Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Ápr. 20. Péntek 17:21
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Utazás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 42 / 44 oldal [1095 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 40, 41, 42, 43, 44 Következő
Szerző Üzenet
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 28. Csütörtök 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:
T.J. írta:

Hát nem akarlak felidegesíteni, de AZ már régen megtörént Wink
Vagyis csak feltételezem, hogy használsz mobil telefont, bankkártyát vagy egyéb személyhez köthető kütyüt. Na jó a chip (MÉG) nem a bőröd alatt van, de attól még a BibBróderovéjzvacsingjúúúúúúúúú lol

... es ne feledkezzunk meg a terfigyelo kamerak szaporulatarol sem. te jó ég!

Indexen isteni volt a cikk... figyelni kell a térfigyelő kamerákra, mert lopják, ezért fölszerelnek térfigyelő kamerát figyelő kamerát Mosoly Magyarország 2005 Mosoly
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 26. Kedd 8:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:

Vagyis csak feltételezem, hogy használsz mobil telefont, bankkártyát vagy egyéb személyhez köthető kütyüt. Na jó a chip (MÉG) nem a bőröd alatt van, de attól még a BibBróderovéjzvacsingjúúúúúúúúú lol

... es ne feledkezzunk meg a terfigyelo kamerak szaporulatarol sem. te jó ég!
Dzsafi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 26. Kedd 8:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:
Ami visszatart, hogy elkepzeltem milyen is lehetne, ah engem is bechip-elnenek. fütyül

Vagyis csak feltételezem, hogy használsz mobil telefont, bankkártyát vagy egyéb személyhez köthető kütyüt. Na jó a chip (MÉG) nem a bőröd alatt van, de attól még a BigBróderolvéjzvacsingjúúúúúúúúú lol

Legutóbb T.J. szerkesztette (2005 Ápr. 26. Kedd 8:57), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
T.J. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 26. Kedd 8:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:
Tetoválás kell, mert különben nem tudunk számháborúzni Mosoly

Dehogynem !
Mindenki kölcsönkéri a legközelebbi állatorvos chip-leolvasóját - úgy sokkal izgalmasabb Wink
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 26. Kedd 7:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lippije írta:

Akko' a lakotarsam jol alcazza magat, ugyanis kozel 2 eves korara a fultetovalasat a szore majdnem egeszen benotte. A biztonsag kedveert kozeledik a chip-elese. Ami visszatart, hogy elkepzeltem milyen is lehetne, ah engem is bechip-elnenek. fütyül
Dzsafi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lippije
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 24. Vasárnap 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 23. Szombat 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pati írta:
Nem arról volt szó, hogy 1 éves türelmi idő van??? Vagy augusztusban már nekünk is kell chippeltetni? Nincs energiám végigolvasni. Lécci, lécci!

Amennyiben a kuttynak egyértelműen azonosítható a tetoválása, akkor 2011ig NEM kell chippeltetni. Ha viszont nem olvasható egyértelműen, akkor már MA sem ad ki az állatorvos útlevelet a kuttynak. Anélkül meg adódhatnak - bár Dzsfi példájából kiindulva nem biztos, hogy adódnak - gondok, problémák.
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 23. Szombat 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:

Csak informative mondom, hogy Borisz mar 2004 oktobere utan lepett be (vissza) az EU teruletere es nem kertek tole az utlevelet. Ha hatarorok is olvassak ezt a forumot, tiszteltetem oket. feketefog

Jelenleg még kicsit kusza a helyzet: ugyanis EU tagok vagyunk, de még nem vagyunk teljes jogú un. Schengeni határ. Tehát aki Mo-ra lép be (nem EU tag országból) az egyrészt ugyebár belép az EU területére, de az első schengeni határ az mégis csak a magyar/osztrák határ Döbbent Faramuci és átmeneti helyzet - s mint minden ilyen helyzet valszeg még nem az állatútlevél ellenőrzése a legfontosabb feladat a határokon.

Ettől függetlenül én azt gondolom biztosabb és egészségesebb dolog már útlevéllel barangolni az EUban.
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 23. Szombat 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:

Csak informative mondom, hogy Borisz mar 2004 oktobere utan lepett be (vissza) az EU teruletere es nem kertek tole az utlevelet. Ha hatarorok is olvassak ezt a forumot, tiszteltetem oket. feketefog

Nem arról volt szó, hogy 1 éves türelmi idő van??? Vagy augusztusban már nekünk is kell chippeltetni? Nincs energiám végigolvasni. Lécci, lécci!

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 23. Szombat 7:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 22. Péntek 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Útlevél és mikrochip - akit érdekel
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 4. Hétfő 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Köszi az infot Papa-Szolga Exclamation

Hja, még valami !
Ha egyedül van hátul a kutty, akkor mind a két oldal felerősíthető az első ülések hátuljára - ergó a kutty nem tud beesni a két ülés közé Exclamation
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 4. Hétfő 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:

Elsődleges tapasztalatok:
- 1-2 perc alatt "harckésszé" tehető
- víz és pisi álló
- tökéletesen védi a kárpitot a kaparástól és a szőrhullástól
- mivel középen félig szétcipzározható 1 kísérő kényelmesen elfér a kutty mellett
- grátisz jár mellé egy kulacs és egy összehajtható itató tál
- viszonylag könnyen és gyorsan tisztántartható (mosható is szükség esetén)

- a felszereléséhez első és hátső fejtámla megléte javallott
- kicsit csúszik a kutty tappancsa a műag. alapú anyagon
- sztatikusan töltődik
- a leírással ellentétben nincs rajta rés a "biztonsági heveder" átbújtatásához, de az anyagánál fogva egy laza vágással szükség esetén gyorsan megoldható

Összbenyomás: kedvező, én mindenkinek merem ajánlani, sokkal jobb mint a hagyományos kutyatakaró.

Köszi az infot Papa-Szolga Exclamation

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 4. Hétfő 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Elsődleges tapasztalatok:
- 1-2 perc alatt "harckésszé" tehető
- víz és pisi álló
- tökéletesen védi a kárpitot a kaparástól és a szőrhullástól
- mivel középen félig szétcipzározható 1 kísérő kényelmesen elfér a kutty mellett
- grátisz jár mellé egy kulacs és egy összehajtható itató tál
- viszonylag könnyen és gyorsan tisztántartható (mosható is szükség esetén)

- a felszereléséhez első és hátső fejtámla megléte javallott
- kicsit csúszik a kutty tappancsa a műag. alapú anyagon
- sztatikusan töltődik

Összbenyomás: kedvező, én mindenkinek merem ajánlani, sokkal jobb mint a hagyományos kutyatakaró.

Legutóbb T.J. szerkesztette (2005 Aug. 12. Péntek 11:16), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
T.J. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
csiki
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 14:34    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:
Csiki írta:
Mondjuk én majd rosszul lettem, mikor megláttam azt a bazi tűt, amit a kutyikámba akartak döfni!! Szerencsére a blökk még csak nem is nyüszített, úh én is megnyugodtam lol

meg szerencse, hogy az embereket (egyelore) nem chip-elik be. nyelvnyújtás

box taps
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 7:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Ez az elvándorlás még kissé aggaszt, de remélem nem lesz gond.

A chip a bőr alatt vándorol és nem a szervezetben !
Apámnak majd 30 évig vándorolt egy betokosodott üllődarab a lábában, majd magától kijött Wink Hálistennek 76 évesen is még jól bírja magát Wink
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 7:54    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:
Igen... azert volt ott az 1 darab elore... csak azt nem tudni ez hagy darab hatra-t jelent. dumcsi

lol
Hát a chipes útlevél már eldöntött ügynek tűnik.
Tekintetbe véve, hogy milyen drága a műanyag, tartok tőle, a chip meg hamarosan megy a bőr alá, mint a kuttyoknak Wink
Bár ha belegondolok - ha ma elmegy a család kirándulni, több a chippünk mint a fülünk (mobil, hitelkártya) lol
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 7:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm a tájékoztatást.

Ez az elvándorlás még kissé aggaszt, de remélem nem lesz gond.

Remélem Lédát sem viseli majd meg a dolog Összezavart

Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 7:38    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:

Nem akarlak ijesztgetni, de ebben a kérdésben az egyelőrén van a hangsúly Wink Nem adok rá 10 évet és az is meglesz !

Igen... azert volt ott az 1 darab elore... csak azt nem tudni ez hagy darab hatra-t jelent. dumcsi
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 7:34    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Dzsafi írta:

Nem akarlak ijesztgetni, de ebben a kérdésben az egyelőrén van a hangsúly Wink Nem adok rá 10 évet és az is meglesz !
Dzsafi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 30. Szerda 7:32    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

csiki írta:
Ágnes írta:
Mi ugye Horvátországba megyünk, és ehhez chipeltetni kell Lédát.

Csikiben is van chip. Semmi baja tőle lol
Papa-szolgának igaza van, nem nagy dolog az egész. Mondjuk én majd rosszul lettem, mikor megláttam azt a bazi tűt, amit a kutyikámba akartak döfni!! Szerencsére a blökk még csak nem is nyüszített, úh én is megnyugodtam lol

csiki
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 29. Kedd 22:59    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:

Csikiben is van chip. Semmi baja tőle lol
Papa-szolgának igaza van, nem nagy dolog az egész. Mondjuk én majd rosszul lettem, mikor megláttam azt a bazi tűt, amit a kutyikámba akartak döfni!! Szerencsére a blökk még csak nem is nyüszített, úh én is megnyugodtam lol
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 29. Kedd 17:48    Hozzászólás témája: Re: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
Nagyjából a topika vág:Mi ugye Horvátországba megyünk, és ehhez chipeltetni kell Lédát.

T.J.-nek már kész az útlevele, így benne van a chip is.
Maga az eljárás kb. 1 perc, a kutya szinte meg sem nyikkant, a készlet steril, a doki ott bontja fel az orrod előtt. 1 órával a beültetés után a kuttyot már lehetett a nyakánál rángatni, nem érzékeny, nem fáj, nem kitapintható.
A chip - a doki szerint - valóban vándorol. Az ő tapasztalata szerint általában a mellső lábak fölött szokott megállni és betokozódni. (vagyis 5-10 centit is elmászik, mivel alapban a nyakbőrbe szúrják be.)
Elméletileg NEM lehetnek allergén reakciók, persze kivételek mindig vannak. T.J.-nél semiféle panasz nem jeletkezett.
Ugyanakkor bármilyen utólagos probléma esetén a chip kb. 5 perc alatt - természetesen orvos által - eltávolítható, helyi érzéstelenítéssel (a leolvasó műszerrel 1-2 centis pontossággal be lehet határolni a chip helyét).
Hát kb. ennyi tapasztalatunk és dokitól származó ismeretünk van ezzel kapcsolatban.
És ha tetszik, ha nem, aki külföldre akarja vinni a kuttyot annak ezzel számolni kell.
Ágnes
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 29. Kedd 16:29    Hozzászólás témája: Chip Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nagyjából a topika vág:

Nektek van erről valamilyen tapasztalatotok? Van már valamelyik kutyi chipelve?

Az egyik kutyás ismerősöm azzal riogat,hogy betokozódhat a chip, vagy elvándorolhat, vagy allergiás lehet rá a kutya és ő soha sem chipeltetné a kutyáját.

Nektek van valamilyen tapasztalatotok??

Szombaton akarom vinni Lédát...a doki azt mondta, nem vándorolhat el a bőre alatt, az, hogy betokozódhat eszembe sem jutott, azt nem kérdeztem.

Nektek mi a véleményetek? Szemforgató

Vissza az elejére
Pati
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 29. Kedd 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:

Igen, ezt sajna mi is észrevettük... Nekem azért megmarad gyerekkorom szép emlékeként a balatonkenesei nyaralások, mikor még 50Ftért lehetett vizibiciklizni Wink ...3évvel ezelött ugyanott, ugyanez, 800Ftvolt Szomorú

Mooney, Kenese még igy is sokkal olcsóbb mint a többi strand. Mi már lassan 16 éve odajárunk, de nem adnám semmilyen más strandért. Itt elférek, nem taposnak le, csak idejében be kell állni a lángosos sorba!
Nálunk a nagypapa volt a honvédségnél, úgy kerültünk oda.

Lilike esti szotyizását a szponzorálja! Az utazásoknál kényelmét az biztosítja!
Vissza az elejére
Pati jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 42 / 44 oldal [1095 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 40, 41, 42, 43, 44 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu