Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Ápr. 19. Csütörtök 20:17
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Allergia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 11 / 11 oldal [261 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 9, 10, 11
Szerző Üzenet
MyWestie
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 20. Péntek 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Fáni is szokta nagyon ritkán rágni,meg nyalni a lábacskáját általában fürdés után!Mindig mondom Neki,hogy ne rágja meg a lábát,mert még szüksége lesz rá! Nagyon Boldog
MyWestie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 20. Péntek 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Nekem az a tapasztalatom, hogy imádják az orvosok a westiere azt mondani, hogy allergiás. Remekül lehet, kezelgetni, kísérletezgetni vele, gazdit jól megkopasztani. Remekül lehet szidni a tenyésztőt stb.

Tapasztalatom szerint nagyon ritka esetben beszélhetünk allergiáról. Leginkább a dolgok illetve a vakarózás hátterében gomba vagy atka áll. De ezt nagyon sok orvos inkább figyelmenkívűl hagyja, mert túl egyszerű a kezelése illetve a megoldása a problémának.

Bezonyam. Sot, en rovidre zartam hamar a labragas temat nalunk. Rendszeresen raszoltam es adtam neki valamit hogy lefoglalja magat, vagy elkezdtem jatszani vele. Szimplan figyelemre volt szuksege, mert unatkozott a kutya. Ez is gyakran elofordul. Azota ha barmikor vakarozik, csak eleg raszolnom, hogy "Ne ragd!" vagy "Ne vakard", es azonnal abbahagyja. (vagyis novemberig ez volt...) Szomorú
BZS
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 20. Péntek 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen, én is tudom, hogy a westie-nél ez a "divat", de valami oka csak van, hogy az oldalán, hátán, ahol eléri rágja, tépi ki a szőrét. Nem is annyira a lábán. Az ágy alatt "menetel", mert így tudja vakarni a hátát. Volt már nála korábban hasonló, de abból hamar kigyógyult és nem volt ennyire szétterjedve a testén.

Eleve a tenyésztőtől 9 hetesen vagy rühesen, vagy allergiásan hoztuk el. Abból "hamar" kikezeltettük. (Azért nem tudtuk, hogy melyik volt, mert nem tudtunk az orvosnak beszámolni arról, hogy mi történt korábban a kiskutyával. De ez a vakaródzás akkor csak a hajlatokban jelentkezett, nem gyakorlatilag az egész testén.
Vissza az elejére
BZS jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
adreeka
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 20. Péntek 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az én kiskutyám is néha vakaródzik... nálunk házfelújítás van és sztem a por miatt csinálja, mert ha kint van a fűben akkor egyáltalán nem. Habár én most észrevettem, hogy kegyetlenül rágja a füvet meg a gyökereket, vajon csak játszik vagy ez vmi betegség jele?
Vissza az elejére
adreeka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 20. Péntek 9:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekem az a tapasztalatom, hogy imádják az orvosok a westiere azt mondani, hogy allergiás. Remekül lehet, kezelgetni, kísérletezgetni vele, gazdit jól megkopasztani. Remekül lehet szidni a tenyésztőt stb.

Tapasztalatom szerint nagyon ritka esetben beszélhetünk allergiáról. Leginkább a dolgok illetve a vakarózás hátterében gomba vagy atka áll. De ezt nagyon sok orvos inkább figyelmenkívűl hagyja, mert túl egyszerű a kezelése illetve a megoldása a problémának.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Horthy
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 20. Péntek 7:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Az en kicsikem is nagyon kezdte harapdalni a labat,sokszor nyuszit bele ugy harapja.Eloszor azt gondoltam h vajon bolha??De atneztem,nem talaltam semmit.Vajon allergia?Mas jelek nem jelentkeztek.Az is lehet h a portol vakarodzik? Sír vagy nagyon szomorú
BZS
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 19. Csütörtök 20:03    Hozzászólás témája: Re: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igen, az allergia teszt nagyon drága. Nekünk 30-50 ezret mondott az orvos, attól függően, hogy mi mindenre kérjük meg. Eddig ő sem tanácsolta, de tegnap azt mondta, hogy lehet, hogy mégis el kellene rajta goindolkodni.
Vissza az elejére
tothzsuzska
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 19. Csütörtök 16:17    Hozzászólás témája: Re: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

BZS írta:
Vakaródzás, tépi a szőrét, ami csomókban hull ki. A bőrén érezni rengeteg kis göböt. Nagyon rossz lehet neki. Kapott gyógyszert 12 napig + diétán van és egy héttel a gyógyszer abbahagyása után újra kezdett vakaródzni. Most újra gyógyszert kap szegény. S valószínű allergia-tesztet kell csináltatnuk az orvos javaslatára.

Nekünk is kellett volna mert nekünk is erre gyanakodtak, de végül kiderült hogy gombás. Ő is vakarózik, nyalakodik, 2 hónapja kinlódunk. Olyan a lába mintha hámlana.
Nekem azt mondták hogy nagyon drága az allergia teszt és nem is biztonságos mert az eredmények sokszor nem jók. A mi dokink 70 ezerért mondott allergiatesztet. És hát ez egy kicsit húzós ár.
BZS
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 19. Csütörtök 15:16    Hozzászólás témája: Re: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vakaródzás, tépi a szőrét, ami csomókban hull ki. A bőrén érezni rengeteg kis göböt. Nagyon rossz lehet neki. Kapott gyógyszert 12 napig + diétán van és egy héttel a gyógyszer abbahagyása után újra kezdett vakaródzni. Most újra gyógyszert kap szegény. S valószínű allergia-tesztet kell csináltatnuk az orvos javaslatára.
Vissza az elejére
tothzsuzska
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 19. Csütörtök 14:17    Hozzászólás témája: Re: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

BZS írta:
Sziasztok. Gondolom a téma nem új, inkább frissebb westieseknek. Van egy 8 hónapos kis westienk, aki - szegénykém - komoly allergiával küzd. Rendszeresen járunk vele orvoshoz és úgy tűnik, hogy nem étel-allergiáról van szó, hanem valamilyen pollen vagy atka vagy házipor (nem derült még ki).
Mi ezzel kapcsolatban a tapasztalatotok?
Válaszokat előre is köszönöm.
BZS

Mik a tünetek???
BZS
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 19. Csütörtök 11:55    Hozzászólás témája: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok. Gondolom a téma nem új, inkább frissebb westieseknek. Van egy 8 hónapos kis westienk, aki - szegénykém - komoly allergiával küzd. Rendszeresen járunk vele orvoshoz és úgy tűnik, hogy nem étel-allergiáról van szó, hanem valamilyen pollen vagy atka vagy házipor (nem derült még ki).
Mi ezzel kapcsolatban a tapasztalatotok?
Válaszokat előre is köszönöm.
BZS
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 11 / 11 oldal [261 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 9, 10, 11
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu