Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Máj. 26. Kedd 3:44
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Pireneusi hegyikutya
Ugrás:  
Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 2 oldal [35 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Fise
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 8:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kisgyerek mellé nem ajánlott?!
http://www.pireneusi.hu/kepekve/kutyalaura2.jpg
Vissza az elejére
Fise jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gpike
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 24. Péntek 8:53    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)
Téma leírása: Tapasztalatok, történetek, "használati útmutató"
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

vattila írta:
Csak gazdi és már nem járkálok kiállításra, mivel állandóan fedztetni akartak volna Mafival, mert olyan szép (volt Év kutyája II. helyezett is 2002-ben) de mivel viselkedésében nem megbízható ezért eszem ágában sincs ezt továbbörökíttetni.
Mafi honlapja:
http://www.pentacomp.hu/dogs/pireneusi
Gratulálok a kutyidhoz és az elért eredményéhez.
Szép tőled hogy így gondolkodsz minden elismerésem a tied, mert sajnos nem mindenki így gondolkodik.
Köszi a felvilágositást is amit a kutyiról írtál, nagyon örülök mert ezt sem mindenhol kapja meg az ember.Kevés az igazán öszinte fajta leirás, na jó azért olvastam már egy két nagyon jót, de sokszor csak azt lehet olvasni, hogy szép jó okos stb. Ezért is szeretem inkább a gazdikat és a tenyésztőket kérdezni.
További sok sikert kivánok nektek.
Vissza az elejére
gpike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 54

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 23. Csütörtök 11:36    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csak gazdi és már nem járkálok kiállításra, mivel állandóan fedztetni akartak volna Mafival, mert olyan szép (volt Év kutyája II. helyezett is 2002-ben) de mivel viselkedésében nem megbízható ezért eszem ágában sincs ezt továbbörökíttetni.
Mafi honlapja:
http://www.pentacomp.hu/dogs/pireneusi
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 22. Szerda 15:51    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

Nekem nagyon tetszik ez a kutyi, ha szeretnék is ilyet az nem mostanába lenne, de elötte mindent meg akarok tudni róla.Most 800m2 es a kertünk és kettő kutyi rohangál rajta, itt nem igazán lenne alkalmas a tartása egy harmadik kutyinak.Gondoltam talán ha nagyobb kertünk lesz, de a gyerekekkel való viselkedés nekem nagyon fontos, lenne.Lehet, hogy megmarad a pireneusi nekem a plátói szerelemnek.Te gazdi vagy vagy tenyészted is?Szoktál kiállításokra járni ? ha igen akkor szívesen megkereslek.
vattila írta:
Szintén nyáőrző mivoltából adódóan, ha elfogadják a fennhatóságát akkor más állatokkal is jól kijön. Az enyém Shi-Tzu-val és egy kandúrral osztja meg az életterét. (Nincs semmi baj, ha három méteres ívben kikerülik a kajás tálját.)
Szintén fontos, hogy nagy területet, és állandó foglalkozást igényel, különben szökik és keres magának egy kellő méretű őrzendő területet, ahol van valamiféle "nyáj" is. Ez lehet a család is, kutya macska vagy más állatok is csak őrizhesse őket.
Genetikailag az ivódott bele, hogy emberi jelenlét nélkül, hónapokon keresztül 2-3 ilyen kutya őrizte a nyájat a Pireneusok legelőin.
gpike írta:
Nagyon köszönöm a válaszod.
Ezekszerint elég nehéz nevelni.
Más kutyikhoz hogyan viszonyul?Jol ki jön e más fajtákkal?
Előre is köszönöm a válaszod.
vattila írta:
Szia

Alapvetően kedves bújós nagy medvék, de !
lévén terület és nyájőrző nagyon önálló, idegenekkel szemben bizalmatlan. Egy erős kezű gazdát mindenképpen igényel, a "falka" többi tagja ha nem áll felette a rangsorban akkor szorítkozzon arra amit a kutya akar. Azaz kisgyerek mellé pl. egyáltalán nem ajánlott.

gpike írta:
Sziasztok.
bocsi ,hogy bepofátlankodtam ide.Most taléltam rá erre a Forumra és nagyon megörültem,hogy van pireneusi is.Nekem sajna nincs ilyen gyönyörü kutyim de nagyon tetszik és szeretnék többet tudni róla.
van kettö kutyusom egy lajka tipusu keverék és egy hovawart.
Lenne pár kérdésem a fajtáról először is az hogy, milyen vérmérsékletü?Családi vagy inkább egygazdás kutyi?Van még több kérdésem is de azt majd máskor, ha lehet .Köszi sziasztok.
Vissza az elejére
gpike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 22. Szerda 10:17    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

Szintén nyáőrző mivoltából adódóan, ha elfogadják a fennhatóságát akkor más állatokkal is jól kijön. Az enyém Shi-Tzu-val és egy kandúrral osztja meg az életterét. (Nincs semmi baj, ha három méteres ívben kikerülik a kajás tálját.)
Szintén fontos, hogy nagy területet, és állandó foglalkozást igényel, különben szökik és keres magának egy kellő méretű őrzendő területet, ahol van valamiféle "nyáj" is. Ez lehet a család is, kutya macska vagy más állatok is csak őrizhesse őket.
Genetikailag az ivódott bele, hogy emberi jelenlét nélkül, hónapokon keresztül 2-3 ilyen kutya őrizte a nyájat a Pireneusok legelőin.
gpike írta:
vattila írta:
Szia

lévén terület és nyájőrző nagyon önálló, idegenekkel szemben bizalmatlan. Egy erős kezű gazdát mindenképpen igényel, a "falka" többi tagja ha nem áll felette a rangsorban akkor szorítkozzon arra amit a kutya akar. Azaz kisgyerek mellé pl. egyáltalán nem ajánlott.

gpike írta:
Sziasztok.
bocsi ,hogy bepofátlankodtam ide.Most taléltam rá erre a Forumra és nagyon megörültem,hogy van pireneusi is.Nekem sajna nincs ilyen gyönyörü kutyim de nagyon tetszik és szeretnék többet tudni róla.
Lenne pár kérdésem a fajtáról először is az hogy, milyen vérmérsékletü?Családi vagy inkább egygazdás kutyi?Van még több kérdésem is de azt majd máskor, ha lehet .Köszi sziasztok.
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 22. Szerda 9:37    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

vattila írta:
Szia

gpike írta:
Sziasztok.
Vissza az elejére
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 22. Szerda 8:30    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

Szia

gpike írta:
Sziasztok.
Vissza az elejére
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 21. Kedd 23:05    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

Sziasztok.
vattila írta:
Hát akkor Hi Magvasbuci!

A sajátomat nem adom, de a Minimenhely fennhatósága alatt van egy szabad Zeusz elnevezésü de a Fickó névre hallgató fiatalos öregúr.
http://pet.site.hu/viewtopic.php?t=36
De inkább kérdezz, mert ha minden tapasztalatomat leírom, kitiltanak a fórumról, vagy vetetnek velem egy újabb vinyót a gépbe.

magvasbuci írta:
Sziasztok!

Mint jövendőbeli pireneusi hegykiutya tulajdonos, várom a gazdik tapasztalatait viselkedésről, jellemről, taníthatóságról, jó- és rossz szokásokról, meg úgy általában mindenről, ami ezzel a szépséges kutyival kapcsolatos! Cool

Bye!
Vissza az elejére
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 20. Szerda 20:08    Hozzászólás témája: Re: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

Hát akkor Hi Magvasbuci!

A sajátomat nem adom, de a Minimenhely fennhatósága alatt van egy szabad Zeusz elnevezésü de a Fickó névre hallgató fiatalos öregúr.
http://pet.site.hu/viewtopic.php?t=36
De inkább kérdezz, mert ha minden tapasztalatomat leírom, kitiltanak a fórumról, vagy vetetnek velem egy újabb vinyót a gépbe.

magvasbuci írta:
Sziasztok!

Mint jövendőbeli pireneusi hegykiutya tulajdonos, várom a gazdik tapasztalatait viselkedésről, jellemről, taníthatóságról, jó- és rossz szokásokról, meg úgy általában mindenről, ami ezzel a szépséges kutyival kapcsolatos! Cool

Bye!
Vissza az elejére
magvasbuci
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 18. Hétfő 12:17    Hozzászólás témája: Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)

Sziasztok!

Bye!
Vissza az elejére
magvasbuci jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 2 oldal [35 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Pireneusi hegyikutya
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu