Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Nov. 15. Csütörtök 1:22
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Tápok, táplálékkiegészítők
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 58 / 61 oldal [1507 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 56, 57, 58, 59, 60, 61 Következő
Szerző Üzenet
cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 15

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

harmatim írta:

Tehát mi már jól vagyunk, és nyugodtabbak. nagytaps

Kívánom, hogy Lili is gyorsan "észbe"kapjon, és hammoljon!!! eszik

Ma Lili is evett, bár ez az adag kevesebb volt a rendes napi adagjánál, ami két napi nemevés után még nem biztos, hogy okés.

Mostanában többször volt olyan, hogy csak másnaponta evett, úgyhogy még figyelem egy kicsit.
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
harmatim
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálunk úgy tünik megoldódott a rejtély. Fori csak azért nem evett (valószínüleg) mert nem a fogára való volt. Exclamation
De adtam neki egy kis tarhonyát pörivel keverve, azt megette, majd a kis piros szakállát itt törölgette a tiszta plédbe! Evil or Very Mad
Most látogatóban voltunk anyukáméknál, és küldtek Forinak 1-2 szelet sonkát (mondván az más mint ami itthon van). És tényleg. 5-6 kisebb darabkát tettem a táljába és kb 2 percig nem is láttam a kutyám. A konyhában takarította a kis edényét.

Tehát mi már jól vagyunk, és nyugodtabbak. nagytaps

Kívánom, hogy Lili is gyorsan "észbe"kapjon, és hammoljon!!! eszik
cookies2
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:

Szerintem figyeljétek, de nagy ügyet ne csináljatok belőle, mert azt ő is megérzi és akkor meg már azért sem fog enni, hogy hátha kap finomabbat. ....

A stratégia nálam pont ez. Figyelem a kisördögöt, hogy van-e a nemevés m,ellett valami más szokatlan dolog. Nálunk ráadásul most kezd időszerűvé válni (tudtommal) a napi 1x-i kajálásra átállás, így neki ez is indukálhatja a kevesebb kajaigényt.

Egyenlőre nincs, csak hát nem biztos, hogy normális, hogy 1-1 napot kihagy, de akkor 0 (nulla)a bevitt kajamennyiség.

Időnként viszont, mikor rájön, secpec alatt befalja, amit kiteszek neki.

Sőt, péntek koradélután evett utoljára és amikor azóta sajtot adok neki, ami ínyecfalat számára, akkor elviszi és megpróbálja eldugni, elásni (ani azért panellakásban nem annyira egyszerű.
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ismerős, amiket írtok. Forti 1éves kora óta csinálja ezt velünk..most múlt 2éves. Ő nagyon rendszertelenül eszik, általában 2naponta eszik jóizűen, közte lévő napokon meg könyörögnöm kell, meg persze mindenféle trükköt bevetni. Ha csak 1-1napra nem eszik, szerintem még nem kell megijedni..lehet előtte nap olyan jól lakott, hogy most még várja hogy ürüljön a pocija. A kutyáknál van ilyen "böjtölés", mert üres gyomorra jobban szeretnek enni.. Na, ezt most lehet bénán írtam le, de kb érteni..

Szerintem figyeljétek, de nagy ügyet ne csináljatok belőle, mert azt ő is megérzi és akkor meg már azért sem fog enni, hogy hátha kap finomabbat. Forti fél évig jóformán alig evett, heti 3-4alkalommal, mégis felnőtt, nagyfiú lett, csak közben kikészített teljesen. Utólag én úgy gondolom, hogy ha nem görcsöltem volna rajta annyit, akkor Ő is normálisan evett volna..

Nálunk, ami most a nyerő a sertés hosszúkaraj! Azt mindig minden mennyiségben megeszi a táppal. Én most azt veszem neki...1kg ~800Ft, és 3-4napig elég...ha azt nézem, hogy egy jobb kutyapástétom 500Ft, akkor még árban is jól kijövök..és legaláb nem a kukában köt ki a kaja Mosoly

lippije! A csirkehússal azért vigyázz! Tudod, az allergia... Én is adok Fortinak csirkehúsit is, sőt egy időben a csirkemell volt a napi kajája..de aztán leálltunk róla. Ha belegondolsz..az allergia minden előzmény nélkül 2-3-5éves korában is előjöhet, és utánna már nem fog elmúlni..én nem szeretném, ha attól szenvedne, így inkább megvonom tőle a csirkét. még így is marad elég húsféle amit ehet. Sajnos arra nincs lehetőségem, hogy jó kis vidéki csirkét beszerezzek Fortinak, így lassan teljesen leállunk róla..

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lehet, meg fogtok kövezni, de nálam Pötty már régóta eszik mindenféle dolgot, nem csak tápot. Csirkemelltől kezdve a rizsán át a tésztáig mindent, és még sosem volt olyan gondunk, hogy ne egyen, sőőőtMosoly Most teljesen meg van bolondulva, nagyim csinálja a finomabbnál finomabb kajákat, illathegyek, egész nap a konyhában sündörög a kis buta:)
Vissza az elejére
lippije jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
harmatim
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jafi írta:
harmatim írta:
De akkor ez a kolbászosdi lesz a menö holnap.

Szia,

Tipp: mi lenne, ha azt a zsiros levet ontened a kajajara, amit a kolbasz enged? Kérdés Szemforgató

Igen, ez lesz du! mert most reggel az apagazdija adott reggelit, és ö nem tudta ezt a kolbászos kaja ötletet, így ez reggel elmaradt, de majd du!

Köszi

Látjátok, nem csak Fori játszik az idegeinkkel, hanem Lili is. Már ketten vagyunk. Sajna bõgõmasina
harmatim
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies írta:
harmatim írta:
Valaki segítsen!

Fori nem akar enni semmit egész nap.

Mostanában Lili is rendszertelenül eszik. Most közel másfél napja egy falatot sem evett.
Kedvetlennek is tűnik, viszont ha játékra hívom, meg sétálunk akkor éppoly élénk és virgonc mint máskor.

A nemevése aggaszt, ugyanakkor a játékossága változatlan és azt sugallja, hogy nincs különösebb baj.Eddig jellemzően jól evett.

Mondhatnám azt is hogy ugyanez a helyzet itt is. Játszani bármikor bárkivel van kedve. Ha egy picit lehajolok, már dobja is el magát, tehát nem szomorú. Ezért is érthetetlen számomra. Most itt tettem ki neki kaját (még nem az ajánlott kolbi-s történetet), és inkább elment labdázni.
Arra is gondoltam este, lehet hogy jön a tavasz, és már nem igénylenek annyi hamit? De pont nincs fergetegesen jó idö, ilyenkor nekem is van kedvem enni itt a jó meleg szobában...

Úgy látom, SORSTÁRSAK lettünk és a kuttyok is. Szomorú
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

harmatim írta:

Szia,

Tipp: mi lenne, ha azt a zsiros levet ontened a kajajara, amit a kolbasz enged? Kérdés Szemforgató
Dzsafi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
cookies2
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 27. Vasárnap 9:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

harmatim írta:
Valaki segítsen!

Fori nem akar enni semmit egész nap.

Mostanában Lili is rendszertelenül eszik. Most közel másfél napja egy falatot sem evett.
Kedvetlennek is tűnik, viszont ha játékra hívom, meg sétálunk akkor éppoly élénk és virgonc mint máskor.

A nemevése aggaszt, ugyanakkor a játékossága változatlan és azt sugallja, hogy nincs különösebb baj. Lehet, hogy csak "pihentetni" akarja a pocakját, vagy valami hasonló?
Eddig jellemzően jól evett. Van a kutyiknak ilyen pihentető, vagy tisztuló szakasza? Vagy utalhat ez valamilyen rendellenességre?
harmatim
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 26. Szombat 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csiki írta:
harmatim írta:
Végig gondoltam, és az lenne a reakciója, hogy leül mellém, és abból a bizonyos "szaftos kolbiból" kunyizna, nem pedig a sajátjába borulna.

Ez a lényeg!!! Adsz neki egy kicsit, persze előtte kéreted magad! Aztán odasétálsz a táljához és leöntöd egy kis szafttal a tápot. Mikor Csiki kicsi volt ez mindig bejött!!! Persze lehet, hogy csak a szaftos szemeket eszi majd csak ki a kis ravasz, de Csikinek legtöbbször megjött az étvágya, ha elkezdte az evést.

Remélem bejön!!!!! Nagyon szorítok! lufi

Ezt holnap megjátsszom, mert pont tegnap került a hütöbe egy szép szél házi kolbász.
Amugy kb. 3 hete hozott haza a párom egy jó pár nagy sonkát T.bálintról, kiosztottunk a családnak a nagyobb darabokat, nekünk maradt a legkisebb mondván úgyis "csak" ketten vagyunk.
Annyira guszta volt, hogy egyböl megföztük, hagymát paradicsomot szeltünk (megadtuk a módját). A lényeg az egészben, hogy másnap elkezdte amit tegnap, de el is múlt 2 nap múlva, mert azt a cselt alkalmaztuk, hogy a kaja alá rejtettünk neki egy pici sonkát, így az illat áradt alulról, és nagyjából megette a kaját, persze a sonkát az utolsó atomdarabjáig. De mivel mi idén nem húsvétolunk, így a sonka már el is fogyott.
csiki
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 26. Szombat 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

harmatim írta:
Végig gondoltam, és az lenne a reakciója, hogy leül mellém, és abból a bizonyos "szaftos kolbiból" kunyizna, nem pedig a sajátjába borulna.

Ez a lényeg!!! Adsz neki egy kicsit, persze előtte kéreted magad! Aztán odasétálsz a táljához és leöntöd egy kis szafttal a tápot. Mikor Csiki kicsi volt ez mindig bejött!!! Persze lehet, hogy csak a szaftos szemeket eszi majd csak ki a kis ravasz, de Csikinek legtöbbször megjött az étvágya, ha elkezdte az evést.

Remélem bejön!!!!! Nagyon szorítok! lufi
harmatim
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 26. Szombat 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csiki írta:
harmatim írta:
Valaki segítsen!Fori nem akar enni semmit egész nap.

Csak azt tudom nálunk mi válik be - igazán remélem, hogy Nektek is bejön, és hogy ez a nemevés csak átmeneti állapot!!

Vegyél vmi szaftos husit (kolbász is jó), tedd be egy fél percre a mikróba, hogy eresszen egy kis szaftot, és jó illatos legyél. Ezután jól látható helyre ülj le (esetleg a földre) és kezdj el látványosan enni, de közben NE SZÓLJ A KUTYIHOZ! Ha rimánkodsz nem fog menni.

Remélem bejön!! Ha mégsem, és a következő 2 napban is étvágytalan, akkor sztem vidd el dokihoz.

Hirtelen megörültem, hogy milyen jó ötlet, de aztán a mosoly lefagyott az arcomról. Végig gondoltam, és az lenne a reakciója, hogy leül mellém, és abból a bizonyos "szaftos kolbiból" kunyizna, nem pedig a sajátjába borulna.
Most azon filózom, hogy vmivel leöntöm neki vagy a tépját, vagy a konzervet, de mivel?
Vagy adjak neki "normál ember" kaját egy picit, attól hátha megjön az étvágya?
Már minden észvesztö ötleten gondolkodom.

De azért tippnek nemrossz. köszi
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 26. Szombat 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

harmatim írta:
Valaki segítsen!Fori nem akar enni semmit egész nap.

Csak azt tudom nálunk mi válik be - igazán remélem, hogy Nektek is bejön, és hogy ez a nemevés csak átmeneti állapot!!

Vegyél vmi szaftos husit (kolbász is jó), tedd be egy fél percre a mikróba, hogy eresszen egy kis szaftot, és jó illatos legyen. Ezután jól látható helyre ülj le (esetleg a földre) és kezdj el látványosan enni, de közben NE SZÓLJ A KUTYIHOZ! Ha rimánkodsz nem fog menni.

Remélem bejön!! Ha mégsem, és a következő 2 napban is étvágytalan, akkor sztem vidd el dokihoz.
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 51

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 26. Szombat 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Sajna nincs ötletem. Bár nálunk is van, hogy ha egy nap 2-3 x is jól eszik, akkor másnap szinte semmit. Remélem semmi komoly!

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
harmatim
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 26. Szombat 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Valaki segítsen!

Fori nem akar enni semmit egész nap. Tegnap du a keresztlányom adott neki a kezéböl tápot, azt megette. (az én kezembölnem). Este vendégségben voltunk. Oda vittünk kaját, az ottani kutyu edényéböl adtunk neki, hátha megeszi, bejött. Ma megint nem evett, egész nap a telken voltunk, rohangált. gondoltam este eszik. A fejemre állok, akkor sem hajlandó. Már 3 féle ízesítésü konzervet kibontottam, hiába, 2 féle tápot kitettem, az sem nyerö.

Lehet, hogy szerelmes, vagy mi az oka.
Alapjáraton egy falánk jószág, ezért is vagyok megijedve.

Köszi a segítséget.
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 18:58    Hozzászólás témája: Re: kutyikaja Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:

Örömmel látom, hogy az Új kutyikáknak is vannak táplálkozási allűrjei Összezavart

T.J.nek (még) nincs bebeeeeeeeeeeeeeee Razz

Köszi a újabb tapasztalatokat, javallatokat.
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 17:35    Hozzászólás témája: kutyikaja Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok !

Örömmel látom, hogy az Új kutyikáknak is vannak táplálkozási allűrjei Összezavart

Ha elejétől olvassátok, látjátok, hogy minden kutty más, de abban megegyeznek, hogy a gyomruk érzékeny.

Pedróka sem eszi meg a konzit, már Hill's-t is próbáltuk, állítólag az is nagyon fincsi - 500-ért, - de a kukában landolt. A Hill' száraz tápját viszont szereti. De a menő a főtt pulyka és csirke, rizzsel, targoncával Exclamation
Ha hasmenésre hajlamos a kutyi, tudom ajánlani a Hill's gastroenteritisre hajlamos kutyiknak való tápját.
Ezt receptre felírja az állatorvos, és utána lehet pl. az Egyetem patikájában megvenni. Egy két kilós zsák 4000 ft, de garantáltan jó.

Régebben Pedróka is hajlamos volt a fosizásra, míg meg nem találtuk a megfeleló tápot. Bizonyos jutifaliktól a mai napig lazább a széklete, tehát nem nagyon kapja ő sem.

Ági
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

harmatim írta:
Szóval nem mindig a drága minöségi kaja a menö, hanem igenis az olcsó, gusztusos szokványos kaja.

Bizonyára mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Nem lehet minden kutyára vonatkozó szabályokat felállítani (ezt már az itt eddig leírtakból is le lehet szűrni) és számunkra éppen az a fontos, hogy az ilyen és ehhez hasonló tapasztalatainkat megosszuk egymással wink
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Most csak néhány dologra reagálok, egy idő után úgy tervezem, hogy majd "összegzem" a beírt tapasztalatokat.

csiki írta:
Valahol egy kutyás könyvben (sajnos nem tudom pontosan megmondani melyikben) azt olvastam, hogy az ebeknek nem ajánlott citrusféléket és hüvelyeseket adni. Nálatok nem volt még ebből probléma?

Én nem olvastam, így a jelek szerint a tudatlanok bátorságával adtam neki narancsot, és eddig még soha nem vettük észre, hogy bármilyen hatást kiváltott volna nála. Persze nem kell nagy mennyiségre gondolni, max. 1 gerezdet alkalmanként.

csiki írta:
A folyamatos etetés jó a kutyinak?

Hogy jó-e azt a kutty tudná megmondani lol
Mindenesetre a tapasztalatom szerint rossz nem lehet.
1. Nem habzsol, mert tudja, hogy mindig ott a kaja.
2. Csak annyit eszik amennyi kell neki.
3. Akkor eszik, amikor éhes és nem amikor elé teszem.
4. Nem kell "odafigyelni" az etetésre, ha kifogy a tál úgyis azonnal jelzi, még ha utána már egy falatot sem eszik belőle.

Természetesen ez a módi, csak száraztápnál működik.
Amikor valami "romlandó" kiegészítőt (joghurt, hús) kap, akkor utána ki van mosva a tálja és újra fel van töltve.
harmatim
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én csak 2 sort szeretnék irni az Eukanuba konzervröl. ( Eukanuba Adult Lamb Konzerv). Tanácsba kaptuk, hogy adjunk Forinak bárányos konzervet, nem baj, hogy 1 év után ajánlják, adjuk nyugodtan. Én nagy hévvel rohantam a Hoffer-ben lévö üzletbe, és megvettem. Már az ára sem volt szokványos (460 ft). gondoltam drága, milyen finom lesz...
Kibontom reggel, a kutya megszagolja és odébb megy. Jó, nem éhes (gondoltam én). Kint hagytam, már ebédidö volt, és csak a belenyalásig jutott. Nem hittem el, hogy az én mindenevö kutyámnak vmi ne legyen elég finom. Már kezdetem megijedni hogy beteg. A párom lecseszett, hogy ezt ö sem enné meg a kutya helyébe, akármilyen márkás. A kinézete, mintha egy beteg kutya széklete lenne, és akkor még szépen fogalmaztam. Én naiv nem is gondoltam, hogy ez is számit a kutyáknak. Próbaképpen adtam egy másik konzervet. Mint akit 3 hónapja éheztettek. Ekkor teljes nyugalomban elkezdtem röhögni, hogy ez a kutya még mindig tud újdonságot mutatni nekem.

Tanulság: Fori igenis el tudja dönteni, mi kell neki (jelen esetben a jóval olcsóbb konzerv lol . És anyukáméknál a bernáthegyi kap legalább valami újat (maradékot).

Szóval nem mindig a drága minöségi kaja a menö, hanem igenis az olcsó, gusztusos szokványos kaja.

Bocs. kicsit hosszú lett a két sorom. De gondoltam tanulságos lehet másnak is.
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
- répa, narancs, mandarin, banán (alkalmanként, kis mennyiségben, a BANÁNnal vigyázni kell, megfogja a székletet !)

Szia Papa-szolga!
Valahol egy kutyás könyvben (sajnos nem tudom pontosan megmondani melyikben) azt olvastam, hogy az ebeknek nem ajánlott citrusféléket és hüvelyeseket adni. Nálatok nem volt még ebből probléma?
Egyébként tudom javasolni az almát -Csiki totál odavan érte!! Ha hallja, hogy valaki almát eszik, rohan kunyizni lol

A folyamatos etetés jó a kutyinak? Én még csak a "porciózott" variációról hallottam. Csiki mivel "felnőtt" (3,5 éves) naponta egyszer kap enni - este, séta után. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy eléggé elkényeztettük, és ha mi eszünk, akkor ált. vmi kis falatot ő is mindig kap pl. rizs, sonka (attól kicsit büdös a kutyus), sajt, kenyérke, főtt hús

Sajnos Csikinek borzasztó érzékeny a gyomra kicsi korától kezdve... Szomorú Gyakran volt hasmenése is. Az állatorvos azt javasolta, hogy keverjünk búzakorpát a tápba - az mindig bevált, sosem volt szükség hasfogó tablettára.

Kezdetben Royal Canin-t (jól írtam?!) kapott, a junior változatot. De mivel ez a táp elég drága így felnőtt korában az Akana rizses, bárányos tápjára váltottunk, ami tökéletesen bevált! Már lassan 3 éve ezt eszi és nem unta meg! Nagyon Boldog

A gyenge gyomra miatt nem igazán kap jutalomfalatokat, mert attól is azonnal megy a pocija, sőt allergiás kiütések is kijönnek a hasán. De nekünk az is tökéletesen bevált, hogy egy zacsiban viszünk magunkkal egy kis marék tápot a sétára, kutyasuliba és ha ügyes, akkor azzal jutalmazom.
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 12. Szombat 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:

És most itt javasolnám, hogy nyissunk egy topicot táplálék és táplálékkiegészítők céljából. És ha egyszer lesz időnk csinálhatnánk egy olyan táblázatot, amiben feltűntetnénk a minőségi tápokat, és azokat az összetevőket, amiket figyelembe kell venni, amikor az ember kiválasztja, hogy mivel eteti a kutyáját. És össze kéne szedni, hogy melyik tápban milyen mennyiség van az adott összetevőből. És akár még egy "tetszési" indexet is lehetne kreálni hozzá. Vagy valami ilyesmi....

Ez még a topiknyitóból való és én most is úgy gondolom, nem ártana, ha ezzel a kérdéssel valóban foglalkoznánk. Egyrész szinte minden "újkutyást" kiemelten érdekli ez a téma, másrészt nekünk is hasznos, ha mások tapasztalataiból okulunk és adott eseben nem esünk pánikba, ha valamely kajára valami extrát lép a kis kedvenc. wink

Én is már többször tettem megjegyzést ebben a témában, de gondoltam most kicsit összefoglalom a 4,5 hónap tapasztalatait.

Mivel minden újszülöttnek minden új, ezért a "kiinduló adatok":
T.J. 2004. 09. 05-én született, 10. 18. óta van nálunk (tehát amikor írogatok durván 6,5 hónapos kan a szentem)

Tápok:
- Bosch Junior Small to Medium Breeds (ez a főtápláléka, születése óta ezt kapja, alaphelyzetben mindenféle extra nélkül, nem porciózva, hanem állandóan a táljában van; jelenleg kb. heti 1 kilót eszik meg belőle saját "ütemezése" szerint; mindezidáig semmiféle allergén reakciót nem tapasztaltunk a kuttynál)
- Eucanuba Puppy (eddig egy alkalommal, 1 kilót kapott belőle, gond nélkül váltott az új tápra - majd vissza a hagyományosra -; allergén reakciót nem tapasztaltunk)

Táplálékkiegészítő:
- natúr és ízesített joghurt (az adagolásról a folyamatos etetésre történő átszoktatás során fellépett hasmenés kapcsán kapott előszor natúr joghurtot, ami elősegítette a bélflóra helyreállítását; később - jelenleg - általában hetente 1-2 alkalommal kap 2-3 kanálnyi joghurtot a száraz tápra téve)
- Cal-D-Phos (vitamin és ásványi anyagot kegészítő) tabletta (1 éves korig a javallat: napi 3 db tabletta, de a Bosch táp mellett elegendő a napi 1 tabletta a csont és fogfejlődés elősegítése érdekében)
- Pangamin (szárított söripari élesztő) tabletta (napi 1 db az egészséges szőrfejlődés elősegítése érdekében)

(külön szerencse, hogy T.J. - mint minden más gyógyszert is - a tablettákat minden különösebb gond nélkül kézből megeszi)

Jutalomfalatok:
- Pedigree Schmackos (csirkehúsos) darabkák
- TRIXIE Vitamin Drops (pacal ízesítésű)
- Győri keksz darabkák

Mindegyiket rendszeresen kapja, semmilyen allergén reakciót nem tapasztaltunk.

Alkalmi táplálékkiegészítők:
- csírkecomb hús (2 alkalommal kapott sült csirke felső combot, allergén reakciót nem tapasztaltunk)
- répa, narancs, mandarin, banán (alkalmanként, kis mennyiségben, a BANÁNnal vigyázni kell, megfogja a székletet !)

- hasmenés (eddig a fogváltás aktív időszakában fordult elő 2-3 alkalommal) esetén T.J. Carbo activatus (szén) tablettát kap, napi 2-3 X fél tablettát (humán patikákban gond nélkül kapható)

Beszerzés szempontjából mi viszonylag kedvező helyzetben vagyunk, mert "útba esik jövet-menet" - na nem a takarékszövetkezet lol - egy kis- és nagykereskedés a XIX. kerület Hoffer Albert utcában (M5 kivezető szakasz, CITROEN szalon mellett, az Ecseri piac bejáratától 150 mre), ahol az anyacsavartól az űrrakétáig minden van ami a háziállatoknak csak kellhet (+ állatpatika)
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 25. Péntek 8:17    Hozzászólás témája: Re: kutyi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pati írta:

Egy mai lánynak már sok minden lehet terhes. Kutyakaján kívül is.

Es a tegnapi lanyok? Szemforgató peddington mondta, hogy regebb sem volt ez maskent. lol cool
Dzsafi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 51

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24. Csütörtök 21:03    Hozzászólás témája: Re: kutyi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jafi írta:

Az már magánűgy! :scatter:
De ez mikent kapcsolodik a kutyakajahoz? lol

Egy mai lánynak már sok minden lehet terhes. Kutyakaján kívül is.

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24. Csütörtök 16:21    Hozzászólás témája: Re: kutyi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
Helló Mindenkinek !
Jafi !

Addig jó míg csak Te esel gondba, és nem a lányom teherbe wink

Exclamation

Az már magánűgy! :scatter:
De ez mikent kapcsolodik a kutyakajahoz? lol
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 58 / 61 oldal [1507 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 56, 57, 58, 59, 60, 61 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu