Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Jún. 20. Szerda 23:52
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Cairn Terrier
Ugrás:  
Csevely
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 128 / 129 oldal [3206 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 126, 127, 128, 129 Következő
Szerző Üzenet
csiki
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 9. Szombat 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jelentem probléma megoldva - természetesen joe7 segítségével lol

Ugyan még saját Cairn-em nincs, de a másokéiból összedobtam egy albumot. lol

Íme egy kis ízelítő:

csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 9. Szombat 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Passz, de látom Joe7tel már felvetted a kapcsolatot Wink, ha elküldöd neki a képet biztos megmondja mi a baj.

Már folyamatban van az ügy Mosoly
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 9. Szombat 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csiki írta:

Én tölteném, de nem megy... Szomorú
Az netről szedtem le pár szuper képet, amit szívesen felraknék - erre kiírja a galéria, hogy hibás kép. Mi a baj?!

Passz, de látom Joe7tel már felvetted a kapcsolatot Wink, ha elküldöd neki a képet biztos megmondja mi a baj.
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 9. Szombat 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
T.J. írta:
Felavathatnád a Galéria skót terrier szekcióját Wink Vagy oda nagy sértés lenne menni ?!

Hogy ne érhesse szó a ház elejét: már Cairn Album is van ! Wink
Nosza ! Várjuk a képeket ! Wink

Én tölteném, de nem megy... Szomorú

Az netről szedtem le pár szuper képet, amit szívesen felraknék - erre kiírja a galéria, hogy hibás kép. Mi a baj?!
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 9. Szombat 7:25    Hozzászólás témája: Re: kutty Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Felavathatnád a Galéria skót terrier szekcióját Wink Vagy oda nagy sértés lenne menni ?!

Hogy ne érhesse szó a ház elejét: már Cairn Album is van ! Wink
Nosza ! Várjuk a képeket ! Wink
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 8. Péntek 16:18    Hozzászólás témája: Re: kutty Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csupaszabó írta:
Kicsit grafomán vagyok.

Na végre lol
Olyan itt még nem volt Wink
Fotóid vannak a kuttyról ?! Felavathatnád a Galéria skót terrier szekcióját Wink Vagy oda nagy sértés lenne menni ?!
Csupaszabó
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 58

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 8. Péntek 13:04    Hozzászólás témája: Re: kutty Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Helló Mindenkinek !

Örül a lelkem, hogy ilyen sok westi gazdi szeretne cairnt ! Én óvatos duhaj vagyok, megvárom, míg Csiki Juci belekóstol, csak utána merek belevágni.

Szia Csupaszabó !

Ugye Veled már taliztunk másik fórumon ?

Puszka: Ági

Igen. valszeg velem találkoztál már más fórumokon is. Kicsit grafomán vagyok. Meg lúdtalpas. lol
Vissza az elejére
Csupaszabó jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 5. Kedd 13:48    Hozzászólás témája: Re: kutty Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Helló Mindenkinek !

Örül a lelkem, hogy ilyen sok westi gazdi szeretne cairnt ! Én óvatos duhaj vagyok, megvárom, míg Csiki Juci belekóstol, csak utána merek belevágni.

No szép ?! Mindenki erre apellál lol

Bár bevallom ebben a helyzetben kifejezetten szívesen vagyok kísérleti nyúl lol
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 3. Vasárnap 21:03    Hozzászólás témája: kutty Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Helló Mindenkinek !

Szia Csupaszabó !

Ugye Veled már taliztunk másik fórumon ?

Puszka: Ági
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ribizli írta:
Juci: mikor jön az új családtag?

Nemrég mondta a tenyésztő = Csupaszabó lol , hogy tüzel az egyik anyucijelölt kutyusa. (úgy tudom két almot vállal be az idén)
És he minden jól megy azt az ígéretet kaptam, hogy július elején már hazahozhatjuk a babát! lol

Remélem az júli 1.-je lesz lol
ribizli
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Juci: mikor jön az új családtag?
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

GKO írta:
csiki írta:
És persze a kutya személyisége is sokat számít.

Szerencsére Monty sem féltékeny

Ez nagyon biztatóan hangzik!!!
Szerintem érdemes újra átgondolni, hogy milyen nemű kutyust szeretnétek. Wink
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

GKO írta:
Nálad honnan jött a westie-mellé-cairn gondolata? ...Nem szokványos (szerintem) Mosoly))

Tavaly nyáron Apa látott a városban (Eger Mosoly ) egy fehér és egy homokszínű (már tudom, hogy úgy mondják búzaszínű Wink ) "westiet". Teljesen lelkes volt mikor hazaért, úgyhogy elkezdtünk az interneten utána nézni a különleges színű westienek. lol
Kiderült, hogy ő valójában cairn, és bár jellemben és külsőleg nagyon hasonlít fehér "haverjára", azért mégis sokmindenben más.
Minél többet tudtunk meg a fajtáról, annál biztosabbak lettünk benne, hogy nekünk egy ilyen kutyus KELL! lol

Szóval így jött az ötlet, és már alig bírjuk kivárni, hogy megérkezzen hozzánk a kis jövevény! puszitküld
GKO
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 8:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csupaszabó írta:
Most látom csak, hogy 45 éves létemre bébi vagyok! lol

Ez ellen tenni KELL!!!! Hajrá Csupaszabó Mosoly)))

GKO - Monty és Leni Baba
Vissza az elejére
GKO jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
GKO
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 31. Csütörtök 8:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csiki írta:
És persze a kutya személyisége is sokat számít. Csiki pl abszolút nem féltékeny típus! Kicsi korától hozzá van szoktatva ahhoz, hogy a gazdik (mivel minden állatot imádnak Wink ) rendszeresen megszeretgetik a szembe jövő kutyákat, és ez nem okoz neki problémát.Szóval nem biztos, hogy gondok lennének következetes nevelés és jó természetű kutyik esetén.

Hidd el, átérzem a helyzeted, mert ezen mi is sokat agyaltunk!

Szerencsére Monty sem féltékeny, én is úgy szoktattam, hogy minden kutya felé nyitott legyen, amibinek az lett az eredménye, hogy amint kutyát lát, rohan hozzá farokcsóválva, dettó az emberekkel. Én mégis félek kicsit a másik kisfiútól, bár amit leírtál (hogy a kutyák egymnásnak élnek és nem a gazdi a központ az ellentétes neműeknél) szintén igaz lehet (ezt még nem próbáltam.

Nálad honnan jött a westie-mellé-cairn gondolata? ...Nem szokványos (szerintem) Mosoly))

GKO - Monty és Leni Baba
Vissza az elejére
GKO jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csupaszabó írta:
Kutyáimnál sincs soha féltékenység. Üdvözlésnél aki előbb odaér, azt üdvözlöm, és etetésnél is mindig név szerint szólítom az illetőt, akinek a tálját leteszem a földre.

Biztosan ez is működik, nekem még nincs ilyen tapasztalatom. A sorrendes dolgot meg egy nagyon okos kutyás könyvből szereztem Wink Jobb híján vakon hittem neki lol
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csupaszabó írta:

Látom kezded megismerni a fórum szépségeit lol
Csupaszabó
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Csupaszabó jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csupaszabó
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekem 3 fiam van, az ikrek nem voltak még 2 évesek, amikor jött a harmadik. Egyetlen pillanatig nem merült fel a féltékenység, mert egyformán bántunk mindegyikkel.
Kutyáimnál sincs soha féltékenység. Üdvözlésnél aki előbb odaér, azt üdvözlöm, és etetésnél is mindig név szerint szólítom az illetőt, akinek a tálját leteszem a földre.
Nagyon hasznos, ha a letett tálat csak engedély után rohamozhatják meg, ha minden nap Te eteted majd, megtaníthatod nekik.
Én a mudiknál csináltam, amíg nem lettek túl sokan, mert onnantól kezelhetetlen lett a helyzet.
Vissza az elejére
Csupaszabó
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Maga a tüzelés cca 3 hét. Ez idő alatt az első néhány napban csak odavonzza az illatával a kanokat, de nem engedi magához őket, ez kutyája válogatja, hány nap, de általánosságban 7-8 nap. Utána jön a vészkorszak, amikor aztán megáll a leányzó fűnek, fának, partvisnak, mindennek, ami kicsit is szexi képzeteket ébreszt a buksijában!
Ez kb. 5-6 napig tart, és ha a gazdi átvészeli ép ésszel, a tüzelés végét jelentő újabb 4-5 nap már mondhatni lányregény.
Amúgy nagy élmény a kiskutyák megszületése. ha lesz egy kicsi időm, írok egy pár érdekes esetet sakját praxisomból. Nem mind cairnekkel esett meg, de akkor is érdekes.
Vissza az elejére
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

GKO írta:
Neked honnan lesz a kutyid? és fiú vagy lány?

Ha minden igaz Csupaszabó Csodabogár keneljéből lesz egy szépséges kisfiunk a nyáron lol

Mi nem merjük bevállalni a kislányt a lehetséges kölykök miatt.
Pont az előbb olvastam az egyik "westies" topic-ban, hogy valakinek van egy fiú és egy lány kutyija is - és mióta megérkezett hozzájuk a kislány a két kutya már csak egymásnak él, a gazdikkal sokkal kevesebbet törődnek! Nem tudom, te hogy vagy vele, de mi "önző" gazdik vagyunk a szüleimmel Wink , és azt szeretnénk, ha a kutyusainknak mi lennénk az első számúak.

Sok múlik a gazdi hozzáállásán is. El lehet kerülni a villongásokat, ha már az érkezés pillanatától egyértelműsítjük a kiskutya helyzetét, így a nagy sem lesz féltékeny. Pl: a nagy kap először enni, ő mehet ki először az ajtón, őt simizzük meg (majd Mosoly ) először, ha hazaértünk, vele játszunk először (vagy egyszerre a kettővel Nagyon Boldog )...stb

És persze a kutya személyisége is sokat számít. Csiki pl abszolút nem féltékeny típus! Kicsi korától hozzá van szoktatva ahhoz, hogy a gazdik (mivel minden állatot imádnak Wink ) rendszeresen megszeretgetik a szembe jövő kutyákat, és ez nem okoz neki problémát. Sőt a szomszéd maccsal annyira jóban vannak, h az minden este rohan hozzá és dorombolva dörgölőzik a kutyánkhoz, aki meg nyüszög a boldogságtól puszitküld

Szóval nem biztos, hogy gondok lennének következetes nevelés és jó természetű kutyik esetén.
Olyan ez picit, mint a második gyerek a családban! Mindent el kell követnie a családnak, h az első gyermek ne legyen féltékeny, és ajándékként élje meg az új jövevény érkezését!!

Hidd el, átérzem a helyzeted, mert ezen mi is sokat agyaltunk!
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

GKO írta:
Azt viszont hallottam, hogy van valami spray (egy macskás ismerősöm mondta), ami megszünteti a jellegzetes szagot tüzelés idején. Ha ez tényleg létezik, akkor feltétlenül beszerzem.

Sziasztok !
Bocs, hogy "belekontárkodok" - én olvasom az összes topikot, mindig tanulhat az ember valamit Wink -, de éppen tegnap láttam az fent említett sprayt. Még el is gondolkodtam rajta: ugyan erre mi szükség - de mint az eset bizonyítja akár még haszna is lehet.
Persze semmi infó a spray hatékonyságáról, de gondoltam megerősítem a "kósza" hírt.
GKO
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 9:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csupaszabó írta:
...két szenvedő szerelmes fog évente kétszer epekedni egymás iránt, képesek röpke fél óra alatt egy vastag ajtót is szétszedni.

Szia Csupaszabó!

Köszi a tanácsot és megfontolom, de mindenképp kislányt szeretnék, és - ha lehet - cairnt. Az előbb ítram Csikinek, hogy meg tudom oldani az elkülönítást, bár nincsenek illúzióim és tudom, hogy nem lesz egyszerű. Viszont nekem még soha nem volt kislány kutyám, úgyhogy nem is tudom meddig tart a tüzelés, stb. Ha tudnám, hogy két kn szuperül kijön egymással, akkor valószínűleg kant vennék, de tartok a féltékenykedéstől, meg a rangsor megállapításáért vívott harcoktól.

GKO - Monty és Leni Baba
Vissza az elejére
GKO
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 9:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

De igen, kicsit tartok a fiú-lány dologtól, dehát szerintem az azonos neműeknél csak több a féltékenykedés.

Egyébként ivartalaníttatni nem akarom, mert én is hallottam az egészségügyi problémákról, meg szerintem nem is igazán természetes módszer. Azt viszont hallottam, hogy van valami spray (egy macskás ismerősöm mondta), ami megszünteti a jellegzetes szagot tüzelés idején. Ha ez tényleg létezik, akkor feltétlenül beszerzem. Plusz édesanyám évi 20 napra elvállalja Montyt, akit - nem mellékesen - imád, és aki így is nála tölt heti 3 napot. Tehát az elkülönítés megoldható....

Neked honnan lesz a kutyid? és fiú vagy lány?

GKO - Monty és Leni Baba
Vissza az elejére
Csupaszabó
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 8:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Monty-gazdi!
Nem akarlak a cairnről lebeszélni, mert fantasztikus kutyafajta, de azt a kan mellé másik fajta szukát erősen meggondolnám. Hacsak nem akarod ivartalaníttatni élből. Az viszont nagyon sokba kerül, ráadásul vannak egészségügyi mellékhatásai. /Magamről tudom!/
Ha viszont nem ivartalaníttatod, készülj fel hogy két szenvedő szerelmes fog évente kétszer epekedni egymás iránt, képesek röpke fél óra alatt egy vastag ajtót is szétszedni. Mit meg nem tesz az ember, akarom mondani a kutya a szerelméért?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 128 / 129 oldal [3206 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 126, 127, 128, 129 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Cairn Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu