Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Szept. 30. Szerda 2:43
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Shar pei: ha segítség kell
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 10 / 13 oldal [301 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 8, 9, 10, 11, 12, 13 Következő
Szerző Üzenet
molera
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 25. Szerda 9:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Az én kis szivemnek 2 szer volt mind a 2!!!! És nem tudomh, most mi lesz!!! aztmondták ahogyan nő a kutya úgy a ráncai alakul és a feje is és nem vészes,ha meg nem akor talán 1 szer még varrjuk ha nem plasztika... fejvakar baszkii.... NEM akarom de még minden lehet!! nagy vigyor

Kérdésem az lenne, hogy ha a kutyus szemhéja csak varrva van, akkor még résztvehet kiállításon? Ha már vágják neki, akkor nem, ugye?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Vissza az elejére
molera jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 22. Szombat 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Azt szeretném megkérdezni,h Honeymnak a foga fogköves... nem anniyra... de az!
Mit tegyek,h lejöjjönk ápr. 26-27 Mc CACIB és nemakarom ,h nayoin gát legyen!
Nagyobb szemű SZÁRAZ tápot eszik RoyalC és....
Tudom,h azt nem igazán veszik figyelembe de azért nem kívánatos!
Nem bánném ha nem lenne fogkköves a foga... Nah mit tegyek pirul Szemforgató Döbbent bandzsal puszitküld
Vissza az elejére
Szabó Leontina jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 15. Péntek 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

NEm az a gond ,h nem akar bemenenio vagy "lusta" hanem még kölyök kutya és nem tudja kontrolálni,h mikor pislijen és mikor ne!!! Mondjuk az én kutyám mint mondtam nem ilyen volt!! 8 hetesen SAJNOS itthon KELLETT ahgynunk és 8 órán keresztül ittohn volt és SEMMIT NEEM csinált! baba Mikor hazajöttünk kiengettük és többször elvégezte a dolgát... enniy volt!! nagy vigyor lufi
Vissza az elejére
Szabó Leontina jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
mse
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 15. Péntek 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon köszi a gyors választ, én csak most jutottam nethez.
A kicsi 8 hetesen került hozzánk, most három és fél hónapos. Szóval még egy kis vacak Nagyon Boldog
A tenyésztő azt mondta, újságpapírra lettek szoktatva a kicsik, nálunk is ez van letéve neki, de sajna nem akarja használni. ha bent van a szobában, ahol ott az újság, akkor oda megy, de ha kimegy a szobából, akkor már nem nézi, hova is kellene neki mennie. Mintha lusta lenne bemenni a szobába csak ezért. Pedig nem egy olyan nagy távMosoly
Hát remélem sikerrel járunk rövidesen!
Szomorú
Vissza az elejére
mse jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az én kis szivemnek 2 szer volt mind a 2!!!! És nem tudomh, most mi lesz!!! aztmondták ahogyan nő a kutya úgy a ráncai alakul és a feje is és nem vészes,ha meg nem akor talán 1 szer még varrjuk ha nem plasztika... fejvakar baszkii.... NEM akarom de még minden lehet!! nagy vigyor
Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Arra gonodlok,h amivel varrat megvágta a bőrét és ott mrad a heje,be kell szőrösödnie! Honnan látod esetleg,h a kutyának a látása rösszabodik Szemforgató

vagy miböl vezsed észre.... pirul

Az én Nikémnek is fell volt az egyik szeme varrva,de nem is látszott,nem is veszem észre ha nem mondja hogy jól nézzem meg,és akkor is csak pár sötét színű cérna látszott,de ez egybe olvadt a szőre színével,szal észre se lehetett venni. Nagyon Boldog

Mert az ember legjobb barátja a sharpei
képek: http://gallery.site.hu/u/Felker_Karolyne/
Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
SMN
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Arra gonodlok,h amivel varrat megvágta a bőrét és ott mrad a heje,be kell szőrösödnie! Honnan látod esetleg,h a kutyának a látása rösszabodik Szemforgató

Előszöris azt látod, hogy mennyire van befordulva a szemhéja. Ha már olyan szinten, hogy a szemgolyót irritálják emiatt a pillák, akkor ödémás lesz, illetve egy hályoggal védekezik, ami elszinezi a szemgolyót, akadályozza a látást. Vannak fokozatai, attól függ, hogy pl. hány százalékosan lát a kutya arra a szemére. Ha az irritáció továbbra sem szűnik meg, vagyis a pillák továbbra is irritálják a szemgolyót, az idővel kilyukad ami egyenlő azzal, hogy a kutya megvakul. Nagyvonalakban ennyi.
SMN jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Nah de hát télleg! ha meg nem muszáj nem varratom fel a szemét mert most vagyok talán ott,h begyógyult az előző heg!! am sem szükséges,EGYÁLTALÁN NEM Nagyon Boldog meg am se gyúgyulna meg a kiállításig,de nem is kell xal... nagy vigyor nemangyal puszitküld

Milyen hegről beszélsz? Szemhéjfelvarrásnál nincs semmiféle heg! Miután nincs metszés.
SMN jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Hidd el nekem,h 1 nagyon minimális mértékben van a szemhély befordulva és nincs is szine a folyásnak.... minha víz folyna a szeméböl XD... Egyébként ez egy szakorovs,és ahogyan nő még a blöki változik addig nem kell!! és nem csúnya a szem!! télleg egy lehelletnyi forulás van benee.... és nem szükséges a varrás!! én is úgy gondolom... meg nem pislog erőtlejesen,és nem könnyezik jobban a szeme,nem csipás csak mint mondtam mintha víz flyan a szméböl nagy vigyor de sztem a sok kis szőr miatt van ez... mert hullik a szőre:) puszitküld bandzsal

Minimális szemhéjbefordulás is hiba, de ez a másodlagos megközelítés. Az elsődleges pedig az, hogy egy betegség, ami egyértelműen nem jó a kutyának. Emellett az az igazság, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy egy minimálisan befordult szemhéj, nem pozitívan változik, hanem 99%-ban negatívan és ez történhet akár az egyik napról a másikra. Ha nem veszed észre akkor egy idő után a kutya megvakul.
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

mse írta:
Sziasztok!

Nekünk nemrégiben lett shar pei kutyusunk. Ez az első kiskutyám, és bár sokmindent olvastam, hallottam..., nem mozgok túl otthonosan a kutyanevelésben. pirul Meglepődve olvastam, hogy mindenkinek milyen szobatiszta a kutyusa. Nekünk semmi gond nincs vele, viszont folyton körbepisili az egész lakást. Nem tudom őt egy helyre szoktatni. Ráadásul elég gyakran pisil, és mindig ott ahol épp van. rosszkedvû Próbáltuk kedvesen, utána szigorral, de nem vált be. Kivinni nem mindig tudom, mert emeletes házban lakunk, de családiban, a lépcső pedig egy kissé problémás, egyedül nem tud rajta közlekedni a kicsi kutyu. Szomorú Javasolták, hogy kapjam fel, és vigyem oda ahova pisilnie kell, amikor nekiáll a dolognak, ezzel annyit értem el, hogy az útvonalon amerre megyünk végig húzza a sárga csíkot, plussz én is nyakig kutyapisi leszek. bandzsal Úgyhogy ezt a megoldást is elvettettem. Nem tudnátok valami hatásos módszert javasolni? Előre is köszi!

Szia! integet vidám

Mennyi idős most a kicsi? Mennyi idősen került hozzátok?
Sokminden lehet ennek a problémának a hátterében. A tenyésztő elmondta, hogy ő hogy szoktatta?

Az igaz, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy hamar szobatiszták lesznek, de ez nem törvényszerű. Vannak kivételek akiknek nehezebben, később sikerül.
bristol
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

mse írta:
Sziasztok!

Nekünk nemrégiben lett shar pei kutyusunk. Ez az első kiskutyám, és bár sokmindent olvastam, hallottam..., nem mozgok túl otthonosan a kutyanevelésben. pirul Meglepődve olvastam, hogy mindenkinek milyen szobatiszta a kutyusa. Nekünk semmi gond nincs vele, viszont folyton körbepisili az egész lakást. Nem tudom őt egy helyre szoktatni. Ráadásul elég gyakran pisil, és mindig ott ahol épp van. rosszkedvû Próbáltuk kedvesen, utána szigorral, de nem vált be. Kivinni nem mindig tudom, mert emeletes házban lakunk, de családiban, a lépcső pedig egy kissé problémás, egyedül nem tud rajta közlekedni a kicsi kutyu. Szomorú Javasolták, hogy kapjam fel, és vigyem oda ahova pisilnie kell, amikor nekiáll a dolognak, ezzel annyit értem el, hogy az útvonalon amerre megyünk végig húzza a sárga csíkot, plussz én is nyakig kutyapisi leszek. bandzsal Úgyhogy ezt a megoldást is elvettettem. Nem tudnátok valami hatásos módszert javasolni? Előre is köszi!

integet Szia! integet

Most vettem csak észre,hogy írtál,de aszem ma én nekem már nincs időm a válaszra Összezavart .Ha holnapig nem válaszol senki,akkor majd írok neked,de sajna robogó kell most dolgozni... bandzsal

Kitartás! baba A nagy általánosságban igaz,hogy a shar-pei "hamar szobatiszta" ,de itt is mint mindenhol,vannak kivételek. Összezavart Bár gondolom ez téged nem vígasztal... nagy vigyor
Nincs is annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul. Mr. Green
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mse
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Vissza az elejére
mse jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Koy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 6:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

BlackBird írta:
Mennyi sportos és mozgékony egy Shar-pei?Mármint a barátnőmmel heti 2-3x-szor szoktunk futni vagy fél órát , bírná?

Szerintem igen, persze csak nagyobb korában és fokozatos szoktatás után.
Én magam is meglepődtem, hogy mennyire energikus és gyors kutya-legalábbis az enyém.
Igazából nem számít neki semmi, ha valami fontos-általában ugatni valót-lát vágtat mindenen keresztül, hogy minél hamarabb ott legyen nagy vigyor
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 0:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nah de hát télleg! ha meg nem muszáj nem varratom fel a szemét mert most vagyok talán ott,h begyógyult az előző heg!! am sem szükséges,EGYÁLTALÁN NEM Nagyon Boldog meg am se gyúgyulna meg a kiállításig,de nem is kell xal... nagy vigyor nemangyal puszitküld
Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 0:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Hidd el nekem,h 1 nagyon minimális mértékben van a szemhély befordulva és nincs is szine a folyásnak.... minha víz folyna a szeméböl XD... Egyébként ez egy szakorovs,és ahogyan nő még a blöki változik addig nem kell!! és nem csúnya a szem!! télleg egy lehelletnyi forulás van benee.... és nem szükséges a varrás!! én is úgy gondolom... meg nem pislog erőtlejesen,és nem könnyezik jobban a szeme,nem csipás csak mint mondtam mintha víz flyan a szméböl nagy vigyor de sztem a sok kis szőr miatt van ez... mert hullik a szőre:) puszitküld bandzsal
Nagyon Boldog

Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 0:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 9. Szombat 0:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Leesett a tantusz!!! Valószínű,h azért könnyezik Honey-szeme met huliik a szőre és TELI VAN a szeme kis szőröcskékkel!!! Szemforgató persze a szemhélya is befelefordul,de dokibácsi mndta,h nemkell semmien beavatkozás!!!

Xal lehet,h azért "folyik" a szeme mert teli van a szemecskéje szőröcskékkel nagy vigyor nemjó

de azt nem értem,ha befelé fordul,akkor miért mondta nem kell felvarrni?szerintem ez neki így nem jó,sőt kellemetlen,én a helyedbe akkor elvinném másik orvoshoz,és ragaszkodnék a felvarráshoz,mielőtt károsodik a szeme.

Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 8. Péntek 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szabó Leontina írta:
Leesett a tantusz!!! Valószínű,h azért könnyezik Honey-szeme met huliik a szőre és TELI VAN a szeme kis szőröcskékkel!!! Szemforgató persze a szemhélya is befelefordul,de dokibácsi mndta,h nemkell semmien beavatkozás!!!

Xal lehet,h azért "folyik" a szeme mert teli van a szemecskéje szőröcskékkel nagy vigyor nemjó

Az én lányaimnak szép tiszta egészséges szemük van,mégis könnyeznek,szerintem ez normális,a váladék is kis mértékben normális,általában reggelente,de ha a színe nem barnás,hanem mondjuk zöldes lenne akkor arra gondolnék,gond van.Szal szerintem a könnyezés miatt nem kell aggódnod. Mosoly

Vissza az elejére
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 8. Péntek 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 28. Hétfő 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az én véleményem a szőrük hullajtásárol anniy,h sztem alig...!!!! mert nekem bent van... ill legtöbbször és sehol nem látom a szőrét,.... nics is nagy szőr,úgy,h NINCS ok aggodalomra... nagy vigyor inkább 1 shar-pei a lakásban mint 1 perzsamacska vagy 1 szamojed spicc.... Wink lufi
Vissza az elejére
BlackBird
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 28. Hétfő 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mennyire hullajtják lakásban a szőrüket a kutyulik?
Vissza az elejére
BlackBird jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Szabó Leontina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Azt mondják,h a shar pei-k nem igényelnek nagy mozgást! De az enyém!!! nagyon nagyon nagyon izmos szerintem túl robusztus,TÚL izmos! bár kiállításon azt ondták,h nem baj!!! Hidd el,h bírja a shar pei a mozgást,nem fárad olyan könnyen ki!!!! Ne aggódj,bírjják BŐŐVEEENN!!!!!!!!!Wink nagy vigyor
Vissza az elejére
mango
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A 70% t megette, a maradékot az én kezemből, persze egy kis tojást kevertem hozzá. Ez a kutya egy Gourmand, kevés neki a hazai édes-savanyú életérzés
Vissza az elejére
mango jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mango
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27. Vasárnap 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos az elején nem voltam, voltunk elég következetesek a kajával
(pármai sonka sajtal, csülök, jutalom falat ezerrel stb... )ezért most bűnhődünk. Persze, megtanult ülni és amikor azt mondom neki , tied akkor veszi el a jutalom falatot, ennyi elönye van a dolognak.
Nekem még kölyök kutyám, nem volt, amit találtam (dalmata)az mindig mindent megevett helytől, időtől függetlenül. Azt cheekopee-val rizses-bárányossal etettem, imádta. Sajnos kevés helyen lehet kapni, ráadásul
juniort nem is láttam, pedig ár-érték arányban "szerintem nagyon jó.
Képet teszek fel, csak besz...t az USB a gépben.
üdv:Laci
Vissza az elejére
mango jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 10 / 13 oldal [301 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 8, 9, 10, 11, 12, 13 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu