. Minden ötletért hálás lennék.
A doki injekciót fog neki adni és felírt valamilyen gyógyszert, aminek a nevét sajnos nem tudom még, mivel jelenleg nincs a patikákban és csak szerdára tudják megrendelni, akkor mehetek érte, addig receptem sincs.

Előre is köszi!
Szia olvastam a problémádrol nekünk ugyan ez a gondunk az én kutyusom már másfél éves 3havonta kap atka ellen innyekciot és most dobtak piacra egy fajta olajat ami nekünk használt ha gondolod megkérdezem az orvost mi a neve.szia Mosoly Mosoly
Vissza az elejére
bonika36 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 26. Hétfő 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Megkaptuk a dokitól a laboreredményt: sajnos atka.('bõgõmasina') Akinek van ötlete, hogy shar-pei esetében ezt hogyan lehet megfékezni, szeretném ha leírná. Minden ötletért hálás lennék.
A doki injekciót fog neki adni és felírt valamilyen gyógyszert, aminek a nevét sajnos nem tudom még, mivel jelenleg nincs a patikákban és csak szerdára tudják megrendelni, akkor mehetek érte, addig receptem sincs.

Előre is köszi!
Féla
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 23. Péntek 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerintem ha örökletes lenne, akkor a doki sem mondta volna a calciumot Wink
Vissza az elejére
Féla jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 22. Csütörtök 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Felker Károlyné írta:
giga írta:
A kis mackómnak az egyik első lába kicsit csámpás, a doki azt mondta hogy nem nőnek egyszerre a lábai. Van ilyen és ha valakinek volt akkor kinőtte a kiskutya vagy kell valami beavatkozás? Egyenlőre csponterősítőt kap.

Szia!

Erről még nem hallottam hogy nem nőnek egyszerre..de ha csámpás szerintem az is marad,ezen a csonterősítő csak annyit változtat hogy megköti a csontot csámpás helyzetében,szóval szerint ettől változni nem fog.sőt.
inkább diétára fognám hogy kevesebb súly nehezedjen rá.
Talán valaki más tud érdemben nyilatkozni.
Nekem ez a tapasztalatom a "csámpás" lábakkal kapcsolatban.

Igen,végülis lehet próbálozni tápváltással,meg tablettákkal,de mondjuk én konkrétan olyan esetre gondoltam,hogy örökölte a görbe lábakat..
mert azon ugyan nem segít semmi.
De azért sok sikert!

Mert az ember legjobb barátja a sharpei
képek: http://gallery.site.hu/u/Felker_Karolyne/
Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
giga
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 22. Csütörtök 15:33    Hozzászólás témája: mackó Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm a válaszokat egy kicsit aggaszt a dolog mert biceg is rá. Az nem zavarna ha nem lenne tökéletes a tartása csak baja ne legyen belőle.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 13 oldal [301 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu