Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Okt. 22. Kedd 22:46
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Harc, a kullancsok ellen
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 15 / 19 oldal [457 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Következő
Szerző Üzenet
Caspi
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri Szegedről írta:
Caspi írta:
Adri Szegedről írta:
Caspi írta:
Adri Szegedről írta:
Tegnap előtt mondta egyik westies ismerősöm, hogy mondta neki az orvosuk, hogy az Advantix, Frontline károsítja a májat és a belső szerveket, mert ezek ugye bekerülnek a szervezetbe. Szerintetek Kérdés Döbbent Döbbent Összezavart

Ez hülyeség ,mivel az Advantix és a Frontline csak a bőrbe megy bele!!

Nem, hanem a vérkeringésbe kerülnek bele, azt akadáyozzák meg, hogy a parazita a vérét szívja.Azt nem, hogy ne menjen bele. Szemforgató

Bizonyos mértékben riasztó hatásuk is van!

OK, de akkor is a vérkeringésbe kerülnek, na Twisted Evil
Nem így van, nekem ezt mondták az állatpatikában, meg Perényi is ezt mondta......(ez elég meggyőző már Neked Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog??????? )?

Perényi és Rengei Szegeden a legtutibb állatorovs lol lol
Vissza az elejére
Caspi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Caspi írta:
Adri Szegedről írta:
Caspi írta:
Adri Szegedről írta:
Tegnap előtt mondta egyik westies ismerősöm, hogy mondta neki az orvosuk, hogy az Advantix, Frontline károsítja a májat és a belső szerveket, mert ezek ugye bekerülnek a szervezetbe. Szerintetek Kérdés Döbbent Döbbent Összezavart

Nem, hanem a vérkeringésbe kerülnek bele, azt akadáyozzák meg, hogy a parazita a vérét szívja.Azt nem, hogy ne menjen bele. Szemforgató

OK, de akkor is a vérkeringésbe kerülnek, na Twisted Evil
Nem így van, nekem ezt mondták az állatpatikában, meg Perényi is ezt mondta......(ez elég meggyőző már Neked Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog??????? )?
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri Szegedről írta:
Caspi írta:
Adri Szegedről írta:

Vissza az elejére
Caspi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Caspi írta:
Adri Szegedről írta:

falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri Szegedről írta:

Vissza az elejére
Caspi
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
adreeka írta:
Sziasztok!
Van egy 11 hetes kicsi westim, pár hete kapott az állatorvostól cseppet bolha és kullancs ellen... Csak az a baj, hogy a kullancs elleni védelem 1 hónap után elmúlik, a bolha meg 3 hónapig kitart. Kertes házban lakunk, nagyon imád a fűben futkározni, csak félek, mert elég sok a kullancs errefelé. van esetleg valakinek valami jó ötlete, hogy mivel kerülhetjük el a kullancsokat? Vagy inkább ezt az orvossal beszéljem meg?

Köszi!

Szia!

Mi havonta megismételjük a cseppeket. Neked is ezt ajánlom. Persze ez sem 100 százalékos. Szemforgató

Igazából 3 hétig tart a cseppek védelme minden fajta kullancs ellen!!!!!
Vissza az elejére
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

adreeka írta:
Hát nem is tudom, sztem mindegyik ilyen anyag bekerül a kutyus szervezetébe. Csak az a kérdés, hogy mennyire károsak amellett hogy hasznos is... Döbbent

Szerintem az állatorvosod/saitok biztosan figyelmeztetnének arra,ha ilyen hatása is lenne ezeknek a szereknek. Mi a macsekomnál használunk Frontline-t, és (rendkívül normális orvosunk van) már 12 éve semmi baja. Wink
adreeka
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát nem is tudom, sztem mindegyik ilyen anyag bekerül a kutyus szervezetébe. Csak az a kérdés, hogy mennyire károsak amellett hogy hasznos is... Döbbent
Vissza az elejére
adreeka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

adreeka írta:
Sziasztok!
Van egy 11 hetes kicsi westim, pár hete kapott az állatorvostól cseppet bolha és kullancs ellen... Csak az a baj, hogy a kullancs elleni védelem 1 hónap után elmúlik, a bolha meg 3 hónapig kitart. Kertes házban lakunk, nagyon imád a fűben futkározni, csak félek, mert elég sok a kullancs errefelé. van esetleg valakinek valami jó ötlete, hogy mivel kerülhetjük el a kullancsokat? Vagy inkább ezt az orvossal beszéljem meg?

Köszi!

Szia!

Mi havonta megismételjük a cseppeket. Neked is ezt ajánlom. Persze ez sem 100 százalékos. Szemforgató

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
adreeka
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 12. Csütörtök 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Köszi!
Vissza az elejére
adreeka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
nikkoo
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd 7:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Még csütörtökön én is lementem az állatpatikába. Ott amit ajánlottak, hogy vegyek exspot-ot, mert az 15 kg-ig használható, így tettem Mikey-ra is az 1 harmadát és a többit Dorcira tettem. Szerintem hatásos, vasárnap egy erdőségen át mentünk és senkit nem találtunk, hála istennek Nagyon Boldog
Evcsi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 8. Vasárnap 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Max001 írta:
Sziasztok!

Holnap kirándulást tervezünk, szerintetek az expot elegnedő védelem Maxinak? Embarassed Amúgy a múlt héten volt bekenve vele. Gondoltam arra hogy kölcsön kérek spec. nyakörvet hogy dupla védelem legyen, szerintetek?

Szia!
Mi is meg kérdeztük az állatorvosunktól, hogy lehet-e kiltix nyakörvet feltenni ha már előtte bekentük Frontline spot on-nal, azt mondta, hogy a kettőt egyszerre nem szabad használni, a hatóagyagok miatt. Meg kell várni amig letelik az 1 hónap és utána lehet nyakörvet használni.
Amikor elmegyünk kirándulni befújjuk a Boncost kullancsriasztóval amit mi is használunk Cool
Vissza az elejére
Evcsi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Max001
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Holnap kirándulást tervezünk, szerintetek az expot elegnedő védelem Maxinak? Embarassed Amúgy a múlt héten volt bekenve vele. Gondoltam arra hogy kölcsön kérek spec. nyakörvet hogy dupla védelem legyen, szerintetek?
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Kyra_07 írta:

És ezt higitani kell, vagy nem?Egyszerűen rá kell kenni a szőrre és kész?És kb meddig hat? Nagyon Boldog

Hát még én sem használtam!
De úgy gondolom,hogy nem kell higítani.
Ha jól emlékszem Éva egyszer azt írta,hogy a farkára tesz pár cseppet,nyakra,talán fejtetőre,és a lábvégekre,szerintem lehet egy-két cseppet a háton is szétkenni a szőrön.Valószínű egyszerüen csak annyi kell,hogy a kullancsok érezzék a szagot,és mivel tömény ez az olaj nem kell sok belőle.

Nem kell higítani, csak a nyakára, lábára, hátára, egy-egy cseppet teszek naponta egy alkalommal a reggeli sétánál.
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kyra_07 írta:

És ezt higitani kell, vagy nem?Egyszerűen rá kell kenni a szőrre és kész?És kb meddig hat? Nagyon Boldog

Hát még én sem használtam!
De úgy gondolom,hogy nem kell higítani.
Ha jól emlékszem Éva egyszer azt írta,hogy a farkára tesz pár cseppet,nyakra,talán fejtetőre,és a lábvégekre,szerintem lehet egy-két cseppet a háton is szétkenni a szőrön.Valószínű egyszerüen csak annyi kell,hogy a kullancsok érezzék a szagot,és mivel tömény ez az olaj nem kell sok belőle.
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kyra_07
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Frédike írta:
óvónéni írta:
zsloti írta:
Frédike írta:
Sziasztok!
Az elmult közel 7 év alatt én is nagyon sok mindent kipróbáltam már a kullancsok ellen, frontlein cseppet, különféle nyakörveket kiltix stb, volt már Frédiben is kullancs, igaz mindössze 1-2 alkalommal, pár éve próbáltam ki a tihanyi levendula olajat egy kutyatenyésztő javaslatára, azóta messze elkerülnek bennünket ezek a dögök, így maradok a jól bevált levendula mellett. lol

Honnan ez a levendula olaj?

Már én is gondolkodtam,hogy kipróbálom! Gondolom,hogy Bió boltokban is lehet kapni,vagy gyógyszertárban,vagy az új hullámos "egészség" boltokban! De majd Éva hátha olvassa a kérdést,és megírja,hogy ő Veszprémben hol szerzi be! Wink

Sziasztok!
Gyógynövényboltban lehet kapni . Mivel a rovarok, molyok, szúnyogok nem bírják az illatát, gondolom, így hat a kullancsokra is, végül is a kullancs is rovar féle Wink . Tényleg érdemes kipróbálni, de elég jellegzetes illata van, meg kell szokni a kutyusnak is, először a Frédike sem igazán dijjazta, mikor tettem rá , de most már azt mondhatom elég jól hozzá szokott. Veszprémben a vásárcsarnokban Herbária gyógynövény üzletben szoktam vásárolni.

Köszi Éva!!!!! lol

„Ha a kutyád úgy véli, te vagy a legnagyszerűbb ember a világon, ne kételkedj benne!”
Vissza az elejére
Kyra_07 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Frédike írta:
óvónéni írta:
zsloti írta:
Frédike írta:
Sziasztok!
Az elmult közel 7 év alatt én is nagyon sok mindent kipróbáltam már a kullancsok ellen, frontlein cseppet, különféle nyakörveket kiltix stb, volt már Frédiben is kullancs, igaz mindössze 1-2 alkalommal, pár éve próbáltam ki a tihanyi levendula olajat egy kutyatenyésztő javaslatára, azóta messze elkerülnek bennünket ezek a dögök, így maradok a jól bevált levendula mellett. lol

Már én is gondolkodtam,hogy kipróbálom! Gondolom,hogy Bió boltokban is lehet kapni,vagy gyógyszertárban,vagy az új hullámos "egészség" boltokban! De majd Éva hátha olvassa a kérdést,és megírja,hogy ő Veszprémben hol szerzi be! Wink

Sziasztok!
Gyógynövényboltban lehet kapni . Mivel a rovarok, molyok, szúnyogok nem bírják az illatát, gondolom, így hat a kullancsokra is, végül is a kullancs is rovar féle Wink . Tényleg érdemes kipróbálni, de elég jellegzetes illata van, meg kell szokni a kutyusnak is, először a Frédike sem igazán dijjazta, mikor tettem rá , de most már azt mondhatom elég jól hozzá szokott. Veszprémben a vásárcsarnokban Herbária gyógynövény üzletben szoktam vásárolni.

Köszi Éva!!!!! lol
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Frédike
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 9:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
zsloti írta:
Frédike írta:
Sziasztok!

Sziasztok!
Vissza az elejére
Frédike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caspi
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 5. Csütörtök 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Csilla&Mazsola írta:
hm, ez engem is érdekelne Mosoly Hol lehet ilyet beszerezni ??

Szeréntem vagy az állatorvosnál ,vagy az állatpatikában!
Vissza az elejére
Csilla&Mazsola
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 5. Csütörtök 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

hm, ez engem is érdekelne Mosoly Hol lehet ilyet beszerezni ??
Csilla&Mazsola jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Csilla&Mazsola
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 5. Csütörtök 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

nagy vigyor lol lol Nagyon Boldog
Csilla&Mazsola jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 5. Csütörtök 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Caspi írta:
Adri Szegedről írta:
szerintetek az Expotnak elmúlik a hatása egy fürdetés után? Szemforgató

Nem,mivel ezek a spotos csöppek beleivódnak a kutya bőrébe!

A doki most azt mondta, hogy az expot nem ivódik be, hanem külső hatású.
Kaptunk Advantixet, azt fogom mostmár használni.
(egyébként ott voltunk, ahova ti jártok, csak Perényinél, mert ő volt tegnap az ügyeletes)
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 5. Csütörtök 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri Szegedről írta:
szerintetek az Expotnak elmúlik a hatása egy fürdetés után? Szemforgató

Nem,mivel ezek a spotos csöppek beleivódnak a kutya bőrébe!
Vissza az elejére
zsloti
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 5. Csütörtök 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
zsloti írta:
óvónéni írta:
zsloti írta:
Frédike írta:
Sziasztok!

Nézegettem a Google-ban
De sokat nem mondtak róla kullanccsal összefüggésbe, inkább masszázs fürdőkbe mint nyugtató hatású szer

Lehet,hogy ez a hatása!! Wink Nagyon Boldog
Lenyugtatja a kullancsokat,kidőlnek már előre várva a masszázst! Wink Nagyon Boldog

Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog
Vissza az elejére
zsloti jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 15 / 19 oldal [457 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu