Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Dec. 11. Kedd 3:14
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
westie kérdés
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 22 oldal [546 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22
Szerző Üzenet
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 20. Hétfő 22:33    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
így igaz valóban egy felül bélyegzett törzskönyvet fog kapni, de ha egy éves koráig elviszem tenyészszemlére ugytudom h megkapja a rendes törzskönyvet.

Igen a babád megkapja a felülbélyegzett TK-t. De neki ez mindig is meg fog maradni. Nem cserélik ki. Viszont ha neki babái lesznek, és Ő már rendelkezik a megfelelő minősítéssel, és egy olyan kannal fedezteted, aki szintén rendelkezik a megfelelő minősítéssel, akkor ezek a babák már "tiszta" TK-t kapnak.
A MEOE szabályzata alapján egy éves kor alatt nem kaphat tenyészminősítést a kutyus, tehát 12 hónapos kor elött ne vidd sehova.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 20. Hétfő 22:29    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

westie. írta:
j2 írta:
Igen kaptunk hozzá,de csak az apa volt tenyésszemlén,az anya "csak" törzskönyves.

Az meg hogy lehet? Döbbent Az anyának is muszáj,hogy tenyészszemlés legyen,egyébként Én úgy tudom,hogy "B-típusú" törzskönyvet adnak csak ki! Összezavart

Tévedés NINCS "B" törzskönyv !!

Amiről beszéltek szerintem a felülbélyegzett törzskönyv. Ha az egyik szülő nem rendelkezik TSZ-engedélyel, akkor szép nagy piros pecséttel rá ütik a kölyök törzskönyvére.

"A szülők nem rendelkeznek a megfelelő engedélyel" vagy valmi ilyesmi szöveget.

Ezzel a TK-el is nyugodtan mehet a kutyus kiállításra, tenyészszemlére.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 20. Hétfő 16:00    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rit írta:
j2 írta:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Szia!

Szerintem nem kell a pigmenthiány miatt aggódnod egyelőre. Az én kutyusom ma 11 hetes, és folyamatosan erősödik a pigmentje. Pl.: sötétedik a bőre, a körmei. Szóval nem kell aggódnod. Mosoly

Nekünk azt is mondta az állatorvosunk,hogy ha "többet" van napon a kutyus,akkor is pigmentálódik!Nálunk például télen Fáni kutyuskámnak egy kicsit világosodott a bőrre a nap hiánya miatt,de aztán nyáron visszapigmentálódott! Mosoly Wink
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 20. Hétfő 7:30    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rit írta:
j2 írta:

Szia!

Szerintem nem kell a pigmenthiány miatt aggódnod egyelőre. Az én kutyusom ma 11 hetes, és folyamatosan erősödik a pigmentje. Pl.: sötétedik a bőre, a körmei. Szóval nem kell aggódnod. Mosoly

Szia!
Szerintem sem kell. Spikynak is volt olyan, hogy az orra rózsaszín volt, aztán mostmár fekete.
Ismerősömék kutyájának az orra meg majdnem teljesen rózsaszín volt és mára már fekete.
Szóval nyugi....

Rit!
Akartam mondani, hogy nagyon jó a képed! puszitküld Édes kis pofi! ölelés
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 20. Hétfő 7:19    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:

Szia!

MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 17. Péntek 21:09    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
így igaz valóban egy felül bélyegzett törzskönyvet fog kapni, de ha egy éves koráig elviszem tenyészszemlére ugytudom h megkapja a rendes törzskönyvet.

Lehet,hogy így van,de Én az egy éves korral kapcsolatban ezt találtam az Elite Westie-n:"A tenyészszemlén csak olyan egyed bírálható, aki legalább 12 hónapos/abban a hónapban már elbírálható, amikor betölti a 12. hónapot/. " Wink
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
joe
veterán
veterán

Neme: Neme:Férfi Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 17. Péntek 20:11    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
joe jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 17. Péntek 18:51    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
Igen kaptunk hozzá,de csak az apa volt tenyésszemlén,az anya "csak" törzskönyves.

Az meg hogy lehet? Döbbent Az anyának is muszáj,hogy tenyészszemlés legyen,egyébként Én úgy tudom,hogy "B-típusú" törzskönyvet adnak csak ki! Összezavart
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 17. Péntek 17:58    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
joe jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 17. Péntek 10:59    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
Az orra szép fekete.Martfűn vettük.

Akkor törzskönyvetek is van? Mosoly
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 16. Csütörtök 16:13    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 16. Csütörtök 16:05    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az orra szép fekete.Martfűn vettük.
Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 16. Csütörtök 13:09    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

westie. írta:
kami írta:
j2 írta:
Ott nem.Nyugtass meg ,hogy így is ha eljön az ideje nyugodtan mehetünk szemlére.

Hol nem? Mosoly

Szerintem a kutyus orrára gondol! Embarassed
Egyébként honnan van a kutyusod j2?

Mindegy szerintem, így látatlanban senki nem tud Téged megnyugtatni, mert fotók alapján senki nem garantálja Neked, hogy a kutyus tenyészthető lesz. És egy szemle még nem feltétlenül jelenti hogy jó tenyészkutya válik belőle. Az azért sokkal több mindentől függ. Mindentől függetlenül, legyen sok örömetek ebben a kis lurkóban!

Az hogy honnan való, engem is érdekelne! Mosoly
MyWestie
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 16. Csütörtök 12:15    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
j2 írta:
Ott nem.Nyugtass meg ,hogy így is ha eljön az ideje nyugodtan mehetünk szemlére.

Hol nem? Mosoly

Szerintem a kutyus orrára gondol! Embarassed
Egyébként honnan van a kutyusod j2?
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 23:56    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:

Hol nem? Mosoly
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 21:39    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ott nem.Nyugtass meg ,hogy így is ha eljön az ideje nyugodtan mehetünk szemlére.Ő az első kölyök westienk.Eddig egy örökbe fogadott westienk volt csak 4 év után el kellett sajnos altatni.Azóta próbáljuk nagyon komolyan venni a westienket,látszik is a képen milyen gyönyörű.Köszi
Vissza az elejére
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 21:30    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm!Most már értem.A 10 hetes kutyusom hasán van szűrke folt,ez mindíg így marad,vagy idővel elmúlik,és ha eléri a megfelelő kort hátrány e a tenyésszemlén?
Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 21:04    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
Köszönöm a segítséged,de azt nem tudom,hogy mi az a pigment hiány,úgy hogy azt se tudom hogy van e a kutyámon.Le tudnád írni? KÖSZÖNÖM!

A pigment az az ami a fekete szín a fehér kutyádon (konyhanyelven). Az orra, a körmei (jó esetben) feketék. A szeme sötét barna.
HA az orra nem ében fekete, hanem világosabb vagy foltos, az nem jó!
Sőt, a bőre sem babarózsaszín, hanem szürkés foltok vannak rajta (vagy egybefüggően szürke), ami a nap hatására erőteljesebb lesz "lebarnul"!
Így érthető? Ha nem, szólj, próbálunk még érthetőbbek lenni!
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 20:02    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm a segítséged,de azt nem tudom,hogy mi az a pigment hiány,úgy hogy azt se tudom hogy van e a kutyámon.Le tudnád írni? KÖSZÖNÖM!
Vissza az elejére
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 19:45    Hozzászólás témája: Re: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
Sziasztok.Segítsen nekem valaki abban hogy,mit jelent a westie-nél a "jelentékeny pigment hiány".Tenyésszemlén kizáróok.Köszönöm

Nem kízáró ok.de az orrán nem ugye ???
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
joe
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15. Szerda 18:09    Hozzászólás témája: westie kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok.Segítsen nekem valaki abban hogy,mit jelent a westie-nél a "jelentékeny pigment hiány".Tenyésszemlén kizáróok.Köszönöm
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 22 oldal [546 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu