Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2017 Okt. 17. Kedd 3:02
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  
IDEIGLENES BEFOGADÓKAT KERESÜNK
Moderátorok:  Tkata
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 5 oldal [121 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5 Következő
Szerző Üzenet
borsocska
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 14. Csütörtök 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Táltos nevű pincsiknek - akin porckorongsérv operációt hajtottak végre - keresünk 1-2 hétre ideiglenes befogadót. Nem lépcsőzhet, kímélni kell. Köszönjük. 06-70-635-0780
Vissza az elejére
borsocska jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tanuló
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 8. Kedd 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Megnéztem őket nagyon édesek!
A másik szerelmem Teknő!
De ő sem marad kicsi!!!!
Nem tudom mit csináljak! Döbbent
Éva
Vissza az elejére
Tanuló
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 8. Kedd 12:31    Hozzászólás témája: Re: Kutyakölyök Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tkata írta:
Éva,

nálunk most Tekla kölykei (labrador keverékek), Sió (vizsla keverék), és a zöldséggyerekek (Répa, Retek, Repce) keresnek gazdát. Mindegyik közepes termetű lesz nagykorában.

Kata

Köszi Kata!
Sióba vagyok szerelmes, mindjárt megnézem a zöldségeket is (jó nevük van!).
Szerinted egy vizslagyereket lakásba "'zárni" szadi??? Nem miattam, miatta!
Köszi!
Éva
Vissza az elejére
Tkata
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 8. Kedd 11:55    Hozzászólás témája: Re: Kutyakölyök Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Éva,

nálunk most Tekla kölykei (labrador keverékek), Sió (vizsla keverék), és a zöldséggyerekek (Répa, Retek, Repce) keresnek gazdát. Mindegyik közepes termetű lesz nagykorában.

Kata
Vissza az elejére
Tkata jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tanuló
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 8. Kedd 11:45    Hozzászólás témája: Kutyakölyök Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Kicsit OFF , de mivel erről is szó van itt, megkérdezném, van-e örökbefogadható, nem túl nagyranövő kölyökkutya nálatok?
És, hogy olyan megoldható-e, hogy mivel elutazunk, csak két hét múlva venném magamhoz?
Köszi!
Éva
Vissza az elejére
...JZsuzsa
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 4. Péntek 23:14    Hozzászólás témája: Re: érdeklődés
Téma leírása: Érdeklődnék Fűrész iránt.
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi Kriszta a választ. Igen, Fűrészt örökbefogadta Ági, az ideiglenes mamija. puszitküld De van még fekete kölykünk jópár és van gyönyörű aranyszínű és barnák is. Ha jól számolom 7, nem 8 kölykünk van, mert egy mala-husky keverék 4 hónapos bébink is lett. nagy vigyor
Vissza az elejére
hebbor
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 4. Péntek 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Kriszta !

Nagyon köszönöm a válaszod!

Kellemes hétvégét !

puszi.....................Ági
Vissza az elejére
tatarkriszta
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 4. Péntek 11:13    Hozzászólás témája: Re: érdeklődés
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hebbor írta:
Szép napot Mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni Fűrész sorsa felöl. Mi lett vele? Találtatok neki gazdit? Azt is szeretném tudni kiderült mennyi idős?
Előre is köszönöm a választ.
Ági

Itt a linkje Fűrész saját fórumának: http://pet.site.hu/topic-2687.html
Ebbôl kiderül, hogy Fűrész sorsa bizony jóra fordult lol Megérdemli, mert bűbájos kutyus!!!
Én ennyit tudok, de a Fűrész fórumon szerintem kérdezd a gazdiját az aktuális hírekrôl. futokutyus

Üdv:
Kriszta
Vissza az elejére
tatarkriszta jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hebbor
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 4. Péntek 9:23    Hozzászólás témája: érdeklődés

Szép napot Mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni Fűrész sorsa felöl. Mi lett vele? Találtatok neki gazdit? Azt is szeretném tudni kiderült mennyi idős?
Előre is köszönöm a választ.
Ági
Vissza az elejére
dorka2
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 28. Szombat 8:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dorka mellé vettünk egy beagle fiút is (most 4 hónapos a kis drága). Most, hogy már két beagle-vel sétálunk, lépten-nyomon megállítanak az utcán hogy lesznek-e eladó kiskutyák....
Mikor mondjuk hogy nem és hogy a "lyány" ivartalanított, akkor totál megdöbbennek. Merthogy minek a fajtatiszta kutya, ha nem akarok pénzt csinálni belőle. Már unom magyarázni nekik hogy minek is....

Az egyik barátnőm mesélte, hogy tavaly két cicát vettek magukhoz. Most nyolcan vannak. Mindkét cica szült egy-egy alomnyi picicicát...
Elmeséltem a cicák tüzelési ciklusát és felhívtam rá a figyelmét hogy egy év múlva millió macsekjuk lesz. Nem tudom sikerült-e megértetnem a lényeget...

Nekem két cicám van, mindkettőt ivartalaníttattuk, pedig az egyik tényleg gyönyörű... De hová tennénk a szaporulatot?

Nem értem az embereket.
Nita04
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 26. Csütörtök 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

...JZsuzsa írta:
Pedig van egy ilyen terv, igaz nem ennyire sarkosan. Persze, mint bármely más demokratikus országban itt is lenne választási lehetőséged.

Aki ivartalanított kutyát birtokolna annak nem, de aki nem ivartalanítottat tartana annak kötelező lenne adót fizetni. Így csinálják ezt, még a nálunk a sokkal demokratikusabban működő országokban is, ahol ráadásul nincs ilyen kutyahelyzet. Tudod 1 000 000 azaz egymillió kóbor kutya van cca az országban, a macskákról már ne is beszéljünk és erre van 6 000 azaz hatezer menhelyi férőhely. Lehet számolni. Nincs választás. Vagy megcsinálják és akkor előbb-utóbb normalizálódik a helyzet vagy még ennél is sokkal komolyabb problémákkal kell majd szembesülnie a magyarnak.

A próféta szóljon belőled Zsuzsa!!
Vissza az elejére
Nita04 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
...JZsuzsa
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 25. Szerda 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pedig van egy ilyen terv, igaz nem ennyire sarkosan. Persze, mint bármely más demokratikus országban itt is lenne választási lehetőséged.

Aki ivartalanított kutyát birtokolna annak nem, de aki nem ivartalanítottat tartana annak kötelező lenne adót fizetni. Így csinálják ezt, még a nálunk a sokkal demokratikusabban működő országokban is, ahol ráadásul nincs ilyen kutyahelyzet. Tudod 1 000 000 azaz egymillió kóbor kutya van cca az országban, a macskákról már ne is beszéljünk és erre van 6 000 azaz hatezer menhelyi férőhely. Lehet számolni. Nincs választás. Vagy megcsinálják és akkor előbb-utóbb normalizálódik a helyzet vagy még ennél is sokkal komolyabb problémákkal kell majd szembesülnie a magyarnak.
Vissza az elejére
Tkata
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 25. Szerda 9:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Senki nem ítél el, de furcsának találom, hogy magad írod, hogy segíteni akarsz, de a segítség elmarad holmi heregolyó megléte/nemléte fölött való filozofálgatás közben...
Most profán leszek: szerinted mi a jobb a kutyának? Élni a heréi nélkül akár, vagy elpusztulni egy sintértelepen heréi birtokában?

Andrea82 írta:
sajnálom hogy gúnyolódtok Szomorú
A mostani kutyám ivartalanítva van, én intéztem. Ha az utcán találnék egy ivartalanított kutyát, valószínűleg nálam maradhatna, nem befolyásol. Azt is teljesen megértem, hogy ti miért csináljátok, helyetekben én is ezt tenném. Viszont én más szituban vagyok, és nem érzem, hogy jogom lenne ezt tenni vele, ha van más választásom. Azt sem akarom, hogy velem csinálják, még az emberiség érdekében se. A kutya biztosan nem döntene mellette. De perszer hogy el kell engem itélni, végülis örökbe akarok fogadni egy kidobott kutyát...
Ha kötelezővé tennék az ivartalanítást, számomra az már nagyon hasonlítana a diktatúrához.
Vissza az elejére
Tkata jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsoffi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 24. Kedd 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Andrea82 írta:
A mostani kutyám ivartalanítva van, én intéztem. Ha az utcán találnék egy ivartalanított kutyát, valószínűleg nálam maradhatna, nem befolyásol. Azt is teljesen megértem, hogy ti miért csináljátok, helyetekben én is ezt tenném. Viszont én más szituban vagyok, és nem érzem, hogy jogom lenne ezt tenni vele, ha van más választásom. Azt sem akarom, hogy velem csinálják, még az emberiség érdekében se. A kutya biztosan nem döntene mellette. De perszer hogy el kell engem itélni, végülis örökbe akarok fogadni egy kidobott kutyát...
Ha kötelezővé tennék az ivartalanítást, számomra az már nagyon hasonlítana a diktatúrához.

HA nem akarod a szaporítók már így is túl népes táborát növelni, HA vagy annyira felelősségteljes gazda, hogy keverék, illetve ismeretlen előéletű, és/vagy törzskönyv, megfelelő kiállítási eredmények, tenyészszemle nélküli fajtatiszta kutyát NE pároztass, akkor szerinted mi előnye származik a kutyának abból, hogy ivarosan hagyod?? Mert szerintem csak rossz neki, hogy hajtják az ösztönei eredmény nélkül, hogy ki van téve sérülésnek, balesetnek, szökésnek emiatt, hogy jóval nagyobb a kockázata az ivarszervi megbetegedéseknek, hogy esetleg korlátoznod kell az életterét, mert "megőrül", ha tüzelő szukát érez és mondjuk be kell zárnod. - és ezek csak a kutya indokai, az állatvédelem és mindannyiunk általános érdekei pluszban jönnek ezekhez.

HA abba a csoportba tartozol, aki jajjdearanyoskiskutya-alapon gyártja az állatvédőknek az újabb szerencsétlen, bajba jutott jószágokat, akkor úgysem hallod meg az ellenérveket, ha viszont nem hagyod "nemi életet élni", akkor miért gondolod, hogy azzal teszel jót, hogy nem műtteted meg?
Vissza az elejére
zsoffi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Andrea82
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 24. Kedd 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Tkata
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 24. Kedd 9:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igazad van, nem igazi barát a barát heregolyó nélkül. Mr. Green

Andrea82 írta:
Szegény picúr Szomorú Szomorú

Egyébként végül úgy döntöttem, hogy ivartalanítva nem szeretnék még egy kutyust... teljesen értem, hogy miért kell, de nekem ő barátom lesz, és egy baráttal az ember ilyet egyszerűen nem csinál. Elképzelem, ahogy mondjuk a páromat egy barátja elaltatja, miskároltatja a dokival, azután elmondja neki, hogy az emberiség érdeke, mert így is túl sokan vagyunk, sok az éhező, meg hogy neki is érdeke, hiszen megmenekül a hereráktól, az AIDS-től, meg nyugisabb is lesz... brrr

Viszont tetszik az ötlet, és ahogy nézelődök, tele van a net édes kan vizslababákkal Cool szerelmes
Mégegyszer köszönöm az ötletet
Sziasztok
Vissza az elejére
...JZsuzsa
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 24. Kedd 8:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gyanítottam. Remélem hamarosan kötelezővé teszik majd az ivartalanítást és akkor majd nem az emberek dönthetnek, hogy akarják-e vagy sem. Mindenesetre tőlünk csak így lehet örökbefogadni.
Vissza az elejére
Andrea82
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 24. Kedd 8:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szegény picúr Szomorú Szomorú

Egyébként végül úgy döntöttem, hogy ivartalanítva nem szeretnék még egy kutyust... teljesen értem, hogy miért kell, de nekem ő barátom lesz, és egy baráttal az ember ilyet egyszerűen nem csinál. Elképzelem, ahogy mondjuk a páromat egy barátja elaltatja, miskároltatja a dokival, azután elmondja neki, hogy az emberiség érdeke, mert így is túl sokan vagyunk, sok az éhező, meg hogy neki is érdeke, hiszen megmenekül a hereráktól, az AIDS-től, meg nyugisabb is lesz... brrr

Viszont tetszik az ötlet, és ahogy nézelődök, tele van a net édes kan vizslababákkal Cool szerelmes
Mégegyszer köszönöm az ötletet
Sziasztok
Vissza az elejére
Tkata
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 23. Hétfő 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A harmadik fekete baba sajnos meghalt. Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
Tkata
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 23. Hétfő 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A fekete vizslababákból reggel megérkezett kettő. Köszönjük Krisztának a fuvart, és zsuszy27nek és csipynek pedig az ideiglenes befogadást puszitküld

Én reggel már olvadoztam a gyönyörűségtől, olyan szépek
szerelmes virágfej
Csak néhány gyors fotót csináltam reggel, látszik, hogy milyen picik, nem érik el a koruknak megfelelő méretet.

Az egyik amolyan értelmiségi, megfontolt darab. Mr. Green A másik egy marék bolha kutyabőrben Twisted Evil

Alig tudtam eljönni otthonról, olyan édesek szerelmes
Ma átlogisztikázzuk őket a lányokhoz, úgyhogy készüljetek.

A harmadik babáról viszont nincsenek jó hírek Szomorú
Bekerült a váci klinikára, mert elkapta a spéci, váci felsőlégúti mutánsvírust. Most küzd az életéért.

Ő is jön hozzánk, mikor kiengedik a kórházból, de addig is dukkoljatok neki nagyon punk
Vissza az elejére
...JZsuzsa
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 22. Vasárnap 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Gyepmesteri telepen vannak/voltak, holnapra viszont már megérkeznek hozzánk. Adunk majd nekik nevet, írunk róluk néhány sort (ez beletelik pár napba) és felkerülnek ebbe a fórumba. Hogy mikor ideális elvégezni az ilyen műtéteket, erről megoszlanak a vélemények. Van, aki 4-8 hónap között javasolja, de van, aki 8-12 hónap közöttre mondja.
Vissza az elejére
Andrea82
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 22. Vasárnap 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Voltaképpen ezt a műtétet mikor "ideális" elvégezni? Az enyém másfél-két éves volt már, lehet hogy ez a baj.
Ha nem nálatok akkor voltaképpen most hol vannak a kutyusok?
Vissza az elejére
...JZsuzsa
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 22. Vasárnap 11:35    Hozzászólás témája: Re: nem értem... Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A kutyák leírásához a kölyköknél (lásd pl. Popcorn) odaírjuk a tudnivalókat. A vizslababáknál ez az nem történt meg, mert egyelőre még nem érkeztek meg hozzánk. Amint ez megtörténik, olvasható lesz majd uez a szöveg a gazdikereső leírásuknál (ivartalanítási kötelezettséggel).
Vissza az elejére
tatarkriszta
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 22. Vasárnap 9:56    Hozzászólás témája: Re: vizslácskák Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Andrea82 írta:
csak egy hét múlva... ennyit tudtam kiharcolni :S és csak akkor, ha addig nem akad nekik gazdi.
Kérdés: őket mennyire muszáj ivartalanítani? Aki most van, Para, egy ivartalanított kan, de azóta is lelkifurkám van miatta, és hiányolom belőle a tüzet :S, meg sok fura helyzetbe keveredek miatta: az összes kan kutya lánynak nézi, tehát amikor Para odamegy hozzájuk kötekedni akkor nem kötekednek vissza, emiatt egyre nagyobb az arca és mindenkibe beleköt.

Maximálisan egyetértek Zsuzsával és Hermelinnel!
Az én ivartalanított cicáimnál tüzesebbet nem nagyon tudok elképzelni még az őserdőkben sem. Szerintem kizárólag egyéni vérmérséklet kérdése a dolog.
A megfelelő időben ivartalanított állatok:
-egészségesebbek, tovább élnek(rengeteg daganatos betegségtől megmenekülnek pl.)
-a városi élethez jobban tudnak alkalmazkodni, (feleslegesen minek küzdjön a VII. kerület tulajdonának jogáért?)
-játékosabbak, olyanok, mintha örökké gyerekek maradnának.

Ezek csak plusz érvek és tapasztalataim szerint csak rajtunk múlik, hogy milyen lesz az életük. Úgyhogy hajrá!!! Mosoly
Vissza az elejére
tatarkriszta jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hermelin
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 22. Vasárnap 8:45    Hozzászólás témája: Re: vizslácskák Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Szerintem menj el a kutyusoddal egy iskolába, ott segítenek rendezni a rangsort integet

Egyébként a Mini nem véletlenül ragaszkodik az ivartalanításhoz, nem csak azért, amit Zsuzsa leírt (mondjuk ennek is elégnek kéne lennie...), de például igen sok kan azért kerül utcára, sintértelepre, és onnan a Mini gondozásába, mert egy tüzelő szuka után meglógott. Csak szerencse kérdése, hogy út közben elüti-e őket egy autó, vagy mégtépi-e egy másik kutya. A Noén van olyan kutyus, akinek azért hiányzik egy lába, mert csajozás közben fennakadt egy kerítésen Szomorú
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 5 oldal [121 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Elveszett kutyusok - Állatmentő egyesületek - Menhelyek » Menhelyek » MiniMenhely » Minimenhely, ahol az ebcsont beforr
Ugrás:  

Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Szavazhatsz ebben a fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu