Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Dec. 11. Szerda 10:06
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  
Manci
Moderátorok:  Tkata
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 5 oldal [118 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5 Következő
Szerző Üzenet
J.Zsuzsa
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 29. Szombat 20:40    Hozzászólás témája:
Téma leírása: séta
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerencse, hogy ennyi lelkes fiatal jár ki a minire. Ma Mancira rájárt a rúd, sportolnia kellett. Először nem volt lelkes, de ha tetszett, ha nem, futnia kellett.

Vicus (Évi) írta:
A fogyiséta nem is rossz ötlet Wink
Mancit rá lehet ám venni hogy használja a nem használatos lábát is Nagyon Boldog de ehez van egy trükk -> futni kell vele, azaz kocogni. A séta elején elvégzi a dolgát, aztán mikor már csak ténfereg, el kell kezdeni vele futni. Én olyan 50-80 métereket szoktam vele kocogni, aztán vissza a normál sétálótempóba és fontos, hogy ne hagyjátok, hogy megálljon lefeküdni, hanem inkább lassú sétával pihenjen, csak 15-20 perc aktív séta után engedélyezett a lefekvés Mosoly Manci már nem olyan kövér mint régen, most az utóbbi két hétben megint fogyott, de ez a nagy bundájától a "laikus" Manci-nézőnek nem tűnik fel. Iszonyatos lusta, imádja a hasát, de nem szabad hagyni hogy levegyen titeket a lábatokról a mosolyával!
Ja, mégegy trükk: Mivel kicsi Göringünknek nagyobb a nyaka a fejénél, és utál elindulni sétálni, nekem eddig csak folytóval sikerült kimozdítanom egy kis sportolásra. Twisted Evil
Vissza az elejére
J.Zsuzsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vicus (Évi)
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 24. Hétfő 13:22    Hozzászólás témája:
Téma leírása: séta
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A fogyiséta nem is rossz ötlet Wink
Mancit rá lehet ám venni hogy használja a nem használatos lábát is Nagyon Boldog de ehez van egy trükk -> futni kell vele, azaz kocogni. A séta elején elvégzi a dolgát, aztán mikor már csak ténfereg, el kell kezdeni vele futni. Én olyan 50-80 métereket szoktam vele kocogni, aztán vissza a normál sétálótempóba és fontos, hogy ne hagyjátok, hogy megálljon lefeküdni, hanem inkább lassú sétával pihenjen, csak 15-20 perc aktív séta után engedélyezett a lefekvés Mosoly Manci már nem olyan kövér mint régen, most az utóbbi két hétben megint fogyott, de ez a nagy bundájától a "laikus" Manci-nézőnek nem tűnik fel. Iszonyatos lusta, imádja a hasát, de nem szabad hagyni hogy levegyen titeket a lábatokról a mosolyával!
Ja, mégegy trükk: Mivel kicsi Göringünknek nagyobb a nyaka a fejénél, és utál elindulni sétálni, nekem eddig csak folytóval sikerült kimozdítanom egy kis sportolásra. Twisted Evil
laiskkass
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 24. Hétfő 9:18    Hozzászólás témája: hali Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Már régóta figyelgetem eme ebet, s bár mostanában nem tudnék gazdija lenni, szívesen segítenék a gondozásában:pl. fogyiséta, játék, fogyiséta ellensúlyozására finomságok, stb.
Légyszi írjátok meg, hogyan, s miként lenne erre mód.
Múlt héten költöztem Pestre, s délelőttöként egyelőre van egy kis szabadidőm...
köszi
laiskkass
Vissza az elejére
laiskkass jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 7. Péntek 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szomorú Sajnos nincs jó hírem. Úgy tűnik csak én akartam ennyire Mancit, a házat...stb. dühbegurul Hogy is van a dalban: Egyedül nem megy, egyedül nem megy, hahaha. Az ember ne álmodozzon. Apropó nem akar valaki egy XVIII.kerületi házat venni?
Vissza az elejére
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 26. Hétfő 8:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hétvégén Nyuszi bebizonyította, hogy egy fehér macska is lehet nagy vadász. Ennek rajtunk kívül csak a helyi veréb populáció nem örült túlzottan. Twisted Evil
A hétvége rossz híre volt: mindannyiunkat elkapott az őszi tüsszögős, orrfujós, köhögős nátha...
Mancinak sok szerelem puszit küldünk. Kitartás.
Vissza az elejére
Dinnye
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 23. Péntek 12:55    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nyúlmák írta:
A férjem a barátjával szabin van, próbálják gyorsítani az eseményeket. Sajnos az én munkám idénymunka, most ezt semmiképp nem tudom megtenni (hétvége is a benti melóé). Igyekszünk.
Tegnap az unokatestvéremmel élénk vitát folytattam arról a kérdésről, hogy miért csak kölyökkutyát érdemes örökbe fogadni. mérges Szerinte egy idősebb kuty, pl.Manci már nem nevelhető, nem tudod mire számíthatsz idősebb korára, stb. Szerintem egy kutya olyan amilyen. Kiindulva a mi leonberginkből, aki gyerekkorától nálunk van ez korántsem biztos. Most már 7 éves, ugyanolyan beszari mint volt, a gyerekeket ugyanúgy imádja, ugyanúgy rád ugrál, ugyanolyan alkalmi süket. Mi a ti tapasztalatotok ez ügyben? Manciból lehet egy gyerek- és macskagyűlölő harapós dög?

Mi 5 évesen fogadtuk örökbe a kutyusunkat (egy amstaff jellegű szuka) és tapasztalatból tudom, hogy igenis tanítható és tényleg nagyon hálásak az otthonratalálás miatt. Egyébként Jenny még csak 2 hónapja van nálunk, de napról napra meglep, mennyire hozzánkszokott és okos.
Szóval, bár imádom őket, de nem csak kölyökkutyának áll a világ!!! szemet forgat
Vissza az elejére
Dinnye jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zs_szilvi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 22. Csütörtök 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 22. Csütörtök 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bemutatom Nyúlmákot.[img]http://gallery.site.hu/album1107/Simizd_a_hasim2_001[/img]
Vissza az elejére
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 21. Szerda 10:12    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Örülök, hogy ezen a véleményen vagy. Manci képeit nézegetve felfedeztem valamit. Azon a képeken, hol a volt gazdival látható kifejezett aggodalmat láttam a szemében. Sokat gondolok rá. Kár, hogy a Család utcai rendelő ilyen messze van. Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
vattila
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 54

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 21. Szerda 9:46    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Unokatesód alapvető tévedésben van, lévén egy felnőtt kialakult egyéniségű kutya már nem sokat változik, csak tanul. Azaz Manci már nem lesz harapós hacsak kifejetten meg nem tanítjátok rá. Emellett vegyétek még tekintebe azt a plusz hálát amit egy végre valahára otthonra találó kutya ad önmagától.
Nyúlmák írta:
A férjem a barátjával szabin van, próbálják gyorsítani az eseményeket. Sajnos az én munkám idénymunka, most ezt semmiképp nem tudom megtenni (hétvége is a benti melóé). Igyekszünk.
Tegnap az unokatestvéremmel élénk vitát folytattam arról a kérdésről, hogy miért csak kölyökkutyát érdemes örökbe fogadni. mérges Szerinte egy idősebb kuty, pl.Manci már nem nevelhető, nem tudod mire számíthatsz idősebb korára, stb. Szerintem egy kutya olyan amilyen. Kiindulva a mi leonberginkből, aki gyerekkorától nálunk van ez korántsem biztos. Most már 7 éves, ugyanolyan beszari mint volt, a gyerekeket ugyanúgy imádja, ugyanúgy rád ugrál, ugyanolyan alkalmi süket. Mi a ti tapasztalatotok ez ügyben? Manciból lehet egy gyerek- és macskagyűlölő harapós dög?
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 21. Szerda 8:01    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 19. Hétfő 19:29    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hogy álltok a munkálatokkal, költözéssel? Szeptember vége lassan de biztosan közelg Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 5. Hétfő 11:08    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi a tippet. Körülnéztem egy kicsit a nemzetközi mezőnyben, és meg kell állapítanom, hogy Mancipofihoz hasonló nincs egy se. Mindegyik "arca" a normál fehér spiccekéhez hasonló volt, semmi manci-báj-háj. Dehát Manci csak egy van!
Vissza az elejére
Anus
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 15:58    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

- wolfspitz
- wolf spitz
- wolfspicc
kifejezésekre keresve akad pár találat az internetes keresőkben, angolul és németül még több is.

Én is Manci kapcsán tudtam meg, hogy van ilyen fajta, előtte csak a kis, ideges, bokánharapós spicceket ismertem Wink de idén 2 jó fej spiccel is találkoztam, direkt figyeltem őket Mosoly

Időközben volt nálam egy gazdikereső wolfspitz keverék kutyus, hát nála jobb fej frissnyugdíjast még sosem ismertem Nagyon Boldog

Nyúlmák írta:
Én eddig még a fajta létezéséről sem tudtam. Úgy ismertem a spitzeket, mint fehér színű kutyafajta, többféle méretben. Ugatósak, nem szeretik igazán a gyerekeket, sem a macskákat. Erre a gallery.site-on böngészve rátaláltam a minimenhelyre. Megláttam Mancit, aki ugye gyönyörű (a szemébe szerettem bele), és azt írják, hogy nem bántja a macsokat! Rendelkezünk 1 db Leonbergihez szokott beszari macskával (ehhez illően Nyuszi a neve, amikor meghoztuk több napba telt míg előcsalogattuk), akit szintén örökbe fogadtunk és szempont volt hogy az új eb ne riassza meg. A leonbergink szokta ijesztgetni, amikor elmegy mellette úgy tesz mintha be akarná kapni, amúgy szoktak egy tálból "cseresznyézni".
Szóval várjuk Mancit. Tegnap kifestettük a konyhát, úgyhogy haladunk.
Vissza az elejére
zs_szilvi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 15:55    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nyúlmák írta:
email címem: bacs111@freestart.hu.
Nem ismerős?

Nekem ismerős, én írtam Neked levelet, miután már régen megnéztétek Mancit:))
csak nem tudtam róla:))

A leveled nagyon szipmatikus volt, így azt gondolom, kerüljön csak ki a "Van gazdijelölt" táblácska Manci képéhez:))

Annnyira boldog lennék, ha végre révbe érne a világ legédesebb, legkedvesebb, legmosolygósabb kutyája!Mosoly)
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 15:28    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nyúlmák írta:
Nem ismerős?

Hát, nekem nem ismerős, kellene? Embarassed
Akkor kiteszem hozzá a Van gazdijelöltet, sajnos Mancira nem sok jelentkező van/volt, pedig nagyon jó természetű kutyus.
Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 12:42    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem ismerős?
Vissza az elejére
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 12:39    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Két helyen is jeleztük, hogy magunkhoz vennénk Mancit, de ez nem tud megtörténni csak akkor, ha beköltöztünk a házba (kerttulajdonos lesz Manci). A konyha kifestése nagy dolog, de még sok minden van hátra, ezért legjobb esély a szeptember végi költözésre van. Gondolom mivel sok a kevésbé megbízható ember, ezért nem vették biztosra, hogy elvisszük ezt a vicsorizva mosolygó kis angyalkát. De megerősítem, továbbra is ragaszkodunk Mancihoz (bár Mutyi is kísértésbe tudna vinni minket), amennyiben nem csorbítjuk az esélyét hamarabbi gazdihoz kerülésre, tedd ki nyugodtan a van gazdijejölt jelzést.
Vissza az elejére
zs_szilvi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 11:33    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

színváltós pattogós

Nyúlmák írta:
Én eddig még a fajta létezéséről sem tudtam. Úgy ismertem a spitzeket, mint fehér színű kutyafajta, többféle méretben. Ugatósak, nem szeretik igazán a gyerekeket, sem a macskákat. Erre a gallery.site-on böngészve rátaláltam a minimenhelyre. Megláttam Mancit, aki ugye gyönyörű (a szemébe szerettem bele), és azt írják, hogy nem bántja a macsokat! Rendelkezünk 1 db Leonbergihez szokott beszari macskával (ehhez illően Nyuszi a neve, amikor meghoztuk több napba telt míg előcsalogattuk), akit szintén örökbe fogadtunk és szempont volt hogy az új eb ne riassza meg. A leonbergink szokta ijesztgetni, amikor elmegy mellette úgy tesz mintha be akarná kapni, amúgy szoktak egy tálból "cseresznyézni".

Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 10:07    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Akkor Mancihoz kitehetem a "Van gazdijelölt" jelzést ? Razz

[Szóval várjuk Mancit. Tegnap kifestettük a konyhát, úgyhogy haladunk.[/quote]
Vissza az elejére
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 2. Péntek 8:17    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Anus
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 1. Csütörtök 12:28    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na ja, Manci okos kutya, tartalékol a téli hideg időkre Wink
Imádom a wolfspitzeket Mosoly

Nyúlmák írta:
Rubens tudta mi a szép, de így lenyírt szőrrel olyan, mintha fürdőruhában menne ki a strandra (két részesben persze), és minden kis hájacska kibuggyan alóla. Attól még tündér.
Vissza az elejére
Nyúlmák
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 1. Csütörtök 10:23    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rubens tudta mi a szép, de így lenyírt szőrrel olyan, mintha fürdőruhában menne ki a strandra (két részesben persze), és minden kis hájacska kibuggyan alóla. Attól még tündér.
Vissza az elejére
Anus
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 27. Szombat 22:30    Hozzászólás témája: Re: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Így van! Már Rubens is tudta, hogy mi a szép lol

laiskkass írta:
Persze, egy teltkarcsú, vigyori kis hölgy:)
Vissza az elejére
laiskkass
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 27. Szombat 12:14    Hozzászólás témája: manci Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Persze, egy teltkarcsú, vigyori kis hölgy:)
Vissza az elejére
laiskkass jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 5 oldal [118 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  

Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Szavazhatsz ebben a fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu