Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Dec. 14. Péntek 18:44
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Ápolás, kozmetika
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 150 oldal [3739 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 148, 149, 150 Következő
Szerző Üzenet
kivancsikukac
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 15. Kedd 10:30    Hozzászólás témája: segítség
Téma leírása: nyírás kontra trimmelés
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok
Fehér Adrienn vagyok. Még nem írtam ebbe fórumba, de most szeretnék tőletek segítséget kérni. Nincs westiem, csak kutyakozmetikus vagyok, az Isten háta mögött.
Egyre nagyobb problémám kezd lenni egy bizonyos tenyésztővel, aki brindle cairn-eket ad el fekete westie-ként és lebeszéli az összes gazdit a trimmelésről. Hiába mondom el gazdiknak, mennyivel előnyösebb trimmelni, olyan mint ha meg se hallanák, mert a 'tenyésztő' azt mondta alapon.
Van egy édes westie, aki apró szent kora óta ide jár. Egyszer letrimmeltem, aztán most 9 hónaposan visszahozták. Gyönyörűen rásímúlt a szőr a testére és nagyon jó kemény volt. De a gazdi lenyíratta, azzal,h tenyésztő szerint csak a kiállítási kutyákat kell trimmelni, meg a gazdinak egyébként sincs ideje megvárni.
Nálam nézegette a képeket a trimmelősökről, ott ájuldozott. Modtamm,h lehetne ilyen, de erreő: nem mert az övé nem kiállítási.
És egyre több ilyenbe szaladok bele. Mintha az embereknek átmosták volna az agyát. Nem hisznek nekem, mert a kutyákat nyírni kell tök mindegy milyen fajta.
Ti mit tennétek?
Kezdek besokalni, mert tulképp nekem ez kudarc.
Szerinetetek mivel lehetne meggyőzni a gazdikat?
Mire lenne jobb rámutatni (egészség, kinézet)?
Köszi
Vissza az elejére
kivancsikukac jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 23:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm, remélem, hogy nem okoztam köztetek problémát!
Nem állt szándékomban feszültséget kelteni, csak nem tudtam hová fordulni a nyűgömmel Szomorú
Arra jutottam, h veszek Lactadermet, gondolom ha 1x megfürdetem, nem lesz baja.Elképzelhető, h tényleg a száraz sampon a ludas.
Tegnaptól kap kutya Bérest, lehet, h érzéki csalódás, de mintha kevesebb szőrt kellene porszívózzak a szőnyegről.
Tudom én, hogy több nap kell ahhoz, hogy hasson, csak reménykedek.
Nem is gondoltam, h ennyire kutya-függővé válok Nagyon Boldog
Persze eddig is voltak, vannak kutyáim, csak sokkal nagyobbak (németjuhászok) és valahogy máshogy kell kezelni őket.
Szép délutánt mindenkinek, üdv a kutyusoknak.
Ui: Frodinak végre felálltak a fülecskéi Mosoly

Semmi probléma,szerintem!!
Minden kutymorgó más,és mindenki leírta a tapasztalatait.
Ez azért is jó,mert esetleg kevesebb fölösleges kört kell futni,lehet a meglévő tapasztalatokból csemegézni!
Legyen egy jó kis fürdés,maradj szerintem egy jó darabig a megszokott tápnál,és mindig csak egyen változtass,mert akkor tudod mérni,hogy melyiktől van probléma.
Egy táp,hogy jó vagy rossz,ahhoz is több idő kell, nem elég egy hét,hogy igazán változást láss.(Persze,ha allergia van,az lehet,hogy gyorsan látszik)
Szóval kitartást,és hidd el nem csak te izgulsz,azt hiszem jó párunknak voltak ilyen időszakai.
Én szinte belebetegedtem az ivartalanítás körüli időszakban,hogy mi legyen a helyes döntés,mert nagyon féltettem. Szemforgató
A tápról már ne is beszéljek,mire megtaláltuk a megfelelőt!! fejvakar
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:

Tegnaptól kap kutya Bérest,...

VérFarkas is kapott Bérest és amíg kapta szemmel láthatóan - na meg mérhetően is Razz - többet evett és néhány hét alatt felszedett némi túlsúlyt.
Rexona
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Sziasztok!

Nem állt szándékomban feszültséget kelteni, csak nem tudtam hová fordulni a nyűgömmel Szomorú
Arra jutottam, h veszek Lactadermet, gondolom ha 1x megfürdetem, nem lesz baja.Elképzelhető, h tényleg a száraz sampon a ludas.
Tegnaptól kap kutya Bérest, lehet, h érzéki csalódás, de mintha kevesebb szőrt kellene porszívózzak a szőnyegről.
Persze eddig is voltak, vannak kutyáim, csak sokkal nagyobbak (németjuhászok) és valahogy máshogy kell kezelni őket.

Akkor hajrá!
A béres a téli időszakban nagyon jó!
És nyugi! lehet ha nagyobb lesz, megyszűnik a vakarózás is meg egyéb kiskori kellemetlenségek.
Rexona jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kittY.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi is több tápot próbáltunk, mindegyiket más okból. Én az elején hibáztam el...mindegy ezt most nem részletezném. Szerintem már egyszer leírtam, hogy milyen tápokat evett Wendy és miért. Én általában/ritkán adok mások véleményére, de úgye rátaláltam a fórumra és Ti már tapasztaltabbak voltatok mint én, sőt itt van 2 tenyésztő is! Mosoly RC-t mi is ettünk, mert olvastam meg írtátok is, hogy szinte mindenki ezzel etet és nagyon jó. Jó darabig ezt is ette, majd jöttek az olyan hozzászólások, hogy a csirke gyakran okoz a westieknél allergiát. Az a baj, hogy én mindentől beijedek és óvni akarom Wendyt, ami nem baj csak néha hirtelen döntök. Meg akartam ezt előzni, pedig nem minden kutyánál jön ki!!! Akkor írta még az egyik fórumozónk az Orijen tápot. Na azóta mi a 6 halas-t esszük. Akkor is már megoszlottak a vélemények, hogy sok a fehérje tartalma csak az a baj, hogy én ehhez nem értek, hogy az miben mutatkozik meg... Nehéz is beszerezni, mármint nálunk, de most már a netről rendelek! nagy vigyor Szóval mi most nem is eszünk húst! nagy vigyor
Most ebből nem is tudom mit akartam igazán kihozni... fejvakar nagy vigyor
A lényeg, hogy mindenki a legjobbat akarja a kutyájának, de előbb rá kell jönni dolgokra és tapasztalni kell....
Sok egészséget a kutyoknak!!!!
puszitküld

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
kittY. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 11:52    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Köszönöm a gyors válaszokat, a Béres-cseppet kipróbálom, a gyereknél is bevált Nagyon Boldog
A bőrét nem látom sebesnek, bár időnként vakarózik.
Amikor hozzám került tele volt bolhával, Frontline-al kezeltem.
A tápváltással akkor még várok, igazából az lenne a legegyszerűbb, ha a Royal beválna.
Elképzelhető, hogy a kikunyerált falatokban van valami, amire allergiás.
Próbálom kiküszöbölni ezeket a falatkákat, de a férjem mindig bedől a kunyerálásnak.Úgy látom, még határozottabbnak lennem.
Jó éjt mindenkinek, és köszönöm még 1X.

Én még csak egyet fűznék hozzá!!
A táp váltásával nagyon vigyázz!!!!!Csak fokozatosan,előszőr a régihez pár szemet,és fokozatosan növelni az újat.Legalább 1 -2 hét legyen az átállás.
(Én próbáltam Dzsinivel az Acanát,bárányos-rízsesét,nekünk sajnos nem vált be,mert hiába nagyon óvatosan szoktattam át,bizony nekünk a székletével komoly gondok voltak.Én akkor sokat leveleztem az Acanás dokival,de igazán nem tudtak segíteni.Aztán váltottunk,és kopp-kopp megszüntek a problémáink.Igaz mi szerencsések voltunk,mert nem allergia miatt kellett váltanunk.
Szóval érdemes beállni egy jó minőségű tápra,amit könnyen be tudsz szerezni,mindig kapható,és ha úgy látod,hogy a kutyusnak oké,akkor nem kell váltogatni.
A vakarózás,szőrhullás nem biztos,hogy a táptól van.
Vakarózhat a száraz sampontól is.
Tudod fürdetni se szabad sokat,esetleg tiszta vízzel,ha sáros.
Amit én tudok ajánlani,vegyél Lactaderm sampont,állatpatikában.
Nekünk szerencsére semmi bajunk nincs,de én amikor fürdettem,szinte csak ezzel.Próbáld ki,csinálj egy fürdetést ezzel,jó alaposan öblíts ki belőle.Lehetőleg ne használj jó darabig száraz sampont se,hogy lásd van-e változás.
Nekem pl. egyszer le kellett mosnom egy bió bolhaírtó folyadékot az állatokról,mert úgy vakaróztak tőle.
Szegény skótunk,aki már nem él pl.nem bírta a Frontlinet spot-ot.
Na jó hosszú lettem!! pirul
A lényeg a váltásokkal is csak csínján!!!!
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zazsa
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 13. Vasárnap 11:45    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
zazsa írta:

Én teljesen Royal ellenes vagyok mint írtam én is a legjobbat szerettem volna neki így vettem a Royalt de allergiás lett tőle és elkezdtem a tanulmányozni a tápokat minden prénum táp összetevőjét ismerem utánna jártam és így jutottam az Acanához.

Bár nem kifejezetten ebbe a topikba való, de ha már itt folyik, akkor itt írok néhány csendes megjegyzést.

1. Azt gondolom minden gazda a legjobbat szeretné adni a kutyájának, és ez nagyon helyes.
2. Nem igen tartom szerencsésenk és megalapozottnak, az olyan kinyilatkoztatásokat, mint, hogy: "vettem a Royalt de allergiás lett tőle".
Biztos ?
3. Miinden prémium táp összetevőjéről annyit tudsz, amennyit a forgalmazó a tudomásodra hoz.

zazsa írta:
És nincs agyon reklámozva és mégsem kukoricával etetem a kutyám magasan az Acana tertalmazza a prénium tápok közül a legtöbb húst gyógynövényeket és van gabona mentese is.

1. Miből gondolod, hogy ez az állítás igaz ? Mert az ACANA oldalán ezt olvastad ? Hja ! Akkor igazad van.

Más.

Nem egyszer hallottam, olvastam már olyat, hogy rengeteg weszti allergiás a baromfihúsra. Hogy igaz-e az állítás nem tudom, de azt igen, hogy sok wesztis ha teheti kerüli a baromfihúst. Ettől még pl. az Acana lehet jó táp, pedig igen sok baromfihúst tartalmaz.

Szíved joga, hogy megoszd a tapasztalataidat másokkal. Csak célszerűbb a tapasztalt tényekhez ragaszkodni, abból lehet igazán sokat tanulni. A beltartalom összhasonlításával kapcsolatos hókusz-pókusz kb. annyira hiteles, mint a pártprogram a választási időszakban Razz

Legyen a kuttyod erős és egészséges !

Ui. VérFarkas kb. 3 éve eszi az RC Sensiblet. Azért tértünk át rá, mert egy másik (prémium) tápnál allergén reakciók mutatkoztak. Azóta már tudjuk, hogy valószínűleg nem a táp volt a hibás (T.J.-n minden pollen kiszórási időszak első 2 hetében előjön, aztán nyomtalanul eltűnik egy vakarózási hullám), de végül is megmaradtunk mellette.

Szerintem elég megalapozott dolgokat írtam le de persze mindenkinek más válik be csak tudniillik a baromfihús mellett a szója is ott van mint összetevő de gondolom te is ragszkodsz a bevált táphoz.

Nem az Acana oldalán olvastam hanem vizsgálatokkal alátámasztott tanulmányban, de lehet ott van a honlapjukon is nem tudom de azt is tudom h ezekre már a Eukanobások is felfigyeltek de mind1 és szerintem elég ésszerű.

Az összetevőket én is megkérdőjeleztem eleinte mert akkor lehet nekünk is ezt kéne enni Nagyon Boldog és egy-két emberrel kapcsolatba léptem és arra jutottam h egy ilyen nívós összetevő listát a konkurencia biztos bevizsgáltatott és régen lejáraták volna egymást, vagy szövetséget kötöttek és egyikbe sem az van aminek lenni kéne hmm nemtudom de komoly szabályozások és bevizsgálások vannak.

Na mind1 én bízok a sajátomba és mindenki abba ami bevált neki és minden kutty minnél tovább él egészségben.

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
zazsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 12. Szombat 16:49    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zazsa írta:

Én teljesen Royal ellenes vagyok mint írtam én is a legjobbat szerettem volna neki így vettem a Royalt de allergiás lett tőle és elkezdtem a tanulmányozni a tápokat minden prénum táp összetevőjét ismerem utánna jártam és így jutottam az Acanához.

Bár nem kifejezetten ebbe a topikba való, de ha már itt folyik, akkor itt írok néhány csendes megjegyzést.

1. Azt gondolom minden gazda a legjobbat szeretné adni a kutyájának, és ez nagyon helyes.
2. Nem igen tartom szerencsésenk és megalapozottnak, az olyan kinyilatkoztatásokat, mint, hogy: "vettem a Royalt de allergiás lett tőle".
Biztos ?
3. Miinden prémium táp összetevőjéről annyit tudsz, amennyit a forgalmazó a tudomásodra hoz.

zazsa írta:
És nincs agyon reklámozva és mégsem kukoricával etetem a kutyám magasan az Acana tertalmazza a prénium tápok közül a legtöbb húst gyógynövényeket és van gabona mentese is.

1. Miből gondolod, hogy ez az állítás igaz ? Mert az ACANA oldalán ezt olvastad ? Hja ! Akkor igazad van.

Más.

Nem egyszer hallottam, olvastam már olyat, hogy rengeteg weszti allergiás a baromfihúsra. Hogy igaz-e az állítás nem tudom, de azt igen, hogy sok wesztis ha teheti kerüli a baromfihúst. Ettől még pl. az Acana lehet jó táp, pedig igen sok baromfihúst tartalmaz.

Szíved joga, hogy megoszd a tapasztalataidat másokkal. Csak célszerűbb a tapasztalt tényekhez ragaszkodni, abból lehet igazán sokat tanulni. A beltartalom összhasonlításával kapcsolatos hókusz-pókusz kb. annyira hiteles, mint a pártprogram a választási időszakban Razz

Legyen a kuttyod erős és egészséges !

Ui. VérFarkas kb. 3 éve eszi az RC Sensiblet. Azért tértünk át rá, mert egy másik (prémium) tápnál allergén reakciók mutatkoztak. Azóta már tudjuk, hogy valószínűleg nem a táp volt a hibás (T.J.-n minden pollen kiszórási időszak első 2 hetében előjön, aztán nyomtalanul eltűnik egy vakarózási hullám), de végül is megmaradtunk mellette.
zazsa
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 12. Szombat 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jah és még egy dolog úgy mindenkinek

A szervezetben a szénhidrát a vércukor ingadozását okozza, a glikémiás index GI segitségével mérik a szénhidrát minőségét amely öszefügg azzal hogy a növényi molekula milyen mértékben emelei meg a vércukor szintet az állat szerevezetében.

Ha egy keményítő GI ÉRTÉKE MAX 55 fogyasztáskor a vércukor szintje lassabban emelkedik meg és süllyed vissza ezzel kevésbé terhelve meg szerezetet, a 70feletti GI értékkel rendelkező szénhidrátokat a szerezet azzonnal lebontja a vércukor hirtelen megemelkedik majd lecsökken és újra éhes lesz az állat.

A fehér rizs, kukorica, búza és az árpa magas GI értkkel rendelkezik
Hasított zab GI értéke 50alatti.

Csak erre is felfigyeltem a kutatásaim alkalmával.

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
zazsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 12. Szombat 14:23    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hétfőn beszerzek az Acana-ból egy adagot, próba - cseresznye Nagyon Boldog
A neten találtam Debrecenben olyan üzletet, amelyik forgalmazza,remélem, h kisebb kiszerelésben is lesz.
Nem akarom feleslegesen váltogatni a tápokat, de épp úgy mint itt mindenki, én is a legjobbat akarom Frodinak.
Ma kapott főtt répát és karalábét is, imádja a zöldségeket.
Kellemes hétvégét Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zazsa
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 12. Szombat 14:13    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Köszönöm a gyors válaszokat, a Béres-cseppet kipróbálom, a gyereknél is bevált Nagyon Boldog
A tápváltással akkor még várok, igazából az lenne a legegyszerűbb, ha a Royal beválna.
Próbálom kiküszöbölni ezeket a falatkákat, de a férjem mindig bedől a kunyerálásnak.Úgy látom, még határozottabbnak lennem.

De a meggyőzés kedvéért

RC KÖLYÖKTÁP: Összetevõk: dehidratált baromfihús, kukoricaliszt, kukorica glutén, állati
zsírok, cukorrépapép, hidrolizált állati fehérje, L.I.P.* állati fehérjék, ásványi
anyagok, szójaolaj, élesztõ, halolaj, frukto-oligoszacharidok, tojáspor,
hidrolizált élesztõ kivonat (mannán-oligoszacharidokban gazdag), DLmetionin,
taurin, körömvirág kivonat (luteinben gazdag).

RC FELNŐTT TÁP: Összetevõk: kukorica, dehidratált baromfihús, kukoricaliszt, kukorica
glutén, állati zsírok, hidrolizált állati fehérjék, cukorrépapép, növényi olajok
(szója, borágó), tojáspor, élesztõ, halolaj, ásványi anyagok, fruktooligoszacharidok,
nátrium-polifoszfát, DL-metionin, zöldtea és szõlõ
kivonat (polifenolokban gazdag), L-karnitin.

Acana: Bárányhúsliszt, édesburgonya, nyers csontozott bárányhús, borsó, friss egész tojás, napon szárított lucerna, napraforgóolaj, friss csontozott süllő, spárgatök, friss csontozott északi csuka, alma, sárgarépa, répalevél, tengeri bionövények (ujjmoszat, hólyagmoszat, vörös pálmaalga), borókabogyó, tőzegáfonya, fanyarkabogyó, fekete ribizli, angyalgyökér, cikóriagyökér, vörös lóhere, vörös málna levele, gyermekláncfűgyökér, borsmentalevél, körömvirágszirom, kamillavirág, rozmaringkivonat, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium + vitaminok és ásványi anyagok.

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 11. Péntek 22:52    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Rexona
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 11. Péntek 21:43    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Szép estét!
Frodinak hullik a szőre.RC-t kap, már meg is szerette, de valami miatt elkezdte ledobálni a bundáját.
Nem fürdettem meg, de száraz samponnal átkeféltem a bundáját 2x .Lehet, h allergiás a samponra?A kutyaboltban ajánlották, persze ők is tévedhetnek.Kölyköknek való multivitamint kezdtem el neki adni (kalcium, foszfor tartalmú), remélem ezzel nem ártok.
Váltsak tápot (Debrecenben hol kapok Acana-t?), vagy száraz sampont?
15-én lesz 3 hónapos, kozmetikusnál még nem voltunk.Remélem, h meg lehet állítani a szőrhullást.Mit tehetnék, h javuljon az állapota?
A hangulatával, étvágyával nincs gond, virgonc, mozgékony és rendkívül kíváncsi a kis drága Nagyon Boldog

Szia.
Most elbizonytalanítalak én is. Nem biztos, hogy a Royal canintól hullik a szőre. Nekem pl. sosem volt ilyen tapasztalatom. Ennek más oka is lehet. Sajnos nem tudom, hogy mi.
De túl gyakran ne válts tápot. Nyilván nem mindenkinek válik be egy fajta táp, ki lehet próbálni mást is, de be kellene állni egyre.
Elismert állatorvostól tudom, hogy prémium, sőt mi a Royalt esszük, és konkrétan arra kérdeztünk rá, hogy amellé kell-e a kutyának vitamin? És azt mondta, hogy nem. Mert minden benne van, ami kell a kutyának.
Téli időszakban viszont nagyon jó, amit az előttem lévő hozzászóló is írt. A kutyáknak való bérescsepp. Állatpatikában, freesnaps-ban van.

Nézted a bőrét? Esetleg nem sebes? Ekcémás jellegű?
Rexona jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zazsa
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 11. Péntek 21:29    Hozzászólás témája: Re: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Szép estét!
Frodinak hullik a szőre.RC-t kap, már meg is szerette, de valami miatt elkezdte ledobálni a bundáját.
Nem fürdettem meg, de száraz samponnal átkeféltem a bundáját 2x .Lehet, h allergiás a samponra?A kutyaboltban ajánlották, persze ők is tévedhetnek.Kölyköknek való multivitamint kezdtem el neki adni (kalcium, foszfor tartalmú), remélem ezzel nem ártok.
15-én lesz 3 hónapos, kozmetikusnál még nem voltunk.Remélem, h meg lehet állítani a szőrhullást.Mit tehetnék, h javuljon az állapota?
A hangulatával, étvágyával nincs gond, virgonc, mozgékony és rendkívül kíváncsi a kis drága Nagyon Boldog

Szia!

Acanát itt kaphatsz legolcsóbban http://www.acana.hu/szakboltok/htmls/?PHPSESSID=a95b73455bd85c203f630f278935042e#HB

Szárazsampont meg most néztem a fressnapfban volt a reklám ujságban is valami bio... azthiszem de ha mész és megkérdezed segítenek.

Szerintem semmiféle vitamint ne adj neki minőségi táp melett nincs az a vitamin amit adni kéne, legfeljebb kutyáknak való bérescseppet, Dorka is most azt kapja szőrhullásra is jó meg mindenre, remélem tudtam segíteni ha még van kérdésed írj nyugodtan.

puszitküld

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 11. Péntek 19:09    Hozzászólás témája: szőrözés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szép estét!
Vissza az elejére
csigaaa
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 6. Vasárnap 15:39    Hozzászólás témája: Re: SEGITSETEK LÉGYSZI Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm szépen Mosoly kuty vigyor
Vissza az elejére
csigaaa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rexona
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 6. Vasárnap 12:25    Hozzászólás témája: Re: SEGITSETEK LÉGYSZI Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csigaaa írta:
Sziasztok nekem van egy 3 és fél hónapos westim és az a szörnyű baleset történt vele hogy egyik alkalommal mikor átvittem az ismerősömhöz, az édes kislánya megvágta a hátán a szörét. Sír vagy nagyon szomorú
Mos egy kicsit begöndörödött. Idáig még nem voltunk kozmetikában mert nem tudom hogy lehet-e még trimmeltetni.
Annyi rossz tapasztalatot hallottam hogy nem tudom eldönteni mit is tehetnék, hogy menthető-e még a szöre.
Légyszives segítsetek!
Előre is köszönöm!!!
Tündi és Manó

Szia.
Azt hittem valami borzalmasabb dolog történt.
Így elsőre olvasva nem gondolom, hogy ez akkora probléma lenne.
Szerintem lehet még trimmelni. Sőt tuti.
De majd jönnek a profik, akik kozmetikáznak és megmondják!
csigaaa
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 5. Szombat 17:05    Hozzászólás témája: SEGITSETEK LÉGYSZI Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok nekem van egy 3 és fél hónapos westim és az a szörnyű baleset történt vele hogy egyik alkalommal mikor átvittem az ismerősömhöz, az édes kislánya megvágta a hátán a szörét. Sír vagy nagyon szomorú
Mos egy kicsit begöndörödött. Idáig még nem voltunk kozmetikában mert nem tudom hogy lehet-e még trimmeltetni.
Annyi rossz tapasztalatot hallottam hogy nem tudom eldönteni mit is tehetnék, hogy menthető-e még a szöre.
Légyszives segítsetek!
Előre is köszönöm!!!
Tündi és Manó
Vissza az elejére
csigaaa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Katka05
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 2. Szerda 14:37    Hozzászólás témája: Re: Frodó-fürdi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Köszönöm a válaszokat Mosoly
Még nem kapta meg az összes oltását, mert úgy hoztam el a szaporítótól 7 hetesen, h ott még nem kezdték el az oltási programot.Emiatt az egész csúszik egy kicsit Szomorú
Ami a fülcseppet illeti, nem nyúltam a fülecskéihez, csak beszereztem, h legyen itthon az is.
Megnéztem az ebesi oldalt, nagyon meggyőző.Mi is oda fogunk járni, ha majd aktuális lesz.Hamar megtanulják a pórázon közlekedést?
Frodi bundija kezdi elveszteni a vattaszerű bébibunda puhaságát és szálkásodik.Gondolom, ennek így kell lenni.?

Amíg nincsenek meg az oltásai addig ne vidd kozmiba, de ezt biztosan tudod. Mosoly Igen, elég hamar megtanulják a pórázon közlekedést, persze, az elején van egy kis hiszti, de nem vészes. Először hagyd rajta egy pár napig a nyakörvét, hogy szokja, utánna rácsatolhatod a pórázt is, és mindig csak pár percet, de gyakoroljatok otthon. Ilyenkor még nagyon türelmetlenek, könnyen elkalandozik a figyelmük, de ha rendszeresen gyakorolsz vele hamar lesz eredmény. Mosoly Igen, hát úgy normális, ha keményedik a kis bundája a hátán, reméljük, hogy jó szőre lesz a kis Frodónak és könnyen tudják majd trimmelni a kozmiban. Mosoly
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 2. Szerda 13:39    Hozzászólás témája: Re: Frodó-fürdi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm a válaszokat Mosoly
Még nem kapta meg az összes oltását, mert úgy hoztam el a szaporítótól 7 hetesen, h ott még nem kezdték el az oltási programot.Emiatt az egész csúszik egy kicsit Szomorú
Ami a fülcseppet illeti, nem nyúltam a fülecskéihez, csak beszereztem, h legyen itthon az is.
Megnéztem az ebesi oldalt, nagyon meggyőző.Mi is oda fogunk járni, ha majd aktuális lesz.Hamar megtanulják a pórázon közlekedést?
Frodi bundija kezdi elveszteni a vattaszerű bébibunda puhaságát és szálkásodik.Gondolom, ennek így kell lenni.?
Vissza az elejére
Katka05
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 2. Szerda 12:39    Hozzászólás témája: Re: Frodó-fürdi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Sziasztok!

15-én Frodó 3 hónapos lesz és végre fürödhet!Meg van őrülve a vízért, olyan mint egy kacsa.Gondolom a fürdőzés is tetszeni fog neki Nagyon Boldog
Eddig száraz kutyasamponnal és kefével tisztogattam, illetve a kényes részeket baba popsikendővel töröltem át.
A kérdésem: van-e kifejezetten westie sampon?Milyet ajánlanátok?
Fülcseppet is vettem, abból melyik vált be nektek?
Még valami, bár ez nem kimondottan ide tartozik, hám vagy nyakörv, illete mikor kezdhetjük a szobában a gyakorlatozást ?
Köszönöm, szép napot!

Szia!

Én azt tudom tanácsolni, hogy csak akkor fürdesd a picidet, ha nagyon muszáj. Ilyenkor még nagyon finom babaillatuk van, nem hiszem, hogy büdi lenne. De, ha belefetrengett valamibe, vagy nagyon koszos, akkor persze ajánlott a fürdő. Egyébként nálunk olyan a szőrük a lányoknak, hogy akár egy elázás után, ha megszáradnak, gyönyörűen kirugja a szőrük a koszt, és hamarosan maguktól lesznek megint fehérek. Kifejezetten westie samponról nem tudok, nektek még mindenképpen kölyöksampon kellene, nálunk már felnőttek a csajok, mi a Hérynek a fehérítős samponját meg balzsamját használjuk, ha néhanapján fürdetjük őket. Én a nyakörvet tudom javasolni, nekünk jobban bevált, mint a hám. Mosoly
zazsa
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 2. Szerda 12:39    Hozzászólás témája: Re: Frodó-fürdi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Sziasztok!

15-én Frodó 3 hónapos lesz és végre fürödhet!Meg van őrülve a vízért, olyan mint egy kacsa.Gondolom a fürdőzés is tetszeni fog neki Nagyon Boldog
Eddig száraz kutyasamponnal és kefével tisztogattam, illetve a kényes részeket baba popsikendővel töröltem át.
Még valami, bár ez nem kimondottan ide tartozik, hám vagy nyakörv, illete mikor kezdhetjük a szobában a gyakorlatozást ?
Köszönöm, szép napot!

Hát ez nállunk is így van imádja a vizet de csak akkor amikor ő akarja de már tűri a fürdőzést.
Én a héry termékeket használjuk van nekik fehérszőrre illetve érzékenybőrre samponjuk mi az utóbbit használjuk és nagyon jó neki.
Jah és a szárazsamponját is ajánlom.
Én a füléhez nem nyúlnék amíg nincs probléme mindenki ezt is mondja vagy nemtudom miért gondoltad hogy kell.
Amúgy 3hónaposan szerintem már kozmetikába is vihetnéd (vagyis én már vinném és vittem is volna ha hamarabb megismerem ezt a kozmetikust) és akkor nemkéne neked megfűrdetned mi valószínű h 21-én megyünk Ebesre kozmetikába.

Még nemkapta meg az összes oltását? Jah vagy még csak2és fél hónapos gyakorlatlag? Én ragaszkodtam a hámhoz de igazság szerint mindent tud benne csinálni a kutya csak sétálni nem fog rendesen megtanulni úgyhogy jelenleg nyakörv párti vagyok fegyelmezés szempontjából is jobb, de mindenki mást mond.

Remélem tudtam segíteni Nagyon Boldog puszitküld

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 2. Szerda 10:48    Hozzászólás témája: Frodó-fürdi Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Köszönöm, szép napot!
Vissza az elejére
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 20. Péntek 20:00    Hozzászólás témája: Re: Nyírassam, vagy trimmeltessem? Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Solymi írta:
Szia!
Köszönöm válaszod, szerintem még menthető a szőrzete, bár nem vagyok sajnos kozmetikus, de szerencsére nagyon kemény és szálkás szőre van, és nem lett kopaszra nyírva szerencsére, már 2 hete voltunk, kb mostanra úgy néz ki mint amikor odavittük és nem lett puha még a szőre. Nem tudsz ajánlani egy jó kozmetikust, aki tud trimmelni és nem akar átbeszélni a géppel nyírásra?

Szia!

Privát üzenet ment neked.

Judit
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 150 oldal [3739 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 148, 149, 150 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu