Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Dec. 15. Szombat 20:42
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Német dog
Ugrás:  
Kezdő Német Dog tulajdonos
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 2 oldal [43 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Koy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 23. Vasárnap 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Maja55 írta:
Hát köszönöm a tanácsokat!!!
Megfogadom őket! Remélem rendbe jön hamarosan,mert hát ez így nem igazán jó neki, tegnap elvittem megfürdetni amit ajánlottál és vettem neki másik tápot,most várunk, az immunerősítőt is befogom szerezni.
Köszönöm még egyszer!!

Nagyon szívesen Cool
Majd mindenképp jelezz, hogy mi lett vele, javult-e az állapota Exclamation
Remélem fog hamarosan Exclamation Exclamation Exclamation
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Maja55
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 23. Vasárnap 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát köszönöm a tanácsokat!!!
Megfogadom őket! Remélem rendbe jön hamarosan,mert hát ez így nem igazán jó neki, tegnap elvittem megfürdetni amit ajánlottál és vettem neki másik tápot,most várunk, az immunerősítőt is befogom szerezni.
Köszönöm még egyszer!!
Vissza az elejére
Maja55 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 22. Szombat 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Maja55 írta:
Voltunk több dokinál is és több mindenre kezelték csak találgatnak mi lehet vele,amúgy egy ilyen kutyus kb. hány évig él, a könyvekben úgy 8 évet írnak de ahogy olvasom a fórumokat az már igen szerencsés amely megéli ezt a kort.

Szia!
Nos valamilyen szinten ismerős a probléma, nálunk tavaly nyáron volt hasonló eset, csak a kutyám vállán jelentkeztek ezek a sebek, amelyeket véresre kapart. Elvittük mis is több orvoshoz is, vettek kaparékot is, de érdemleges eredményt nem tudtak produkálni nyíl ezért egy megfelelő diagnózis sem volt. Én valószínűsítem a szőrtüsző atka által kiváltott allergiát, bolha-allergiát, illetve kaja-allergiát Összezavart A kaján mindenképpen érdemes változtatni, ha Purina és nem Pro Plan! Csak minőségi tápot etess, mert az olcsókban olyan fehérjék lehetnek, amelyek allergének! A tápot kiegészítheted rizzsel, abba májkrém és így nem megy rá költségvetés sem!
Ezt tartsd fönn, amíg tünetmentes lesz a kutya!
Ha megoldható Bradobad fürdetővel is le kéne fürdetni, az atkák ellen jó lehet nyíl aztán várni türelmesen... Neutral
A mellbimbó megnagyobbodás, ha nem a tövénél van, hanem a vége nyúlik meg az természetes, általában a fekvésből adódik: saját magának nyújtja meg, nem esztétikus, de nem okoz problémát. Ha viszont a töve van megdúzzadva, az komoly lehet Összezavart .
Az immunerősítéssel egyet értek!
Remélem tudtam segíteni Wink
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hemu
növendék
növendék

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 19. Szerda 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Esetleg meg lehetne próbálni az Immunovet-et, abból tuti nem lesz baj. Kajába kell szórni és az immunrendszert erősíti. Nálunk az mulasztotta el a bajt. Sokkal jobb a szervezetet feljavítani, hogy tudjon védekezni, mint a tüneteket megszűntetni.
Igen, általában 6-8 évet mondanak, de ez persze nagyban függ a tartási körülményektől, táplálkozástól, gazditól. Hallottam már 10 éves dogról is!
Maja55 írta:
Voltunk több dokinál is és több mindenre kezelték csak találgatnak mi lehet vele,amúgy egy ilyen kutyus kb. hány évig él, a könyvekben úgy 8 évet írnak de ahogy olvasom a fórumokat az már igen szerencsés amely megéli ezt a kort.

Maja55
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 19. Szerda 8:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Maja55 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 18. Kedd 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sajnos nem! Szomorú
Voltatok vele bőrkaparék vizsgálaton?
Az enyimnek szőrtüszőatka miatt voltak hasonló sebes tünetei, de mondjuk nem ennyire súlyosak.
Sajna a kérdésre nem tudok mit válaszolni, mert az én két szukámnál semmi ilyesmi nincs, ezért "minimál tapasztalatom sincs". Megpróbálok utánakérdezni innen-onnan, de nem tudom okosabb leszek-e!
Maja55 írta:
HÁt az az igazság hogy én Mosonmagyaróvári vagyok Győr-Moson-Sopron megye úgyhogy nekem Pest messze van,amúgy itt is nagyon lelkiismeretes dokik vannak, de sajnos egyik sem tudott neki segíteni.
Sajnos van neki még egy gondja hogy a mellbimbói megnagyobbodtak de nem mindegyik úgy 2-3 db, azt mondták lehet hogy rák de nem biztos,te erről nem tudsz vmit?

Maja55
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 18. Kedd 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

HÁt az az igazság hogy én Mosonmagyaróvári vagyok Győr-Moson-Sopron megye úgyhogy nekem Pest messze van,amúgy itt is nagyon lelkiismeretes dokik vannak, de sajnos egyik sem tudott neki segíteni.
Sajnos van neki még egy gondja hogy a mellbimbói megnagyobbodtak de nem mindegyik úgy 2-3 db, azt mondták lehet hogy rák de nem biztos,te erről nem tudsz vmit?
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 17. Hétfő 8:26    Hozzászólás témája: Re: SOS Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Sajna sok oka lehet a problémának! Én nem tudok sokat hozzátenni, max annyit, hogy a Tárnoki állatorvos, akihez én is hordom a kutyákat, ha szükséges, nagyon lelkiismeretes és a legjobb tudomása szerint a végére szokott járni a problémáknak! Ha érdekel a kontakt, megadom!

Maja55 írta:
Sziasztok!
Nekem elég sok problémám van,remélem tudtok segíteni.
3 éve megvettem egy tünemény német dog kölyköt.(kan)
Igaz nem törzskönyves,de a szülei azok voltak. Egy ideig nem is igen volt vele probléma,kivétel azt hogy hasmenéses volt,de ezt rögtön meg is oldottuk megfelelő táppal,és vitaminokkal,szépen nőtt is,aztán lett egy húgyhólyag próblémája,azt mondták valószínűleg örökölte a felmenőitől,kb.3-4 hónap folyamatos orvoshoz járás után sikerült kikezelni ebből is. Most pedig lett egy gond,hogy folyamatosan sebesre rágja,vakarja,és dörzsöli a testét,főként a lábait(első,hátsó) előszőr azt mondták hogy allergiás a tápra hát váltottunk,aztán azt mondták hogy allergiás a bolhára,nálunk sosem volt bolha de neki álltunk bolhátlanítani az ólat,a kennelt, és a kifutót,a kutyát addig is folyamatosan kezeltük bolhairtóval,a szőrét folyamatosan rendben tartjuk. Szóval még most is sebesre vakarja magát, hónapokig jártam vele orvoshoz,ha az egyik sebet sikerült begyógyítani ,akkor mellette csinált egy újat,most aloevera-s készítménnyel kezelem ez is segít de mindig újabb és újabbak lesznek,most mitcsináljak?

Maja55
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 15. Szombat 13:13    Hozzászólás témája: SOS Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Nekem elég sok problémám van,remélem tudtok segíteni.
3 éve megvettem egy tünemény német dog kölyköt.(kan)
Igaz nem törzskönyves,de a szülei azok voltak. Egy ideig nem is igen volt vele probléma,kivétel azt hogy hasmenéses volt,de ezt rögtön meg is oldottuk megfelelő táppal,és vitaminokkal,szépen nőtt is,aztán lett egy húgyhólyag próblémája,azt mondták valószínűleg örökölte a felmenőitől,kb.3-4 hónap folyamatos orvoshoz járás után sikerült kikezelni ebből is. Most pedig lett egy gond,hogy folyamatosan sebesre rágja,vakarja,és dörzsöli a testét,főként a lábait(első,hátsó) előszőr azt mondták hogy allergiás a tápra hát váltottunk,aztán azt mondták hogy allergiás a bolhára,nálunk sosem volt bolha de neki álltunk bolhátlanítani az ólat,a kennelt, és a kifutót,a kutyát addig is folyamatosan kezeltük bolhairtóval,a szőrét folyamatosan rendben tartjuk. Szóval még most is sebesre vakarja magát, hónapokig jártam vele orvoshoz,ha az egyik sebet sikerült begyógyítani ,akkor mellette csinált egy újat,most aloevera-s készítménnyel kezelem ez is segít de mindig újabb és újabbak lesznek,most mitcsináljak?
Vissza az elejére
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 12. Hétfő 17:33    Hozzászólás témája: Re: Én is kezdő vagyok! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Szakértő nem vagyok, csak lelkes tulaj. Annyi személyes tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban, hogy a kuttyomon egyszer kijött egy rühatka nevű dolog, amit nem külsőleg, hanem egy táplálék kiegészítővel (imunnovet) kezeltünk. Ennek egyik "mellékhatása" az étvágynövekedés volt, az immunrendszer erősödése mellett.
Ilyenkor télidő elején amúgy sem baj, ha kap egy kis vitamint a kutya.

nikexy írta:
Sziasztok!
Én is kezdő dog tulajdonos vagyok. Ráadásul, a mi kis kedvencünk aki a Rebeka névre hallgat, még véletlenül sem követi a hagyományos dolgokat. Mikor hozzánk került elolvastam egy csomó szakkönyvet róluk, de mivel ő nem tud olvasni, nem is hajlandó semmilyen utasítást követni. Így kérem, hogy segítsetek.10 hónaposan durván 2kg kaját hajlandó megenni és semmilyen módon nem tudom növelni az adagját. Ez az adag durván fél éve állandó. Mikor 5 hetes korában hozzánk került, alig evett valamit és a szaklapokban leírt napi 4-5 etetés helyett 2szer volt hajlandó enni és csak is annyit amennyi neki kellett. Ez normális? A tenyésztő akitől vettem, azt mondja vékony, bár nem vagyok biztos benne hogy pusztán jót akar és azért mondja. Az állatorvos azt mondja jól fejlődik szép kutya. megnéztem egy csomó képet nekem nem különbözik, sőt ahhoz képest hogy nem a legjobb tenyésztésből való gyönyörű szép. Sajna pontos súlyát nem tudom, olyan 50 kg körül lehet és a képeken látható dogok legtöbbjénél magasabb is. Ami pluszt adok neki az az állatorvos álltal javasolt vitamin, amitől szemmel láthatóak az eredmények. Nemtom kinek van igaza. Köszi minden hozzászólást.

nikexy
bébi
bébi

Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 11. Vasárnap 12:38    Hozzászólás témája: Én is kezdő vagyok! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Én is kezdő dog tulajdonos vagyok. Ráadásul, a mi kis kedvencünk aki a Rebeka névre hallgat, még véletlenül sem követi a hagyományos dolgokat. Mikor hozzánk került elolvastam egy csomó szakkönyvet róluk, de mivel ő nem tud olvasni, nem is hajlandó semmilyen utasítást követni. Így kérem, hogy segítsetek.10 hónaposan durván 2kg kaját hajlandó megenni és semmilyen módon nem tudom növelni az adagját. Ez az adag durván fél éve állandó. Mikor 5 hetes korában hozzánk került, alig evett valamit és a szaklapokban leírt napi 4-5 etetés helyett 2szer volt hajlandó enni és csak is annyit amennyi neki kellett. Ez normális? A tenyésztő akitől vettem, azt mondja vékony, bár nem vagyok biztos benne hogy pusztán jót akar és azért mondja. Az állatorvos azt mondja jól fejlődik szép kutya. megnéztem egy csomó képet nekem nem különbözik, sőt ahhoz képest hogy nem a legjobb tenyésztésből való gyönyörű szép. Sajna pontos súlyát nem tudom, olyan 50 kg körül lehet és a képeken látható dogok legtöbbjénél magasabb is. Ami pluszt adok neki az az állatorvos álltal javasolt vitamin, amitől szemmel láthatóak az eredmények. Nemtom kinek van igaza. Köszi minden hozzászólást.
hemu
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 4. Csütörtök 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Remélem még feléled ez a topic!
Nekem már 1 év felett van a kicsi lányom, akit eleinte Flatazorral, majd később ProPlan-nal etetek. A "testvére" egy ír-farkas is ugyanezt kapja, annyi a probléma vele, hogy egy kicsit "higítani" kell pl. rizzsel, mert a "sok" fehérje miatt a székletük egy kicsit hígabb a kelleténél, ha tisztán kapják a tápot. Időnként meg szoktam bolondítani a kaját némi grétimix-szel is, aminek kb semmi szerepe tápanyag szinten, de hát néha mi is exszünk müzlit. Mosoly
Én bevallom az első 2 hónapban adtam nekik minden este egy kiskanál por kalciumot is, fogfejlődés reményében és úgy tűnik, hogy nem lett több bennünk semmiből, mint kellene.
Viszont megfogadva a dogtenyésztő tanácsát 2 hetente váltogatva a következő kiegészítőket kapják a hölgyek:
2 hétig, minden este, 1 kapszula Condrosulf,
majd a következő 2 hétben:
2 naponta 1 kiskanál csukamájolaj.
Koy
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11. Kedd 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

mazsiandi írta:
Igen kan kutya és csak az állatorvos által előirt mennyiségű kalciumot kap amúgy én Purina Dog chow állateledellel etetem de nem adok neki az előirtnál többet sőt még sokszor kevésnek is bizonyul. Ez az ötödik hónap amikor emelni kell neki az adagját és már érződik is a kutyuson hogy többre vágyna de azért megvárom még a jövő hetet amikor betölti az 5. hónapot. Köszi hogy irtál Mosoly

Sziasztok!
Erről a tápról nem sok jót lehet elmondani, az én 2 éves sárga szukám tavaly nyáron majdnem ledobta tőle a hátáról a szőrt és most a shar-peiem is allergiás lett tőle, ezért én kitiltottam otthonról Mr. Green
Ha nálatok nem volt még ilyen szőr-bőr probléma, akkor szerencsések vagytok Cool
Egyébként én még soha nem tudtam túletetni a dogom, akármennyit megeszik és nem látszik meg rajta, igaz rohangál is rendesen Mr. Green
Vissza az elejére
mazsiandi
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 6. Csütörtök 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen kan kutya és csak az állatorvos által előirt mennyiségű kalciumot kap amúgy én Purina Dog chow állateledellel etetem de nem adok neki az előirtnál többet sőt még sokszor kevésnek is bizonyul. Ez az ötödik hónap amikor emelni kell neki az adagját és már érződik is a kutyuson hogy többre vágyna de azért megvárom még a jövő hetet amikor betölti az 5. hónapot. Köszi hogy irtál :-)
Vissza az elejére
mazsiandi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Atlantik
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 6. Csütörtök 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát szerintem az azért nem túl egészséges ha egy 5 hónapos kutya ilyen hatalmas. Én szuperprémium táppal etetem a kicsit és emellé nem kap semmi plusz csonterősítőt mert a tápban minden benne van amire csak szüksége van.A nagytestű kutyák táplálását két dologgal lehet elbazilikázni kölyök korban: az elhizlalással és a túlzott kálciumbevitellel!
Egyébként az én kicsikém egy szuka, ha a Tiéd kan akkor érthető miért ez a nagy különbség. Vigyázz a "picire" és ne etesd túl, hogy szép nagy egészséges dog legyen belőle Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Atlantik jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mazsiandi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 5. Szerda 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia nem tudom pontosan mekkora a normális méretű kölyök az enyém szintén 5 hónapos 34kg és 69cm. Többen mondták már hogy nagy a korához képest. A növekedési gyorsaság szerintem függ a kajától is és hogy mit kap még kaján kivül. Az én kutyusom szedett csonterősitő tablettákat is szerintem attól nőtt meg rohamosan.
Vissza az elejére
mazsiandi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Atlantik
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 3. Hétfő 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Lehet hogy hülyén fog hangzani a kérdésem, de még sosem volt német dog kölyköm! Azt szeretném megtudni, hogy mekkorának kell lennie egy német dog kölyöknek! Az enyém most 5 hónapos 27 kiló és 59 centi! Nem túl kicsi?
A választ előre is köszönöm!
Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Atlantik jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mazsiandi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 23. Csütörtök 6:41    Hozzászólás témája: Kezdő Német Dog tulajdonos Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

5hónapos Német Dog kiskutyámhoz szeretnék hasznos tanácsokat tanácsokat kapni nevelési és viselkedésbeli kérdésekkel kapcsolatban ha ráérsz és szivesen beszélgetnél te is egy Német Dogossal akkor irj köszi: Andi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 2 oldal [43 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Német dog
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu