Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Máj. 26. Vasárnap 3:54
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  
Trilla (296/2007)
Moderátorok:  Tkata
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 4 oldal [80 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, 4 Következő
Szerző Üzenet
Zsuzsy27
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015 Aug. 3. Hétfő 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Búcsú Trillától Szomorú
2015.06.10.
Trillát és Sóhajt 2009-ben fogadták örökbe Rózsáék a NOÉ Állatotthon Minimenhely részlegétől. Trillát még 2007-ben mentettük egy hatalmas sérvvel a lába között az Illatos útról. Akkoriban 5 éves lehetett. 2 év után aztán végre rá is rámosolygott a szerencse. Ízületesen, nem is annyira fiatalon gazdira talált (és milyen csodálatosra) Sóhajjal együtt.

Az akkori cikk ITT olvasható! ! !

2010-ben aztán a gazdik Bogár kutyánkat is hazavitték magukhoz. Akik régóta figyelemmel kísérik munkánkat, még talán emlékeznek is rájuk, főleg Bogárra, aki 6 évig élt nálunk,mielőtt gazdis lett. Ma ő is már 13 év körül van.
Bogár gazdisodásáról szóló cikkünk...

Hármuk közül Trillus adta fel a harcot a betegséggel szemben. Ma kaptuk a szomorú hírt a gazditól. Trillus átsétált a Szivárványhídon. ☹ A gazdi levelével is ezzel a pár sorra szeretnénk mi is búcsút venni tőle. Most már semmi sem fog fájni Trillácska. Nyugodj Békében! Rózsa, Nektek pedig ismét és ezúton is köszönjük, hogy Trilláék családja vagytok!

„Szia drága Zsuzsám!
Persze, hogy írok, csak még mindig nem hiszem el, nagyon földhöz vágott ez a tragédia. Szegény Sóhajkám sokkot kapott, de nagyon. Megdöbbentem. A világ legkedvesebb, legaranyosabb kiskutyája és azt a vicsorgást, ahogy ott feküdt Péntek hajnalban Trillus mellett, ahogy nem engedett hozzá, ahogy folyt a szeméből a könny, hát azt sosem felejtem el. Megástam a sírt és le kellett szednem az udvari kiskaput, hogy meg tudjam Trillát közelíteni. Mikor már sikerült tőle eltávolítani nem volt gond, semmi támadás, semmi, csak nagyon sírt, nyűszkölt. Kipurcantam fizikailag, lelkileg. Amikor végeztem, leültem Sóhajka mellé, Bogár is odajött és mellém feküdt, hát sírtam akkor is, azóta is. Sokat kell most szegény Sóhajkámat vigasztalni. Még hogy az állat nem tud érezni és nincsenek érzelmei... nem, a fenét nem! Ilyet életemben nem láttam, de ez a kutyus szenvedett, tudta, hogy mi történt. :'(Most Bogárral sokkal többet fekszenek együtt, vigasztalják egymást. Szegény kis puklikás lábú kiskutyám... annyira hiányzik! :'( Egy dolog vígasztal, tudom, hogy Trillus boldog volt, kb. 6 évet élt velünk. De hogy amikor elmegy, az ennyire fájni fog, sosem gondoltam.
Így szeretnék rá emlékezni mindig, szegénykém a végére nagyon összezuhant. A hátsó lábait a legvégén már nem tudta használni, én emeltem, együtt totyogtunk, majd később, már csak emeltem, hoztam, vittem, mosdattam, mert bepisilt, mire hazajöttem. Nagyon nehéz volt szegénykémnek is, nekem is. Szomorú
Tudnál segíteni? A hírt megosztani? Nagyon köszönöm!
Fogok majd még jelentkezni, de most teljesen össze vagyok zuhanva.
Szeretettel ölellek Téged, Mindenkit!
Puszi!
Rózsa
Sóhajka és Bogárka
és természetesen Trilluska a szivárványhíd túloldaláról :'(

Zsuzsy27
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2015 Aug. 3. Hétfő 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

2015.06.07-én szomorú hírt kaptunk a gazditól... Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú

Kedves Mindenki!
Még nem nagyon tértem észhez, nem is igazán tudok írni. Borzasztó fájdalom van bennem. Adott a sors általatok egy tündér lelket, aki elment tőlünk. Nagyon sokáig küzdöttünk Trilluskával közösen, de azt a napot, azt a nézést, amikor "közölte", hogy ennyi volt, az életben nem felejtem el. Este elbúcsúztunk, hajnali 2-kor még melléültem, az utolsó erejével még megemelte felém a fejét és nézett... a szívem szakadt meg látva, hogy feladta, hogy kész a nagy útra. 4 órakor ment át azon a bizonyos szivárványhídon... Most már semmi sem fáj neki, most már tud ugrándozni, szaladgálni... Nagyon nehezen viseljük. Sóhaj különösen. ott feküdt Trilla mellett és nem engedett hozzá, nyüszkölt, vicsorgott, szegény nem tudta, hogy mi van, de érezte, hogy nagy a baj. Tudta, hogy elviszem őt tőle örökre. Csak a nap végére nyugodott meg valamelyest, de még mindig keresi szegény Trillát. Bogár igyekszik velem együtt vígasztalni Sóhajkát, most már talán picit több sikerrel. Sajnálom, hogy ezzel a rossz hírrel jöttem, bár csak ne kellett volna erről soha sem írnom. Trilluskám, nyugodjál békében! :'(

Szegény kiskutyám, jócskán kijutott neki a szenvedésből, az izületei miatt és tavaly az emlődaganat miatt. Nagy kérdés volt a műtét a kora miatt, de szerencsére sikerült. A diszplázia végig az életünk része volt, hol jobb volt szegénykének, hol fájdalmasabb, de hősiesen elviselt mindent. Kb. egy hónapja már nem tudott magától felállni, nem tudta maga alá húzni a lábacskákat, hogy felálljon. Nem hagytam magára. Minden áldott nap, ahányszor csak tudtam, megemeltem, akkor nem volt gond, szépen sétálgattunk. Később már csak úgy tudtunk, hogy tartanom kellett. Átöleltem az én kis drágámat és együtt totyogtunk. Volt, hogy a két drágám is besegített, két oldalról nekünk támaszkodtak, ők is tartották. Korábban a séták is így voltak. A végén már csak emelni tudtam, ami láthatóan neki is már teher volt. Az étvágya nagyon jó volt szinte végig, többet evett, mint Sóhaj és Bogár. Akkor még küzdött. Gondoltam az, hogy nem tud járni, az még nem oka annak, hogy elaltassam. Megbeszéltem az orvossal, ő is azt mondta, hogy amíg nincs fájdalma, jó kedve van, minden szépen működik evésügyileg, addig nincs altatás. Az utolsó 2-3 nap már látni lehetett, ahogy fokozatosan kevesebbet evett, majd elutasította az ételt. Az utolsó napon a vizet is. Borzasztó, hogy ez történt, de biztos vagyok benne, hogy velünk boldog volt. Nagyon hiányzik! :'(

bõgõmasina bõgõmasina

nyugodj békében
[img]http://gallery.site.hu/d/12617214-1/sok_gyertya_001.bmp[/img]
Zsuzsy27
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2015 Aug. 3. Hétfő 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

2015.06.07-én szomorú hírt kaptunk a gazditól... Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú

Kedves Mindenki!
Még nem nagyon tértem észhez, nem is igazán tudok írni. Borzasztó fájdalom van bennem. Adott a sors általatok egy tündér lelket, aki elment tőlünk. Nagyon sokáig küzdöttünk Trilluskával közösen, de azt a napot, azt a nézést, amikor "közölte", hogy ennyi volt, az életben nem felejtem el. Este elbúcsúztunk, hajnali 2-kor még melléültem, az utolsó erejével még megemelte felém a fejét és nézett... a szívem szakadt meg látva, hogy feladta, hogy kész a nagy útra. 4 órakor ment át azon a bizonyos szivárványhídon... Most már semmi sem fáj neki, most már tud ugrándozni, szaladgálni... Nagyon nehezen viseljük. Sóhaj különösen. ott feküdt Trilla mellett és nem engedett hozzá, nyüszkölt, vicsorgott, szegény nem tudta, hogy mi van, de érezte, hogy nagy a baj. Tudta, hogy elviszem őt tőle örökre. Csak a nap végére nyugodott meg valamelyest, de még mindig keresi szegény Trillát. Bogár igyekszik velem együtt vígasztalni Sóhajkát, most már talán picit több sikerrel. Sajnálom, hogy ezzel a rossz hírrel jöttem, bár csak ne kellett volna erről soha sem írnom. Trilluskám, nyugodjál békében! :'(

Szegény kiskutyám, jócskán kijutott neki a szenvedésből, az izületei miatt és tavaly az emlődaganat miatt. Nagy kérdés volt a műtét a kora miatt, de szerencsére sikerült. A diszplázia végig az életünk része volt, hol jobb volt szegénykének, hol fájdalmasabb, de hősiesen elviselt mindent. Kb. egy hónapja már nem tudott magától felállni, nem tudta maga alá húzni a lábacskákat, hogy felálljon. Nem hagytam magára. Minden áldott nap, ahányszor csak tudtam, megemeltem, akkor nem volt gond, szépen sétálgattunk. Később már csak úgy tudtunk, hogy tartanom kellett. Átöleltem az én kis drágámat és együtt totyogtunk. Volt, hogy a két drágám is besegített, két oldalról nekünk támaszkodtak, ők is tartották. Korábban a séták is így voltak. A végén már csak emelni tudtam, ami láthatóan neki is már teher volt. Az étvágya nagyon jó volt szinte végig, többet evett, mint Sóhaj és Bogár. Akkor még küzdött. Gondoltam az, hogy nem tud járni, az még nem oka annak, hogy elaltassam. Megbeszéltem az orvossal, ő is azt mondta, hogy amíg nincs fájdalma, jó kedve van, minden szépen működik evésügyileg, addig nincs altatás. Az utolsó 2-3 nap már látni lehetett, ahogy fokozatosan kevesebbet evett, majd elutasította az ételt. Az utolsó napon a vizet is. Borzasztó, hogy ez történt, de biztos vagyok benne, hogy velünk boldog volt. Nagyon hiányzik! :'(

bõgõmasina bõgõmasina

nyugodj békében [img]http://gallery.site.hu/d/12617214-1/sok_gyertya_001.bmp[/img]
Zsuzsy27
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2015 Aug. 3. Hétfő 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Mindenki!

bõgõmasina bõgõmasina

nyugodj békében
Zsuzsy27
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2015 Aug. 3. Hétfő 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Mindenki!

bõgõmasina bõgõmasina

nyugodj békében
Zsuzsy27
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2010 Dec. 13. Hétfő 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Talán végre sikerültek a képeket feltenni. Nem volt ez az egész egyszerű dolog, mert mindhármat egyszerre egyidőben egyhelyben tartani művészet. Főleg Trillus a legizgágább. Persze Bogárkám a megtestesült nyugalom, Sóhajka csak akkor nyugodott meg, amikor végre valahára sikerült belenyalnia a számba. Summa-summárum... van kép...
nagy vigyor

Rózsa
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 20. Szombat 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

integet

A mai napsütéses, pusziosztós nap - ami Trillus macerálásának is mondható.

Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rózsa írta:
Sziasztok! Kissé megkésve kívánunk Mindenkinek Boldog Új Évet! Sajnos a technikai zűrzavar eddig tartott minálunk. De most már minden rendben van!
Hát hol is kezdjem? Elég rég nem adtunk hírt magunkról.
Trilluska és Sóhajka köszöni szépen, nagyon jól vannak. (Bár volt egy időszak, ami elég nehéz volt, Trilla nem igen akart enni, talán a petárdázástól (ekkora barom legyen valaki, hogy közvetlenül a kerítésünk tövéből lője ki a petárdáit, mérges is voltam emiatt). Mostanra minden rendben van, eszik mindkettő rendesen, sőt mondhatni: zabikálnak.
Jó nagyot néznétek, ha látnátok, milyen szép kis hölgy lett Sóhajból. És Trilla is gyönyörű. A hancúrozások éjszakánként még mindig tartanak, de azért a minusz 20 fokban nem igazán mentek ki olyan lazán. Röhejes volt, ahogy Trillus a hóban elfintorogta magát és felemelte az egyik lábát, mintha azt mondta volna: viiizeees!!!! Először azt hittem, belelépett valamibe, de nem, valóban vizes volt az ujjacskák közötti szőrpamacs. Ezt a kényeskedést.... Szerencsére csak kétszer kellett neki adnom a gyógyszert a nagy hideg időszak alatt, egyébként viszonylag igen jól tűrte a hideget. Persze belülről...
Mindkét csajszika bent alszik, mindkettőnek külön kis ágyacskája van. Kezdetben a benti kandallós szoba volt a támaszpontjuk, de egyre inkább keresik a hűvösebb helyiséget, ami most a folyosó. Hiába voltak bent, nyüszköltek, hogy kimehessenek. A folyosó most úgy néz ki, tökéletesen működik, főleg nyitott szobaajtó mellett.
Olyan tömött kis bundájuk van mindkettőjüknek és annyira édesek. Trilla tud ám rohangálni is, akár a kamasz kutyulik!!! Ha mindhármunkra rájön a dili, jó kis ugar-bugrákat tudunk levágni.
Sóhaj egyfolytában rámol, ültet , amióta meghozták a kandallóba a tüzifát. Persze zuhogó esőben, dupla annyit, mint amennyit kértem, így a behordás meghiúsult. Na ezt használta ki a kisasszony!!!! Hordta ő, hordta ezerrel és rendesen, volt mit összeszedni.... Őkelmének a melléképület sem akadály és szerintem a 3 méteres kerítés is meg sem kottyan. Eszméletlen, hogy helyből ekkorát tud ugrani és olyan, de olyan könnyen és kecsesen, hogy ezzel mindig ámulatba ejt. Mi lakozik ebben a kutyalányban..... nem tudom... Helyből felugrik a melléképület tetejére, a frászt hozva rám. A kiscsillag legújabb szórakozása a cinkék riogatása (nem túlzok, talán sikerül lefényképezni is, egyszerre több, mint száz cinke látogatja a nagy cseresznyefára kirakott etetőt és környékét).
Az elmúl hónapban új magatartást vettek fel Trillussal mindketten. Nem tudom ez miből adódik, de csak sejteni tudom, hogy annyira ragaszkodnak, szeretnek, hogy minden ún. kívülállót próbálnak eltávolítani mellőlem.
Észrevettem, hogy a falkavezér a szemükben egyedül én vagyok, úgy tekintenek rám, mint egy istenre, lesik minden mozdulatomat, szinte pattanásig feszült figyelemmel lesik a gondolataimat és valóban első szóra engedelmeskednek. Sőt még ha Trillus úgy gondolja, hogy Sóhaj nem engedelmeskedik számára kellően gyorsan, megfegyelmezi egy rosszalló pillantással és egy kis fogvicsorgatással. Attilát is elfogadják, Sóhaj is engedi magát simizni, Lackó is tök jó haver nekik. Azonban ha bárki, bármi közelít felém (a két fiún kívül), azonnal a legvérszomjasabb fenevadakká válnak. Ez egészen addig fajult, hogy a szerelőt végig védelmeznem kellett, míg dolgozott, így túl közel is voltam hozzá, ami nem igen tetszett a csajoknak. Az egyik óvatlan pillanatban Trillus megcsípte a nadrágja szárát, szerencsére nem történt baj. A legnagyobb szerencse az volt, hogy a szerelő szegény megfogadta, amit mondtam, odanyújtotta a kezét szagolgatni Trillusnak, kedvesen szólt hozzá, majd megsimizte a fejecskéjét, így már nem bántotta, amíg ki nem ment, utána a kerítést majd szét szedte. Sóhajkám meg persze igen-igen tanulékony... A többit ugye mondanom sem kell. Még jó, hogy egy szavamra abbahagyják a csipkedhetnéket, mert tényleg igen szófogadók velem szemben.

Attilám holnap jön haza, készítünk képeket és hála a megújult technikának, teszünk fel képeket.

Rózsa

A képek, amiket igértem:

...és az a bizonyos cseresznyefa...no meg az etető...

Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 16. Szombat 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Kissé megkésve kívánunk Mindenkinek Boldog Új Évet! Sajnos a technikai zűrzavar eddig tartott minálunk. De most már minden rendben van!
Hát hol is kezdjem? Elég rég nem adtunk hírt magunkról.
Trilluska és Sóhajka köszöni szépen, nagyon jól vannak. (Bár volt egy időszak, ami elég nehéz volt, Trilla nem igen akart enni, talán a petárdázástól (ekkora barom legyen valaki, hogy közvetlenül a kerítésünk tövéből lője ki a petárdáit, mérges is voltam emiatt). Mostanra minden rendben van, eszik mindkettő rendesen, sőt mondhatni: zabikálnak.
Jó nagyot néznétek, ha látnátok, milyen szép kis hölgy lett Sóhajból. És Trilla is gyönyörű. A hancúrozások éjszakánként még mindig tartanak, de azért a minusz 20 fokban nem igazán mentek ki olyan lazán. Röhejes volt, ahogy Trillus a hóban elfintorogta magát és felemelte az egyik lábát, mintha azt mondta volna: viiizeees!!!! Először azt hittem, belelépett valamibe, de nem, valóban vizes volt az ujjacskák közötti szőrpamacs. Ezt a kényeskedést.... Szerencsére csak kétszer kellett neki adnom a gyógyszert a nagy hideg időszak alatt, egyébként viszonylag igen jól tűrte a hideget. Persze belülről...
Mindkét csajszika bent alszik, mindkettőnek külön kis ágyacskája van. Kezdetben a benti kandallós szoba volt a támaszpontjuk, de egyre inkább keresik a hűvösebb helyiséget, ami most a folyosó. Hiába voltak bent, nyüszköltek, hogy kimehessenek. A folyosó most úgy néz ki, tökéletesen működik, főleg nyitott szobaajtó mellett.
Olyan tömött kis bundájuk van mindkettőjüknek és annyira édesek. Trilla tud ám rohangálni is, akár a kamasz kutyulik!!! Ha mindhármunkra rájön a dili, jó kis ugar-bugrákat tudunk levágni.
Sóhaj egyfolytában rámol, ültet , amióta meghozták a kandallóba a tüzifát. Persze zuhogó esőben, dupla annyit, mint amennyit kértem, így a behordás meghiúsult. Na ezt használta ki a kisasszony!!!! Hordta ő, hordta ezerrel és rendesen, volt mit összeszedni.... Őkelmének a melléképület sem akadály és szerintem a 3 méteres kerítés is meg sem kottyan. Eszméletlen, hogy helyből ekkorát tud ugrani és olyan, de olyan könnyen és kecsesen, hogy ezzel mindig ámulatba ejt. Mi lakozik ebben a kutyalányban..... nem tudom... Helyből felugrik a melléképület tetejére, a frászt hozva rám. A kiscsillag legújabb szórakozása a cinkék riogatása (nem túlzok, talán sikerül lefényképezni is, egyszerre több, mint száz cinke látogatja a nagy cseresznyefára kirakott etetőt és környékét).
Az elmúl hónapban új magatartást vettek fel Trillussal mindketten. Nem tudom ez miből adódik, de csak sejteni tudom, hogy annyira ragaszkodnak, szeretnek, hogy minden ún. kívülállót próbálnak eltávolítani mellőlem.
Észrevettem, hogy a falkavezér a szemükben egyedül én vagyok, úgy tekintenek rám, mint egy istenre, lesik minden mozdulatomat, szinte pattanásig feszült figyelemmel lesik a gondolataimat és valóban első szóra engedelmeskednek. Sőt még ha Trillus úgy gondolja, hogy Sóhaj nem engedelmeskedik számára kellően gyorsan, megfegyelmezi egy rosszalló pillantással és egy kis fogvicsorgatással. Attilát is elfogadják, Sóhaj is engedi magát simizni, Lackó is tök jó haver nekik. Azonban ha bárki, bármi közelít felém (a két fiún kívül), azonnal a legvérszomjasabb fenevadakká válnak. Ez egészen addig fajult, hogy a szerelőt végig védelmeznem kellett, míg dolgozott, így túl közel is voltam hozzá, ami nem igen tetszett a csajoknak. Az egyik óvatlan pillanatban Trillus megcsípte a nadrágja szárát, szerencsére nem történt baj. A legnagyobb szerencse az volt, hogy a szerelő szegény megfogadta, amit mondtam, odanyújtotta a kezét szagolgatni Trillusnak, kedvesen szólt hozzá, majd megsimizte a fejecskéjét, így már nem bántotta, amíg ki nem ment, utána a kerítést majd szét szedte. Sóhajkám meg persze igen-igen tanulékony... A többit ugye mondanom sem kell. Még jó, hogy egy szavamra abbahagyják a csipkedhetnéket, mert tényleg igen szófogadók velem szemben.

Attilám holnap jön haza, készítünk képeket és hála a megújult technikának, teszünk fel képeket.

Rózsa
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 9. Hétfő 16:07    Hozzászólás témája: Re: Trilla és Sóhaj Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

dorilady írta:
Látszik a kutyusokon, hogy milyen jól érzik magukat nálatok!!! Trillus és Sóhaj olyan boldogok a képeken. Legyen szép élete nálatok! puszitküld

Köszönjük szépen! Teljes gőzzel a kutya-boldogság a célunk, mind az ötünknek.

Már nagyon jól vizsgáznak őrző-védő téren is. Hihetetlenül védik a birtokukat. Két részeget is elzavartak a portáról.
Ami nagyon megijesztett, az az, hogy Trillus a hétvégén egyik éjszaka felsírt, majd veszettül el kezdett morogni és acsarkodni. Azonnal felugrottam és láttam, hogy csak álmodott, a fülecskéi lógtak, Sóhaj puszilgatta és nyüszkölt. Min mehettek át ezek a szerencsétlen kis lelkek, valamikor régen, nem tudom.... Megnyugtattuk egymást, hogy nincs semmi baj, majd aludtunk tovább. Rengeteg puszit, szeretetet kapok tőlük és próbálom viszonozni. Jó, hogy vennek nekünk! lol Nagyon jó! lol

Még egyszer köszi a jókívánságot!!! puszitküld
dorilady
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 7. Szombat 14:41    Hozzászólás témája: Trilla és Sóhaj Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Látszik a kutyusokon, hogy milyen jól érzik magukat nálatok!!! Trillus és Sóhaj olyan boldogok a képeken. Legyen szép élete nálatok! puszitküld
Vissza az elejére
dorilady jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 3. Kedd 9:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Mindenki!

Talán sikerül feltennem a képek közül párat. A képek az örökbefogadást követő napon, vagy másnap készültek és a pár napos boldogság pillanatait tükrözik. Meg azt, ahogyan nem lehet rólam "levakarni" Sóhajt lol . Természetesen a káosz kellős közepén, munka közbeni pihikor vettük fel. Ezzel küld Trillus és Sóhajka mindenkinek sok-sok puszitküld !

Már jó ideje próbálom, de neeem meeegy mérges ! Lehet, hogy darabonként tudom csak feltenni a képeket....

Lépten-nyomon a nyomomban

Boldogan

Pihi

Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 3. Kedd 9:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ez volt az első találkozás!

Legutóbb Rózsa szerkesztette (2009 Nov. 3. Kedd 10:15), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Rózsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsoffi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 30. Péntek 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rózsa írta:
Sziasztok!
Képzeljétek! Behavazott Kardoson! lol Az úgy történt, hogy éjjel 2-ig még nem történt semmi sem, hajnali 1/2 5-kor kiengedtem Trillust és Sóhajkát. Aztán amíg lefőtt a kávém, azidő alatt megtörtént a CSODA!!! Forró kávéval botorkálva a kutyusáradatban, azt vettem észre, hogy puha fehérségben taposok.
Édes drága szomszédom rá akart beszélni, hogy ne a folyosón aludjanak a kutyik, hanem majd ő tesz be az ólba (régen disznóól volt) egy dunyhát meg paplant és az majd nagyon szuper lesz Trilluséknak. Hát persze, hogy szuper volt!!!! Csak nem arra, amire ő szánta. A kutyik boldogak voltak, fejük búbjáig pihések! Most mehetek haza, de hogy hogyan fogom totál összeszedni - a nagyja már a kukában landolt -, nem tudom. Remélem a szomszédom felé fordul a széljárás! lol Egyébként meg kellett nekem rongyocskahúzásra tanítanom őket, úgy kell nekem! Mr. Green
Csupa boldogság az élet, már a járdán közlekedőket is megugatják a drágáim, bőszen védik a területüket. Érdekes, mert hátul viszont meg csóválnak a szomszédnak, de igazuk van, hogy képzeli, hogy a kerítésünk mellett el mer menni! nagy vigyor
Sok dícséretet gyűjtenek be tőlem, Trillus ilyenkor pattog, hiszen nem tud felugrálni kétlábra, de édes így négylábon pattogva, Sóhaj pedig felugrik, mit felugrik, szinte úszik a levegőben. Komolyan mondom, leesett az állam, ahogy lazán, kecsesen úszott a kerítés felé. Biztos vagyok benne, ha akart volna, már régen meglépett volna, mert szerintem a helyből 2 méter meg sem kottyanna neki. Nagyon kecses, önbizalommal teli kutyalány ezekben a pillanatokban. Ja és tegnap, mikor hazamentem Buksikával hármasban üdvözöltek, Gyula szomszédom nálunk volt a kertben, így a fiúk is átjöttek csajozni. Buksika szegény sokszor el van űzve mellőlem, már morog rá mindkét kislány, így csak akkor kap simit, ha senki sem látja.
Muszáj a sarkamra állni lassacskán, mert kezdenek átverni bűnbánó pofival és irtó édesek, imádni valók! Várom, hogy hazaérjek, velük legyek......
És el ne felejtsem!!!! Ólról szó sem lehet!!!!!!!!! kitiltva

lol Azért erre a végkifejletre sokan fogadtunk volna. Micsoda ötlet, tollpaplant adni játékos kutyuskák alá! kosárlabda
Mondjuk én személy szerint úgy vagyok vele, hogy a kutya az családtag, a családtagnak pedig a családjával van a helye a házban. Persze lehet szuper gazdinak lenni kinti tartással is, de akkor az ember lemarad egy csomó pótolhatatlan pillanatról. Látom magam előtt Trillus türelmetlen tipegését, jaj, mennyire szerettük őt a menhelyen is! Sóhaj energiáit még idejében fordítsátok hasznos irányba, mindenki jobban járna. nemangyal Olyan fiatal még, bármilyen sportot vagy játékot megtaníthattok neki. Biztos élvezné, ha ilyen mozgékony.
Vissza az elejére
zsoffi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 30. Péntek 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Képzeljétek! Behavazott Kardoson! lol Az úgy történt, hogy éjjel 2-ig még nem történt semmi sem, hajnali 1/2 5-kor kiengedtem Trillust és Sóhajkát. Aztán amíg lefőtt a kávém, azidő alatt megtörtént a CSODA!!! Forró kávéval botorkálva a kutyusáradatban, azt vettem észre, hogy puha fehérségben taposok.
Édes drága szomszédom rá akart beszélni, hogy ne a folyosón aludjanak a kutyik, hanem majd ő tesz be az ólba (régen disznóól volt) egy dunyhát meg paplant és az majd nagyon szuper lesz Trilluséknak. Hát persze, hogy szuper volt!!!! Csak nem arra, amire ő szánta. A kutyik boldogak voltak, fejük búbjáig pihések! Most mehetek haza, de hogy hogyan fogom totál összeszedni - a nagyja már a kukában landolt -, nem tudom. Remélem a szomszédom felé fordul a széljárás! lol Egyébként meg kellett nekem rongyocskahúzásra tanítanom őket, úgy kell nekem! Mr. Green
Csupa boldogság az élet, már a járdán közlekedőket is megugatják a drágáim, bőszen védik a területüket. Érdekes, mert hátul viszont meg csóválnak a szomszédnak, de igazuk van, hogy képzeli, hogy a kerítésünk mellett el mer menni! nagy vigyor
Sok dícséretet gyűjtenek be tőlem, Trillus ilyenkor pattog, hiszen nem tud felugrálni kétlábra, de édes így négylábon pattogva, Sóhaj pedig felugrik, mit felugrik, szinte úszik a levegőben. Komolyan mondom, leesett az állam, ahogy lazán, kecsesen úszott a kerítés felé. Biztos vagyok benne, ha akart volna, már régen meglépett volna, mert szerintem a helyből 2 méter meg sem kottyanna neki. Nagyon kecses, önbizalommal teli kutyalány ezekben a pillanatokban. Ja és tegnap, mikor hazamentem Buksikával hármasban üdvözöltek, Gyula szomszédom nálunk volt a kertben, így a fiúk is átjöttek csajozni. Buksika szegény sokszor el van űzve mellőlem, már morog rá mindkét kislány, így csak akkor kap simit, ha senki sem látja.
Muszáj a sarkamra állni lassacskán, mert kezdenek átverni bűnbánó pofival és irtó édesek, imádni valók! Várom, hogy hazaérjek, velük legyek......
És el ne felejtsem!!!! Ólról szó sem lehet!!!!!!!!! kitiltva
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 29. Csütörtök 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Éva és Félix kutya írta:
ezeket a sorokat olvasva könnybe lábadt a szemem Sír vagy nagyon szomorú
Köszönjük

Drága Évi!
Trillus és Sóhaj üzeni, hogy "nincs pityergi"'! Ők is nagyon szeretnek mindenkit és nagyon boldogok! Egyébként mikor beszéltünk telefonon, mindkettő fülelt ám ezerrel!
Tudom, hogy hiányoznak a kis drágák, főleg Trillus, hiszen ő volt Veletek több időt együtt. Megfogadta a tanácsodat, kötelességének érzi, hogy vigyáz Sóhajra, nevelgeti - bár amikor jócskán kirúg a hámból a "rosszaskodás"-sal, ami csak a boldogság jele - olyan érzésem van, mindtha a válla fölött azt mondaná, "na eddig én neveltem, most már a többi a te dolgod". Aztán jön az a pillantás. No meg a rosszaságban azért ő is benne van, úgymond a gyönyörben osztoznak mindketten (pl. a kóc szétszedése, stb.). Egyébként a világ legédesebb kis lényei és nagyon imádom őket.
Szóval ne legyél elkeseredve, fogod őket még látni, ajajj! No nem úgy!!!! Majd felkirándulunk Hozzátok a Minibe látogatóba és nagyon-nagyon reméljük, hogy Ti is többen lejöttök - akár kutyusokkal együtt - hozzánk, főleg majd tavasszal, amikor a hatalmas cseresznyefa (tartsa meg Jó Istenke jó sokáig) teremni fog, csapunk egy kis örökbefogadási bulit az összes örökbefogadott és örökbefogadásra váró kis teremtmény tiszteletére! Tényleg! Hát ez szerintem irtó jó dolog lenne! Lehetne jó kis eszmecsere, tapasztalatcsere, tanulási lehetőség a példákból, valamint bográcsos evés kétlábú és többlábú résztvevő részére. Én benne lennék, azaz mi öten benne lennénk! Nos? mit szólsz?
Puszilunk mind az öten: Rózsa puszitküld
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 29. Csütörtök 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

J.Zsuzsa írta:
Szia Rózsa! puszitküld
Jókat rötyögtem, elképzeltem a jeleneteket, de mondd, Te mikor alszol? Nagyon Boldog
Egyébként a legnagyobb öröm számunkra, ha ilyeneket hallunk egy-egy kutyánkról, főleg ha az un. nehezebb esetű kutyáról van szó. Márpedig Sóhaj az. Nem győzzük megköszönni, h 2 ilyen esélytelen kutyusnak adtatok lehetőséget. puszitküld

Drága Zsuzsa!

Megnyugtatlak, tudok azért aludni, most már jobban is, mint valaha, teljesen kipihentnek érzem magam és szinte várom a 2-3 óra közötti sétát. A kicsik jeleznek, azonnal fent vagyok, teljesen tiszta a fejem. A bejövetel után pedig ismét ájulásszerűen el tudok aludni, majd 1/2 5 körül ismét kelni, kutyukajeszt főzni, előkészíteni estére a kandallót, felmosni aznapra a kövezetet, stb, stb. Nekem ez szerencsére nem gond.
Tegnap este már engem is megugattak a csillagvirágok, mikor hazaértem, vadul ugatva vágtáztak hátulról előre, majd mikor megismertek nagy volt az öröm. Jó látni és muris is, ahogy Trillus 4 lábon egyszerre pattog (mint a Jégkorszakban Diegó lol ), pacsizik, puszizik, nyüszköl örömében, Sóhaj kabátujjalá-nyalás után hanyatthajította magát, felkínálta a pociját, hogy simizzem. Édesek nagyon! Hihetetlen sok szeretetet tudnak adni és mindazt feltétel nélkül.
Mi köszönünk Nektek minden-mindent!
Most futok dolgozni, puszi mindenkinek ötünk nevében: Rózsa
Éva és Félix kutya
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 28. Szerda 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ezeket a sorokat olvasva könnybe lábadt a szemem Sír vagy nagyon szomorú
Köszönjük
Vissza az elejére
Éva és Félix kutya jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
J.Zsuzsa
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 28. Szerda 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Rózsa! puszitküld
Jókat rötyögtem, elképzeltem a jeleneteket, de mondd, Te mikor alszol? Nagyon Boldog
Egyébként a legnagyobb öröm számunkra, ha ilyeneket hallunk egy-egy kutyánkról, főleg ha az un. nehezebb esetű kutyáról van szó. Márpedig Sóhaj az. Nem győzzük megköszönni, h 2 ilyen esélytelen kutyusnak adtatok lehetőséget. puszitküld
Vissza az elejére
J.Zsuzsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 28. Szerda 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Mindenki!
Azt hiszem mienk a világ két legokosabb, leghálásabb és legeslegszebb kutyalánya!
A tegnapi nap munkából hazamenet két kis csillag várt a kapunál, szerintem megismerik az autó hangját. Iszonyú nagy volt az öröm! Puszi hegyek, nyüszikölés, Trilluspattogás és hátulról.... - miközben Trillát megsimítottam, Sóhajugrás a hátamra! No ez önmagában nem okosság volt, tekintve a roham súlyát, inkább egy hatalmas boldogság nyomatékosítva. Hát egy picit alig kaptam levegőt, de nagyon-nagyon megdicsértem.
Az okosság az, hogy minden mozdulatomat lesi a két kislány, és alig hittem el, ismerik a nem-nem jelentését, a puszi jelentését, a gyere ide szuperul működik, a megyünk-re sorakozó van, Trillám várja a pórázt - nem tudom miért, a küszöbön csak így hajlandó átlépni, tehát megyünk - póráz fel - átlépés - póráz le, ezt követően pedig futás, hancur, puszilkodás. Ha felemelem az ujjamat, és azt súgom, hogy hallod?, már mindkettő tudja, hogy lihegést vissza kell fogni és feszülten figyelni, mi az ami történik. A nagy csöndben a távoli kukorékolást is tudjuk nyugtázni, mint rendkívüli eseményt. Minden éjszaka kimegyünk sétálni - mindannyian nagyon élvezzük, főleg, amikor ráléptem majdnem egy békára! Sikítás részemről, kaján vigyor Trilla részéről, Sóhaj pedig leült, a pofiján meg az volt hogy: Most meg mi van? Hihetetlenül intelligensek!
A szomszéd cica rossz fát tett a tűzre - lopott a kajeszból -, Sóhaj két körön át megfuttatta, nem bántotta, mert szóltam, hogy nem-nem, és..... karikába hajlított farokkal, ráfektetve a hátára, diadalittasan jött hozzám és osztotta a puszikat. Trillus meg neki osztotta. Szóval jól elvagyunk. A nevükre teljes egészében hallgatnak. Trillába jól bele van kódolva a farkasvér! A fáskamrát takarítottam, egykupacba sepertem a fahulladékot, fűrészport, erre ődrágasága kis fészket épített belőle és belefeküdt, majd elaludt, alig tudtam becsalni.
Aggódtam, mert nem nagyon akartak enni, de tegnap este már jó étvágyuk volt, szépen kajcsiztak.
Lerendezték a vízvezetékhez használható kócos dobozt. Sóhaj gyönyörűen kihúzigálta belőle a kóccsíkot, Trilla felaprózta apró szöszökre és abból készített magának fészket. Jó kis csapatban dolgoznak! De legalább haladnak is a munkával! lol
Megtörtént Sóhaj varratszedése, egyáltalán nem viselte meg. Imádja, ha a pocikáját simizem, két hátsó lábacskáját szétrakja, befeszít, szinte belefekszik a simibe. És persze már velem szemben nincs semmiféle lapulás, de azért csakis a közelemben van Trillussal együtt. Olyan jó érzés, amikor éjszakánként hármasban sétálunk, a két kislány meg kétoldalról összefog és együtt bandukolunk és nem futkároznak össze-vissza. Rongyocskával is szoktunk játszani kötélhúzósat, húzzuk-húzzuk mindhárman, nagy a boldogság. Aztán kifáradás, bemenetel (persze pórázzal, de már átvertem Trillát úgy, hogy csak az ujjamat dugtam a nyakörvbe), aztán pedig alvás.

Hát, ezek az újabb élmények, mindig van valami új dolog, amit felfedezünk egymásban. És közösen örülünk, és nagyon nagy a BOLDOGSÁG! Mindenkinek - akár ember, akár kutyus, vagy más teremtményke - kívánom ennek az érzésnek a megtapasztalását
Éva és Félix kutya
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 26. Hétfő 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

otthon, édes otthon
Vissza az elejére
Éva és Félix kutya jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zsoffi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 26. Hétfő 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rózsa írta:
Sziasztok! Új hírekkel jelentkezem!

Hálás vagyok e két kis Csillagvirágért, de nagyon-nagyon! Azon túl, hogy a világ legaranyosabb kis teremtményei, pozitív változást hoztak „gyermeknevelés” terén számomra – most 25 év után van mit tanulnom Tőlük! A fiamnak végre van felelősségérzete, nem alszik el, korán felkel és próbál gondoskodni Trillusról és Sóhajról és mindenki nagyon boldog!

Trilla lelkem már nem sírdogál, már mer közlekedni, bár néha még meg-megáll a szőnyeg szélén. Olyan élményben volt részem, hogy nem hittem a szememnek. Képzeljétek el ezt a drága kis „öreglányt”, ahogy egyik pillanatban még botorkál, majd miután átjön Buksika, a szomszéd kutyája, mint egy babakutya, népgylábon pattog, ugrabugrál, kergetőzik! Csodapofa volt! Sóhaj teljes rüszttel vágtázott buksival, Trillus meg néha-néha be-bevágódott közéjük. Sóhaj jó pár meglepetéssel szolgál, amióta nálunk van. Ha besokall, Buksikát hazazavarja és jócskán hangot ad nemtetszésének. (Én vagyok az oka, mert meg mertem a kis srácot símogatni!) A legnagyobb biztonságot én nyújtom számára. Folyamatosan a lábam mellett van szorosan, úgy, hogy az orra rá van tapasztva a lábszáramra, vagy éppen a lábam között lófrál, de így nekem nagyon nehéz a járás, ugyebár... Iszonyú sok puszit kapok mindkettőjüktől folyamatosan.
A legszebb pillanatok azok, amikor hajnali 2-3 óra körül kimegyünk a nagy kertbe sétálni, csak ők ketten, a csillagok és én! Felemelő! Mint két kicserélt kis tündérke! Rengeteg puszi, pocaksimi, és futkározás – ami persze nekem sem árt és a tetejében senki sem látja, aki meg igen, gondoljon, amit akar. A közös sétáink szoros hármasalakzatban van, kivéve, mikor Trillus elcsalja Sóhajt, majd otthagyja, visszafut, leül és lesi, mikor jön. És ő jön, azaz TÁMAD! Mégpedig lesből, aminek persze nagy hancúr és ismét sok puszi-pacsi a vége. Aztán bemegyünk és alszunk reggelig. Én csak akkor, amikor tudok a horkolásoktól...

Hát így telnek a percek-órák együtt! Ja és a leltár, amit próbáltam leírni, de még akadozik az elérhetőség, lehet, hogy otthon nem nagyon van jel a mobilinternethez. Szóval a leltár: 3 konyharuha, 1 papírtörlő, 1 szigetelőszalag, 1 festőszalag, 2,5 papucs, 0,5 cipő, 2 kikukázott nylonzacskó, 1 kabátka, 1 nemtudommi, 1 teljes kávéskészlet, 1 redőnyhúzó gurtni, meg még amit kihagytam, mert most nem jut az eszembe.

Ebből is látható, mennyire édes kis prücskök, mert valójában tudom, ki a főbűnös, de mindketten bűnbánó pofival vallják be vél és valós tettüket. Amiért persze jó sok puszit és simit kapnak, én meg felkészülök a következő rohamra.

Nagyon-nagyon szeretjük őket, ami úgy gondolom kölcsönös. Várom a telet, ahogyan a kandalló előtt fekszenek majd és pattog a tűz, és éjjel sétálgatunk a ropogó hóban. Boldog vagyok!

Köszönjük szépen az újabbb híreket! lol Sír vagy nagyon szomorú puszitküld
Írtam neked privát üzenetet, nézd meg!
Vissza az elejére
zsoffi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rózsa
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 26. Hétfő 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Új hírekkel jelentkezem!

Hálás vagyok e két kis Csillagvirágért, de nagyon-nagyon! Azon túl, hogy a világ legaranyosabb kis teremtményei, pozitív változást hoztak „gyermeknevelés” terén számomra – most 25 év után van mit tanulnom Tőlük! A fiamnak végre van felelősségérzete, nem alszik el, korán felkel és próbál gondoskodni Trillusról és Sóhajról és mindenki nagyon boldog!

Trilla lelkem már nem sírdogál, már mer közlekedni, bár néha még meg-megáll a szőnyeg szélén. Olyan élményben volt részem, hogy nem hittem a szememnek. Képzeljétek el ezt a drága kis „öreglányt”, ahogy egyik pillanatban még botorkál, majd miután átjön Buksika, a szomszéd kutyája, mint egy babakutya, népgylábon pattog, ugrabugrál, kergetőzik! Csodapofa volt! Sóhaj teljes rüszttel vágtázott buksival, Trillus meg néha-néha be-bevágódott közéjük. Sóhaj jó pár meglepetéssel szolgál, amióta nálunk van. Ha besokall, Buksikát hazazavarja és jócskán hangot ad nemtetszésének. (Én vagyok az oka, mert meg mertem a kis srácot símogatni!) A legnagyobb biztonságot én nyújtom számára. Folyamatosan a lábam mellett van szorosan, úgy, hogy az orra rá van tapasztva a lábszáramra, vagy éppen a lábam között lófrál, de így nekem nagyon nehéz a járás, ugyebár... Iszonyú sok puszit kapok mindkettőjüktől folyamatosan.
A legszebb pillanatok azok, amikor hajnali 2-3 óra körül kimegyünk a nagy kertbe sétálni, csak ők ketten, a csillagok és én! Felemelő! Mint két kicserélt kis tündérke! Rengeteg puszi, pocaksimi, és futkározás – ami persze nekem sem árt és a tetejében senki sem látja, aki meg igen, gondoljon, amit akar. A közös sétáink szoros hármasalakzatban van, kivéve, mikor Trillus elcsalja Sóhajt, majd otthagyja, visszafut, leül és lesi, mikor jön. És ő jön, azaz TÁMAD! Mégpedig lesből, aminek persze nagy hancúr és ismét sok puszi-pacsi a vége. Aztán bemegyünk és alszunk reggelig. Én csak akkor, amikor tudok a horkolásoktól...

Hát így telnek a percek-órák együtt! Ja és a leltár, amit próbáltam leírni, de még akadozik az elérhetőség, lehet, hogy otthon nem nagyon van jel a mobilinternethez. Szóval a leltár: 3 konyharuha, 1 papírtörlő, 1 szigetelőszalag, 1 festőszalag, 2,5 papucs, 0,5 cipő, 2 kikukázott nylonzacskó, 1 kabátka, 1 nemtudommi, 1 teljes kávéskészlet, 1 redőnyhúzó gurtni, meg még amit kihagytam, mert most nem jut az eszembe.

Ebből is látható, mennyire édes kis prücskök, mert valójában tudom, ki a főbűnös, de mindketten bűnbánó pofival vallják be vél és valós tettüket. Amiért persze jó sok puszit és simit kapnak, én meg felkészülök a következő rohamra.

Nagyon-nagyon szeretjük őket, ami úgy gondolom kölcsönös. Várom a telet, ahogyan a kandalló előtt fekszenek majd és pattog a tűz, és éjjel sétálgatunk a ropogó hóban. Boldog vagyok!
Irinci...
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 24. Szombat 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát igen, mind2 ebnek óriási szerencséje van veletek. Egyikőjüknek se volt sok esélye, Trilla a koránál és egészségi állapotánál fogva volt hátrányos helyzetben, Sóhaj meg a félénksége és a feketesége matt.
Köszönjük, h megláttátok bennük a KINCSET és ezzel megadtátok nekünk az érzést : érdemes csinálni. puszi
Vissza az elejére
zsoffi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 24. Szombat 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rózsa írta:
Kedves Mindenki!

Most, mialatt a sorokat írom, Trillus és Sóhaj új barátokra (jóképű srácok!!) tett szert. Nagy figyelmet keltettek Ők ketten a helyi fiúk körében kapásból négy fiú (azaz 3 és fél) verseng a csajok kegyeiért. Nagyon-nagyon édesek mindannyian, de a legédesebbek csakis a mi kis drágáink.
Az első napunk, főleg az első éjszakánk a lehető legjobban alakult. Azt hittük, hogy Sóhaj lesz a kemény dió, de inkább Trillus bizonyult annak. Nem tudom, miből fakad Trillusnak a kőtől (metlahi) való félelem, de sajnos nem mer rálépni. Csak a szőnyeg szélén áll és sír, ha tovább akar haladni. Na ennek megoldásaként tágítottuk a haladási terét a kis drágának. Éjnek évadják a rengeteg zsák közül (tudniillik közvetlen költözés után-közben vagyunk, szerintem sokan vannak akik tudják miről van szó, mert már átélték ezt a kaotikus zűrzavart), szóval kikotorgattuk az összes létező rongyszőnyeget, tettünk be a kandalló mellé, a nagyszobába, a folyosóra. Így már nem volt sírás. Hajnali kettőkor hazajött a fiam. Tartottam tőle, hogy szóváteszi a kutyabentlétet, de hihetetlenül klasszul fogadta, megszeretgette a lányokat, nagyon tetszett neki Sóhaj. Összehaverkodtak egymással. Trillus ugyan úgy kedves volt, kezdetben védte a Lackótól Sóhajt, egyfolytában közéjük állt. Egyszer elmordulta magát, de nem volt semi gond. Sóhaj puszit osztott, de észbekapott néha, hogy elfelejti a szerepét, miszerint neki félnie kellene, és akkor jött a félős jelenet. Kettő útán még kimentünk sétálni a kertbe, nagyon élvezték, és olyan hálás pillantásokat küldtek, meg puszikat, hogy csak na. Ja és én sem féltem kint már, nem voltam egyedül, bánta a fene a kis kígyócsaládot, hogy csuszkamuszkál-e vagy sem. Utána bementünk és végigaludtuk az este hátralevő részét szó nélkül. (SÓHAJ IS HORKOL!!!! DE PISZKOSUL!!!!! TÚL TESZ TRILLÁN! ) 6-7 körül Attila kiment a szobából és....... Képzeljétek!!! Sóhaj betolakodónak nézte és bőszen megugatta. Én azt hittem Trillus volt, de nem! Sóhaj védte a területet.
Reggelire becsaptak egy adag szalámit és továbbra is körülöttünk voltak. Arra gondoltam, hogy kimegyünk a kerítésekhez, töviről-hegyire meglessük, hogy vannak-e lukak, mind befoldoztuk, kijavítottuk. Akkor megbeszéltem a két kis csillaggal, hogy ki fogunk menni hancúrozni az udvarra póráz nélkül, lesz, ami lesz.
Megdöbbentő volt, ahogy Sóhajjal kommunikálni tudtam. Nézett-nézett, osztogatta a puszikat és kaptam tőle..... egy pacsit.... csak úgy. Mikor kimentünk, Trillus azonnal felfedező útra indult, meg-megállt, mintha Sóhajt hívta volna. Ő meg elindult felé, de pár méter után visszajött hozzám, én ültem a füvön, ő pedig mindig a hátam mögé, majd a hónom alá bújt. Majdnem elsírtam magam, olyan drága volt. Trillus, miután látta, hogy Sóhaj biztonságban van, ment ismerkedni a Szomszéd bácsival és az ő kutyusaival.
A bejövetellel nincs semmi gond, egyiknek sincs esze ágában megszökni, nagyon keresik a közelségünket, főleg Sóhaj az enyémet. A folyosón érzi jelenleg a legnagyobb biztonságban magát. Trillus szeret a kandallóhoz bespacirolni, de egy kis idő után inkább a hűvös helyet keresi.
Most, ahogy elnézzük őket, a legboldogabb embereknek érezzük magunkat a világon! Két csodaszép, okos kis teremtmény van velünk, ragyogóan süt rájuk a napocska, és Trillus által ásott két kis gödröcskében szundikálnak, lesnek minket, lóg a nyelvecskéjük és.....mosolyognak!!!!!!! Trilla akár egy szoboristenség, Sóhaj, mint egy fekete gyémánt, úgy csillog a bundikája.
Hát mit mondjak? Meg vagyunk hatódva és semmi sem jut az eszünkbe, csak annyi: KÖSZÖNJÜK NEKTEK MINISEK!!!

Képek készültek, próbálunk feltenni, csak egy kis türelmet kérünk, mert itt még semmi sem egyszerű eset!

Puszi mindenkinek immár ötünktől!

Fantasztikusak vagytok. Mind az öten. puszitküld
Sóhaj igazi meglepetés. Bár, talán nem is annyira. Szegény kicsi lány, kapaszkodik élete első gazdijába. Ne feledjétek, hogy ő még siheder, úgyhogy lehet, hogy előjön a rosszalkodós gyerekkor is belőle, ha már bevackolódott. nemangyal Szerintem kifejezetten érdemes lenne külön is foglalkozni vele, tanítani, hiszen a legjobb korban van hozzá, és sokat kell pótolnia.
Trillus szerelmes nagyon fog hiányozni a menhelyről.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 4 oldal [80 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, 4 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  

Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Szavazhatsz ebben a fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu