Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Dec. 10. Hétfő 11:27
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Tenyésztés vs. szaporítás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 23 oldal [566 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Következő
Szerző Üzenet
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 8:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

camaron írta:
És hogy nyomod el a cssírát? Azért mert regiszteres, attól még bárki viheti fedezni/fedeztetni a kutyáját és u.úgy folytatódik minden tovább. Az lenne az igazi, h ami ebet reglappal adnak el, ki lenne kötve az ivartalanítása, amit ellenőrizni kellene 6 hónapos korban. Mert ennek semmi értelme így.

Azt hiszem amíg a világ világ addig nem tudunk mit kezdeni a tk nélküli kutyákkal. Addig amíg ekkora a szegénység az országban mindíg lesz igény az olcsó papírnélküli kutyára is. Sír vagy nagyon szomorú Ezt nem lehet sajna megállítani. Főleg annak a tudatában, hogy a felvásárlók (kamionra) csak és kizárólag a papírnélküli kutyát keresik.

Amint régebben is írtam lehet, hogy egy rossz struccpolitika részemről, de úgy gondolom, hogy ezzel már azt kizárhatom, hogy a kennel nevem szerepeljen a törszkönyveken.

Próbáltam én is úgy eladni kölyköt, hogy felhívtam a gazdi jelölt figyelmét az ivartalanításra. Teljesen felháborodott. El sem jött ezek után megnézni a kicsiket.

Az ellenőrzést hogy gondoltad ? Mit teszel, ha nem ivartalanítja a kutyáját ?
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
camaron
növendék
növendék

Neme: Neme:Férfi Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Szióka!!!

Régen jártál erre!!!!!! Nagyon Boldog

Egyetem kész??? Vagy van még hátra????? integet

Van még ez az uccsó év. Most kevesebb órám van, de ami van az ilyen kutakodós, otthon elmerengős, önállóan tanulós.
Vissza az elejére
camaron jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szióka!!!

Régen jártál erre!!!!!! Nagyon Boldog

Egyetem kész??? Vagy van még hátra????? integet
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
camaron
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Viszont ha most én döntöm el, hogy ki tk-s, ki regiszteres, akkor a felelőség rám hárul, és csírájában el tudom nyomni.

És hogy nyomod el a cssírát? Azért mert regiszteres, attól még bárki viheti fedezni/fedeztetni a kutyáját és u.úgy folytatódik minden tovább. Az lenne az igazi, h ami ebet reglappal adnak el, ki lenne kötve az ivartalanítása, amit ellenőrizni kellene 6 hónapos korban. Mert ennek semmi értelme így.
Vissza az elejére
camaron jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:

Nem értem rosszkor voltál rossz helyen, és mégis meg vagy elégedve VérFarkasal.

Te írtad:
Amennyire én tudom, az ilyen kiskutyákat néha még olcsóbban is odaadja a mestertenyésztő a gazdinak, mint egy akárki más a "hibátlan" kölyköt.
Csak erre reagáltam.... mert én nem tapasztaltam az általad megfogalmazottakat Embarassed

Ezzel együtt imádjuk a büdös dögöt, de azt tapasztaltam, hogy a lekiismeretes gazdik többsége akkor is így van ezzel, ha a kutya (lett légyen az bármely "neves" kennel származéka): allergiás, keresztharapásos, rejtett heréjű, szőrproblémás, displáziás...... Embarassed a kérdés csak az: ők vajon ezt érdemelték-e ?!

McMonique írta:
Vagy drágán vetted ?

Hálistennek a pénz nem játszott szerepet, kint 450.- EUR-ért hoztak volna kutyát....... Magyarországról lol és itthon végül is valamivel kevesebbet fizettünk, mert végül is az itthoni vásárlás mellett döntöttünk, éppen azért mert kezdők és tudatlanok voltunk és szerettünk volna magunk mögött tudni egy biztos hátteret, támaszt, segítséget.

McMonique írta:
Mi a drága ? Vagy mi az olcsó ?

Szerintem minden drága amikor nem azt kapod amire számítasz vagy csak utólag derül ki, hogy ha azt akartad volna kapni amire számítottál, az bizony sokkal többe került volna Embarassed

McMonique írta:
Látod csak az a fontos, hogy Te a GAZDI meg legyél elégedve, és örömöd leld a kutyádban.

Ez így van. De tovább megyek: igyexem, hogy néha a kutyám is örömét lelje bennem lol Bár szerintem ebben a "versenyben" mindig Ő fog vezetni Wink
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
kami írta:

DE ha abból a mestertenyészetből csak ilyenekkel találkozik az ember az utcákon??? Én akárkivel találkoztam a városban, hát igen a kutyának kicsi ilyen, kicsi olyan baja van... ÉS nem átallottak egy CMO-s kutyával fedezési ajánlatot tenni nekünk!!!! Döbbent

(hozzáteszem már műtötték is vele a kutyát, és 10 éves... ja, erre a nő mondja, az csak az unokáknál jön elő... nem gond!!!) Döbbent

Ez nem értem Döbbent Tisztában van a kutyája súlyos gondjával, és nem tudja, hogy miaz ? Nem értem Szomorú

Valami mással műthették, CMO-t nem műtik. Szerintem. Embarassed

Hát szegényke nem volt egy agytröszt, kb annyit mondott, hogy vmi calcium szállítási zavara van (ami én úgy tudom hogy a CMO), ezért az állkapcsát meg kellett műteni. El van deformálódva az egyik fele. Még azt is megjegyezte, hogy a doki csodálkozott is hogy csak az egyik oldalon, mert mindkettőn szokott... Döbbent Összezavart

Amikor mondtam hogy nem köszönöm, ha már van delikvens, csak megjegyezte, hogy minek ez a nagy FLANCOLÁS!!!!! (mármint Rogerre!!!! Mosoly)
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 0:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
McMonique írta:
.......de némi iróniát érzek mondataidban.

Csak némi ?! lol Akkor jó lol A francia neveltetésem tiltaná, hogy esetleg belegázoljak valakinek a lelkébe lol (nem rád gondoltam Wink )

McMonique írta:
Amennyire én tudom, az ilyen kiskutyákat néha még olcsóbban is odaadja a mestertenyésztő a gazdinak, mint egy akárki más a "hibátlan" kölyköt.

Háááááááááááát, akkor én rosszkor voltam, rossz helyen....... a jelek szerint Embarassed

McMonique írta:
Viszont ez a kiskutya küllemében és idegrendszerében magasan übereli az akárki más kutyáját.

Ez így van ! VérFarkas a világ leggyönyörűbbje ! lol Legalábbis nekünk Embarassed

szerelem

Nem értem rosszkor voltál rossz helyen, és mégis meg vagy elégedve VérFarkasal.
Vagy drágán vetted ? Nem értem Embarassed

Mi a drága ? Vagy mi az olcsó ?

Látod csak az a fontos, hogy Te a GAZDI meg legyél elégedve, és örömöd leld a kutyádban.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 0:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:

DE ha abból a mestertenyészetből csak ilyenekkel találkozik az ember az utcákon??? Én akárkivel találkoztam a városban, hát igen a kutyának kicsi ilyen, kicsi olyan baja van... ÉS nem átallottak egy CMO-s kutyával fedezési ajánlatot tenni nekünk!!!! Döbbent

(hozzáteszem már műtötték is vele a kutyát, és 10 éves... ja, erre a nő mondja, az csak az unokáknál jön elő... nem gond!!!) Döbbent

Ez nem értem Döbbent Tisztában van a kutyája súlyos gondjával, és nem tudja, hogy miaz ? Nem értem Szomorú

Valami mással műthették, CMO-t nem műtik. Szerintem. Embarassed
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 23:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
De térjünk vissza az eredeti témához, van valami hasznos/fontos, amit még tudnom kell? McMonique írta, hogy a westie-s tenyésszemléről lemaradtam. Vidék is jó, ha nincs nagyon messze. Hogy készüljünk rá?

Nem tudsz sajna vidékre menni, mert a fajtaklub csak nagyon ritkán ad vidékre szemlét. Westiet csak pesten szemléznek.

Fedezéskor fel kell készülnöd mindenre, pl. : meg van a megfelelő partner valamelyik kanodhoz, akik addigra már megkapták a tenyészthető minősítésüket. lol
Szóval ott a két kutyus, kedődhet az eksönke. És mondjuk a te két éves westied marha nagy izgalmában nem csinál semmit, vagy végig jelöli a lakást, vagy Ő igyekezne, csak a szuka nem hagyja magát, stb.
Ilyen esetekben tudsz neki segíteni ? Jaaa te segítenél, csak akkor meg azért nem ugrál a szukára, mert zavarba jön.

Nem akarlak elkeseríteni, de Én még csak egy kant ismertem, aki annyira domináns volt, hogy be tudta a szukát fedezni.
Mi spec tanítjuk a fiúkat, és megadunk nekik minden segítséget, hogy számukra egy pozitív élmény legyen.
Tenyésztésbe 14 hónapos kortól lehet állítani a kanokat. Általában ilyen idős korra eredményekkel, uram bocsá junior champion címmel rendelkeznek, a tenyészszemle mellett. Ha úgy jön ki a lépés, és van a kanhoz megfelelő, gyakorlott szukám, akkor a meoe elnökségétől egyszeri alkalomra engedélyt kérve (és azt megkapva) 12 hónaposan fedezek először a kutyával. Nem biztos hogy ez összejön, de ez az a kor, amikor még képlékeny, könnyebben elfogadja a segítségemet, de már elég érett a párzáshoz. Aztán félre teszem a kutyát, és várok vele pár hónapot, amíg teljesen beérik, és igazi férfi lesz belőle. Ezek után már gördülékenyen tudunk együttműködni. Tudja, hogy számíthatrám, hogy segítek, és neki semmi baja sem eshet. Tudja, hogy miért jön a jószagú nő, és neki mit kell tennie.
Aztán ha megtörtént az aktus, akkor jön a fütyeszke fertőtlenítése, mert nem akarunk valami jó kis "kutyabajt" összeszedni.

A fedezés során fontos, hogy nehogy a kant negatív élmény érje, mert előfordulhat, hogy soha többé lányra nem néz. Negatív élmény lehet: szuka vissza kap, megharapja a kant, egy rossz mozdulat és meghúzódik a fütyeszke, ugrálástól meghúzódik a hátsólába stb.

Szóval ezeket jó ha tudod.

Cairn ügyben, mindenképp beszélj a tenyésztővel. Mivel Ő még fiatal nála több esélyt látok a sikeres akcióra. Viszont náluk nagyon kicsi a populáció, ezért lehet, hogy rokonokból áll az országos állomány.
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 23:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na ez jó kezdenek rendeződni a gondolatok. lol

Viszont bennem még káosz van. Én az egészet úgy kezdtem, hogy feltettem neked/nektek pár kérdést, melyekre még mindíg nem kaptam választ. Pedig nekem ezek fontosak lennének, hogy megértsem a szeretet túltengésben szenvedő fiús gazdikat. Szeretném megérteni, hogy miért gondolják hogy jó lesz a pasinak, ha egyszer, csak egyszer dughat. Döbbent

Azt hiszem mindenki, vagy legalább is az emberek 99%-a úgy veszi az első kutyáját, hogy még csak a gondolattal sem játszik, hogy valamikor tenyésszen, vagy komolyabban kutyázzon. Én sem. Soha nem gondoltam volna, hogy idáig vetemedek.

Én is az első kutyámat, állítólag (ez az egyik neves tenyésztő véleménye volt) egy kétes helyről vásároltam. Tény, hogy nem volt egy világgyőztes küllemében, viszont hihetetlen jó fej volt, hatalmas szívvel, öntudattal, egyéniséggel. Szóval ha Ő nem olyan kutyus amilyen, biztosan nem veszem meg a másodikat. Második kutyát már tudatosan vettük kimondottan kiállításra. Aztán szépen megindultunk a lejtőn. Szerintem az emberek többsége igy indul. Én is folyamatosan infarktust kaptam az árak hallatán. Én sem értettem a külömbséget. Sőt nem is láttam a külömbséget. Fogalmam nem volt tűzésekről, szögelésekről, felsővonalról, szőrminőségről, fejformáról, kondicióról, stb.
De azt hiszem, hogy egy kezdőnek, egy laikusnak nem is kell ehhez értenie.
Egy laikusnak azt kell belátnia, hogy nem szabad hazavinni a beteg, alultáplált, kéteseredetű, bűzös, reszkető kiskutyát. Nem szabad piacokon, csomagtartóból, vagy kartondobozból kölyköt venni. Nem szabad csak azért azt az adott kölyköt választani, mert ő éppen már hazavihető.

Érdemes várni, keresgélni. Nagyon sok jó kutya van a piacon. Csak meg kell találni.
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Betty!

Történetedet olvasva nagy adag deja vu-m támadt. lol Mintha csak rólam szólna. Én is azt gondolom, hogy a legtöbb ilyen ember nem elvetemült, csak tudatlan, bár a tudatlanság hihetetlen rossz dolgokat szülhet. Hja, minden kezdet nehéz. Az bizony igaz, hogy a többiek leharapták a fejemet, bár lássuk be, tettem is ennek érdekében. Mosoly Csak egy birkatürelmű ember (ez persze nem én vagyok) is be tud pöccenni egy pillanat alatt, ha lekapják a 10 körméről, és fogalma nincs, hogy miért. Szóval minden kezdet nehéz, lassan csak kiokosodom.
De térjünk vissza az eredeti témához, van valami hasznos/fontos, amit még tudnom kell? McMonique írta, hogy a westie-s tenyésszemléről lemaradtam. Vidék is jó, ha nincs nagyon messze. Hogy készüljünk rá?
Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:

Mint ahogy azt is, hogy vannak témák (és az egyik ilyen éppen a szaporítás) amikre nagyon "harap" a törzstagság Embarassed Ma már nem is nagyon.... azt hiszem többen már kicsit belefáradtak......

Én is túl estem ezen Wink , csak kicsit kedvesebb formában Nagyon Boldog ! Én épp kami-tól kaptam magyarázatot! Miért is ne keressek Zeuszkámnak csajszit.... Emléxem a válaszban benne volt: Nem felejtem Embarassed

Miért akarod,hogy több kutya legyen a menhelyeken?- hozzá teszem, én ezt azért kaptam,mert még arra is vetemedtem volna,hogy ne westi csaj legyen, valahogy úgy fogalmaztam,hogy mindegy csak csaj legyen!

Igen,igen fárasztó, az tény!! Valahogy pedig tudatnunk kell!!! Én is dolgozom az ügyön!

Zeuszkámnak www.westy.fw.hu
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Betty írta:
Bevallom nektek, kicsit megvagyok döbbenve, pedig én majdnem mindenkit ismerek, milyen vérebbé tudtok néha változni!!!

Pedig annyira, de annyira visszafogottak voltunk Embarassed lol Ugye ?! lol

Betty írta:
Ezt azért merem leírni,mert én is abszolút tanulatlan és buta voltam,mindenféle kutyás kérdésben:

Mivel igen hosszú ideje tagja vagy a kis kommunának ugyanakkor azt is tud(hat)od, hogy itt a nagy többség hozzád hasonlóan ment keresztül az "egyedfejlődésen".

Mint ahogy azt is, hogy vannak témák (és az egyik ilyen éppen a szaporítás) amikre nagyon "harap" a törzstagság Embarassed Ma már nem is nagyon.... azt hiszem többen már kicsit belefáradtak......
Betty
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Betty írta:

Amikor én Zeuszkámat vettem, ő volt az egyetlen aki már haza hozható volt, bár nem volt törzskönyve. Elmentem, megnéztem, utána olvastam mire kell figyelni egy kölyök kutyánál,azok stimmeltek így elhoztam.

Annyit még leírnék,hogy HÁLÁT ADOK AZ ÉGIEKNEK, hogy tudtatlanságom ellenére, bár nincs törzskönyve, és rossz a harapása(amit velem nem közöltek) más baja (lekopogom) nincs!!

Aki kutyát akar, én JÓ tenyésztőtől való vásárlásra buzdítom!

Ritka,amikor az ember szerencsés, és egészséges kutyát kap kevés pénzért!

Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Betty
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Rég nem voltam erre, most olvasgatom mik történtek...

Bevallom nektek, kicsit megvagyok döbbenve, pedig én majdnem mindenkit ismerek, milyen vérebbé tudtok néha változni!!!
Hozzá teszem mindenkinek igaza van, és bizony vannak, sőt több a hülye.....

Amíg ezeket a sorokat olvastam, a tenyésztésről és a fiú-lány kutya dologról volt szó.... végig csak arra gondoltam
"Te jó ég.... szerencsétlen honnan tudná ezeket a dolgokat" Ezt azért merem leírni,mert én is abszolút tanulatlan és buta voltam,mindenféle kutyás kérdésben:

(Kiskorom óta kutyabolond vagyok,és egy perc alatt rámjött hogy nekem pedig kutya kell, annyit tudtam hogy édesek és aranyosak és nekem kell egy, akkor még a westie-ről szó sem volt.)

amikor felhívtam pár tenyésztőt-szaporítót, elájultam milyen árak vannak,nem is értettem mi kerül egy kutyán ennyibe? Szemforgató
Telefonálgattam, azt sem értettem mire jó a törzskönyv, miért van különbség a törzskönyves és nélküli kutya között?

(Amikor én Zeuszkámat vettem, ő volt az egyetlen aki már haza hozható volt, bár nem volt törzskönyve. Elmentem, megnéztem, utána olvastam mire kell figyelni egy kölyök kutyánál,azok stimmeltek így elhoztam.)

Ezt azért írtam, le mert én így indultam neki a kutyázásnak, idő közben sok sok dolgot megtanultam, főleg tőletek. Én is akartam a kisfiúmnak kislányt találni....

Szerintem aki társat keres legtöbbször nem rossz ember, csupán nincs tisztában a dolgokkal, Ha rajtam múlna, ezeket a dolgokat iskolásoknak tanítattnám, hogy tisztában legyenek a tenyésztéssel, és az alapvető kutyás dolgokkal,ha már kiskorukban megtanulnák mi a helyes, és megértenék miért jobb egy drágább kutyus, miért fontos jó tenyésztőtől venni egy kiskutyát, miért nem szabad úton utfélen fedeztetni a fiúkat, talán idővel már nem is lenne igény az olcsó beteg kutyákra,és ha tudnák miért nem jó a fedeztetés avval sem próbálkoznának.

Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
.......de némi iróniát érzek mondataidban.

Csak némi ?! lol Akkor jó lol A francia neveltetésem tiltaná, hogy esetleg belegázoljak valakinek a lelkébe lol (nem rád gondoltam Wink )

McMonique írta:

Háááááááááááát, akkor én rosszkor voltam, rossz helyen....... a jelek szerint Embarassed

McMonique írta:
Viszont ez a kiskutya küllemében és idegrendszerében magasan übereli az akárki más kutyáját.

Ez így van ! VérFarkas a világ leggyönyörűbbje ! lol Legalábbis nekünk Embarassed
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
T.J. írta:
Különösképpen, ha mestertenyésztőtől, kisebb vagyonért is lehet venni, rejtett heréjű, rossz harapású kiskutyát Embarassed

Remélem nincs igazam, de némi iróniát érzek mondataidban.

McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Különösképpen, ha mestertenyésztőtől, kisebb vagyonért is lehet venni, rejtett heréjű, rossz harapású kiskutyát Embarassed

Remélem nincs igazam, de némi iróniát érzek mondataidban.

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bizony bizony. Nem akarok hülyeséget írni, de azt hiszem két éve az FCI kiadta körlevélben, hogy tenyészszemlén ki kell zárni az alergia jeleit mutató kutyát. Fajtamegjelölésnél többek között a wetiet is felsorolták.

Hát mit mondja, egyet sem láttam, hogy kizártak vón.

Viszont ez arra utal, hogy nem hazai gondal állunk szemben, hanem világ problémával.
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Nagyon nehéz nekik elmagyarázni, hogy ne vegye meg az olcsó kutyát, mert folyamatosan rohangászhat vele a dokihoz, stb.

Félreértés ne essék, engem cseppet sem zavarnak a nem túl jelentős küllemhibák (mi annó tudatosan és kifejezetten nem kiállítási vagy tenyésztési/szaporítási célra vettük), de mondjuk a here műtéttől szívesen megkíméltem volna VérFarkast Embarassed

A toklász/kullancs okozta problémákról - minden wesztis rémálmairól - egyetlen tenyésztő sem tehet. Ugyanakkor - bár nem vagyok a kérdés szagértője - azt gondolom, hogy az alergia hajlamos kutyák elszaporodásában a tenyésztők (is) felelősséggel bírnak. Ha csak a fórum volt/jelenlegi tagjainak a történeteire emlékszünk, akkor látható, hogy sajnos nagyon sok az ilyen-olyan allergiás kutymó, miközben a döntő többségük tenyésztőtől (nem szaporítótól) származott.

Szerintem.
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 8. Vasárnap 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Kedves McMonique!

Köszönöm a segítséget! Sikerült esetleg már megtudni valamit a tenyészszemléről?

Chili számára biztató hírek ! Sajna pontos dátumot nem tudok, de Budapesten lesz terrier tenyészszemle. Viszont oda wetiet nem lehet hozni.

Westieknek sajna már csak jövőre lesz szemle. Embarassed Tegnap volt Embarassed
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 8. Vasárnap 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem, nem, nem, Én egy kicsit másképp látom a dolgot. Eddig minden nálam született babára kiváltottam a tk.-t. Még arra is, akit hobbi célra adtam el, ilyen-olyan okok miatt. Viszont ezek a kutyák is magasan megfeleltek a tenyészszemle követelményeinek. Viszont én személy szerint a fajta alakulása miatt nem akartam, hogy tenyésztésbe kerüljenek. De mivel megfeleltek a tsz-én, ezért tenyésztésbe is állították őket. S lehetséges, hogy a későbbiekben egy marha nagy pofont osztottak a fajtának. Viszont ha most én döntöm el, hogy ki tk-s, ki regiszteres, akkor a felelőség rám hárul, és csírájában el tudom nyomni.

Igen, igen, igen, valószínű, hogy ezzel még fokozottabb lesz a papír nélküli kutyák száma. De lehet, hogy csak a saját lelkemet akarom megnyugtatni. Amit nem tudok, az nem fáj alapon. Amit nem látok a törzskönyveken az nincs. Most hogy ezt leírtam, látom ez csak egy strucc politika. Jaj. Vagy nem ?

Az az alapvető probléma, hogy hazánkban nagyon vacakul állnak az emberek, vagy a családok anyagilag. Nagyon nehéz nekik elmagyarázni, hogy ne vegye meg az olcsó kutyát, mert folyamatosan rohangászhat vele a dokihoz, stb.

Régen az volt a trend, hogy majd Ő megmutatja, hogy milyen szép kiskutyát vett ocsoért. Most meg, látják a külömbséget, de ha megszakad akkor sem tudja kifizetni a normál kutyát. Inkább lemond a papírrol, ezzel virágoztatva a szaporítókat.

tudod a remény hal meg utoljára. Én azért reménykedem, hogy idővel meg lehet magyarázni az embereknek, hogy miért ne vegyen ilyen kiskutyát.
Vissza az elejére
camaron
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 7. Szombat 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Igazából semmi értelmét nem látom a dolognak. Mert ha a tenyésztő kiállítási kutyának adja el, akkor mindenképp kiváltja a törzskönyvet. Ha nem - ahogy írtad - akkor nem váltja ki. Ha vki hobbikutyát vesz, az ha akarna ha nem, akkor se tudná sem kiállításra sem tenyésszemlére vinni a leírtak alapján. Ha meg pár év múlva úgymond "jóképű" kannak vagy szukának minősíti vki, akkor nem fogja felvenni a tenyésztővel a kapcsolatot hogy ugyan már váltsd ki a tk-t, hanem elviszi fedeztetni vagy fedezni az ebet. Úgyhogy ez egy nagy ötlet megint, ami semmire sem jó.

Vegyük ezt a példát amin a vita kirobbant.
Van egy hobbikutyám reglappal. Megyek az utcán és több ember mondja h milyen szép és aranyos, én ezen felbuzdulva elhatározom h szex lesz. Ha a fórumhoz fordulok, lehet h lebeszélnek és elküldenek tsz-re meg kiállításra, akkor valszínű felveszem a kapcsolatot a tenyésztővel és kikérem a véleményét és a tk-t. De ez a kevesebb. A többség azt teszi h keres egy ellenkező nemű kutyát és hajrá. És mind1 h van-e raglap vagy nincs semmi.

McMonique írta:
MEOE azt tervezi, hogy bevezetik a regisztrációs lapokat. Az lenne a dolog célja, hogy minden fajtatiszta kiskutyának legyen származási lapja. Azt gondolják, hogy a tenyésztők azért nem váltanak ki tk.-t, mert nagyon drága.
Ebben biztosan van valami, de szerintem nem ez a fő indok a tenyésztők részéről. Egy fajta érdektelenség, a hazai piac pénztelensége stb. Szóval szerintem aki eddig sem váltot ki törzskönyvet, az ezután sem fogja. Viszont én nagyon örülök neki.
Jelenleg adás-vételi szerződéssel adom a kiskutyákat, melyben újabban beleraktam egy pontot, miszerint a hobby célra vásárolt kutya nem állítható tenyésztésbe. Na már most, hiába kötöm ki ezt a feltételt, nem tudom ellenőrizni, hogy mi lesz 1 vagy két év múlva a kutyával.
Viszont ebben az esetben, én mint tenyésztő el döntöm ki az akit tenyésztésre, ki az akit hobbira adok el. A hobbi kutyának nem váltok törzskönyvet, csak egy regisztert. Azzal késöbb nem lehet elvinni sem kiállításra, sem tenyészszemlére. Viszont ha mégis jó lesz a kutya felnött ként, meghagyja a meoe nekem a lehetőséget, és a regiszter ellenében válthatok rá törzskönyvet. Ez a jog a tenyésztőé, a gazda nem válthatja ki a törszkönyvet !

Ez egy nagyon apró lépés, de pl. csak azért mert a kennel nevemet viseli a kutyus nem kell tenyésztésbe állítani. Ez már valamilyen szinten jó.
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 7. Szombat 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves McMonique!

Köszönöm a segítséget! Sikerült esetleg már megtudni valamit a tenyészszemléről? Elkélne a segítség, mivel találtunk egy kis hölgyet nász céljából, de csak akkor akarjuk Roccót involválni, ha megvolt a tenyészszemle és minden rendben. Bár egyetlen tipikus westie problémánk sincs, mint pl. félheréjűség vagy allergia, de azért nézze meg egy szakértő. Ez így ok? Vagy van valami még, amit át kell gondolnunk?

Chili ügyében pedig Évával fogok tanácskozni, úgyis aktuális egy "rokonlátogatás". Más cairn tenyésztőt pedig nem ismerek.

Jagd ügyben én sem vagyok kompetens, sajnos a kedvesem kutyáját, Betty-t már csak akkor volt alkalmam megismerni, amikor vittük elaltatni az állatorvoshoz. Utána mindketten jót bőgtünk.Szomorú

Az alfahím szerepét Chili már így is magának akaja - eleve sokkal erősebb és energikusabb, mint a westie-k - így az első kufirc joga mindenképpen Rocco-t fogja megilletni.
Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
McMonique írta:
Kár, hogy vége.....

Reméltem, hogy egy jó kis eszmecsere alakulhat ki a hazai tenyésztésről, barkácsolásról.

Sziasztok!

Ha rajtam múlik, akkor folytathatjuk bátran! Kanok terén tényleg nincsen mélyreható tapasztalatunk, én még csak két éve vagyok kutyás, a kedvesemnek 16 évig volt Jagdterrierje, de szuka. Tényleg, nem akar senki Jagdterrierekről beszélgetni? Nincs igény véletlenül alfórumra?

Szóval, köszönöm a sok ötletet, jótanácsot. Abban tudtok segíteni, hogy Roccót hová vihetném tenyészszemlére? Ő a kétéves westie-nk. Chilivel (ő a 11 hónapos cairn) még várjak? Vagy már érdemes azért szemlére vinni? Ezzel a cairn-nel olyan nehéz dolgunk van, alig ismerik, alig tenyésztik. Pedig annyira édes. Szerencsétlen állat megette egy sípoló sünilabda felét, úgyhogy most röntgenre járunk, meg kontrasztanyagot inni. De már jól van, csak diétázik.Mosoly Az egyébként normális, hogy az ember szerelmes a kutyájába? A párom azt mondja, igen. De ennyire?Mosoly
Még egyszer bocsánat, hogy gyökér voltam és a hülye helyesírással cseszegettelek titeket. Anyám magyartanár, úgyhogy ez nálunk szakmai ártalom. Apukám meg orvos. Na, az se jobb...Mosoly
Üdv: Imola

Jagdhoz nem tudok hozzá szólni. Én mindíg döbbenten nézem Őket. Számomra túl energikus az a fajta.

Tenyészszemlének utánna nézek ! Ha a "kicsi" betölti a 12 hónapot akkor viheted +- két hét.
Véleményem szerint tanácskozz a cairn tenyésztővel is, hogy mi a véleménye a kutyádról, van e értelme megpróbálni. Illetve tud e segíteni az első nász összehozásában.

Illetve gondold végig a nálatok lévő hierarchiát. Nehogy megforduljon a rendszer, és esetleg a fiatalabb az első "ficcentés" után magának akarja a vezérszerepet, mert az további konfliktusokat válhthat ki a fiúcskák között.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 22 / 23 oldal [566 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu