Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Jan. 20. Szombat 4:17
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Kellékek, kiegészítők
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 65 / 66 oldal [1630 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 63, 64, 65, 66 Következő
Szerző Üzenet
zsuzsuv
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 22. Péntek 6:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Grafolka írta:
Viszont találtam egy jót. Az Algatabletta...

Ezt már én is próbáltam. Geró mindig hányt tőle. Úgyhogy nem jött be. De pl. az Acana-ban van ilyen adalék.
Vissza az elejére
zsuzsuv jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 22. Péntek 6:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

peddington írta:
...érdemes lenne figyelni a honlapjukat...

A címet megkaphatjuk?
Amúgy isten hozott köztünk! Érezd jól magad!!! wink
Vissza az elejére
zsuzsuv jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Grafolka
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 21. Csütörtök 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálunk az úgy van, hogy én is folyton pucolom a kecót, így a kutya koszosan már be sem meg a szobába.

Az alvázát csak leöblítjük a zuhany alatt, ha kell. Imádja, ha a hasát pucolgatom egy finom törölközővel. A háta nem szokott olyan mocskos lenni, max nedves. Ha megszáradt a kuta, akkor lefésülöm, Minden este kap egy kis fésülgetést egy szőr kefével, nem ezzel a drótossal. Anyósom vett neki egy szőrös kefét amire először azt hittem, hogy felesleges, de már nélkülözhetetlennek tartom.

Ezzel nagyon szeret fésülködni, ellenben a fémmel, mert azt utálja, úgyhogy azzal csak áthúzom a szőrét.

A szőr kefével kijön belőle a por amit utána össze kell söpörni.
Vissza az elejére
Grafolka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 21. Csütörtök 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Kati! Már mindenki nagyon izgul értetek, és nem tudtuk elképzelni, hogy mi lehet már! Mosoly

Grafolka írta:
Tudom, hogy Fortinak, a kiállíátosk miatt van...

Akkor ezek szerint nem olvastad végig a regényt amit írtam... Mosoly Röviden: Nekünk azért van ruhácskánk, mert anyu tisztaságmániás wink , én meg nemszívesen fürdetem meg Fortit minden egyes kisebb, rövidebb séta után. Elég, ha a nagy hancurok után jöhet a tusolás...bár amilyen öregúr már az én fiam, lassan nem lesz olyan, hogy összekoszolná magát... Sír vagy nagyon szomorú

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Grafolka
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 21. Csütörtök 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

a csizmáról: Azt lehet venni a Fresnapfben? Mert az nekünk is kelleni fog, mert a sózás az én kutyám lábát is bántani szokta. A kolléganőm varrni szokott neki kiscipőt. Ciki-nem ciki, ettől fáj a lábacskájuk.
Vissza az elejére
Grafolka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Grafolka
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 21. Csütörtök 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
GYEREKEK!!!! Olyat találtam az Avon katalógusban, hogy basz@rtok!!!
Igaz, hogy gyerekeknek való, de ez nem probléma. Nagyon Boldog Kis táska, ami nem más, mint egy westie. Hát olyan édes, hogy az nem igaz. Mindjárt beszkenneltetem és felteszem ide a képet.

Ilyen kell a lányomnak!

Jaj csajok, én olyan izgatott vagyok, mindjárt szülünk!

Amúgy minek egy westie-nek ruha? Van neki szőre .. nem? Tudom, hogy Fortinak, a kiállíátosk miatt van, de mi nagyon jól megvoltunk nélküle és idén is jól leszünk, azt hiszem.

Viszont találtam egy jót. Az Algatabletta, amit már talán mondtak mások is. A kutya testszagát gyakorlatilag megszűntette és csak úgy elrág belőel minden reggel egyet, nem kell sajtnak álcázni, vagy ilyenek. Sajna a dobozát már kidobtam, de mindjárt utána nézek, hogy hol lehet találni a neten ilyet.
Vissza az elejére
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 21. Csütörtök 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok !

Ugyan a fórumon új vagyok, de gyakorló kutyagazda, egy két éves kisfiúm van, a Pedró. Képet maj egyekszek beszkennelni, de abban még elég béna vagyok. A ruhákkal kapcsolatos tapasztalataim piszok rosszak. Nem sosorlnám az üzlteket, ahol próbálkoztam, mert az talán tilos, de a méretek nem egyértelműek. Mire egykabátkát sikerült vennem, X ezer forintért, azt hittem hogy beszőrösödik az ég alja, annyit fel kllett próbálni. Persze westi méret nincs. Van azonban Amerikában, ahol egy áruházlánc úgy árulja ezeket a holmikat, hogy a csomagolás hátán lévő mérettáblázatból tuti megtudod állapítani, jó lesze-e a kutyusra. Az árak igen konszolidáltak, a neten van katalógusuk is. A választék " emberi" az árak 10 és 20 dolcsi között vannak. Amit a lányom hozott pulcsit a Pedinek, 10 dolcsiba került, és szuper minőségű. Ja, és pont jó a kutyára !
Jelenleg tengerentúlra nincs szállítás, de ha érdekel benneteket, akkor a szállítási költség spórolása végett érdemes lenne figyelni a honlapjukat, mikortól szállítanak Európába. És akkor aztán érdemes lenne a katalógusukból rendelni.
Vissza az elejére
peddington jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
peddington
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 21. Csütörtök 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A bórvízzel érdemes vigyázni, mert nagyon szárítja a bőrt, rendszeres használatra, különösen rendszeres fültisztításra nem ajánlott. Alkalmi fertőtlenítésnek azonban remek.
Vissza az elejére
peddington jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
egszilvi
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 20. Szerda 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Zsu: tényleg nagyon jópofa ez a táska. A kislány is egy kis tündér!

Mooney: állítólag még ilyenkor is fordulnak elő kullancsok. A dokink szerint nagyon ellenállók lettek a kis dögök az utóbbi években, úgyhogy ilyenkor is vigyázni kell velük, pontosabban védekezni kell ellenük. De talán érdemes más orvost is megkérdezni...

Reggel, ahogy jöttem dolgozni az egyik ajándékbolt kirakatában láttam nagyon édes és szépen, igényesen kidolgozott skót terrier és roti plüss kuytusokat. Elég nagyon voltak, kb. 40-45 cm magasak. A skót terriernek a hátán egy piros-zöld kockás kabátka szerűség volt. Ha még nyitva lesznek hazafelé, meg fogom kérdezni, hogy nincs-e véletlenül westiesben. Ha elfogadható az ára, veszek egyet és felteszem nektek a képet.

Beszéltem a 7végén kozmetikussal, ő is azt mondta, hogy praktikus dolog lehet az esőkabi és a kabátka is, főleg olyan kutyusoknál, akik lakásból mennek ki a hidegbe. De azt mondta, ilyenkor még nem kell, csak akkor, ha minuszba megy át a kinti hőmérséklet, mert ilyenkor még bemelegszik alatta. Ő pl. dícsérte a tappancsvédő krémet is, azt mondta a Pax Wax nevű kifejezetten jó és sokáig elég.

Huh, hirtelen ennyi jutott eszembe...

Szilvi

Még azt is mondta a kozmetikus csajszi, hogy ő a Héry szemkörnyék ápoló és fültisztító helyett Bórvizet használna. Azzal még fertőtleníteni is lehet pl., ha rágja a lábát, vagy a lányka kutyusok cicijét szoptatáskor...
Használtatok már ilyent?? (bocs, ha nem minden ebbe a topicba való, de nagyon nincs időm...)
Vissza az elejére
egszilvi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 14

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 20. Szerda 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Csodaszép az az Avon-os kislány, és aranyos a játékkutyuli.

Csak bekukkantottam. Már rohanok is tovább. :walk: :wave:
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ribizli
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 20. Szerda 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
Hát ez tényleg nagyon édi! Mosoly Meg a kislány is, aki "bemutatja". Az egész kép zseniális. cool

Bocsi Ribizli, a teljes harci díszes fotó várat magára, mert VÉGREEEE tök szép idő lett! Nagyon Boldog Nincs szívem, most beöltöztetni, de amit alkalom nyílik rá, jön a kép.

Szia Mooney!

Ne is vedd elő ilyen szép időben a kabátkát! Mosoly Ráérsz, ha itt a rossz idő.

Vasárnap jöttök a Hajógyári szigetre???
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 20. Szerda 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát ez tényleg nagyon édi! Mosoly Meg a kislány is, aki "bemutatja". Az egész kép zseniális. cool

Bocsi Ribizli, a teljes harci díszes fotó várat magára, mert VÉGREEEE tök szép idő lett! Nagyon Boldog Nincs szívem, most beöltöztetni, de amit alkalom nyílik rá, jön a kép.

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 19. Kedd 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na, itt van a kép. Annyira édi ez a táska. Igaz, ez nem kifejezetten a kutyának a kelléke, de westie-bolondok szerintem ugyanúgy behalnak tőle. Nagyon Boldog
Vissza az elejére
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 19. Kedd 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

GYEREKEK!!!! Olyat találtam az Avon katalógusban, hogy basz@rtok!!!
Igaz, hogy gyerekeknek való, de ez nem probléma. Nagyon Boldog Kis táska, ami nem más, mint egy westie. Hát olyan édes, hogy az nem igaz. Mindjárt beszkenneltetem és felteszem ide a képet.
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én tavaly tavasszal vettem az Óbudai Fressnapfben. Lehet később lesz nekik, figyelni kell...bár mostmár a téli rucik jönnek, gondolom.

Vissza az elejére
ribizli
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyon várjuk! Mosoly

Én csak egy esőkabátot szeretnék a Milky-nek, de sajnos nem jön össze!
Tegnap felhívtam az összes Fressnapf-ot, de egyikben sincs kapucnis!
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ribizli írta:
Móni! Nincs olyan képed Forti-ról, amikor teljes "harcidíszben" van? Mosoly

Sajnos nincs, de jövőhéten felöltöztetem, csak Nektek és felteszem cool
Még meg kéne keresni az esőkabátot, mert tavaly óta nem vettem elő...

Ma elutazom és nem leszek hétvégén, csak azért nem igérem mostanra a képet...

Vissza az elejére
ribizli
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Móni! Nincs olyan képed Forti-ról, amikor teljes "harcidíszben" van? Mosoly
cookies2
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
Szájkosarank is van, olyan mit amit Te vettél most. Első körben ő is két manccsal tépte volna le magáról, de aztán beletörödött, és azóta is ha kell, akkor eltüri. De mivel nem gyakran használjuk, így nem mondhatom, hogy hozzá lenne szokva, mint pl a nyakörvhöz..ezért minden egyes újabb utazáskor "pár perc harc a szájkosárral" előfordul, de aztán már elviseli. (igaz, mi bárhova megyünk a szájkosár inkább a zsebemben van, mit a kutyulin. Az ellenőrők álltalában megkérdezik, hogy van e nálam, mondom igen, ők meg OK.)

Ezt én is így tervezem "használni".
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én megint csak a saját tapasztalataimat tudom leírni.
Először is, ruhát venni kutyussal együtt ajánlatos! Wink Felprobálni, látszik a méret, hogy hogy áll rajta, nem e lóg le a farkincájánál, stb...jah, és nem utolsó sorban, hogy jól áll-e neki az a szín! Nagyon Boldog
Méret: Sajna kutyaruhában van 1es, 2es, 3as, 4es...méret, ami egyáltalán nem garantálja, hogy pont megfelelőt fogsz találni. Én pont így jártam, amire aztmondták, hogy westienek való, azt nem tudtam bekapcsolni a hasán..vagyis, ha nagyon erőszakoskodtam vele, akkor igen, de majd megfulladt benne..így vette nagyobbat, de az meg jócskán lóg a hasán...de ezvan, így is védi a sártól, és én úgy vagyok vele, hogy legalább a szoknyácskája sem törik össze wink
Anyag: Itt én úgy vettem észre, hogy nem a béléstől függ a befülledés, hanem pont a vízálló anyag miatt, mert nem tud szellőzni. Nekünk a téli ruhácskánk (az a zöld) nem vízálló, csak ilyen vastagabb anyag (nehezen ázig át), abba nem szokott befülledni. Kivéve, ha játék közben is rajta marad, mert akkor a rohangálás után abban is egy kicsit olyan, mintha befülledne (a szőrén szoktam látni, mintha vizes lenne..)
Rögzítés: Én a pattentosat preferálom. Zipzárast már leírtad, miért ne. A tépőzárral úgy vagyok, hogy hamar tönkremegy (emberi ruhákból tapasztalva..) A kötögetőst meg nem tuti, hogy úgy meg tudom kötni, hogy ne kötödjön ki félpercenként...A pattentost, meg ráadom, gyorsan körbepattentolom hasán, nyakán, aztán már indulhatunk is.
Hogy mitől kell óvakodni, arra tanácsot nemigen tudok adni. Igyekezni kell már a boltban több ruhát összehasonlítva "érzésből" olyat venni, ami úgy tűnik, hogy hosszabb életű lesz, és megfelel a célnak.
Forti a ruhácskáit és a csizmát is úgy viseli, mintha rajta sem lenne. Szalad, rohan, kergetőzik, pisil, mindent, ugyanúgy mintha rajta sem lenne.
Van egy beagle barátnője. Ő az egyedüli aki mindig módszeresen le akarja róla szedni..de ő amúgy is mindent tép, amit ér..(nyakörvet, pórázt, stb) Ha vele játszik, akkor mindig leveszem róla a ruhát Mosoly

Szájkosarank is van, olyan mit amit Te vettél most. Első körben ő is két manccsal tépte volna le magáról, de aztán beletörödött, és azóta is ha kell, akkor eltüri. De mivel nem gyakran használjuk, így nem mondhatom, hogy hozzá lenne szokva, mint pl a nyakörvhöz..ezért minden egyes újabb utazáskor "pár perc harc a szájkosárral" előfordul, de aztán már elviseli. (igaz, mi bárhova megyünk a szájkosár inkább a zsebemben van, mit a kutyulin. Az ellenőrők álltalában megkérdezik, hogy van e nálam, mondom igen, ők meg OK.)

Vissza az elejére
cookies2
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ooooooooooohhhhhhhhhhhhhhhhhh! :sunny:

Nagyon jók a hozzászólások!!!! Gratulálok Nektek és köszönöm a Többiek nevében is. puszi
Jöjjenek további laikus kérdéseim.

Mire kell ügyelni az adott ruha kiválasztásánál?

A méret, amelyet választunk pont jónak kell lennie - kifejlett kutyusoknál gondolom igen -, vagy egy kicsit nagyobbat, lazábbat célszerű venni?

Az anyagát tekintve mit javasoltok, milyen tapasztalataitok van?
Persze az eső elleni legyen vízálló, ez OK. A bélése milyen legyen? Amiket láttam, annak pamut, illetve polár bélése volt. Nekem, mint fagyops gazdinak a polár szimpibb, de nekik nem biztos, hogy jobb, hiszen az jobban melegít, mint a pamut, így a befülledés szinte garantált. Tévedek, vagy sikerült logikusan gondolkoznom?

Milyen legyen a ruha "rögzítése" - már ha választhatunk, milyet célszerű választani: megkötős, patentos, tépőzáras. A zipzáras gondolom a szoknyácskájuk miatt nem biztos, hogy jó megoldás.

Mint minden iparágban, vélelmezem itt is vannak olcsóbb, de kevésbé jó termékek. Van-e olyan termék, amit feltétlenül kerülni kell, mert több lesz vele a bosszúság, mint a "haszon"?

Mi a tapasztalatotok, a kezdeti esetleges ellenkezést követően hogyan tűrik a kutyik a ruhákat?

Utazás miatt épp' ma vettem Lilinek egy nylon "szájkosarat", aminek a próbája maga volt a megpróbáltatás mindkettőnknek.
Ráadni csak a boltos segítségével sikerült, minden erejével és lábával kapálózott.
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 9:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekünk is van ruhánk,bár már egy kicsit kinőtte. Tavaly vettem,mert elég hülye időpontban mentünk kozmetikushoz! Itthon csak szenvedett,mert sok volt a szőre,kint pedig megfázott volna,mert akkor le lett nyírva! Sajnos!

Én is azt mondom,hogy nem kell a ruha én csak akkor adom rá,ha esik és bizony nagyon jó,mert csak a tappancsa lesz vizes a háta nem. Illetve erős hóesésnél is ez a helyzet! Szerintem nagyon praktikus,de magunkra,gazdákra nézve eső és hóesés ellen,amikor nem az egész kutyát kell rendbe szedni,hanem csak a lábait!

Én azt mondom,hogy jó ha van,de nem feltétlen szülséges!

Vagy nagyon hidegben is bevállhat,de azért mert közel vannak a földhöz és bizony ott lent elég hideg van,legalább védi a pociját!

Szóval egy szó mint száz,jó a ruha,de nem esztelenül használva!
Csak akkor adjuk rájuk,amikor feltétlen szükséges!!!
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 15. Péntek 8:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hali-Gali! Egyik nap wapon bepötyögtem egy kész kisregényt a témával kapcsolatban, és nem tudtam elküldeni. Összezavart
Szóval: szerintem nem kell öltözteti őket a megfázástól való félelem miatt. Hiába van hőmérséklet különbség - 21 fokról (ami nálam rendszerint 25 wink ) 4 fokra - mivel a levitelek alatt a szobakutya nem egy helyben fekszik, hanem mozog, nem fog megfázni. Ráadásul pont egy westie nem, aki igencsak hideg-tűrő!!! Ehhez leginkább a dupla szőrzet segíti hozzá. Tehát, ahogy Mooney írta, szerintem tényleg csak befülled a ruhába a kutya.
A tisztasági kérdés az már más. Az ilyen szempontokat figyelembe vevő öltöztetést már én is elfogadom. Sőt!!! Pont ezért szeretnék eső-kabátot is, és még ezen a kis csizmán is gondolkodom. Pont azért, amit Mooney írt: nem jó, ha állandóan, reggel-délben-este fürdetni kell (akár csak tiszta vízzel is), mert koszos.
Amúgy meg tényleg csak gazdi-hóbort az egész. Nem hiszem, hogy még mielőtt ezek a divat-csodák megjelentek volna, bármi bajuk lett volna télen a kutyiknak. Westie pedig már a divatőrület előtt is volt. Ráadásul Angliában, ahol köztudottan mindig fújjj-hideg van. Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 14. Csütörtök 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jah, még annyit. Szerintem ez tényleg a gazdi dolga, hogy ruha, vagy nem ruha.
Ha csak a megfázástól félti, akkor annak az a trükkje, hogy az elején szoktatni kell a kutyust a hirtelen hőmérsékletváltozáshoz. Először rövidebb sétákkkal, majd egyre hosszabbakkal. Az is igaz, aki panelházból lép ki, az nemigen tudja mihez szoktatni, egyik pillanatban 21fok, a másikban meg 4...ilyenkor lehet hogy jóljön a ruha...

Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 14. Csütörtök 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Naszóval, most van egy kis időm...

Én tavaly télen vettem Fortinak azt a zöld kabátkát (porszivocska! : Fressnapf) először azért, hogy ne fázzon a lelkem Mosoly de aztán rájöttem, hogy ő nem is embergyerek, hanem egy kutya Nagyon Boldog Szerintem sincs semmi szükségük rá, és igen, valószínű a gazdik heppje a ruházkodás. Vagyis inkább egy praktikus dolog. Emeletesházban lakuk, fehér szőnyeg és különböző ülőgarnitúrák. Namármost, ha voltunk olyan következetlenek, hogy a kutya mindenhova mehet ahova kedve szottyan, így nem nyerő, ha az utcáról behozott kosszal-piszokkal mindent összemászkál. Nyáron még hagyján, lemosom a kis talpait, meg ahol szükséges..de télen? mossam át az egész kutyát minden egyes séta után??? na, azt azért nem. mert ha kinn a hidegben nem fázik meg, akkor majd így már tuti.
Így marad, hogy kap egy hacukát, amit utánna lekapok róla, ő mehet aludni, vagy ami épp az eszébe jut..én meg feldobom a ruhácskát a radiátorra, hogy következő sétára újra száraz legyen.
Én igazából akkor preferálom a ruhácskáit, ha csak sétálni megyünk le, egy kört teszünk és haza...ha játszik, vagy a hóban hembereg, akkor inkább leveszem róla.

Viszont, észrevettem, hogy sokszor van, hogy szabályosan beleizzad a ruhájába...vagy hogy mondjam ezt, merhogy elvileg a kutya nem izzad..de befülled a bőre, vagy mi. szal szerintem "melege" van benne. főleg abban az esőkabátszerűben (adik-féle), mert abban nem tud szellőzni sem...

Na, és most jön a slusszpoén Nagyon Boldog Fortinak gumicsizmácskái is vannak (szintén Fressnapf). Olyan anyagból van, mint a horgászok csizmája (tehát gumi) . Felerősítem a lábára és nyomás...és hogy ez miért kell? mert hiába esik le az a csodaszép hó, egyből rohannak és lesózzák az egész környéket Sír vagy nagyon szomorú a pesti élet átka...
És a sózott úton egyszerűen képtelen menni, félméterenként felemeli valamelyik lábát, és rázza, mert bele ment a sózott összekeményedett trutyi...vagy csak simán marja a só a talpát. Mit tanácsoltak? Sétáltassam füves helyen, ahol hó van...de mit csináljak, ha a házból kilépve egyből a lesózott járda következik? Egy ideig csináltam, hogy ölben elvittem a füves részig, majd az össze kereszteződésben ölben átvittem, de így sem tudtam elkerülni a "lábrázást". Így mostmár csizma is van..amit szintén csak "rövid, körbeszalad, elintézi dolgát, hazamegy" sétákra kap meg, de akkor nagyon jó szolgálatot tesz. Persze az emberek kinevetnek, mosolyognak, hülyének néznek..a kutyások meg mind olyan csizmát szeretnének mint a mienk lol Elismerem, nem kutyának való, de az első 2perces mind-a-négy-láb-négy-irányba-kalinpál járás után visszatér a normális járásra, szalad, rohan, nem zavarja a csizma. Otthon meg csak az ajtóban csizma, kabát lekap és már mehet is wink

Egyenlőre ennyi..majd még írok, ha lesz időm Szemforgató

Legutóbb Mooney szerkesztette (2004 Okt. 14. Csütörtök 22:08), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 65 / 66 oldal [1630 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 63, 64, 65, 66 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu