Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Dec. 2. Szerda 16:39
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Egészség - betegség
Ugrás:  
Lehetséges betegség források
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [13 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
Lilla és Luca kutya:)
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Nagyon el vagyok keseredve,mert szeretett kutyuskám az utóbbi két hétben nagyon sokat betegeskedik... Szomorú Először bélgyulladást diagnosztizált az orvos,majd valami húgyúti nyavaját kapott el.1 éves,és addig fajult ez a dolog,hogy már annyira nem tudja tartani a pisit,hogy kb. óránkét(max.2) kell levinni pisilni...Nincs kedve játszani,pedig Ő aztán mindenre kapható volt.Igazi westie... Sír vagy nagyon szomorú Jah,és ráadásul remeg,de nem is akárhogy.Már kapott 4 szurit és egy csomó gyógyszert,de semmit nem javult.Valaki nem tudna ötletet adni,vagy akárhogyan segíteni???
Vissza az elejére
Lilla és Luca kutya:) jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 18. Szombat 9:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

henryetta.12 írta:
Sziasztok!
lécci valaki válaszoljon az előbbi kérdésemre.kösy Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog pattog

Ilyen problémával még nem találkoztunk,javaslom írj a www.haziallat.hu oldalon található dr.haziallat rovatba.
Remélem tudnak segiteni a problémán.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
henryetta.12
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 8. Szerda 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
lécci valaki válaszoljon az előbbi kérdésemre.kösy Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog pattog
henryetta.12
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Én azt szeretném kérdezni, hogy van e kutyadepresszió?Ha vanmik a tünetei? Mert az én kutyám szülés után mindig reszket megváltozik, ideges, morgós lesz és ez hónapokig is tart. Sürgősen ki kéne gyógyítani ebből az állapotból .Már orvos is megvizsgáta.Adott neki több szurit is.
Kérem, aki tud egy keveset is a problémával kapcsolatban, az írjon amilyen hamar csak tud.Nayon fontos lenne. Köszi a választ, ha ír valaki. kuty
melinda2
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 7. Hétfő 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rebarbara írta:
Üdw!

Van egy kis Dobim (4/5 hónapos), az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogy majdnem mindentől hasmenése van...kivéve a táptól?? kutyuff
Ha valaki tud ebben tanácsot adni...örök hálám Mosoly
Ami furcsa, hogy az előző Dobim is amig nem lett kb. 1 éves...szintén ilyen volt... kuty nyelvlógat
Annyira odafigyelek a táplálásra és ettől függetlenül is.
Nem adok neki olyan ételt, amit mi eszünk és fűszeres, édességet sem kap...csak kizárólag kifőzött husit, amihez készítek főtt zöldséget, tésztát vagy rízst...valamint kutya rágcsát Mosoly kutynyelv

Szia!

Nem igazán vagyok nagy szakértő,de szerintem lehet a hústól.A csirke hústól ha bőrös/bár nem írtad milyet adsz neki/vagy ha zsíros.Ha én adok a kutyimnak húst csak főtt pulykát szoktam neki,pont ezért mert félek nehogy hasmenése legyen.Ettől még soha semmi baja nem volt.A zöldség szerintem úgyszintén egy lehetséges ok a hasmenésre.
Egyenlőre nincs más ötletem gondolkodik ha eszembe jut még valami okos dolog még írok neked. posta
Hátha lesz még valakinek jó ötlete. Ötlet
kutynyelv virágfej2
Vissza az elejére
melinda2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rebarbara
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 7. Hétfő 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Üdw!

Van egy kis Dobim (4/5 hónapos), az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogy majdnem mindentől hasmenése van...kivéve a táptól?? kutyuff
Ha valaki tud ebben tanácsot adni...örök hálám Mosoly
Ami furcsa, hogy az előző Dobim is amig nem lett kb. 1 éves...szintén ilyen volt... kuty nyelvlógat
Annyira odafigyelek a táplálásra és ettől függetlenül is.
Nem adok neki olyan ételt, amit mi eszünk és fűszeres, édességet sem kap...csak kizárólag kifőzött husit, amihez készítek főtt zöldséget, tésztát vagy rízst...valamint kutya rágcsát Mosoly kutynyelv
Vissza az elejére
Rebarbara jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tunderbaba
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 6. Vasárnap 19:13    Hozzászólás témája:
Téma leírása: Hátsó végtagok
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm , hogy írtál.Úgy érzem segített dönteni.Azóta örökre elaludt a kutyusom.

Évi
Vissza az elejére
tunderbaba jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 29. Szombat 8:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Idézet:
Esetleg tudnál nekem segíteni ebben?
Előre is köszönöm.

Szia.

Ne haragudj, ha egy kicsit nyersnek tűnik amit írok, nem a részvétlenség az oka, de nagyon bonyolult szerkezetet nincs értelme kitalálni.Ha nem tud lábra állni és neked kell ebben segíteni, akkor max. 1-2 hónapja van hátra. Én annak idején olyan széles szalagból, mint a biztonsági öv, alkottam egy hurcikát amivel a hátsó felét gyakorlatilag megemeltem és én vittem, míg ő az első lábain járt. Az állapota azonban rohamosan romlott és végül a mellső lábak is felmondták a szolgálatot.
A mai tapasztalatommal - bár tudom hogy ez borzalmas nehéz döntés - nem engedném szenvedni,mert számunkra elképzelhetetlen fájdalmai vannak és csak a gazdi iránti imádata az ami mozgásra bírja egyáltalán. Tehát készülj fel az elaltatásra az ő érdekében is.
Ez egy genetikai betegség, ami nem gyógyítható, csak kezelni lehet, már ameddig ennek van értelme.Sokat számít, ha előtte ismered a betegséget, mert egyrészt csak diszpláziára szűrt kölyköt szabad venni, másrészt kb. 4-5 éves korban gondos vizsgálattal kell meggyőződni az állapotról, hogy időben el lehessen kezdeni a gyógyszeres kezelést.
Sajnos a meszesedés következtében elhalt idegpályák nem állíthatók helyre és nem lehet megakadályozni sem, legalább is én nem tudok róla.
Esetleg keress fel dokis fórumot, ha többet akarsz tudni.
Sajnálom.
Szia.
tunderbaba
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 27. Csütörtök 14:07    Hozzászólás témája:

Szia!

Az én németjuhászomnak pontosan ugyanez a baja.Ő most 11 éves és 2 éve műtötték meg a gerincét.Hál Istennek sikeres volt, de most újra előjött nála.Most már enni sem eszik és a vizelet tartással is nagyon nagy gond van.
Én is gondolkoztam , hogy készítek neki egy járokát, de nem igazán tudom, hogy kezdjek neki.Eddig kereket sem tudtam beszerezni.
Esetleg tudnál nekem segíteni ebben?
Előre is köszönöm.

E-mail-em:tunderbaba@freemail.hu

FlauwerGarden írta:
Sziasztok.

Egy másik veszély a Németjuhász fajtát érinti .Ali előtt csodálatos korom fekete NJ.-om volt.Kb 6 éves lehetett,amikor fekvés közben élesen felsírt és olyan ijedtnek tünt.Árvizsgáltam minden lehetséges sérülési helyet rajta,de nem találtam semmit.Soká nem ismétlődött meg a dolog, de időnként előfordult.Aztán egy-másfél év után észrevettem, hogy másképp jár, úgy össze tartanak a hátsó lábai.Természetesen amikor orvoshoz mentem vele, akkor előadtam a tüneteket, de különösebb aggodalomra okot adó választ nem kaptam.

Aztán eljött a rémálom ideje.Egy este nem akart lefeküdni, kétségbeesett tekintettel ült előttem és borzasztóan lihegett.Azt hittem, hogy ki akar menni ,de sem felállni nem volt hajlandó az ülő helyzetéből, sem lefeküdni.Így telt el az éjszaka.Másnap orvos nagy nehezen segítve neki, mert szinte nem tudott járni sem.Akkor láttam először valamit az orvos szemvillanásában,amitől rossz érzésem lett.

Beutalt röntgenre minket, a főállatorvos ,amikor meglátta összenézett az asszisztensel, engem beöltöztettek ólomba, a kezemre ólom kesztyüt húztak és felkellett tennem a röntgen asztalra őt lefogva egy pozicióban, hogy a felvétel biztosan sikerüljön.

Megmutatták , amikor elkészült.Az egész hátgerince teljes hosszában, minden egyes csigolya között meszesedéssel volt tele és nyomta szét.Ettől a deformációtol, ami nyomta az ideg pályákat azok fokozatosan elhaltak, ezért nem tudott járni.Elkéstünk.Egy hónapig élt még, mert megpróbáltuk a lehetetlent és méreg drága gyógyszerrel kezeltük,de késő volt.

Az utolsó időben úgy mentem ki vele , hogy csináltam egy heveder szerüséget, amivel gyakorlatilag a hátsó felét én vittem.Amikor azonban a mellsők is kezdték felmondani a szolgálatot, feladtuk.Elsősorban ő.Láttam a szemében, hogy elég volt, ne csináljuk ezt tovább.

Tudom, hogy akik szakértők most talán mérgesek, hogy lehetséges ez és így egyáltalán.Én nem hibáztatok mást, hogy engem laikust nem figyelmeztetett időben, inkább magamat okolom a történtekért.

Azért is írtam le a történetet, hogy ha van legalább egy, aki elolvassa még időben és tenni tud valamit, akkor tudjon róla mivel áll szemben.
Vissza az elejére
tunderbaba jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 6. Szerda 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ingca írta:
Szia FloweGardern:)

Hadd kérdezzem meg, ez volna a diszplázia?...

Üdv,

Ingca

www.minimenhely.hu

Szia Ingca.

A szakszerü megnevezése a kórnak valóban ez.Nem állítottam, hogy fajtiszta volt, de akár lehetett is volna.Csak okulásként írtam erről, mert én sajnos tapasztalatlan voltam és szerencsétlen módon még "orvosi segítséget" sem kaptam a korai felismerésre.

Tehát csak azt tudom ajánlani mindenkinek, akinek a diszpláziával érintett fajtája van, hogy 5 éves kora körül mindenképpen vizsgáltassa meg célirányos vizsgálattal, nincs-e valamilyen kezdődő elváltozás.Van ugyanis olyan gyógyszer - bár piszok drága - ami élhetővé teszi az életet kedvencünk számára.

Persze most bárki mondhatja, hogy csak megbízható helyről vegyünk kuttyot, ahol eleve diszpláziára szűrt állományt tenyésztenek.Úgy gondolom azonban, hogy éppen ti Minimenhelyesek tudnátok a legtöbbet mondani arról, hogy milyen állapotok uralkodnak a kutya és kutyás tásadalomban, ahol a legkisebb gondnál is kisebb a diszp.-ra szűrés.
Ingca
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 6. Szerda 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia FloweGardern:)

Hadd kérdezzem meg, ez volna a diszplázia?

Nagyon sajnálom a kutyust:(((((((( Sajna nekem még sosem volt fajtatiszta NJ-m, de egyszer nagyon szeretnék, majd akkor, ha minden percemet vele tudom tölteni (tehát nyugdíjasként)Nagyon BoldogNagyon Boldog

Üdv,

Ingca

www.minimenhely.hu
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 2. Szombat 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok.

Egy másik veszély a Németjuhász fajtát érinti .Ali előtt csodálatos korom fekete NJ.-om volt.Kb 6 éves lehetett,amikor fekvés közben élesen felsírt és olyan ijedtnek tünt.Árvizsgáltam minden lehetséges sérülési helyet rajta,de nem találtam semmit.Soká nem ismétlődött meg a dolog, de időnként előfordult.Aztán egy-másfél év után észrevettem, hogy másképp jár, úgy össze tartanak a hátsó lábai.Természetesen amikor orvoshoz mentem vele, akkor előadtam a tüneteket, de különösebb aggodalomra okot adó választ nem kaptam.

Aztán eljött a rémálom ideje.Egy este nem akart lefeküdni, kétségbeesett tekintettel ült előttem és borzasztóan lihegett.Azt hittem, hogy ki akar menni ,de sem felállni nem volt hajlandó az ülő helyzetéből, sem lefeküdni.Így telt el az éjszaka.Másnap orvos nagy nehezen segítve neki, mert szinte nem tudott járni sem.Akkor láttam először valamit az orvos szemvillanásában,amitől rossz érzésem lett.

Beutalt röntgenre minket, a főállatorvos ,amikor meglátta összenézett az asszisztensel, engem beöltöztettek ólomba, a kezemre ólom kesztyüt húztak és felkellett tennem a röntgen asztalra őt lefogva egy pozicióban, hogy a felvétel biztosan sikerüljön.

Megmutatták , amikor elkészült.Az egész hátgerince teljes hosszában, minden egyes csigolya között meszesedéssel volt tele és nyomta szét.Ettől a deformációtol, ami nyomta az ideg pályákat azok fokozatosan elhaltak, ezért nem tudott járni.Elkéstünk.Egy hónapig élt még, mert megpróbáltuk a lehetetlent és méreg drága gyógyszerrel kezeltük,de késő volt.

Az utolsó időben úgy mentem ki vele , hogy csináltam egy heveder szerüséget, amivel gyakorlatilag a hátsó felét én vittem.Amikor azonban a mellsők is kezdték felmondani a szolgálatot, feladtuk.Elsősorban ő.Láttam a szemében, hogy elég volt, ne csináljuk ezt tovább.

Tudom, hogy akik szakértők most talán mérgesek, hogy lehetséges ez és így egyáltalán.Én nem hibáztatok mást, hogy engem laikust nem figyelmeztetett időben, inkább magamat okolom a történtekért.

Azért is írtam le a történetet, hogy ha van legalább egy, aki elolvassa még időben és tenni tud valamit, akkor tudjon róla mivel áll szemben.
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 1. Péntek 19:34    Hozzászólás témája: Lehetséges betegség források
Téma leírása: Mire figyeljünk a különböző fajtáknál, hogy megelőzzük a betegéget.

Sziasztok.

Két fajtáról ejtenék néhány szót,a jelenlegi egy beagle fiu.Talán mondhatom a közel három év tapasztalata alapján, hogy a beagle-re a rendkívüli ellenálló szervezete a jellemző.Sajnos éppen ez az oka, hogy lelkiismeretlenül "használják" őket a legkülönbözőbb laboratóriumi kisérletekre.

Ali kutyám a majd három éve alatt egyszer sem volt komoly beteg, amikor aggódnom kellett volna érte.Kilenc hónaposan esett át egy hányásos -hasmenéses fertőzésen annak ellenére, hogy időben megkapott minden oltást és annak megerősítését.A másodikat éppen most küzdjük le egy kötőhártya gyulladás formájában.A szemére a beagle-nek érdemes figyelni,mert elég nagy a felület, ahol egy lehetséges fertőzés érheti.

A másik problémás terület a fül.Itt bizony már többször is volt kezdődő gyulladás,amit persze idejében ráfigyelve szépen lehet kezelni-megelőzni.Ennek jellegzetes tünetei a gyakori fejrázás, a fül vakarása oly módon, hogy bele akar nyúlni a hallójáratba és érezhető jellegzetes illata is van.A gyakori tisztítással - amit egyébként nagyon szeret, különösen ha bemutatom neki az eredményt egy kis szaglással egybekötve - jól meglehet előzni ezt e gondot.Talán a folytonosan a lelógó fülek által lezárt hallójárat "befülledése lehet az oka.

Az egyébként eképzelhetetlen, hogy a beagle miket eszik meg anélkül, hogy az ember a jó részét megtudná akadályozni és, hogy ebből bármi baja lenne.Csak néhány dolog a repertoárból:fekete virágföld, trágya, müanyag golyóstoll betéttel, titok zokni, egy kis kerek erdőnyi fagally, Philips hajvágógép műanyag fésüi, papucs és cipő bármilyen anyagból, papír,teniszlabda, fű, virág, béka, ...stb és bármi ami egy bokor alján található.

Egy kicsit hosszu lettem ezért a másik számomra fájdalmas emléket idéző fajtáról talán máskor.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [13 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Egészség - betegség
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu