Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Júl. 20. Péntek 13:44
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Ápolás, kozmetika
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 150 oldal [3739 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 148, 149, 150 Következő
Szerző Üzenet
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2010 Aug. 9. Hétfő 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Kutyakozmetikust keresek Bp-en. Olyat keresek, aki TUD is és SZERET is westiet trimmelni és nem ragaszkodik az állandó fürdetéshez sem.
Tudtok ajánlani valakit?

http://zizuwestie.blog.hu/
Vissza az elejére
Nikol-Zizu jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2010 Ápr. 6. Kedd 7:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Holnap kozmetika! juhe Már nagyon ráfér az Úrra! képeket hozok... becsszóra mostmár Nagyon Boldog rock
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Ápr. 4. Vasárnap 8:49    Hozzászólás témája: Kozmetikus Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Csepelen keresnénk egy jó kozmetikus. A kis csaj 6 hónapos.
Ha valaki tud ajánlani egy megbízhatót annak nagyon örülnénk.

Köszi:
Orsi

Ui.: végső esetben Erzsébeten is lehet.
Vissza az elejére
Foxy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mocsokmancs
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 31. Szerda 8:48    Hozzászólás témája: trimmelés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Ha megengeditek pár mondatot írnék az új és régi westi-gazdiknak.
Kutyakozmetikus vagyok és ha rám hallgattok minden képen a trimmelést kéritek a kozmetikákba.Nekünk macerásabb de a kutyáknak és a gazdinak lényegesen egyszerűbb a későbbiekben.
nyírás:
-gyors,praktikusabb,humánusabb
-öreg kutyáknak már ajánlottabb mert nem tesszük ki nagy tortúrának Őket
DE!
-nyírásnál egyforma hosszúra nyírjuk a fedő-és aljszőrt
ez nem jó mert nem jön ki az elhalt trimmelhető szőrszál
-hamar gyapjasodik,filcesedik ezáltal a bunda
-sűrűbben kell nyíratni mert hamarabb ápolatlan küllemet ad a kutyádnak
-a nyírott szőr jobban koszolódik, jobban szívja a vizet és nem véd megfelelően a "kinti károktól" (víz, kosz, napfény...)
trimmelés:
NEM fáj ha megfelelően csinálják
-védi a kutyát
-ritkábban kell mert nem lesz loncsos kinézetű
-hosszabb ideig tart és picit drágább mint a nyírás de nem hiszem, hogy ezt a szempont kéne figyelembe venni
-jobb a kutyának!!!

egyébként én 2ó trimmelek igazítom a szőrt és akkor még nem fürödtünk és szárítkoztunk (3ó kell rá)-szerintem is átvertek

remélem pár lényeges infót tudtam adni Nektek
további szép napot
andi
Vissza az elejére
mocsokmancs jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Schmatzi
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 26. Péntek 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 10 hónapos csajszink kb 1,5 hónapja tüzelt először. Minden rendben zajlott (ja igen a párom miatt nem lett még ivartalanítva bár én ennek vagyok a híve, de mivel közös kutymuty így ő is beleszólhat) de ugy 3 hete észre vettem hogy minden egyes cicije "felett" csomók jelentek meg (ezt úgy lehet csak észre venni ha a bőrét kicsit összenyomom). Elkezdtem aggódni hogy mi ez, mert elötte is westi csajszink volt és nála nem tapasztaltam ilyet !! Ez normális? Én a tejmirigyek megduzzadására gondoltam, de ahoz nekem kicsit furcsák. Ez vajon leapad majd ha normálisnak tekinhető? /biztos hogy nem vemhes, erre nagyon ügyeltünk/

A másik kérdésem pedig az hogy mit tegyek annak érdekében hogy ne legyen plöttyedt hasa? Az előző Drágámnak egyáltalán nem lógott a hasán a bőr, bár ő 2 kilóval több is volt, de nagyobb is !! Cayenne, a jelenlegi "terrorista" 7 kiló, de viszonlag kisméretűnek számít. Nem kajál sokat (ill. nem adunk neki sokat) és a hasa nem is nagy, csak a bőre! Amugy Royalt eszik és Real Natur konzervet.

Előre is köszi a tanácsokat!
Vissza az elejére
Schmatzi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Solymi
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 20. Szombat 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsera írta:
Solymi írta:
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy Ti is észre vettétek, hogy fésülésnél jóval több szőr jön ki "belőle"(róla), mint máskor? Én tenyérkefével fésülöm Prézlit, minden hétvégén, általában szombat reggeli program, és az elmúlt 3 hétben már telis teli van a tenyér kefe szőrrel. Előtte ez nem volt jellemző, persze volt benne, de nem ilyen mennyiségben. Döbbent Vajon ez most a tavasznak tudható be és így vedlik, mert egyébként nem látom szőrősnek a lakást. Vagy mert most lesz igazi felnőtt szőre?, vagy netán valami problémája van? Szemforgató Elsőre azt gondoltam, hogy biztos azért, mert a mütét miatt kimaradt egy hét fésülés, aztán már gyanussá kezdett válni, most pedig már nem tudom mitől lehet. Nem váltottunk tápot és minden más rendben van. Nem vakarózik , nem piros a bőre és nincs semmi más tünet. Előre is köszönöm mindenkinek! puszitküld

szió! szerintem ne aggódj, normális ez így tavasszal, nálunk is telis-tele van a kefe szőrrel. jön mint a záporeső! már mondtam is a napokban, hogy elhullajtjuk már az egész szoknyánkat! nagy vigyor puszitküld

Szia! Nagyon Boldog
Sejtettem, hogy így vedlik, csak gondoltam inkább rákérdezek, mert még nem tapasztaltam ilyet. Nagyon Boldog
Legfeljebb akkor többször is átkefélem, mint egy héten egyszer. nagy vigyor Nagyon boldog lesz Prézli. Szemforgató
Köszi puszitküld puszitküld puszitküld
Solymi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsera
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 20. Szombat 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Solymi írta:
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy Ti is észre vettétek, hogy fésülésnél jóval több szőr jön ki "belőle"(róla), mint máskor? Én tenyérkefével fésülöm Prézlit, minden hétvégén, általában szombat reggeli program, és az elmúlt 3 hétben már telis teli van a tenyér kefe szőrrel. Előtte ez nem volt jellemző, persze volt benne, de nem ilyen mennyiségben. Döbbent Vajon ez most a tavasznak tudható be és így vedlik, mert egyébként nem látom szőrősnek a lakást. Vagy mert most lesz igazi felnőtt szőre?, vagy netán valami problémája van? Szemforgató Elsőre azt gondoltam, hogy biztos azért, mert a mütét miatt kimaradt egy hét fésülés, aztán már gyanussá kezdett válni, most pedig már nem tudom mitől lehet. Nem váltottunk tápot és minden más rendben van. Nem vakarózik , nem piros a bőre és nincs semmi más tünet. Előre is köszönöm mindenkinek! puszitküld

szió! szerintem ne aggódj, normális ez így tavasszal, nálunk is telis-tele van a kefe szőrrel. jön mint a záporeső! már mondtam is a napokban, hogy elhullajtjuk már az egész szoknyánkat! nagy vigyor puszitküld

www.marcopolo.blog.hu
www.tapfutar.hu
Vissza az elejére
zsera jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Solymi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 20. Szombat 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Solymi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2010 Feb. 2. Kedd 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekünk is volt ilyen nyűgünk, de a doktornéni orvosolta:kivágta a szeme előtt lévő szőröket, mert azok irritálták a szemét.Azután meg is szűnt a probléma Nagyon Boldog
Remélem, h nálatok is csak ennyi gond lesz Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Solymi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2010 Feb. 2. Kedd 7:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jenny23 írta:
Sziasztok.
A segítségetek szeretném kérni...Két westiem van.Egy 6 éves és egy 6 hónapos. A picinek állandóan könnyezik a szeme, nem az a kóros szemfolyás, de már teljesen el van színeződve a szőr a könnytől. Az idősebb kutyusommal sosem volt ilyesmi bajom. Az állatorvos azt mondta, várjak még mert kinőheti, addig ne piszkáljuk. Hátha ilyen sok westies közül valaki tud nekem segíteni, vagy valaki volt már hasonló helyzetben. Ennek a fajtának nem jellemző a könnyezés, azért nem tudom mire vélni.. Segítségetek előre is köszönöm. Mosoly

Szia,
Nekem Prézlinek 2-3 hónapos korában volt hasonló problémánk, főként az egyik szemével. Mikor megvettük semmi sem volt, haza jöttünk pár nap múlva kezdödött, az állatorvos szerint kötöhártya gyulladás, valószinüleg a haza uton szerezte. Kapott rá szemcsepet, és pár nap alatt rendbe jött. Azóta sincs semmi baja a szemének szerencsére.
Viszont a szemcseppet az állatorvos írta fel, mert úgy tudom antibiotikumos, és rendes gyógyszertárba váltottam ki. Szerintem nálatok is ez lehet, de hátha jön valaki, aki nálam okosabb és tud segíteni is neked. Mosoly
Jenny23
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Feb. 1. Hétfő 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok.
A segítségetek szeretném kérni...Két westiem van.Egy 6 éves és egy 6 hónapos. A picinek állandóan könnyezik a szeme, nem az a kóros szemfolyás, de már teljesen el van színeződve a szőr a könnytől. Az idősebb kutyusommal sosem volt ilyesmi bajom. Az állatorvos azt mondta, várjak még mert kinőheti, addig ne piszkáljuk. Hátha ilyen sok westies közül valaki tud nekem segíteni, vagy valaki volt már hasonló helyzetben. Ennek a fajtának nem jellemző a könnyezés, azért nem tudom mire vélni.. Segítségetek előre is köszönöm. Mosoly
Vissza az elejére
Jenny23 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Suzzy
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 20. Szerda 10:46    Hozzászólás témája: Kozmetika Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Nem tudom ismerős e valaki Nyíregyházán, kozmetikust keresek aki tud trimmelni, és az előzőeket olvasva, sajnos nem készpénz, ha egy kozmetikus azt mondja, hogy ő tud... Most leszünk 5 hónaposak , egy hónap múlva tervezem az első szépítkezést, addig szeretném megtalálni a megfelelőt. Mosoly Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném. Vagy esetleg annyit, hogy hogyan győződhetek meg arról, ha valaki azt mondja, hogy ő tud trimmelni, hogy valóban úgy van e? Köszi előre is!
Vissza az elejére
Suzzy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Boroka
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 19. Kedd 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Boroka írta:
Ha ezt tudom az elejen, tuti nem oda visszuk Lucat.
Azt gyanitom, hogy itt ez a szokas, nekik ezt jelenti a trimmeles.
Mert kerdezte is a no, hogy westie fazon es hogy trimmeles, mondom igen. Es nyugodtan hagytam ott a kutyat.
De most hogy vigyem igy el barhova is.
Azt hiszem ha sikerul Lucat hazavinni, akkor mar csak otthon viszem el kozmetikushoz. Remelem tallaok valaki megbizhatot.

Olyan szenilis vagyok!! nagy vigyor
Most esett le,hogy te kinn vitted el a kutyust!! Szemforgató
Nem tudom,hogy itthon merre lesztek,de majd van,aki tud segíteni megfelelő kozmetikust ajánlani!!

Jaj, semmi baj! Mosoly
Bekescsaba es a kornyeke, de meg Szolnok is belefer, mert a parom oda valosi.
Orommel veszem a tippeket. Mosoly
Vissza az elejére
Boroka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 19. Kedd 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Boroka írta:
Mert kerdezte is a no, hogy westie fazon es hogy trimmeles, mondom igen. Es nyugodtan hagytam ott a kutyat.
Azt hiszem ha sikerul Lucat hazavinni, akkor mar csak otthon viszem el kozmetikushoz. Remelem tallaok valaki megbizhatot.

Olyan szenilis vagyok!! nagy vigyor
Most esett le,hogy te kinn vitted el a kutyust!! Szemforgató
Nem tudom,hogy itthon merre lesztek,de majd van,aki tud segíteni megfelelő kozmetikust ajánlani!!
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Boroka
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 18. Hétfő 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Boroka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kriszta-Fügi
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 18. Hétfő 8:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
zsera írta:
óvónéni írta:
Boroka írta:
Sziasztok!
Uj vagyok meg a forumon, de maris egy kerdessel fordulnek hozzatok!
Ma voltunk Lucaval eloszor kozmetikaba. Most lesz 7 honapos a csajszi, nem akartam elkapkodni, mert nem kiallitasi kutyanak szanjuk.
3ra vittuk a kozmiba es 6ra kellett erte menni. Azert volt ilyen sok ido, mert tobb kutyut is csinaltak egyszerre. Ebben a 3 oraban benne volt a trimmeles a koromvagas es a fultisztitas.
De azt hiszem, hogy atvertek minket. Kifejezetten trimmelest kertunk es szerintem nyirtak Lucat. Ehez kernem a szakerto szemeteket, hogy megallapitsatok.
Koszi elore is!

Ugyan én nem értek hozzá,de nekem is gyanús,hogy ez nem trimmelés. fejvakar
Annak idején én is így jártam,hogy trimmelni vittem,és közben kiderült,hogy ritkító ollóval,meg mit tudom én mivel csinálta.Én sem értettem hozzá csak gyanús volt.
Majd hátha jön Judit,vagy Mónika,ők értenek hozzá!!
Nem tudom merre laktok,de esetleg érdemes érdeklődni másik kozmetikus után.Azzal semmi gondom nincs,ha trimmelést nem vállal,mert az ugye nem könnyű,de akkor mondja meg,hogy ő csak nyír,mert akkor van lehetőséged a döntésre!!

Nekem is nagyon gyanús a dolog, olyan mintha egy csíkban szépen végigmentek volna a hátán egy nyírógéppel. Szomorú eszméletlen hogy palira veszik az embert már mindenhol! Szomorú

Drága Zserám!

Nagyon jól írtad,mert így képről nekem is úgy tűnik, hogy egy jó nagy nyíró fejjel mentek végig a kutya hátán,egy csíkban. Utána megfürdették és kész.A fejével is csak mutatóban csináltak valamit.

Azért ez elég durva,hogy ennyire hülyének nézik az embert! Mit gondoltak,hogy valakinek nem tűnik fel??Nem buknak le???? Jó,hogy nem kiállításra készítitik fel,de akkor is bosszantó!
A nagyobbikat nekem is folyamatosan nyírta egy ...... kozmetikus,azt mondta,hogy a trimmelés nem jóóóóó,az nem mezei kutyatartóknak valóó(én sajna hittem neki) Lilinek nincs aljszőre,így könnyen megfázhat,trimmelni vagy kicsit vagy sehogy nem lehet,mert nem jön ki a szőre..sajnos mérges én mára tudom,ha választható,mint most a Füginél a trimmelést választom annó....de most már Juditnál vagyunk a legjobb kezekben nagy vigyor

Boróka! izom mérges Ne csak a búsba küld el őket!!!! bandzsal
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsera írta:
óvónéni írta:
Boroka írta:
Sziasztok!
Ma voltunk Lucaval eloszor kozmetikaba. Most lesz 7 honapos a csajszi, nem akartam elkapkodni, mert nem kiallitasi kutyanak szanjuk.
3ra vittuk a kozmiba es 6ra kellett erte menni. Azert volt ilyen sok ido, mert tobb kutyut is csinaltak egyszerre. Ebben a 3 oraban benne volt a trimmeles a koromvagas es a fultisztitas.
De azt hiszem, hogy atvertek minket. Kifejezetten trimmelest kertunk es szerintem nyirtak Lucat. Ehez kernem a szakerto szemeteket, hogy megallapitsatok.
Koszi elore is!

Annak idején én is így jártam,hogy trimmelni vittem,és közben kiderült,hogy ritkító ollóval,meg mit tudom én mivel csinálta.Én sem értettem hozzá csak gyanús volt.
Nem tudom merre laktok,de esetleg érdemes érdeklődni másik kozmetikus után.Azzal semmi gondom nincs,ha trimmelést nem vállal,mert az ugye nem könnyű,de akkor mondja meg,hogy ő csak nyír,mert akkor van lehetőséged a döntésre!!

Nekem is nagyon gyanús a dolog, olyan mintha egy csíkban szépen végigmentek volna a hátán egy nyírógéppel. Szomorú eszméletlen hogy palira veszik az embert már mindenhol! Szomorú

Drága Zserám!

Nagyon jól írtad,mert így képről nekem is úgy tűnik, hogy egy jó nagy nyíró fejjel mentek végig a kutya hátán,egy csíkban. Utána megfürdették és kész.A fejével is csak mutatóban csináltak valamit.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Boroka
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koszi, hogy ilyen gyorsan reagaltatok!
Meg varok hatha tenyleg valaki biztosan megmondja, hogy ez nem trimmeles, aztan felhivom a boltot es elkuldom oket a jo busba.
Nekem ott volt furcsa a dolog, hogy a hatan tok puha a szore es tudtommal nem kellene ilyennek lennie a trimmeles utan. Szomorú
Vissza az elejére
zsera
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Boroka írta:
Sziasztok!
Koszi elore is!

www.marcopolo.blog.hu
www.tapfutar.hu
Vissza az elejére
zsera jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Boroka írta:
Sziasztok!
Koszi elore is!

Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zazsa
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 9:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Boroka írta:
Sziasztok!
Koszi elore is!

Kozmetika elott

Es utanna

Szia

Véleményem szerint átvertek benneteket mert a szőre ha jól látom levan nyírva és az is furcsaha 3óra alatt több kutyát csinált meg holott 3óra kell egy trimmelésre is.
Én vissza mennék a pénzemért a helyedben nem is az összeg miatt csak felháborító h ilyen emberek vannak...

Dorka, Zsazsa
Vissza az elejére
zazsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Boroka
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 17. Vasárnap 4:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Koszi elore is!

Kozmetika elott

Es utanna

Vissza az elejére
Katka05
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 15. Kedd 11:49    Hozzászólás témája: Re: segítség
Téma leírása: nyírás kontra trimmelés
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kivancsikukac írta:
Katka05 írta:

Szia Adri!

Azt hiszem mi egy helyen lakunk! Te is Hódmezővásárhelyi vagy? Az a tenyésztő akiről beszélsz ő is idevalósi? Nekem 2 westiem van, igaz Dorozsmára speciális westie kozmetikába járunk a két lánnyal, természetesen trimmelve vannak, a kisebbikkel készülünk a jövő évi kiállításokra. Ha gondolod szívesen segítek Neked, akár beszélhetek is a gazdikkal, hiszen én tapasztalatból tudok nyilatkozni arról, hogy miért jobb trimmeltetni mint nyíratni a kutyusokat. Sajnos nem lesz könnyű menet meggyőzni őket, ha ennyire megbíznak abban a bizonyos tenyésztőben!

Szia
Igen, itt lakom. Lehet majd elküldöm ennek a kutyusnak a gazdiját is, mert csaltam a nyírásnál, hátha még rábeszélhető alapon...
Nem ígérem,h hoznak új wetieket mostanában, de ha lesz szólok (lehet más fajtáknál is). Hátha kettőnknek jobban hisznek.
Dorozsmai kozmi nagyon jó. Oda hordja az egyik ismerősöm lánya is a kutyáját, Nagy Lili, ismered őt (Junior handler a westie-jével)?

Rendben, ha estleg van szükséges segítségre, vagy meggyőzésre a gazdik felé, akkor csak szólj nyugodtan! Egyébként szerintem bármelyik fajtára igaz az, akiket trimmelni kell, hogy sokkal könyebben kezelhető a kutya szőre, ha trimmelve van, a nyírástól megpuhul, persze azért lehetnek olyan helyzetek, pl. idő, pénzhiány, betegség, amikor esetleg praktikusabb nyíratni a kutyust, de sajnos általános elterjedt az, hogy jobb nyíratni. Szomorú Mikor Málna pici volt itt helyben vittem kozmetikushoz, és nekem kellett rábeszélni a kozmist, hogy trimmeljük, ne nyírjuk... Szomorú De szerencsére rátaláltunk a Dorozsmai kozmetikára, és, mind két lányom gyönyörűen néz ki, pedig Málna csak hobbykutyus, Zsebikét szánjuk kiállításokra. Nem ismerem Nagy Lilit, talán majd egyszer vele is összefutok! Mosoly
kivancsikukac
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 15. Kedd 10:50    Hozzászólás témája: Re: segítség
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Katka05 írta:

Szia Adri!

Azt hiszem mi egy helyen lakunk! Te is Hódmezővásárhelyi vagy? Az a tenyésztő akiről beszélsz ő is idevalósi? Nekem 2 westiem van, igaz Dorozsmára speciális westie kozmetikába járunk a két lánnyal, természetesen trimmelve vannak, a kisebbikkel készülünk a jövő évi kiállításokra. Ha gondolod szívesen segítek Neked, akár beszélhetek is a gazdikkal, hiszen én tapasztalatból tudok nyilatkozni arról, hogy miért jobb trimmeltetni mint nyíratni a kutyusokat. Sajnos nem lesz könnyű menet meggyőzni őket, ha ennyire megbíznak abban a bizonyos tenyésztőben!

Szia
Igen, itt lakom. Lehet majd elküldöm ennek a kutyusnak a gazdiját is, mert csaltam a nyírásnál, hátha még rábeszélhető alapon...
Nem ígérem,h hoznak új wetieket mostanában, de ha lesz szólok (lehet más fajtáknál is). Hátha kettőnknek jobban hisznek.
Dorozsmai kozmi nagyon jó. Oda hordja az egyik ismerősöm lánya is a kutyáját, Nagy Lili, ismered őt (Junior handler a westie-jével)?
Vissza az elejére
kivancsikukac jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Katka05
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 15. Kedd 10:35    Hozzászólás témája: Re: segítség

kivancsikukac írta:
Sziasztok
Fehér Adrienn vagyok. Még nem írtam ebbe fórumba, de most szeretnék tőletek segítséget kérni. Nincs westiem, csak kutyakozmetikus vagyok, az Isten háta mögött.
Egyre nagyobb problémám kezd lenni egy bizonyos tenyésztővel, aki brindle cairn-eket ad el fekete westie-ként és lebeszéli az összes gazdit a trimmelésről. Hiába mondom el gazdiknak, mennyivel előnyösebb trimmelni, olyan mint ha meg se hallanák, mert a 'tenyésztő' azt mondta alapon.
Van egy édes westie, aki apró szent kora óta ide jár. Egyszer letrimmeltem, aztán most 9 hónaposan visszahozták. Gyönyörűen rásímúlt a szőr a testére és nagyon jó kemény volt. De a gazdi lenyíratta, azzal,h tenyésztő szerint csak a kiállítási kutyákat kell trimmelni, meg a gazdinak egyébként sincs ideje megvárni.
Nálam nézegette a képeket a trimmelősökről, ott ájuldozott. Modtamm,h lehetne ilyen, de erreő: nem mert az övé nem kiállítási.
És egyre több ilyenbe szaladok bele. Mintha az embereknek átmosták volna az agyát. Nem hisznek nekem, mert a kutyákat nyírni kell tök mindegy milyen fajta.
Ti mit tennétek?
Kezdek besokalni, mert tulképp nekem ez kudarc.
Szerinetetek mivel lehetne meggyőzni a gazdikat?
Mire lenne jobb rámutatni (egészség, kinézet)?
Köszi

Szia Adri!

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 150 oldal [3739 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 148, 149, 150 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu