Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2021 Ápr. 22. Csütörtök 15:09
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Bolognese
Ugrás:  
Bolognese
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 16 oldal [386 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 14, 15, 16 Következő
Szerző Üzenet
-Erika
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 21. Vasárnap 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Bea!

Én is érdeklődnék a kiskutyák iránt...
Kislányommal már régóta nézegetjük eddig még csak fényképen őket, ha tudsz majd képet és árat küldeni azt megköszönném. Végül is csak az ár függvénye, hogy meg tudjuk-e venni ill. van egy szuka kiskutyánk (keverék), így csak szukát tudok mellé hozni, mert nem szeretném ha beütne a krakk, elég kicsi a lakás egy kutyacsaládnak Mosoly
papperika@c2.hu

Köszi és várom a képet és az árajánlatot.
Vissza az elejére
-Erika jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anita-001
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 21. Vasárnap 12:05    Hozzászólás témája: Bolognese kutyus Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Bea!
Engem érdekelnének a kiskutyák!!
Nagyon örülnék neki ha majd küldenél nekem képeket róluk!!
lol
Előre is köszi!!

Üdvözlettel
bea0273
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 21. Vasárnap 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Megszülettek a kiskutyáink, 2fiú, 2lány.
Március közepén lehet elvinni őket.
Ha kértek róluk képeket írjatok e-mailt, vagy hívjatok 06-70/311-83-21
Vissza az elejére
bea0273 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anita-001
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 16. Kedd 10:24    Hozzászólás témája: Bolognese kutyus Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nagyon régóta vágyakozom egy bolognese kutyus után!!
De sajnos mindenhol horribilis összegeket kérnek érte!!
Ha bárki tud olyan tenyésztőt aki reális áron adja kutyáit és megbízható akkor írjatok!!
Előre is köszönöm a segítséget!!!

Üdvözlettel
Izabella
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 17. Vasárnap 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

katica írta:
Sziasztok!

Volna egy kérdésem, amivel nem tudok mit kezdeni. Látom másnál is van hasonszőrű problem, hát kíváncsi lennék. Bibi 11hónapos, ltp-en lakunk. Nyár elején-közepén már szobatiszta volt. Én annnnnyira büszke voltam, gondolhatjátok! Aztán kb. 2 hónapja egyszerűen rájött a hiszti vagy nemtom, de mire fölkelek, úszik a konyha. Mire hazajövök du, 50%, hogy ismét locsi fogad. Kipróbáltam, hogy lefekvés előtt késő este is kivittem, de semmit nem ért. Reggel megint ugyanaz, ugyanoda.... Sír vagy nagyon szomorú Mi lehet a baj? Sehova nem pisil (hál'isten) csak és kizárólag a konyhába. Ott szokott lenni napközben a kis kosarában, de régebben a pelus is ott volt.
Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Talán a hidegebb idő miatt lenne?!
Ha esetleg van tippetek, szívesen venném...

Szia!Én nem a kérdésedre válaszolnék hanem én kérdeznék valamit ha nem baj!Nekem van egy bolognesem és a füle meg a hátán meg a farka tövében barnás vagy is marcipán szinű akitől vettem azt mondta hogy el fog múlni de én nem vagyok biztos benne vagyis nem tudom és azt szeretném kérdezni hogy vajon el fog-e tünni vagy mi lesz?Bibinek nem volt olyan?Légyszives válaszolj!Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
Izabella jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 30. Csütörtök 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!Olvastam múltkor hogy hol vettél Spaginak kutyatáskát és most én is Pesten vagyok és szeretnék én is venni a kutyusomnak egyet!Ha bemegyek abba a boltba akkor ott nincs?Rendelni kell és csak utána lesz?Mennyi időt kell arra várni?Légyszives válaszolj!köszike!Jók legyetek!
Vissza az elejére
Izabella jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
katica
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 15. Szerda 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, amivel nem tudok mit kezdeni. Látom másnál is van hasonszőrű problem, hát kíváncsi lennék. Bibi 11hónapos, ltp-en lakunk. Nyár elején-közepén már szobatiszta volt. Én annnnnyira büszke voltam, gondolhatjátok! Aztán kb. 2 hónapja egyszerűen rájött a hiszti vagy nemtom, de mire fölkelek, úszik a konyha. Mire hazajövök du, 50%, hogy ismét locsi fogad. Kipróbáltam, hogy lefekvés előtt késő este is kivittem, de semmit nem ért. Reggel megint ugyanaz, ugyanoda.... Sír vagy nagyon szomorú Mi lehet a baj? Sehova nem pisil (hál'isten) csak és kizárólag a konyhába. Ott szokott lenni napközben a kis kosarában, de régebben a pelus is ott volt.
Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Talán a hidegebb idő miatt lenne?!
Ha esetleg van tippetek, szívesen venném...
katica jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
finc
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 22:53    Hozzászólás témája: Re: Marcipán Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Izabella írta:
finc írta:
Izabella írta:
Sziasztok!A kiskutyám füle barnás vagyis marcipán szinű,mega feje tetején meg a farka tövében van ilyen szinű szőr,akitl vettem azt mondta hogy ez a szin ki fog fehéredni kb. 6 hónapos korára!Ez igaz?Várom a válaszokat,és előre is megköszönöm!

Szia!
Az én kutyám füle és a hátán egy folt szintén marcipán, nekem egy évet mondtak és egy másik tenyésztő azt mondta, hogy ő, ha tenyésztésre meg akar tartani kiskutyát egy alomból, mindig a legbarnább fülűt választja, mert a jó pigment nagyon fontos (fekete orrtükör, meg azt hiszem, talán köröm és fehér szőr) és állítólag a szőr kifehéredik. Spagi 8 hónapos, a hátán egyre kisebb területen barnás, a fülén nem látok változást, de miután nem akarom kiállításra vinni, nem zavar, ha bocitarka, az sem Mosoly)) !
Edina

Köszi hogy ilyen gyorsan válaszoltál,amúgyy kezdem rászoktatni a szobatisztaságra,van olyan pillanata amikor a szobából kiszalad a konyhába pisilni de van olyan amikor gondol egyet és gugol,de ki szoktam vinni pisilni,csak belejövünk!Te pesti vagy?Azt megkérdezhetem hogy hány éves vagy?Kutyaruhája van Spaginak?Szia

Szia!
Igen, pesti, 32 éves és nincs ruhája (még?) .

Vissza az elejére
finc jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 22:06    Hozzászólás témája: Re: Marcipán Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

finc írta:
Izabella írta:
Sziasztok!A kiskutyám füle barnás vagyis marcipán szinű,mega feje tetején meg a farka tövében van ilyen szinű szőr,akitl vettem azt mondta hogy ez a szin ki fog fehéredni kb. 6 hónapos korára!Ez igaz?Várom a válaszokat,és előre is megköszönöm!

Szia!
Az én kutyám füle és a hátán egy folt szintén marcipán, nekem egy évet mondtak és egy másik tenyésztő azt mondta, hogy ő, ha tenyésztésre meg akar tartani kiskutyát egy alomból, mindig a legbarnább fülűt választja, mert a jó pigment nagyon fontos (fekete orrtükör, meg azt hiszem, talán köröm és fehér szőr) és állítólag a szőr kifehéredik. Spagi 8 hónapos, a hátán egyre kisebb területen barnás, a fülén nem látok változást, de miután nem akarom kiállításra vinni, nem zavar, ha bocitarka, az sem Mosoly)) !
Edina

Köszi hogy ilyen gyorsan válaszoltál,amúgyy kezdem rászoktatni a szobatisztaságra,van olyan pillanata amikor a szobából kiszalad a konyhába pisilni de van olyan amikor gondol egyet és gugol,de ki szoktam vinni pisilni,csak belejövünk!Te pesti vagy?Azt megkérdezhetem hogy hány éves vagy?Kutyaruhája van Spaginak?Szia
Vissza az elejére
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 22:05    Hozzászólás témája: Re: Marcipán Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

finc írta:
Izabella írta:

Szia!
Edina

Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 21:59    Hozzászólás témája: Marcipán Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Izabella írta:

Szia!
Edina

Vissza az elejére
finc jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 15:37    Hozzászólás témája: Táska Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Starsky írta:
finc írta:
Starsky írta:
szeretném megkérdezni hogy honnan lehet valami jo kutyatáskát venni a kutyusunknak!!
Valmi normálisat szeretnénk nem olyan rondákát mint amit az állatkereskedésekben lehet venni!!!

Kössz előre is

Szia!
http://gallery.site.hu/d/997556-2/000_0974.JPG
Ilyen kutyatáskát vettem a kutyámnak 3500 Ft-ért Bp., Csepelen, a Karácsony S. (sétáló) és a II. Rákóczi Ferenc út kereszteződésében lévő icipici állatosnál Különböző méretekben tud hozni, rendelésre is. Kívül vízhatlan, bélelt, oldalzsebbel, karabínerrel, amit a nyakörvhöz erősíthetsz. Spagi nagyon szereti!
Edina

Köszönöm!!
Mutattam barátnőmnek mert a kutyus az övé. Tetszik neki de azt mondta hogy nem kimondott kutyatáskát szeretne hanem ami felépítésében hasonlo..de mégis inkább egy sima táskára hasonlít.Olyan mint a gazdagoknak van hollywoodban.. Mosoly) Létezik olyan itt magyarországon??

Szia!
Nem biztos, hogy ilyet keres a barátnőd, de találtam valamit, nem mostm, még régebben, mikor Spaginak kerestem táskát. Összefogtunk a másik boli-fórumon lévő csajokkal és kerestünk a NET-en. Ezeket találtuk: http://bolthely.hu/kotidogfashion/modules.php?name=fokat&kat=43f0a7fc49d34
és http://gportal.hu/gindex.php?pg=9138677&nid=2139553.
Mindkettő szuper, és teljesen különbözik egymástól, a foltvarrós abszolút egyéni igényekre támaszkodik, olyat csinál, amilyet kérsz.

Edina
Vissza az elejére
Starsky
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 5. Vasárnap 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

finc írta:
Starsky írta:
szeretném megkérdezni hogy honnan lehet valami jo kutyatáskát venni a kutyusunknak!!
Valmi normálisat szeretnénk nem olyan rondákát mint amit az állatkereskedésekben lehet venni!!!

Kössz előre is

Szia!
Ilyen kutyatáskát vettem a kutyámnak 3500 Ft-ért Bp., Csepelen, a Karácsony S. (sétáló) és a II. Rákóczi Ferenc út kereszteződésében lévő icipici állatosnál Különböző méretekben tud hozni, rendelésre is. Kívül vízhatlan, bélelt, oldalzsebbel, karabínerrel, amit a nyakörvhöz erősíthetsz. Spagi nagyon szereti!
Edina

Köszönöm!!
Mutattam barátnőmnek mert a kutyus az övé. Tetszik neki de azt mondta hogy nem kimondott kutyatáskát szeretne hanem ami felépítésében hasonlo..de mégis inkább egy sima táskára hasonlít.Olyan mint a gazdagoknak van hollywoodban.. Mosoly) Létezik olyan itt magyarországon??
Vissza az elejére
Starsky jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Izabella írta:
Szia Edina!Megint csak egy kérdéssel fordulok hozzád és az lenne hogy Spagit hogy szoktattad szobatisztaságra?Gondolom te már tapasztalt vagy benne!?Én most elkezdetm azt hogy óránkánt vagy másfél óránként kiviszem hogy elvégezze a dolgát és így remélem sikeres lesz!Ez jó megoldás?Mit gondolsz vagy mit csináljak?Légyszives adj tanácsot!Előre is köszönöm!Szia

Szia!
Hát... már azt hittem, rég megoldódott a probléma, erre pont ma mindent összepisil. Persze, lehet, hogy megfázott, de az is lehet, hogy sztrájkol valamiért.
Én is gyakran levittem, az elején mindig ugyanoda, és egy ismerősömtől azt a tanácsot kaptam, hogy a fent összegyűjtött pisiből, kakiból kell levinni egy kis mintát és oda tenni, ahova szeretnénk, ha a dolgát elvégezné. Utána mindig azon a helyen (nálunk fánál) kell a sétát kezdeni. Nekem bejött, mindig odajárt dolgát végezni. Azt is olvastam, hogy ha már pisil lent a kutya (Spagi sokáig nem volt hajlandó lent elvégezni a dolgát), onnantól egy aranyszabály van: lent dicsérni, fent szidni (csak, ha rajtakapod). Egy ideig átmeneti időszak volt (fent pelusra). Aztán gondoltam egy nagyot, elraktam a pelust, gyakorlatilag utána kétszer odapisilt, azóta se (kivéve ma). Most már csak 3X megyünk le és elég.
Sok sikert!
Edina

Vissza az elejére
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Edina!Megint csak egy kérdéssel fordulok hozzád és az lenne hogy Spagit hogy szoktattad szobatisztaságra?Gondolom te már tapasztalt vagy benne!?Én most elkezdetm azt hogy óránkánt vagy másfél óránként kiviszem hogy elvégezze a dolgát és így remélem sikeres lesz!Ez jó megoldás?Mit gondolsz vagy mit csináljak?Légyszives adj tanácsot!Előre is köszönöm!Szia
Vissza az elejére
finc
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 30. Hétfő 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Starsky írta:

Kössz előre is

Szia!
Edina

Vissza az elejére
Starsky
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 30. Hétfő 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kössz előre is
Vissza az elejére
Starsky jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tina83
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 24. Kedd 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Viszont nem tudok rájönni hogyan kell képet felrakni! Szomorú
Vissza az elejére
Tina83 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tina83
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 24. Kedd 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Izabella!
Persze , hogy tegeződhetünk Mosoly

Az enyém fiú és már szobatiszta igaz még az utcán nem csinálja , de legalább pelusra van szokva.
Fehér színűek vagyunk, most nő le a babaszőre (beige bizonyos részeken)

Tiger!

Az én kutyim az Elmada kennelből való.
Más tenyésztőt nemigazán ismerek.
Vissza az elejére
Tina83 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tiger
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 24. Kedd 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a kutyát egy ideje, és szeretnék is egyet venni. Hálás lennék, ha írnátok nekem olyan tenyésztőket, vagy magánszemélyeket, akiktől a kutyátokat vettétek, és akiben megbíztok, mert ugyan vannak tenyészetek, de nem tudom, hogy kinél vannak egészséges kutyik.
Előre is köszi a segítséget! meghajol
Vissza az elejére
Tiger jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Izabella
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 24. Kedd 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tina83 írta:
Sziasztok!

Új vagyok még itt , nekem is egy Bolognese kiskutyám van pár napja Mosoly

Szia Tina!Tegeződhetünk?Nekem is van egy bolognese kutyusom 2hónapos múlt nem rég!Nagyon aranyos még nem szobatiszta de rajta vagyunk a témán!neked milyen a kutyusod?Fiú vagy lány?Milyen szinű?Képet hogy kell felrakni a saját kutyimról!Légy jó!Vigyázz a kis bolognese-re!
Vissza az elejére
Tina83
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 20. Péntek 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Új vagyok még itt , nekem is egy Bolognese kiskutyám van pár napja Mosoly
Vissza az elejére
Manson
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 20. Péntek 7:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

finc írta:
Manson írta:
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. A felségemnek szeretnék vásárolni egy Bolognese kiskutyát. Serényen keresgélek az interneten, és épp találtam egy szimpatikus kennelt, amikor az egyik ismerősöm megkérdezte, hogy és a mini bolognese-t szeretne a feleséged???Kérdem én: Hogy mit? Mini? Hát most hogy kérdezzem meg a feleségemtől, akkor kilóg a lóláb, hogy mit érdekel engem. Kérlek segítseke. Mi a különbség közte? Igazából az ismerősünk bolognese kutyája igen kicsi, talán alig 2 kiló, és aranyos a pofija is, de valóban amilyen képeket a net-en én találtam, az valóban "kutyusosabb" ha lehet így fogalmazni. Segítenétek nekem? Meg ha már itt írok, akkor szívesen várom ajánlataitokat, hogy honnan vehetnék, hisz eddig csak magamtól keresgéltem.
Sűrgős lenne az ügy....amúgy nagy kutya barátok vagyunk. És már van egy kutyusunk.....

Előre is köszönöm

Ati

Szia Ati!
Amikor eldöntöttem, hogy lesz újra kutyám és az bolognese lesz, akkor én is sokat gondolkodtam ezen a kérdésen. A mini (ahogy nevéből is kiderül, kis típus). Azért kicsi, mert úgy tenyésztették.
Sajnos, a fajtatiszta kutyáknál nagyon gyakoriak a túltenyésztésből adódó problémák (születési rendellenesség, betegesség, fajtára jellemző betegségek).
Ami miatt én a nem mini, de kistermetű (2,7 kg felnőttsúlyú) kutyusom mellett döntöttem, az az, hogy két kisgyerek mellé egy 1-2 kilós csöppséget venni féltem (őt féltettem). Egyébként minit választottam volna, mert egy ekkora kiskutyust könnyebb bevinni bárhova, nem szólnak érte, meg annyira édesek a picikék.
Viszont az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy minél inkább túltenyésztett (természetes adottságaitól eltérő tulajdonságokkal "ruházzák fel"), annál gyakoribb lehet, hogy a kutyusnak problémái vannak az egészségével. Ez a normál méretűnél is előfordulhat, ugyanúgy, ahogy körültekintő tenyésztés esetén teljesen egészséges minik is vannak (én is ismerek ilyet, azért lett bolognesenk, mert megláttam a törpe Süti kutyát, aki 2 kg).
Gondolom, nem segítettem, csak megkavartalak, hogy helyrehozzam, ajánlok két 100 %-osan megbízható tenyésztőt, egy magasabb és egy alacsonyabb árfekvésűt (az árról nem beszéltünk, de kb 45-50 000 -től 100 000-es nagyságrendig találsz kutyust. Ez alatt az ár alatt csak akkor vegyél, ha megbízható ember ajánlotta, mert könnyen előfordulhat, hogy mire felnő, kiderül, hogy nem fajtiszta, esetleg baja van, azért volt olcsó).
A két tenyésztő:

Mándi Anikó: mandi_aniko@freemail.hu (Budapest, XX. ker.), nem tudom, jelenleg van-e kiskuyus nála, de biztos, hogy egészséges, gyönyörű kiskutyái szoktak lennei, jó áron, a "nem mini, de kistermetű" fajtából
Mesterné Spányik Andrea : mestergomi@invitel.hu (Esztergom). Gyönyörű, kiállítási minőségű kutyákkal. Vannak kicsinyek most.
Ő ezen a fórumon van sokszor: http://lapforum.lap.hu/topic.php?id=17114766
...velünk, többi bolognese-sel együtt, ha feljössz oda, csomó mindenre kapsz választ, nagy élet van ott.

Azért remélem segítettem, sok örömötök teljen a kutyusban, bárhogy döntesz!
Ja, és amit írtam, nem szakvélemény, csak sokáig hezitáltam a méretet illetően, ezért sok helyen utánaolvastam.
Szia: Edina

Szia Edina!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget vagyis a véleményedet. Közben én is telefonáltam, és azt tapasztaltam, hogy a nagyon sokan törzskönyv nélkül árulják a kutyát. És törzskönyves olcsó árat tűntetnek fel. Szóval, egy Úrral beszéltem, aki 40.000 Ft. adja a kutyusokat, a kisebbik méretűt, elmondása szerint a szukák max. 3 kg-ok lesznek. Igazából, az lenne a legjobb ha látnám a kicsit és a nagyot is, és úgy adhatnék magamnak is választ, hogy melyiket vegyem a feleségemnek. Igazából, a törzskönyv nem lényeg, csak az hogy tenyésztőtől vegyem. Hisz nem szándkékozom kiállításra versenyekre vinni...Igazam van??
Azt hiszem, hogy bekukkantok arra a fórumra, és bemásolom innen a levelet oda is, hátha több információt kapok. Megnéztem a te kutyusodat. Az az igazság, hogy a tiédnél én láttam nagyobb bolognese kutyust, aki magasabb volt, és pofija egy kicsit másabb volt...Úgyhogy még egy kicsit mindíg zavaros a kép, hogy akkor most melyik is.
A mai napon felhívom a két tenyésztőt. Nagyon kis helyes a kutyusotok...Remélem minél előbb mi is bolognese tulajdonosok leszünk.

Szia, Ati
Vissza az elejére
Manson jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 16 oldal [386 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 14, 15, 16 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Bolognese
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu