Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Dec. 11. Szerda 10:30
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Shar pei: ha segítség kell
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 13 oldal [301 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Következő
Szerző Üzenet
Jassal
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 18. Csütörtök 8:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Brady írta:
Köszi szépen az infót kipróbálom amiket tanácsoltál aztán majd meglátjuk Nagyon Boldog

Sok sikert! rock
Brady
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 17. Szerda 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi szépen az infót kipróbálom amiket tanácsoltál aztán majd meglátjuk Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Brady jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 17. Szerda 8:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Kutyafegyelmezés kérdésben helyesen látod, nem szabad ütni-verni, attól nem lesz semmi jobb. Viszont azt tudom ajánlani, hogy ha harap szorítsd meg erősen az alsó állkapcsát, közben szidd le erőteljes hangon és határozottan. Lehet, hogy nem a második alkalom után hagy fel a harapdálással, de légy te a kitartóbb és menni fog.
Nálunk még az is sokat segített, ha büntetésképpen kicsuktam min. egy 15 percre és nem jöhetett oda hozzám. Hamar megtanulta, ha harap, akkor vége a játéknak és kicsukom, ha kell 5-ször egymás után.
A sharp nagyon makacs kutya tud lenni, de ért a szép szóból, ha megérzi, hogy te makacsabb vagy Mosoly.
Brady
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 14. Vasárnap 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hali!
Valaki megtudná mondani hogy hogyan kellene megfegyelmezni egy 3 hónapos kutyust? Azt tudom hogy bántani nem szabad de ha leszidom akkor le sem pottyant. Amikor rájön az 5 perc akkor nem lehet vele bírni simán nekiugrik kéznek lábnak és ez eléggé kellemetlen főleg hogy ilyen hegyes fogai vannak és ezért kellene egy kis segítség mielőtt valakit megcsonkít Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Brady jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arisztotelész
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 8. Hétfő 20:43    Hozzászólás témája: Szemprobléma Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

A mi kutyink hat hetes múlt három napja van nálunk, ma elvittük állatorvoshoz (akit egyébként a "sharpeisekció" oldalán is ajánlanak) és ő azonnal fel is varrta a szemét.
Azt mondta esély van arra hogy esetleg nem lát a kutyus. Sír vagy nagyon szomorú Mi ezt eddig nem vettük észre, de most mintha néha-néha nekimenne dolgoknak. Lehet hogy azért mert most kezd el látni? Honnan tudom megállapítani hogy nem lát a kutyus??
Természetesen szerdán visszavisszük a dokibácsihoz, de addig is informálódni szeretnénk.

Előre is köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Arisztotelész jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lüssz
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 22. Péntek 7:49    Hozzászólás témája: Re: epilepszia!! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Nekünk volt egy epilepsziás kutyusunk. Igaz nem sharpei hanem kuvasz volt. Körülbelül 7 éves kora körül jöttek nála az első tünetek, eleinte csak nagyon ritkán. Ő is injekciókat kapott amikor rohama volt. Pár hónap elteltével a rohamok sűrűsödtek, a görcs, öntudatlansági állapot, merevség, rángatózás egymás után jöttek. Mikor már az orvosi segítséggel sem voltak hosszabbak azok az időszakok amikor jobban volt, így 8 évesen inkább elaltattuk, mert segíteni nem tudtunk rajta, hogy normális életet éljen, szenvedni meg nem akartuk hagyni. Ez rendkívül régen történt, körülbelül 10-12 éve. A neten nagyon sok hasznos info van magáról az epilepsziáról, de az orvos is sokat tud segíteni. nagyon sajnálom, hogy ebben szenved a kutyusod, kívánom, hogy hosszú, tünetmentes élete legyen!!

ketryn írta:
Sziasztok!

Nekünk van egy 3éves shár-pei lány kutyink.Most hétfön olyan dolog történt vele ,amitól nagyon megijedtünk,orvost is hivtunk hozzá.Kiderült hogy epilepsziás rohamot kapott.A doki ellátta ,szurit kapott,és a doki elött le a kalap ö addig nem ment el még azt nem látta hogy jobban van a kutyánk.Merevedése már megszünt,késöbb már lábra is állt,söt este leis ment.Hál istennek azóta nem volt roham.Sajnos azt mondták előfordulhat máskor is,nem lehet tudni mi váltja ki.Van köztetek olyan tulajdonos akinek ilyen baja van a kutyájának?Szivesen fogadok tanácsokat. /Remélem nem sűrűn jön elő ez a baj /Köszönettel:JKati

Lüssz jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 22. Péntek 7:43    Hozzászólás témája: Re: pofa
Téma leírása: szőrnövekedés a pofán
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia! biztos, hogy visszanő, csak nagyon lassan, ne aggódj cak legyél türelmes. Mosoly

Többiek kaptak választ már a másik fórumon, így arra nem írok ide semmit.

Type-R írta:
Sziasztok!

A kutyám belefeküdt valami rágóba, kb. fél évvel ezelőtt. De annyira szerencsétlenül, hogy pont a pofáján, kb. a szeme alatt ragadt bele a szőrébe a rágó.
Akkor nem tudtam jobb megoldást, és kisollóval kivágtam a ragacsot, egy pici szőrrel együtt. Olyan 2×1 cm-es foltban sikerült ez véghezvinnem. A bajom csak, ez a kis szőrhiány azóta is megvan ott.
Lehetséges, hogy a fejen/pofán ilyen lassan nő a szőr? Vagy hatalmas hibát követtem el a kivágással? Próbálkoztam azzal, hogy vízzel kimosom valahogy, de egyáltalán nem használt. Lesz valami változás majd? Sír vagy nagyon szomorú

Kösz!
Type-R

Lüssz jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ketryn
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 20. Szerda 13:17    Hozzászólás témája: epilepszia!! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Nekünk van egy 3éves shár-pei lány kutyink.Most hétfön olyan dolog történt vele ,amitól nagyon megijedtünk,orvost is hivtunk hozzá.Kiderült hogy epilepsziás rohamot kapott.A doki ellátta ,szurit kapott,és a doki elött le a kalap ö addig nem ment el még azt nem látta hogy jobban van a kutyánk.Merevedése már megszünt,késöbb már lábra is állt,söt este leis ment.Hál istennek azóta nem volt roham.Sajnos azt mondták előfordulhat máskor is,nem lehet tudni mi váltja ki.Van köztetek olyan tulajdonos akinek ilyen baja van a kutyájának?Szivesen fogadok tanácsokat. /Remélem nem sűrűn jön elő ez a baj /Köszönettel:JKati
Vissza az elejére
ketryn jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Type-R
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 19. Kedd 9:20    Hozzászólás témája: pofa
Téma leírása: szőrnövekedés a pofán
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

A kutyám belefeküdt valami rágóba, kb. fél évvel ezelőtt. De annyira szerencsétlenül, hogy pont a pofáján, kb. a szeme alatt ragadt bele a szőrébe a rágó.
Akkor nem tudtam jobb megoldást, és kisollóval kivágtam a ragacsot, egy pici szőrrel együtt. Olyan 2×1 cm-es foltban sikerült ez véghezvinnem. A bajom csak, ez a kis szőrhiány azóta is megvan ott.
Lehetséges, hogy a fejen/pofán ilyen lassan nő a szőr? Vagy hatalmas hibát követtem el a kivágással? Próbálkoztam azzal, hogy vízzel kimosom valahogy, de egyáltalán nem használt. Lesz valami változás majd? Sír vagy nagyon szomorú

Kösz!
Type-R
Vissza az elejére
Type-R jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nico_
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 16. Szombat 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Van egy 4 hónapos shar-pei szukám. A gond pedig: tegnap séta közben lemerevedett, ölben vittem haza. Otthon csak állt vagy ült egy helyben, mintha fájdalmas lenne neki a fekvés. Késő du. még evett, egyszer sem hányt. Nem tudja tartani a vizeletét, állva is bepisil vagy ha nagy nehezen befekszik az ágyába, akkor fekve. Tegnap még rendesen, guggolva pisilt, de hozzáteszem az esti séta alkalmával 7-szer! is! Reggelre 41,3°C lett a hőmérséklete, azonnal rohantunk a dokihoz: vizeletben sok a fehérje + ultrahangos vizsgálatot csinált, azt mondta nem lát semmi rendelleneset, akut vesegyulladásra gyanakszik, valószínű vírus. Kapott injekciót, Rimadyl-t és antibiotikumot. Azóta lement a láza, de mozdulatlan azóta is és nem eszik-iszik, most is bepisil. Tudom, hogy 1 nap alatt nem gyógyulhat meg, de nagyon kétségbe vagyok esve! Azt szeretném megtudni, hogy előfordult-e valakinél ilyen eset és mit tehetnék még a kutyámért, hátha tudtok valami tippet adni! Lehet ez amyloidózis?
Válaszotokat előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
Nico_ jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
JUCCY
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 12. Kedd 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!Érdeklödnék,hogy mit tudtok a kötőhártyagyulladásrol.Szegény kutyinknak ,ár 2 honapja az van.Most volt szemfelvarrása,mert állitolag ez segit rajta,de az orvos szerint még mindig gyulladt. Sír vagy nagyon szomorú Mit ajánlotok????
Vissza az elejére
JUCCY jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 11. Hétfő 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon édes a kutyusod, de szerintem szinte biztos, hogy nem fajtatiszta sharpei.

charli02 írta:
Sziasztok.

Sokat olvasom az oldalt ill. a fórumot és látom sokat értettek a fajtához ,így gondoltam beteszem az én kicsim képét és kérlek benneteket véleményezzétek mennyire illik a fajtába.Sajnos akitől kaptam sok mindent nem mondott el róla állítólag kapta ő is egy tenyésztőtől de én ezt nem nagyon hiszem mert még az oltását sem tudta megmondani kapott és ha igen milyent pedig most 5 hónapos a kicsim.Igaz én ezeket már pótoltam csak hát több szak szem többet lát ezért is kérdezném a véleményeteket. Razz Razz[img]Kattints ide a képért[/img]

hajni21
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 11. Hétfő 14:16    Hozzászólás témája: segitség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok
lenne egy olyan kérdésem hogy az én kincsem 4 hónapos és a fején alig van szőr,voltunk vele dokinál is de azt mondta hogy ne aggódjak rend bejön de semmi változás.
Ez lehet allergia is?
Előre is köszi a választ
Vissza az elejére
hajni21 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
charli02
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10. Vasárnap 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok.

Sokat olvasom az oldalt ill. a fórumot és látom sokat értettek a fajtához ,így gondoltam beteszem az én kicsim képét és kérlek benneteket véleményezzétek mennyire illik a fajtába.Sajnos akitől kaptam sok mindent nem mondott el róla állítólag kapta ő is egy tenyésztőtől de én ezt nem nagyon hiszem mert még az oltását sem tudta megmondani kapott és ha igen milyent pedig most 5 hónapos a kicsim.Igaz én ezeket már pótoltam csak hát több szak szem többet lát ezért is kérdezném a véleményeteket. Razz Razz[img]Kattints ide a képért[/img]
Vissza az elejére
charli02 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Brady
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10. Vasárnap 9:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hali
Megtudnátok nekem mondani hogy milyen idős kortól lehet fürdetni a kutyust?
Vissza az elejére
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30. Csütörtök 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jogos a kérdés, de sajnos ez a helyzet attól tartok még sokáig fent fog állni. Sír vagy nagyon szomorú Összezavart
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30. Csütörtök 1:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Döbbent
Milyen tenyésztők azok akik 8 hetes kor elött egyáltalán odaadják a kiskutyákat ??? Az anyjuk és a tesvéreik mellett a helyük.... Szomorú Szomorú Szomorú
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 27. Hétfő 9:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Örülök! Legyen sok örömöd benne! nagytaps nagyszerû
Brady
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 25. Szombat 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi! Szerencsére már jól van de azért rám hozta a frászt
Vissza az elejére
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 23. Csütörtök 8:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!
Elképzelhető, hogy a tápváltás viselte meg a pociját. Nálunk is elő szokott fordulni ez a probléma, bár annak az az oka, hogy ha nem figyelek rá folyton, akkor nekiáll száraz falevelet kajálni. Egy ideig a papírzsepi volt a sláger. Erről leszokott és áttért a falevélre Cool .
Ha tartósan fenn áll a probléma és nem csak holosan van a gond, mindenképpen vidd vissza a dokihoz. Esetleg egy kis főt rizs, hússal még segíthet a pocijának.
Brady
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 21. Kedd 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kösz! Már elvittem és kiderült hogy rossz volt a táp meg kap csonterősítőt és már jobban van viszont most meg elkezdett hányni Összezavart erre nincs valami tippetek hogy vajon miért?
Vissza az elejére
Jonny
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 21. Kedd 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia

Köszi, kicsit bátrabbá tettél..az az igazság, h halálra izgulom magam a kis vacak miatt Embarassed

Most voltam vele ráncfelvarráson, mert amit az előző gazdija csináltatott, azt elcseszték és majdnem megvakult a kutyus Sír vagy nagyon szomorú Furi volt mikor elhoztam, h nagyon folyik a szeme, de mindenki azt mondta, h ez természetes náluk, meg amúgy is pici még....még jó, h nem hittem el...1 hét alatt 2 szer voltunk dokinál vele Sír vagy nagyon szomorú ... ez őt is biztos megviseli...mondjuk szerencsére 1-2 óra alatt magára talál és vadóckodik , de addig le se lehet tenni, bújik, mint egy pici baba a nyakamba pirul
Vissza az elejére
Jonny jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jassal
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 21. Kedd 8:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Type-R: nem vagyok ennyire járatos a dologban, de én még nem találkoztam olyan sharppal, akinél ez a probléma lett volna látható. Szerintem kérdezz meg egy másik dokit is.

Jonny: nálam 8 hetes korában már egyedül volt. Reggel 8-ra elmentem dolgozni, 12/13 óra felé a párom volt vele egy órát. 16:30-ra értem haza általában. Az első időben így volt egyedül. Aztán fél éves kora után már nem kellett napközben hazamenni hozzá egyáltalán.

Brady: fogalmam sincs mi lehet ez, de szerintem azonnal vidd állatorvoshoz.
Brady
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 20. Hétfő 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hali!
Olyan problémával fordulok hozzátok hogy a 6 és fél hetes kiskutyámnak valami gondja van a mellső lábaival.Egyszerűen mintha nem lenne benne erő és olyan furán jár, nem az egész talpán hanem csak a külső részén. Légyszi segítsetek
Vissza az elejére
Jonny
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 20. Hétfő 9:33    Hozzászólás témája: egyedül... Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Van egy imádnivaló kis vacakom, most lesz két hónapos. Sajnos nem tudunk mindig otthon lenni vele Sír vagy nagyon szomorú Szerintetek mikor lehet őt először egyedül hagyni?
Még egyszerűen nincs szívem hozzá, de lassan szoktatni kéne, h nem vagyunk állandóan mellette...

Köszi: Edit
Vissza az elejére
Jonny jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 13 oldal [301 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu