Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Ápr. 19. Csütörtök 20:19
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Tenyésztés vs. szaporítás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 23 oldal [566 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 21, 22, 23 Következő
Szerző Üzenet
kittY.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:

Úr Isten!!! Döbbent
Micsoda szőrnyű képekkel van illusztrálva. szomorú bõgõmasina

Kitty & Wendy
Vissza az elejére
kittY. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:

Szomorú Borzasztó, hogy mi mindenre képesek az emberek...
Szomorú Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:

Bárcsak tudnék segíteni valahogy... Sír vagy nagyon szomorú Nem tudom, hogy tudnak így bánni egyes emberek a kutyájukkal.Pedig annyi szeretet lehet tőlük kapni... szomorú
Vissza az elejére
nooiiiii jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vercsy
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 9:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekem nincs pénzem,albérletben lakom két kislányommal egyedül.
De ha bármiben tudok segíteni,szívesen teszem.
Van időm(tudok csinálni magamnak),akár éjszaka is,és van autóm,ha esetleg Debrecenbe,vagy itt a környékén szállítani kell,vagy ilyesmi...
Vagy hogyan segíthetnék?
Nagyon érzékenyen érintenek ezek a dolgok... Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
Vercsy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
inid
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 7:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

pronizsuzsa írta:

Istenem... Alig bírtam végigolvasni a képek alatti szövegeket... Sír vagy nagyon szomorú
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 14. Péntek 0:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

érdemes végigolvasni.....
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 13. Csütörtök 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:

Mondjuk azt írja, hogy a kutyák jó állapotban voltak tartva, szóval ez még a jobbik eset.
De azért 800 kutya Döbbent is 800 kutya... Összezavart
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 13. Csütörtök 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

No comment !
vikcey
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 10. Hétfő 9:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
vikcey írta:
j2 írta:
Egy valamit áruljon el már valaki, hol a határ a szaporító és a tenyésztő között. Nyilván nem ilyen durva példákra gondolok: "Fehér westie eladó 25000-ft-ért ( expressz )

Na aki talál nekem, rózsaszín westiet arra vevő vagyok. Nagyon Boldog De ne csak simán rózsaszín legyen hanem sable rózsaszín.

festék kérdése az egész lol

egyszer nagyon régen az egyik tenyésztőtársam narancssárgára festett kutyáját hozta el az egyik kiállításra. jót röhögtünk lol

olyannal én is találkoztam kiállításon. Asszem talán Pesten volt? Vagy az is lehet h egyről beszélünk?Nagyon Boldog
Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 6. Csütörtök 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

vikcey írta:
j2 írta:
Egy valamit áruljon el már valaki, hol a határ a szaporító és a tenyésztő között. Nyilván nem ilyen durva példákra gondolok: "Fehér westie eladó 25000-ft-ért ( expressz )

Na aki talál nekem, rózsaszín westiet arra vevő vagyok. Nagyon Boldog De ne csak simán rózsaszín legyen hanem sable rózsaszín.

festék kérdése az egész lol

egyszer nagyon régen az egyik tenyésztőtársam narancssárgára festett kutyáját hozta el az egyik kiállításra. jót röhögtünk lol
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vikcey
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 21. Csütörtök 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:

Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
inid
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 20. Szerda 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:
Ágnes írta:
j2 írta:
Nyilván nem ilyen durva példákra gondolok: "Fehér westie eladó 25000-ft-ért ( expressz )

Miért van NEM FEHÉR westie is????? Döbbent bandzsal
Esküszöm így hirdeti. szemöldökfelhúz Sőt, van "extra kicsi" te jó ég!

Lehet, hogy a nem fehér az esetleg koszos??? bandzsal
De sajnos az extra kicsire nincs ötletem, sőt, elképzelésem sem... fejvakar Lehet, hogy a birkája a yorkikra is azt hiszi, hogy westie-k? bandzsal És ők a színes westie-k!!! lol
inid jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
joe
veterán
veterán

Neme: Neme:Férfi Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 20. Szerda 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ágnes írta:
j2 írta:
Nyilván nem ilyen durva példákra gondolok: "Fehér westie eladó 25000-ft-ért ( expressz )

Esküszöm így hirdeti. szemöldökfelhúz Sőt, van "extra kicsi" te jó ég!
joe jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 20. Szerda 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

j2 írta:

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 15. Péntek 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
ezt egy másik fórumból hoztam át...találó.

"pár szemléletes hasonlat:

Bemennél egy luxusautó szalonba azzal hogy szeretnél egy divatos új autót, de nincs rá pénzed, viszont jó gazdája lennél, és különben is annyi van a szalonban, miért nem tudnak neked ingyen adni egyet? Meglepődnél ha kiröhögnének vagy elzavarnának?

Vennél autót úgy olcsón, hogy - bár hasonlít a kedvenc márkádra - de valami nem stimmel, és a tulaj nem engedi, hogy közelebbről megnézd?

Vennél autót ami bár olcsó de minden hónapban súlyos összeg lesz a javítása, mert állandóan elromlik?

Vennél törzskönyv nélküli divatos új autót, amiről gyanús hogy lopott?

Vennél autót, ha tudnád, hogy csak dísz lesz, mert szép ugyan és a szomszédnak is ilyen van, de Te nem tudsz vezetni, nem is akarsz megtanulni, mert sok időbe telik és nincs pénzed benzinre és szervízre, valamint utálsz autót mosni, ráadásul egy csomó helyet elvesz a kertből?

Vennél igazi autót a 4 éves gyerekednek csak mert egy hete sír, hogy szeretne és esküszik, hogy tényleg törődne vele???

NEM??

Akkor ugye nem teszel hasonlót egy érző lénnyel, egy kutyával sem? "

ez nagyon tetszik !!! adoptálom !
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
joe
veterán
veterán

Neme: Neme:Férfi Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 15. Péntek 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

joe jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 15. Péntek 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

ezt egy másik fórumból hoztam át...találó.

"pár szemléletes hasonlat:

Bemennél egy luxusautó szalonba azzal hogy szeretnél egy divatos új autót, de nincs rá pénzed, viszont jó gazdája lennél, és különben is annyi van a szalonban, miért nem tudnak neked ingyen adni egyet? Meglepődnél ha kiröhögnének vagy elzavarnának?

Vennél autót úgy olcsón, hogy - bár hasonlít a kedvenc márkádra - de valami nem stimmel, és a tulaj nem engedi, hogy közelebbről megnézd?

Vennél autót ami bár olcsó de minden hónapban súlyos összeg lesz a javítása, mert állandóan elromlik?

Vennél törzskönyv nélküli divatos új autót, amiről gyanús hogy lopott?

Vennél autót, ha tudnád, hogy csak dísz lesz, mert szép ugyan és a szomszédnak is ilyen van, de Te nem tudsz vezetni, nem is akarsz megtanulni, mert sok időbe telik és nincs pénzed benzinre és szervízre, valamint utálsz autót mosni, ráadásul egy csomó helyet elvesz a kertből?

Vennél igazi autót a 4 éves gyerekednek csak mert egy hete sír, hogy szeretne és esküszik, hogy tényleg törődne vele???

NEM??

Akkor ugye nem teszel hasonlót egy érző lénnyel, egy kutyával sem? "

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 5. Kedd 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
McMonique írta:
Ezek után kiben bízzon meg az ember ??????

Bennem Embarassed
Bár néha megbízhatatlan vagyok lol
Viszont nem verem a kutyát és nem is éheztetem............ az már a gyerekeknél sem jött be lol

tudtam én, hogy valami nem stimmel nálad lol
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 5. Kedd 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Ezek után kiben bízzon meg az ember ??????

Bennem Embarassed
Bár néha megbízhatatlan vagyok lol
Viszont nem verem a kutyát és nem is éheztetem............ az már a gyerekeknél sem jött be lol
Ágnes
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 4. Hétfő 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Kedves tenyésztőtársak, és babát várók figyelem, olyat hallottam, hogy lehasaltam tőle.

Egyik magyar terrieres tenyésztőt hívták amerikából, az ottani fajtamentők, hogy saját költségén szállíttassa el az álata tenyésztett kutyát ! Megadták a kutya adatait, és kiderült, hogy most mentették ki a kutyát egy ottani szaporítótelepről. Kutya már több mint hat éves, és valóban Ő tenyésztette.
Itthon a csaj köpni nyelni nem tudott. Mivel tudta, hogy kinek adta el a kutyát, sőt még kapcsolatot is tartottak hosszú ideig a gazdákkal.

Természetesen most újra megkereste a gazdát, hogy számonkérje rajta a kutyákat. (Bocsánat nem mondtam, hogy két alomtestvért vettek)

Srác egyből mondta, hogy tulajdonképpen nincsenek nála a kutyák, és neki anno ez volt a munkája, hogy tenyésztőktől kellett a jó kutyákat beszerznie. Kéthetes kortól rendszeresen látogatták a kölyköket, és jó gazda benyomását kelett kelteniük.

Ezért kapta a fizetését, hogy tenyésztőktől kicsalja a kiskutyát, és azt utánna kitudják küldeni külföldre.

Kiderült így utólag, hogy nem egyedi esetről van szó !!! Több hazai tenyésztő is így járt, sőt egy szlovákról is tudnak. Szlovák már hazamentette a kutyáját, ami potom 5000 dollárjába került.

Teljesen kiakadtam ettől a hírtől. Ezek után kiben bízzon meg az ember ??????

Szívesen kommentálnám az esetet, de nem jutok szóhoz cenzúrázva

http://www.re-search.hu
Vissza az elejére
Ágnes jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rit
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 3. Vasárnap 9:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Kedves tenyésztőtársak, és babát várók figyelem, olyat hallottam, hogy lehasaltam tőle.

Egyik magyar terrieres tenyésztőt hívták amerikából, az ottani fajtamentők, hogy saját költségén szállíttassa el az álata tenyésztett kutyát ! Megadták a kutya adatait, és kiderült, hogy most mentették ki a kutyát egy ottani szaporítótelepről. Kutya már több mint hat éves, és valóban Ő tenyésztette.
Itthon a csaj köpni nyelni nem tudott. Mivel tudta, hogy kinek adta el a kutyát, sőt még kapcsolatot is tartottak hosszú ideig a gazdákkal.

Természetesen most újra megkereste a gazdát, hogy számonkérje rajta a kutyákat. (Bocsánat nem mondtam, hogy két alomtestvért vettek)

Srác egyből mondta, hogy tulajdonképpen nincsenek nála a kutyák, és neki anno ez volt a munkája, hogy tenyésztőktől kellett a jó kutyákat beszerznie. Kéthetes kortól rendszeresen látogatták a kölyköket, és jó gazda benyomását kelett kelteniük.

Ezért kapta a fizetését, hogy tenyésztőktől kicsalja a kiskutyát, és azt utánna kitudják küldeni külföldre.

Kiderült így utólag, hogy nem egyedi esetről van szó !!! Több hazai tenyésztő is így járt, sőt egy szlovákról is tudnak. Szlovák már hazamentette a kutyáját, ami potom 5000 dollárjába került.

Ledöbbentem... Ismét sikerült bizonyítani,hogy az emberi gerinctelenség határtalan... Szomorú

Van rá esély,hogy a magyarok haza tudják hozatni a kutyáikat? Szomorú
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 1. Péntek 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:

Ez nagyon ilyesztő. És miféle ember az ilyen, aki más élőlények szenvedéséből hasznot húz. Twisted Evil Twisted Evil
pronizsuzsa
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 1. Péntek 21:39    Hozzászólás témája: Re: Fedeztetés Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adri & Spiky írta:
Caspi írta:
pronizsuzsa írta:
Adri & Spiky írta:
pronizsuzsa írta:
Caspi írta:
Ancsuszka írta:
Eröltetni nem eröltetem,de szeretnénk 1 kicsit. Mosoly tegnap kezdte a tüzelést Lilike,majd meglátjuk mi lesz. Zárjam őket külön?

Lilike tüzel lol lol lol (... én is Lili vagyok Nagyon Boldog )

Lilike mindig azt hiszem, hogy nem birod fokozni, de mégis.......

vicces
Huh, ha minden este veled lenne 1,5 órát, azt hiszem te is edzett izom lennél. vicces nagy vigyor nagy vigyor

De Lilit így szeretjük xD puszitküld (legalábbis én, aki már hozzászokott Embarassed Embarassed Embarassed nagy vigyor )

Áhhh ugy látszik három gyerek után sem vagyok elég edzett fejvakar

Gondolom nem voltak a gyerekeid olyan mértékben ilyenek, amilyen én vagyok. Engem mindenki úgy szeret, amilyen vagyok. Senkit sem kértem h szeressen és h válaszoljon a hsz-eimre. A családom és a barátaim( lásd Adri ) is úgy szeret és elfogad, amilyen vagyok és aki vagyok, a kisebb és iinkább néha nagyobb hibáimmal együtt. ENNYI, ezt kell szeretnieeee lol lol

Ez van, ezt kell szeretni nagy vigyor

Nem is tudtam Zsuzsa, hogy neked 3 gyermeked van. Nagyon Boldog Azt hittem, hogy csak 2. Mosoly
De látod, nem minden gyerek egyforma vicces bandzsal

Bizony ám hárman vannak . Egy fiú és két lány. És Lilike voltak ám ilyenek is meg még ilyenebbek. Csak már kinőttek ebből a korból. És egyetértek Veled, mindenkit olyannak kell szeretni amilyen. A hibáival együtt. puszi

Legutóbb pronizsuzsa szerkesztette (2008 Feb. 2. Szombat 8:07), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
pronizsuzsa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lgabriella
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 1. Péntek 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:

Döbbent Elég elszomorító, hogy ilyenek megtörténhetnek, minden csak a pénzről szól.

http://gallery.site.hu/u/lgabriella/
Vissza az elejére
lgabriella jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 1. Péntek 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:

Döbbent Jó Isten!
Szegény kutyák és szegény tenyésztők...

Nem tudom, hogy az ilyen emberekkel mit lehetne csinálni dühbegurul

Komolyan elcsodálkozom, hogy még ennél is mélyebbre süllyedhet a világ...
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 3 / 23 oldal [566 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, ..., 21, 22, 23 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu