Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Júl. 20. Péntek 11:37
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Tenyésztés vs. szaporítás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 21 / 23 oldal [566 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 19, 20, 21, 22, 23 Következő
Szerző Üzenet
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

...a nagy nosztalgiázásban észre sem vettem, hogy kezdjük bomlasztani a topikot..lassan áttérhetnénk a "Út a Westiehez, avagy ki hogyan lett Westie-gazdi" topikba Wink

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Karácsonykor megleptem páromat egy 5000 db-os puzzle-val. Ez pont 10. hónapja rakosgatta a földönfekve.

Hihi, ez vicces, nálam hasonló volt. Nagyon Boldog Én is karácsonyra kaptam egy 5000darabos kirakót, a párizsi Sacra Coure van rajta... (első közös kirándulásunk párizsba volt, és annak az emlékére...) Én is nagy bőszen nekiálltam kirakni, a földön, a parkettán, mert csak ott volt összefüggő felület. De ugye egyetem, meg rohangálás haza szülökhöz hétvégén, nem volt időm csak néhanéha rakocsgatni...így lassan haladt. Forti mikor hoztuk, április 8án már minden kész volt csak az a szép kék ég volt hátra...nekem az a legnehezebb, a sok egyszínű kék...végül összeszedtem a darabokat, féltem hogy a kutyus lenyeli, vagy elcsúszik rajta, vagy kárt tesz benne...
Seperc alatt a kirakó helye átavanzsált illemhellyé: (a papírok helyén volt a kirakó Nagyon Boldog ..)

azóta sem álltam neki újra...itt lenne az ideje Wink

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szóval éjszaka jött a produktum, olyan szinten összefosta szegény kutya puzzlet, hogy azonnal ki kellett dobni az egészet. 10 havi munka azonnal a kukában landolt.

Jaj, ez nagyon aranyos sztori. lol Nekünk is van egy kedvenc sztorink, amit fel szoktunk emlegetni. Elhoztuk a kutyát, eltelt pár nap, és egyedül maradtam otthon a kiskutyával, életemben először. Rocco leült elém, és elkezdett baromi hangosan és utálatosan ugatni, még morgott is. 15 perc után annyira befostam tőle, hogy felhívtam Zolit, és majdnem sírva mondtam neki, hogy: "Gyere haza azonnal, baj van, a kutya vagy beteg, vagy gonosz!" Szegény lélekszakadva rohant haza... lol
Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Úgyhogy Rocco még kerítő is.Mosoly

Ez nagyon tetszik nekem lol
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ühm..ez szerintem nem a legszerencsésebb példa Mosoly hisz ott ők is Istent játszottak. Nem is akármennyire...Nem hagyták, hogy a természet, az idő döntse el valaki alkalmas e vagy sem a fennmaradásra. Simán ledobták, ha túl kicsi volt valaki..és mi van ha csak későn érő típus? Összezavart[/quote]

Hát Spártában azt nem várták ki. Arrafelé az élet nagy ajándéka lehetett az öregség.Mosoly
Én is a páromtól kaptam a kutyát, csak nem úgy, ahogy te. Mikor mi összejöttünk, nekem még sosem volt kutyám, neki viszont igen, csak a kutya otthon lakott a szülőkkel. Mikor már egy ideje jártunk, a kutyát el kellett altatni, 16 éves volt, nagyon beteg. Én már akkor mondogattam, hogy vegyünk kutyát, de Zoli még meg akarta gyászolni Betty-t. Miután letelt a "gyászév", megvettük Roccót. Ha Zolival nem találkozom, sosem váltom valóra az álmomat. Ráadásul akkoriban éppen szakítottunk, úgyhogy a tenyésztőhöz Zoli csak szimpla barátként kísért el, aztán ahogy a kutya beköltözött, jött vissza ő is, persze csak pár napra, az elején besegíteni, aztán ott maradt, és azóta is együtt vagyunk. Úgyhogy Rocco még kerítő is.Mosoly
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
Szerintem azért ebben nagy segítségre volt a westie imádnivaló természete Nagyon Boldog

Ez természetes, csak Shilának köszönhető. De az is, hogy így elfajzottunk. lol

Shila első nálunktöltött éjszakája:

Karácsonykor megleptem páromat egy 5000 db-os puzzle-val. Ez pont 10. hónapja rakosgatta a földönfekve. (Kicsi lakás, máshol nem fért el). Nagy sokára döntés, kutya jöhet. Elmentünk, megvettük.
Haza értünk, természetesen jó magyar szokás szerint azonnal feltéptük a hűtő ajtaját, és a hat hetes kutyával megetettük az egész havi adagját. Természetesen sonkából, rántotthúsbó, s egyéb finomságból.

Szóval éjszaka jött a produktum, olyan szinten összefosta szegény kutya puzzlet, hogy azonnal ki kellett dobni az egészet. 10 havi munka azonnal a kukában landolt.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Aztán mostanra már belőle is sikerült kutyást csinálni. Már Ő sem tudna kutya nélkül élni. lol Szóval sikerült teljesen megfertőzni lol

Szerintem azért ebben nagy segítségre volt a westie imádnivaló természete Nagyon Boldog
Az én párom sem kutyás, annak ellenére, hogy vidéken nőtt fel. Félt a kutyáktól..sosem felejtem el mikor Fortival először találkozott, alig mert mozdulni, nehogy a kutya megharapja Nagyon Boldog (hozzátartozik a sztorihoz, hogy kisgyereként egy kisebb kutya megharapta, az orvos meg beletörte az injekcióstűt mikor kapta a tetanuszt..szal nem fűződött kellemes élmény a kutyákhoz) Aztán jöttem én, és velem együtt kapott egy kutyát is Nagyon Boldog Mostanra olyan nagy haverok, hogy nem múlhat el nap, hogy ne bunyózzannak egy jót a szönyegen...és természetesen Ő hívja esténként Fortit, hogy jöjjön csak fel közénk aludni... Nagyon Boldog Én ezt teljes mértékben Forti ellenállhatalan jellemének tudom be Wink Ha Ő nincs, én tuti nem győzöm meg, hogy kell kutya. Mostmár ott tartunk, hogy 1-2éven belül jöhet Forti Junior Wink ..aztán ha esetleg nyerünk a lottón, akkor beindulhat a nagy ház, sok kutya projekt lol de ez persze csak álom...
Érdekes amúgy, hogy gyereként én is féltem a kutyáktól. nagyon. Aztán egyszercsak 20éves fejjel bekattantam, hogy nekem kutya KELL...a család hülyének nézett, sosem volt kutyánk, szülöknek sem volt gyerekkorban sem, örökké panellakók voltunk, de én akkor is úgyéreztem, hogy kell ahhoz hogy teljes legyen az életem... 2 évet vártam rá, készültem, olvastam, kérdeztem, tanultam...elég sok idő..de én legalább elmondhatom, hogy nem az első szembejövő kiskutyát vettem meg. Mosoly najó..azért ez nemteljesen így van... Forti és testvérei voltak az első kölykök akiket láttam, és szerelem volt első látásra. Hallani sem akartam róla, hogy máshova is elmenjünk, máshol is megnézzük, esetleg gondoljuk át...lelki beteg lettem. szerencsére nem sokáig tartott, az akkori párom titokban elment és lefoglalózta. Életem egyik legnagyobb ajándéka. Sajnos a kapcsolatunk addigra már romokban volt, egy kiskutya sem menthette meg (sőt), de akkor is örökké hálás leszek hogy megkaptam tőle Fortit.

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Írtad, hogy a mogyorózásnál már rögtön el lehet bukni. Az gáz, ha Rocco egyik heréje kisebb, mint a másik? De megvan mindkettő. Fogsorunk se keresztharapásos.

Ha nem heresorvadásos akkor nem gáz. Viszont ha az egyik mogyoró vagy borsó nagyságú (nagyon sarkalatos vagyok) a másik mint egy dió. Akkor az gáz.
Harapásnál nem csak kereszt harapás van, hanem alul harapás, felül harapás, forbeisz (ezt lehet hogy nem igy kell írni), lehet tétes harapás, s ha I fog hiányzik az is kizáró ok.
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Egyértelmű, Istent játszunk. De nemcsak állatokon, hanem embereken is, és sajnos egyre inkább. Egy sima Taigetosz vizsgán már csak nagyon kevesen mennének át. Engem pl. első körben hajított volna le a vének tanácsa. Mosoly Az ottlakók nem véletlenül ma is a világ egyik legegészségesebb népei.

ühm..ez szerintem nem a legszerencsésebb példa Mosoly hisz ott ők is Istent játszottak. Nem is akármennyire...Nem hagyták, hogy a természet, az idő döntse el valaki alkalmas e vagy sem a fennmaradásra. Simán ledobták, ha túl kicsi volt valaki..és mi van ha csak későn érő típus? Összezavart

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Egyébként én is úgy vagyok a kutyával, mint te. Amikor Roccót vettük - szerintem egyébként kétes helyről - még azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák a kutyát, milyen fajták vannak, észre se vettem őket az utcán. Csak azt tudtam, hogy nekem kell egy kutya. Gyerekkorom óta. Mindenáron. Mindenki le akart róla beszélni, hogy ennyi gond, annyi pénz, amannyi probléma, de én hajthatatlan voltam. Csak annyit tudtam, hogy egy vendégségben az ölembe ugrott és arcon nyalogatott egy édes fehér kutya, név szerint Kevin, mondták róla, hogy valami westie, és onnantól bekattantam. Elhoztuk a kutyát. 4-5 hónapra lenyugodtam, aztán - vesztemre - rábukkantam a neten a cairn-re. Akkor megint bekattantam. Párom szilveszter este rábólintott a projektre. Január 1-jén már lapozgattam is a Kutya magazint lol , pár napra rá már le is foglatuk a kutyát, majd elhoztuk. És az őrület azóta is tart. Azóta tonna mennyiségű képet készítettem róluk, órákat tudok róluk beszélni, nézni őket, velük lenni, csomó kutyással összebarátkoztam, és kesergek, hogy nem lettem állatorvos, mert akkor egész nap állatokkal lehetnék. Itt mindenki ennyire gáz, mint én? lol

Én mindíg kutyás voltam, aztán gondok jöttek életemben, s nem volt kutyám. Aztán pasi jött az életembe, akinek meg nem volt soha kutyája. Összeköltöztünk paival. Egy éven keresztül, mondogattam, hogy kutya kutya kutya. Eleinte elzárkózott ilyen olyan ürüggyel, aztán látta hogy hajthatatlan vagyok. Csicseregtem, tudományos alapokon elmagyaráztam, kérleltem, mindeféle női praktikákat bevetettem, csak lehessen kutyám. Aztán feladta, én győztem. Egy átbulizott, kissé mámoros éjszaka hazamentünk, és kimondta a mámorító igent. VEHETEK EGY KUTYÁT. Én természetesen már addigra teljesen képben voltam, hisz egy évem volt a fajtaválasztás szempontjából. Rengeteget utánna olvastam, kizárásos alapon maradt a westie. Beszélgettem tenyésztőkkel, és sikerült egy gazdát is találnom a környezetünkben. Szóval tudtam, hogy westiet akarok. Ez 12 éve volt. Akkor a kétes helyen árult kutya másfélhavi fizetésembe került.
Szóval mámoros éjszaka, igen kimondva, pénz a zsebemben. S közöltem a kissé spicces párommal, hogy van pár óránk aludni, mert reggel indulunk vidékre elhozni a kiskutyát. Hát mit mondjak szólni sem tudott szegény.
Én annyira biztos voltam az igenben, hogy akkorra már besokal a párom a nyaggatásomtól, és beadja a derekát, hogy megbeszéltem a tenyésztővel, hogy vasárnap délelött megyünk a kislányért.

Aztán mostanra már belőle is sikerült kutyást csinálni. Már Ő sem tudna kutya nélkül élni. lol Szóval sikerült teljesen megfertőzni lol

Igaz az Ő szívecsűcske az fekete és nem fehér mint az enyém.
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Egyértelmű, Istent játszunk. De nemcsak állatokon, hanem embereken is, és sajnos egyre inkább. Egy sima Taigetosz vizsgán már csak nagyon kevesen mennének át. Engem pl. első körben hajított volna le a vének tanácsa. Mosoly Az ottlakók nem véletlenül ma is a világ egyik legegészségesebb népei.
És nemcsak az a baj, hogy az emberek emberfejjel gondolkodnak, hanem az, hogy a legtöbben csak saját magukból indulnak ki, nekik mi lenne a jó, és az érem másik oldalát vagy nem nézik, vagy azt sem tudják, hogy van ilyen. Így nemcsak állatok bőrébe nem tudnak bújni, hanem más emberekébe sem. És meggyőződésem, hogy aki egy állatot képes bántani, az igenis gonosz ember, aki emberrel is meg tudja/fogja tenni ugyanezt. Na, ennyit az emberekről. Hülyék. Az állatok sokkal jobb fejek.
Írtad, hogy a mogyorózásnál már rögtön el lehet bukni. Az gáz, ha Rocco egyik heréje kisebb, mint a másik? De megvan mindkettő. Fogsorunk se keresztharapásos. A szemlére nagyon jóképű lesz, szombaton megyünk kozmiba.
Vissza az elejére
JEEM
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lehet, hogy csak nekem újdonság a dolog, de most találtam rá Csányi Vilmos Bukfenc és Jeromos című könyvére, két nap alatt kiolvastam, nagyon tetszett. Ő is foglakozik ebben a fajták leromlásával is.
Upsz, lehet hogy ezt inkább a kultúra rovatba kellett volna írni Szemforgató
Vissza az elejére
JEEM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
JEEM
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
McMonique írta:
kami írta:
Imo írta:
és kesergek, hogy nem lettem állatorvos, mert akkor egész nap állatokkal lehetnék. Itt mindenki ennyire gáz, mint én? lol

NEkem ugyan ez a gondom... de hogy vissza nem ülök az iskolapadba nappalira az tutifix... Szomorú
Pedig fél év vegyészmérnök szak után talán még át is vettek volna valahová... már mindegy...

Jaj mán ! Fiatalok vagyotok, Ti még válthattok !!!! Bioszból, és kémiából kell az emeltszintű érettségit megcsinálni ! S máris jók vagytok. Lányok hajrá !

Az tény, de most a szakma helyett a kontinensváltás mellett döntöttem! Mosoly UFF!
Elvileg NOVEMBER 13! lol lol lol

Húú, ez tényleg izgi! Hány gyereked lesz? Remélem minden a lehető legjobban alakul majd! lol (azon a kontinensen is tuti van valami állatorvosi egyetem, ha megunod a gyerekeket Összezavart lol )
Vissza az elejére
JEEM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:

Az tény, de most a szakma helyett a kontinensváltás mellett döntöttem! Mosoly UFF!

Ez nagyon izgi Razz
Sámlinak találtál megörző gazdit ?
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Sokat gondolkodtam az általad feltett kérdésen/kérdéseken, és arra jutottam, hogy az emberek a szaporítás dologban abszolúte emberfejjel gondolkodnak, és sokan azt hiszik, hogy ha a kutya legalább egyszer kufircol, az már tök jó neki (mert az embernek is jólesik, ugye), illetve hogy az ivartalanítás felér egy min. kerékbetörés szintű kínzással, mivel ezt is személyes ügyként élik meg, azaz gondolatban magukat fosztják meg férfiasságuktól/nőiességüktél, és ez emberi ésszel valóban elborzasztó gondolat. Talán ez a válasz a kérdésedre, nem?

Igen igazad van, mindenki emberfejjel gondolkozi, pedig ez az állatok esetében helytelen. Az állatok fajfentartás céljából párosodnak, míg az ember inkább az örömszerzést célozza meg.

Az állatvilágban sem párosodik mindenki. Ott is csak az alfa hím és nöstény párosodik, nevel kölyköket.

Én ezen már nagyon sokat gondolkoztam, és arra jutottam, hogy amikor tenyésztünk/szaporítunk akkor egyszerűen Istent játszunk. Van e jogunk beleszólni a szaporodásba ?

Most csak gondolj arra, ha van egy stabilan császáros szukád, aki nem tud spontán megszülni. Az már első körben kihullana a vadonban. Ha még egy kan be is fedezi, a szülésbe belehalna. Azonnal szelektálódik. Mi mit csinálunk ? Szaladunk a dokihoz, hogy császározza meg. Viszont azt nem mindenki akarja tudomásul venni, hogy ez öröklődik, ha nem is elsőgenerációban, de unoka szinten biztos lejön az újabb császáros szuka.
És most említhetném a többi betegséget is, amit mi kisistenek akarunk kijavítani. Inkább kevesebb mint több sikerrel.
Aztán itt vannak a divatirányzatok. Egyszer a kicsikutya, aztán meg a nagy méretű kutya a divat. Ezt sem értem igazán mivel a standard rendelkezik egy magasságról. Anno ugye minden fajtát valami funkció elvégzésére tenyésztett ki. Westiet ugye kotorék munkára. Ha túl kicsi és csontalan a kutya nem tudja kihozni a prédát a kotorékból. Meg ha jön egy jóvágású róka és azt mondja neki, hogy HU, az a szerencsétlen még össze is csinálja magát félelmében. Viszont a túl nagy kutya meg nem fér be a kotorékba. Tehát nem kell egy hegyomlásnak sem lennie. Szemforgató
Aztán van akinek semmi más nem fontos, csak az, hogy rövid legyen a kutya háta. (magán vélemény: igen valóban extra rövidek a kutyái, de már egyik sem tud menni, csoszognak, bicegnek a körben, két méter után ki vannak fulladva) Standardra állítva gyönyörűek ezek a kutyák, és semmi több. Pedig a standard azt írja, hogy lehető legrövidebb legyen a hát, de a szabad mozgást nem zavarhatja.

Nagyon nagya külömbségek vannak a földrészek között is, teljesen más egy amerikai, és teljesen más egy európai kutya.

Egyébként én a szukák kipakolásának vagyok a híve. Szerintem ezzel lehetne megállítani a nem kívánt szaporítást. De ugy erre senkit nem kötelezhetsz, nem "törheted kerékbe" a kutyáját és a gazdi lelkét.
Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
kami írta:
Imo írta:
és kesergek, hogy nem lettem állatorvos, mert akkor egész nap állatokkal lehetnék. Itt mindenki ennyire gáz, mint én? lol

NEkem ugyan ez a gondom... de hogy vissza nem ülök az iskolapadba nappalira az tutifix... Szomorú
Pedig fél év vegyészmérnök szak után talán még át is vettek volna valahová... már mindegy...

Jaj mán ! Fiatalok vagyotok, Ti még válthattok !!!! Bioszból, és kémiából kell az emeltszintű érettségit megcsinálni ! S máris jók vagytok. Lányok hajrá !

McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo kedves!

Akkor ezt gyorsan pótolni kell. Mármint az átiratást.

Nem kell előre regisztráltatnod a tsz-re. Csak egyszerűen oda kell menned papírokkal, kutyával.

Illik elötte megkozmetikáztatni a kutyát. Tiszta rendezett szőrzettel illik bemutatni a drágát.

Érkezési sorrendben hívják be a kutyákat a bírálati körbe, egyesével. Fel kell tenned a kutyust az asztalra (mint egy kiállításon). Ott végig tapogatják, végignézik, feje tetejétől, a farka végéig. Kanoknál kapásból a herét és a harapást nézik előszőr, mert ez a két dolog kizáró tény. Ha ezek nem stimmelnek, akkor a bírálatot nem is folytatja a bíró. (Gondolom az irnokot kímélik meg ezzel)
Ha ez a két alapvető dolog stimmel, akkor minden porcikáját átnézik a blökinek, és ezt egy t6öbbpéldányos bírálati lapra regisztrálják. Amikor asztalra rakod, akkor állnia kell a kutyának, lehetőség szerint standardra állítva. Nyilván ez nem mindenkinek, nem mindíg sikerűl. Nyilván ez nem jelenthet gondot. Ezek után földre le, és meg kell mozgatni a kutyát, ekkor a mozgását nézik, illetve a temperamentumát.

Ezek az adatok is a birálati lapra kerülnek. Ha jó benyomást kelt a kutya és nincs súlyos gond, akkor megkapja a tenyészthető minősítést.
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
Imo írta:

Ha ez nem megy, akkor kéretőzzetek be kedvenc dokibácsitok rendelőjébe, hogy szeretnétek nála kicsit lábalatt lenni. Természetesen csupa szeretetből. Vannak néhányan, akik örülnek az ingyen segítségnek. Ha másra nem is, de a kutyust asztalra segíteni, géppe beírni az adatokat stb. magán menhelyeken is örülnek a segítségnek. Hajrá hajrá hajrá
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:

Hát én se. Harmincévesen már ez a hajó elment. Már, hogy én vagyok 30, te még szörnyen fiatal vagy. lol Viszont te még esélyes lehettél volna. Én újságírást tanultam, és mai napig nem tudok kémiai egyenletet rendezni. Pedig egyszer apukám (orvos) elhatározta, hát megtanít, de már ott elvesztettem a fonalat, hogy minden magyarázat nélkül pillanatok alatt lerajzolta a hákettőót ,és mikor rákérdeztem, hogy hogy is volt ez, akkor azt mondta, hogy ez azért van így, mert az oxigén vegyértéke hat (asszem), és ez köztudott. Mondtam neki, hogy ez semmiképpen nem lehet köztudott, mert én pl. nem tudom. Mosoly Mondjuk ő az az őrült zseni típus, tehát lehet, hogy nem nála kellett volna korrepetálódni...
Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:

Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Meg van a megoldás.
Lesz MKSZ tenyészszemle, ott a westiet is elbírálják. Időpnt: október 29. Helyszín: Bp. Népliget Strázsa KKI
TSZ bírálati díj azt hiszem 3500.-Ft/ kutya. Ha MEOE tag vagy ! Ha nem akkor a duplája.
Vidd magaddal a kutya törzskönyvét !

Nagyon köszi! Fúúú, most jutott eszembe, hogy a tulajdonos neve a mai napig nem lett átiratva a szükséges papíron, úgyhogy hivatalosan nem én vagyok a tulaj, ezt pótolni kell, fene a hülye fejemet...Szomorú
Mi történik egy tenyészszemlén pontosan? Mire készüljünk? Kell előre regisztráltatni magunkat vagy egyszerűen csak menjünk oda? Olvasgattam erről az Interneten, hát, nem tűnik valami egyszerűnek.
Sokat gondolkodtam az általad feltett kérdésen/kérdéseken, és arra jutottam, hogy az emberek a szaporítás dologban abszolúte emberfejjel gondolkodnak, és sokan azt hiszik, hogy ha a kutya legalább egyszer kufircol, az már tök jó neki (mert az embernek is jólesik, ugye), illetve hogy az ivartalanítás felér egy min. kerékbetörés szintű kínzással, mivel ezt is személyes ügyként élik meg, azaz gondolatban magukat fosztják meg férfiasságuktól/nőiességüktél, és ez emberi ésszel valóban elborzasztó gondolat. Talán ez a válasz a kérdésedre, nem?
Egyébként én is úgy vagyok a kutyával, mint te. Amikor Roccót vettük - szerintem egyébként kétes helyről - még azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák a kutyát, milyen fajták vannak, észre se vettem őket az utcán. Csak azt tudtam, hogy nekem kell egy kutya. Gyerekkorom óta. Mindenáron. Mindenki le akart róla beszélni, hogy ennyi gond, annyi pénz, amannyi probléma, de én hajthatatlan voltam. Csak annyit tudtam, hogy egy vendégségben az ölembe ugrott és arcon nyalogatott egy édes fehér kutya, név szerint Kevin, mondták róla, hogy valami westie, és onnantól bekattantam. Elhoztuk a kutyát. 4-5 hónapra lenyugodtam, aztán - vesztemre - rábukkantam a neten a cairn-re. Akkor megint bekattantam. Párom szilveszter este rábólintott a projektre. Január 1-jén már lapozgattam is a Kutya magazint lol , pár napra rá már le is foglatuk a kutyát, majd elhoztuk. És az őrület azóta is tart. Azóta tonna mennyiségű képet készítettem róluk, órákat tudok róluk beszélni, nézni őket, velük lenni, csomó kutyással összebarátkoztam, és kesergek, hogy nem lettem állatorvos, mert akkor egész nap állatokkal lehetnék. Itt mindenki ennyire gáz, mint én? lol
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 9:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
McMonique írta, hogy a westie-s tenyésszemléről lemaradtam. Vidék is jó, ha nincs nagyon messze. Hogy készüljünk rá?

Meg van a megoldás.

Lesz MKSZ tenyészszemle, ott a westiet is elbírálják. Időpnt: október 29. Helyszín: Bp. Népliget Strázsa KKI

TSZ bírálati díj azt hiszem 3500.-Ft/ kutya. Ha MEOE tag vagy ! Ha nem akkor a duplája.

Vidd magaddal a kutya törzskönyvét !
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 8:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Egy másik kedvenc fajtámmal foglalkozó barátnőm kiváltotta a kölykökre a tk-t. Aztán úgy alakult, hogy olcsón eladta a kölyköket, hogy nem tenyészkutyák, nem kerülhetnek tenyésztésbe. Teltek az évek, aztán kiderült, hogy majd az összes szuka kölyökkel tenyésztenek. Barátnőm kétségbe esett.
Felhívta a szuka tulajdonosokat, és közölte, hogy ingyen és bérmentve átadná a papírokat, csak azért, hogy a további kölyköknek papírja legyen.
A "gazdik" sorban kiröhögték a csajt, ugyan már, felkiáltással, eddig is papír nélkül tudták a kicsiket eladni. Nem kell a papír.

Ezek után mit lépsz, elveszed tőle a kutyát ?
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 8:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

vikcey írta:

Sajnos szerintem az ivartalanítás is csak úgy működne ha a gazdi a nem tenyésztésre szánt kiskutyát már úgy vinné el a tenyésztőtől, hogy ivartalanítva van. Viszont ez meg nem hinném hogy kivitelezhető sőt... A baj az, hogy hiába mondja bárki a gazdinak h ivartalanítsa bárki mondhtaja, hogy jó persze mindenképp aztán mégsem. És sajnos ehhez sztem egy szerződés nem elég nem hinném, hogy a szaporítókat egy darab papír meggátolná az ésználküli kiskutyagyártásban Szomorú

Jobbat mondok, be állít a gazdi egy orvosi igazolással, hogy a kutya ivartalanítva va ! Aztán kiderül, hogy mégsem. Papírt bárki tud szerezni. Vidéken, sőt pesten is nem egy orvosról tudok, akik jó pénzért kiállíthatnak ilyen papírt is.

aztán otthon szépen elkezdődik a barkácsolás. és nem is tudszróla.

Nem viszi az igazolást. Hmm. Mit csinálsz ? Elmész bíróságra ? Kiröhögnek, és elhajtanak melegebb éghajlatra.
Vissza az elejére
vikcey
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 8:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
camaron írta:
És hogy nyomod el a cssírát? Azért mert regiszteres, attól még bárki viheti fedezni/fedeztetni a kutyáját és u.úgy folytatódik minden tovább. Az lenne az igazi, h ami ebet reglappal adnak el, ki lenne kötve az ivartalanítása, amit ellenőrizni kellene 6 hónapos korban. Mert ennek semmi értelme így.

Azt hiszem amíg a világ világ addig nem tudunk mit kezdeni a tk nélküli kutyákkal. Addig amíg ekkora a szegénység az országban mindíg lesz igény az olcsó papírnélküli kutyára is. Sír vagy nagyon szomorú Ezt nem lehet sajna megállítani. Főleg annak a tudatában, hogy a felvásárlók (kamionra) csak és kizárólag a papírnélküli kutyát keresik.

Amint régebben is írtam lehet, hogy egy rossz struccpolitika részemről, de úgy gondolom, hogy ezzel már azt kizárhatom, hogy a kennel nevem szerepeljen a törszkönyveken.

Próbáltam én is úgy eladni kölyköt, hogy felhívtam a gazdi jelölt figyelmét az ivartalanításra. Teljesen felháborodott. El sem jött ezek után megnézni a kicsiket.

Az ellenőrzést hogy gondoltad ? Mit teszel, ha nem ivartalanítja a kutyáját ?

Sajnos szerintem az ivartalanítás is csak úgy működne ha a gazdi a nem tenyésztésre szánt kiskutyát már úgy vinné el a tenyésztőtől, hogy ivartalanítva van. Viszont ez meg nem hinném hogy kivitelezhető sőt... A baj az, hogy hiába mondja bárki a gazdinak h ivartalanítsa bárki mondhtaja, hogy jó persze mindenképp aztán mégsem. És sajnos ehhez sztem egy szerződés nem elég nem hinném, hogy a szaporítókat egy darab papír meggátolná az ésználküli kiskutyagyártásban Szomorú
Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 21 / 23 oldal [566 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 19, 20, 21, 22, 23 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu