Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Ápr. 19. Csütörtök 20:26
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Sétáltatás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 17 / 17 oldal [419 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 15, 16, 17
Szerző Üzenet
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
Akkor tényleg tessék sűrűn menni Mosoly

Fogunk menni persze!Fibivel nem igazán volt ilyen gond.Hugival voltak problémák de rájött,hogy Fibi nem izgatja magát,inkább szaglászott és Hugi is átvette tőle.
Remélem a kicsi is rájön,hogy a nagyokat nem érdekli a keritésen belül történtek és elöbb utobb abbahagyja,de nem is a járdán megyünk velük hanem az utca szélén.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
JEEM
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Tigrissy írta:
Muha-klán írta:
Húúúúúúúúú ma kivittük Bounty babát az utcára sétálni,azt a felháborodást a részéről,amikor a többi kutya megugatta.Állt a hátán szőr ment volna neki a többi kutyának,asszem ezeket a sétákat sűriteni kell.Ugy veszem észre félelmében ugat.

Eddig még nem nagyon sétáltatok vele az utcán?

Az utcán még egyáltalán nem volt eddig Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Szilvásvárad volt eddig az első utcai élménye de ott más kutya nem ugatta meg a keritésen keresztül,akivel meg a séta közben találkozott simán összeszagolt.

Szerintem a kerítésen belülről ugatók különösen ijesztőek lehetnek. Ha séta közben találkozunk kutyikkal azoktól Molly nem fél soha, de ha kertes házak mellett megyünk és beszólnak neki, akkor eleinte nagyon megijedt, most már visszaszól. Mi is próbáljuk szoktatni, hogy ne ugasson vissza, de biztos nagyon csúnyákat mondanak neki, úgyhogy megértem a felháborodását... Wink
Vissza az elejére
JEEM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Akkor tényleg tessék sűrűn menni Mosoly Szerencsére nálunk ilyen gond nincs. Mi elég gyakran járunk kerítések mellett, ennek is tudom be. Mostanában én jobban félek, mint Forti Mosoly Megyünk haza a kertvárosban a teljesen sötét utcán, a farkaskutyák tépik belülről a kerítést, őméltósága meg kívülről levizeli a kerítést és megy tovább lol Látni kéne rajta azt a "minek ugráltok úgyis bentvagytok én meg kintvagyok, azt tehetek amit akarok" testtartást, meg mellé a peckes kis farkincáját ahogy egyenesen az égnek mereszti Nagyon Boldog és egy szót nem szól, de mégcsak rájuk sem néz. Ellenben van egy németjuhász lány haverja, akivel kerítésen keresztül pusziszkodnak, meg a kerítés mellett rohangálnak le-fel, annyira édesek Wink

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Tigrissy írta:
Muha-klán írta:
Húúúúúúúúú ma kivittük Bounty babát az utcára sétálni,azt a felháborodást a részéről,amikor a többi kutya megugatta.Állt a hátán szőr ment volna neki a többi kutyának,asszem ezeket a sétákat sűriteni kell.Ugy veszem észre félelmében ugat.

Az utcán még egyáltalán nem volt eddig Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Szilvásvárad volt eddig az első utcai élménye de ott más kutya nem ugatta meg a keritésen keresztül,akivel meg a séta közben találkozott simán összeszagolt.

Hát akkor tényleg ráfér, hogy sétálgasson.
Rudolf nagyon belejött mostmár Vacitól sem fél (az avatáromban lévő kép is önkéntes volt, nem kényszerített Mosoly ), de ő is nagyon parázott az elején, pedig ő sétált, csak nem nagyon találkozott kutyákokkal.
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tigrissy írta:
Muha-klán írta:

Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:

Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 31. Kedd 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Rexona
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 23. Hétfő 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bizony, sok az idős ember, de sebaj! lol Jól gondoltad.
Vissza az elejére
Rexona jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Max001
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 23. Hétfő 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rexona írta:
Sziasztok! Úgy döntöttem, hogy mostmár leírom, miért is mérgelődöm mostanában folyamatosan "kicsiny városomban". Mivel Mérgelődés című topic nincs, ezért ide írom, hiszen a sétáltatáshoz kapcsolódik. Társasházban lakom, rögtön hozzá is teszem, hogy kiskutyám gyakran van anyukáméknál, ahol nagy udvar van, kertes ház, másik kutya is van,.........., tehát jól kifárasztja magát amikor megyek érte. Kell is neki, 9 hónapos, tehát jó nagy a mozgásigénye. Amikor ráérek, otthon vagyok, természetesen mindig velünk van. Ilyenkor ugyebár megiskell sétáltatni. Elég gyakran megyek vele. És most jön a lényeg: a szomszédok, és a közeli társasházban lakók, olyan gyűlölettel fogadják ezt a kiskutyát, hogy ez tűrhetetlen. Azért is írtam le mindezt, met ma 10 óra körül, vasárnap, amikor sok ember pihen, örül, hogy otthon van, itt még mindig bennünket figyelnek. Az erkélyről kiszólnak: vigyem innét a kutyát, ne jöjjünk erre......... . Múlt héten erre lettem figyelmes: (bocs, de leírom!)
- Vigye már innen ezt a rohadt kutyát! - kiabál 1 nő. Utána természetesen szépen elbeszélgettem vele, először is, ha gondja van köszönjön és utána beszéljünk..... . A legdurvább az, hogy itt eléggé elszaporodtak a macskák, erről is a kedves lakók tehetnek, mert esténként műanyag tálakban kirakják nekik a maradékot. Így persze, hogy idejárnak a macskák. Természetesen egyikük sem veszi magához a macskákat, csak úgy etetik, mert inkább nekik öntik oda a maradékot. Most akkor macska lehet, kutya nem??? Kíváncsi lennék melyik macskának van oltási könyve?? . Na jó.,ennyit erről. Egyépként én szeretek itt lakni, ahol lakom, csak hagyjanak békén, vagy rendesen szólítsanak meg ha gond van, hiszen ezt minden ember elvárja. A lényeg, hogy mi nagyon szeretjük a kutyánkat, hiszen családtag lett.
Ja, és tisztelet a kivételnek, mert vannak azért akik barátságosak a kis westihez.

Szia!
Olvastam a történetedet, és felháborítónak tartom hogy emberek képesek így viselkedni.. Ahogy leírtad a környéket ahol laktok, egyböl az jutott eszembe hogy valószínű sok idős ember lakik a környéken, ők imádják a macskákat etetni, és ők is szeretnek "leskelődni" is mivel van szabadidejük bőven, persze nem szeretnék senkit megbántani és tisztelet a kivételnek! Azért reméljük sikerül olyan helyet találnotok a közelben ahol nyugodtan sétálgathattok. Mi hál' istennek szerencsés helyzetben vagyunk, a kuytusunk még nagyon kicsi így csak a közös kertben sétálhatunk egyenlőre, de már a szomszéd házakból is jöttek üdvözölni Maxot, és a házbeliek is szeretettel fogadták, szóval sok az állatbarát lol
Vissza az elejére
Max001 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 22. Vasárnap 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies írta:
Volt azonban olyan hirdető is, aki jelezte, hogy neki nincs ellene kifogása, azonban a néhány lakásos társasház közössége a társasház alapító okiratában (!) kikötötte, hogy semmilyen állatot nem lehet a th. lakásaiban tartani!!!!!

Bár nem vagyok jogász, de az ilyenfajta kitétel szinte biztos, hogy jogszabály ellenes. Az állatvédelmi törvény ugyanis lehetővé teszi - a törvényben meghatározott feltételek mellett - mindenki számára az állattartást. A társasházi alapító okirat, vagy az SZMSZ pedig alacsonyabb szintű jogszabály, ergó nem állhat ellentétben a magasabb szintű jogszabállyal.

Az persze egy másik dolog, hogy bár jogilag tutira kikényszeríthető az állattartás - nem igen egészséges ilyen környezetben lakni. Embarassed
Jucus2
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 22. Vasárnap 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cookies írta:
Rexona írta:
.... Társasházban lakom, rögtön, ......... a szomszédok, és a közeli társasházban lakók, olyan gyűlölettel fogadják ezt a kiskutyát, hogy ez tűrhetetlen. ....

Tavaly albérletet keresgettem, s mint jó kislány, jeleztem, hogy van egy fenevad lakótársam.

Természetesnek találom, hogy eldöntse a tulaj, hogy akar-e kutyás albérlőt vagy sem.
Volt azonban olyan hirdető is, aki jelezte, hogy neki nincs ellene kifogása, azonban a néhány lakásos társasház közössége a társasház alapító okiratában (!) kikötötte, hogy semmilyen állatot nem lehet a th. lakásaiban tartani!!!!!

Azt hittem, hogy ez vicc.
de amikor lakásvásálás céljából nézelődtam, akkor nem egy helyen jelezték, hogy korábbi tapasztalataik alapján (építtetők, irodák) valóban kifoghatok olyan lakóközösségert, akik ezt valóban kikötik az alapítóokiratban.

Ezt sajnos csak igazolni tudom. Veszprémben is - az új lakónegyedekben inkább - egy hozzájárulást kell aláíratni az összes házban lakóval, hogy beleegyeznek a kutyatartásba. És több helyről hallottam már, hogy inkább ellenzik. Pedig még a kutya fajtáját és életkorát is bele kell írni. Érdekes, macseknál nem kellett ilyet aláíratni, mondván, hogy azt nem kell a lépcsőházban és a ház előtt sétáltatni. Szóval jópár helyen a kutyussal nem tudnak új lakást venni a vásárlók. Érdekes!

Jucus
cookies2
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 14

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 22. Vasárnap 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Rexona írta:
.... Társasházban lakom, rögtön, ......... a szomszédok, és a közeli társasházban lakók, olyan gyűlölettel fogadják ezt a kiskutyát, hogy ez tűrhetetlen. ....

Tavaly albérletet keresgettem, s mint jó kislány, jeleztem, hogy van egy fenevad lakótársam.

Természetesnek találom, hogy eldöntse a tulaj, hogy akar-e kutyás albérlőt vagy sem.

Azt hittem, hogy ez vicc.
de amikor lakásvásálás céljából nézelődtam, akkor nem egy helyen jelezték, hogy korábbi tapasztalataik alapján (építtetők, irodák) valóban kifoghatok olyan lakóközösségert, akik ezt valóban kikötik az alapítóokiratban.
cookies2 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rexona
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 22. Vasárnap 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Úgy döntöttem, hogy mostmár leírom, miért is mérgelődöm mostanában folyamatosan "kicsiny városomban". Mivel Mérgelődés című topic nincs, ezért ide írom, hiszen a sétáltatáshoz kapcsolódik. Társasházban lakom, rögtön hozzá is teszem, hogy kiskutyám gyakran van anyukáméknál, ahol nagy udvar van, kertes ház, másik kutya is van,.........., tehát jól kifárasztja magát amikor megyek érte. Kell is neki, 9 hónapos, tehát jó nagy a mozgásigénye. Amikor ráérek, otthon vagyok, természetesen mindig velünk van. Ilyenkor ugyebár megiskell sétáltatni. Elég gyakran megyek vele. És most jön a lényeg: a szomszédok, és a közeli társasházban lakók, olyan gyűlölettel fogadják ezt a kiskutyát, hogy ez tűrhetetlen. Azért is írtam le mindezt, met ma 10 óra körül, vasárnap, amikor sok ember pihen, örül, hogy otthon van, itt még mindig bennünket figyelnek. Az erkélyről kiszólnak: vigyem innét a kutyát, ne jöjjünk erre......... . Múlt héten erre lettem figyelmes: (bocs, de leírom!)
- Vigye már innen ezt a rohadt kutyát! - kiabál 1 nő. Utána természetesen szépen elbeszélgettem vele, először is, ha gondja van köszönjön és utána beszéljünk..... . A legdurvább az, hogy itt eléggé elszaporodtak a macskák, erről is a kedves lakók tehetnek, mert esténként műanyag tálakban kirakják nekik a maradékot. Így persze, hogy idejárnak a macskák. Természetesen egyikük sem veszi magához a macskákat, csak úgy etetik, mert inkább nekik öntik oda a maradékot. Most akkor macska lehet, kutya nem??? Kíváncsi lennék melyik macskának van oltási könyve?? . Na jó.,ennyit erről. Egyépként én szeretek itt lakni, ahol lakom, csak hagyjanak békén, vagy rendesen szólítsanak meg ha gond van, hiszen ezt minden ember elvárja. A lényeg, hogy mi nagyon szeretjük a kutyánkat, hiszen családtag lett.
Ja, és tisztelet a kivételnek, mert vannak azért akik barátságosak a kis westihez.
Vissza az elejére
Rexona jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
jegesmaci
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 17. Kedd 7:33    Hozzászólás témája: Séta Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ha van időd, akkor vidd le kaja előtt, amikor jól meg lehet mozgatni a kutyust - futás, labdázás, ..., és vidd le a kaja után, amikor inkább a levezető mozgás és a kisebb-nagyobb dolgok elvégzése lesz az aktuális.

Gondolj arra, hogy te sem szeretsz tele hassan rohangálni.

Nálunk ez bevált.
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 15. Vasárnap 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:
Szia! Sztem, amire Te gondolsz, az inkább a nagytestü kutyikra jellemzö , Wesztinél ilyent én még nem hallottam.

Zsuzsának valóban igaza van, Mosoly ezt az előbb elfelejtettem Embarassed
Vissza az elejére
Tisza
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 15. Vasárnap 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ezek szerint csak túl aggódtam... köszönöm a válaszokat.Mosoly
Vissza az elejére
Tisza jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 15. Vasárnap 8:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia! Sztem, amire Te gondolsz, az inkább a nagytestü kutyikra jellemzö és gyomorcsavarodásnak hívják. Nekem a wesztiken kívül van berni pásztorom is, és ez a dolog náluk fordul elö, ill. a náluknáll nagyobb testü, tehát kb. 70-90 kg-os fajtáknál(bernáthegyi, ujfunlandi, stb). A berni pásztort én sem viszem sétálni, de még a játék is tilos evés után, mert valóban könnyen megcsavarodik a gyomor és ez halálos is lehet. Wesztinél ilyent én még nem hallottam.
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 15. Vasárnap 8:12    Hozzászólás témája: Re: Sétáltatás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tisza írta:
Sziasztok,

lenne egy kérdésem (előre is bocs, ha butaság):

Sok helyen olvastam, hogy evés után nem szabad megfutattni a kutyákat, mert bélcsavarodásuk lehet. Viszont evés után kakilnak... A problémám az hogy evés után szeretném levinni (séta közben egy kis futás), viszont ha ilyenkor viszem le akkor bélcsavarodása lehet, ha evés előtt akkor meg nem fog kakilni, vagy otthon fog...

Biztos "túlpörgöm" a kutyatartásos problémákat, de pliiiiiz segitsetek!!!!Mosoly

Kaja utáni séta szaladgálással belefér.Kaja után hempergetni nem ajánlott.
Vissza az elejére
Tisza
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 15. Vasárnap 5:01    Hozzászólás témája: Sétáltatás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok,

lenne egy kérdésem (előre is bocs, ha butaság):

Sok helyen olvastam, hogy evés után nem szabad megfutattni a kutyákat, mert bélcsavarodásuk lehet. Viszont evés után kakilnak... A problémám az hogy evés után szeretném levinni (séta közben egy kis futás), viszont ha ilyenkor viszem le akkor bélcsavarodása lehet, ha evés előtt akkor meg nem fog kakilni, vagy otthon fog...

Biztos "túlpörgöm" a kutyatartásos problémákat, de pliiiiiz segitsetek!!!!Mosoly
Vissza az elejére
Tisza jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 17 / 17 oldal [419 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 15, 16, 17
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu