Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Máj. 26. Kedd 3:28
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Általános ebcsevely
Ugrás:  
Állatkinzás?
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [12 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
SunshineHorse
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 28. Vasárnap 17:26    Hozzászólás témája: Fogjunk össze a megkínzott állatokért! Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Segíts aláírásoddal a megkínzott állatokon!
2007. szeptember 30 - november 30.

2007. szeptember 30-án este az Árpád híd pesti hídfőjénél állatvédők egy csoportja csendes megemlékezést tartott egy ablakon kidobott kutya, Che Guevara és minden Magyarországon megkínzott állat emlékére.
Ezen a napon indult meg az aláírásgyűjtés, melynek célja az állatvédelem és a rendőrség együttműködésének elősegítése azért, hogy a jövőben a megkínzott állatok azonnali és szakszerû orvosi ellátást kapjanak, kínzóik pedig a Büntető törvénykönyvben meghatározott súlyos büntetést.
Nyomtasd ki az aláírásgyűjtő ívet, írd alá, írasd alá rokonaiddal, barátaiddal, munkatársaiddal és küldd el az íven található címre 2007. november 30-ig!
Küldd tovább az aláírásgyűjtő ívet minél több embernek!
Tedd ki weboldaladra ezt a felhívást és az aláírásgyűjtő ívet!
SEGÍTS A MEGKÍNZOTT ÁLLATOKON!

Letöltés:
www.lobbiiroda.hu/letoltes/dokumentumok/070930_alairasgyujtes.doc

Che Guevara kiskutya történetét itt olvashatjátok:
http://koborka.hu/hireink.php?hazonosito=14&szin=1
Vissza az elejére
SunshineHorse jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Azawakh
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 3. Csütörtök 10:14    Hozzászólás témája: Re: Állatkínzás
Téma leírása: Mit tehetek, ha a szomszéd rálőtt a kutyámra?
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

FlauwerGarden írta:
...

igen, a szomszéd se.ggébe kéne lőni, hogy fordulna fel!
Wau
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 25. Kedd 20:15    Hozzászólás témája: Re: Állatkínzás
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

FlauwerGarden írta:
Részlet egy fórumból:

Idézet:
A múlt héten megint egy szomorú dolgot kellett megtapasztalnom.
Egy virágboltban dolgozom bicajjal járok munkában a virágbolt mellett lakik egy néni akihez be szoktam tenni a bringámat,ahogy megyek be látom a kutyi nem ugat csak fekszik fel sem kel a jövetelemre,meg sem ugat amúgy megszokott.Látom hátúl a feneke környékén minha vér szivárogna de nem nagyon lehetett megállapítani mi is ez.Közben kijött a néni kérdeztem mi van a kutyával azt mondta hogy beleakadhatott a rózsatövisbe és az szúrkálhatta össze mert hogy bele volt ragadva a bundába és alig tudta kiszedni.Gondoltam meg kell nézetni a kutyit mert itt nagyobb baj lehet így én kihívtam az orvost mert a néni nem tudta elvinni sem meg telefonszámot sem tudott.Kijött a doki megnézte azt mondta hogy ez kizárt hogy a rózsatövis csinálta mert hogy olyan mélyek a sebek de be kellene vinni hogy elaltassa és lenyírja a bundát meret így nem látja rendesen.Kiderült lőtt sebe van a golyó nem volt benn de a kimeneti nyíláson teljesen szétroncsolta a szöveteket
A lényeg az hogy a szomszéd meglőtte puskával a kutyust és utána miután azt hitte hogy elpusztult rászórta a rózsatöviseket.

Részlet 2.

Idézet:
Ez a szemét ember megmetszette a rózsabokrait,a kutyus meg átbújt a kerítés alatt a pasi kertjébe. Gondolom el akarta égetni az ágakat a kutyival együtt, nem gondolta, hogy az még fel fog kelni.
A kutyus meg hazahúzta magát valahogy.Ez az ember már megígérte a néninek hogyha meglátja a kutyát a kertjében agyonlövi. A néni már egyszer megerősitette a kerítést nehogy átmenjen oda,plusz még külön elkeritette őt még is valahogy átment amúgy nemszokott csavarogni 13 éves kis keverék. Úgy néz ki túléli.

Részlet 3.

Idézet:
kérdeztem a dokit mit lehet ilyenkor tenni ezzel az emberrel,és azt mondta hogy meg se próbáljuk feljelenteni mert az ilyenek mind bosszúállóak ez a tapasztalata.
Tehát az állatvédelmi törvény *kakit* sem ér?

Ennyi.

Ez nagyon brutális... Az illetőnek szerintem nem lett volna kedve a bosszúálláshoz, ha őt is meglőtték volna, és beszórták volna tövissel. Lehet, hogy kevesebb lenne a bűnöző, ha bevezetnék a szemet-szemért elvet.
Még jó, hogy az egyetlen szomszédhoz, aki utálja a kutyánkat nem tud átmenni. (Meg már jó ideje a többihez sem)
Vissza az elejére
Wau jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 11. Hétfő 16:03    Hozzászólás témája: Állatkínzás

Részlet egy fórumból:

Idézet:
A múlt héten megint egy szomorú dolgot kellett megtapasztalnom.
Egy virágboltban dolgozom bicajjal járok munkában a virágbolt mellett lakik egy néni akihez be szoktam tenni a bringámat,ahogy megyek be látom a kutyi nem ugat csak fekszik fel sem kel a jövetelemre,meg sem ugat amúgy megszokott.Látom hátúl a feneke környékén minha vér szivárogna de nem nagyon lehetett megállapítani mi is ez.Közben kijött a néni kérdeztem mi van a kutyával azt mondta hogy beleakadhatott a rózsatövisbe és az szúrkálhatta össze mert hogy bele volt ragadva a bundába és alig tudta kiszedni.Gondoltam meg kell nézetni a kutyit mert itt nagyobb baj lehet így én kihívtam az orvost mert a néni nem tudta elvinni sem meg telefonszámot sem tudott.Kijött a doki megnézte azt mondta hogy ez kizárt hogy a rózsatövis csinálta mert hogy olyan mélyek a sebek de be kellene vinni hogy elaltassa és lenyírja a bundát meret így nem látja rendesen.Kiderült lőtt sebe van a golyó nem volt benn de a kimeneti nyíláson teljesen szétroncsolta a szöveteket
A lényeg az hogy a szomszéd meglőtte puskával a kutyust és utána miután azt hitte hogy elpusztult rászórta a rózsatöviseket.

Részlet 2.

Idézet:
Ez a szemét ember megmetszette a rózsabokrait,a kutyus meg átbújt a kerítés alatt a pasi kertjébe. Gondolom el akarta égetni az ágakat a kutyival együtt, nem gondolta, hogy az még fel fog kelni.
A kutyus meg hazahúzta magát valahogy.Ez az ember már megígérte a néninek hogyha meglátja a kutyát a kertjében agyonlövi. A néni már egyszer megerősitette a kerítést nehogy átmenjen oda,plusz még külön elkeritette őt még is valahogy átment amúgy nemszokott csavarogni 13 éves kis keverék. Úgy néz ki túléli.

Részlet 3.

Idézet:
kérdeztem a dokit mit lehet ilyenkor tenni ezzel az emberrel,és azt mondta hogy meg se próbáljuk feljelenteni mert az ilyenek mind bosszúállóak ez a tapasztalata.
Tehát az állatvédelmi törvény *kakit* sem ér?

Ennyi.
vattila
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 54

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 3. Vasárnap 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

FlauwerGarden írta:
Sziasztok.

....De szemlélet változás nélkül nem lesz változás sem az egyik sem a másik területen.Mi állat szeretők és tulajdonosok annyit tehetünk, hogy jó példával járunk elöl és próbáljuk helyes irányba befolyásolni azok véleményét, akik nem szeretik vagy esetleg félnek a környezetükben élő állatoktól.
......Mindig a fiatalokban bízom, hogy ők már olyan szemlélettel nőnek fel ami már kizárja a lehetőségét is egy ilyen kegyetlen világ folytatódásának.
..................

Akkor próbáljuk meg minél szélesebb körben népszerüsíteni az ilyen rendezvényeket. A város közepén van, nem kell messze menni.

ÖRÖKBEFOGADÓ NAP

Április 9-én, szombaton 11 órától Budapest legnagyobb állatotthona örökbefogadó napot tart a zuglói Récsei Centerben, melyre szeretettel várnak minden érdeklődőt és állatbarátot.

A helyszínen a látogatók megismerkedhetnek a Noé Állatotthon Alapítvány és a MiniMenhely történetével, tevékenységével és természetesen azokkal az állatokkal is, akiknek otthont és támaszt nyújtanak az állatvédők.

A rendezvényen lehetőség lesz az állatok örökbefogadására, de az is segíthet, akinek nem áll módjában otthonába fogadni a négylábú védencekből. A jelképes örökbefogadás egyre népszerűbb módja annak, hogy a rászoruló kutyákon és cicákon segíthessenek az állatbarátok.

A rendezvény időpontja: 2005. április 9. szombat, 11 órától
Helyszín: Récsei Center; 1146, Budapest, Istvánmezei út 6.

Információ: info@noeallatotthon.hu
tel.:30/520-12-97 (H-P 9-17h)
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok.

Igen az állatvédelmi törvény ami nagyon fontos, hogy megszületett.De ti is tudjátok, egyrészt ebben az országban a törvények betartása nem divatos tevékenység - és ezt a legmagasabb körökben éppúgy gyakorolják mint a köznép által -, másrészt viszont addig amig az ember-ember viszony ilyen mélységekben tartózkodik, az állatoknak törvény ide törvény oda, nem sok esélyük van.

Természetesen minden tisztelet a nehéz körülmények között dolgozó ember és állat szociális munkásoké, nagyon fontos szerepük van a kitaszítottak életben maradása szempontjából.De szemlélet változás nélkül nem lesz változás sem az egyik sem a másik területen.Mi állat szeretők és tulajdonosok annyit tehetünk, hogy jó példával járunk elöl és próbáljuk helyes irányba befolyásolni azok véleményét, akik nem szeretik vagy esetleg félnek a környezetükben élő állatoktól.

Sokat gondolkodtam azon, hogy mi visz rá egy embert, hogy a vele élő állatot kínozza.Én nem tudom a választ, mert soha eszembe nem jutna ilyen.De egyet biztosan tudok, hogy csak törvénnyel,legyen az bármilyen jó, nem lehet megoldani a gondokat.
Az elkötelezettek és mondhatom, hogy a barátaim között vannak ilyenek, még arra is képesek adott esetben, hogy "ellopják" a reménytelen helyzetbe került állatot a méltatlan gazdájától.De ezt nem lehet minden rászoruló esetében megtenni!
Mindig a fiatalokban bízom, hogy ők már olyan szemlélettel nőnek fel ami már kizárja a lehetőségét is egy ilyen kegyetlen világ folytatódásának.

Bocsássatok meg, ha inkább akadémiai székfoglaló látszatát kelti hozzászólásom,de szerettem volna a téma kapcsán néhány gondolatomat megosztani veletek.
Westdob
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 11:22    Hozzászólás témája: Re: Állatkinzás?
Téma leírása: Mit tehetek ha a szomszéd a kutyáját kinozza?

kospallag írta:
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Mit tehetek ha a szomszéd a kutyáját, láthatóan veri, éhezteti és kb 2m láncon tartja, ugy hogy a kutyának nincs hova elbujnia sem.

Nem tudom hova fordulhatok segitségért? Egyáltalán jogom van-e más kutyájának a sorsába beleszólni. Tehetek-e bármit?
A törvény szerint mi az amit megengedhetek magamnak az állat védelme érdekében?

várok mindenféle tanácsot, javaslatot.

Köszönettel: Tünde

Hát amit a többiek leírtak szerintem elég! Én csak sok szerencsét szeretnék kívánni. rock
Ha esetleg készítesz képeket feltehetnéd ide Wink
Vissza az elejére
Westdob jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 58

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 25. Péntek 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az állatvédelmi törvényből

A parlament idén márciusban fogadta el az állatvédelmi törvényt, ami az addigi szabálysértés helyett bűncselekménnyé nyilvánítja az állatkínzást. A törvény szerint az állatviadalok szervezését három évig, az állatkínzást pedig két évig terjedő szabadságvesztéssel lehet büntetni. A jogszabály szerint állatkínzást követ el az, aki gerinces állatot úgy bántalmaz, illetve tart, hogy az az állat egészségének károsodásához vagy annak pusztulásához vezet. Az állatkínzás vétségét követi el az is, aki állattartóként háziasított emlősállatot vagy az ember közelében tartott veszélyes állatot elűz, elhagy vagy kitesz.
zs_szilvi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24. Csütörtök 23:40    Hozzászólás témája: Re: Állatkinzás?

Szia!

Szilvi vagyok a Minimenhelytől...

Állatvédelmi törvényünk egyértelműen kimondja, hogy az állatkínzás bűncselekmény. A nem megfelelő tartási körülmények is kínzásnak minősülnek.
Fel kell jelenteni a k. lakót, ezt megteheted anonim módon is.
Első menetben a helyi (kerületi) jegyzőt kell megkeresned és megkérdezni, hogy nála vagy a rendőrségen kell-e bejelentést tenni.

Jó, ha készítesz egy-két terhelő fotót. Pl., amikor üti a kutyát, illetve azt, hogy semmilyen menedék (kutyaház) nem áll az ebecske rendelkezésére.

A bejelentés után nekik kötelező eljárniuk, és személyesen kimenni és ellenőrizni a helyet. Ezután, ha ők is úgy ítélik meg, hogy valóban kínzás áll fenn, akkor a kutyát elkobozzák, és a szemétláda embert pedig megbírságolják, jó esetben felfüggesztett börtönbüntetést kap.

Most első menetben ennyi, ha eszembe jut még valami, írok...

Üdv
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 52

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24. Csütörtök 20:10    Hozzászólás témája: Re: Állatkinzás?

kospallag írta:
Egyáltalán jogom van-e más kutyájának a sorsába beleszólni. Tehetek-e bármit?

Persze hogy van, és ezt ugye Te is tudod, csak nem tudod hogyan lehetne. Szomorú, hogy pont a gazdájától kell megvédeni egy ártatlan állatot. A fórumon szerintem vannak állatvédők és olyanok, akik a törvényről is tudnak valamit. Remélem írnak neked.

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 23. Szerda 18:31    Hozzászólás témája: Re: Állatkinzás?

kospallag írta:
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Mit tehetek ha a szomszéd a kutyáját, láthatóan veri, éhezteti és kb 2m láncon tartja, ugy hogy a kutyának nincs hova elbujnia sem.

Nem tudom hova fordulhatok segitségért? Egyáltalán jogom van-e más kutyájának a sorsába beleszólni. Tehetek-e bármit?

Állatvédőknek kellene bejelentened, ma már törvény bünteti az állatkinzást.
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kospallag
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 23. Szerda 12:53    Hozzászólás témája: Állatkinzás?

Sziasztok!

Vissza az elejére
kospallag jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [12 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Általános ebcsevely
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu