Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Szept. 16. Hétfő 3:26
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Allergia
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 11 oldal [261 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 9, 10, 11 Következő
Szerző Üzenet
Shelly
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 13. Szerda 19:08    Hozzászólás témája: Re: táp Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

véleményemet továbbra is fent tartom, értem mit mondasz attól függetlenül, és egyet is értek veled abban, h kinek mi válik be.
Nem tudtam egyébként, hogy Hills-szel etettek, nem olvastam a hozzászólásokat, csak egyet-kettőt.
Szerintem a növényi alapú tápok pénzkidobások, de ezen nem fogunk összeveszni.
Az Acana nekünk se vált be, de attól még tudom jól, hogy jó táp.
Így nem azért mondtam h szerintem pl. melyik rossz , mert az nekünk nem vált be.

Egyébként a Te kutyusod keverék? Olyan más mint azok a westie-k, akiket eddig láttam. (nem bántásból kérdezem, komolyan..semmi rossz szándék) Mosoly
Vissza az elejére
Shelly jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 13. Szerda 15:12    Hozzászólás témája: Re: táp Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsera írta:
Shelly írta:
szia!

szerintem nem kiváló táp mindegyik, sőt... a hills pláne nem, pénzkidobás, mint sok másfajta táp is, rengeteget olvastam utánuk. De ez az én véleményem. Mosoly

szia! én is rengeteget olvastam utánuk, sőt ezzel foglalkozom. azért nem jelenteném ki ilyen könnyelműen, hogy pénzkidobás, de tiszteletben tartom a véleményedet. Mosoly úgy gondolom, hogy kinek mi a megfelelő azt nem mindig mi döntjük el, hanem a tapasztalat hozza, és egyéntől, fajtától...stb. függ. rengeteg gazdival és kutyával találkozom nap mint nap, és a visszajelzések azt bizonyítják, hogy amelyik száraztáp pl. 10 kutyusnak kiváló, az a 11-nek sajnos nem, hiszen nem egyformák! de ez igaz minden egyes tápra. a példa okáért, Nektek a Hill's pénzkidobás, nekünk viszont minden szempontból megfelelő. Ti a Pro Plannal etettek, Nektek az vált be, van akinek pedig sajnos az okoz problémát. ezért mondtam, hogy egyéntől függ. (természetesen a jó minőségű tápokról beszéltem, nem az alacsony kategóriáról)

Igen azt hiszem ezt én is alá tudom támasztani!!
Mi is próbálkoztunk a prémium tápok között,nekünk pl. se a Royal nem jött be,de az Acana bárányos-rízsese meg nagyon ronda dolgot okozott Dzsini pocijának.Pedig tényleg nagyon óvatosan,fokozatosan tértünk át,és próbálkoztam, nem adtam fel mindjárt.Szóval az ő pocija ezt nagyon nem bírta. fejvakar
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsera
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 13. Szerda 9:07    Hozzászólás témája: Re: táp Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Shelly írta:
szia!

szerintem nem kiváló táp mindegyik, sőt... a hills pláne nem, pénzkidobás, mint sok másfajta táp is, rengeteget olvastam utánuk. De ez az én véleményem. Mosoly

szia! én is rengeteget olvastam utánuk, sőt ezzel foglalkozom. azért nem jelenteném ki ilyen könnyelműen, hogy pénzkidobás, de tiszteletben tartom a véleményedet. Mosoly úgy gondolom, hogy kinek mi a megfelelő azt nem mindig mi döntjük el, hanem a tapasztalat hozza, és egyéntől, fajtától...stb. függ. rengeteg gazdival és kutyával találkozom nap mint nap, és a visszajelzések azt bizonyítják, hogy amelyik száraztáp pl. 10 kutyusnak kiváló, az a 11-nek sajnos nem, hiszen nem egyformák! de ez igaz minden egyes tápra. a példa okáért, Nektek a Hill's pénzkidobás, nekünk viszont minden szempontból megfelelő. Ti a Pro Plannal etettek, Nektek az vált be, van akinek pedig sajnos az okoz problémát. ezért mondtam, hogy egyéntől függ. (természetesen a jó minőségű tápokról beszéltem, nem az alacsony kategóriáról)

www.marcopolo.blog.hu
www.tapfutar.hu
Vissza az elejére
zsera jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Shelly
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 12. Kedd 9:29    Hozzászólás témája: Re: táp Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szia!

Vissza az elejére
Shelly jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsera
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 9. Szombat 11:32    Hozzászólás témája: Re: táp Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Shelly írta:
Sziasztok!

Én Purina Pro Plannal etetek, ami érzékeny bőrű, érzékeny gyomrú, és allergiára hajlamos kutyuknak van kifejlesztve.
A bundája nagyon szép lett.
AZ Acanát anno én is megpróbáltam, de folyamatosan ment a hasa tőle, így soha többet.
Szerintem nem is jó az, ha annyira hús alapú egy táp, bár jobb a hús alapú mint a növényi, pl. Hills, Royal Cannin.

Szia, mindegyik kiváló táp. Hogy kinek mi a tökéletes, az teljesen egyéntől függ, hiszen mint ahogy mi sem, a kutyák sem lehetnek egyformák. Mosoly Mindenkinek meg kell tapasztalnia, hogy melyik a megfelelő, és azzal etetni.

www.marcopolo.blog.hu
www.tapfutar.hu
Vissza az elejére
zsera jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Shelly
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 8. Péntek 13:46    Hozzászólás témája: táp Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Én Purina Pro Plannal etetek, ami érzékeny bőrű, érzékeny gyomrú, és allergiára hajlamos kutyuknak van kifejlesztve.
A bundája nagyon szép lett.
AZ Acanát anno én is megpróbáltam, de folyamatosan ment a hasa tőle, így soha többet.
Szerintem nem is jó az, ha annyira hús alapú egy táp, bár jobb a hús alapú mint a növényi, pl. Hills, Royal Cannin.
Vissza az elejére
Suzzy
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 2. Szerda 13:05    Hozzászólás témája: Allergia
Téma leírása: -
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm szépen a segítséget, utána néztem én is ezeknek a tápoknak. Úgy gondoltam, veszek mindkettőből egy 400g-osat, hogy megnézzem melyik izlik neki. Mosoly Remélem ez tényleg beválik, mert ettől a rizstől egyre éhesebb lesz. Szomorú
Vissza az elejére
Suzzy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jancsa
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 52

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 1. Kedd 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Túl vagyunk egy pár fürdetésen. Nagyon szépen helyre jött a bőre a kis uszkáromnak. Korpája még van, de szépen letisztult a bőre. Koszmóra hasonlított, én ezt tudnám inkább mondani róla. Nagyon büdös volt, és le volt rakodva az egész testén fülén, farkán lábán. Majd belepusztult szegénykém, úgy lefogyott, és elfogyott az ereje a sok vakarózásban. Nekem is mondta az állatorvos, hogy bármely gyógyszertárban kapható korpásodás elleni sampon jó lett volna, de én maradtam a tőle vásárolt Lactadermnél.
Mi Acana Pacificat eszünk. A 2,5 -kg-os változatát esszük, és eheti a az 5 éves bichonom és a 4 hónapos uszkárom is. Minden van benne ami egy kiskutyának kell, hiába felnött táp. Nagyon jó, Kanadából jön és semmi csirke nincs benne, csak 3 féle hal és sok vitamin. Nagyon jó, csak ajánlani tudom, mert a Bichonom a Flatazor bárányosától lett allergiás, mert mindenbe tesznek csirke lisztet.
Vissza az elejére
jancsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zazsa
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 1. Kedd 19:24    Hozzászólás témája: Re: Allergia
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Suzzy írta:
zazsa írta:
Suzzy írta:
Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumot, mert minket is utolért ez a vakarózás. Amikor Lizzy hozzánk került, pár napra rá kisebesedett a bőre, a doki azt mondta, nem jó táppal etetem, adott egy általa ajánlottat. A sebek el is múltak. Aztán mégis visszajött a vakarózás, pedig azt a tápot kapta. Mondtam a dokinak, aki csak legyintett rá. Legutóbb másik dokinál voltunk, aki vége normálisan megvizsgálta, belenézett a fülébe és megnézte a bűzmirigyét. Mondtam neki a vakarózást, mondta, hogy biztosan vmi alaergia. Kaptunk mi is sampont, ma lesz a második fürdetése, hetente egyszer kell. Ezenkívül azt mondta, a legkönnyebb kideríteni, hogy ételallergiája van e, és a következő találkozásunkig(még egy hét) csak zöldséget és rizst adjak neki. Így most a kis Lizzy vegetáriánus lett. Mosoly Igazából eszi, sőt, nagyon izlik neki, elég nagy mennyiségben fogyasztja. Szerintetek jól lakik ettől a kuyus? Néha kicsit aggódom, hogy ez kevés, bár igazából nem fogyott. Csak persze néhány ember azt mondja, hogy ettől nem lakik jól egy kutya, én meg nem szeretném éheztetni. Remélem, hogy csak ételallergia, mert azt mondta a doki, ha nem az, akkor csak vérvizsgálattal tudjuk megnézni, hogy mire, az pedig kicsit fájdalmas. Én nem igazán szeretném, hogy összeszúrkálják szegénykmet. Szomorú Olvasom itt, hogy ezt a Hills tápot használjátok. Ez beválik? Mert akkor én is szerzek be belőle.

Szia én az Acanát ajánlom ez egy hús alapú táp és nemdágább mint a többi, van brányosa és halasa is sőt még hipoallaergén is
itt az oldaluk linkje http://www.acana.hu/termekek/htmls/
ha bármi kérdésed van én is válaszolok

Dorka amúgy a hills-től jött redbe de akkor még nem ismeretem az Acanát a hills-el annyi volt a bajom hogy rizzsel meg kukoricával van teli és úgygondolom hogy a kutyám nem csirke továbbá az állaga puhább és lepedékes volt a foga a váltás után azzal sem volt poblémánk.

Tanulmányok is vannak az oldalukon és mindenkinek ajánlom mondjuk nem biztos h mindenkit annyira érdekel de ebbe a táp témába nagyon belemásztam. Nagyon Boldog

Szia!

Neki is estem gyorsan az oldalnak. Mosoly Hát kérdésem az van bőven. Mosoly Már ki is néztem, hogy van Nyíregyházán is boltjuk. És ezekből pontosan melyik lenne megfelelő egy 3 hónapos kutynak? Én is nézegettem már annyiféle helyen, már olyan is volt aki azt mondta, hogy ő macskatápot ad a kutyának, mert abban több a vitamin... De én azért úgy vagyok vele, hogy vmi oka csak van, hogy az macskáknak van. Mosoly A Royal Canint nézegettem a multkorában, csak ugye közbejött ez a vegetáriánus étrend... Igazából azt sem tudom, hogy múlik e a vakarózás, már csak reggelente szokott vakarózni mikor felkel, de a párom szerint ez normális, mert ezt minden kutya szokta.

Szerintem ha reggel vakarózik az nem vészes mi is szoktunk Nagyon Boldog
Név szerint ajánlom Pacifica ez a halas, Bárány alma ez a kettő a hipoallaergén és a grasslandsot ezek vagy bárányosak illetve halasak és bármely méretű kuyának bármely élet szakaszban adaható.
Én a Grassladsot ajánlanám ha csak a rossz minőségű táp és a bárány lenne a probléma de amúgy tényleg mind 3 nagyon jó én felváltva adom neki a változtosság kevéért, meg tudod elősszőr kis mennyiséget vegyél neki.

Azt még megtudhaom h mit adtál neki előtte és h milyen az étvágya.
Én is kerügettem ezt a macskatápos témát és azt mondták h a kutya ehet cicakaját de viszont a cica nem ehet kutyakaját de az össszertevők listájában nagyon minimálisat különbözik.

Mi a royal-tól lettünk allergiásak és sokan mások is, többet adnak a reklámra mint a minőségre én is a legjobbat akartam neki ezért vettem azt, de később rájöttem h mégsem a legjobb és az is tiszta kukoricás Szomorú

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
zazsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Suzzy
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 1. Kedd 18:52    Hozzászólás témája: Re: Allergia

zazsa írta:
Suzzy írta:
Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumot, mert minket is utolért ez a vakarózás. Amikor Lizzy hozzánk került, pár napra rá kisebesedett a bőre, a doki azt mondta, nem jó táppal etetem, adott egy általa ajánlottat. A sebek el is múltak. Aztán mégis visszajött a vakarózás, pedig azt a tápot kapta. Mondtam a dokinak, aki csak legyintett rá. Legutóbb másik dokinál voltunk, aki vége normálisan megvizsgálta, belenézett a fülébe és megnézte a bűzmirigyét. Mondtam neki a vakarózást, mondta, hogy biztosan vmi alaergia. Kaptunk mi is sampont, ma lesz a második fürdetése, hetente egyszer kell. Ezenkívül azt mondta, a legkönnyebb kideríteni, hogy ételallergiája van e, és a következő találkozásunkig(még egy hét) csak zöldséget és rizst adjak neki. Így most a kis Lizzy vegetáriánus lett. Mosoly Igazából eszi, sőt, nagyon izlik neki, elég nagy mennyiségben fogyasztja. Szerintetek jól lakik ettől a kuyus? Néha kicsit aggódom, hogy ez kevés, bár igazából nem fogyott. Csak persze néhány ember azt mondja, hogy ettől nem lakik jól egy kutya, én meg nem szeretném éheztetni. Remélem, hogy csak ételallergia, mert azt mondta a doki, ha nem az, akkor csak vérvizsgálattal tudjuk megnézni, hogy mire, az pedig kicsit fájdalmas. Én nem igazán szeretném, hogy összeszúrkálják szegénykmet. Szomorú Olvasom itt, hogy ezt a Hills tápot használjátok. Ez beválik? Mert akkor én is szerzek be belőle.

Szia én az Acanát ajánlom ez egy hús alapú táp és nemdágább mint a többi, van brányosa és halasa is sőt még hipoallaergén is

Dorka amúgy a hills-től jött redbe de akkor még nem ismeretem az Acanát a hills-el annyi volt a bajom hogy rizzsel meg kukoricával van teli és úgygondolom hogy a kutyám nem csirke továbbá az állaga puhább és lepedékes volt a foga a váltás után azzal sem volt poblémánk.

Tanulmányok is vannak az oldalukon és mindenkinek ajánlom mondjuk nem biztos h mindenkit annyira érdekel de ebbe a táp témába nagyon belemásztam. Nagyon Boldog

Szia!

Neki is estem gyorsan az oldalnak. Mosoly Hát kérdésem az van bőven. Mosoly Már ki is néztem, hogy van Nyíregyházán is boltjuk. És ezekből pontosan melyik lenne megfelelő egy 3 hónapos kutynak? Én is nézegettem már annyiféle helyen, már olyan is volt aki azt mondta, hogy ő macskatápot ad a kutyának, mert abban több a vitamin... De én azért úgy vagyok vele, hogy vmi oka csak van, hogy az macskáknak van. Mosoly A Royal Canint nézegettem a multkorában, csak ugye közbejött ez a vegetáriánus étrend... Igazából azt sem tudom, hogy múlik e a vakarózás, már csak reggelente szokott vakarózni mikor felkel, de a párom szerint ez normális, mert ezt minden kutya szokta.
Vissza az elejére
Suzzy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zazsa
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 1. Kedd 18:02    Hozzászólás témája: Re: Allergia

Suzzy írta:
Sziasztok!

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
zazsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Suzzy
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 1. Kedd 14:46    Hozzászólás témája: Allergia

Sziasztok!

Vissza az elejére
jancsa
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 7. Szombat 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Meg van a sampon neve: lactaderm. már egyszer fürdettem, nagyon szép lett. Rengeteg korpa kijött belöle. 5 naponta kell fürdetni. Még vannak lerakódások, remélem nem jön vissza. Bár azt mondta az állatorvos, bármelyik gyógyszertárban kapható korpa elleni sampon jó lett volna.
Vissza az elejére
jancsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jancsa
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 31. Szombat 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Voltunk ma is állatorvosnál. Kaptak mind ketten két-két szúrit. Holnap is mennünk kell. Utána valami fürdetés jön a picinek. Valami speciális sampont kapunk avval kell majd fürdetni. Kérdeztem az E 49-et. Azt mondta, hogy csak azt példának mondta, bármi lehet az acanában ami allergiát válthat ki. Utána meg azt mondta, hogy a nagy anyai gondoskodása miatt lett a kicsinek ez a bőr problémája. A nagynak már nagyon szép a hasa, nem vakarózik, a kicsi meg sokat alszik, mert kimerült a sok vakarózástól. Remélem nem lesz gond a picivel. Majd megírom mi a sampon neve ha a kezemben lesz.
Vissza az elejére
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 31. Szombat 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

jancsa írta:
Írtam az acanának és nem létezik E 49. Megnéztem a csomagolást is, semmi mesterséges tartósítószert nem tartalmaz. Arra tudok gondolni hogy a törpeuszkáromat 6 hetesen választották el az anyjától. Én már 7 hetesen kaptam meg, mert az elözö gazdi nem tudta megtartani. Nagyon hamar eljött az anyjától. Nem evett elég anyatejet, és amikor elhozták valami felnőtt samponnal megfürdették. Ami tudjuk nem jó a kiskutyáknak. Az orvos ezt már látta amikor én elvittem hozzá hogy korpás, de nem törödött vele, és most egész kis korpagyár a szőre. Lerakódások vannak rajta kicsi sebek. Szerintem nem ételallergiája van. Holnap meg is fogom mondani az orvosnak ezeket.

Annak idején próbáltuk az Acana bár.-rízses tápját,de hiába fokozatosan szoktattam áta kutyát,nekünk nem jött be!
Gond volt Dzsini székletével.
A Nizorál sampon jó a korpa ellen,ahogy Zsera írta.
Remélem én is,hogy megoldódnak a gondok.
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsera
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 31. Szombat 9:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

jancsa írta:
Írtam az acanának és nem létezik E 49. Megnéztem a csomagolást is, semmi mesterséges tartósítószert nem tartalmaz. Arra tudok gondolni hogy a törpeuszkáromat 6 hetesen választották el az anyjától. Én már 7 hetesen kaptam meg, mert az elözö gazdi nem tudta megtartani. Nagyon hamar eljött az anyjától. Nem evett elég anyatejet, és amikor elhozták valami felnőtt samponnal megfürdették. Ami tudjuk nem jó a kiskutyáknak. Az orvos ezt már látta amikor én elvittem hozzá hogy korpás, de nem törödött vele, és most egész kis korpagyár a szőre. Lerakódások vannak rajta kicsi sebek. Szerintem nem ételallergiája van. Holnap meg is fogom mondani az orvosnak ezeket.

Szia! én a Hill's gyógytápokról hallottam nagyon sok jót, az alábbi oldalon egy csomó információhoz is juthatsz. Kérdezd meg ezekről az állatorvosotokat!
http://patika.mancsok.hu/kutyadieta.htm

Még a Nizoral sampont is kipróbálhatjátok, sokaknak használt itt a fórumon ez a sima emberi, gyógyszertárban kapható sampon, korpás, viszkető bőrre. Többször kell vele megfürdetni a kutyust, az első fürdetések alkalmával pedig negyed óráig rajta kell hagyni, utána kell lemosni.
De kérdezd meg minderről az állatorvost is. Célszerű ilyenkor más orvos véleményét is kikérdezni!
Remélem megtaláljátok a megoldást!
Jobbulást! Mosoly

www.marcopolo.blog.hu
www.tapfutar.hu
Vissza az elejére
jancsa
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 30. Péntek 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
óvónéni
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 30. Péntek 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

jancsa írta:
Most jöttünk az állatorvostól. Mind a két kiskutyám vakarózik. Vettünk nekik egy hete acana pacifica tápot. A kis pici 3 hónapos törpeuszkárom rettenetesen néz ki. Tiszta seb korpa. Állandóan vakarózik. Nem is nővekszik. A bichonomon meg már lassan nincs fehér szőr, úgy szétrágicsálta a bundáját. Most kaptak injekciót, holnap is vinnem kell őket. Azt mondja az állatorvos nem jó nekik az acana, mert van benne E 49. Ez igaz? De hát mivel ettesem őket? Azt mondja adjak nekik újra flatazor bárányosat. De abban meg csirke van. Nem tudom mi tévő legyek. Szegény kicsike olyan elesett. Nektek van valami ötletetek? Olyan tanácstalan vagyok!
Köszi a válaszokat!

Szióka!!!

Dzsini,amikor kicsi volt,akkor Biomillel etettem,most már lehet a Fressnapfban is kapni.A bárányos-rízsest ettük.Most már elég régóta a Bozitának esszük a bárányos-rízsesét,illetve most a lazacos-rízsest próbáljuk.Nekünk bejött!! Kopp-kopp!!!
Vissza az elejére
jancsa
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 30. Péntek 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Most jöttünk az állatorvostól. Mind a két kiskutyám vakarózik. Vettünk nekik egy hete acana pacifica tápot. A kis pici 3 hónapos törpeuszkárom rettenetesen néz ki. Tiszta seb korpa. Állandóan vakarózik. Nem is nővekszik. A bichonomon meg már lassan nincs fehér szőr, úgy szétrágicsálta a bundáját. Most kaptak injekciót, holnap is vinnem kell őket. Azt mondja az állatorvos nem jó nekik az acana, mert van benne E 49. Ez igaz? De hát mivel ettesem őket? Azt mondja adjak nekik újra flatazor bárányosat. De abban meg csirke van. Nem tudom mi tévő legyek. Szegény kicsike olyan elesett. Nektek van valami ötletetek? Olyan tanácstalan vagyok!
Köszi a válaszokat!
Vissza az elejére
kaloczizsu
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2009 Szept. 1. Kedd 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsera írta:
kaloczizsu írta:
Sziasztok!
Én is megosztanám veletek allergiás tapasztalataimat.
Kb. 3 hete kezdődött Rumlinál. Nagyon vakarózott és rágta a mancsait. Elmentünk Vele állatorvoshoz, aki kapásból rávágta, hogy ételallergia. Azon belül is tejtermékekre és csirkehúsra allergiás.
Kaptunk homeopátiás bogyókat és nem adtunk neki semmi csirkéset, meg tejterméket. Átmenetileg elmúlt, de kb. egy hete újra vakarózik. Visszamentünk a dokihoz, aki mégtöbb homeopátiás bogyót adott és azt mondta, hogy próbálgassam, melyik válik be. Az első bogyó utáni reggel hányt szegényem (nekem ilyen savas valaminek tűnt), meg egész nap hasmenése volt és nem evett. Írtam a tenyésztőnek, hogy segítsen, aki elmondta, hogy nem hisz ezekben az allergiákban, ajánlott sampont is. Szerinte is az atkák lehetnek a hibásak.
Ezek után tegnap úgy döntöttem ,hogy Rumli nem kísérleti nyúl, hogy amelyik beválik, azt adom neki. Váltottunk tápot (Hill's bárányos), nem kap bogyót. Megfürdettük Dermilen samponnal és már alig vakarózik, kezd eszegetni. Erőltetni nem akarom, majd eszik annyit, amennyire szüksége van. Ja! Hányásra, hasmenésre a főtt rizsnél jobb orvosság nincs. Nekünk ez nagyon beválik. Igaz még nem sokszor kellett alkalmazni.
A biztonság kedvéért egy Nizoralos kúrát mi is végigcsinálunk majd.

remélem jobban lesz a kutyusod, és megtaláljátok a megoldást! Mosoly

Szia! Köszönjük a jókívánságot! Mi is nagyon bízunk benne.
Majd írok Róla, hogy hogyan van, mi a változás.
Vissza az elejére
kaloczizsu jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fincike
bébi
bébi

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2009 Szept. 1. Kedd 11:37    Hozzászólás témája: Korpa
Téma leírása: Segítsetek

Sziasztok!
1 hete költözött hozzánk az új kiskutyánk,egy tündéri westi baba.
Már gyakorlott kutyások vagyunk,de westiből Ő az első.
Így az olvasottak ellenére vannak hiányoságai tudásunknak.
A pici nagyon korpás.
Korpa,korpa.....
Tudnátok ötleteket adni,mi tévő legyek? Most 7 hetes.

Köszönöm
Timi
Vissza az elejére
Fincike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mimicsku
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2009 Szept. 1. Kedd 7:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kaloczizsu írta:
Sziasztok!
Kb. 3 hete kezdődött Rumlinál. Nagyon vakarózott és rágta a mancsait. Elmentünk Vele állatorvoshoz, aki kapásból rávágta, hogy ételallergia. Azon belül is tejtermékekre és csirkehúsra allergiás.
Kaptunk homeopátiás bogyókat és nem adtunk neki semmi csirkéset, meg tejterméket. Átmenetileg elmúlt, de kb. egy hete újra vakarózik. Visszamentünk a dokihoz, aki mégtöbb homeopátiás bogyót adott és azt mondta, hogy próbálgassam, melyik válik be. Az első bogyó utáni reggel hányt szegényem (nekem ilyen savas valaminek tűnt), meg egész nap hasmenése volt és nem evett. Írtam a tenyésztőnek, hogy segítsen, aki elmondta, hogy nem hisz ezekben az allergiákban, ajánlott sampont is. Szerinte is az atkák lehetnek a hibásak.
Ezek után tegnap úgy döntöttem ,hogy Rumli nem kísérleti nyúl, hogy amelyik beválik, azt adom neki. Váltottunk tápot (Hill's bárányos), nem kap bogyót. Megfürdettük Dermilen samponnal és már alig vakarózik, kezd eszegetni. Erőltetni nem akarom, majd eszik annyit, amennyire szüksége van. Ja! Hányásra, hasmenésre a főtt rizsnél jobb orvosság nincs. Nekünk ez nagyon beválik. Igaz még nem sokszor kellett alkalmazni.

Sziasztok!!

Nálunk annyi történt még,hogy kb egy hónapja miután eljöttünk a dokitól ahol megkapta a szuriját,elkezdett hányni a kutyus.Másnap visszamentünk és a drága doki azt mondta,hogy remélem nem ő okozott a kutyánál gyomorfekélyt az injekciókkal.Leálltunk a kezeléssel és a hányásra kapott szurikat,volt olyan hogy egy nap kétszer is mentem sőt még hétvégén is.A hányás egy hét alatt elmúlt,utána még egyszer kaptuk a szurit az atkákra és szépen kezdett helyrejönni,de most újra rágja a lábát és vakarja magát.A doki azt mondta,hogy a parlagfűre is allergiás lehet a kutyus.
Vissza az elejére
mimicsku jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsera
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2009 Aug. 31. Hétfő 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kaloczizsu írta:
Sziasztok!

remélem jobban lesz a kutyusod, és megtaláljátok a megoldást! Mosoly

www.marcopolo.blog.hu
www.tapfutar.hu
Vissza az elejére
kaloczizsu
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2009 Aug. 31. Hétfő 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Vissza az elejére
kaloczizsu jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mimicsku
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 19. Vasárnap 17:36    Hozzászólás témája: Re: vakarózás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kolos.reka írta:
mimicsku írta:
kolos.reka írta:
Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon és kétségbeesetten fordulok hozzátok, ugyanis van egy 5 hónapos westi kutyusunk aki amióta hozzánk került állandóan vakarózik. Eddig nem okozott komolyabb nyomokat magán azonban ma azt vettem észre, hogy a nyakánál sebesre vakarta magát. Dokinál szinte heti vendégek vagyunk, csak hippoallergén tápot eszik, de ennek ellenére sem szűnik a vakarózása. A doki szerint ez "normális westi dolog" szinte nincs olyan amelyik ne lenne allergiás. Ettől azonban én nem nyugszom meg. A kedve a kutyinak ettől függetlenül nagyon jó, igazi kis rosszcsont. Ha valakinek van vmi tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem ossza meg velem, nem szeretnék szteroid inyekciókat adni a kutyának, ha nem muszáj.

Szia!!

Az én westimnek is szinte ugyanezek voltak a tünetei,három hónapja járunk állatorvoshoz.Szépen kinőtt neki a szőre,és már nem vakarózik.Azt mondta a doki hogy allergia és annyit tudok hogy atkaölő injekciókat kapott,és tényleg nagyon szépen rendbe jött mára.Olyat is hallottam már itt a fórumon,hogy nisoral samponnal kell fürdetni a kutyust,bár én ezt nem próbáltam ki.Ja,nálunk még annyi volt,hogy mikor hozzám került tele volt bolhával és akkor kezdődött az egész,de most kapja az advantix bolhairtót,igy most ez is kezelve van neki.
Sok sikert!!!

Akkor tulajdonképpen csak atkaölő injekciót kapott, és attól jö
tt rendbe?

Igen,csak azt kapott és rendbe jött pedig neki akkor már a hátán se volt szőr!!!Sűrűn kellett mennünk hozzá az elején,de azt mondom,hogy megérte.
Vissza az elejére
mimicsku jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 4 / 11 oldal [261 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 9, 10, 11 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu